Bitcoin Forum
May 05, 2024, 09:34:37 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8]  All
  Print  
Author Topic: BTCXchange, forum oficial. Primul Bitcoin exchange din Romania!  (Read 34508 times)
tutorialevideo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1161
Merit: 1001

Don`t invest more than you can afford to lose


View Profile WWW
October 13, 2016, 11:02:23 AM
 #141

pune poza si aici Smiley

Hosting Bitcoin and any mining gear in Europe/Romania.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5228685.msg53918147#msg53918147

For more info you can write me!
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
October 13, 2016, 07:07:15 PM
 #142

deci un procuroras a decis el ca whatever.
in caz ca nu stiati in romania legea e facuta de judecator si in nici un caz de procuror . dar pentru ca vuscanul e misel , manipuleaza cum stie el mai bine.
linkul nu merge pentru ca miselul cum a dat poza a si restrictionat accesul publicului.

inca ceva : noii cumparatori ai cocinii btcxchange sunt : el cu 50% , ma-sa cu 25% si tat-su cu 25% din actiuni.
bluedeep
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 977
Merit: 1011



View Profile
October 13, 2016, 08:49:55 PM
 #143

Sa nu fim rai, daca BTCX se redeschide ar trebui sa ne bucure, cel putin intr-un fel....cat despre smecheriile si neintelegerile din trecut, sa le lasam in seama  oamenilor acreditati...

Desi sunt o fire mai justitiara de fel, in cazul de fata prefer sa ma abtin in a face comentarii si a trage concluzii eronate.

Cat despre fostul proprietar, stiu cam cat stiu si cei prezenti pe acest forum.. fiecare va plati pentru greselile personale...indiferent de filosofia pe care o avem.

||
IDO PARTNER
▄▄▄▀▀▀██▄▄
████▀▀░▀███
███▌████▐███
███▌████████▌
███▌█████████
███▌█████████
███▌████▐███▌
▄▄▄▄▄█▀░███▀
▀▀██▀▄██▀▀
.
DAOStarter
IEO PARTNER
▄███▄
▄██▀▀▀▀██▄
██░░░░░░▀▀
██░░▀██▄▄░░
▀██▄▄▀▀██▄
░░▀▀██▄░░██
▄▄░░░░░░██
▀██▄▄▄▄██▀
▀███▀
.
Coinstore
LISTING
██▀▀▀▀████▄▄
███▄▄▄▄▄▄▄█▀█
██▄▄▄▄▄▄▄▄░▐▐▌
█████▄▄▄▄▄▄▌█
███▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄
███▄▄▄▄▄▀▀▄▀█▐▌
██▄▄▄▄░▄▄▄░░▐██
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄▀
░▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀


▄███▄░▄███▄
▄██████████▄
▄█████████████▄
▄███████████████▄
▀███████████████▀
BitMart
MEXC
DEX PARTNERS

░▀▄░█▀▀▄▄▄
░▀▄▀████▀███▄
██▀██████▄▄▄▄▀
███░░▀████▀▀██▄
▄█████████░█▄░▀
█▀█▄███▀▀█████
▀▀▀░▀█▀▀▄████
██████▀░▀▄


█████▄▄▄▄▀
██▄▀█████▀░░▄▄
░▀█▄████▀███▄▀▀
▀█▄▀▀█▀█▀▄░▀████▀
█▄██▄░▀▄▀▄▀██▀▀
██▀▀
UNISWAP
LobsterSwap
BombaUcigasa
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1442
Merit: 1000



View Profile
October 14, 2016, 05:01:58 PM
 #144

Parchetul de pe langa Inalta Curte de Casatie si Justitie, directia de investigare a infractiunilor de criminalitate organizata si terorism constata prin procuror urmatoarele:
Lucian Ivan se face vinovat de...

Eu si toti clientii BTCXchange ne-am retras fondurile de pe platforma pe toata perioada cat ai tinut serverul in priza.

Site-ul si platforma au mers impecabil luni intregi dupa ce si-a dat demisia.

Ce ilegalitate anume a facut Lucian Ivan?

Ce pretentii ai de la el?
crocko
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 1000


'All that glitters is not gold'


View Profile
October 16, 2016, 06:56:34 AM
 #145

BTCXchange s-a impus in fata clientilor mai ales prin timpul scurt de retragere a banilor, adica iti puteai primi banii chiar in aceasi zi.

Isi faceau publicitate chiar cu treaba asta !!

La un moment dat, care cred ca a coincis cu acest scandal, lucrurile au inceput sa mearga prost si cu asta.

Personal, banii incepeau sa imi soseasca cu intarziere , care de multe ori era comparabila cu timpul de retragere de la alte exchange-uri din afara tarii !

A trebuit sa stau cu telefoanele dupa suportul de la BTCXchange, care de multe ori m-a refuzat si a trebuit sa inventez tot felul de motive care mai

de care mai "serioase" (=credibile) pentru a primi banii la macar in 24 de ore.

De exemplu le-am spus ca:  am urgenta nevoie de bani ca imi taie abonamentul la mobil / nu mi-a dat firma salarul la timp / mi s-a imbolnavit cainele

pe care am dat 1000+ EURO si trebuie sa il operez la veterinar etc.  Grin

Daca nu ar fi fost stresul legat de bani, mi s-ar fi parut chiar amuzanta colaborarea cu BTCXchange.  Cheesy

Asa ca am deciz sa ma duc cu arme si bagaje pe Bitstamp / Kraken.

Find my posts helpful? Click my Trust link and rep me!
BTC: 1MqUxoDQE8Q88sDvoaLMbBJSMToSfPgKSy  DOGE: D61Na9wjuneAn9GFLRNrHgWHHFwVfd1T7y  LTC: 3Luo136zrqkCi53jT72FEY52GbwW1ZYi6X
HrN
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 339
Merit: 250



View Profile
October 16, 2016, 07:34:36 AM
 #146

BTCXchange s-a impus in fata clientilor mai ales prin timpul scurt de retragere a banilor, adica iti puteai primi banii chiar in aceasi zi.

Isi faceau publicitate chiar cu treaba asta !!

La un moment dat, care cred ca a coincis cu acest scandal, lucrurile au inceput sa mearga prost si cu asta.

Personal, banii incepeau sa imi soseasca cu intarziere , care de multe ori era comparabila cu timpul de retragere de la alte exchange-uri din afara tarii !

A trebuit sa stau cu telefoanele dupa suportul de la BTCXchange, care de multe ori m-a refuzat si a trebuit sa inventez tot felul de motive care mai

de care mai "serioase" (=credibile) pentru a primi banii la macar in 24 de ore.

De exemplu le-am spus ca:  am urgenta nevoie de bani ca imi taie abonamentul la mobil / nu mi-a dat firma salarul la timp / mi s-a imbolnavit cainele

pe care am dat 1000+ EURO si trebuie sa il operez la veterinar etc.  Grin

Daca nu ar fi fost stresul legat de bani, mi s-ar fi parut chiar amuzanta colaborarea cu BTCXchange.  Cheesy

Asa ca am deciz sa ma duc cu arme si bagaje pe Bitstamp / Kraken.

Vrajeala ieftina.
Eu nu am primit niciodata banii mai tarziu de 24 ore.
Daca plasam comanda la ora 17:00, evident ca nicio banca nu lucreaza noaptea. Am procesat peste 100 tranzactii pe btcX si intotdeauna am primit banii la timp (chiar si sume destul mici). La bitstamp este comision destul de mare, iar timpul de asteptare esde de +48 ore pana primesti banii.
Succes !

.()_().
ltcrstrbrt
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
October 17, 2016, 02:46:42 PM
 #147

In general  tranzactiile nu au durat mai mult de 24 ore ( exceptie cazul cand  era vroba de vreo sarbatoare  legala). Daca retrageam  azi, ii primeam maine pana la ora 13 sau 14.
Valabil si in cazul in care retrageam  pana la orele 6 AM,  ii primeam in aceeasi zi dupa orele 16.
vacarosie200
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 45
Merit: 0


View Profile
January 27, 2018, 12:55:05 PM
 #148

dece sa inchida o banca contul unei firme?
Sylk
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 17
Merit: 0


View Profile
January 28, 2018, 11:35:04 AM
 #149

Pentru ca
1 sunt niste cretini rezistivi la nou si nu inteleg tehnologia blockchain
2 sunt c***ti pe ei de teama ca fenomenul ia amploare tot mai mult si tot mai multa lume o sa zica pa bancilor (valabil la nivel global)

Mie sincer imi pare rau dupa btcxchange, nu am facut foarte multe tranzactii cu ei, dar totul s-a desfasurat ireprosabil. Nu ma tenteaza prea mult Bitcoinromania, pentru ca nu e un exchange in care poti schimba instant fiat-ul in crypto si nu poti cumpara la termen.

Si in plus am auzit de cazuri in care omul a cumparat vineri seara cand a cazut piata, iar pana luni a avut loc un spike. Ei, astia l-au sunat luni pe la amiaza sa negocieze pretul. Eu personal nu am patit, dar mi se pare de c**at situatia, ca nu poti profita de caderi decat daca este in timpul programului lor.

M-ar tenta in schimb coinflux, asta daca s-ar deranja cineva de la ei sa imi verifice documentele trimise de acum 2 saptamani..
vacarosie200
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 45
Merit: 0


View Profile
January 31, 2018, 09:36:26 PM
 #150

am tranzactionat eu pe coinflux , desi ei zic ca au comisioane 0 ( Cheesy Cheesy Cheesy ) te taxeaza 6% din cursul de schimb , iti afiseaza un curs mai mare la cumpare sau mai mic la vanzare ( relativ la poloniex ), si chipurile e pretul din piata lor ( care piata Huh?? ) ,  e dept ca tranzactia a functionat imediat , eu tin la banii mei iar pentru o tranzactie financiara sa platesc 6%, mie personal, mi se pare ca enorm este putin zis
X299
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 0


View Profile
January 31, 2018, 09:46:29 PM
 #151

Si mie sincer imi pare rau ca nu o sa mai fie activ serviciul de retrageri fiat in conturile bancare personale, am facut si eu vreo 3 retrageri in ultimele zile cu ei, am fost super multumit de absolut tot,totul s-a desfasurat ireprosabil...in ziua urmatoare aveam banii in contul de lei.
Exchange-un din bitcoin in lei se face instant, un mare plus, comisioanele sunt ok.
Poate cine stie, in viitor apare si o banca in Romania care nu o sa mai inchida conturile cu tranzactii de Bitcoin, si cei de la btcxchange.com o sa reactiveze si serviciul de retrageri fiat in conturile personale.
allenubba
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 103
Merit: 1


View Profile
February 01, 2018, 12:24:38 AM
 #152

Am un card UnionPay luat prin BTCXchange... as dori sa stiu daca il pot folosi fara probleme, la modul sa scot LEI de la bancomat din el?
Doresc sa stiu in cat timp sunt banii disponibili pe el? Spre exemplu daca maine schimb BTC in cat timp am banii pe card si care este comisionul?
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!