Bitcoin Forum
May 22, 2024, 06:34:41 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 4 5 [All]
  Print  
Author Topic: Ankara [güven park] patlaması 13mart2016  (Read 6174 times)
deblue (OP)
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
March 13, 2016, 05:09:27 PM

Ankaralı vardı forumda var mı gören duyan detay ?
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
March 13, 2016, 05:12:36 PM
Last edit: March 13, 2016, 05:25:07 PM by Zz

Ankaralı vardı forumda var mı gören duyan detay ?

ntv den izleyebilirsiniz. Tam dolmuş duraklarının orayı patlatmışlar. kumruların girişinde. Bu gün üniversiteye giriş sınavı vardı. Kızılay her zamankinden daha da kalabalıkmış.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
March 13, 2016, 05:48:07 PM

an itibariyle yayın yasağı gelmiş, birazdan biri çıkar eshefle kınar, sabrımızı test etmesinler der, olay kapanır
deblue (OP)
Legendary
*

View Profile
March 13, 2016, 06:02:22 PM

vay anasını sen kalk adamların iç işlerine karış, silah yolla, gider yap devrildi devriliyor diye umudet, tüm muhaliflerini ülkene doldur az bile yapıyorlar bunlar daha iyi günler, gün olur devran döner tayyip şeyolur esad şeyapar
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445

View Profile
March 13, 2016, 06:21:22 PM

Bahçeli'den patlamayı duydum, çok şiddetliydi, ardından siren sesleri - helikopter sesleri... Bu kaç oldu... 11 Mart'ta ABD Büyükelçiliği uyardı kendi sitesinde Bahçelievler'de bir saldırı olabilir diye, bir haftadır polis devriyeleri oluyordu yedinci cadde civarında. Ama bunu hiçbir yer haber yaptı mı? Hayır. Yazık...
http://turkey.usembassy.gov/sm-031116.html
needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
March 13, 2016, 06:24:17 PM

Başkentinde sürekli bombalar patlayan klasik bir ortadoğu ülkesinden farkımız kaldı mı ??

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
March 13, 2016, 06:24:58 PM

Başkentinde sürekli bombalar patlayan klasik bir ortadoğu ülkesinden farkımız kaldı mı ??

Beyruta dondu anasini satiim.
oli123123
Legendary
*

View Profile
March 13, 2016, 06:26:53 PM

Beyruta dondu anasini satiim.
Anlamıyorum, cidden anlamıyorum. Burada bir haftadır polisler devriye geziyor, Amerikan Büyükelçiliği uyarı gönderiyor neden haber yok? Neden?
magnific61
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
March 13, 2016, 06:29:32 PM

27 kisi olmus 75 kisi yaralanmis diyor haberler.
Turkiye'ye birileri fena savas acmis durumda. Kim ne derse desin kardesim demek ki ulke olarak dogru yoldayiz. Bombalar bu milleti yildiramaz. Kalles bombalarinizi kiciniza, sizi de domuz lesi gibi topragin altina sokacagimiz gunler cok uzak degil.
Ankara
Legendary
*

Activity: 952

View Profile
March 13, 2016, 06:29:50 PM

TRT haberi vermedi demek ki önemli bir şey değil. Zaten yayın yasağı geldi artık konuşmamız doğru olmaz. Ölen yoktur, yaralılar da iyileşir zaten. Panik yapmayın hemen, her şey yolunda. Ekonomimiz ve dış politikamız mükemmel gidiyor. 1300 lira asgari ücretle Türk rüyasını yaşamaya devam edin. Kedidir kedi.

Hehe, aktroll de damlamış bu sırada. Smiley
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
March 13, 2016, 06:34:44 PM

Ankara'da yaşayan herkese büyük geçmiş olsun.
Çok şükür yakınlarıma bir şey olmamış, rahatladım.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
March 13, 2016, 06:35:24 PM

xdeathwing de Ankara'da yasiyordu. Bu mesaji okursa bi ses versin ...
magnific61
Full Member

View Profile
March 13, 2016, 06:37:10 PM

vay anasını sen kalk adamların iç işlerine karış, silah yolla, gider yap devrildi devriliyor diye umudet, tüm muhaliflerini ülkene doldur az bile yapıyorlar bunlar daha iyi günler, gün olur devran döner tayyip şeyolur esad şeyapar
Belki sen bilmezsin ama bu devlet her zaman mazlumdan yana olmustur. Iki tane kicikirik  bomba ile bu davadan vazgecilmez. Ufku yasadigi sokagin apartman catilari ile sinirli olanlar anlayamaz bunu. Iste boyle sehirde patlayan iki terorist bombasi ile salya sumuk aglar sonra.
Buyuk devlet, buyuk millet olmak iste boyle kallesliklere maruz kalip acilar cekmektir. Bu yuzden korkuyorlar bizden, bu yuzden terorden medet umuyorlar. Guzel ulkem o kadar buyuk ki ona cikip bir disardan bakmak lazim. Seviyorum ulan seni!  Bin canim olsa, verecek kadar cok seviyorum. Sen ki mazlumlarin umudu, ezilenlerin siginagisin. Dunya seni gipta ve saygi ile izliyor TURKIYEM!
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
March 13, 2016, 06:39:11 PM

Belki sen bilmezsin ama bu devlet her zaman mazlumdan yana olmustur. Iki tane kicikirik  bomba ile bu davadan vazgecilmez. Ufku yasadigi sokagin apartman catilari ile sinirli olanlar anlayamaz bunu. Iste boyle sehirde patlayan iki terorist bombasi ile salya sumuk aglar sonra.
Buyuk devlet, buyuk millet olmak iste boyle kallesliklere maruz kalip acilar cekmektir. Bu yuzden korkuyorlar bizden, bu yuzden terorden medet umuyorlar. Guzel ulkem o kadar buyuk ki ona cikip bir disardan bakmak lazim. Seviyorum ulan seni!  Bin canim olsa, verecek kadar cok seviyorum. Sen ki mazlumlarin umudu, ezilenlerin siginagisin. Dunya seni gipta ve saygi ile izliyor TURKIYEM!
Kafayi yemissin sen..
Ankara
Legendary
*

View Profile
March 13, 2016, 06:39:26 PM

Birader içtiğini söyle de biz de deneyelim, ben hayatımda böyle kafa görmedim. Ülkesinde patlayan bombadan sonra teletubbie gibi sevgi pıtırcığı kesilebilmeyi nasıl başarıyorsunuz? Hayatım boyunca çok farklı uyuşturucu ve uyarıcılar denedim ama böylesini görmedim.
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
March 13, 2016, 06:47:52 PM

Allah bin belasını versin insan canına kasteden teröre ! Sözün bittiği yer #Ankara
deblue (OP)
Legendary
*

View Profile
March 13, 2016, 06:50:58 PM

kim korkuyor yav .d dışarıdan bakalım ülkenin başkentinde ekimden bu yana 3 ten fazla bomba eylemi oldu biri genel kurmayın önünde neyinden korkuyorlar adamlar bildiğin nota veriyor, domine ediyor güldürüyon adamı boş yere daha ne yapsınlar meclisin içinde mi patlatsınlar ak sarayı mı bombalasınlar
magnific61
Full Member

View Profile
March 13, 2016, 06:53:49 PM

Birader içtiğini söyle de biz de deneyelim, ben hayatımda böyle kafa görmedim. Ülkesinde patlayan bombadan sonra teletubbie gibi sevgi pıtırcığı kesilebilmeyi nasıl başarıyorsunuz? Hayatım boyunca çok farklı uyuşturucu ve uyarıcılar denedim ama böylesini görmedim.
Sizin içtiğinizden ise ben almayayım. Patlayan bir bomba ile devletinin aleyhine dönebilen bir zihniyete sahip olmak istemem çünkü. Terör sayenizde işte böyle amacına ulaşır. Terörü organize edenler iki tane bomba ile bir devleti hizaya getiremeyeceklerini gayet iyi bilirler. Ama iyi bildikleri ve asıl hedef aldıkları sizler gibi zayıf tıynetli kişilerdir. "Biz zaten hiç devletin yanında olmadık ki" derseniz o başka tabii.
cakir
Legendary
*

Activity: 1274

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
March 13, 2016, 06:58:36 PM

Devlet ile hükümeti ayırt edemeyen, siyasal iktidarların gelip geçici olduğunu ancak bu siyasal iktidarların yaptığı yanlışların devlete zarar verdiğini idrak edemeyen; kendisine ne söylendiyse onu doğru kabul eden, düşünmeye kapalı kişilere laf anlatamazsınız.
Boş verin böylelerini, ignore butonu ne güne duruyor?

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
Ankara
Legendary
*

View Profile
March 13, 2016, 06:59:28 PM

Sizin içtiğinizden ise ben almayayım. Patlayan bir bomba ile devletinin aleyhine dönebilen bir zihniyete sahip olmak istemem çünkü. Terör sayenizde işte böyle amacına ulaşır. Terörü organize edenler iki tane bomba ile bir devleti hizaya getiremeyeceklerini gayet iyi bilirler. Ama iyi bildikleri ve asıl hedef aldıkları sizler gibi zayıf tıynetli kişilerdir. "Biz zaten hiç devletin yanında olmadık ki" derseniz o başka tabii.

Ben senin ne içtiğini soruyorum, bombadan daha fena patlıyorsun çünkü. Smiley
Hangi forumda olduğunu idrak edememişsin. Burada vatan millet sakarya edebiyatıyla peşine takabileceğin koyun sürüsü yok, birkaç kuzucuğu saymazsak.
Patlamaları kimin yaptığını "devlet" büyüklerine sormak lazım, onlar iyi biliyorlardır nasılsa. O kadar büyük devletiz ki ülkenin başkentinde 3 bomba patlıyor ama istihbaratın haberi olamıyor. Neyse ki yayın yasağı var, haberimiz olmamış gibi yapabiliyoruz.
srknbyr
Hero Member

Activity: 661
Merit: 581

View Profile
March 13, 2016, 07:00:19 PM

Bu son olur inşallah, hepimizin başı sağolsun..

.▄███████████████████████▄
███████████████████████████
██████▌       ▀▀▀█████████
█████████▄          ▀██████
██████████▄          ▀█████
██████████           █████
███████████    ▄██▄   █████
███████████▄▄▄▄████ ▄█████
 ▀███████████████████████▀
.digilira.||||
magnific61
Full Member

View Profile
March 13, 2016, 07:12:37 PM

Bu son olur inşallah, hepimizin başı sağolsun..
Hepimizin dilegi bu kardesim ama maalesef bu son olmaz. O kadar cok dusman,  o kadar hain var ki bitmez kardesim.  Bitmez!
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554

View Profile
March 13, 2016, 07:14:14 PM

Ankara Kızılay'da, bomba yüklü araçla gerçekleştirildiği belirtilen saldırıda, ilk belirlemelere göre 27 kişi hayatını kaybetti, 75 kişi de yaralandı.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
March 13, 2016, 07:15:54 PM

İşin içinde kimler var acaba diyeceğim de, çevre de "sıfır sorun politikasından " herkesle savaş pozisyonuna geçtik. Ruslar mı, Pkk mı, İşid mi, Iran mı, Suriye- Esat güçleri mi? Amerikan gizli servisi mi? Başka var mı seçenek arada saymadığım...
Nomad88
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1268

View Profile WWW
March 13, 2016, 07:26:00 PM

Prensip geregi politikanin yakinindan uzagindan gecen konulari ne okur nede yorum yaparim fakat cok moralim bozuldu haberleri duyunca, kucuk bir yorum yapmak istedim. Az once eksisozluk de yorumlara bakarken, ABD ankara buyukelciliginin dun Ankara icin uyari yazisi yayinladigi ile ilgili bir linke denk geldim. Insan kendine sormadan edemiyor. Bunlarin baglantilarinin derinligi nedir? Bu guzelim ulke neden yol gecen hanina dondu? Gecenlerde teke tek programini izlerken Fatih Altayli`nin soyledigi traji-komik bir ani aklima geldi. Amerikali bir gazeteci arkadasi, umarim baska bir bolgede sorunlar cikmaz cunku oraya gonderecek istihbarat elemanimiz kalmadi demis. Butun istihbarat birimleri cirit atiyor demekki ulkede. Cok uzuluyorum gercekten. Sorular ucusuyor kafamda, sinirleniyorum. Yasi benim gibi 30 civari olan arkadaslar daha iyi hatirlar, bizler olum, savas, teror haberleri ile buyuduk. Hepimizin farkinda olmadan psikolojisi bozuldu. Allah hepimizin yardimcisi olsun. Hepimizin basi sagolsun.

Babush
Full Member

Activity: 128

Uzman Veteriner Hekim

View Profile
March 13, 2016, 08:18:25 PM

benim anlamadığım nokta abd bile bildiri yayınlıyor ancak bizde tedbir falan almak yok. 2 tane polis aracına devriye attırmakla tedbir alınmaz. gidişat hiç hayra alamet değil. kim bilir kaç masum çocuk canını verdi orada. kim bilir kaç hayat, kaç aşk, kaç hayal yitip gitti orada. 27 dediğine bakmayın, inanmıyorum ben. yazık bu vatana millete. iyice karamsar düşünmeye başladım bu olaydan sonra. çünkü buna da alıştı bu millet. bunu da kabulleniyor. bu kadar kör olmamız için ne enjekte ettiler ne verdiler bize ki? tv dizileri full time yayına devam ediyor tv showları coşmaya devam ediyor. bugün, ankarada onlarca hayat söndü, onlarca hayal yarım kaldı ama bizim millet halen tv de zengin p*çinin villada halasına eniştesine hallenişini ya da bir babayiğidin(!) tüm dünyayı dize getirişini; mafyamatik düzeni savunuşunu izliyor. yazık bu millete, yazık o yitip gidenlere, yarım kalanlara.. 

Mustafa Kemal Atatürk
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
March 13, 2016, 08:30:50 PM

Prensip geregi politikanin yakinindan uzagindan gecen konulari ne okur nede yorum yaparim fakat cok moralim bozuldu haberleri duyunca, kucuk bir yorum yapmak istedim. Az once eksisozluk de yorumlara bakarken, ABD ankara buyukelciliginin dun Ankara icin uyari yazisi yayinladigi ile ilgili bir linke denk geldim. Insan kendine sormadan edemiyor. Bunlarin baglantilarinin derinligi nedir? Bu guzelim ulke neden yol gecen hanina dondu? Gecenlerde teke tek programini izlerken Fatih Altayli`nin soyledigi traji-komik bir ani aklima geldi. Amerikali bir gazeteci arkadasi, umarim baska bir bolgede sorunlar cikmaz cunku oraya gonderecek istihbarat elemanimiz kalmadi demis. Butun istihbarat birimleri cirit atiyor demekki ulkede. Cok uzuluyorum gercekten. Sorular ucusuyor kafamda, sinirleniyorum. Yasi benim gibi 30 civari olan arkadaslar daha iyi hatirlar, bizler olum, savas, teror haberleri ile buyuduk. Hepimizin farkinda olmadan psikolojisi bozuldu. Allah hepimizin yardimcisi olsun. Hepimizin basi sagolsun.
Bir süre önce bir vekilin mi ne şöyle dediğini okumuştum:
"Gaziantep'te halktan çok istihbaratçı, ajan var" vs. böyle bir şeydi.
Suriyelileri ülkeye kabul etmenin de bir bedeli var işte.
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
March 13, 2016, 08:45:17 PM

twitter ve facebook ve tum sosyal medyaya da yasak gelmis beyler,

fazla dillendirirseniz  aman ha buraya da yasak gelir sonra..

bu arada teror patlamasinda pardon trafik kazasinda hayatini kaybedenler, tekrar hayata dondurulmus, yaralilarinda da tamami taburcu olmus. survivor izlemeye kaldigimiz yerden devam edebiliriz.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
March 13, 2016, 08:46:27 PM

Hepimizin başı sağolsun. iyi ki bu forumla tanışmışım yoksa ülkenin geleceğinden hiç umudum olmazdı. En azından düşünüp sorgulayabilen insanları görmek güzel.
hunterwolf
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
March 13, 2016, 09:58:14 PM

Prensip gereği kesinlikle siyasal konularda foruma mesaj atmadım pek. Fakat bu ilk, umarım son olacak.

Dün akşam aynı saatte, aynı yerdeydim, patlama dün olsa belki artık aranızda olmayacaktım.
Evet ecel geldi mi kurtuluş yoktur. Ölüm nerede gelecek, bilemezsin. Buna inanırım. Dediğim gibi, dün olsa bende onlar arasında olacaktım belki, çocuklarımı düşünüyorum, ölenleri, onların kalanlarını düşünüyorum, içim boğum boğum oluyor.

Bu terör olaylarından sonra, o terörü yapanlardan, yaptıranlardan,yardımcı olanlardan, fırsat verenlerden sonra, en çok kızdığım kişiler, önce ölenleri umursamayıp iktidara vurmak için kullanan timsah tıynetliler; sonra devlet nedir, hükümet nedir ayrımını yapamadan cansiperane hükümet savunan beyinsizler. Bir yere olta atmışsındır, işim tehlikeye girmesin dersin anlarım, çıkarın vardır anlarım, ama bir yere kadar.

Devletinin başkentinde, başkentinin göbeğinde ard arda bomba patlayacak, yüzlerce vatandaş hayatını kaybedecek, yüzlerce aileye ateş düşecek, çoluk çocuk ortada kalacak, sen büyük devlet mastürbasyonu yapacaksın. Büyük devlet olmanın en birinci gereği, vatandaşının önce canını, sonra malını, sonra çıkarını korumaktır. Vatandaş devlet için değildir, devlet vatandaş için vardır, önce bir bunu anlayın.

burada sağ, sol vs. ayrımı yapmıyorum. Yaşım neredeyse 40 oldu, kendimi bildim bileli aynı terane. Kötü bir olay oldu mu, dış güçler şöyle, dış güçler büyümemizi istemiyor, iyi bir şey oldu mu bunu biz yaptık, bizim eserimiz. Hep dış mihraklar, dış mihraklar. Dış mihraklr tabii ki engel olacak, taş koyacak, kendi çıkarını koruyacak, eşyanın tabiatı gereği.
Hükümetin görevi de bunu engellemek, demek ki sen görevini tam yapamıyorsun, liyakatli adamları görevlendirmemişsin ki, dış güçler başarılı olabiliyor.

Sonra neymiş güvenlik zirvesi toplanmış, ne oldu geçen ay ki olayda da zirve toplandı, gerekli önlemler alındı, tedbirler arttırıldı diye açıklama yapılmıştı, hani nerede?
Daha bir ay geçmeden, bugün yine aynısı, yine güvenlik zirvesi toplandı, yine aynı açıklamalar. Nasıl inanacağız, nasıl güveneceğiz
Bir vatandaş olarak bunu sormak benim hakkım değil mi?
Yok soramazsın, sorarsan vatan haini oluyorsun, dış güçlerin destekçisi oluyorsun bilmem ne.

Hadi ordan derim bunu diyene başka bir şey demem, haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Ömrüm boyunca buna inandım, bunu savundum, vazgeçmem de.
Benim için sağcısı, solcusu yok, dincisi, dinsizi yok, haklı olan ile haksız olan vardır o kadar.

Eğer çoğunluk böyle düşünse, bu hale gelmezdik.

Adam işe yaramıyor, liyakati yok, ama olsun o bizden, işe alalım.
Adam yetimin hakkını yemiş, devlete milyarlarca borcu var, bize yakın, borcunu silelim.
Adam suç işliyor, milletin hakkına giriyor, olsun o bizden, görmezden gelelim.
Adamın suçu-günahı yok, olsun o bize muhalif, delil uydur içeri alalım, işini zorlaştıralım.

Bu kafayla bu ülkede hiç bir şey olmaz.  Çünkü ortalık, devleti-milleti değil, iktidarı seven adam dolu. Yanlış anlaşılmasın bu söylediklerim bugün için değil. Bugüne dek gördüğüm tüm iktidarlar için geçerli.
Bugün bu iktidarı sevenler güçlü, dün mazlumdular. Diğerleri de tam tersi.

Neyse, nerden nereye geldik. Zamanınızı aldıysam affola, ama yazmasam içimde kalacaktı.

andromeda876
Full Member

View Profile
March 13, 2016, 10:32:11 PM

Tüm Türkiyenin başı sağolsun diyorum ama bu kadarı da artık çok fazla oldu da diyorum gözümüz  başkentimize sahip çıkıp koruyamıyoruz masum insanlarımız başkentimizin göbeğinde öldürülüyor bu nasıl devlet yönetimi nasıl devlet güvenliği açılım açılım derken bu bombalar koyuldu kimse görmedi yazık bu insanlarımıza yanlış politika birilerinin çıkarları yüzünden insanlarımızı kaybediyoruz ve görevini yapamayanların istifalarını istiyoruz haysiyetleri varsa .
Xexen4
Sr. Member

Merit: 290

View Profile
March 13, 2016, 10:58:53 PM

milletimizin başı sağolsun. ama biri de artık çıksın, bir yaptırım uygulasın. yavaş yavaş şehit haberlerine de bombalama olaylarına da alışır olmaya başladık sıradan olaylarmış gibi davranmaya başladık.
fransadaki saldırıyı hatırlayın, adamlar ülkede ohal ilan edip giriş çıkış herşeyi yasakladı. biz sadece yayınları yasaklayalım ki millet bilmesin yorum yapamasın. ülkeye ne giren belli ne çıkan. ankara istanbul zaten mültecilerin 2. vatanı oldu.
oli123123
Legendary
*

View Profile
March 14, 2016, 12:27:31 AM
Last edit: March 14, 2016, 12:38:30 AM by oli123123

http://www.cumhuriyet.com.tr/thumbs/577x578/Archive/2016/3/13/497399_resource/askeriistihbarat.jpg

Burada bahsedilen bölge bana 1 dakikalık yol falan, eğer bu tehdit hala devam ediyorsa çok büyük sıkıntı demek çünkü benim ve ailemin her gün geçtiği, yaşadığı yer basitçe... Ve de bir çok ailenin. Her gün masum insanlar ölüyor
fuathan
Hero Member

Activity: 1092
Merit: 520

Aleph.im

View Profile
March 14, 2016, 01:53:00 AM

Biz zaten hiç devletin yanında olmadık ki kardeş?.. Oldu mu şimdi?.. Devletin yanında neden olayım? Devlet ne ulan?! Para babalarının oynadığı bir sürü oyun, sen de bunlara piyon. 34 kişi ölmüş. 34 can? Bilmiyorum bu senin için bir şeyler ifade ediyor mu?.. 

Doğru yoldaymışız! Yolda olduğumuz doğru da "b*k yolundayız" sen bunu görmüyorsunuz...
bobmarley650
Legendary
*

Activity: 1232

View Profile
March 14, 2016, 09:16:45 AM

Biz zaten hiç devletin yanında olmadık ki kardeş?.. Oldu mu şimdi?.. Devletin yanında neden olayım? Devlet ne ulan?! Para babalarının oynadığı bir sürü oyun, sen de bunlara piyon. 34 kişi ölmüş. 34 can? Bilmiyorum bu senin için bir şeyler ifade ediyor mu?.. 

Doğru yoldaymışız! Yolda olduğumuz doğru da "b*k yolundayız" sen bunu görmüyorsunuz...

Umarım devlet sorumluları ve onların yardakçılarını cezalandırır.

İstihbarat zaafiyeti bir şey, canlı bombayla eylem yapmak başka bir şey,

PKK'yı ve siyasi kanadı Hdp cezalandırılmalı artık, bu eylem sonrasında ilk iş hükümeti suçlamayı da anlayamıyorum.

Nasreddin Hoca'nın dediği gibi hırsızın hiç mi günahı yok

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
pandacoin
Legendary
*

View Profile
March 14, 2016, 10:00:29 AM

PKK'yı ve siyasi kanadı Hdp cezalandırılmalı artık, bu eylem sonrasında ilk iş hükümeti suçlamayı da anlayamıyorum.

Sorumlu zaten devlet, kendi kendilerini mi cezalandıracaklar?
PKK olayı üstlenmedi ki. Bizim bilmediğimiz bir şey mi biliyorsun? HDP yasal zeminde siyaset yapan meclisteki muhalefet partilerinden biri, neden onlar cezalandırılacakmış? Kafanıza göre ahkam ve ceza kesiyorsunuz.
Ülkeyi yöneten hükümet olduğuna göre ilk işi hükümeti suçlamak olmayanları anlayamıyorum.
bobmarley650
Legendary
*

View Profile
March 14, 2016, 10:14:24 AM

PKK olayı üstlenmedi ki. Bizim bilmediğimiz bir şey mi biliyorsun? HDP yasal zeminde siyaset yapan meclisteki muhalefet partilerinden biri, neden onlar cezalandırılacakmış? Kafanıza göre ahkam ve ceza kesiyorsunuz.
Ülkeyi yöneten hükümet olduğuna göre ilk işi hükümeti suçlamak olmayanları anlayamıyorum.

Pkk üstlenene kadar bekleyelim o zaman,
Geçenki intihar bombacısı için kurulan taziye çadırına HDP milletvekili gidip ziyaret etmişti, Demirtaş'ta milletvekiline sahip çıkmıştı.
Pkk bir terör örgütüdür, IŞİD gibi
Bildiklerim bunlar yani,
Dediğim gibi istihbarat zaafiyeti ile asıl sorumluyu karıştırmamak gerek,
Bundan sonra dün gece başlayan teröre karşı hava operasyonun büyüyeceğini düşünüyorum,
Kim ne derse desin, türkiye cumhuriyeti ve kuruluş felsefesi 15 25 hatta 35 yıllık iktidarlardan da büyüktür,
ben devletin yanındayım, dualarım sur'da cizre'de ve kuzey ırak'ta teröre karşı savaşan Mehmetçikledir.

magnific61
Full Member

View Profile
March 14, 2016, 10:31:41 AM

Pkk üstlenene kadar bekleyelim o zaman,
Geçenki intihar bombacısı için kurulan taziye çadırına HDP milletvekili gidip ziyaret etmişti, Demirtaş'ta milletvekiline sahip çıkmıştı.
Pkk bir terör örgütüdür, IŞİD gibi
Bildiklerim bunlar yani,
Dediğim gibi istihbarat zaafiyeti ile asıl sorumluyu karıştırmamak gerek,
Bundan sonra dün gece başlayan teröre karşı hava operasyonun büyüyeceğini düşünüyorum,
Kim ne derse desin, türkiye cumhuriyeti ve kuruluş felsefesi 15 25 hatta 35 yıllık iktidarlardan da büyüktür,
ben devletin yanındayım, dualarım sur'da cizre'de ve kuzey ırak'ta teröre karşı savaşan Mehmetçikledir.

Hdp cezalandirilmali cunku teror orgutunun dogrudan destekcisi ve yardimcisi. 17 subat magdurlarini zerre kadar anmayan milletvekili bombacisinin cenazesine gitmekte bir beis gormeyerek kimin tarafinda oldugunu ve aslinda kimin partisi oldugunu gostermistir. Ozgurlukleri savunmak baska, ihanet etmek baska bir seydir. Kimsenin ihanet ozgurlugu yoktur. Var diyen bedelini oder, odemeli.
Davasini terorize eden kim olursa olsun, davasi ne olursa olsun alcaktir, serefsizdir, lanetlidir. Terorun muslumani ateisti yoktur. Terorun bir dini bir inanci da yoktur. Islam adina oldurdugunu iddia eden Isid ile Kurt halki icin oldurdugunu iddia eden Pkk arasinda en ufak bir fark yoktur.  Allah belalarini versin.
Ankara
Legendary
*

View Profile
March 14, 2016, 12:01:08 PM

Barlas'ı da dinledikten sonra emin oldum ne tür bir oyun oynandığına. Haziran seçimlerinden itibaren ülkede çıkartılan kaosun kaynağı aynı, tüm emareler tek bir yeri gösteriyor. Onun istediği olmadığı sürece ülkedeki bu kaos bitmeyecek. Artık herkes kendini kurtarmaya baksın, buranın yaşanılacak hali kalmadı.
bobmarley650
Legendary
*

View Profile
March 14, 2016, 12:43:07 PM

Barlas'ı da dinledikten sonra emin oldum ne tür bir oyun oynandığına. Haziran seçimlerinden itibaren ülkede çıkartılan kaosun kaynağı aynı, tüm emareler tek bir yeri gösteriyor. Onun istediği olmadığı sürece ülkedeki bu kaos bitmeyecek. Artık herkes kendini kurtarmaya baksın, buranın yaşanılacak hali kalmadı.

emareler olabilir ama hocam geçen seferki saldırıyı yapan pkklı bir teröristti, bundan büyük bir emare olamaz herhalde

Ankara
Legendary
*

View Profile
March 14, 2016, 12:55:57 PM

emareler olabilir ama hocam geçen seferki saldırıyı yapan pkklı bir teröristti, bundan büyük bir emare olamaz herhalde

Ne demek istediğinizi anlamadım. Benim gösterdiğim tek bir nokta da sizin bahsettiğiniz grupla pazarlık yapandı zaten. Ülkeyi yıllardır yöneten kimse sorumluluk ondadır, bunu bilmek için çok yüksek IQ'ya sahip olmak gerekmiyor, idiot olmamak yeter.
bobmarley650
Legendary
*

View Profile
March 14, 2016, 01:00:59 PM

Ne demek istediğinizi anlamadım. Benim gösterdiğim tek bir nokta da sizin bahsettiğiniz grupla pazarlık yapandı zaten. Ülkeyi yıllardır yöneten kimse sorumluluk ondadır, bunu bilmek için çok yüksek IQ'ya sahip olmak gerekmiyor, idiot olmamak yeter.

aynen aynen

mjpo
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
March 14, 2016, 01:43:12 PM

Turkiye'ye birileri fena savas acmis durumda. Kim ne derse desin kardesim demek ki ulke olarak dogru yoldayiz. Bombalar bu milleti yildiramaz. Kalles bombalarinizi kiciniza, sizi de domuz lesi gibi topragin altina sokacagimiz gunler cok uzak degil.

Nasıl bir dünyanız var sizin anlayamıyorum ki..O kadar doğru bir yoldayız ki çevremizde bir tane iyi olduğumuz komşumuz yok (komşularla sıfır sorun politikası diyen bir hükümetten bahsediyoruz). Suriye'den göçmenler akın ediyor biz sınır kapılarını açıyoruz, kontrol yok, kimin ne olduğu belli değil, kayıt yok.. Rusya'nın uçağını düşürüyorsun mantıklı bir açıklaman yok.. Yok oğlu yok.. İnsanlar zaten balık hafızalı. Yandaşların para peşinde.. Ülke olarak doğru yolda olduğumuzu neye göre söyleyebiliyorsunuz? Ben doğru yolda olmadığımızı yüzlerce örnekle gösterebilirim. İnsanların canlı bombalarla ölmesi mi doğru yoldayız demek? Suriye'li göçmenler yüzünden işsizlik arttı, suç oranları arttı, enflasyon arttı, bu mu doğru yol? Geçmişi hatırlayamadığınız için son 1 haftada olanları yazdım..

Dostum sen beyaz kefenini giymiş hazırda bekleyenlerdensin sanırım, sizleri sahada görmek isteriz, ki sözü ayrı özü ayrı olmayın. trt1 dizilerini fazla izliyorsun, iyi gaza gelmişssin.. Dünya bizi kaba etiyle gülüyor, ne içiyorsan bize de söylede bizde başka alemlerde yaşayalım..

Bu düzeni desteklemiş herkesin o akan masum kanlarında payı var, bu dünyada iyisiniz ama öbür tarafta yatacak yeriniz yok..
magnific61
Full Member

View Profile
March 14, 2016, 02:42:04 PM

Nasıl bir dünyanız var sizin anlayamıyorum ki..O kadar doğru bir yoldayız ki çevremizde bir tane iyi olduğumuz komşumuz yok (komşularla sıfır sorun politikası diyen bir hükümetten bahsediyoruz). Suriye'den göçmenler akın ediyor biz sınır kapılarını açıyoruz, kontrol yok, kimin ne olduğu belli değil, kayıt yok.. Rusya'nın uçağını düşürüyorsun mantıklı bir açıklaman yok.. Yok oğlu yok.. İnsanlar zaten balık hafızalı. Yandaşların para peşinde.. Ülke olarak doğru yolda olduğumuzu neye göre söyleyebiliyorsunuz? Ben doğru yolda olmadığımızı yüzlerce örnekle gösterebilirim. İnsanların canlı bombalarla ölmesi mi doğru yoldayız demek? Suriye'li göçmenler yüzünden işsizlik arttı, suç oranları arttı, enflasyon arttı, bu mu doğru yol? Geçmişi hatırlayamadığınız için son 1 haftada olanları yazdım..

Dostum sen beyaz kefenini giymiş hazırda bekleyenlerdensin sanırım, sizleri sahada görmek isteriz, ki sözü ayrı özü ayrı olmayın. trt1 dizilerini fazla izliyorsun, iyi gaza gelmişssin.. Dünya bizi kaba etiyle gülüyor, ne içiyorsan bize de söylede bizde başka alemlerde yaşayalım..

Bu düzeni desteklemiş herkesin o akan masum kanlarında payı var, bu dünyada iyisiniz ama öbür tarafta yatacak yeriniz yok..
Biz hep sahadayiz evelallah!  Bitli itlerden de korkumuz yok. Zaten onlar iste boyle kancik gibi gider masum halki oldururler bombalarla. Sahaya gelince annesinin eteginin altina saklanip kacanlara soyle sen onu. Adamlar, bombayi patlatmis, onca masumun kanina girmis, vay efendim devlet uyuyormuymus. Trt dizileri ile gaza, geliyormusuz. Yahu hirsizin hic mi sucu yok!?
Birseyler icmek isi bize ters (kisa kamelimi saymazsak). O isi de tutsulenip devletine efelenenlere sormak gerek
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
March 14, 2016, 03:29:50 PM

benim anlamadığım ölü sayısı.1 otobüsten sağ çıkma ihtimali yok 2. otobüste en az yarısı vefat etmiştir. fotolardan belli oluyor o yakın durakta en az 5 kişi vefat etmiş. 2 tane yanmış taksi var.3-4tane de haşat olmuş araba var, e ankaranın en işlek caddesinde yürüyenlerde vardır. nasıl 37 kişi vefat etmiş hiç anlamadım. eğer o iki otobüs bomboşsa ancak olabilir ama hiç sanmıyorum cünkü ordan giden otobüsler cankaya otobüsleri ve genelde içi dolu olur. en kötü tüm koltukları dolu olur ayakta 3-5 kişi olur.Sayı bana daha yüksek geliyor ama insallah sayı doğrudur. cumartesi yada pazartesi olsaydı ama o sayı 300-400 den aşağı olmazdı ondan eminim cunku sırf o durakta bekleyen yaklasık 50-100 kişi oluyor.olay yerini bilmeyenler için bilgi yanyana 7-8 semtin otobüsü kalkıyor.ve bu semtler büyük semtler.
diğer bir konu ise aktrollu arkadaşın söyledikleri onu zaten kaale bile almıyorum. onun dünyası apayrı o kitlenin en buyuk amacı reislerinin mutlulugu başka bir amaçları yok. burda teror orgutu için salyalar akıtan kitle 1 sene önce o teror orgutuyle dolmabahce sarayında yapılan görüşmelerede olumlu bakıyordu. reisleri ertesi gün ters yaptı bunlarda orda görüşenlere atarlanmaya başladı.bunlar jöle gibiler neye koyarsanız onun seklini alırlar.
kimse teroru ne ister ne destekler. hukumetten cevap beklemek demek teroru desteklemek demek değildir. ama 5 ayda 3 son 1 ayda 2 bomba patlamış bir başkenttede sorumlular dışında devlette hata yaptığını gösterebilecek erdemde olmalıdır. Başbakan istifa etsin demek değildir bu, o başbakanın bu olaylarda ihmalleri olanları sorgulaması gerekir. En kötü içişleri bakanına hesap sormalıdır. bu hesabı sorunca emin olun kimse çıkıp akp catırdıyor demez. güç kaybetti demez. Ama dün bakan cıkmış sureci iyi yönetiyoruz diyor bu ne demek daha hatalı olduklarını bile kabul etmiyorlar. neyse yazacak cok sey varda burada yazmaklada birsey olacağı yok. Ne yaparsak yapalım hatasını kabullenmeyen bir grup var ve malesef sayıları istediklerini yapmaya yetecek kadar fazla.
magnific61
Full Member

View Profile
March 14, 2016, 04:31:29 PM

benim anlamadığım ölü sayısı.1 otobüsten sağ çıkma ihtimali yok 2. otobüste en az yarısı vefat etmiştir. fotolardan belli oluyor o yakın durakta en az 5 kişi vefat etmiş. 2 tane yanmış taksi var.3-4tane de haşat olmuş araba var, e ankaranın en işlek caddesinde yürüyenlerde vardır. nasıl 37 kişi vefat etmiş hiç anlamadım. eğer o iki otobüs bomboşsa ancak olabilir ama hiç sanmıyorum cünkü ordan giden otobüsler cankaya otobüsleri ve genelde içi dolu olur. en kötü tüm koltukları dolu olur ayakta 3-5 kişi olur.Sayı bana daha yüksek geliyor ama insallah sayı doğrudur. cumartesi yada pazartesi olsaydı ama o sayı 300-400 den aşağı olmazdı ondan eminim cunku sırf o durakta bekleyen yaklasık 50-100 kişi oluyor.olay yerini bilmeyenler için bilgi yanyana 7-8 semtin otobüsü kalkıyor.ve bu semtler büyük semtler.
diğer bir konu ise aktrollu arkadaşın söyledikleri onu zaten kaale bile almıyorum. onun dünyası apayrı o kitlenin en buyuk amacı reislerinin mutlulugu başka bir amaçları yok. burda teror orgutu için salyalar akıtan kitle 1 sene önce o teror orgutuyle dolmabahce sarayında yapılan görüşmelerede olumlu bakıyordu. reisleri ertesi gün ters yaptı bunlarda orda görüşenlere atarlanmaya başladı.bunlar jöle gibiler neye koyarsanız onun seklini alırlar.
kimse teroru ne ister ne destekler. hukumetten cevap beklemek demek teroru desteklemek demek değildir. ama 5 ayda 3 son 1 ayda 2 bomba patlamış bir başkenttede sorumlular dışında devlette hata yaptığını gösterebilecek erdemde olmalıdır. Başbakan istifa etsin demek değildir bu, o başbakanın bu olaylarda ihmalleri olanları sorgulaması gerekir. En kötü içişleri bakanına hesap sormalıdır. bu hesabı sorunca emin olun kimse çıkıp akp catırdıyor demez. güç kaybetti demez. Ama dün bakan cıkmış sureci iyi yönetiyoruz diyor bu ne demek daha hatalı olduklarını bile kabul etmiyorlar. neyse yazacak cok sey varda burada yazmaklada birsey olacağı yok. Ne yaparsak yapalım hatasını kabullenmeyen bir grup var ve malesef sayıları istediklerini yapmaya yetecek kadar fazla.
Emniyet gucleri kac tane canli bombayi, kac tane eylem hazirligindaki teroristi yakaladi, biliyorsunuz. Genelde bu operasyonlar gazetelerin ikinci ucuncu sayfalarinda haber degeri teskil eder. Ama bir tanesi siyrilip bu hain eylemi yaptiginda manset haber olur ve insanlar isini yapmaya calisan emniyet guclerinden tutun, devletin tum kademelerine kadar sorgulamaya baslar.  Aslinda terorun de eylemdeki maksadi tam olarak budur. Turk ordusu ve polisi aylardir doguda sehirleri isgal eden teror orgutune karsi mucadele veriyor. Bu mucadeleyi dahi kiyasiya elestiren ve konu teroristin cani olunca insani duygulari kabaranlar lutfen bu patlayan bombalardan dolayi devleti sorumlu tutmasinlar. En azindan edep duygusu buna engel olmali. Ulan sizin oldurmeyin dediginiz o terorist patlatiyor o bombayi. Biz bunlari elestirdigimiz, zaman bizi iktiidar yanlisi ve trol olmakla itham ediyorlar. Ulan dogrulari konusmakla iktidar, yanlisi olmazsiniz en fazla adam olursunuz. Korkmayin bu kadar adam olmaktan.
Bu quote uzerine yaptigim yorumda soylediklerimin tamaminin hedefi quote sahibi degil. Abuk subuk seyler soyleyen digerlerine soyluyorum...
cakir
Legendary
*

View Profile WWW
March 14, 2016, 04:40:02 PM

Bu aktrol'ün gerçekleri anlamak istememesi ya da o çok yukarılarda gördüğü kişilere toz konduramaması gayet normal.
1- Hükümet ile Devlet aynı şey değildir. Hükümetin yaptıkları eleştirilir, hatta devletin bazı yaptıkları da eleştirilir. Devletin teröre olan tutumu bellidir. Devlet terörü yok etmektedir.
2- Mevcut Hükümet'in yaptıklarını eleştirmek devleti eleştirmek değildir. Hatta hükümetin yaptıklarını bugün gözler önüne sermek de devleti eleştirmek değildir.
Devleti devlet yapan üzerinde yaşayan vatandaşlardır, hükümet sadece bu vatandaşları yönetmek için vardır ve bu hükümetler vatandaşlar tarafından seçilir. Hükümetleri körü körüne desteklemek aslında hükümetin yönettiğini değil o kişileri koyun gibi güttüğünü gösterir.

Mevcut hükümeti sorgulaması gereken, eleştirmesi gereken asıl oy verenleridir (ama koyun gibi güdüldükleri için bu yetenekleri malesef yoktur).

Mevcut hükümetin, siyasal iktidarın doğu ve güney doğu için birkaç yıl önce valilere verdiği talimatname nedir? Hani şu "pkklılara dokunmayın" talimatı. Bizzat içişleri bakanı tarafından valilere verildi, içişleri bakanına da bu talimatı veren kişi şu an cumhurbaşkanı.
Çözüm süreci denildi ellerinde patladı. Yıllar önce muhalefet partilerinin uyarılarına kulak asmayıp teröristlerle masaya oturan, güney doğuya silah yığmalarına göz yuman siyasal iktidardı, muhalefet değil.

Dün teröristlere bu kadar taviz verenler bugün terör eylemleri yapıldığında elbette eleştirilecektir. Körü körüne savunmak için ya koyun olmanız lazım ya da onlardan bir çıkarınız olmalı.

Teröre taviz verenler en az teröristler kadar suçludur. Bunu bir idrak edin önce.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
Suskunadam
Hero Member

Merit: 505

View Profile
March 14, 2016, 05:57:19 PM

Ankaradayım ve tesadüfen bu hafta satranç için Kızılaya gitmedim. Gelip gectiğimiz yollar

Ben önce terörü lanetliyorum cünkü hiçbir fikir hiçbir zihniyet insan canına kastetmeye ailelere ates düşürmeye babaları anneleri evlatları öldürmeye hakkı yok Allah bin belalarını versin Bu PKK nın ve bunun yandaşlarının bunların propagandasını yapanın. Onlarında canı yansın.

Sonra onlarla pazarlık edene oy alacagım ümidiyle ülkeyi bu duruma getirene ve bunlara alternatif üretemeyen muhalefete koltuk sevdalılarına  bin lanet ediyorum
su meclistekilerin 550si de ölsede bir gariban vatandaş ölmese.
Tren garında ölende benim insanım Kızılayda ölende...
Canlar gitti Evlatlar gitti ve hiçbiri hatırlanmayacak
Siyasetten hayattan herseyden sogudum
Allah sevdiklerinizle aranıza böyle boktan işler uğruna acı düşürmesin.

oli123123
Legendary
*

View Profile
March 14, 2016, 06:06:15 PM

Ankara'daki arkadaşlar, Bahçelievler Yedinci cadde civarından zorunlu olmadıkça uzak kalmanızı öneririm, direk yaşadığım yer ve haberlerdeki istihbaratlar Bahçelievler'i gösteriyor, büyük olasılıkla Yedinci Caddedeki Vakıfbank yanındaki askeri lojman.
Yıllardır yaşadığım yer, bir haftadır polis araçları var, dünkü saldırıdan sonra gözlemlediğim kadarıyla güvenlik önlemleri arttırılmış gibi, daha fazla polis var bölgede, dikkatli olun.
andromeda876
Full Member

View Profile
March 14, 2016, 10:15:46 PM

Arkadaşlar televizyonları izliyorum o kadar insan ölmüş herkes hedef saptırmaya çalışıyor kimi cumhuriyet gazetesine sarıyor alakasız saptırma eyilimleri var ya ayıp ya insanlar ölmüş ama bu televizyondaki adamlar çıkmış bu durumdan siyasi manevralar yapmaya çalışıyor nasıl insan bunlar o kütahyalı falan var nasıl yorumlar bu gibi adamları nasıl çıkarıyorlar anlamıyorum
Ya bana söylermisiniz savaş olmayan hangi ülkenin başkentinde 1 yıl içinde 3 tane bomba patlar var mıdır bunun bir  örneği
ya yoksa bu bizi yöneten adamlar ülkeyi nasıl yönetiyor yönetemiyorsa neden oradalar istifalarını sunmazlar ben beklerdim ki iç işleri bakanı emniyet müdürü istifa etsin ama yüz astar kalmamış ne yazık ki ! Bir japon köprü inşaatında kendi hatası yüzünden gecikme yaşandığı için intihar eder bizim millette bunun milyonda biri yok çok üzücü.... genç insanlarımıza yazık orada adam gariban ekmeğini almış durakta otobüs beklerken ölüyor yanarım yanarım bu insanlara yanarım öbürleri zırhlı araçla gezer 15 bin maaş alır çıkar konuşur birtaraftan meclisin içinde pkk lılar senin benim maaşımla yer içer sonra pkk ya yardım yataklık eder bunun neresi demokrasi kardeşimmm nasıl bir mide bunları kaldırır allah topunun belasını versin
hellfire35
Newbie
*

Activity: 25
Merit: 0

View Profile
March 14, 2016, 11:03:03 PM

Bu işlerin silahla çözülemeyeceğini çok önceden yazmıştım buralara aslında ama keşke haklı çıkmasaydım.. Ülkemizde kürt milliyetçiliği adı altında çok fazla PKK yandaşı var, bunların hepsini öldüremezsiniz, diyelim ki bir ihtimal öldürdünüz bu sefer soykırım yaptınız derler daha beter olursunuz, askerimiz Kandil'deki teröristi kovalıyor ama terörist çoktan şehre indi haberleri yok, gayrinizami yani gerilla tipi harp ile gün geçtikçe daha fazla kan kaybettiriyorlar bize, onlardan 10 gidiyorsa bizden 100 gidiyor, silahla öldüre öldüre bitire bitire nası kazanacağız bu savaşı ? Adamların yeri yok yurdu yok bildiğimiz dağdalar bunlar, bizim yerimiz belli yurdumuz belli geliyor patlatıyorlar bombaları.. Zamanında asker katillerini meclise alarak hatanın en büyüğünü yaptılar aslında ya iş işten geçti bi kere
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
March 14, 2016, 11:54:33 PM

Adamların yeri yurdu belli bütün kamplar belli bırakın artık bu masallara inanmayı kurarsın anti gerilla birliklerini özel eğitimle yetiştirirsin
ama bunun özel bir yapı olması gerekiyor ve tek bir komuta ile bağımsız hareket etmesi gerek.
20 yaşlarında acemi erleri iki ay komando eğitimi alanı dağlara gönderirsen 30 yılda tabi bitmez.
Bunlar siyasi meseleler kukla siyaseti bitmeden hiç bir şey bitmez..
Bu işlerin silahla çözülemeyeceğini çok önceden yazmıştım buralara aslında ama keşke haklı çıkmasaydım.. Ülkemizde kürt milliyetçiliği adı altında çok fazla PKK yandaşı var, bunların hepsini öldüremezsiniz, diyelim ki bir ihtimal öldürdünüz bu sefer soykırım yaptınız derler daha beter olursunuz, askerimiz Kandil'deki teröristi kovalıyor ama terörist çoktan şehre indi haberleri yok, gayrinizami yani gerilla tipi harp ile gün geçtikçe daha fazla kan kaybettiriyorlar bize, onlardan 10 gidiyorsa bizden 100 gidiyor, silahla öldüre öldüre bitire bitire nası kazanacağız bu savaşı ? Adamların yeri yok yurdu yok bildiğimiz dağdalar bunlar, bizim yerimiz belli yurdumuz belli geliyor patlatıyorlar bombaları.. Zamanında asker katillerini meclise alarak hatanın en büyüğünü yaptılar aslında ya iş işten geçti bi kere
magnific61
Full Member

View Profile
March 15, 2016, 09:07:14 AM

Kardeşim, dünyanın hiç bir yerinde terör ile mücadelede tam başarı sağlanamamıştır. Terörle mücadelenin en ideal yollarından biri beslendiği kaynakları kurutmaktır ki bu da içinde bulunduğumuz şartlarda pek mümkün görünmüyor.İsrail'den İngiltere'ye Amerika'dan Rusya'ya kadar büyük bir destek yelpazesi var terörün.
Hariçte dost gibi görünen bu ülkelerin zahirde neden düşmanları destekledikleri manidar sorudur
Türkiye'de terörün birden fazla sebebi var. Stratejik konumu, kaynaklarından vazgeçmemek, Türkiye'nin bölgesinde süper güç olması korkusu, Arzı Mevud emeli gibi bir çok neden sayılabilir.
Açıkçası bizi kabuğumuza, sınırlarımıza hapsetmek istiyorlar. Her beş yılda bir ekonomik kriz, her 10 yılda bir darbe ile güdük, zayıf, ezik bir devlet olmamızı istiyorlar bizden.
Emin olun PKK'nın aslında kürdistan gibi bir ne  hayali ne de arzusu var. Bu sadece cahil halkın destek yemi. Onlar parayı aldıkları gücün dediğini yapıyor sadece. Bu işlerde  çok iyi para var yani.
hellfire35
Newbie
*

Activity: 25
Merit: 0

View Profile
March 15, 2016, 09:19:10 PM
Last edit: March 15, 2016, 09:29:51 PM by hellfire35

Adamların yeri yurdu belli bütün kamplar belli bırakın artık bu masallara inanmayı kurarsın anti gerilla birliklerini özel eğitimle yetiştirirsin
ama bunun özel bir yapı olması gerekiyor ve tek bir komuta ile bağımsız hareket etmesi gerek.
20 yaşlarında acemi erleri iki ay komando eğitimi alanı dağlara gönderirsen 30 yılda tabi bitmez.
Bunlar siyasi meseleler kukla siyaseti bitmeden hiç bir şey bitmez..

Bunu düşünenler vardır eminim lakin benim orda anlatmak istediğim dağdakileri bitirsen şehirde bunların birçok destekçisi ve yandaşçısı olduğunu belirtmekti, düşünceyi kurutamazsan bedenleri istediğin kadar kurut,  o kamp dediğin yerlerin de bilindik olanların çoğu Kuzey Irak tarafında, Kandil diye bilinen yerde bizim sınırımızda olmadığından oraya yapılacak bir operasyonda, İran ve Irak'dan yetmezmiş gibi oralardan petrol çeken Amerika'dan izin almak zorundayız bildiğin üzere öyle konularda Amerika'nın eline bakıyoruz, ayrıca  kontrgerilla birlikleri yetiştirilsin, bağımsız hareket etsin demişsin, zamanında aynısını Jitem olarak yaptılar, PKK'ya kan kusturdular, devletin kendi kurduğu, iç işlerine karışılmayan sonuç odaklı bir yapıydı, sonra önünü alamadılar ve bu yapı işine gelmeyen herkesi infaz etmeye başladı, devletin askerini polisini gazetecisini.. Alacakları tepkiden korkarak bir çok devlet adamı  böyle bir yapıyı inkar ettiler, haberleri olmadığını iddaa ettiler, işin önünü alamadılar çünkü istihbarat sistemimiz yeterli değil, MİT yeterli değil şimdi de eğer böyle bir yapılanmaya kalkışırlarsa bunun risklerine karşı önlem ve çözüm üretmek zorundalar, yine önünü alamazlarsa da darbeye kadar bile gidebilir bu iş..

Edit : Böyle umumi yerlerde de fazla siyaset yapıp, devletin derin mevzularına el atmak istemiyorum açıkcası tutamıyorum konuştukça konuşuyorum yoksa, terörü lanetliyorum diyerek bitiriyorum lafımı
fuathan
Hero Member

Aleph.im

View Profile
March 16, 2016, 03:40:59 AM

Devletler terörü yok etmek değil kendi çıkarı için yönetmek isterler... Artık bunların görülmesi için daha neler olmalı?..
lahmacunkuregi
Sr. Member

Activity: 403
Merit: 250

internet aktivist

View Profile
March 16, 2016, 06:33:19 AM

Ankara/Sincan da oturuyorum güven park, kızılay meydanı sürekli arkadaşlarımla gidip gezdiğimiz bir yer olaylardan sonra oraya gitmeye korkar olduk bir sürü yalanlar söylendi, ortaya yeni iddialar atıldı 20 martta yine olacak falan diyorlar 20 martta ciddi ciddi işten izin almayı bile düşünüyorum çünkü a city,metro,gimart gibi büyük avm lere yakın bir yerde topluluktan bir süre uzak durmak lazım eşinizi,dostunuzu,ailenizi bilinçlendirin Allah herkesin yardımcısı olsun vatanımız, milletimiz daim olsun bu olaylar olurken uyuyan avrupa ya amerikaya, doğu ülkelerine lanet olsun iyiki Azerbaycan gibi bir dostumuz var bir tek yanımızda olan o zaten  Undecided

mjpo
Hero Member

View Profile
March 16, 2016, 12:26:23 PM

Daha önce de söyledim yine söylüyorum, bu hükümete oy veren herkes o ölen insanlardan sorumlu. "Ya başkanlık ya kaos" diye başlık atan gazeteler var. "Bu ülke terörle yaşamayı öğrenmeli" diyen hümümetin bakanı var. Hükümetin destekçileri zaten artık insanlıktan çıkmış, bana dokunmayan yılan bin yaşasın modunda. Hükümet ya çalmakla meşgul yada eski çaldıklarının üzerini örtmekle. E adamlar 2 işi aynı andada yapamıyorlar, dış politika adına hiç bir şey yok. Sığınmacılara TC vatandaşlığı verip 1 dönem daha çalmanın/çaldıklarını örtmenin peşindeler. Buyrun bir yazı paylaşayım, oy verenlerin durumunun özeti ;

"Yolsuzluk, rüşvet hiç kimsenin umurunda değil. Tabii yönetenler de bunu bilerek davranıyor. Çünkü Türkiye’de herkes küçük bir işletme. Adam 2000 TL’lik maaşıyla bir tane Doblo almış. Karısı çalışıp 1500 TL alıyor, oğlu çalışıp 1500 TL alıyor. Yaklaşık 5000 TL giriyor eve. Doblo’nun taksidi ödeniyor mu, ödeniyor. Aman düzenim bozulmasın. “Benden mi yedi” diyor. Gelir dağılımının adaletsizliği üzerinden herkesi böyle bir küçük işletme gibi yaparsanız, bu insanları sarsmak, “İsyan edin” demek çok zordur. “Abi Doblo’nun taksidi” der size. Böyle bir korku. Bu tüm dünyada yönetenlerin hep işine gelmiştir. Mesela, aileyi çok savunurlar ve herkesin aile olmasını isterler. Aile tehlikesizdir çünkü onlar için. Aile işin içine girdiği zaman sorumluluk başlar. Bunlar dünyanın tüm yönetenleri için son derece faydalıdır. Din son derece faydalıdır. İsyan etmekten alıkoyar bunlar sizi."
magnific61
Full Member

View Profile
March 16, 2016, 12:43:40 PM

Daha önce de söyledim yine söylüyorum, bu hükümete oy veren herkes o ölen insanlardan sorumlu. "Ya başkanlık ya kaos" diye başlık atan gazeteler var. "Bu ülke terörle yaşamayı öğrenmeli" diyen hümümetin bakanı var. Hükümetin destekçileri zaten artık insanlıktan çıkmış, bana dokunmayan yılan bin yaşasın modunda. Hükümet ya çalmakla meşgul yada eski çaldıklarının üzerini örtmekle. E adamlar 2 işi aynı andada yapamıyorlar, dış politika adına hiç bir şey yok. Sığınmacılara TC vatandaşlığı verip 1 dönem daha çalmanın/çaldıklarını örtmenin peşindeler. Buyrun bir yazı paylaşayım, oy verenlerin durumunun özeti ;

"Yolsuzluk, rüşvet hiç kimsenin umurunda değil. Tabii yönetenler de bunu bilerek davranıyor. Çünkü Türkiye’de herkes küçük bir işletme. Adam 2000 TL’lik maaşıyla bir tane Doblo almış. Karısı çalışıp 1500 TL alıyor, oğlu çalışıp 1500 TL alıyor. Yaklaşık 5000 TL giriyor eve. Doblo’nun taksidi ödeniyor mu, ödeniyor. Aman düzenim bozulmasın. “Benden mi yedi” diyor. Gelir dağılımının adaletsizliği üzerinden herkesi böyle bir küçük işletme gibi yaparsanız, bu insanları sarsmak, “İsyan edin” demek çok zordur. “Abi Doblo’nun taksidi” der size. Böyle bir korku. Bu tüm dünyada yönetenlerin hep işine gelmiştir. Mesela, aileyi çok savunurlar ve herkesin aile olmasını isterler. Aile tehlikesizdir çünkü onlar için. Aile işin içine girdiği zaman sorumluluk başlar. Bunlar dünyanın tüm yönetenleri için son derece faydalıdır. Din son derece faydalıdır. İsyan etmekten alıkoyar bunlar sizi."
Kime oy verseydik bu kaostan sorumlu olmazdık merak ediyorum.
Mesela HDP'ye mi verseydik oyumuzu? Seçim öncesi Türkiye'nin partisi, seçim sonrası sırtı kandile dayalı.
Ya da HDP ile iktidarı iyi bir sallayan CHP alır mıydınız? Çok dürüst bu partimiz geçmişine asla ve alsa yolsuzluk bulaştırmamıştır (bkz CHP'li belediyeler)
Geriye bir tek MHP kalıyor ki siz zaten onu da beğenmezsiniz. Faşist adamlar kafatasçı!
Patlayan bombaların sorumluluğunu, çevremizde teröre doğrudan ve dolaylı destek veren onca kişi varken sadece iktidara yüklemek en kolayı.
Buyrun! Kolay yol bu taraftan
mjpo
Hero Member

View Profile
March 16, 2016, 01:29:23 PM

Mesela HDP'ye mi verseydik oyumuzu? Seçim öncesi Türkiye'nin partisi, seçim sonrası sırtı kandile dayalı.
Ya da HDP ile iktidarı iyi bir sallayan CHP alır mıydınız? Çok dürüst bu partimiz geçmişine asla ve alsa yolsuzluk bulaştırmamıştır (bkz CHP'li belediyeler)
Geriye bir tek MHP kalıyor ki siz zaten onu da beğenmezsiniz. Faşist adamlar kafatasçı!
Patlayan bombaların sorumluluğunu, çevremizde teröre doğrudan ve dolaylı destek veren onca kişi varken sadece iktidara yüklemek en kolayı.

Oy verecek parti mi var, kime oy verseydik demenin, kadın yok deyip Bülent Ersoy'la evlenmekten farkı yok.. Mutluluklar Smiley
Ankara
Legendary
*

View Profile
March 16, 2016, 02:01:11 PM

Oy verecek parti mi var, kime oy verseydik demenin, kadın yok deyip Bülent Ersoy'la evlenmekten farkı yok.. Mutluluklar Smiley

İyi dediniz. Bu andavallar ülkede sadece 4 parti var sanıyor. Seçimleri boykot edenler ve geçersiz oy kullananları toplasak ülkenin neredeyse yarısı yapıyor.
Bu olaylarda iktidar esas sorumludur. Muhalefet de düzgün muhalefet yapamadığı için suçludur ancak bütün devlet imkanları elinin altındayken sorumluluk almaktan kaçan zaten iktidar olmamalıdır. Yaşadığımız yüzlerce olaya rağmen bir tane bile istifa görmedik, toplum bunu kanıksadı. Dünyanın başka hiçbir ülkesinde böyle bir iktidar ayakta kalamazdı.
oli123123
Legendary
*

View Profile
March 16, 2016, 03:17:36 PM

Ankara/Sincan da oturuyorum güven park, kızılay meydanı sürekli arkadaşlarımla gidip gezdiğimiz bir yer olaylardan sonra oraya gitmeye korkar olduk bir sürü yalanlar söylendi, ortaya yeni iddialar atıldı 20 martta yine olacak falan diyorlar 20 martta ciddi ciddi işten izin almayı bile düşünüyorum çünkü a city,metro,gimart gibi büyük avm lere yakın bir yerde topluluktan bir süre uzak durmak lazım eşinizi,dostunuzu,ailenizi bilinçlendirin Allah herkesin yardımcısı olsun vatanımız, milletimiz daim olsun bu olaylar olurken uyuyan avrupa ya amerikaya, doğu ülkelerine lanet olsun iyiki Azerbaycan gibi bir dostumuz var bir tek yanımızda olan o zaten  Undecided
Ben de Ankara'da oturuyorum, asılsız birçok mesaj geliyor telefonuma, çeşitli yerlere bomba ihbarı vs. yapılıyor yani bir toplu histeri durumu var Ankara'da ama 20-21 Mart'ta tedbirli olmakta fayda var.
magnific61
Full Member

View Profile
March 16, 2016, 03:52:45 PM

Bu mantikla teror gercekten biter. Biter ama teror eylemi yaptirmaya bile degmeyen, tavsan boku bir ulke oluruz.
Siz de evlerinizde guven icinde oturur " adamlar yapmis aaabi! " demeye, devam edersiniz.
Bu arada, benim soyledigimin direkt cevabi degil Bulent Ersoy. Oy vermemekle vataniniza, hizmet etmis olmazsiniz demek istediginiz buysa.
magnific61
Full Member

View Profile
March 16, 2016, 04:16:30 PM

İyi dediniz. Bu andavallar ülkede sadece 4 parti var sanıyor. Seçimleri boykot edenler ve geçersiz oy kullananları toplasak ülkenin neredeyse yarısı yapıyor.
Bu olaylarda iktidar esas sorumludur. Muhalefet de düzgün muhalefet yapamadığı için suçludur ancak bütün devlet imkanları elinin altındayken sorumluluk almaktan kaçan zaten iktidar olmamalıdır. Yaşadığımız yüzlerce olaya rağmen bir tane bile istifa görmedik, toplum bunu kanıksadı. Dünyanın başka hiçbir ülkesinde böyle bir iktidar ayakta kalamazdı.
Bana bir tane yapilan teror eyleminden dolayi istifa eden bakan, hukumet, iktidar, gosterebilir misiniz?
Yani diyorsunuz ki " bombaliyoruz bombaliyoruz hala orospu cocuklari istifa etmiyor". Budur yani. Bombalama eylemini siyasi yonuyle, irdeleyen bir kisinin dahi teroriste lanet ettigini gormedim. Gelen iktidara giden iktidara.
Ulan siz en azindan adam gibi "biz bu iktidari istemiyoruz, ulkeyi cennete cevirse de istemiyoruz. Onlar gitsin de ulke tumden batsin" deyin de anlayalim zihniyetinizi.
Turkce sayfalarda yazan orospu cocugunun biri bu bombalama eylemi icin ingilizce sayfada "turkler de 1200 masum kurt sivili oldurdu" diyebiliyorsa. Olay iktidar gitsin olayindan, baska birsey degildir. Bombalar bahane!
Rusvetmis yolsuzlukmus!  Ulan bu ulke 80 senedir seriatla yonetiliyordu da bizim mi haberimiz yoktu.
Elestirilecek bir sey varsa adam gibi soyleyin,  biz de elestirelim. Parti bu, futbol takimi degil. Kimse vazgecilmez degil. Ama bizi bu sartlarda bile iktidarin arkasinda durmakla itham edenler once kendilerine baksin. Gecersiz oy atan ya da hic kullanmayan gerizekali kalkip utanmadan bir de iktidara laf etmesin.
Kimse kusura bakmasin hemserim!
Sizin gibi dusunenler bu ulkede, iste bu kadar. Iki orospu cocugu Ankara'da bomba patlatti diye kimse terorun ekmegine yag surup istifa etmez. Yarin bu devlet ne Pkk birakir ne de orgut ile ittifak yapan kalan 9  ipi disarda teror orgutu mensubu kopekleri!  Bu devlet yarinin super gucu olacak siz, isteseniz de istemeseniz de!  Bu mesele iktidar, muhalefet, parti, siyaset meselesi degil. Ya somuruden kurtulup yeniden bagimsiz bir devlet olacagimiz, ya da bu ugurda canimizi verecegimiz bir mucadeledir. Biz bu ulkenin sadik vatandaslari olarak bu mucadeleye haziriz. Gotunden korkan cikmasin evinden.  Yapsin dolarini avrosunu siktirsin gitsin baska yerde yasasin. 
fuathan
Hero Member

Aleph.im

View Profile
March 16, 2016, 04:38:00 PM

Terörle mücadelenin en ideal yollarından biri beslendiği kaynakları kurutmaktır ki bu da içinde bulunduğumuz şartlarda pek mümkün görünmüyor.

Aslında evet haklısın kaynakları kurutmak için mesela önce Suriye'deki teröristlere silah yardımını kessek mesela ne dersin? Hoş olur değil mi?..  Wink

kaynaklarından vazgeçmemek,

Ben hayatımda bu kadar saçma şey okumadım... Kaynaklarımızın çoğunluğunu yabancı şirketlerin işlettiğini bilmiyorsun sanırım?
magnific61
Full Member

View Profile
March 16, 2016, 04:57:16 PM

Terörle mücadelenin en ideal yollarından biri beslendiği kaynakları kurutmaktır ki bu da içinde bulunduğumuz şartlarda pek mümkün görünmüyor.

Aslında evet haklısın kaynakları kurutmak için mesela önce Suriye'deki teröristlere silah yardımını kessek mesela ne dersin? Hoş olur değil mi?..  Wink

Ben hayatımda bu kadar saçma şey okumadım... Kaynaklarımızın çoğunluğunu yabancı şirketlerin işlettiğini bilmiyorsun sanırım?

O zaman sana aynı cümleyi on defa üstüste okuma cezası veriyorum fuathan.
Suriyeli terörist dediklerin de Türkmenler ve ÖSO.
Ama kime anlatıyorsun ki! Daha okuduğunu bile doğru düzgün anlayamamış
fuathan
Hero Member

Aleph.im

View Profile
March 16, 2016, 05:32:56 PM

Ne yazmışsın da okumamışım kardeş? Tırlardaki silahlardan "cehape" zihniyeti mi sorumlu?.. El Nusra ve Işid'e yardım yapan kim?.. El kaide'nin finansörlerinden Yasin El Kadı'yla Erdoğan ailesinin yakınlığı nereden geliyor?..  Ya siz bizi salak zannediyorsunuz herhalde?..

Bu kadar yolsuzluk, baskı, şiddet, yalan, dolan, kendinden olmayan medyayı ya yok eden ya da ele geçiren bir hükümetin neresini savunuyorsun?.. Siz kumda "küçük osmanlıcılık" oynayacaksınız diye kimseyi ateşe atamazsınız...

Hiç mi düşünmüyorsunuz neden Feto'yla önceden sevişen hükümet şimdi kanlı bıcaklı oldu?.. Bilal'in kara para aklama iddiası ayyuka çıkınca, desteklediği sivil toplum örgütleri tecavüz iddialarıyla sallanınca, Tayyip yolsuzluk ve çürümüşlük kokan Rıza Zarraf'a "Hayır sefer saf ve dürüst" deyince hiç mi kıllanmıyorsun?.. Bu kadar çarpıklığın, pisliğin, çamurun arasında  nasıl olur da savunursun bu hükümeti benim aklım almıyor...
magnific61
Full Member

View Profile
March 16, 2016, 06:00:19 PM
Last edit: March 16, 2016, 06:12:40 PM by magnific61

Ne yazmışsın da okumamışım kardeş? Tırlardaki silahlardan "cehape" zihniyeti mi sorumlu?.. El Nusra ve Işid'e yardım yapan kim?.. El kaide'nin finansörlerinden Yasin El Kadı'yla Erdoğan ailesinin yakınlığı nereden geliyor?..  Ya siz bizi salak zannediyorsunuz herhalde?..

Bu kadar yolsuzluk, baskı, şiddet, yalan, dolan, kendinden olmayan medyayı ya yok eden ya da ele geçiren bir hükümetin neresini savunuyorsun?.. Siz kumda "küçük osmanlıcılık" oynayacaksınız diye kimseyi ateşe atamazsınız...

Hiç mi düşünmüyorsunuz neden Feto'yla önceden sevişen hükümet şimdi kanlı bıcaklı oldu?.. Bilal'in kara para aklama iddiası ayyuka çıkınca, desteklediği sivil toplum örgütleri tecavüz iddialarıyla sallanınca, Tayyip yolsuzluk ve çürümüşlük kokan Rıza Zarraf'a "Hayır sefer saf ve dürüst" deyince hiç mi kıllanmıyorsun?.. Bu kadar çarpıklığın, pisliğin, çamurun arasında  nasıl olur da savunursun bu hükümeti benim aklım almıyor...
İşid'i desteklemek denince bu hükümet seviyesinde izah edilebilecek bir şey değil. Çok vahim bir iddia ve genelde bu iddiaları ortaya atanlar tırları delil olarak gösteriyorlar. Peki bu tırların üzerinde İŞİD'e gidecek diye adres mi yazılıydı? Türkiye ÖSO ve Türkmenleri sila, lojistik ve insani yardım olarak desteklediğini hiç inkar etmedi. Bu tırlar bu bahsedilen direniş gruplarına gidiyor olamaz mı?
Her konuda iddialar ayyuka çıkıyor da nedense iş delile gelince bir şey tahakkuk etmiyor.
Ona bakarsan CHP'nin Alman vakıflarından aldığı para yardımı iddiaları da ayyuka çıkmıştı bir zamanlar ama adı üstünde, iddia
Küçük bir ilavede daha bulunacağım.
Devletler, düşmanı olan terör örgütlerine karşı bir diğer örgüte destek verebilirler. Bu kirli fakat bütün dünyada yapılan bir şeydir. Mesela Rusya PKK'yı PYD'yi desteklemiyor mu? Çünkü düşmanının düşmanı. Savaş ilan etmeden savaş doktrini bu. Amerika, İsrail, İngilyere, Almanya, Fransa yapmıyor mu?
Varsayalım ki Türkiye İŞİD'i bir an desteklemiş olsun. Bunu neden yapar? İŞİD islamı hakim kılacak diye mi? Kimse aptal değil. O örgütün ne maksatla kimler tarafından kurulmuş olduğunu herkes biliyor. Ama İŞİD PYD ile savaşıyor. PYD Suriye topraklarında bir devlet kurup Türkiye'te cephe açmak istiyor. Böylece PKK'yı daha kolay destekleyebilecek. Belki de ortada kirli bir denge politikası vardır. Bu yönü ile düşünülebilir eğer niyet kötü değilse.
Ayrıca karşımda ukalalık yapmadan, hakaret etmeden, önyargıdan uzak ve gerçekten gerçeklere ulaşmak için fikir fırtınası yapacak herkesle konuşmaya ve tartışmaya açığım.
Herkes, her şey eleştirilebilir. Ama eleştiri ile karalama arasında kocaman bir fark var
fuathan
Hero Member

Aleph.im

View Profile
March 16, 2016, 06:46:46 PM

Aslında evet haklısın kaynakları kurutmak için mesela önce Suriye'deki teröristlere silah yardımını kessek mesela ne dersin? Hoş olur değil mi?..  Wink

Ne yazmışsın da okumamışım kardeş? Tırlardaki silahlardan "cehape" zihniyeti mi sorumlu?.. El Nusra ve Işid'e yardım yapan kim?.. El kaide'nin finansörlerinden Yasin El Kadı'yla Erdoğan ailesinin yakınlığı nereden geliyor?..  Ya siz bizi salak zannediyorsunuz herhalde?..

Hiç mi düşünmüyorsunuz neden Feto'yla önceden sevişen hükümet şimdi kanlı bıcaklı oldu?.. Bilal'in kara para aklama iddiası ayyuka çıkınca, desteklediği sivil toplum örgütleri tecavüz iddialarıyla sallanınca, Tayyip yolsuzluk ve çürümüşlük kokan Rıza Zarraf'a "Hayır sefer saf ve dürüst" deyince hiç mi kıllanmıyorsun?.. Bu kadar çarpıklığın, pisliğin, çamurun arasında  nasıl olur da savunursun bu hükümeti benim aklım almıyor...
İşid'i desteklemek denince bu hükümet seviyesinde izah edilebilecek bir şey değil. Çok vahim bir iddia ve genelde bu iddiaları ortaya atanlar tırları delil olarak gösteriyorlar. Peki bu tırların üzerinde İŞİD'e gidecek diye adres mi yazılıydı? Türkiye ÖSO ve Türkmenleri sila, lojistik ve insani yardım olarak desteklediğini hiç inkar etmedi. Bu tırlar bu bahsedilen direniş gruplarına gidiyor olamaz mı?
Her konuda iddialar ayyuka çıkıyor da nedense iş delile gelince bir şey tahakkuk etmiyor.
Ona bakarsan CHP'nin Alman vakıflarından aldığı para yardımı iddiaları da ayyuka çıkmıştı bir zamanlar ama adı üstünde, iddia
Küçük bir ilavede daha bulunacağım.
Devletler, düşmanı olan terör örgütlerine karşı bir diğer örgüte destek verebilirler. Bu kirli fakat bütün dünyada yapılan bir şeydir. Mesela Rusya PKK'yı PYD'yi desteklemiyor mu? Çünkü düşmanının düşmanı. Savaş ilan etmeden savaş doktrini bu. Amerika, İsrail, İngilyere, Almanya, Fransa yapmıyor mu?
Varsayalım ki Türkiye İŞİD'i bir an desteklemiş olsun. Bunu neden yapar? İŞİD islamı hakim kılacak diye mi? Kimse aptal değil. O örgütün ne maksatla kimler tarafından kurulmuş olduğunu herkes biliyor. Ama İŞİD PYD ile savaşıyor. PYD Suriye topraklarında bir devlet kurup Türkiye'te cephe açmak istiyor. Böylece PKK'yı daha kolay destekleyebilecek. Belki de ortada kirli bir denge politikası vardır. Bu yönü ile düşünülebilir eğer niyet kötü değilse.
Ayrıca karşımda ukalalık yapmadan, hakaret etmeden, önyargıdan uzak ve gerçekten gerçeklere ulaşmak için fikir fırtınası yapacak herkesle konuşmaya ve tartışmaya açığım.
Herkes, her şey eleştirilebilir. Ama eleştiri ile karalama arasında kocaman bir fark var

Birincisi İşid değil Işid. Bu ufak detay bile konunun ciddiyetini zedeliyor maalesef...

Yani sen diyorsun ki hükümet Işid'i destekleyerek Suriye'nin bölünmez bütünlüğünü istemiyor? Neden diğer güçlere destek veriyor?.. Suriye düşerse yarın aynı durum Türkiye'nin başına gelmez mi?.. Bu oynanan oyun Amerika'nın bölgeye iyice yerleşme çabasına çanak tutmaz mı?..  

İddia konusuna gelince; sağolsun hükümetimiz anında her yere sansür (internet, gazeteler vs.) uyguladığı için hiçbir konu araştırılamıyor. Şu anki içişleri bakanının 3 yıl önceki "Aman ha savcı mavcı gönderilmesin, sakın!" talimatlarını telefon kayıtlarından dinlemiştik hatırlarsan... Wink
cakir
Legendary
*

View Profile WWW
March 16, 2016, 06:54:05 PM

Türkmenlere gidiyordu yalanına inanan hükümet yandaşları var mı hala?

Kuzey ırakta özerk kürt devleti kurulurken, Kuzey Irak'taki Türkler, Türkmenler etnik temizlikten geçirilirken, Vatanlarında yaşama hakkı için savaşan Irak Türkmen Cephesi bu zihniyet tarafından Irakın bütünlüğünü bozmaya çalışan neredeyse bir terör örgütü ilan edilmedi mi? Kime anlatıyorsunuz bu milliyetçilik palavralarını?

Irak'ta özerk kürt devleti kurulurken, oradaki Türkmenler kıyım kıyım kıyılırken meclisten teskereyi geçirmeyen bunlar değil miydi?

Akpyi destekleyip de kendisine milliyetçi diyenler kandırılmış cahillerdir.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
March 16, 2016, 07:01:23 PM

Türkmenlere gidiyordu yalanına inanan hükümet yandaşları var mı hala?

Kuzey ırakta özerk kürt devleti kurulurken, Kuzey Irak'taki Türkler, Türkmenler etnik temizlikten geçirilirken, Vatanlarında yaşama hakkı için savaşan Irak Türkmen Cephesi bu zihniyet tarafından Irakın bütünlüğünü bozmaya çalışan neredeyse bir terör örgütü ilan edilmedi mi? Kime anlatıyorsunuz bu milliyetçilik palavralarını?

Irak'ta özerk kürt devleti kurulurken, oradaki Türkmenler kıyım kıyım kıyılırken meclisten teskereyi geçirmeyen bunlar değil miydi?

Akpyi destekleyip de kendisine milliyetçi diyenler kandırılmış cahillerdir.
Ek olarak ''Bayırbucak bölgesinde Türkmenler ölüyor! duymuyor musunuz?'' diye nara atanlar Iraktaki Tuzhurmatu Türkmenlerinden neden bahsetmez acaba ?
Suriye'de insanları sırf Türkmen oldukları için öldürmüyorlar El Kaide örgütünün Suriye kolu El nusra teröristi oldukları için öldürüyorlar.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
March 16, 2016, 07:01:30 PM

"Bir delil ile 40 alimi yendim ama 40 delil ile bir cahili yenemedim" cümlesini buraya bıraksam yeterli olur sanırsam.
magnific61
Full Member

View Profile
March 16, 2016, 09:00:18 PM

"Bir delil ile 40 alimi yendim ama 40 delil ile bir cahili yenemedim" cümlesini buraya bıraksam yeterli olur sanırsam.
"Cahil ile tartışma. Ben kazananı hiç görmedim" cümlesini de ben yerleştireyim bari.
fuathan
Hero Member

Aleph.im

View Profile
March 17, 2016, 12:26:40 AM

Cevap veremedi ekolünden bu da...  Cheesy
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
March 17, 2016, 04:21:55 AM

mjpo
Hero Member

View Profile
March 17, 2016, 08:09:39 AM

Bu mantikla teror gercekten biter. Biter ama teror eylemi yaptirmaya bile degmeyen, tavsan boku bir ulke oluruz.
Siz de evlerinizde guven icinde oturur " adamlar yapmis aaabi! " demeye, devam edersiniz.
Bu arada, benim soyledigimin direkt cevabi degil Bulent Ersoy. Oy vermemekle vataniniza, hizmet etmis olmazsiniz demek istediginiz buysa.

Sizin mantığınızla terör bugün ülkenin başkentinde, burnunuzun dibinde defalarca bombalı eylem yaptı, yüzlerce sivili öldürdü. Bu hükümet (sizin mantığınız) geldiğinde neredeyse sıfır terör şehidiyle teslim aldı ülkeyi, iktidarı boyunca terör yüzünden ölen insan sayısı her sene katlanarak arttı. Sizin mantığınızın ne kadar doğru olduğu ilk okul matematiğiyle bile anlaşılıyor. Güney Doğu'ya yapılan silah yığınağına benim mantığım göz yummadı, benim mantığım sınır kapısında teröristleri davul zurnayla karşılamadı, benim mantığım "Devlet teröristle masaya oturmaz" derken bir taraftanda Oslo'da teröristlerle masada pazarlık etmedi, benim mantığım yıllarca teröristlere kan kusturmuş komutanları şuan millet vekili olan bir teröristtin gizli tanıklığıyla terör suçundan hapse atmadı.. Bunlar ve daha binlercesini benim mantığım yapmadı, göz yummadı...

Hükümetin yaptıklarından bahsettiniz, neden bunları görmüyorsunuz dediniz, görüyorum. Ama ben fırıncıya ekmek yaptığı için "Vay bee helal olsun adam ekmek yaptı, bravo" demedim bu zamana kadar, yapacak, işi o. Fırıncı ekmeğin gramıyla oynuyorsa, sağlık kurallarına uymuyorsa, insanların sağlığıyla oynuyorsa, üç kağıtçılık yapıyorsa ben bunları söylerim. Ben burada fırıncıyı suçlarım, gidip kasabı suçlayacak halim yok, bunu siz de anlayabilirsiniz sanırım.

Sen hükümetsin, elindeki gücü kendi menfaatlerin için kullanmayacaksın, sen bu gücü kendi menfaatlerin için kullanırsan, kendi paçanı kurtarmak için kullanırsan, bugün sorumluluğunu taşıdığın insanlar öldürülüyor ve bunun sorumlusu sensin, sana oy verenler, doblosu olanlar. Yatacak yeriniz yok!!
pandacoin
Legendary
*

View Profile
March 17, 2016, 05:15:59 PM

İfade etmeyi yasaklayabilirsiniz ama düşünceyi hiçbir zaman yasaklayamazsınız. Yani en azından şimdilik günümüz teknolojisi buna müsade etmiyor. Smiley
magnific61
Full Member

View Profile
March 17, 2016, 06:29:17 PM

İfade etmeyi yasaklayabilirsiniz ama düşünceyi hiçbir zaman yasaklayamazsınız. Yani en azından şimdilik günümüz teknolojisi buna müsade etmiyor. Smiley
Yasak kavramını Türkiye için kullanmıyorsunuz değil mi?  Yok eğer Türkiye için kullanıyorsanız ya geçmişi hiç bilmeyen bir yeni yetmesiniz ya da balık hafızasına sahipsiniz.
fuathan
Hero Member

Aleph.im

View Profile
March 17, 2016, 06:30:39 PM

Benim asıl merak ettiğim şey Magnific61 gibi arkadaşların bazı şeylere nasıl körü körüne inandığı... Akşamları kitap okumayıp Survivor izleyenlerin ekolü maalesef...
magnific61
Full Member

View Profile
March 17, 2016, 06:42:46 PM

Benim asıl merak ettiğim şey Magnific61 gibi arkadaşların bazı şeylere nasıl körü körüne inandığı... Akşamları kitap okumayıp Survivor izleyenlerin ekolü maalesef...
magnific61 denen arkadaş bu ülkenin 40 yıllık tarihinde gördüklerine, yaşadıklarına ve bugün ile yaptığı kıyasa göre konuşuyor. Bulunduğunuz yerden hiç tanımadığınız, eğitim seviyesini, sosyal konumunu bilmediğiniz insanlara yafta vurmak çok kolay geliyor değil mi? Sizin aksini savunduğunuz bir şeyleri savunuyor ya! Ya makarnacıdır, ya gündemi survivor gibi programlardan takip eden !doblo sahibidir.
Ondan sonra da kalkıp ukalalık yapıyorsunuz. Siz önce eleştiri ile aşağılama arasındaki farkı öğrenin
pandacoin
Legendary
*

View Profile
March 17, 2016, 08:00:51 PM

Yasak kavramını Türkiye için kullanmıyorsunuz değil mi?  Yok eğer Türkiye için kullanıyorsanız ya geçmişi hiç bilmeyen bir yeni yetmesiniz ya da balık hafızasına sahipsiniz.
Ondan sonra da kalkıp ukalalık yapıyorsunuz. Siz önce eleştiri ile aşağılama arasındaki farkı öğrenin

Önce kendi yazdıklarına bak kendinle çelişme. Bu forumda herkes kimin ne mal olduğunun farkında rahat ol. Biz iktidara geldiği günden beri ülkeyi skp atan partinin neler yaptığını çok net hatırlıyoruz, balık hafızalı olan sensin.
magnific61
Full Member

View Profile
March 17, 2016, 09:11:48 PM

Yasak kavramını Türkiye için kullanmıyorsunuz değil mi?  Yok eğer Türkiye için kullanıyorsanız ya geçmişi hiç bilmeyen bir yeni yetmesiniz ya da balık hafızasına sahipsiniz.

Önce kendi yazdıklarına bak kendinle çelişme. Bu forumda herkes kimin ne mal olduğunun farkında rahat ol. Biz iktidara geldiği günden beri ülkeyi skp atan partinin neler yaptığını çok net hatırlıyoruz, balık hafızalı olan sensin.
Asıl mesele bundan önceki iktidarların nasıl skp attığını hatırlıyor musunuz. Kimin balık hafızalı olduğu ona göre belli olur.
pandacoin
Legendary
*

View Profile
March 17, 2016, 09:14:44 PM

Asıl mesele bundan önceki iktidarların nasıl skp attığını hatırlıyor musunuz. Kimin balık hafızalı olduğu ona göre belli olur.

Bundan önceki tüm iktidarların boktan olması bunun iyi olduğu anlamına gelmiyor ki. Şunu o kafanız alsaydı zaten her şey farklı olurdu.
deblue (OP)
Legendary
*

View Profile
March 17, 2016, 09:14:51 PM

skp atmak bizim milletin fıtratında mı var yani .d
pandacoin
Legendary
*

View Profile
March 17, 2016, 09:18:40 PM

skp atmak bizim milletin fıtratında mı var yani .d

Bir konu üzerine tartışma varken alakasız bir şeyle kıyas yapmak ancak tartışma kültürü olmayanlarda görülür.
"Onlar bu yanlışı yaptı biz de bu yanlışı yaparız." "Ama siz de bunu yaptınız." "Bunlaaaaaar bunu yaptı, ben de bunu yapıyorum."
Ben yanlış bir şey yaptım ama bak bunlar da yanlış yapmış demek senin yaptığın yanlışı doğrulamıyor. Mantaliteyi değiştirmek lazım.
magnific61
Full Member

View Profile
March 17, 2016, 09:31:17 PM

Bundan önceki tüm iktidarların boktan olması bunun iyi olduğu anlamına gelmiyor ki. Şunu o kafanız alsaydı zaten her şey farklı olurdu.
Bundan önceki iktidarların boktan olması bu iktidarın iyi olduğu anlamına gelmez ama kötünün iyisi olduğu anlamına pekala gelir.
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
March 17, 2016, 09:36:03 PM

Siyasal islamcı - dincilerin ve komple bu zihniyetin bu ülkeden temizlenmesi şart.
Ellerine güç geçtiği anda bütün insanların huzurunu kaçırdıklarını anlamayan açık ve net maldır ya da çıkarcıdır.

Kurdukları imam hatiplerde, destekledikleri vakıfların öğretmenleri küçücük erkek çocuklara tecavüz ediyor. Var mı bunun ötesi?

Normalde bu tür şerefsizlerin toplumdan dışlanması gerekir. Ama bu dinci zihniyet bunları kayırıyor.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

magnific61
Full Member

View Profile
March 17, 2016, 09:58:42 PM

Siyasal islamcı - dincilerin ve komple bu zihniyetin bu ülkeden temizlenmesi şart.
Ellerine güç geçtiği anda bütün insanların huzurunu kaçırdıklarını anlamayan açık ve net maldır ya da çıkarcıdır.

Kurdukları imam hatiplerde, destekledikleri vakıfların öğretmenleri küçücük erkek çocuklara tecavüz ediyor. Var mı bunun ötesi?

Normalde bu tür şerefsizlerin toplumdan dışlanması gerekir. Ama bu dinci zihniyet bunları kayırıyor.
Siyaset tartışırken konu nasıl birden dine geldi anlayamadık. Ama zaten hep asıl konu bu değil miydi! Erdoğan düşmanlığının esas sebebi imamhatip kökenli olması ve mutaassıp kişiliği değil mi? Neyse, en azından mızrağın çuvala daha fazla sığamamış olması da iyi bir gelişme sayılabilir.
pandacoin
Legendary
*

View Profile
March 17, 2016, 10:09:24 PM

Siyaset tartışırken konu nasıl birden dine geldi anlayamadık. Ama zaten hep asıl konu bu değil miydi! Erdoğan düşmanlığının esas sebebi imamhatip kökenli olması ve mutaassıp kişiliği değil mi? Neyse, en azından mızrağın çuvala daha fazla sığamamış olması da iyi bir gelişme sayılabilir.

Evet kesinlikle, o yüzden uzunu durdurmak istiyorlar ama yapamayacaklar. İmam hatip mezunu uzun adam başkan olacak!
Yaşanılan her şey bunun için değil mi zaten? Smiley
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

View Profile
March 17, 2016, 10:59:49 PM

Kafan basmadığı için anlayamazsın.
Ama açık açık yazalım buraya, belki bir "aydınlanma" geçirirsin.

Yıllarca koyun koyuna girdiğiniz sözde müslüman fetoş ile ne için savaşa girdiniz?
Sebebi din miydi? Yoksa PARA mı?

2004 yılında genel kurmay milli güvenlik kurulunda feto tarikatına karşı önlem alınmasını söylemedi mi?
Genel kurmay başkanı kimdi o zaman? Hilmi özkök.
http://odatv.com/images/resimler/belge%2811%29.jpg

Ne oldu sonra? Ergenekon diye uyduruk bir şey çıkartmadılnız mı? Hilmi Özkök'ü ceza evine atmadınız mı?
RTE meydanlara çıkıp "ergenekon davasının savcısı benim" demedi mi?

Bütün her şeyi fetoya yıkmadınız mı bunlarda?

Neyse, Bu sadece 1 taneciği. Bütün ordunun anasını bellediniz, balyozdu ergenekondu götten uydurma şeylerle.

Hadi her şeyi geçtim hani sizler müslümansınız ya, O kitapta size ne emrediliyor? Allah'ın size "karşıma gelmeyin" dediği tek günah nedir?
KUL HAKKI değil mi?

fetoşla ortak olduğunuz yıllarda fetoşa ellerinizle verdiğiniz sınav soruları ile kaç milyon öğrencinin, polis adayının, atama bekleyen öğretmenin hakkına girdiniz?

Bu kul hakkı değil mi?
Müslüman adam kul hakkı yer mi? Bak altın klozetli tuvaletlerden falan bahsetmedim bile. Tüyü bitmemiş yetimin hakkının harcandığı hani.

Terör konusuna gelelim;

Dinsiz dediğiniz Chp'nin vekilli sizin çözüm süreciniz devam ederken mecliste "pkk güney doğuda yol kesiyor, haraç (vergi) topluyor, mahkeme kurmuş" araştırma komisyonu kuralım dediğinde  ne dedi iç işleri bakanın?
"Bunlar asparagas" demedi mi?

Pkk güneydoğuya cephanelik yığarken valilere "dokunmayın" talimatını kim verdi?

Bu sorulara verecek cevap yok sizde. Çünkü sizin gözünüzde (eli) uzun bir peygamber. Ulan işi o kadar abartanınız oldu ki herifi allah yaptı lan. Allahın bütün vasıfları erdoğan'da toplanmış diyen kimdi?

2002'de sıfıra yakın terör sorunu ile alınan iktidarda neler oldu, değişti de terör bu kadar tırmandı? PKK'yı kim diriltti? bana hiç dış güçler masalı okuma buna ancak senin gibi koyunlar inanır.

Alman istihbaratı senin uzununu cayır cayır dinlerken, başına ne idüğü belirsiz herifi getirdiğin mit ne halt ediyordu?
3. hava alanı vs martavallarına ise senin gibi koyunlar inanır. Bak o yandaş medyanın haberine bak, resmen sizin yandaşlarınız sizlerin zekasıyla dalga geçiyor:
https://pbs.twimg.com/media/BvZsZpYIUAAUoak.jpg

Senin başkentinde 5 ayda 3 bomba patladı lan. istihbaratın ne halt ediyor?

Sizin gibi koyunlar hala uyusun erdoğan büyük müslüman desin, namaz kılıyor, oruç tutuyor desin.

Günü geldiğinde bu dinci zihniyeti bu ülkeden silinecek, o zaman kaçacak delik arayacaksınız...

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

fuathan
Hero Member

Aleph.im

View Profile
March 18, 2016, 12:16:57 AM

Bundan önceki iktidarların boktan olması bu iktidarın iyi olduğu anlamına gelmez ama kötünün iyisi olduğu anlamına pekala gelir.

Bundan önceki iktidarları savunan kim?.. Hepsi aynı b*kun laciverti... Niye kıyas yapmak zorunda bırakmaya çalışıyorsun ki bizi...

Bu arada savunduğun adam / parti / hükümet terör yasasını geçirecek yakında. Gazeteciler de terörden yargılanabilecek. Yani senin "uzun" her geçen gün daha baskıcı ve diktatör oluyor.
fuathan
Hero Member

Aleph.im

View Profile
March 18, 2016, 12:20:53 AM

Bu arada The Young Turk, duygulara tercüman olmuşsun... Tebrikler...  Grin
pandacoin
Legendary
*

View Profile
March 18, 2016, 12:24:21 AM

Bundan önceki iktidarları savunan kim?.. Hepsi aynı b*kun laciverti... Niye kıyas yapmak zorunda bırakmaya çalışıyorsun ki bizi...

Bu arada savunduğun adam / parti / hükümet terör yasasını geçirecek yakında. Gazeteciler de terörden yargılanabilecek. Yani senin "uzun" her geçen gün daha baskıcı ve diktatör oluyor.

Kötünün iyisiyle yetinenleri anlayamıyorum. Bu iktidarın topladığı vergiyi hiçbir iktidar toplamadı. Üzerimizdeki vergi yükünün farkında değilsiniz galiba. Hizmet getirdiler mi getirdiler, ama bu zaten onların esas görevi. Getirdiklerinin çok daha fazlasını ceplerine indirdiler, kendi imparatorluklarını kurdular. Şimdi bunun yıkılmaması için en ufak tehlikeye bile anında müdahale ediyorlar. Her gün bu kadarı da olmaz artık dediğimiz şeyleri görüyoruz.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
March 18, 2016, 04:00:34 AM

Yasak kavramını Türkiye için kullanmıyorsunuz değil mi?  Yok eğer Türkiye için kullanıyorsanız ya geçmişi hiç bilmeyen bir yeni yetmesiniz ya da balık hafızasına sahipsiniz.

Size cevap vermem yersiz. Ama yine de sansimi bir deneyecegim, cunku kosulsuz inanacak kadar kor olmussunuz. Duyamayacak kadarda sagir. Hissedemeyecek kadar da duygusuz.
SU anda yasadiginiz ulkede yillardir oyle bir alistirilmis ki size bir seyler, yavas yavas. Ayni kaynayan sudaki kurbaga deneyi. Ya sizde hirsizsiniz, ahlaksizsiniz, yalancisiniz ki milleti soyup sogana ceviren, vatani milleti peskes ceken, Memleketin en buyuk kaynaklarini ve kurumlarini bedavaya denecek rakamlara araplara satan, digerlerini soyup sogana ceviren birilerini destekliyorsunuz cunku tuuum bunlardan sizinde bir kazanciniz var o yuzden boyle bal tutan parmagani yalar zihniyeti ile ses etmiyor herseye goz yumuyorsunuz, yada gercekten bu adamlar islerinde cok iyi ve sizleri cok guzel hipnotize etmisler.
  Diger arkadaslari bilmem ama bana 40 yas laflari islemez, akil yasta degil bastadir. Sizden daha uzun zamandir yasadim tecrube ettim. zamaninda yag seker tup kuyruklarinda da bekledim. ama ne var biliyormusun guzel kardesim, o zaman Turkiye tas devrinde yasiyordu, iletisim sinirli idi, bize gosterilen gibi saniyorduk dunyayi, o yuzden alamanci dedigimiz kisiler bize uzayli gibi gelirdi, . simdi internet ve iletisim aldi basini gitti herkezin herseyden haberi var, oyle amaaan petrol caniiim petrol deyip arak sarklari millete yutturamiyorlar.
  Senin Aselsan deyip gururlandigin sirket teknolojinin en az 30 yil gerisinde, en az diyorum bak sana. Gecen sormussun Pakistan ile ilgili askeri bir olayi bizi severler falan. Tabi severler hayatinda kac Pakistanli ile tanistin, aclar alayi, hirsizlar. Hic gormuyorsam gunde 20 tanesini goruyorum serefsizlerin. Senin ordunda ancak o kadar guclu iste. Sana yazsam ansiklopedi yazarim ama anlamak istermisin supheliyim. Cok fena kandirilmissiniz, cok fena hipnotize edilmissiniz. Bu yuzden size ve sizin gibilere kizamiyorum sadece aciyorum gariban insanima. Somurulen duygularina. Et ithal ot ithal saman ithal bir zamanlar kadinlarin parasizliktan bebeklerini sattigi annelerin sutlerini sattigi ulkeden elektrik aliyorsunuz. Maliyeti 1000 dolari gecmeyecek oyuncak RC ucaklari Bayraktar holding IHA diye size 500 bin dolara kakaliyor simdide gelin oldu. ebayden 200 dolara alabilecegin gece gorus durbunu icin senin ordun 10 binlerce dolar oduyor. kici kirik telefona bile takilan 300 dolarlik thermal kamerasi olmayan sikorsky helikopterin siste dusup askerin sehit oluyor. Ey yavrum eyy.
magnific61
Full Member

View Profile
March 18, 2016, 08:47:25 AM

Yukarıda bana anlattıklarının daha, çok daha fazlasını biliyorum ve de hak veriyorum. Bu ülkede olup bitenleri anlayabilmek için tarihten bu güne yaşananlara, sebeplerine ve günümüz ile kıyasına bakmak gerek. Ama bugün ile geçmişin kıyası da işimize gelmiyor. O tüp kuyruklarında, şeker, yağ kuyruklarında beklediyseniz, Cebinizde  100 dolar ile yakalanma korkusu yaşadıysanız. Dün 50 kuruşa aldığınız bir malı bugün 70 yarın 90 kuruşa aldığımız o yüksek enflasyon günlerini yaşadıysanız. Solcu ya da islamcı olduğunuz yaftası ile hapis yattığınız, okuduğunuz bir kitap yüzünden tutuklandığınız o tam özgür günlerde yaşadıysanız. Her beş yılda bir ekonomik kriz, her 10 yılda bir darbe yaşadıysanız.
Sizin hiç bir suçunuz olmadan, sırf ülkenizin idarecilerine güvenerek yatırım yaptığınız için yaşanan ekonomik krizlerde dükkanınıza, şirketinize kilit vurup yıllarca borç ödemek zorunda kaldıysanız. Ama siz bunu yaparken parası ile günlük %7500 lere vuran hazine bonosu satın alıp kısa zamanda köşeyi dönen, bunu da sana bana ödeten rantiyecilere öfke duyduysanız. Bir günde değiştirdikleri bankacılık yasası ile vadeli mevduatları devlet güvencesine aldırıp sonra halktan yüksek faizle topladıkları paraları dünyanın farklı yerlerinde kurdukları paravan şirketlere aktarıp bankaların içlerini boşaltanları, bunu da mevcut iktidar sayesinde yaptıkları ve 50 milyar dolardan fazla bir faturayı bize ödetenleri  lkanetle andıysanız. 2,5 milyar dolar için IMF kapılarında süründüğümüz, ezik devlet profili sizi de rahatsız ettiyse. Sigorta hastanelerinden muayene sırası alabilmek için sabahın 6'sında kuyruğa girdiğiniz, pislik içindeki hastanede tedavi olmak için bir de doktorun aşağılamalarına maruz kaldıysanız, üstüne üstlük günlerce bir ilaç için eczane kuyruğunda vakit öldürdüğünüz ya da devlet hastanesinde bile tedavi masraflarını ödeyemediğiniz için mahsur kaldığınız  günleri yaşadıysanız kusura bakmayın ama kıyas yapmıyorsanız ya bunların hiç birini yaşamamışsınız ya da gerçekten yaşadıklarınızın üzerinizde hiç bir etkisi olmamış demektir.
Ülkemize, bu millete bütün bunları yaşatanlar halktan vergi toplamıyor muydu? Sakın bu kadar toplamıyorlardı deyip karşınızdaki o zamanın vergi mükellefini aptal yerine koymayın. Neden o zaman bugün yapılanlar yapılamadı da biz bütün bunları yaşadık? Sormuyorsanız, soramıyorsanız kusura bakmayın ama o zaman koyun olan sizlersiniz. İnsan kıyas yapan bir varlıktır. Sanki o zaman terör yoktu. Biz yıllardır 40 bin kişinin katili diye Öcalan'ı bir karikatürden dolayı yargıladık. O topraklarda askerliğini yapmış biri olarak orada devlet, ordu eliyle kürt halkı üzerinde yapılan baskı, aşağılama ve ayrımcılığa bizzat şahit oldum. Terör dış güçlerin etkisi ve desteği ile ortaya çıktı ama bizzat devletin ihanete varacak yanlış uygulamaları sayesinde bu kadar geniş bir zemin bulabildi. Elbette bugün yaşanan terör olaylarından dolayı hükümeti eleştirmeye, kızmaya hakkımız var ama bütün bu olayların arka planını da görmeye çalışmalıyız. Neden son 3 ayda özellikle Ankara? Neden bu kadar büyük çaplı eylemler için İstanbul değil de hususiyetle Ankara seçildi?  Meseleye isterseniz az siyasi bakalım. Rusya ile yaşanan uçak krizi sonrasında Rusya ekonomik yaptırımlarla bizi köşeye sıkıştırarak intikam almaya çalışıyor. Özellikle gaz elindeki en büyük kozu. Anayol hükümeti döneminde yapılmış Mavi Akım projesi ile zaten Rusya'dan gazı dünya fiyatlarının çok üzerinde almıyor muyuz. Türkiye bu gaz kozuna karşılık Azerbaycan ile TANAP projesini geliştirdi. Bu proje kapsamında Azerbaycan Doğalgazı Hazar Denizi'nden Azerbaycan, Gürcistan üzerinden karadan Türkiye'ye gelecek. Erdoğan 18 şubatta bu projenin imzalanması için Azerbaycan'a gidecekti. 17 şubatta ikinci Ankara patlaması oldu. O ziyaret ertelendi. Dikkat ederseniz 3.saldırı da hemen o ertelenen ziyaret öncesi yapıldı. Rusya Suriye'de PYD'nin en büyük destekçilerinden biridir. Sizce bir bağlantı olamaz mı? Elbette istihbarat zaafiyeti sorgulanmalı ama bu olaylardan dolayı direkt devleti, iktidarı sorumlu tutmak en hafif tabir ile aymazlık değilse nedir?
O zaman Rus uçağını düşürmemeliydik diyenler de olabilir. Düşürmeseydik, Türkiye angajman kurallarına rağmen daha kendi sınırlarını bile koruyamayan bir ülke durumuna düşürülecekti. Eleştiriler bu yönde olacaktı.
Aslında açılan her konu yeni bir konunun kapısını açıyor ve söylenecek şeyler bırakın ansiklopedi, almanak olur.
Bu yüzden kısa kesmekte fayda var.
Yine söylüyorum, kimse eleştirilemez değildir. Ama olanı görmezden gelmek gelmek de bir nevi nankörlüktür.
Pages: 1 2 3 4 5 [All]
  Print  

Jump to: