Bitcoin Forum
May 22, 2024, 12:42:19 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: Ankara [güven park] patlaması 13mart2016  (Read 6174 times)
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445
Merit: 1000

View Profile
March 16, 2016, 03:17:36 PM

Ankara/Sincan da oturuyorum güven park, kızılay meydanı sürekli arkadaşlarımla gidip gezdiğimiz bir yer olaylardan sonra oraya gitmeye korkar olduk bir sürü yalanlar söylendi, ortaya yeni iddialar atıldı 20 martta yine olacak falan diyorlar 20 martta ciddi ciddi işten izin almayı bile düşünüyorum çünkü a city,metro,gimart gibi büyük avm lere yakın bir yerde topluluktan bir süre uzak durmak lazım eşinizi,dostunuzu,ailenizi bilinçlendirin Allah herkesin yardımcısı olsun vatanımız, milletimiz daim olsun bu olaylar olurken uyuyan avrupa ya amerikaya, doğu ülkelerine lanet olsun iyiki Azerbaycan gibi bir dostumuz var bir tek yanımızda olan o zaten  Undecided
Ben de Ankara'da oturuyorum, asılsız birçok mesaj geliyor telefonuma, çeşitli yerlere bomba ihbarı vs. yapılıyor yani bir toplu histeri durumu var Ankara'da ama 20-21 Mart'ta tedbirli olmakta fayda var.
magnific61
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
March 16, 2016, 03:52:45 PM

Daha önce de söyledim yine söylüyorum, bu hükümete oy veren herkes o ölen insanlardan sorumlu. "Ya başkanlık ya kaos" diye başlık atan gazeteler var. "Bu ülke terörle yaşamayı öğrenmeli" diyen hümümetin bakanı var. Hükümetin destekçileri zaten artık insanlıktan çıkmış, bana dokunmayan yılan bin yaşasın modunda. Hükümet ya çalmakla meşgul yada eski çaldıklarının üzerini örtmekle. E adamlar 2 işi aynı andada yapamıyorlar, dış politika adına hiç bir şey yok. Sığınmacılara TC vatandaşlığı verip 1 dönem daha çalmanın/çaldıklarını örtmenin peşindeler. Buyrun bir yazı paylaşayım, oy verenlerin durumunun özeti ;

"Yolsuzluk, rüşvet hiç kimsenin umurunda değil. Tabii yönetenler de bunu bilerek davranıyor. Çünkü Türkiye’de herkes küçük bir işletme. Adam 2000 TL’lik maaşıyla bir tane Doblo almış. Karısı çalışıp 1500 TL alıyor, oğlu çalışıp 1500 TL alıyor. Yaklaşık 5000 TL giriyor eve. Doblo’nun taksidi ödeniyor mu, ödeniyor. Aman düzenim bozulmasın. “Benden mi yedi” diyor. Gelir dağılımının adaletsizliği üzerinden herkesi böyle bir küçük işletme gibi yaparsanız, bu insanları sarsmak, “İsyan edin” demek çok zordur. “Abi Doblo’nun taksidi” der size. Böyle bir korku. Bu tüm dünyada yönetenlerin hep işine gelmiştir. Mesela, aileyi çok savunurlar ve herkesin aile olmasını isterler. Aile tehlikesizdir çünkü onlar için. Aile işin içine girdiği zaman sorumluluk başlar. Bunlar dünyanın tüm yönetenleri için son derece faydalıdır. Din son derece faydalıdır. İsyan etmekten alıkoyar bunlar sizi."
Kime oy verseydik bu kaostan sorumlu olmazdık merak ediyorum.
Mesela HDP'ye mi verseydik oyumuzu? Seçim öncesi Türkiye'nin partisi, seçim sonrası sırtı kandile dayalı.
Ya da HDP ile iktidarı iyi bir sallayan CHP alır mıydınız? Çok dürüst bu partimiz geçmişine asla ve alsa yolsuzluk bulaştırmamıştır (bkz CHP'li belediyeler)
Geriye bir tek MHP kalıyor ki siz zaten onu da beğenmezsiniz. Faşist adamlar kafatasçı!
Patlayan bombaların sorumluluğunu, çevremizde teröre doğrudan ve dolaylı destek veren onca kişi varken sadece iktidara yüklemek en kolayı.
Buyrun! Kolay yol bu taraftan

Oy verecek parti mi var, kime oy verseydik demenin, kadın yok deyip Bülent Ersoy'la evlenmekten farkı yok.. Mutluluklar Smiley
Bu mantikla teror gercekten biter. Biter ama teror eylemi yaptirmaya bile degmeyen, tavsan boku bir ulke oluruz.
Siz de evlerinizde guven icinde oturur " adamlar yapmis aaabi! " demeye, devam edersiniz.
Bu arada, benim soyledigimin direkt cevabi degil Bulent Ersoy. Oy vermemekle vataniniza, hizmet etmis olmazsiniz demek istediginiz buysa.
magnific61
Full Member

View Profile
March 16, 2016, 04:16:30 PM

Oy verecek parti mi var, kime oy verseydik demenin, kadın yok deyip Bülent Ersoy'la evlenmekten farkı yok.. Mutluluklar Smiley

İyi dediniz. Bu andavallar ülkede sadece 4 parti var sanıyor. Seçimleri boykot edenler ve geçersiz oy kullananları toplasak ülkenin neredeyse yarısı yapıyor.
Bu olaylarda iktidar esas sorumludur. Muhalefet de düzgün muhalefet yapamadığı için suçludur ancak bütün devlet imkanları elinin altındayken sorumluluk almaktan kaçan zaten iktidar olmamalıdır. Yaşadığımız yüzlerce olaya rağmen bir tane bile istifa görmedik, toplum bunu kanıksadı. Dünyanın başka hiçbir ülkesinde böyle bir iktidar ayakta kalamazdı.
Bana bir tane yapilan teror eyleminden dolayi istifa eden bakan, hukumet, iktidar, gosterebilir misiniz?
Yani diyorsunuz ki " bombaliyoruz bombaliyoruz hala orospu cocuklari istifa etmiyor". Budur yani. Bombalama eylemini siyasi yonuyle, irdeleyen bir kisinin dahi teroriste lanet ettigini gormedim. Gelen iktidara giden iktidara.
Ulan siz en azindan adam gibi "biz bu iktidari istemiyoruz, ulkeyi cennete cevirse de istemiyoruz. Onlar gitsin de ulke tumden batsin" deyin de anlayalim zihniyetinizi.
Turkce sayfalarda yazan orospu cocugunun biri bu bombalama eylemi icin ingilizce sayfada "turkler de 1200 masum kurt sivili oldurdu" diyebiliyorsa. Olay iktidar gitsin olayindan, baska birsey degildir. Bombalar bahane!
Rusvetmis yolsuzlukmus!  Ulan bu ulke 80 senedir seriatla yonetiliyordu da bizim mi haberimiz yoktu.
Elestirilecek bir sey varsa adam gibi soyleyin,  biz de elestirelim. Parti bu, futbol takimi degil. Kimse vazgecilmez degil. Ama bizi bu sartlarda bile iktidarin arkasinda durmakla itham edenler once kendilerine baksin. Gecersiz oy atan ya da hic kullanmayan gerizekali kalkip utanmadan bir de iktidara laf etmesin.
Kimse kusura bakmasin hemserim!
Sizin gibi dusunenler bu ulkede, iste bu kadar. Iki orospu cocugu Ankara'da bomba patlatti diye kimse terorun ekmegine yag surup istifa etmez. Yarin bu devlet ne Pkk birakir ne de orgut ile ittifak yapan kalan 9  ipi disarda teror orgutu mensubu kopekleri!  Bu devlet yarinin super gucu olacak siz, isteseniz de istemeseniz de!  Bu mesele iktidar, muhalefet, parti, siyaset meselesi degil. Ya somuruden kurtulup yeniden bagimsiz bir devlet olacagimiz, ya da bu ugurda canimizi verecegimiz bir mucadeledir. Biz bu ulkenin sadik vatandaslari olarak bu mucadeleye haziriz. Gotunden korkan cikmasin evinden.  Yapsin dolarini avrosunu siktirsin gitsin baska yerde yasasin. 
fuathan
Hero Member

Activity: 1092
Merit: 520

Aleph.im

View Profile
March 16, 2016, 04:38:00 PM

Terörle mücadelenin en ideal yollarından biri beslendiği kaynakları kurutmaktır ki bu da içinde bulunduğumuz şartlarda pek mümkün görünmüyor.

Aslında evet haklısın kaynakları kurutmak için mesela önce Suriye'deki teröristlere silah yardımını kessek mesela ne dersin? Hoş olur değil mi?..  Wink

kaynaklarından vazgeçmemek,

Ben hayatımda bu kadar saçma şey okumadım... Kaynaklarımızın çoğunluğunu yabancı şirketlerin işlettiğini bilmiyorsun sanırım?
magnific61
Full Member

View Profile
March 16, 2016, 04:57:16 PM

Terörle mücadelenin en ideal yollarından biri beslendiği kaynakları kurutmaktır ki bu da içinde bulunduğumuz şartlarda pek mümkün görünmüyor.

Aslında evet haklısın kaynakları kurutmak için mesela önce Suriye'deki teröristlere silah yardımını kessek mesela ne dersin? Hoş olur değil mi?..  Wink

Ben hayatımda bu kadar saçma şey okumadım... Kaynaklarımızın çoğunluğunu yabancı şirketlerin işlettiğini bilmiyorsun sanırım?

O zaman sana aynı cümleyi on defa üstüste okuma cezası veriyorum fuathan.
Suriyeli terörist dediklerin de Türkmenler ve ÖSO.
Ama kime anlatıyorsun ki! Daha okuduğunu bile doğru düzgün anlayamamış
fuathan
Hero Member

Aleph.im

View Profile
March 16, 2016, 05:32:56 PM

Ne yazmışsın da okumamışım kardeş? Tırlardaki silahlardan "cehape" zihniyeti mi sorumlu?.. El Nusra ve Işid'e yardım yapan kim?.. El kaide'nin finansörlerinden Yasin El Kadı'yla Erdoğan ailesinin yakınlığı nereden geliyor?..  Ya siz bizi salak zannediyorsunuz herhalde?..

Bu kadar yolsuzluk, baskı, şiddet, yalan, dolan, kendinden olmayan medyayı ya yok eden ya da ele geçiren bir hükümetin neresini savunuyorsun?.. Siz kumda "küçük osmanlıcılık" oynayacaksınız diye kimseyi ateşe atamazsınız...

Hiç mi düşünmüyorsunuz neden Feto'yla önceden sevişen hükümet şimdi kanlı bıcaklı oldu?.. Bilal'in kara para aklama iddiası ayyuka çıkınca, desteklediği sivil toplum örgütleri tecavüz iddialarıyla sallanınca, Tayyip yolsuzluk ve çürümüşlük kokan Rıza Zarraf'a "Hayır sefer saf ve dürüst" deyince hiç mi kıllanmıyorsun?.. Bu kadar çarpıklığın, pisliğin, çamurun arasında  nasıl olur da savunursun bu hükümeti benim aklım almıyor...
magnific61
Full Member

View Profile
March 16, 2016, 06:00:19 PM
Last edit: March 16, 2016, 06:12:40 PM by magnific61

Ne yazmışsın da okumamışım kardeş? Tırlardaki silahlardan "cehape" zihniyeti mi sorumlu?.. El Nusra ve Işid'e yardım yapan kim?.. El kaide'nin finansörlerinden Yasin El Kadı'yla Erdoğan ailesinin yakınlığı nereden geliyor?..  Ya siz bizi salak zannediyorsunuz herhalde?..

Bu kadar yolsuzluk, baskı, şiddet, yalan, dolan, kendinden olmayan medyayı ya yok eden ya da ele geçiren bir hükümetin neresini savunuyorsun?.. Siz kumda "küçük osmanlıcılık" oynayacaksınız diye kimseyi ateşe atamazsınız...

Hiç mi düşünmüyorsunuz neden Feto'yla önceden sevişen hükümet şimdi kanlı bıcaklı oldu?.. Bilal'in kara para aklama iddiası ayyuka çıkınca, desteklediği sivil toplum örgütleri tecavüz iddialarıyla sallanınca, Tayyip yolsuzluk ve çürümüşlük kokan Rıza Zarraf'a "Hayır sefer saf ve dürüst" deyince hiç mi kıllanmıyorsun?.. Bu kadar çarpıklığın, pisliğin, çamurun arasında  nasıl olur da savunursun bu hükümeti benim aklım almıyor...
İşid'i desteklemek denince bu hükümet seviyesinde izah edilebilecek bir şey değil. Çok vahim bir iddia ve genelde bu iddiaları ortaya atanlar tırları delil olarak gösteriyorlar. Peki bu tırların üzerinde İŞİD'e gidecek diye adres mi yazılıydı? Türkiye ÖSO ve Türkmenleri sila, lojistik ve insani yardım olarak desteklediğini hiç inkar etmedi. Bu tırlar bu bahsedilen direniş gruplarına gidiyor olamaz mı?
Her konuda iddialar ayyuka çıkıyor da nedense iş delile gelince bir şey tahakkuk etmiyor.
Ona bakarsan CHP'nin Alman vakıflarından aldığı para yardımı iddiaları da ayyuka çıkmıştı bir zamanlar ama adı üstünde, iddia
Küçük bir ilavede daha bulunacağım.
Devletler, düşmanı olan terör örgütlerine karşı bir diğer örgüte destek verebilirler. Bu kirli fakat bütün dünyada yapılan bir şeydir. Mesela Rusya PKK'yı PYD'yi desteklemiyor mu? Çünkü düşmanının düşmanı. Savaş ilan etmeden savaş doktrini bu. Amerika, İsrail, İngilyere, Almanya, Fransa yapmıyor mu?
Varsayalım ki Türkiye İŞİD'i bir an desteklemiş olsun. Bunu neden yapar? İŞİD islamı hakim kılacak diye mi? Kimse aptal değil. O örgütün ne maksatla kimler tarafından kurulmuş olduğunu herkes biliyor. Ama İŞİD PYD ile savaşıyor. PYD Suriye topraklarında bir devlet kurup Türkiye'te cephe açmak istiyor. Böylece PKK'yı daha kolay destekleyebilecek. Belki de ortada kirli bir denge politikası vardır. Bu yönü ile düşünülebilir eğer niyet kötü değilse.
Ayrıca karşımda ukalalık yapmadan, hakaret etmeden, önyargıdan uzak ve gerçekten gerçeklere ulaşmak için fikir fırtınası yapacak herkesle konuşmaya ve tartışmaya açığım.
Herkes, her şey eleştirilebilir. Ama eleştiri ile karalama arasında kocaman bir fark var
fuathan
Hero Member

Aleph.im

View Profile
March 16, 2016, 06:46:46 PM

Aslında evet haklısın kaynakları kurutmak için mesela önce Suriye'deki teröristlere silah yardımını kessek mesela ne dersin? Hoş olur değil mi?..  Wink

Ne yazmışsın da okumamışım kardeş? Tırlardaki silahlardan "cehape" zihniyeti mi sorumlu?.. El Nusra ve Işid'e yardım yapan kim?.. El kaide'nin finansörlerinden Yasin El Kadı'yla Erdoğan ailesinin yakınlığı nereden geliyor?..  Ya siz bizi salak zannediyorsunuz herhalde?..

Hiç mi düşünmüyorsunuz neden Feto'yla önceden sevişen hükümet şimdi kanlı bıcaklı oldu?.. Bilal'in kara para aklama iddiası ayyuka çıkınca, desteklediği sivil toplum örgütleri tecavüz iddialarıyla sallanınca, Tayyip yolsuzluk ve çürümüşlük kokan Rıza Zarraf'a "Hayır sefer saf ve dürüst" deyince hiç mi kıllanmıyorsun?.. Bu kadar çarpıklığın, pisliğin, çamurun arasında  nasıl olur da savunursun bu hükümeti benim aklım almıyor...
İşid'i desteklemek denince bu hükümet seviyesinde izah edilebilecek bir şey değil. Çok vahim bir iddia ve genelde bu iddiaları ortaya atanlar tırları delil olarak gösteriyorlar. Peki bu tırların üzerinde İŞİD'e gidecek diye adres mi yazılıydı? Türkiye ÖSO ve Türkmenleri sila, lojistik ve insani yardım olarak desteklediğini hiç inkar etmedi. Bu tırlar bu bahsedilen direniş gruplarına gidiyor olamaz mı?
Her konuda iddialar ayyuka çıkıyor da nedense iş delile gelince bir şey tahakkuk etmiyor.
Ona bakarsan CHP'nin Alman vakıflarından aldığı para yardımı iddiaları da ayyuka çıkmıştı bir zamanlar ama adı üstünde, iddia
Küçük bir ilavede daha bulunacağım.
Devletler, düşmanı olan terör örgütlerine karşı bir diğer örgüte destek verebilirler. Bu kirli fakat bütün dünyada yapılan bir şeydir. Mesela Rusya PKK'yı PYD'yi desteklemiyor mu? Çünkü düşmanının düşmanı. Savaş ilan etmeden savaş doktrini bu. Amerika, İsrail, İngilyere, Almanya, Fransa yapmıyor mu?
Varsayalım ki Türkiye İŞİD'i bir an desteklemiş olsun. Bunu neden yapar? İŞİD islamı hakim kılacak diye mi? Kimse aptal değil. O örgütün ne maksatla kimler tarafından kurulmuş olduğunu herkes biliyor. Ama İŞİD PYD ile savaşıyor. PYD Suriye topraklarında bir devlet kurup Türkiye'te cephe açmak istiyor. Böylece PKK'yı daha kolay destekleyebilecek. Belki de ortada kirli bir denge politikası vardır. Bu yönü ile düşünülebilir eğer niyet kötü değilse.
Ayrıca karşımda ukalalık yapmadan, hakaret etmeden, önyargıdan uzak ve gerçekten gerçeklere ulaşmak için fikir fırtınası yapacak herkesle konuşmaya ve tartışmaya açığım.
Herkes, her şey eleştirilebilir. Ama eleştiri ile karalama arasında kocaman bir fark var

Birincisi İşid değil Işid. Bu ufak detay bile konunun ciddiyetini zedeliyor maalesef...

Yani sen diyorsun ki hükümet Işid'i destekleyerek Suriye'nin bölünmez bütünlüğünü istemiyor? Neden diğer güçlere destek veriyor?.. Suriye düşerse yarın aynı durum Türkiye'nin başına gelmez mi?.. Bu oynanan oyun Amerika'nın bölgeye iyice yerleşme çabasına çanak tutmaz mı?..  

İddia konusuna gelince; sağolsun hükümetimiz anında her yere sansür (internet, gazeteler vs.) uyguladığı için hiçbir konu araştırılamıyor. Şu anki içişleri bakanının 3 yıl önceki "Aman ha savcı mavcı gönderilmesin, sakın!" talimatlarını telefon kayıtlarından dinlemiştik hatırlarsan... Wink
cakir
Legendary
*

Activity: 1274

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
March 16, 2016, 06:54:05 PM

Türkmenlere gidiyordu yalanına inanan hükümet yandaşları var mı hala?

Kuzey ırakta özerk kürt devleti kurulurken, Kuzey Irak'taki Türkler, Türkmenler etnik temizlikten geçirilirken, Vatanlarında yaşama hakkı için savaşan Irak Türkmen Cephesi bu zihniyet tarafından Irakın bütünlüğünü bozmaya çalışan neredeyse bir terör örgütü ilan edilmedi mi? Kime anlatıyorsunuz bu milliyetçilik palavralarını?

Irak'ta özerk kürt devleti kurulurken, oradaki Türkmenler kıyım kıyım kıyılırken meclisten teskereyi geçirmeyen bunlar değil miydi?

Akpyi destekleyip de kendisine milliyetçi diyenler kandırılmış cahillerdir.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
March 16, 2016, 07:01:23 PM

Türkmenlere gidiyordu yalanına inanan hükümet yandaşları var mı hala?

Kuzey ırakta özerk kürt devleti kurulurken, Kuzey Irak'taki Türkler, Türkmenler etnik temizlikten geçirilirken, Vatanlarında yaşama hakkı için savaşan Irak Türkmen Cephesi bu zihniyet tarafından Irakın bütünlüğünü bozmaya çalışan neredeyse bir terör örgütü ilan edilmedi mi? Kime anlatıyorsunuz bu milliyetçilik palavralarını?

Irak'ta özerk kürt devleti kurulurken, oradaki Türkmenler kıyım kıyım kıyılırken meclisten teskereyi geçirmeyen bunlar değil miydi?

Akpyi destekleyip de kendisine milliyetçi diyenler kandırılmış cahillerdir.
Ek olarak ''Bayırbucak bölgesinde Türkmenler ölüyor! duymuyor musunuz?'' diye nara atanlar Iraktaki Tuzhurmatu Türkmenlerinden neden bahsetmez acaba ?
Suriye'de insanları sırf Türkmen oldukları için öldürmüyorlar El Kaide örgütünün Suriye kolu El nusra teröristi oldukları için öldürüyorlar.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
March 16, 2016, 07:01:30 PM

"Bir delil ile 40 alimi yendim ama 40 delil ile bir cahili yenemedim" cümlesini buraya bıraksam yeterli olur sanırsam.
magnific61
Full Member

View Profile
March 16, 2016, 09:00:18 PM

"Bir delil ile 40 alimi yendim ama 40 delil ile bir cahili yenemedim" cümlesini buraya bıraksam yeterli olur sanırsam.
"Cahil ile tartışma. Ben kazananı hiç görmedim" cümlesini de ben yerleştireyim bari.
fuathan
Hero Member

Aleph.im

View Profile
March 17, 2016, 12:26:40 AM

Cevap veremedi ekolünden bu da...  Cheesy
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
March 17, 2016, 04:21:55 AM

mjpo
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
March 17, 2016, 08:09:39 AM

Daha önce de söyledim yine söylüyorum, bu hükümete oy veren herkes o ölen insanlardan sorumlu. "Ya başkanlık ya kaos" diye başlık atan gazeteler var. "Bu ülke terörle yaşamayı öğrenmeli" diyen hümümetin bakanı var. Hükümetin destekçileri zaten artık insanlıktan çıkmış, bana dokunmayan yılan bin yaşasın modunda. Hükümet ya çalmakla meşgul yada eski çaldıklarının üzerini örtmekle. E adamlar 2 işi aynı andada yapamıyorlar, dış politika adına hiç bir şey yok. Sığınmacılara TC vatandaşlığı verip 1 dönem daha çalmanın/çaldıklarını örtmenin peşindeler. Buyrun bir yazı paylaşayım, oy verenlerin durumunun özeti ;

"Yolsuzluk, rüşvet hiç kimsenin umurunda değil. Tabii yönetenler de bunu bilerek davranıyor. Çünkü Türkiye’de herkes küçük bir işletme. Adam 2000 TL’lik maaşıyla bir tane Doblo almış. Karısı çalışıp 1500 TL alıyor, oğlu çalışıp 1500 TL alıyor. Yaklaşık 5000 TL giriyor eve. Doblo’nun taksidi ödeniyor mu, ödeniyor. Aman düzenim bozulmasın. “Benden mi yedi” diyor. Gelir dağılımının adaletsizliği üzerinden herkesi böyle bir küçük işletme gibi yaparsanız, bu insanları sarsmak, “İsyan edin” demek çok zordur. “Abi Doblo’nun taksidi” der size. Böyle bir korku. Bu tüm dünyada yönetenlerin hep işine gelmiştir. Mesela, aileyi çok savunurlar ve herkesin aile olmasını isterler. Aile tehlikesizdir çünkü onlar için. Aile işin içine girdiği zaman sorumluluk başlar. Bunlar dünyanın tüm yönetenleri için son derece faydalıdır. Din son derece faydalıdır. İsyan etmekten alıkoyar bunlar sizi."
Kime oy verseydik bu kaostan sorumlu olmazdık merak ediyorum.
Mesela HDP'ye mi verseydik oyumuzu? Seçim öncesi Türkiye'nin partisi, seçim sonrası sırtı kandile dayalı.
Ya da HDP ile iktidarı iyi bir sallayan CHP alır mıydınız? Çok dürüst bu partimiz geçmişine asla ve alsa yolsuzluk bulaştırmamıştır (bkz CHP'li belediyeler)
Geriye bir tek MHP kalıyor ki siz zaten onu da beğenmezsiniz. Faşist adamlar kafatasçı!
Patlayan bombaların sorumluluğunu, çevremizde teröre doğrudan ve dolaylı destek veren onca kişi varken sadece iktidara yüklemek en kolayı.
Buyrun! Kolay yol bu taraftan

Bu mantikla teror gercekten biter. Biter ama teror eylemi yaptirmaya bile degmeyen, tavsan boku bir ulke oluruz.
Siz de evlerinizde guven icinde oturur " adamlar yapmis aaabi! " demeye, devam edersiniz.
Bu arada, benim soyledigimin direkt cevabi degil Bulent Ersoy. Oy vermemekle vataniniza, hizmet etmis olmazsiniz demek istediginiz buysa.

Sizin mantığınızla terör bugün ülkenin başkentinde, burnunuzun dibinde defalarca bombalı eylem yaptı, yüzlerce sivili öldürdü. Bu hükümet (sizin mantığınız) geldiğinde neredeyse sıfır terör şehidiyle teslim aldı ülkeyi, iktidarı boyunca terör yüzünden ölen insan sayısı her sene katlanarak arttı. Sizin mantığınızın ne kadar doğru olduğu ilk okul matematiğiyle bile anlaşılıyor. Güney Doğu'ya yapılan silah yığınağına benim mantığım göz yummadı, benim mantığım sınır kapısında teröristleri davul zurnayla karşılamadı, benim mantığım "Devlet teröristle masaya oturmaz" derken bir taraftanda Oslo'da teröristlerle masada pazarlık etmedi, benim mantığım yıllarca teröristlere kan kusturmuş komutanları şuan millet vekili olan bir teröristtin gizli tanıklığıyla terör suçundan hapse atmadı.. Bunlar ve daha binlercesini benim mantığım yapmadı, göz yummadı...

Hükümetin yaptıklarından bahsettiniz, neden bunları görmüyorsunuz dediniz, görüyorum. Ama ben fırıncıya ekmek yaptığı için "Vay bee helal olsun adam ekmek yaptı, bravo" demedim bu zamana kadar, yapacak, işi o. Fırıncı ekmeğin gramıyla oynuyorsa, sağlık kurallarına uymuyorsa, insanların sağlığıyla oynuyorsa, üç kağıtçılık yapıyorsa ben bunları söylerim. Ben burada fırıncıyı suçlarım, gidip kasabı suçlayacak halim yok, bunu siz de anlayabilirsiniz sanırım.

Sen hükümetsin, elindeki gücü kendi menfaatlerin için kullanmayacaksın, sen bu gücü kendi menfaatlerin için kullanırsan, kendi paçanı kurtarmak için kullanırsan, bugün sorumluluğunu taşıdığın insanlar öldürülüyor ve bunun sorumlusu sensin, sana oy verenler, doblosu olanlar. Yatacak yeriniz yok!!
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554

View Profile
March 17, 2016, 05:15:59 PM

İfade etmeyi yasaklayabilirsiniz ama düşünceyi hiçbir zaman yasaklayamazsınız. Yani en azından şimdilik günümüz teknolojisi buna müsade etmiyor. Smiley
magnific61
Full Member

View Profile
March 17, 2016, 06:29:17 PM

İfade etmeyi yasaklayabilirsiniz ama düşünceyi hiçbir zaman yasaklayamazsınız. Yani en azından şimdilik günümüz teknolojisi buna müsade etmiyor. Smiley
Yasak kavramını Türkiye için kullanmıyorsunuz değil mi?  Yok eğer Türkiye için kullanıyorsanız ya geçmişi hiç bilmeyen bir yeni yetmesiniz ya da balık hafızasına sahipsiniz.
fuathan
Hero Member

Aleph.im

View Profile
March 17, 2016, 06:30:39 PM

Benim asıl merak ettiğim şey Magnific61 gibi arkadaşların bazı şeylere nasıl körü körüne inandığı... Akşamları kitap okumayıp Survivor izleyenlerin ekolü maalesef...
magnific61
Full Member

View Profile
March 17, 2016, 06:42:46 PM

Benim asıl merak ettiğim şey Magnific61 gibi arkadaşların bazı şeylere nasıl körü körüne inandığı... Akşamları kitap okumayıp Survivor izleyenlerin ekolü maalesef...
magnific61 denen arkadaş bu ülkenin 40 yıllık tarihinde gördüklerine, yaşadıklarına ve bugün ile yaptığı kıyasa göre konuşuyor. Bulunduğunuz yerden hiç tanımadığınız, eğitim seviyesini, sosyal konumunu bilmediğiniz insanlara yafta vurmak çok kolay geliyor değil mi? Sizin aksini savunduğunuz bir şeyleri savunuyor ya! Ya makarnacıdır, ya gündemi survivor gibi programlardan takip eden !doblo sahibidir.
Ondan sonra da kalkıp ukalalık yapıyorsunuz. Siz önce eleştiri ile aşağılama arasındaki farkı öğrenin
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554

View Profile
March 17, 2016, 08:00:51 PM

Yasak kavramını Türkiye için kullanmıyorsunuz değil mi?  Yok eğer Türkiye için kullanıyorsanız ya geçmişi hiç bilmeyen bir yeni yetmesiniz ya da balık hafızasına sahipsiniz.
Ondan sonra da kalkıp ukalalık yapıyorsunuz. Siz önce eleştiri ile aşağılama arasındaki farkı öğrenin

Önce kendi yazdıklarına bak kendinle çelişme. Bu forumda herkes kimin ne mal olduğunun farkında rahat ol. Biz iktidara geldiği günden beri ülkeyi skp atan partinin neler yaptığını çok net hatırlıyoruz, balık hafızalı olan sensin.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: