Bitcoin Forum
May 15, 2024, 07:51:02 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Ankara [güven park] patlaması 13mart2016  (Read 6174 times)
srknbyr
Hero Member

Activity: 661
Merit: 581

View Profile
March 13, 2016, 07:00:19 PM

Bu son olur inşallah, hepimizin başı sağolsun..

.▄███████████████████████▄
███████████████████████████
██████▌       ▀▀▀█████████
█████████▄          ▀██████
██████████▄          ▀█████
██████████           █████
██████████           █████
███████████    ▄██▄   █████
███████████▄▄▄▄████ ▄█████
 ▀███████████████████████▀
.digilira.||||
magnific61
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
March 13, 2016, 07:12:37 PM

Bu son olur inşallah, hepimizin başı sağolsun..
Hepimizin dilegi bu kardesim ama maalesef bu son olmaz. O kadar cok dusman,  o kadar hain var ki bitmez kardesim.  Bitmez!
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1000

View Profile
March 13, 2016, 07:14:14 PM

Ankara Kızılay'da, bomba yüklü araçla gerçekleştirildiği belirtilen saldırıda, ilk belirlemelere göre 27 kişi hayatını kaybetti, 75 kişi de yaralandı.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
March 13, 2016, 07:15:54 PM

İşin içinde kimler var acaba diyeceğim de, çevre de "sıfır sorun politikasından " herkesle savaş pozisyonuna geçtik. Ruslar mı, Pkk mı, İşid mi, Iran mı, Suriye- Esat güçleri mi? Amerikan gizli servisi mi? Başka var mı seçenek arada saymadığım...
Nomad88
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1268

View Profile WWW
March 13, 2016, 07:26:00 PM

Prensip geregi politikanin yakinindan uzagindan gecen konulari ne okur nede yorum yaparim fakat cok moralim bozuldu haberleri duyunca, kucuk bir yorum yapmak istedim. Az once eksisozluk de yorumlara bakarken, ABD ankara buyukelciliginin dun Ankara icin uyari yazisi yayinladigi ile ilgili bir linke denk geldim. Insan kendine sormadan edemiyor. Bunlarin baglantilarinin derinligi nedir? Bu guzelim ulke neden yol gecen hanina dondu? Gecenlerde teke tek programini izlerken Fatih Altayli`nin soyledigi traji-komik bir ani aklima geldi. Amerikali bir gazeteci arkadasi, umarim baska bir bolgede sorunlar cikmaz cunku oraya gonderecek istihbarat elemanimiz kalmadi demis. Butun istihbarat birimleri cirit atiyor demekki ulkede. Cok uzuluyorum gercekten. Sorular ucusuyor kafamda, sinirleniyorum. Yasi benim gibi 30 civari olan arkadaslar daha iyi hatirlar, bizler olum, savas, teror haberleri ile buyuduk. Hepimizin farkinda olmadan psikolojisi bozuldu. Allah hepimizin yardimcisi olsun. Hepimizin basi sagolsun.

Babush
Full Member

Activity: 128

Uzman Veteriner Hekim

View Profile
March 13, 2016, 08:18:25 PM

benim anlamadığım nokta abd bile bildiri yayınlıyor ancak bizde tedbir falan almak yok. 2 tane polis aracına devriye attırmakla tedbir alınmaz. gidişat hiç hayra alamet değil. kim bilir kaç masum çocuk canını verdi orada. kim bilir kaç hayat, kaç aşk, kaç hayal yitip gitti orada. 27 dediğine bakmayın, inanmıyorum ben. yazık bu vatana millete. iyice karamsar düşünmeye başladım bu olaydan sonra. çünkü buna da alıştı bu millet. bunu da kabulleniyor. bu kadar kör olmamız için ne enjekte ettiler ne verdiler bize ki? tv dizileri full time yayına devam ediyor tv showları coşmaya devam ediyor. bugün, ankarada onlarca hayat söndü, onlarca hayal yarım kaldı ama bizim millet halen tv de zengin p*çinin villada halasına eniştesine hallenişini ya da bir babayiğidin(!) tüm dünyayı dize getirişini; mafyamatik düzeni savunuşunu izliyor. yazık bu millete, yazık o yitip gidenlere, yarım kalanlara.. 

Mustafa Kemal Atatürk
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
March 13, 2016, 08:30:50 PM

Prensip geregi politikanin yakinindan uzagindan gecen konulari ne okur nede yorum yaparim fakat cok moralim bozuldu haberleri duyunca, kucuk bir yorum yapmak istedim. Az once eksisozluk de yorumlara bakarken, ABD ankara buyukelciliginin dun Ankara icin uyari yazisi yayinladigi ile ilgili bir linke denk geldim. Insan kendine sormadan edemiyor. Bunlarin baglantilarinin derinligi nedir? Bu guzelim ulke neden yol gecen hanina dondu? Gecenlerde teke tek programini izlerken Fatih Altayli`nin soyledigi traji-komik bir ani aklima geldi. Amerikali bir gazeteci arkadasi, umarim baska bir bolgede sorunlar cikmaz cunku oraya gonderecek istihbarat elemanimiz kalmadi demis. Butun istihbarat birimleri cirit atiyor demekki ulkede. Cok uzuluyorum gercekten. Sorular ucusuyor kafamda, sinirleniyorum. Yasi benim gibi 30 civari olan arkadaslar daha iyi hatirlar, bizler olum, savas, teror haberleri ile buyuduk. Hepimizin farkinda olmadan psikolojisi bozuldu. Allah hepimizin yardimcisi olsun. Hepimizin basi sagolsun.
Bir süre önce bir vekilin mi ne şöyle dediğini okumuştum:
"Gaziantep'te halktan çok istihbaratçı, ajan var" vs. böyle bir şeydi.
Suriyelileri ülkeye kabul etmenin de bir bedeli var işte.
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
March 13, 2016, 08:45:17 PM

twitter ve facebook ve tum sosyal medyaya da yasak gelmis beyler,

fazla dillendirirseniz  aman ha buraya da yasak gelir sonra..

bu arada teror patlamasinda pardon trafik kazasinda hayatini kaybedenler, tekrar hayata dondurulmus, yaralilarinda da tamami taburcu olmus. survivor izlemeye kaldigimiz yerden devam edebiliriz.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
March 13, 2016, 08:46:27 PM

Hepimizin başı sağolsun. iyi ki bu forumla tanışmışım yoksa ülkenin geleceğinden hiç umudum olmazdı. En azından düşünüp sorgulayabilen insanları görmek güzel.
hunterwolf
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
March 13, 2016, 09:58:14 PM

Prensip gereği kesinlikle siyasal konularda foruma mesaj atmadım pek. Fakat bu ilk, umarım son olacak.

Dün akşam aynı saatte, aynı yerdeydim, patlama dün olsa belki artık aranızda olmayacaktım.
Evet ecel geldi mi kurtuluş yoktur. Ölüm nerede gelecek, bilemezsin. Buna inanırım. Dediğim gibi, dün olsa bende onlar arasında olacaktım belki, çocuklarımı düşünüyorum, ölenleri, onların kalanlarını düşünüyorum, içim boğum boğum oluyor.

Bu terör olaylarından sonra, o terörü yapanlardan, yaptıranlardan,yardımcı olanlardan, fırsat verenlerden sonra, en çok kızdığım kişiler, önce ölenleri umursamayıp iktidara vurmak için kullanan timsah tıynetliler; sonra devlet nedir, hükümet nedir ayrımını yapamadan cansiperane hükümet savunan beyinsizler. Bir yere olta atmışsındır, işim tehlikeye girmesin dersin anlarım, çıkarın vardır anlarım, ama bir yere kadar.

Devletinin başkentinde, başkentinin göbeğinde ard arda bomba patlayacak, yüzlerce vatandaş hayatını kaybedecek, yüzlerce aileye ateş düşecek, çoluk çocuk ortada kalacak, sen büyük devlet mastürbasyonu yapacaksın. Büyük devlet olmanın en birinci gereği, vatandaşının önce canını, sonra malını, sonra çıkarını korumaktır. Vatandaş devlet için değildir, devlet vatandaş için vardır, önce bir bunu anlayın.

burada sağ, sol vs. ayrımı yapmıyorum. Yaşım neredeyse 40 oldu, kendimi bildim bileli aynı terane. Kötü bir olay oldu mu, dış güçler şöyle, dış güçler büyümemizi istemiyor, iyi bir şey oldu mu bunu biz yaptık, bizim eserimiz. Hep dış mihraklar, dış mihraklar. Dış mihraklr tabii ki engel olacak, taş koyacak, kendi çıkarını koruyacak, eşyanın tabiatı gereği.
Hükümetin görevi de bunu engellemek, demek ki sen görevini tam yapamıyorsun, liyakatli adamları görevlendirmemişsin ki, dış güçler başarılı olabiliyor.

Sonra neymiş güvenlik zirvesi toplanmış, ne oldu geçen ay ki olayda da zirve toplandı, gerekli önlemler alındı, tedbirler arttırıldı diye açıklama yapılmıştı, hani nerede?
Daha bir ay geçmeden, bugün yine aynısı, yine güvenlik zirvesi toplandı, yine aynı açıklamalar. Nasıl inanacağız, nasıl güveneceğiz
Bir vatandaş olarak bunu sormak benim hakkım değil mi?
Yok soramazsın, sorarsan vatan haini oluyorsun, dış güçlerin destekçisi oluyorsun bilmem ne.

Hadi ordan derim bunu diyene başka bir şey demem, haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Ömrüm boyunca buna inandım, bunu savundum, vazgeçmem de.
Benim için sağcısı, solcusu yok, dincisi, dinsizi yok, haklı olan ile haksız olan vardır o kadar.

Eğer çoğunluk böyle düşünse, bu hale gelmezdik.

Adam işe yaramıyor, liyakati yok, ama olsun o bizden, işe alalım.
Adam yetimin hakkını yemiş, devlete milyarlarca borcu var, bize yakın, borcunu silelim.
Adam suç işliyor, milletin hakkına giriyor, olsun o bizden, görmezden gelelim.
Adamın suçu-günahı yok, olsun o bize muhalif, delil uydur içeri alalım, işini zorlaştıralım.

Bu kafayla bu ülkede hiç bir şey olmaz.  Çünkü ortalık, devleti-milleti değil, iktidarı seven adam dolu. Yanlış anlaşılmasın bu söylediklerim bugün için değil. Bugüne dek gördüğüm tüm iktidarlar için geçerli.
Bugün bu iktidarı sevenler güçlü, dün mazlumdular. Diğerleri de tam tersi.

Neyse, nerden nereye geldik. Zamanınızı aldıysam affola, ama yazmasam içimde kalacaktı.

andromeda876
Full Member

View Profile
March 13, 2016, 10:32:11 PM

Tüm Türkiyenin başı sağolsun diyorum ama bu kadarı da artık çok fazla oldu da diyorum gözümüz  başkentimize sahip çıkıp koruyamıyoruz masum insanlarımız başkentimizin göbeğinde öldürülüyor bu nasıl devlet yönetimi nasıl devlet güvenliği açılım açılım derken bu bombalar koyuldu kimse görmedi yazık bu insanlarımıza yanlış politika birilerinin çıkarları yüzünden insanlarımızı kaybediyoruz ve görevini yapamayanların istifalarını istiyoruz haysiyetleri varsa .
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
March 13, 2016, 10:58:53 PM

milletimizin başı sağolsun. ama biri de artık çıksın, bir yaptırım uygulasın. yavaş yavaş şehit haberlerine de bombalama olaylarına da alışır olmaya başladık sıradan olaylarmış gibi davranmaya başladık.
fransadaki saldırıyı hatırlayın, adamlar ülkede ohal ilan edip giriş çıkış herşeyi yasakladı. biz sadece yayınları yasaklayalım ki millet bilmesin yorum yapamasın. ülkeye ne giren belli ne çıkan. ankara istanbul zaten mültecilerin 2. vatanı oldu.
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445

View Profile
March 14, 2016, 12:27:31 AM
Last edit: March 14, 2016, 12:38:30 AM by oli123123

http://www.cumhuriyet.com.tr/thumbs/577x578/Archive/2016/3/13/497399_resource/askeriistihbarat.jpg

Burada bahsedilen bölge bana 1 dakikalık yol falan, eğer bu tehdit hala devam ediyorsa çok büyük sıkıntı demek çünkü benim ve ailemin her gün geçtiği, yaşadığı yer basitçe... Ve de bir çok ailenin. Her gün masum insanlar ölüyor
fuathan
Hero Member

Activity: 1092
Merit: 520

Aleph.im

View Profile
March 14, 2016, 01:53:00 AM

vay anasını sen kalk adamların iç işlerine karış, silah yolla, gider yap devrildi devriliyor diye umudet, tüm muhaliflerini ülkene doldur az bile yapıyorlar bunlar daha iyi günler, gün olur devran döner tayyip şeyolur esad şeyapar
Belki sen bilmezsin ama bu devlet her zaman mazlumdan yana olmustur. Iki tane kicikirik  bomba ile bu davadan vazgecilmez. Ufku yasadigi sokagin apartman catilari ile sinirli olanlar anlayamaz bunu. Iste boyle sehirde patlayan iki terorist bombasi ile salya sumuk aglar sonra.
Buyuk devlet, buyuk millet olmak iste boyle kallesliklere maruz kalip acilar cekmektir. Bu yuzden korkuyorlar bizden, bu yuzden terorden medet umuyorlar. Guzel ulkem o kadar buyuk ki ona cikip bir disardan bakmak lazim. Seviyorum ulan seni!  Bin canim olsa, verecek kadar cok seviyorum. Sen ki mazlumlarin umudu, ezilenlerin siginagisin. Dunya seni gipta ve saygi ile izliyor TURKIYEM!

Birader içtiğini söyle de biz de deneyelim, ben hayatımda böyle kafa görmedim. Ülkesinde patlayan bombadan sonra teletubbie gibi sevgi pıtırcığı kesilebilmeyi nasıl başarıyorsunuz? Hayatım boyunca çok farklı uyuşturucu ve uyarıcılar denedim ama böylesini görmedim.
Sizin içtiğinizden ise ben almayayım. Patlayan bir bomba ile devletinin aleyhine dönebilen bir zihniyete sahip olmak istemem çünkü. Terör sayenizde işte böyle amacına ulaşır. Terörü organize edenler iki tane bomba ile bir devleti hizaya getiremeyeceklerini gayet iyi bilirler. Ama iyi bildikleri ve asıl hedef aldıkları sizler gibi zayıf tıynetli kişilerdir. "Biz zaten hiç devletin yanında olmadık ki" derseniz o başka tabii.

Biz zaten hiç devletin yanında olmadık ki kardeş?.. Oldu mu şimdi?.. Devletin yanında neden olayım? Devlet ne ulan?! Para babalarının oynadığı bir sürü oyun, sen de bunlara piyon. 34 kişi ölmüş. 34 can? Bilmiyorum bu senin için bir şeyler ifade ediyor mu?.. 

Doğru yoldaymışız! Yolda olduğumuz doğru da "b*k yolundayız" sen bunu görmüyorsunuz...
bobmarley650
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
March 14, 2016, 09:16:45 AM

vay anasını sen kalk adamların iç işlerine karış, silah yolla, gider yap devrildi devriliyor diye umudet, tüm muhaliflerini ülkene doldur az bile yapıyorlar bunlar daha iyi günler, gün olur devran döner tayyip şeyolur esad şeyapar
Belki sen bilmezsin ama bu devlet her zaman mazlumdan yana olmustur. Iki tane kicikirik  bomba ile bu davadan vazgecilmez. Ufku yasadigi sokagin apartman catilari ile sinirli olanlar anlayamaz bunu. Iste boyle sehirde patlayan iki terorist bombasi ile salya sumuk aglar sonra.
Buyuk devlet, buyuk millet olmak iste boyle kallesliklere maruz kalip acilar cekmektir. Bu yuzden korkuyorlar bizden, bu yuzden terorden medet umuyorlar. Guzel ulkem o kadar buyuk ki ona cikip bir disardan bakmak lazim. Seviyorum ulan seni!  Bin canim olsa, verecek kadar cok seviyorum. Sen ki mazlumlarin umudu, ezilenlerin siginagisin. Dunya seni gipta ve saygi ile izliyor TURKIYEM!

Birader içtiğini söyle de biz de deneyelim, ben hayatımda böyle kafa görmedim. Ülkesinde patlayan bombadan sonra teletubbie gibi sevgi pıtırcığı kesilebilmeyi nasıl başarıyorsunuz? Hayatım boyunca çok farklı uyuşturucu ve uyarıcılar denedim ama böylesini görmedim.
Sizin içtiğinizden ise ben almayayım. Patlayan bir bomba ile devletinin aleyhine dönebilen bir zihniyete sahip olmak istemem çünkü. Terör sayenizde işte böyle amacına ulaşır. Terörü organize edenler iki tane bomba ile bir devleti hizaya getiremeyeceklerini gayet iyi bilirler. Ama iyi bildikleri ve asıl hedef aldıkları sizler gibi zayıf tıynetli kişilerdir. "Biz zaten hiç devletin yanında olmadık ki" derseniz o başka tabii.

Biz zaten hiç devletin yanında olmadık ki kardeş?.. Oldu mu şimdi?.. Devletin yanında neden olayım? Devlet ne ulan?! Para babalarının oynadığı bir sürü oyun, sen de bunlara piyon. 34 kişi ölmüş. 34 can? Bilmiyorum bu senin için bir şeyler ifade ediyor mu?.. 

Doğru yoldaymışız! Yolda olduğumuz doğru da "b*k yolundayız" sen bunu görmüyorsunuz...

Umarım devlet sorumluları ve onların yardakçılarını cezalandırır.

İstihbarat zaafiyeti bir şey, canlı bombayla eylem yapmak başka bir şey,

PKK'yı ve siyasi kanadı Hdp cezalandırılmalı artık, bu eylem sonrasında ilk iş hükümeti suçlamayı da anlayamıyorum.

Nasreddin Hoca'nın dediği gibi hırsızın hiç mi günahı yok

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554

View Profile
March 14, 2016, 10:00:29 AM

PKK'yı ve siyasi kanadı Hdp cezalandırılmalı artık, bu eylem sonrasında ilk iş hükümeti suçlamayı da anlayamıyorum.

Sorumlu zaten devlet, kendi kendilerini mi cezalandıracaklar?
PKK olayı üstlenmedi ki. Bizim bilmediğimiz bir şey mi biliyorsun? HDP yasal zeminde siyaset yapan meclisteki muhalefet partilerinden biri, neden onlar cezalandırılacakmış? Kafanıza göre ahkam ve ceza kesiyorsunuz.
Ülkeyi yöneten hükümet olduğuna göre ilk işi hükümeti suçlamak olmayanları anlayamıyorum.
bobmarley650
Legendary
*

View Profile
March 14, 2016, 10:14:24 AM

PKK olayı üstlenmedi ki. Bizim bilmediğimiz bir şey mi biliyorsun? HDP yasal zeminde siyaset yapan meclisteki muhalefet partilerinden biri, neden onlar cezalandırılacakmış? Kafanıza göre ahkam ve ceza kesiyorsunuz.
Ülkeyi yöneten hükümet olduğuna göre ilk işi hükümeti suçlamak olmayanları anlayamıyorum.

Pkk üstlenene kadar bekleyelim o zaman,
Geçenki intihar bombacısı için kurulan taziye çadırına HDP milletvekili gidip ziyaret etmişti, Demirtaş'ta milletvekiline sahip çıkmıştı.
Pkk bir terör örgütüdür, IŞİD gibi
Bildiklerim bunlar yani,
Dediğim gibi istihbarat zaafiyeti ile asıl sorumluyu karıştırmamak gerek,
Bundan sonra dün gece başlayan teröre karşı hava operasyonun büyüyeceğini düşünüyorum,
Kim ne derse desin, türkiye cumhuriyeti ve kuruluş felsefesi 15 25 hatta 35 yıllık iktidarlardan da büyüktür,
ben devletin yanındayım, dualarım sur'da cizre'de ve kuzey ırak'ta teröre karşı savaşan Mehmetçikledir.

magnific61
Full Member

View Profile
March 14, 2016, 10:31:41 AM

Pkk üstlenene kadar bekleyelim o zaman,
Geçenki intihar bombacısı için kurulan taziye çadırına HDP milletvekili gidip ziyaret etmişti, Demirtaş'ta milletvekiline sahip çıkmıştı.
Pkk bir terör örgütüdür, IŞİD gibi
Bildiklerim bunlar yani,
Dediğim gibi istihbarat zaafiyeti ile asıl sorumluyu karıştırmamak gerek,
Bundan sonra dün gece başlayan teröre karşı hava operasyonun büyüyeceğini düşünüyorum,
Kim ne derse desin, türkiye cumhuriyeti ve kuruluş felsefesi 15 25 hatta 35 yıllık iktidarlardan da büyüktür,
ben devletin yanındayım, dualarım sur'da cizre'de ve kuzey ırak'ta teröre karşı savaşan Mehmetçikledir.

Hdp cezalandirilmali cunku teror orgutunun dogrudan destekcisi ve yardimcisi. 17 subat magdurlarini zerre kadar anmayan milletvekili bombacisinin cenazesine gitmekte bir beis gormeyerek kimin tarafinda oldugunu ve aslinda kimin partisi oldugunu gostermistir. Ozgurlukleri savunmak baska, ihanet etmek baska bir seydir. Kimsenin ihanet ozgurlugu yoktur. Var diyen bedelini oder, odemeli.
Davasini terorize eden kim olursa olsun, davasi ne olursa olsun alcaktir, serefsizdir, lanetlidir. Terorun muslumani ateisti yoktur. Terorun bir dini bir inanci da yoktur. Islam adina oldurdugunu iddia eden Isid ile Kurt halki icin oldurdugunu iddia eden Pkk arasinda en ufak bir fark yoktur.  Allah belalarini versin.
Ankara
Legendary
*

Activity: 952

View Profile
March 14, 2016, 12:01:08 PM

Barlas'ı da dinledikten sonra emin oldum ne tür bir oyun oynandığına. Haziran seçimlerinden itibaren ülkede çıkartılan kaosun kaynağı aynı, tüm emareler tek bir yeri gösteriyor. Onun istediği olmadığı sürece ülkedeki bu kaos bitmeyecek. Artık herkes kendini kurtarmaya baksın, buranın yaşanılacak hali kalmadı.
bobmarley650
Legendary
*

View Profile
March 14, 2016, 12:43:07 PM

Barlas'ı da dinledikten sonra emin oldum ne tür bir oyun oynandığına. Haziran seçimlerinden itibaren ülkede çıkartılan kaosun kaynağı aynı, tüm emareler tek bir yeri gösteriyor. Onun istediği olmadığı sürece ülkedeki bu kaos bitmeyecek. Artık herkes kendini kurtarmaya baksın, buranın yaşanılacak hali kalmadı.

emareler olabilir ama hocam geçen seferki saldırıyı yapan pkklı bir teröristti, bundan büyük bir emare olamaz herhalde

Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: