Bitcoin Forum
June 14, 2024, 09:26:55 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »  All
  Print  
Author Topic: [ANN][XEL][TR] Elastic Project - Decentralized Super Computer  (Read 34679 times)
bobmarley650
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
August 15, 2016, 02:07:48 PM

Bu projeyle alakalı içimde güzel bir his var, umarım sadece his değildir.

Yeni bir NXT olur mu?

Ben projeyi çok beğendim, keşke benim aklıma gelseydi dedim yani. Umarım başarılı olur. Mevzu sadece yeni bir coin çıkması değil hizmet ettiği amaç çok güzel. Yüksek işlem gücüne sahip bilgisayarlar kiralayabilme mantığını coin üzerinden decentrelized super computer adı ile kazan kazan modelinde yapacak olması bence gayet harika.

Benim anlayamadığım bir nokta var; bu işlem gücünü nereden bulacaklar, POW ise total supply zaten ICO'da dağıtılacak, minerlara ne verilecek?

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
August 15, 2016, 03:10:41 PM
Last edit: August 15, 2016, 03:40:23 PM by mentalpanda

Yeni bir NXT olur mu?

Ben projeyi çok beğendim, keşke benim aklıma gelseydi dedim yani. Umarım başarılı olur. Mevzu sadece yeni bir coin çıkması değil hizmet ettiği amaç çok güzel. Yüksek işlem gücüne sahip bilgisayarlar kiralayabilme mantığını coin üzerinden decentrelized super computer adı ile kazan kazan modelinde yapacak olması bence gayet harika.

Benim anlayamadığım bir nokta var; bu işlem gücünü nereden bulacaklar, POW ise total supply zaten ICO'da dağıtılacak, minerlara ne verilecek?
işlem gücünü minerlar sağlayacak minerlara da sağladığı işlem gücü için elastic verilecek biz projemizi elastiğe import edip girdiğmiz ücret yani elastic kadar işlem gücü alacağız 
bobmarley650
Legendary
*

View Profile
August 15, 2016, 08:26:28 PM

Yeni bir NXT olur mu?

işlem gücünü minerlar sağlayacak minerlara da sağladığı işlem gücü için elastic verilecek biz projemizi elastiğe import edip girdiğmiz ücret yani elastic kadar işlem gücü alacağız 

Algoritması belli mi şu an?

beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
August 15, 2016, 09:06:32 PM

Benim bildigim, Her algoritmada calisiyor,zaten amaci o.. Sen bi algoritmanin çozumu icin script yaziyorsun,sisteme atiyorsun.. Baskalari xel karsiligi o script algo suyla mesela baska paranin madenciligini veya bilimsel bir calismanin hesaplamalari,problem cozumu yapiyorsun..
beyinsi
Hero Member

View Profile
August 15, 2016, 09:08:37 PM

Ek bildigim, xelin madenciligi yok, POS ta yok.. İcoda cikacak total 5milyon xel olacak sadece..

Madenciligi yapilacaksa xel araciliyla baska paranin madenciligini yapan bir ortam elastik...
bobmarley650
Legendary
*

View Profile
August 15, 2016, 09:25:16 PM

Ek bildigim, xelin madenciligi yok, POS ta yok.. İcoda cikacak total 5milyon xel olacak sadece..

Madenciligi yapilacaksa xel araciliyla baska paranin madenciligini yapan bir ortam elastik...

İşlem gücünü nereden bulacaklar onu merak ediyor, piyasa değeri hakkında bir tahminin var mı?

Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
August 15, 2016, 09:35:38 PM

Proje değişik geldi bana. Umut vadediyor.  İnşallah sakatlık falan çıkmaz.
by rallier (OP)
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
August 16, 2016, 01:20:43 PM

Waves gibi düşünün. Waves i alanlar waves borsası hazır olduğunda oradaki komisyonlardan waves leri orantısınca kar elde eedecek.

Bundada atıyorum birisi gelip bir işe 5000 XEL vereceğim diyecek piyasan XEL alacak fiyatları yükseltmiş olacak talepler. Toplanan XEL lerde bilgisayarlarını sisteme güç için bağlayanlar tarafından geri piyasaya satacak. kazan kazan. Bir nevi dağıtık bilgisayar ağını çalıştırmak için süre/güç orantılı XEL fiyatları olacaktır ağda.
Yani 1 Ghs 24 saat lik güç lazım araştırman için, 50 k XEL alıp ödeyeceksin kullandıkça XEL lerin azalacak bakiyen bittiğinde tekrar takviye yapman gerekecek. Giren madencide güce ortak olup para kazanacak. Madenci denilmez aslında onlara. Çalışanlar. birşeyi mine etmiyorlar bitcoindeki tabir doğru olmuyor oyüzden

signature not found.
bobmarley650
Legendary
*

View Profile
August 16, 2016, 01:45:07 PM

Waves gibi düşünün. Waves i alanlar waves borsası hazır olduğunda oradaki komisyonlardan waves leri orantısınca kar elde eedecek.

Bundada atıyorum birisi gelip bir işe 5000 XEL vereceğim diyecek piyasan XEL alacak fiyatları yükseltmiş olacak talepler. Toplanan XEL lerde bilgisayarlarını sisteme güç için bağlayanlar tarafından geri piyasaya satacak. kazan kazan. Bir nevi dağıtık bilgisayar ağını çalıştırmak için süre/güç orantılı XEL fiyatları olacaktır ağda.
Yani 1 Ghs 24 saat lik güç lazım araştırman için, 50 k XEL alıp ödeyeceksin kullandıkça XEL lerin azalacak bakiyen bittiğinde tekrar takviye yapman gerekecek. Giren madencide güce ortak olup para kazanacak. Madenci denilmez aslında onlara. Çalışanlar. birşeyi mine etmiyorlar bitcoindeki tabir doğru olmuyor oyüzden

private keyler yeterli olacak değil mi XELler için

by rallier (OP)
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
August 16, 2016, 02:21:46 PM

private keyler yeterli olacak değil mi XELler için

Teknik olarak o konu da doğrudan yapılabilecek birşey var mı bilmiyorum ama mesaj imzalama yöntemi ile sahipliğini bize doğrulatıp XEL adresi tanımlatabilir.
Yani bir sayfaya girin diyip gönderdiğinizi söylediğiniz adres, şu mesajı imzala getir, kontrol eder doğruysa XEL wallet verebilir. Vermesi lazım.

signature not found.
beyinsi
Hero Member

View Profile
August 17, 2016, 01:09:19 AM

evil kniel ddenen dev'e sormuştum, xel leri ico sonu nasıl alacağız diye?

---bitcoin qt den gönderdiysen, gönderdiğin cüzdanın wallet.dat dosyasını sürükleyip bırakacaksın ve elastic cuzdanı ico katıldığın para miktarınca (sanırım genesis block'ta yazan kadar) hesabına xelleri gececek.

--- eğer blockchain.info online cuzdanından gönderdiysen, blockchain.info'nun sana güvenlik için oluşturttuğu 12 kelimeden oluşan kelimeleri elastic cuzdanına gireceksin ve xeller gelecek.

--- eğer herhangi bir exchange sitesinden btcleri gönderdiysen, alamayacaksın Smiley öyle demişti, hatta projenin başladığı ilk haftalarda 1-2 kişi exchange hesabından btc yollamıştı. EK denen dev, gönderenlere paralarını geri iade etmişti(xellerini alamayacakları için)
mentalpanda
Legendary
*

View Profile WWW
August 17, 2016, 06:26:16 AM

evil kniel ddenen dev'e sormuştum, xel leri ico sonu nasıl alacağız diye?

---bitcoin qt den gönderdiysen, gönderdiğin cüzdanın wallet.dat dosyasını sürükleyip bırakacaksın ve elastic cuzdanı ico katıldığın para miktarınca (sanırım genesis block'ta yazan kadar) hesabına xelleri gececek.

--- eğer blockchain.info online cuzdanından gönderdiysen, blockchain.info'nun sana güvenlik için oluşturttuğu 12 kelimeden oluşan kelimeleri elastic cuzdanına gireceksin ve xeller gelecek.

--- eğer herhangi bir exchange sitesinden btcleri gönderdiysen, alamayacaksın Smiley öyle demişti, hatta projenin başladığı ilk haftalarda 1-2 kişi exchange hesabından btc yollamıştı. EK denen dev, gönderenlere paralarını geri iade etmişti(xellerini alamayacakları için)
private key girmeye karşı çıkanlar vardı bencede .dat veya mnemonic ico coinlerine erişim için priv key girmekten daha güvenli
aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
August 17, 2016, 06:28:08 AM

Bu projeye hala katılım var mı? Varsa nasıl katılıyoruz. Ben cüzdanını vs. bulamadım. BTC yatırcağım adres var da onlar bana nasıl karşılığını yatıracak yada nereye yatıracaklar?

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
mentalpanda
Legendary
*

View Profile WWW
August 17, 2016, 06:42:14 AM

Bu projeye hala katılım var mı? Varsa nasıl katılıyoruz. Ben cüzdanını vs. bulamadım. BTC yatırcağım adres var da onlar bana nasıl karşılığını yatıracak yada nereye yatıracaklar?
ana konusu burda https://bitcointalk.org/index.php?topic=1396233.new;topicseen#new
http://www.elastic.pro/donations# katılım 2 3 gün sonra sonra erecek coinleri nasıl alacağımız yukarda konuşuldu.
bağış yaptığnızda genesis blockta en altta bağışınızı ve verilecek xel miktarını göreceksiniz.
https://raw.githubusercontent.com/elastic-project/genesis-block/master/genesis-block.json
beyinsi
Hero Member

View Profile
August 19, 2016, 10:42:06 PM

ico süresi doldu.....

geliştirici Evil-Knievel bence çok akıllı ve çalışkn bir adam, güzel bir coin çıkacak inş. Umarım düşündüğüm gibi bir etki yapar Xel
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
August 19, 2016, 10:54:53 PM

geliştirici Evil-Knievel bence çok akıllı ve çalışkn bir adam, güzel bir coin çıkacak inş. Umarım düşündüğüm gibi bir etki yapar Xel
Geliştiricisinin Evil-Knievel olduğunu şimdi sizden öğrendim, kendisinin şöyle bir videosu var:
https://youtu.be/TC43aOdsf4g
 Grin  Grin bilemiyorum.
beyinsi
Hero Member

View Profile
August 19, 2016, 10:59:33 PM

You will be voting using signatures.
I have worked the whole night to adapt "Bitcoinocracy" to XEL. Its almost finished. Some changes were made so you can't downvote, and you have limited-time "Questions" with multiple alternatives.

It will be pretty easy.

oylama yapılacakmış arkadaşlar... bugün yarın olabilir, "Xel toplam miktarı kaç olmalı" şeklinde bir oylama...

Biliyorum, turk forum kısmında genel istek 5milyon xel olması ama bence 5milyon az, hep beraber karar verip,tartışıp aynı cevabı oylayalım.

ico'da, 708btc toplanmış... 1milyarda xelleri pula çevireceğini düşünüyorum. 100milyon ve özellikle 21milyon bence uygun rakamlar olabilir, hem açılış fiyatıda çok düşükte kalmaz,

--bir eleman 100milyon seçilirse, açılış 1 adet 1xel fiyatının 5k sat olabileceğini düşünüyor,
mentalpanda
Legendary
*

View Profile WWW
August 21, 2016, 12:42:54 PM

oylama scripti siteye yüklenmiş şuan aktif bağış yaptığımız adresi imzalayarak elimizdeki elastiğe oranla oy verebiliyoruz türk forumunda ortak bir kanaat varmı kaça oy vereceksiniz
by rallier (OP)
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
August 28, 2016, 10:58:06 AM

oylama scripti siteye yüklenmiş şuan aktif bağış yaptığımız adresi imzalayarak elimizdeki elastiğe oranla oy verebiliyoruz türk forumunda ortak bir kanaat varmı kaça oy vereceksiniz
Tahmin ettiğim gibi imzalama yöntemi ile doğruluyor. Bende oyladım gitti 5 milyon a bastım. 100 milyon rakamı çok değersiz geldi gözüme Smiley

signature not found.
beyinsi
Hero Member

View Profile
August 28, 2016, 11:11:30 PM

31 Ağustos'ta oylama bitecek. Sanırım 100 Milyon kazandı. Hepimize hayılı olsun. "Genesis block" dosyasında yazan "amount" miktarınızı 20 ile çarpın, elinize geçecek Xel miktarı için..
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »  All
  Print  

Jump to: