Bitcoin Forum
May 25, 2024, 02:49:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »  All
  Print  
Author Topic: [ANN][XEL][TR] Elastic Project - Decentralized Super Computer  (Read 34675 times)
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
February 21, 2017, 09:21:34 AM

Elasticleri kaçtan satıyorsunuz? Belki bir alan çıkar  Wink
çok bekledik beklemekten yorulduk unuttuk umudu kestik yatırdığımız paraya girdi gözüyle bakmaya başladık dolayısıyla satan olurmu çok zor dev bugun olumlu gelişmeler paylaştı inşallah devamı gelir.
beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
February 23, 2017, 12:37:16 AM

Elastic project ile uğraşan (çeşme ve explorer yapmıştı) @unvoid, baba olmuş, xel milletiyle paylaşmak istemiş Smiley

@unvoid, Xel websitesi üzerinde çalışmaya devam ediyormuş,yakında bitirecekmiş. Umarım, sistemi anlatan sade bir site olur.

Aysonuna doğru gzl gelişmeler gelecek gibi...
bobmarley650
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
February 27, 2017, 01:35:15 PM

Elasticleri kaçtan satıyorsunuz? Belki bir alan çıkar  Wink
çok bekledik beklemekten yorulduk unuttuk umudu kestik yatırdığımız paraya girdi gözüyle bakmaya başladık dolayısıyla satan olurmu çok zor dev bugun olumlu gelişmeler paylaştı inşallah devamı gelir.

15 Temmuz gibi oldu, herkes kripto. Dev kimdir, Lannister nerededir, diğer devler farklı kişiler mi, konuya yazanlardan birkaç PRcı da var.

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
beyinsi
Hero Member

View Profile
March 17, 2017, 01:06:24 AM

ek, mainnet.. mainnet ... yazılarından&sorularından bıkmış, bırakıp giderim haa meailinden konuşuyor. Mainnet nezaman vs diye ana konuda fazla soru sormayın, süper node ları deneyecekmiş bu hafta sonu...

ana konuya bizden 3-5kişi yazı yazıyor zaten,pek bulaşmayalım bu ergene... mentalpanda,rallier,bobmarley650 .. yazmayalım.

yarım yumalak bir sistemmi istiyorsunuz,tam anlamıyla çalışan birşeymi diye yakınıyor, biraz daha test yapacakmış.

Milletin pohpohladığı kadar kod bilgisine sahipse EK, bu golem mainnete çıktığında, çok fena bir düşmana sahip olacak, goleminde kimi vaatlerini gerçekçi bulmuyor ve golem sistemine saldırı yapabilir.

neyse mart sonuna kadar bu konu uyuyabilir, pek bir gelişme olmayacak ay sonuna kadar...
by rallier (OP)
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
March 17, 2017, 05:03:09 AM

ek, mainnet.. mainnet ... yazılarından&sorularından bıkmış, bırakıp giderim haa meailinden konuşuyor. Mainnet nezaman vs diye ana konuda fazla soru sormayın, süper node ları deneyecekmiş bu hafta sonu...

ana konuya bizden 3-5kişi yazı yazıyor zaten,pek bulaşmayalım bu ergene... mentalpanda,rallier,bobmarley650 .. yazmayalım.

yarım yumalak bir sistemmi istiyorsunuz,tam anlamıyla çalışan birşeymi diye yakınıyor, biraz daha test yapacakmış.

Milletin pohpohladığı kadar kod bilgisine sahipse EK, bu golem mainnete çıktığında, çok fena bir düşmana sahip olacak, goleminde kimi vaatlerini gerçekçi bulmuyor ve golem sistemine saldırı yapabilir.

neyse mart sonuna kadar bu konu uyuyabilir, pek bir gelişme olmayacak ay sonuna kadar...

Konuya yazmadım zor tuttum kendimi bence ek işin üzerinden gelemiyor geçen yazmış c++ bilen varsa iyi yapamadım supernode konusunda diye.

signature not found.
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
March 17, 2017, 06:23:17 AM

bu tepkilerin sebebi projenin fonlanması için toplanan paranın scam olması ve projeyi başlatan şahsın fonlarla beraber ortadan kaybolması tabi olayın geri planından herkes bi haber
bağış yapan insanlar 1 senedir bir şeyler bekliyor haklılık payları var fakat e-k tarafından bakınca da bu tarz projeler tek kişinin idame ettirebileceği kadar basit değil hele ki supercomputer konseptli bir proje de geniş bir ekip kurulması lazım bunlar için de yeterli finans yok hatta finans kaynağı sıfır herkes herşeyi ek dan bekliyor görünürde çok büyük bir fedakarlık yaparak amme hizmeti yapıyor tam zamanlı bu iş için çalıştığını ifade ediyor.
esasında komünüteyi sürekli tehdit etmesinden bende rahatsızım el mahkum olduğu için kimse sesini de çıkaramıyor çıkarsa o konuda kan çıkar.

ek olarak milyon dolar fonlanan yeterli geliştirici ekibine sahip golem de bile aylardır hiç bi numara yok sadece pr basmışlar.
bobmarley650
Legendary
*

View Profile
March 17, 2017, 08:06:02 AM

Şimdi okudum, EK da haklı aslında, sürekli sıkıştırmaya gerek yok 1 sene beklendi daha da beklenir, şu an için pek çok şey hazır zaten. Bir de Elastic devi Golem'i hackledi diye haber olursa her şey daha iyi olur Smiley

by rallier (OP)
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
March 17, 2017, 08:33:53 AM

bu tepkilerin sebebi projenin fonlanması için toplanan paranın scam olması ve projeyi başlatan şahsın fonlarla beraber ortadan kaybolması tabi olayın geri planından herkes bi haber
bağış yapan insanlar 1 senedir bir şeyler bekliyor haklılık payları var fakat e-k tarafından bakınca da bu tarz projeler tek kişinin idame ettirebileceği kadar basit değil hele ki supercomputer konseptli bir proje de geniş bir ekip kurulması lazım bunlar için de yeterli finans yok hatta finans kaynağı sıfır herkes herşeyi ek dan bekliyor görünürde çok büyük bir fedakarlık yaparak amme hizmeti yapıyor tam zamanlı bu iş için çalıştığını ifade ediyor.
esasında komünüteyi sürekli tehdit etmesinden bende rahatsızım el mahkum olduğu için kimse sesini de çıkaramıyor çıkarsa o konuda kan çıkar.

ek olarak milyon dolar fonlanan yeterli geliştirici ekibine sahip golem de bile aylardır hiç bi numara yok sadece pr basmışlar.

Yok o da kendince haklı ama bence bizim fikir yürüttüğümüz resmi olarak evet dolandırdı gitti lannister diyebilir bir de aklıma yatmayan kısım bir yıl boyunca kimse amme hizmeti yapmaz, kendisi açısından karlılığını merak ediyorum gerçekten.
Yapıyorum diyip NXT sistemini mi kakalamaya çalışıyor revize edip diye düşünüyorum hayır, çünkü ElasticPL diye birşeye de giriştiler vakit ayırmadan olmaz bu işler. Acaba kendide parayı üttüren ler arasındada içini mi rahatlatmaya çalışıyor diyormu? emin olamıyorum.

Neyse ben artık birşey beklemiyorum açıkcası piyasaya çıkarsada satmayacağım için takip etmeyi de bırakıyorum.
1 XEL = 1$ olana kadar çünkü projenin hakkı 100 milyon $ gerçekten ether 3 milyar $ olmuşken bence bu proje için hiç birşey 100 milyon $.

signature not found.
fkod
Sr. Member

Activity: 594
Merit: 252

View Profile
March 17, 2017, 12:24:46 PM

Vay be elastik, oldu plastik. İlk kez bir proje fikrini böylesine beğenmiştim. Ama gel gör ki projenin geliştiricileri boş çıktı. Yazık..

Ehil ellerde çok iyi yerlere gelebileceğine inandığım bir proje fikri. Kripto para dünyasındaki proje fikirleri gerçekten çok zengin çok farklı.

Bakalım bir de Golem var ondan iyi işler çıkacak mı ömrümüz yeterse görürüz.
bobmarley650
Legendary
*

View Profile
March 19, 2017, 12:47:41 PM

Ek bugün veya yarın testnetin tamamen hazır olacağını söyledi. (miner vs.)

Sanıyorum Nisan'da borsalara girebilir.

ikm
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
March 19, 2017, 01:49:34 PM

büyük bir rüya gerçeğe dönüşüyor Cheesy
beyinsi
Hero Member

View Profile
March 22, 2017, 01:40:10 AM

https://github.com/OrdinaryDude/elastic-core/commit/01799b0ce9c876036ef12d0cf3435a37c23ce938

4gün önce sürüm 1.0'a ulaşmış... hadi hayırlısı.. Smiley
Cashcash
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 250

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
March 22, 2017, 05:46:42 AM

Elimde olmasa da bende merak ediyorum projenin sonunu.

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄      ▄█▄        
                                 █████    █████       
                        ▄██▄     ▀█▀      ▀█▀        
                ▄█▄    ▀██▀                           
         ▄     ▀█▀                        ▄█▄        
        ▀█▀                      ▄█▄     █████       
                        ▄██▄    █████     ▀█▀        
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀                  
         ▄     ▀█▀                        ▄█▄        
        ▀█▀                      ▄█▄     █████       
                        ▄██▄    █████     ▀█▀        
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀                  
                ▀█▀                                    
          ▄                      ▄█▄      ▄█▄        
         ▀█▀           ▄██▄    █████    █████       
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀        
                ▀█▀                                    
           ▄                      ▄█▄     ▄█▄        
          ▀█▀            ▄██▄   █████   █████       
    ██            ▄█▄   ▀██▀    ▀█▀     ▀█▀        
             ▄    ▀█▀                                 
            ▀█▀                         ▄█▄           
       ██              ▄█▄   ▄██▄    █████          
                  ▄    ▀█▀   ▀██▀     ▀█▀           
                 ▀█▀                                   
            ██                   ▄██▄                 
                    ▄     ▄█▄   ▀██▀                 
                   ▀█▀    ▀█▀                          

▄█   ▄█  ▄█        ▄█████▄   ▀█▄     ▄█▀
██   ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██    ▀█▄  ▄█▀
██   ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀      ████   
██   ██  ██   ██  ██▄   ▄█    ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀   ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
bobmarley650
Legendary
*

View Profile
April 04, 2017, 03:17:35 PM

Proje nereye gidiyor anlamış değilim, sürekli testnet güncelleniyor, @byrallier neredeyiz projede, mainnet bu ay içinde çıkar mı?

beyinsi
Hero Member

View Profile
April 05, 2017, 01:48:43 AM

ben birşey demiyorum artık, 14aydır bu coininin mainnetini bekliyorum... üyelik tarihimle aynı zamandan beri...
by rallier (OP)
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
April 05, 2017, 08:50:23 AM

Proje nereye gidiyor anlamış değilim, sürekli testnet güncelleniyor, @byrallier neredeyiz projede, mainnet bu ay içinde çıkar mı?

EK mainnetin çıkmasıyla ilgili tetikleyeci olmayacağını söyledi ama biz atıyorum kendimiz de launch edebiliriz. Ama benim gördüğüm hala bir dünya eksik var EK ise işin sonuna gelmiş gibi konuşuyor.
Bize başka bir java yazılım dili bilen lazım, EK nin gitmesi durumunda. Çünkü Elastic-PL i test etmek lazım, oradan kod üretip sistemde çalışıyor mu denemek lazım . Böyle ne oldugu belli olmadan launch edilirse çok ters tepebilir.

signature not found.
bobmarley650
Legendary
*

View Profile
April 05, 2017, 08:52:44 AM

EK mainnetin çıkmasıyla ilgili tetikleyeci olmayacağını söyledi ama biz atıyorum kendimiz de launch edebiliriz. Ama benim gördüğüm hala bir dünya eksik var EK ise işin sonuna gelmiş gibi konuşuyor.
Bize başka bir java yazılım dili bilen lazım, EK nin gitmesi durumunda. Çünkü Elastic-PL i test etmek lazım, oradan kod üretip sistemde çalışıyor mu denemek lazım . Böyle ne oldugu belli olmadan launch edilirse çok ters tepebilir.

Senin tahminin ne, proje başarılı olacak mı? Golemle yarışabilecek miyiz?

Bir de lannister neden kayboldu, cüzdandaki btcleri de harcayamıyor?

by rallier (OP)
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
April 05, 2017, 09:05:41 AM

Şu eksikliklerin giderilmesi lazım giderilirse Golemin yakaladığı 50milyon cap i yakalamayı bizde bekleyebiliriz. Ama bu haliyle yok yani milleti golemden buraya çekemeyiz.

Lanister ico bitti biteli yok, ben EK nin de bu kadar kendini saklamasından bağının oldugunu düşünüyorum Lanister ile. hangi cüzdana baktın harcamıyorlar diye? Lanister ICO süresince bile cüzdanda bitcoin bırakmadı ki? Hatta burada konuşmuşuzdur , kendi şişiriyordur 700 btc toplanmadı diye, çevirip çevirip ico ya geri yatırdıysa gerçek rakam 700 değildir

signature not found.
bobmarley650
Legendary
*

View Profile
April 05, 2017, 09:14:12 AM

Şu eksikliklerin giderilmesi lazım giderilirse Golemin yakaladığı 50milyon cap i yakalamayı bizde bekleyebiliriz. Ama bu haliyle yok yani milleti golemden buraya çekemeyiz.

Lanister ico bitti biteli yok, ben EK nin de bu kadar kendini saklamasından bağının oldugunu düşünüyorum Lanister ile. hangi cüzdana baktın harcamıyorlar diye? Lanister ICO süresince bile cüzdanda bitcoin bırakmadı ki? Hatta burada konuşmuşuzdur , kendi şişiriyordur 700 btc toplanmadı diye, çevirip çevirip ico ya geri yatırdıysa gerçek rakam 700 değildir

O zaman multi-sig wallet lafları da gerçek değil, belki de Lannister'ın elinde bolca XEL var bitcoinden ziyade. Zaten sanmıyorum ki aralarında bir bağ olmasın, bedavaya aylardır uğraşıyor adam, eksiklikler sadece teknik anlamda mı sence?

by rallier (OP)
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
April 05, 2017, 02:34:27 PM

O zaman multi-sig wallet lafları da gerçek değil, belki de Lannister'ın elinde bolca XEL var bitcoinden ziyade. Zaten sanmıyorum ki aralarında bir bağ olmasın, bedavaya aylardır uğraşıyor adam, eksiklikler sadece teknik anlamda mı sence?

aynen bedavaya da uğraştıgını sanmıyorum ya neyse Smiley Teknik eksiklik çok, site uçmuş elastic-project.com onu bile host etmiyor büyük ihtimal fişini çekti noldu anlamadım diyor gidin github da biri yapsın tam zamanı diyor Smiley

signature not found.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »  All
  Print  

Jump to: