Bitcoin Forum
May 23, 2024, 06:29:52 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: ETHEREUM MINING ICIN 6 EKRAN KARTLI SISTEM  (Read 40099 times)
kriptopara (OP)
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
March 24, 2016, 06:13:26 PM

deepcoin 3-4 sene evvel ethereum mu vardı sallama Smiley bitcoin icin mi yapardınız bu muhabbetleri ? yoksa litecoin icin mi ?
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
March 24, 2016, 06:16:45 PM
Last edit: March 24, 2016, 06:27:59 PM by DeepCoin

deepcoin 3-4 sene evvel ethereum mu vardı sallama Smiley bitcoin icin mi yapardınız bu muhabbetleri ? yoksa litecoin icin mi ?

Genel olarak GPU Mining rig kurulumu diyelim. O donemde Doge patlama yapmisti.

Bu arada belki lazim olur.

http://www.add2psu.com/

http://www.amazon.com/Multi-Power-Supply-Adapter-Daisy/dp/B00LH6YSQ8/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1458843758&sr=8-3&keywords=add2psu

http://www.amazon.com/Mining-Machine-Enhanced-Extender-Adapter/dp/B00MTI3K62/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1458844047&sr=8-1-spons&keywords=Pci-e+Riser&psc=1
kriptopara (OP)
Member
**

View Profile
March 24, 2016, 06:28:15 PM

doge . sacma bi coin aslında . nedense bitcoin kopya coinleri sevmiyorum . litecoin dahil
bobmarley650
Legendary
*

Activity: 1232

View Profile
March 24, 2016, 06:29:28 PM

entryler birbirine karıştı, 180 mh için son fiyat nedir

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
March 24, 2016, 06:30:07 PM

doge . sacma bi coin aslında . nedense bitcoin kopya coinleri sevmiyorum . litecoin dahil

Teknolojisini savunmuyorum. Ama bana 1 gun icinde Tum ekran kartlarimi amorti ettirdi o donemde.
Bu arada Litecoin Bitcoin kopyasi degil.
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
March 24, 2016, 06:32:07 PM

formator sende anlamıyosun o  danısıklı birbirinin avukatı iki kisi de anlamıyo galiba .

benim boyle bir derdim yok . yok r7 370 sevene o sistemi yapim sevene r 9 lu sistem yapayım . ben  su an icin yapılabilecek en karlı uzun vadeli tek anakarttan olusan hem evde hem ofiste rahatlıkla karlı bir sekilde mining yapılabilecek , icerdigi ozelliklere gore fiyatı cok cok makul olan bir sistem kurdum ve bununla ilgili bilgi veriyorum . dileyen olursa temin ederim . ancak boyle bir derdim yok .

r7 ile sistem yapmak isteyen yapsın  , hatta satsın beni ilgilendirmez . ancak kimse bana r7 daha ucuz daha iyi daha hesaplı falan filan demesin . cunku boyle degil . ve de bunları benim actıgım baslık altında yapmasın cunku actıgım baslık belli zaten . eger 6 ekran kartlı sistemine r 7 370 tak diyen olursa cevabım . takmıyorum . o kadar .
Takma kardesim senden rig toplamanı isteyen de yok farkindaysan. Konu kilit.

kriptopara (OP)
Member
**

View Profile
March 24, 2016, 06:34:21 PM

bob marley 180 mh icin son fiyat ne derken ? 6 ekran kartlı sistemi mi soruyosun ( 30*6 = 180 mh/s ) fiyat yukarda yazılı zaten . ve de cok cok iyi  bir fiyat . ve bu ay sonuna kadar gecerli . ay sonunda fiyata zam gelecek ve kriptopara markasıyla tum turkiyeye dagıtımı yapılacak .

evet malesef teknolojisini savunmadıgımız bircok seyden para kazanıyoruz cogu zaman . cogu zaman da kaybediyoruz .

ben daha cok teknolojisinin arkasında durabilecegim coin ve projelere odaklanmayı tercih ediyorum .
alpsea
Copper Member
Hero Member

View Profile
March 24, 2016, 06:46:33 PM

bob marley 180 mh icin son fiyat ne derken ? 6 ekran kartlı sistemi mi soruyosun ( 30*6 = 180 mh/s ) fiyat yukarda yazılı zaten . ve de cok cok iyi  bir fiyat . ve bu ay sonuna kadar gecerli . ay sonunda fiyata zam gelecek ve kriptopara markasıyla tum turkiyeye dagıtımı yapılacak .

evet malesef teknolojisini savunmadıgımız bircok seyden para kazanıyoruz cogu zaman . cogu zaman da kaybediyoruz .

ben daha cok teknolojisinin arkasında durabilecegim coin ve projelere odaklanmayı tercih ediyorum .
Hahaha kriptopara markasıylaymış konu komedi olmaya başladı

kriptopara (OP)
Member
**

View Profile
March 24, 2016, 06:59:12 PM

senin bilmedigin isler oldugu icin sana komedi geliyor . yakında teknoloji marketlerde , online shoplarda kriptopara markalı  6 ekran kartlı ethereum mining sistemini gorursen sasırma yanına gec cek bir selfie . anı olarak kalsın sende .

o zaman da R7 taksaydıııınnn der durursun  Smiley
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
March 24, 2016, 07:15:02 PM

1 bucuk sene sonra pos a gecildiginde ne yapmayi planliyorsunuz ?
alpsea
Copper Member
Hero Member

View Profile
March 24, 2016, 07:19:20 PM

senin bilmedigin isler oldugu icin sana komedi geliyor . yakında teknoloji marketlerde , online shoplarda kriptopara markalı  6 ekran kartlı ethereum mining sistemini gorursen sasırma yanına gec cek bir selfie . anı olarak kalsın sende .

o zaman da R7 taksaydıııınnn der durursun  Smiley
Vay cahil vah cahil. Bu kadar cahilsin işte. Yaşın 16 veya altında sanırım..
 Ah be cahil zorluk arttığında ne yapacaksın kriptopara adli 6gpu taşıyan rig yerin dibine batacak. ( sen kasasız bir anakartı teknoloji shop'da satışa çıkarabilirsen tabi )  Sus artık rezil olma bitirdin kendini Cheesy

kriptopara (OP)
Member
**

View Profile
March 24, 2016, 07:22:35 PM

onu o zaman dusunuruz . 1.5 sene sonra turkiyede ic savas cıkmayacagının garantisi var mı ? o zaman inanın kimsenin ne pos ne mining dusunecek durumu olmaz . onumuze bakalım . su andaki bulundugumuz yere yani .
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
March 24, 2016, 07:26:42 PM

onu o zaman dusunuruz . 1.5 sene sonra turkiyede ic savas cıkmayacagının garantisi var mı ? o zaman inanın kimsenin ne pos ne mining dusunecek durumu olmaz . onumuze bakalım . su andaki bulundugumuz yere yani .

Ben o ic savas coktan basladi saniyordum. Hergun bi bomba patliyor falan ayni bir zamanlarki Beyrut gibi.
kriptopara (OP)
Member
**

View Profile
March 24, 2016, 07:27:42 PM

bomba patlayan her yerde ic savas baslasaydı doge fiyatı ethereum fiyatını gecerdi Smiley
kriptopara (OP)
Member
**

View Profile
March 25, 2016, 11:57:09 AM

alpsea zorluk derecesi artınca napacaksın diyosun . sen r 7 lerle napacaksın ? onlar cok daha erken mining yapamaz duruma gelecek ( en azından kar ederek ) , benim ekran kartlarım ise aylarca bunu yapabilir onun icin yuksek ozellikli bir ekran kartı sectim anladın mı ?

su an icin sectigim ekran kartı fiyat performans icin en iyi ekran kartı . tabii siz ingilizce bilemdiginiz icin yabancı forumları takip edemiyorsunuz ve gelismelerden haberdar olamıyorsunuz .

sadece kendi deneyebildiginiz r7 lerle dunyayı onlardan ibaret sanıyorsunuz . ve milleti yalan yanlıs bilgilerinizle sasırtıp yanıltıp zarara sokuyorsunuz
herzlos1985
Hero Member

Activity: 662
Merit: 501

View Profile
March 25, 2016, 11:59:37 AM

ek bilgi vermek istedim size . daha once de belirttigim gibi ekran kartların modeli

MSI R9 390X Gaming 8G

google da fiyat arastırdıgınızda 1300-2000 tl arasında fiyat var 1 tanesi icin .

6 tanesinin fiyatını hesaplarsanız sistemin fiyatının cok iyi oldugunu goreceksiniz

http://www.bilisimport.com/urun/msi-ekran-karti-r9-390-gaming-8gb-gddr5-512b-dvi-hdmi-dp-r9-390-gaming-8g-2?gclid=CID9kPrF1ssCFRITGwodCcEMfg

malesef istege gore sistem de yardımcı olamam . benim amacım bu isi bilen ( kar getirisi - risk ) ciddi en ust duzeyde sisteme yatırım yapacak bilincli kullanıcılar .

yoksa herkes piyasadan toplar bir -iki - 3 ekran kartı takar ethereum mining yapar . sorun bu degil .

sorun su an yapılabilecek en uc seviyede sistem yapıp satmak .

ilerde 6 dan fazla ekran kartı destegi olacak anakart bulursam onu listelerim .

bu sistemle evde veya ofiste . bir oda veya bolmede  rahatlıkla  ethereum mining yapılabilir . ev veya is duzenini bozmadan . sadece iyi hava alan , sogutulan bir odayı bu ise ayırmak yeterli olacaktır .

ayrıca zaten bahsettigim os SSD hdiskte calısıyor . ona gore dizayn edilmis durumda yani SSD cıkarmak mumkun degil malesef .

elinizdeki bilgisayar ve ekran kartlarıyla  ( veya sisteminize yeni bir ekran kartı ilave edip )da mining yapabilirsiniz diger uygulamaları aynı zamanda kullanarak ( sistemin elverdigince ) veya mining i durdurup biraz oyun oynayıp tekrar miningi baslatıp .   ancak benim olay bu degil . bir konsept . lutfen bu konsept dısında yorum ve taleplerinizi ozel mesajla iletin . elimden geldigince oneride bulunup yardımcı olmaya calısayım . mumkun oldugunca olayın dısında kalarak tabii .

Linkini verdiğiniz kart r9 390 ama sistemdeki bahsettiğiniz r9 390x ikisi arasinda 600 tl lik fiyat farkı var biri 1200 tl civarlari diğeri 1800 tl buna bi açıklık getirriseniz sevinirim eğer sistemde r9 390x 6 adet kullanıldıysa fiyat gercekten cok iyi...Ama r9 280x 22-23 mhs verirken r9 390x 28-30 mhs arasi veriyorsa bence 5 mhs lik fark için 800-900 tl fark verilmez..İkinci elde daha sonra satılır düşünceniz varsada ona da tamam ama alternatif yapsaniz daha mantıklı olur bence...

Örneğin;
r9 390x 6 kartlı sistem 180 mhs fiyat 12.000 tl

r9 280x 6 kartlı sistem 140 mhs fiyat 7000 tl gibi...

Satici sizsiniz tabi ama alternatif olması satis sayisini artirir...Hemde boyle eski kart yeni kart ucuz pahalı tartışması olmaz...

Not:r9 390x 6 kartlı sistem 12000 tl ise tekrar soyluyorum cidden güzel fiyat tebrik ederim...

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-r9-390x-gaming-8g-gddr5-8gb-512bit-amd-radeon-dx-12-ekran-karti.html
kriptopara (OP)
Member
**

View Profile
March 25, 2016, 12:42:21 PM

evet su konuda haklısınız dogru link su sekilde olacak

https://tr.msi.com/Graphics-card/R9-390X-GAMING-8G.html#hero-overview

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-r9-390x-gaming-8g-gddr5-8gb-512bit-amd-radeon-dx-12-ekran-karti.html

not : onceki  linki de degistiriyorum . bunu farkettiginiz icin size tekrar tesekkur ederim

kullanılan kart R9 390 X

gercekten bu isten anlayan birine rastlamak sevindriici . yani fiyatı cok iyi oldugunun farkına varılması .

en az 30 mhs ve 30 mhs den fazla . 30-40 arası deyip kullanıcıyı yanıltmaktansa en az rakaım vermek bence daha dogru .

r7 ucuz diye alıp 3 ay elinde patlıyacagına ve karlı mining yapamaz hale gelecegine en ust seviyede ekran kartıyla baslamak daha iyi .

dileyenler tabii kendis sistem kurup tek ekran kartlı veya daha dusuk seviyede ekran kartıyla 1 veya 6 lı sistem olusturup mining yapabilir .

su an icin ben ust limitleri tercih ediyorum .

5-6 ay da kendini amorti edip 1 sene icinde ciddi karlara gecebileceginiz . bu sure sonunda daisterseniz ikinci el olarak degerlendirip kalan tek ekran kartıyla birkac parca ilavesiyle birkac sene kullanabileceginiz iyi bir oyun bilgisayarına sahip olabileceginiz  bir sistem ve yatırım bu .

ve bu sistem hem bilgisayar kullanayım hem oyun oynarım bos zamanlarımda mining yaparım dusuncesinde olanlar icin degil . onun icin uste seviyede ve minimum fiyatta tutuldu  .

bu sistemi alacaksınız ve surekli mining de bırakacaksınız . uzerinde mining icin gelistirilmis bir linux os var . diger uygulamaları kullanmanız icin tasarlanmıs bir sistem degil .

yoksa su kadar r7 ile su kadar mhse ye ulastım vs diyenler kendi yolundan gitsin .

benim yolum ve cizgim belli . kar etmek satıs yapmak olsaydı amacım birkac alternatif getirirdim .

ama inanmadıgım biseyi neden yapayım ? yani dusuk ozellikli ekran kartı sistem kurup 3 ay sonra mining yapılamayacak olursa - kar edilemeyecek olursa o zaman itibarım ne olur ? kullanıcılara nasıl cevap veririm ?

alpsea
Copper Member
Hero Member

View Profile
March 25, 2016, 02:54:55 PM

ek bilgi vermek istedim size . daha once de belirttigim gibi ekran kartların modeli

MSI R9 390X Gaming 8G

google da fiyat arastırdıgınızda 1300-2000 tl arasında fiyat var 1 tanesi icin .

6 tanesinin fiyatını hesaplarsanız sistemin fiyatının cok iyi oldugunu goreceksiniz

http://www.bilisimport.com/urun/msi-ekran-karti-r9-390-gaming-8gb-gddr5-512b-dvi-hdmi-dp-r9-390-gaming-8g-2?gclid=CID9kPrF1ssCFRITGwodCcEMfg

malesef istege gore sistem de yardımcı olamam . benim amacım bu isi bilen ( kar getirisi - risk ) ciddi en ust duzeyde sisteme yatırım yapacak bilincli kullanıcılar .

yoksa herkes piyasadan toplar bir -iki - 3 ekran kartı takar ethereum mining yapar . sorun bu degil .

sorun su an yapılabilecek en uc seviyede sistem yapıp satmak .

ilerde 6 dan fazla ekran kartı destegi olacak anakart bulursam onu listelerim .

bu sistemle evde veya ofiste . bir oda veya bolmede  rahatlıkla  ethereum mining yapılabilir . ev veya is duzenini bozmadan . sadece iyi hava alan , sogutulan bir odayı bu ise ayırmak yeterli olacaktır .

ayrıca zaten bahsettigim os SSD hdiskte calısıyor . ona gore dizayn edilmis durumda yani SSD cıkarmak mumkun degil malesef .

elinizdeki bilgisayar ve ekran kartlarıyla  ( veya sisteminize yeni bir ekran kartı ilave edip )da mining yapabilirsiniz diger uygulamaları aynı zamanda kullanarak ( sistemin elverdigince ) veya mining i durdurup biraz oyun oynayıp tekrar miningi baslatıp .   ancak benim olay bu degil . bir konsept . lutfen bu konsept dısında yorum ve taleplerinizi ozel mesajla iletin . elimden geldigince oneride bulunup yardımcı olmaya calısayım . mumkun oldugunca olayın dısında kalarak tabii .

Linkini verdiğiniz kart r9 390 ama sistemdeki bahsettiğiniz r9 390x ikisi arasinda 600 tl lik fiyat farkı var biri 1200 tl civarlari diğeri 1800 tl buna bi açıklık getirriseniz sevinirim eğer sistemde r9 390x 6 adet kullanıldıysa fiyat gercekten cok iyi...Ama r9 280x 22-23 mhs verirken r9 390x 28-30 mhs arasi veriyorsa bence 5 mhs lik fark için 800-900 tl fark verilmez..İkinci elde daha sonra satılır düşünceniz varsada ona da tamam ama alternatif yapsaniz daha mantıklı olur bence...

Örneğin;
r9 390x 6 kartlı sistem 180 mhs fiyat 12.000 tl

r9 280x 6 kartlı sistem 140 mhs fiyat 7000 tl gibi...

Satici sizsiniz tabi ama alternatif olması satis sayisini artirir...Hemde boyle eski kart yeni kart ucuz pahalı tartışması olmaz...

Not:r9 390x 6 kartlı sistem 12000 tl ise tekrar soyluyorum cidden güzel fiyat tebrik ederim...

Bosver arkadaş biraz cahil. + 5-10 mhs icin 1200tl fazladan vermeye razı geliyor Cheesy
6 tane super güçlü karta tek psu yetecek sanıyor. O da bu kafayı yaşamayı seçmiş inatlaşılmaya fikir vermeye değmez.
Ben diyorum 600tl kart 20mhs
O diyor 1800tl kart 30mhs
Kim mantıksız kim mantıklı bunun herkes farkında. Kaç kisi mesaj atıyor f/p uygun olarak r7 li sistem nasıl toplarız maaliyeti nedir diye..
Kripto yazmaya devam et gülmek için arada bir bakıyorum başlığa Smiley

alpsea
Copper Member
Hero Member

View Profile
March 25, 2016, 03:03:43 PM

alpsea zorluk derecesi artınca napacaksın diyosun . sen r 7 lerle napacaksın ? onlar cok daha erken mining yapamaz duruma gelecek ( en azından kar ederek ) , benim ekran kartlarım ise aylarca bunu yapabilir onun icin yuksek ozellikli bir ekran kartı sectim anladın mı ?

su an icin sectigim ekran kartı fiyat performans icin en iyi ekran kartı . tabii siz ingilizce bilemdiginiz icin yabancı forumları takip edemiyorsunuz ve gelismelerden haberdar olamıyorsunuz .

sadece kendi deneyebildiginiz r7 lerle dunyayı onlardan ibaret sanıyorsunuz . ve milleti yalan yanlıs bilgilerinizle sasırtıp yanıltıp zarara sokuyorsunuz
Hâlâ anlamıyorsun işte. Anlama zorluğu var veya? Ben r7 en mukemmel en super en hizli demiyorum. Amorti süresi kısa ve senin dedigin r9 a gore cok da bi hash/mhs farkı yok arasında. Biri ayda 450 bırakıyorsa biri 600 bırakıyor. Ulan r9 üreticisi falan mısın da taktın bu kadar? Neymis 30mh veren kart aylarca kazmaya devam edecekmis ama 20mh veren kart kazamaz duruma gelcekmiş. Aradaki 10mh fark mı kazanayacak hale getircek?
Tezlerin çöp oldu
Projen pert oldu
Battın, Rezil Oldun
Mahvoldun.
Hala burdasın Smiley

kriptopara (OP)
Member
**

View Profile
March 25, 2016, 03:19:21 PM

alpsea hayal dunyasında yasıyosun . daha once iyice rezil oldun foyan ortaya cıktı 1800 tl 6 kart diye hesap yapmıstın ya geri kalan parcalar gokten zembille mi indi diye sormustum daha cevabını alamadım .

senin amacın ne oldugu belli zaten . o 1600 w lık psu sana da yeter merak etme  . yeter ki takacak yeri bil Smiley
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: