Bitcoin Forum
May 12, 2024, 07:01:03 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 [189] 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 ... 306 »
  Print  
Author Topic: WAVES - En Gelişmiş Kripto-kıymet ve Kitle-fonlama Platformu  (Read 335908 times)
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
August 12, 2017, 10:22:20 PM

biraz waves alsam mı? fiyatı daha artacak mı?
10$ olur diyorlar.

10$ 20$ 50$ hatta 100$ olur diyenler var. Diyenlere bakmayıp kendin kararını versen daha güzel olur hocam. Waves arkadaşlarımın dediği gibi uzun soluklu bir proje. Söylenilen seviyelere gelmesi ne zaman olur bilemeyiz ama ütopik rakamlar değil waves gibi sağlam bir projenin bu rakamlara ulaşması.
1715540463
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715540463
Reply with quote  #2

1715540463
Report to moderator
1715540463
Hero Member
*

Ignore
1715540463
Reply with quote  #2

1715540463
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715540463
Hero Member
*

Ignore
1715540463
Reply with quote  #2

1715540463
Report to moderator
1715540463
Hero Member
*

Ignore
1715540463
Reply with quote  #2

1715540463
Report to moderator
1715540463
Hero Member
*

Ignore
1715540463
Reply with quote  #2

1715540463
Report to moderator
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
August 13, 2017, 08:12:12 AM
Last edit: August 13, 2017, 08:28:41 AM by Piratte

Wawes ucuyor kaciyorcular nereye gitti 110a inmis. Konu 2.sayfaya dustu Cheesy Sazan gibi atlamayin dusus daha baslamadi 50 kurustan alirsiniz.
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
August 13, 2017, 08:42:33 AM

Wawes ucuyor kaciyorcular nereye gitti 110a inmis. Konu 2.sayfaya dustu Cheesy Sazan gibi atlamayin dusus daha baslamadi 50 kurustan alirsiniz.
Çok fazla trading tavsiyesi vermem ama sizlerin yorumlarını gördükçe insan daha da soğuyor bu platformdan ve inan eskiden bizim insanlarda kar etsin diye isterken yarın avucunuzu yaladığınızı görsem üzülmem. Waves uçtu kaçtı diyenler sadece bunu ümit edenler. Oysa sadece birkaç sayfa geriye gitsen herkes uzun vadeli olduğunu yazmıştı zaten.
Bu düşüşten çok güzel kar ettim. TaaS tan da öyle. Eth de %21 düşmüş keşke onada yetişebilseydim. TaaS başlığına bakarsan btc fiyatının yükseleceğinin söylediğimi görürsün.
Bu yorumları yapmadan önce biraz işin dinamiklerini anlamaya çalışın.
Daha öncede başka bir newbie 50k ya düşer waves demişti. Ona dediğimin aynısını sanada söyleyeyim. O fiyata düşerse elindeki bütün btc ile bana waves al. Söz %100 faiz ile ödeyecem kısa süre içinde. İstersen escrow hizmetide sunarız.  Wink
Piratte
Full Member

View Profile
August 13, 2017, 08:49:52 AM

Çok fazla trading tavsiyesi vermem ama sizlerin yorumlarını gördükçe insan daha da soğuyor bu platformdan ve inan eskiden bizim insanlarda kar etsin diye isterken yarın avucunuzu yaladığınızı görsem üzülmem. Waves uçtu kaçtı diyenler sadece bunu ümit edenler. Oysa sadece birkaç sayfa geriye gitsen herkes uzun vadeli olduğunu yazmıştı zaten.
Bu düşüşten çok güzel kar ettim. TaaS tan da öyle. Eth de %21 düşmüş keşke onada yetişebilseydim. TaaS başlığına bakarsan btc fiyatının yükseleceğinin söylediğimi görürsün.
Daha öncede başka bir newbie 50k ya düşer waves demişti. Ona dediğimin aynısını sanada söyleyeyim. O fiyata düşerse elindeki bütün btc ile bana waves al. Söz %100 faiz ile ödeyecem kısa süre içinde. İstersen escrow hizmetide sunarız.  Wink
Dustugunde bende diger coinlere %75 ayirirken bunu sadece elimdekinin %25iyle aliyorum. Waves hicbirzaman 5$ seviyelerini gecemez. Bence eger kazanctaysaniz altcoinlerden bir miktar satin dolara gecin cunku suan degerli gozukmelerinin sebebi bitcoinin yuksek olmasidir. Waves 250..200..150..100 hatta 90di ve bu sefer 50ye inebilecegini dusunuyorum.
Suan cogu altcoin bitcoin yuksek oldugundan degerli parasi cok olanlar bitcoine gecti birkac dakikada da dolara gecerlerse dibi gorurler.
karmenali
Hero Member

View Profile
August 13, 2017, 09:05:37 AM

Daha öncede başka bir newbie 50k ya düşer waves demişti. Ona dediğimin aynısını sanada söyleyeyim. O fiyata düşerse elindeki bütün btc ile bana waves al. Söz %100 faiz ile ödeyecem kısa süre içinde. İstersen escrow hizmetide sunarız.  Wink
Dustugunde bende diger coinlere %75 ayirirken bunu sadece elimdekinin %25iyle aliyorum. Waves hicbirzaman 5$ seviyelerini gecemez. Bence eger kazanctaysaniz altcoinlerden bir miktar satin dolara gecin cunku suan degerli gozukmelerinin sebebi bitcoinin yuksek olmasidir. Waves 250..200..150..100 hatta 90di ve bu sefer 50ye inebilecegini dusunuyorum.
Tavsiye için teşekkürler fakat, tavsiyene ihtiyacım yok. Ben iniştende, çıkıştanda karımı alan biriyim. Ama uzun vadeli olarak btc nin yanına ekleyeceğim bir waves var. Bu dünyada yatırım yapacaksan
- İyi geliştiricilerin olduğu bir proje
- Büyük topluluğa sahip bir proje
- Ve gerçekten gelecek vaat eden bir proje üçlemesi görünce dal gitsin.
Diğerleri pump-dump işidir.
Waves'in whitepaper'ını açıp okuyup üstüne, bu piyasada gördüğün aksaklıkları nasıl kapatabilme potansiyeli olduğunu ekleyebilecek kadar tecrüben olsaydı böyle düşünmezdin.
Sırf coin %20 düştü diye öldü kaldı muhabbeti yapılır mı? Bitcoinde neler gördük, satsaydık şimdi burada olmazdık  Lips sealed
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
August 13, 2017, 09:08:04 AM

Hocam ben member! (legendary olsam nolacaksa) Wolwoo 50k'ya düşebilir dedim evet sadece bir öngörü idi. Olur olmaz. Geçenlerde 58 satoshi myriad coin 16k'yı gördü. Oldu.
Bakın sizin probleminiz şu: ben oldum tamamım gerisi yallah! Halbuki burada beyin fırtınası yapsak herkes fikrini korkmadan yazabilse çok daha güzel ve faydalı olur. Waves uzun yatırım anladık ama o süre zarfında al sat yapılabilir dönem dönem girilir çıkılır neticede nikah yok arada. Bazen yükselecek bazen düşecek vs
Bir hafta oldu ripple'a 10 defa girdim çıktım trade yaptım coin sayısını %15-20 arttırdım. Ama siz istiyorsunuz ki waves'e laf edilmesin sanki kutsal bir şey gibi! Her neyse tekrar bol kazançlar dilerim.

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
August 13, 2017, 09:16:57 AM

Hocam ben member! (legendary olsam nolacaksa) Wolwoo 50k'ya düşebilir dedim evet sadece bir öngörü idi. Olur olmaz. Geçenlerde 58 satoshi myriad coin 16k'yı gördü. Oldu.
Bakın sizin probleminiz şu: ben oldum tamamım gerisi yallah! Halbuki burada beyin fırtınası yapsak herkes fikrini korkmadan yazabilse çok daha güzel ve faydalı olur. Waves uzun yatırım anladık ama o süre zarfında al sat yapılabilir dönem dönem girilir çıkılır neticede nikah yok arada. Bazen yükselecek bazen düşecek vs
Bir hafta oldu ripple'a 10 defa girdim çıktım trade yaptım coin sayısını %15-20 arttırdım. Ama siz istiyorsunuz ki waves'e laf edilmesin sanki kutsal bir şey gibi! Her neyse tekrar bol kazançlar dilerim.

konu o degıl.

beyın fırtınası yapacak fıkrınızı soylersenız mılletı sınırlendırmezsınız. cıkıp ortaya sacma sapan seyler yazıyorsunuz. yok 50 k olacak yok 10 k olacak. evet olabılır. 1 k da olabılır. bunu neye dayanarak soyluyorsun. bırde beyın fırtınası dıyorsun. ne fıkrıymıs bu beyın fırtınası yapacak.

hadı bende dıyeyım. bıtcoın 50 dolar olcak.

hadı beyın fırtınaı yapalım sımdı.

bır analız. bır haber. bır makale. okumus olun. gelın buraya sole bısı okudum bundan dolay sole sole olur 50 k ya duser bu deyın canımızı yıyın. ama gelıp sacma sapan 50k olcak 20k olcak deyınce cıdden ınsanı forumdan sogutuyorsunuz.

ben sızın dusuncenızı soyleyım yuzunuze. 50k olsunda bızde alalım kacırdık trenı 50 k da ıken tekrar 50k olursa bınerım umudundasınız.

kerman ın dedıgı gıbı düşmeyen coın mı var Smiley etheryum 0,04 e kadar dustu gece bılmem fark ettınız mı. 5 bın btc lık satıs yaptı etherden cıktı bırısı.
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
August 13, 2017, 09:19:04 AM

açıkcası ben umidimi kaybetmeye başladım.
waves olması beklenen neo ya oldu.12 sentten 40 dolara geldi neo.
waves sıçtıgı yerde duruyor.
bir borsaya 2fa ekleyemeyen bir ekipten ne beklersiniz ki.
dhaa tezos cıkmadı piyasaya birde o cıkınca ne olacak acaba waves.
açıkcası 150k yi gorurse bir daha arkama bakmadan cıkıcam wavesten.umarım 150k yi goruruz.
wolwoo
Legendary
*

View Profile
August 13, 2017, 09:28:26 AM

Aztec anlıyorum ben de zarardayım ama asıl sen saçmalıyorsun aylardır artacak artacak cak cak cak
1-kimseye hakaret etmedim fikrimi söyledim
2-ben işin para kısmına bakarım, 20 milyar dolarlık ripple 6 milyara kadar eridiyse sizin kıçı kırık waves'e ne olur bilemem
3-burası sizin malınız değil hakaret olmadan istediğimi yazarım sizden izin alacak değilim
4-piyasada 1000 civarında coin var kala kala waves'e kalmadım ha evet düşerse alırım ath'den alacak kadar uçmadım.
5-diyellim ki ben birine alma dedim arttı nolur en fazla kar etmemiş olur. Burada bir çete var dikkat ediyorum 240'tan 190'lara sarktığından bu yana alın bu fırsatı kaçırmayın diye yazıp duruyor. Noldu o 180-200k arası aldırdığınız adamlar ha ama dolar bazında kardalar değil mi yersen

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
karmenali
Hero Member

View Profile
August 13, 2017, 09:30:55 AM

Benim yazdıklarımı dikkatlice okusaydınız ne anlatmak istediğimi sorunsuzca anlardınız.
Öncelikle ripple ile igili yazıma dön bak istersen, ben hiçbir coin için "scam" dahi olsa şu kadar yükselmesi imkansız demedim. Çünkü bu gözler neler gördü neler.
Size al sat yapmayında demedim, çünkü uzun vadeli tuttuğum waves'te  dump yaptığımı defalarca yazdım.
Ben kimseyede waves aldırmaya çalışmadım, wavesin benim için ne olduğunu ve projenin nereye gelebileceği hakkındaki düşüncelerimi aktardım.
Hatta ne kadar az wavesiniz varsa benim için o kadar iyi, çünkü bu balinalar doymadan bu coini fırlatmayacaklar. Ve daha öncede yazdım, burada bile ico da elinde waves bulunduranlar varsa bu coinin önü sürekli kesilir dedim.

Sizin yazdıklarınızla alıp veremediğim ise; şekil a yukarıdaki newbie arkadaşında yazdığı üzere, teori, tecrübe veya herhangi bir iyi niyet barındırmayan ve sadece buradaki yeni traderların duygusal ve hatalı karar almalarına sebep olacak şekilde spekülasyonlar yaratacak yazılar yazmanız.
Eleştiri; ben telegram ve slack kanalında  wavesin olası hatalarını veya verilerle nerelere geleceğini sürekli insanların yüzüne vuran adamım. Lafımıda esirgemem. Mevcut fee oranı, pos geliri, transaction sayısı, bug lar vs. bütün bu konularda ekibi eleştiriyorum. Fakat bunu yaparkende realist fikirlerle besliyorum iddiamı.
Siz ise direkt olayı kesip atıyorsunuz. Birçoğunuzun yorumu, bu insanların kötülüğünü istiyorsunuz, zarar etsinler diye düşünüyorsunuz havasında.
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
August 13, 2017, 09:41:28 AM

Arkadaşlar panik yapmayalım bu fiyatlar alım fırsatı bence dolar olarak fazla değer kaybetmedi.Hepimiz güveniyoruz elbet bir yerden yükselecek boşta parası alsın en düşük 160 lardan satar bir iki haftaya
wolwoo
Legendary
*

View Profile
August 13, 2017, 09:45:17 AM
Last edit: August 13, 2017, 09:56:39 AM by wolwoo

Arkadaşlar panik yapmayalım bu fiyatlar alım fırsatı bence dolar olarak fazla değer kaybetmedi.Hepimiz güveniyoruz elbet bir yerden yükselecek boşta parası alsın en düşük 160 lardan satar bir iki haftaya
Bakın şimdi arkadaş alın dedi sorun yok çünkü düşerse zararınızı karşılayacak, zaman da verdi!! Ama ben bekleyin düşebilir dersem provokatör oluyorum. Peeeh
Kaldı ki ben zamana yayarak yedirecek diyorum. Bir ileri iki geri... Karmenali bey bu işler tecrübe ile oluyor evet aylardır inceliyorum bist'te de batmış bütün ayak oyunları görmüş biriyim. Aman alan alsın çok da tın yaw

primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
August 13, 2017, 09:47:40 AM

şu anda sasha ivanov bile elindeki wavesleri bitcoine çevirmekle meşgul değilse ben bir şey bilmiyorum  Grin
Piratte
Full Member

View Profile
August 13, 2017, 09:48:43 AM

Hic mi programci arkadasiniz yok acin gosterin su siteyi,apkyi gordugu anda bu ne la der listelerin biri asada biri yukarsa sagdan soldan birseyler fiskiriyor bedava sitemde hazirlanmis gibi saglam gelistirici dediginiz herifler daha gonderilecek coinden fee dusuremiyor. Bu isler imzaya reklam alip milleti gazlamaya benzemiyor. Waves 25 kurus olcak !:D
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
August 13, 2017, 09:53:42 AM

Aztec anlıyorum ben de zarardayım ama asıl sen saçmalıyorsun aylardır artacak artacak cak cak cak
1-kimseye hakaret etmedim fikrimi söyledim
2-ben işin para kısmına bakarım, 20 milyar dolarlık ripple 6 milyara kadar eridiyse sizin kıçı kırık waves'e ne olur bilemem
3-burası sizin malınız değil hakaret olmadan istediğimi yazarım sizden izin alacak değilim
4-piyasada 1000 civarında coin var kala kala waves'e kalmadım ha evet düşerse alırım ath'den alacak kadar uçmadım.
5-diyellim ki ben birine alma dedim arttı nolur en fazla kar etmemiş olur. Burada bir çete var dikkat ediyorum 240'tan 190'lara sarktığından bu yana alın bu fırsatı kaçırmayın diye yazıp duruyor. Noldu o 180-200k arası aldırdığınız adamlar ha ama dolar bazında kardalar değil mi yersen

bana su an 3-5 pump coını dısında btc bazlı kaarda olan coın goster. btc olmus 4200 dolar neyın kafasını yasıyorsun. altcoınler tabıkı dusecek. çin tabanlı neo mudur nedır ondan bahseıyor ınsanlar. çinde bu ıslerın nasıl pumplandıgını bılmeyenmı var. ether 600 dolara kadar cıktı orda. etc 50 dolara kadar cıktı. neo denen coınınde 40 dolara cıkması normal. dedıgım gıbı bastan yakaladıysan ne ala. neo da olanın pump oldugunu gormek ıcın alım olmaya gerek yok.

tezos dan bahsedıyorlar. 250 m dolar toplamıs. ama ne verıyor. gırdım sıtesıne baktım bır tek sayfadan ıbaret tezos denen melet. adam gıbı bır bılgı bulamadım. forumda da saga sola yazdım ne skımdır bu dıye bır allahın kulu bırsey dıyemedı hala. ama lafa bakarsan 250m dolar toplamıs ucacak kacacak. ıyı ne nabacak ta ucacak kacacak. waves ın ne oldugu aha yazıyor bu sayfada. gercekler ıle umutlar. bırı umut satıyor waves gercek. bırı sunu yapacaz bunu yapacaz dıyor waves sunu yaptk bunu yaptık dıyor. aradakı fark bu. neo cının etherı olacaz dıyor. tezos etherden daha ıyı olacaz dıyor. ıkısınınde sonunda acagız ecegız var dıkkat edersen. waves den boyle bırsey duydun mu.

waves dex ıcın gateaway lerı test ettıgını bılıyrmusun şu an. (dıger altcoınler eklenebılecek)
dex guncellemesının test aşamasında oldugunu bılıyormusun şu an.
moskova borsası ıle anlaşma yaptıgı ve moskova borsasına gateway açtıklarını ve çalıştığını test ettıklerını bılıyormusun.
ukrayna borsasu KUNA ile anlasma yaptgını ve ıco larda gecen gun olan dolandırma gıbı seylerı ortadan kaldıracak platform yapıldıgını bılıyormusun.

daha bunun gıbı dunya kadar seyle ugrasılıyor.

şu an o artan coınlerın hangısınde boyle bır calısma var. tezos olsun neo olsun. hep soylentı. ve bızde yada bende hep dıyorum kı soylentı pesınde kosarken dıkkat edın.

rıpple rıpple dıyorsun. rıpple coın olarak scam bır coındır. daha oncede yazdım sana. rıpple sırketı ıle xrp coınının bır alakası yoktur. o bankalarla yaptıkları analsmaların hepsı rıpple sırketının urettıgı teknolojı ıle alakalıdır xrp ıle degıl. akıl var mantık var bankalar gırer mı oyle bırseye. 40 mılyar rıpple var ortada %80 sende bende. bankalarda ıyı gırelım buna mıllete para kazandıralım mı dıyecekler. oyle bırsey olsa bankalar gırmek ıstese derler kı yenı bır coın uret bızde şu kadar ver. kı olanda o. bankaların xrp ıle bır alakası yok tekrar soyluyroum.

bak sana bır dunya bılgı verdım.

çık suraya waves artacak dusecek derken boyle bırseyler yaz canımı ye. ama cıkıp 50k olcak 20k olcak. dıye sacma sapan seyler yazmayın. olabılır 50k olmaz dıyen yok. ama neden 50k olabılecegıne daır bırseyler yaz bare ki tepki gostermeyelım.

sen anlamıyorsun 50 k olacak derken cıdden neye gore dıyorsun bana bunu anlat kı cıkacaksak cıkalım waves den. zarar etmeyelım. bız 10 dolar 20 doalr olacak derken yukardakı haberlerı referans gosterıyoruz. sen 50k olcak derken neyı gosterıyorsun Huh
furylmz
Sr. Member

View Profile
August 13, 2017, 09:56:40 AM

Bakın şimdi arkadaş alın dedi sorun yok çünkü düşerse zararınızı karşılayacak, zaman da verdi!! Ama ben bekleyin düşebilir dersem provokatör oluyorum. Peeeh

çağa çoluk bu foruma dolmasını istemememin sebebi bu yüzden elindeki 100 lira ile wavese coin borsasına giriyorlar sonra bilmeden düşebilir falan diyorlar yaş sınırlaması olacak şu forumda arkadaş yav
Piratte
Full Member

View Profile
August 13, 2017, 09:58:25 AM

konu o degıl.

beyın fırtınası yapacak fıkrınızı soylersenız mılletı sınırlendırmezsınız. cıkıp ortaya sacma sapan seyler yazıyorsunuz. yok 50 k olacak yok 10 k olacak. evet olabılır. 1 k da olabılır. bunu neye dayanarak soyluyorsun. bırde beyın fırtınası dıyorsun. ne fıkrıymıs bu beyın fırtınası yapacak.

hadı bende dıyeyım. bıtcoın 50 dolar olcak.

hadı beyın fırtınaı yapalım sımdı.

bır analız. bır haber. bır makale. okumus olun. gelın buraya sole bısı okudum bundan dolay sole sole olur 50 k ya duser bu deyın canımızı yıyın. ama gelıp sacma sapan 50k olcak 20k olcak deyınce cıdden ınsanı forumdan sogutuyorsunuz.

ben sızın dusuncenızı soyleyım yuzunuze. 50k olsunda bızde alalım kacırdık trenı 50 k da ıken tekrar 50k olursa bınerım umudundasınız.

kerman ın dedıgı gıbı düşmeyen coın mı var Smiley etheryum 0,04 e kadar dustu gece bılmem fark ettınız mı. 5 bın btc lık satıs yaptı etherden cıktı bırısı.
Grafiginizi tekrar paylasir misiniz nereye dogru ucuyorduk ?
furylmz
Sr. Member

View Profile
August 13, 2017, 09:58:45 AM

şu anda sasha ivanov bile elindeki wavesleri bitcoine çevirmekle meşgul değilse ben bir şey bilmiyorum  Grin

al sana bir çocuk daha ne kadar boş laf ediyorsunuz neymiş sasha elindeki wavesleri satıyormuş, wavesle alakanız yoksa ne işiniz var bu konuda burada sizin gibi 100 lirasıyla coin borsasına girip kendini uzman zannedenler yüzünden millet forumdan soğuyor
wolwoo
Legendary
*

View Profile
August 13, 2017, 09:59:25 AM

40 yaşındayım 6000tl ile girdim anaparayı çektim çok değil ama 20k var hepsi kar. Ok ramazandan bu yana hepsi

bitpazari
Hero Member

Merit: 519

View Profile
August 13, 2017, 10:02:38 AM

Hic mi programci arkadasiniz yok acin gosterin su siteyi,apkyi gordugu anda bu ne la der listelerin biri asada biri yukarsa sagdan soldan birseyler fiskiriyor bedava sitemde hazirlanmis gibi saglam gelistirici dediginiz herifler daha gonderilecek coinden fee dusuremiyor. Bu isler imzaya reklam alip milleti gazlamaya benzemiyor. Waves 25 kurus olcak !:D

Waves alt yapısı kullanılıyor dolayısıyla token'den fee almıyorlar. Bunu demek istemiştin değil mi? Ethereum sisteminde de başka adrese token gönderirken ücret ethereum olarak düşüyor. Ethereum olmadığı zaman gönderme yapamıyorsun.
Pages: « 1 ... 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 [189] 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 ... 306 »
  Print  

Jump to: