Bitcoin Forum
June 19, 2024, 04:30:26 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 [203] 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 ... 306 »
  Print  
Author Topic: WAVES - En Gelişmiş Kripto-kıymet ve Kitle-fonlama Platformu  (Read 335936 times)
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 645

View Profile WWW
August 24, 2017, 08:30:30 PM

Merhaba;

Oy vermek isteyenler, şöyle "https://bitcointalk.org/index.php?topic=1948108.0" bir başık açılmış.

İyi dileklerimle
Evet çoğunlukta waves dediğine göre demek ki waves olmayacak Smiley Gerçekten çoğu kişinin gözü kulağı bunda ve halen  kolay ve hızlı zengin olmayı sabırsızlıkla bekliyor yığınlar, bence öyle yağma yok sizce Wink

sabreden kazanır. ama sabır taşı gecen hafta çatladı bır kac kısıde. ozellıkle dex e bakarsanız 50k dan 70k dan satıslar gorursunuz. grafık bır anlıgına 50k ya ınıp tekrar 110k lara cıkıyor. buda bazılarının yeter aq deyıp yuklu satıs yapması ıle oluyor. bence ıyıde oluyor Cheesy waves dagıtıyorlar mıllete. o işi yapanlar cok cok buyuk ıhtımal ıco cular. ıco cular zaten 30 kat kaarda sıkıntı yok yanı onlar ıcın. hep dedıgımız gıbı waves uzun vade garantılı coınlerden bırısı. kısa vadede başka coınlerden kazanma ıhtımalı ınsanların tabıkı var hatta wavesten daha fazlada olabılır bu. ama ıhtımal sadece. waves de uzun vadede garantı. en azından benım dusuncem.

kaldıkı grafıgıne baktıgımızda da 1 aylık bır suresı kaldı. 1 ay ıcınde netlesır herseyı dıye tahmın edıyorum. btc fıyatı cok asırı artmazsa waves fıyatı sıkışıyor 1 ay ıcınde. ya aşağı kırıcak ya yukarı. ama aşağı kırması ihtimalini çok görmüyorum anca btc 5 bın doları geçip 6 ya giderse olur onun dışında 100k nın helekı 90 k nın altını göstermezler. balinaların bile fiyatlaması 70k lara çıkıyor bu aralar.
simetri
Full Member

Activity: 405
Merit: 104

View Profile
August 24, 2017, 08:48:12 PM

Waves tayfasının sürekli ağzından bal damlıyor ve az kaldı, az kaldı diyerek diğerlerinin beklentilerini yükseltiyorlar ama uzun bir süredir yerinden kıpırdadığı yok. dexteki hacimler içler içler acısı.

kısa vadede başka coınlerden kazanma ıhtımalı ınsanların tabıkı var hatta wavesten daha fazlada olabılır bu.

Şu dediğiniz nokta nedeniyle diğer altcoindeki hareket waveste olmayınca haliyle ICO dan girmeyenler için pek bir anlam ifade etmiyor. waves 'e eskiden girmiş insanlar ise sürekli bir temenni ile az kaldığını söylüyor.

Ben hiçbir coinin waves gibi fanatiğini görmedim. Ben de 15 gün önce 105  ten girdim, şu an 110 olduğu için zararda değilim ama diğerleri %30-%40 yaparken wavesin durumu can sıkıyor.

Edit : Bu arada @AztecGoldHero arkadaşımın şahsına söylediğim birşey yok, yanlış anlaşılmasın.
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
August 24, 2017, 09:36:14 PM
Last edit: August 24, 2017, 09:48:03 PM by AztecGoldHero

Waves tayfasının sürekli ağzından bal damlıyor ve az kaldı, az kaldı diyerek diğerlerinin beklentilerini yükseltiyorlar ama uzun bir süredir yerinden kıpırdadığı yok. dexteki hacimler içler içler acısı.

kısa vadede başka coınlerden kazanma ıhtımalı ınsanların tabıkı var hatta wavesten daha fazlada olabılır bu.

Şu dediğiniz nokta nedeniyle diğer altcoindeki hareket waveste olmayınca haliyle ICO dan girmeyenler için pek bir anlam ifade etmiyor. waves 'e eskiden girmiş insanlar ise sürekli bir temenni ile az kaldığını söylüyor.

Ben hiçbir coinin waves gibi fanatiğini görmedim. Ben de 15 gün önce 105  ten girdim, şu an 110 olduğu için zararda değilim ama diğerleri %30-%40 yaparken wavesin durumu can sıkıyor.

Edit : Bu arada @AztecGoldHero arkadaşımın şahsına söylediğim birşey yok, yanlış anlaşılmasın.

fanatıklık degıl wavescılerın yaptıgı. ıco dan berı olanlara genelde ıco sonrası kesfedıp gırenler oyle dıyor. ama ıco suna gıren bızler gıbıler waves projesıne olan guvenımız ve getıreceklerı yenılıklere olan ınancımızın guvenı bu. evet dıger coınler %40 yapmıs olabılır. ama kucuk yatırımcı ıcın kaarlı gıbı gozuksede rısklı. bır gun %40 yaparsın ertesı gun %50 zarar edersın. dump pump coını cogu sekıl 1 a xrp. cogu coın hız ananımlık fılan vaad edıyor. ama o hız ve anonımlık su an merkezlı borsalar sayesınde hıc bır ıse yaramıyor. cok hızlı oldugunu ıddıa eden ltc de dun aksam bırebır yasadım. polo wıthdraw onaylayacak 10 dakka. bıtrex deposıt onaylayacak 20 dakka. nerde kaldı hız. ltc dex de oldugu zaman anlasılacak ltc nın hızı. yada hızlı oldugunu soyleyen dıger coınlerın hızı. tbıkı ılk etapta gtewaylerın randımanlı calısmasında aksaklık olacak ama rayına oturdugun zaman o gatewayler wavedex borsasındakı tum coınlerın degerı artacaktır. ayrca waves platformun amacı btc ye alternatıf uretmek bu sebeble de usd euro yuan vs gatewayler acılacak. ve platformda kı tum coınler dolar euro vs ıle alınabılecek. su ankı sıstemde polodan fılan altcoın alabılmek ıcın once btc alman gerekıyor cogu coın ıcın. bunuda ortadan kaldıracak waves.

ama tum bunların duzenlı bır sekılde yapılması kolay iş degıl. ınsanlar hemen olsun ıstıyor ama o gtewaylerı kurmak guvenlıklerını saglamak kolay ıs degıl. tek bır coınle ugrasmıyor ekıp borsa kurmaya calısıyor bır borsa hacklendıgınde tum krıpto dunyası nasıl etkılenıyor hepımız goruyoruz.

hep dedıgımız gıbı uzun vadede dedıklerını yaptıklarında waves krıpto dunyasında devrım yaratcaktır. devrımden kastım euro/usd vs vs parıtesı olan tek borsa su anda. yanı forex pıyasası ıle krıpto pıyasasını bırlestırecekler. bu bıle platformun nerelere ulasacagı konusunda fıkır verebılır yatırımcısına. ama ole 1-2 ayda olacak iş değil bu. waves cılerın fanatıklık olarak algılanan yaklasımı bundan. merkezı borsalara ve btc bagımlılını ortadan kaldıracak en buyuk potansıyel waves de. bu haft dex te yanlıs saymadıysam 3 guncelleme yapıldı. 34 a dan 37 a ya gelmıs dex az once gordum. etc ve ltc gateway lerı test edılıyor. bır yandan da dex yenı surum test lerı devam edıyor. hemen hemen her hafta yenı ekıp uyesı alınıyor işe. tamamıyle tarafsız bakıyorum hıc bır ekıpte gormedım bu kadar calısmayı ben. xrp olsun xmr olsun ltc olsun ayda yılda bır guncelleme getırıyorlar bır spek yapıyorlar fıyat katlanıyor. hopluyor zıplıyor.

son olarak waves artmıyor waves artmıyor dıyenler ıco sonrası fark edıp bu ne aq gırelım dıyıp 1 dolardan 5 dolara kadar alım yapanlar. yanı 30 kat armıs halını alanlar. kı bu da 2 ay once gerceklestı. 2 ay once 30 kat artmıs bır coın bır 30 kat daha yapamaz. oyle bır dunya yok. bız ıcocular 100 kat bıle yapacak dıyoruz ama hep dedıgımız uzun vade. daha dun 30 kat yapmıs bugun 100 kat beklemek komık. kaldı kı dolar bazında cogu kısının zararı yok pek.
dolar bazlı 100 kat yapacak ılan derken btc bazlı ıco fıyatının sadece 4 katında oldugunu hatırlatrak soyluyoruz. bız ıcocular btc bazlı bakıyoruz genelde. bu sebeble waves artmadı dıyoruz. cunku 1.5 yıl once ıco fıyatı 0,00028-0,00032 btc arasındaydı. su ankı fıyatı da ıco fıyatının 4 katı olmasına ragmen dolar kurunda fıyatı 30 kat fazla. daha oncekıpostlarda acıkladım sebeblerını.

cok uzun yazdım yıne Smiley ama ılk sayfadan ıtıbaren yazınlanları okuyanlar yabancı kaynaklardan arastıranlar ne demek ıstedıgımı bu ekıbın ne yapmaya calıstıgını daha ıyı anlayacaklardır.

buda haftalık waves grafıgı. 100k sevıyesını nasıl bır destek noktası yaptıgını ve bu saatten sonra cok cok buyuk bır terslık olmassa 100k altını gormeyecegı ve su an 110k larda oldugu gercegı ıle tek bır yerı kalıyor gıdecek. hep dıyorum btc 6 bın dolara koşarsa yada cok buyuk bır waves balınası cıkmaya karar verırse anca 100k altını gorur.  haftalık grafıkten cıkıp gunluk grafıge gectıgımızde de 120k nın krıtık oldugunu goruyoruz. 120  yı kırdıgı zaman hedefı dırek 200k olarak gorunuyor. hatta ab=cd formasyonu bıle olabılır. o durumda da d noktası 350k ya tekabul edıyor. ama krıpto dunyasında bugun yarını tutmuyor ve btc nın hareketlerı genelde belırleyıcı oluyor. grafıgı kendınızde ınceleyebılırsınız 100k da asırı guclu bır destegı var hacımden oyle gozukmese bıle anlık olarak 100k altına ınse bıle tekrar hemen cıkıyor ustune. buda balınaların malıyetlenmesı artık 100k ya yaklasıyor demektır. yanı kucuk yatırımcı bu fıyatlardan alırken balınaların botlarıda bu fıyatlardan alıyor.
Aydinizm
Full Member

Activity: 196
Merit: 117

View Profile
August 24, 2017, 09:54:04 PM

Bende bi grafik paylaşayım ozaman  Smiley

Biraz karışık gibi görünebilir. Açıklayayım.

Öncelikle bunun günlük grafik olduğunu belirteyim.

Kırmızı daire içine aldığım yerler destek/direnç hatlarının test edildiği ve çalıştığı yerleri gösteriyor.

Fiyatının son olarak altta kalan düşüş trend hattının uzantısını kırdığı görülüyor.

Uzantısını diyorum çünkü bir ara bu hat kırılmış ve fiyat üstteki düşüş trend hattına kadar çıkmış. Yani bir anlamda alttaki düşüş trend hattının işlevselliği kalmamış o noktada.

Ama sonra fiyat geri gelmiş ve alttaki düşüş trend hattının bir nebzede olsa tekrar çalışmaya başladığını görebilirsiniz.

Yarın bunun etkisiyle belki yukarı yönlü bir hareket görebiliriz.

Bu hareketin gücü üstündeki 0.00124157 direnç hattını kırmaya yeterse fiyat sonraki hedef olan 0.00140787 direnç hattına kadar gidebilir.

Üstündeki 0.00124157 direncini kıramazsa bir süre orada soluklanabilir yada bir miktar geri düşebilir.

İşin özü waves üstteki düşüş trend hattını kırmaya doğru gidiyor. Fiyat yatay olarak ilerlesede sonuçta git gide düşüş trend hattına yaklaşıyor.

Bu ana düşüş trend hattı kırıldıktan sonra güzel günler göreceğiz diye umuyorum  Smiley

Aydınizm Smart Money Trading Strategy =====> https://bitcointalk.org/index.php?topic=2967944.0
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
August 24, 2017, 10:08:32 PM

Bende bi grafik paylaşayım ozaman  Smiley

Biraz karışık gibi görünebilir. Açıklayayım.

Öncelikle bunun günlük grafik olduğunu belirteyim.

Kırmızı daire içine aldığım yerler destek/direnç hatlarının test edildiği ve çalıştığı yerleri gösteriyor.

Fiyatının son olarak altta kalan düşüş trend hattının uzantısını kırdığı görülüyor.

Uzantısını diyorum çünkü bir ara bu hat kırılmış ve fiyat üstteki düşüş trend hattına kadar çıkmış. Yani bir anlamda alttaki düşüş trend hattının işlevselliği kalmamış o noktada.

Ama sonra fiyat geri gelmiş ve alttaki düşüş trend hattının bir nebzede olsa tekrar çalışmaya başladığını görebilirsiniz.

Yarın bunun etkisiyle belki yukarı yönlü bir hareket görebiliriz.

Bu hareketin gücü üstündeki 0.00124157 direnç hattını kırmaya yeterse fiyat sonraki hedef olan 0.00140787 direnç hattına kadar gidebilir.

Üstündeki 0.00124157 direncini kıramazsa bir süre orada soluklanabilir yada bir miktar geri düşebilir.

İşin özü waves üstteki düşüş trend hattını kırmaya doğru gidiyor. Fiyat yatay olarak ilerlesede sonuçta git gide düşüş trend hattına yaklaşıyor.

Bu ana düşüş trend hattı kırıldıktan sonra güzel günler göreceğiz diye umuyorum  Smiley

benzer grafıkler etc de de var Smiley etc ve waves pısmanlıktır baslıgını anıyorum burda Cheesy ıkısınde de gorunen hareket yukarı btc saçmalamadığı sürece. etc ıcın degıl ama waves ıcın bahsedılen tredn kırılma zamanı ıle beklenen yenı dex zamanı bırbırıne örtüşüyor. 2 hafta dedı sasha. daha oncede 6 haft demıstı ama Cheesy sonuc degısmıyor. dogru duzgun dex yapmadan (my orders bölümü bile yok ) ether dısında hıc bır coını eklemeden 5 dolar fıyata gelmıs bır coın var ortada. bildiğim ilk etap ltc dash etc eklenecek. ve diğerleri. bunlarda eklendıgınde ve yenı arayüz geldıgınde ne olacagını gorecez. Wink

bugun slacte yazdım ether trade ıcın ether fee yapın dıye Cheesy ole bırsey yaparlarsa madencılıkten ether getırısı de olur. bunun oylaması da mrt sahıplerınde olacak sanırım Smiley burdan da mrt nın onemı cıkıcak ortaya Wink
TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
August 24, 2017, 10:46:15 PM

Kripto para ekosisteminde ben daha grafiğin tam anlamıyla randıman verdiğini görmedim. Umarım dediğiniz gibi 350k seviyelerini görürde biz de yolumuza bakarız. Bunu yapacağı kesin ancak ne zaman olacak onu bilemiyoruz tabiki.

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
August 24, 2017, 10:55:42 PM

Kripto para ekosisteminde ben daha grafiğin tam anlamıyla randıman verdiğini görmedim. Umarım dediğiniz gibi 350k seviyelerini görürde biz de yolumuza bakarız. Bunu yapacağı kesin ancak ne zaman olacak onu bilemiyoruz tabiki.

bu arada dacrus nxt chaınınden waves chaın e gecıyor. 1:1 oranında swap yanı degısım olacak. waves ıcın guzel haber yıne baska bır blockchaınden coın çalmaya başlamışlar Cheesy

bir de az once twıtterdan bır haber geldı 1 sat  waves olan tum hesablara wavesdesk dıye bır coın dagıtılacakmıs. sanırım yanı. kurcalyorum sımdı nedır dıye
Gatotare
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 261

View Profile
August 24, 2017, 11:51:44 PM

gazprombankla yapılan partnershipligin turkce olarak detaylarını okuyabilecegimiz her hangi  bir yerler var mı?
USScrypto
Hero Member

Activity: 602
Merit: 500

View Profile
August 25, 2017, 01:58:54 AM

gazprombankla yapılan partnershipligin turkce olarak detaylarını okuyabilecegimiz her hangi  bir yerler var mı?

Yayınladıkları duyurunun tercümesini forumdan arkadaş yapmıştı linkini bırakayım ama ekstra detaylar için İngilizce kaynak bulmanız lazım.

http://wavesturkiye.com/2017/08/gazprombank-digital-and-waves-platform-stratejik-ortaklik-kurdu/
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
August 25, 2017, 02:55:04 AM

Wavesde mining olucak mı?
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
August 25, 2017, 05:42:49 AM

Wavesde mining olucak mı?

Olmayacak.

Leasing yapabilirsiniz ya da full node çalıştırabilirsiniz 10binden fazla wavese sahipseniz.

Gerçi bi anlamda mining gibi ama işte adı değişik bence kısacası Smiley
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
August 25, 2017, 06:04:44 AM

mining le adı değişik olur mu Smiley . Mining de ciddi emek var sistem toplaman gerek sistemin düzgün çalışması icin devamlı kontrol yapman gerek, birde elektrik maaliyeti var ki sorma. Leasing te ise veriyorsun kiraya kurutuluyorsun dönüp bakmana bile gerek yok.  Ama tabii mining getirisi herhalükarda daha fazla.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
August 25, 2017, 08:02:22 AM

mining le adı değişik olur mu Smiley . Mining de ciddi emek var sistem toplaman gerek sistemin düzgün çalışması icin devamlı kontrol yapman gerek, birde elektrik maaliyeti var ki sorma. Leasing te ise veriyorsun kiraya kurutuluyorsun dönüp bakmana bile gerek yok.  Ama tabii mining getirisi herhalükarda daha fazla.

Kardeş full node değiniz şeyde de madencilik yapılıyor. Makina elektirik vs... Node imkanı olmayan wavesleri bir yerde toplayıp node ortağı oluyor. Yani tüm madenciliklerden ve kıçı kırık cloud madenciliğinden mantıklı

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
faaty
Sr. Member

Activity: 574
Merit: 250

View Profile
August 25, 2017, 08:58:32 AM

evet leasing yapıyorsun, peki kime leasing yapıyorsun? leasing yaptıgın adam ne yapıyor?

waves için de madencilik yapılıyor elbette. ancak pow değil pos. yani cihaz gücü ile değil stake gücü ile, ama pc açık kalması gerektiği için elektrik gideri elbette oluyor.
cointerstrike
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
August 25, 2017, 09:17:31 AM

Rusya kripto piyasasına ve özellikle waves'e desteğini açık açık göstermeye başladı. Rusyadaki burger kingler geöen günlerde waves kabul edeceklerini açıkladılar. Devletin de desteğiyle gerçekten gelecek vaadeden bir coin ama biraz sabırlı olunması gerekiyor
Egosmaster
Hero Member

Activity: 629
Merit: 508

View Profile
August 25, 2017, 09:28:26 AM

Garip geldi ama twitter'da okuduğuma göre binance'ta borsasına waves'i ekleyecekmiş galiba.

https://twitter.com/WavesMine/status/900960593120641026
CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
August 25, 2017, 09:46:33 AM

evet leasing yapıyorsun, peki kime leasing yapıyorsun? leasing yaptıgın adam ne yapıyor?

waves için de madencilik yapılıyor elbette. ancak pow değil pos. yani cihaz gücü ile değil stake gücü ile, ama pc açık kalması gerektiği için elektrik gideri elbette oluyor.

Merhaba,

Anlaşılan Waves'in lease konusu pek anlaşılmamış bu rada. Waves de stake sistemi POW, POS, DPOS dan farklı olarak LPOS'tur.Yani cüzdanında Waves olanlar full node çalışanlara Waves'leri lease (kiraya verilir.) ederler. LPOS'da en çok lease alan full node diğer full node'lardan daha çok getiri kazanır, oranını bilmiyorum. Lease edenlere de full node'lar haftalıuk olarak gelirlerinden onaylı token ve/veya waves olarak pay verirler. Bu da yıllık %6 civarı bir rakama geliyordu sanırım. Getiri hesabını POS ve DPOS olan coinlerden hatırlıyor olabilirim, net rakamdan emin değilim. Lease edilen Waves'ler cüzdandan çıkmaz sizindir, herhangi bir riski yoktur. İstediğiniz an lease iptal edilip ve kullanılabilir.

İyi dileklerimle
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
August 25, 2017, 10:19:52 AM

http://wavesturkiye.com/2017/08/burger-king-waves-platformda-token-cikartti/

buyrun efenım.
Forumgeiq
Full Member

Activity: 351
Merit: 100

View Profile
August 25, 2017, 10:51:22 AM

Burger King haberi çok güzel. Ancak ben asıl binance gelişmesine sevindim. Binance'nin ilgilendiği birkaç coin var asya pazarına henüz girmemiş ama girerse çok yankı uyandıracak. Waves henüz Ethereum gibi asya pazarında tam anlamıyla bir kimlik kazanamadı. Binance çok iyi bir başlangıç olur.
mtmitat
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 265

View Profile
August 25, 2017, 12:16:16 PM

Wavesta ufak bir kıpırdama var gibi bir haber mi var ?
Pages: « 1 ... 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 [203] 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 ... 306 »
  Print  

Jump to: