Bitcoin Forum
June 08, 2024, 12:00:56 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: Bitkapital ICO - Birinci Aşama Sonlandı  (Read 8249 times)
Drterapi
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
June 03, 2016, 05:39:57 PM

Gereksiz tartisma oluyor.. Konusulur bazi seyler ama hakeret etmeye gerek yok... Olmak isteyen burda dursun.. İstemeyen yazmaz olur biter.. Uzatmaya gerek yok.. Bende herkes gibi kar etmek isterim ama bende zuhtu arkadasimizin dusuncelerine inanarak destek olmak istedim.. Benimde beklentim ins projenin gerceklesmesi.. Benim Verdigim para ile ancak istanbula toplam para ile yurtdisina zor cikilir.. Bu yuzden elestriyi dozunda yapmak ve desteklemek lazim..
kriptopara
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
June 03, 2016, 05:52:21 PM

ee cointurk yobiti destekliyorsa zaten , bu projye de destek olması beklenir .ben de bunu belirtiyorum . eger o haber o sekilde yapılmıssa tam skandal ve benim cointurkle ilgili ve bu projeyle ilgili goruslerimin dogru ve yerinde oldugunu gosterir .

Kriptopara o laf sana değildi. Şu habere bak: http://coin-turk.com/waves80-kat-degerlendi

Bu haberin yapılış amacı nedir? Aşağıya bakınca asıl amacı görüyoruz.

Waves platformuna bağlı olarak hizmet etmesi planlanan Türkiye’nin yeni kripto para borsası Bitkapital’in ICO’su ise dün başladı. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. CoinTürk olarak, Bitkapital’i Türkiye kripto para ekosistemi için önemli bir girişim olarak değerlendiriyoruz.

bu haber harbiden çok gereksiz haber. coin-turk e yakışmadı. bence bu konuda düzeltme yayınlamalılar. yobitten de kaldırıldı zaten. adamların sahtekar olduğunu waves ekibi bile açıkladı. coin-turk haber yaptı.

karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
June 04, 2016, 10:30:23 PM

Neyse konunun çıkış amacından saptığı noktadayız.Yapıcı eleştiri yapıp ülke olarak birşeyleri olumlu yanından görmeyi denemeye çalışalım diyorum ama ülkede insanları kandırma amaçlı yapılan o kadar şey varken insanların eleştirel gözle bakması aslında iyi birşey ve bu eleştirilerden ders çıkarılmalı. Projenin gerçektende işlememesi için bir neden yok arkadaşlar , ve hisse başı fiyatta çok düşük bence alınabilecek bir risk. Tüm sorularınızı aslında bilmemekten kaynaklanan düşünceler olarak değerlendirip , bilgi edinip sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Bana göre bilmeniz gereken gerekli hususlar bu konuda
[
-waves platformu ve gelecekte hangi noktalara erişebileceği (bir bakmisiz BİST gibi bisi olmus )
Sonucta proje o platformda calisacak
Daha sonra kıbrısın hukuksal düzeninin bu işin şartlarıni belirliyecek yasalari hangileri ne vaat ediyor.
Şunu unutmayın kapanan boşa giden bunca projeler gördük evet bu adamlarda kaçıp gidebilir ama bunu düşünüp bu işe sıcak bakmayan varsa lütfen tekrar düşünsün bulunduğu platformu. Çünkü btc ye bulaştıysaniz bu riski çoktan aldınız demektir. Smiley

Kolay gelsin kardeşim umarım istediğiniz başarıyı yakalarsıniz..
beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
June 04, 2016, 10:57:02 PM

Jolly, kriptoparayi sevmem.. Çoguzaman saçmasapan tartismalara giriyor.. Daoda milleti almasi yonunde nedense çok teşvik etti,cesaretlendirdi.. Bu  tarihe kadar bana gore dao husran.. Daoyu ben biraz Zamana biraktim..çaresizce...

Ama bu kriptopara neden senin projenle uğraşiyor? Seninle kişisel bir problemimi var? Yoksa samimice projenin yasayamayacagini dusundugu içinmi elestiriyor?

Sence konunun ingilizce bolumunde niye  yabanci yatirimcilar projenin scam oldugunu dusunuyor?

Biseyde ilgimi çekti, boyle buyuk bir projede Managing Director luk yapan/yapacak kisi, waves in twitter promosyonundan 72 waves geldi diye sevinecek,tenezzul edebilecegi ilginç gelmisti..

Bilmiyorum.....
JollyTrades (OP)
Hero Member

Activity: 602
Merit: 500

View Profile
June 04, 2016, 11:09:11 PM
Last edit: June 06, 2016, 02:23:56 PM by JollyTrades

Jolly, kriptoparayi sevmem.. Çoguzaman saçmasapan tartismalara giriyor.. Daoda milleti almasi yonunde nedense çok teşvik etti,cesaretlendirdi.. Bu  tarihe kadar bana gore dao husran.. Daoyu ben biraz Zamana biraktim..çaresizce...

Ama bu kriptopara neden senin projenle uğraşiyor? Seninle kişisel bir problemimi var? Yoksa samimice projenin yasayamayacagini dusundugu içinmi elestiriyor?

Sence konunun ingilizce bolumunde niye  yabanci yatirimcilar projenin scam oldugunu dusunuyor?

Biseyde ilgimi çekti, boyle buyuk bir projede Managing Director luk yapan/yapacak kisi, waves in twitter promosyonundan 72 waves geldi diye sevinecek,tenezzul edebilecegi ilginç gelmisti..

Bilmiyorum.....

@beyinsi,

Yabancı yatırımcılar projenin scam olduğunu filan düşünmüyor. AKtrolümüz orada yazılanları bilinçli olarak yanlış çeviriyor ve buraya o şekilde yansıtıyor. "24 sayfalık proje tanıtım yazısını okudum ve ben bu işte yokum" demiş orada yazan, güvenilmez filan dememiş. Herkes her projeye katılmak zorunda değil, katılmadığı her projenin de güvenilmez olduğunu düşünüyor demek değil. Bir diğeri "Şimdi buraya 10 sayfa scam diye yazarlar, hazırlıklı ol" demiş. Görünen o ki beni "cahil vatandaşın aklını çelmek"le itham eden @kriptopara nick'li AKtrol, İngilizce bilmeyen vatandaşı bilinçli olarak yanlış yönlendirmekten geri kalmıyor. Zaten kendisinin oraya yazdığı yorumlara da o "güvenilir yabancı yatırımcılar" gerekli şekilde karşılık vermişler.

Bu AKtrolün neden Bitkapital'le uğraştığını yukarıda @Çakır tek cümlede açıklamış : )

Twitter meselesini tam anlayamadım bu arada. Ben mi sevinmişim 72 Waves geldi diye? Doğrudur, sevindim; çok sorunsuz bir Twitter entegrasyonu yapmışlar ve Twitter hesabı doğrulanır doğrulanmaz hesapta gördüm 72 Waves'i. Benim şu anki Waves bakiyemin 500'de birinden az etse de, 72 Waves'in bu kadar sorunsuz bir biçimde hesaba yatması olumlu bir şey.

PS. Sayın AKtrolümüzün yukarıda yazdığı asılsız iddialar muhtemelen spam olduğu gerekçesiyle silinmiş. İngilizce başlıkta yazılanları görmeniz için link vereyim: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1471855.msg15083325#msg15083325

PPS. @kriptopara denen kişiye güvenmeyin, kendisi troldür, yazdıklarının çoğu spam olduğu için siliniyor zaten. Yukarıda İngilizce forumdan yaptığı alıntıları yanlış çevirerek Bitkapital'i nasıl karalamaya çalıştığını herkes gördü. Bu kişiyi ciddiye almayın.
kriptopara
Member
**

View Profile
June 06, 2016, 02:05:19 PM

actıgım baslıga gelen yorumda wavesin yobit iou su ile ilgili uyarısı :

https://blog.wavesplatform.com/be-careful-possible-scam-97a33d235f58#.b47wshl4l

peki neden cointurk yaptıgı haberde bunu atladı ? bilmiyormuydu ? bitkapitale aynı haberde neden yer verdi ? bilerek mi bu konuyu gizledi ve amacı okuıyuculara bitkapital icin gaz vermek miydi ?

bu soruların cevaplarını acilen bekliyorum .

evet iste zuhtunun bir yalanı daha ortaya cıktı hemen paylasıyorum

ingilizce baslıkta benim yorumlarıma gelen cevaplardan biri

Thanks for your quick answer Jian. People who distrust Cyprus Companies and British Virgin Island registered Hedgefunds are no racists. These kind of business structures have proven to be scams many many many times. Not just in Crypto. Maybe you should settle in some country where the legal system is actually a guarantee that it's trustworthy.

Good luck with the project.

yani benim kıbrıs ve virgin adalarında sirket kurulması bu tür projelerin oralarda yer alması scam olarak nitelememin fasistlikle ilgisi olmadıgını soyluyor bir kullanıcı .

bu tur ulkelerde kurulan sirketler projelerin scam oldugu daha once defalarca bilinen karsılasılan bir durum zaten diye eklemiş kullanıcı ç.

zuhtu sen milleti ingilizce bilmiyor sanıyorsun galiba , bilmeyen de google translate e sorar az cok anlar veya ingilizce bilene sorar .

karsında btc ile projelerde dunyaca unlu btc firmalarına danısmanlık veren biri var dikkat et sozlerine .fazla kucumseme . yoksa kendini hapiste bulursun . hakkında suc -duyurusunda bulunacagım aynı tavrını devam ettirirsen . seni ve yandaslarını son kez uyarıyorum .

postlarım siliniyor cunku bazı kisilerin hosuna gitmiyor .

bu sansurcu yaklasımı kınıyorum .
JollyTrades (OP)
Hero Member

View Profile
June 06, 2016, 02:19:17 PM

@kriptopara denen kişiye güvenmeyin, kendisi troldür, yazdıklarının çoğu spam olduğu için siliniyor zaten. Yukarıda İngilizce forumdan yaptığı alıntıları yanlış çevirerek Bitkapital'i nasıl karalamaya çalıştığını herkes gördü. Bu kişiyi ciddiye almayın.
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3752
Merit: 2115

Crypto Swap Exchange

View Profile
June 06, 2016, 02:39:05 PM

Mesajlarınız siliniyor çünkü bir mesajda yazmanız gereken içeriği 10 mesaj üst üste atarak yazıyorsunuz.
Bu forumda en çok tolere edilen üye sizsiniz. Daha önce defalarca uyarı aldığınız halde aynı tavrınızı sürdürüyorsunuz.
Dünyanın ifade özgürlüğüne en çok önem veren forumundaki yaklaşımımızı sansürcü olarak nitelendirmeniz gülünç.
Forum kurallarını okuyun.

En iyi yönetim icraatlerini duyurmadan işini sessizce yapan yönetimdir. Moderatörlüğe geldiğim Aralık 2013'ten beri çok az açıklama yapmamın nedeni bu anlayışı benimsememdir. Bu zorunlu açıklamayı yapmamın nedeni son 1 ayda istediğimiz ban taleplerinin ban yetkisi olan yöneticilerce işlenmemesidir.

Bitkapital projesiyle hiçbir alakam yoktur.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
June 06, 2016, 02:49:04 PM

şu kriptopara denen troll kimin yan hesabı çok merak ediyorum:) bir tahminim var ama şimdilik izlemedeyim.

şimdilik yaşasın ignore list diyorum
kriptopara
Member
**

View Profile
June 06, 2016, 02:51:09 PM

@jollytrades yani zuhtu ve saz ekibi yani destekcilerine guvenmeyin , kendisi troldür .  İngilizce forumda scam oldugu ortaya cıkınca ben de bunu burada acıklayınca panik yaptı , peteycameny , cakir gibi yandaslarına ingilizce olumlu yorum yazdırtarak  herkesi yanlıs yonlendirmeye ve manipule etmeye calısıyor . dikkatli olmakta fayda var

gercek bilgiler icin benim  gonderdigim baslıga bakın

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1501066

bu sansurcu zihniyeti kınıyorum .

yatırımlarınızı kıbrıs ve virgin adalarında riske atıp kendiş cıkarları icin kullanacagı kesin .
kriptopara
Member
**

View Profile
June 06, 2016, 02:52:16 PM

peki bana hakaret iftira yapanların postlarını sikayetime ragmen silmeyip benimkini neden siliyorsunuz ?

sonucta burada herkes dusuncelerini saygı cercevesinde paylasmalı ve siz de halem gorevi gormeli taraf tutmamalısınız .

Mesajlarınız siliniyor çünkü bir mesajda yazmanız gereken içeriği 10 mesaj üst üste atarak yazıyorsunuz.
Bu forumda en çok tolere edilen üye sizsiniz. Daha önce defalarca uyarı aldığınız halde aynı tavrınızı sürdürüyorsunuz.
Dünyanın ifade özgürlüğüne en çok önem veren forumundaki yaklaşımımızı sansürcü olarak nitelendirmeniz gülünç.
Forum kurallarını okuyun.

En iyi yönetim icraatlerini duyurmadan işini sessizce yapan yönetimdir. Moderatörlüğe geldiğim Aralık 2013'ten beri çok az açıklama yapmamın nedeni bu anlayışı benimsememdir. Bu zorunlu açıklamayı yapmamın nedeni son 1 ayda istediğimiz ban taleplerinin ban yetkisi olan yöneticilerce işlenmemesidir.

Bitkapital projesiyle hiçbir alakam yoktur.
kriptopara
Member
**

View Profile
June 06, 2016, 02:57:34 PM

bana ozel mesajdan soyle dogru veya yanlıs sana soylicem soz . satoshi nakamoto degilim merak etme Smiley olsa olsa zuhtudur satoshi bu engin bilgi ve super projesiyle ancak o layıktır bu unvana Smiley

şu kriptopara denen troll kimin yan hesabı çok merak ediyorum:) bir tahminim var ama şimdilik izlemedeyim.

goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
June 06, 2016, 03:07:23 PM

bana ozel mesajdan soyle dogru veya yanlıs sana soylicem soz . satoshi nakamoto degilim merak etme Smiley olsa olsa zuhtudur satoshi bu engin bilgi ve super projesiyle ancak o layıktır bu unvana Smiley

ensendeyim kripto  Grin
kriptopara
Member
**

View Profile
June 06, 2016, 03:22:55 PM

fazla yaklasma  yanlıslıkla onume gecersin karısmam Smiley
JollyTrades (OP)
Hero Member

View Profile
June 07, 2016, 08:51:10 AM

@kriptopara denen kişinin neden Bitkapital'i karalamaya çalıştığını artık biliyoruz.

Kendi projesi olan bitcoinci.com tutmadı diye, benzer projeleri karalamakta, önlerini kesmeye çalışmaktadır.

Buyurun buradan yakın: Bitcoinci.com | Antuvan Dindisyan | bitcoindanisma namıdiğer "KRİPTOPARA" kimdir

kriptopara
Member
**

View Profile
June 07, 2016, 03:03:54 PM

zuhtunun iddialar ve vardıgı sonuc kesinlikle yalandır . sadece oltaya gelmistir lapin gibi Smiley
needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
June 07, 2016, 03:07:21 PM

Bu saatten sonra Zühtücan'ın kaçacağı varsa da kriptopara'nın inadına kaçmayacak bence Grin
Devam et kriptopara devam et

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
kriptopara
Member
**

View Profile
June 07, 2016, 03:11:30 PM

nereye kacacak ki tatil yapacak , para zaten bagıs gorunuyor sorumlulugu yok . tum sirket sorumlulugu da nufus cuzdan ile katılan kisilerin omzunda , bi yere kacmasına gerek yok . kanunen kimse hak iddia edemez . ancak yatırım yapanların karsısına cıkmayacaktır tabii Smiley

bu isleri cok kolay sanıyor . daha tecrubesi olmadıgı icin . josh garzanın izinden ilerliyor :
worthyou
Sr. Member

Activity: 335
Merit: 250

View Profile
June 07, 2016, 03:46:08 PM

Bekleneni veremedi gibi görünüyor bu proje.
kriptopara
Member
**

View Profile
June 07, 2016, 04:29:21 PM

veremez de zaten . bastan guvensiz scam kokan hayal urunu bir proje . proje sahibi kendi projesine inancı yok baskalarının sırtına bindirmek istiyor risk yukunu . yatırım yapanlara gecmis olsun simdiden uzerine bir bardak soguk su icin simdiden .
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: