Bitcoin Forum
May 04, 2024, 12:47:57 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: BtcXchange.ro - Primul Bitcoin exchange Romanesc  (Read 35850 times)
Nea Sandu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 478
Merit: 285


Crypto Way is the only Way!


View Profile WWW
January 15, 2017, 08:59:13 PM
 #41


Stimate savetherainforest,

Serverele BtcXchange se afla in datacentru (timpurile cu un PC mai puternic in colt au trecut demult) si costurile de intretinere sunt peste 700 de euro pe luna. Avem si angajati si va asiguram de profesionalizmul echipei noastre. Platforma la momentul dat nu este profitabila si nu anticipam sa devina profitabila in timpul apropiat. Este un proect de lunga durata.

Va rugam sa ne spuneti de ce informatie aveti nevoie pentru mai multa transparenta si vulnerabilitate?

Cu stima,
BtcXchange


Deci să înțeleg că o să dați faliment. Sau cel puțin sunteți pe pierderi majore.


Presupun că sunteți constienți că toată treaba asta cu profitul depinde în mare parte de confidența sau mai bine spus încrederea de sine a investitorului... no? (era retoric) ... Deci presupun că o metoda mai transparentă și mai plină de încredere pe viitor o să vină din partea voastră sau din partea unui competitor? (Că presupun până ajunge BTCitcoinul pe la 3.000$ - 4.000$ o să mai dureze măcar 1 an sau 2)

Sunt și eu asa oarecum curios cât timp o să reziste platforma pe donații caritabile? Smiley




Stimate savetherainforest,

Nu va voi explica acum cum functioneaza afacerile si investitiile caci va dura prea mult timp. Pe scurt:
- nu planificam sa dam faliment
- nu suntem pe pierderi majore, ceea ce pentru Dvs este o cifra majora nu inseamna neaparat o cifra majora pentru toti ceilalti
- calculele investitionale si business planul tin de deciziile noastre interne
- platforma va rezista atata timp cat echipa noastra va demonstra profesionalism, vom avea un produs util si clientii vor avea incredere in noi

Despre ce metoda transparenta si mai plina de incredere vorbiti?
Ce treaba are pretul bitcoinului cu platforma noastra?
Despre ce donatii caritabile vorbiti?

Cu stima,
Max





Obisnuieste-te cu astfel de hateri Smiley)) Sunt peste tot.
Sunt doar niste bagatori in seama care habar nu au cum functioneaza aceasta platforma. Ei au impresia ca banii provin de la tine, iar daca urca BTC-ul, tu nu o sa mai ai bani sa le dai oamenilor... Acesti hateri nu stiu ce e ala ESCROW. Nu le da atentie.
btcx-ul nu se inchidea daca nu erau acesti hateri.
Tu vezi-ti de treaba si nu le da atentie ca iti strici sanatatea stresandu-te.
Iti doresc mult succes ! Asa cum mi-a placut intentia lui H.V., imi place si intentia ta de a face ceva. Nu e usor sa aduci clientii sa tranzactioneze la tine atata timp cat sunt peste 2500 de astfel de exchangere. Fiecare si-a facut reclama cum a stiut, iar cei vechi vor fi intotdeauna de incredere.
Sfatul meu este sa schimbi ceva; schimba pe international, schimba numele, fa redirect la btcxchange.ro catre noul domeniu... gandeste-te la ceva inovativ.
BTCXchnage la noi in romania este foarte popular si mai ales toata lumea stie ca a fost un esec. S-a inchis, sa redeschis, s-a inchis, a fost preluat de altcineva, s-a redeschis.
Am avut intentia de a deschide si eu un btc exchanger, dar inainte de asta mi-am luat in calcul multe chestii. Chestii pe care probabil tu le observi acum. (Eu fiind trecut prin situatii de genul asta, stiam la ce ma pot astepta).
Platforma o ai; acum iti trebuie imaginatie pentru a dezvolta proiectul.... numele pe care l-ai luat nu spune nimic, ba din contra, iti va aduce pierderi.
Pana sa se inchida acum cateva luni, am folosit btcx aproape saptamanal; am schimbat sume mari, am cumparat, am vandut... Dar de cand a iesit H V, nici macar cont nu mi-am mai facut.

Aveti dreptate cu hateri astia. Toata ziua latra Smiley
Eu folosesc BTCExchange de cand ma stiu si il recomand.


Goana dupa Bitcoin

▬▬▬▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
  ▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬
..DMEX ..

1714783677
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714783677

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714783677
Reply with quote  #2

1714783677
Report to moderator
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714783677
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714783677

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714783677
Reply with quote  #2

1714783677
Report to moderator
1714783677
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714783677

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714783677
Reply with quote  #2

1714783677
Report to moderator
1714783677
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714783677

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714783677
Reply with quote  #2

1714783677
Report to moderator
im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
January 26, 2017, 02:05:23 PM
 #42

....
Papitzoiul asta inca mai ciripeste pe aici ?

Jivina nesimtita ca maciuca mai rar.

Asta trebuie sa intre la inchisoare neaparat.

PS: ma bucur ca ati luat tzeapa , noilor patroni ai cocinei in care s-a balacarit criminalul.
mxnicula
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 34
Merit: 0


View Profile
January 26, 2017, 04:26:24 PM
 #43

Va rog foarte mult sa nu postati in acest thread intrebarile care nu tin de activitatea si operatiunea platformei.

Va multumesc foarte mult!
Adibandi
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 345
Merit: 250


View Profile
January 27, 2017, 02:25:39 PM
 #44

Recomand !!
bitphone.
Member
**
Offline Offline

Activity: 110
Merit: 10


View Profile
January 28, 2017, 08:18:34 AM
 #45

Recomand si eu!
Nea Sandu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 478
Merit: 285


Crypto Way is the only Way!


View Profile WWW
January 28, 2017, 03:48:18 PM
 #46

personal, nu am avut nici o problema cu ei! il recomand in continuare


Goana dupa Bitcoin

▬▬▬▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
  ▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬
..DMEX ..

Bombardier
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 264



View Profile
January 31, 2017, 07:01:18 PM
 #47

Cautand despre siteuri de exchange romanesti am dat peste acest thread. foarte util. Desi sunt putin reticent dupa ce am citit termenii si conditiile (+ schimbarile de proprietari) am zis sa le incerc serviciul cu 1btc de inceput. O sa revin cu review.
BtcXchange_Support (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 174
Merit: 100


www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange


View Profile WWW
January 31, 2017, 08:34:30 PM
 #48

Buna tuturor!

Mai jos gasiti un sumar al utlimelor modificari pe platforma:

1. Transferuri instante bitcoin intre utilizatorii BtcXchange - nu e nevoie de asteptat confirmari. Detalii aici https://www.btcxchange.ro/news/instant-internal-transfers

2. Au fost eliminate toate tarifele la operarea contului, depunerile sunt gratis, la retrageri achitati doar comisionul bancar. Mai multe detalii aici: https://www.btcxchange.ro/news/micsorare-comisioane

3. A fost introdusa comanda de tip STOP. Mai multe detalii aici: https://www.btcxchange.ro/news/stop-order

4. Au fost adaugate informatii privind depunerile in numerar. Puteti depune in numerar la orice sucursala a bancii noastre. Detalii aici: https://www.btcxchange.ro/locatii-fizice

Daca doriti sa vedeti ceva modificari in platforma va rugam sa ne comunicati. Toate solicitarile sunt binevenite. Lucram in continuare pentru a inbunatati serviciile existente si a crea functionalitati noi.

Cu stima,
Echipa BtcXchange

www.BTCxCHANGE.com | ICO Market | International Cryptocurrency Exchange
Bombardier
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 264



View Profile
February 01, 2017, 12:40:01 PM
 #49

Asa cum am promis am revenit cu review-ul care este unu' pozitiv. RONii au intrat in cont a doua zi dimineata. M-am cam incurcat eu putin la Instant, Limit, Stop acolo dar a iesit bine pana la urma.
BtcXchange_Support (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 174
Merit: 100


www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange


View Profile WWW
February 02, 2017, 07:16:37 PM
 #50

Asa cum am promis am revenit cu review-ul care este unu' pozitiv. RONii au intrat in cont a doua zi dimineata. M-am cam incurcat eu putin la Instant, Limit, Stop acolo dar a iesit bine pana la urma.

Stimate Bombardier,

Va multumim mult pentru feedback. Am adaugat o mica descriere sub fiecare tip de comanda sa fie mai clar.
https://www.btcxchange.ro/order

www.BTCxCHANGE.com | ICO Market | International Cryptocurrency Exchange
Bombardier
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 264



View Profile
February 02, 2017, 07:29:21 PM
 #51

Asa cum am promis am revenit cu review-ul care este unu' pozitiv. RONii au intrat in cont a doua zi dimineata. M-am cam incurcat eu putin la Instant, Limit, Stop acolo dar a iesit bine pana la urma.

Stimate Bombardier,

Va multumim mult pentru feedback. Am adaugat o mica descriere sub fiecare tip de comanda sa fie mai clar.
https://www.btcxchange.ro/order


Perfect. Am mai facut cateva tranzactii cu succes.
De real ajutor descrierea de sub fiecare comanda ( desi banuiam ce inseamna fiecare dar mai bine better safe than sorry )

Keep up the good work guys!
ribbonX
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
February 09, 2017, 09:29:10 PM
 #52

Si eu recomand.

Am facut in ultima luna multe tranzactii prin btcxchange.ro.
Am alimentat cu ordine de plata nationale. A 2-a zi, in jurul orelor 10-12, primeam pe e-mail confirmare de alimentare.
Nu am apelat inca la retragerea de lei.
Interfata este foarte usor de utilizat.

Astazi, in perioada crash-ului la nivel global, website-ul a fost inaccesibil pentru cateva minute.

Sugestie: notificare automata pe e-mail in momentul in care un ordin de vanzare/cumparare se executa.

Un total de 5 stele! Keep up the good work!

BtcXchange_Support (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 174
Merit: 100


www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange


View Profile WWW
February 10, 2017, 07:36:41 AM
 #53

Si eu recomand.

Am facut in ultima luna multe tranzactii prin btcxchange.ro.
Am alimentat cu ordine de plata nationale. A 2-a zi, in jurul orelor 10-12, primeam pe e-mail confirmare de alimentare.
Nu am apelat inca la retragerea de lei.
Interfata este foarte usor de utilizat.

Astazi, in perioada crash-ului la nivel global, website-ul a fost inaccesibil pentru cateva minute.

Sugestie: notificare automata pe e-mail in momentul in care un ordin de vanzare/cumparare se executa.

Un total de 5 stele! Keep up the good work!



Stimate ribbonX,

Va multumim pentru recomandare si feedback. Transferurile nationale efectuate pana la orele 15:00 ajung de regula in conturile noastre in aceiasi zi. Transferurile facute dupa aceasta ora ajung la noi in jurul orelor 9-11 ziua urmatoare de lucru.

Vom investiga neaparat motivul din care site-ul nu a fost accesibil.

Va multumim pentru sugestie, va fi adaugata la sigur deoarece este solicitata de multi utilizatori. Vom reveni cu un anunt cand aceasta functionalitate va fi disponibila.

Cu stima,
Echipa BtcXchange

www.BTCxCHANGE.com | ICO Market | International Cryptocurrency Exchange
Bombardier
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 264



View Profile
February 13, 2017, 03:40:28 PM
 #54

O mica precizare. Am facut retrageri in jur de 3-4 mii de lei care au fost procesate repede dar cand am facut o retragere de aproape 30.000 mii lei a durat aproape 48 de ore pana sa primesc banii ( dupa aceea am citti ca procesarea tranzactiilor dureaza intre 2 si 7 zile). Intrebarea mea este: tranzactiile care depasesc X suma sunt procesate mai greu sau a fost doar o intamplare? Daca da, care este acea suma?
HrN
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 339
Merit: 250



View Profile
February 14, 2017, 11:54:39 AM
 #55

O mica precizare. Am facut retrageri in jur de 3-4 mii de lei care au fost procesate repede dar cand am facut o retragere de aproape 30.000 mii lei a durat aproape 48 de ore pana sa primesc banii ( dupa aceea am citti ca procesarea tranzactiilor dureaza intre 2 si 7 zile). Intrebarea mea este: tranzactiile care depasesc X suma sunt procesate mai greu sau a fost doar o intamplare? Daca da, care este acea suma?
Pai la sume asa de mari este verificat de banca transferul. Daca ai plasat comanda in weekend, nu se lucreaza.
Te cam mananca in c*r cu sume asa mari prin banca... si presupun ca nu e prima.
Poate te trezesti cu poprire pe cont pana depui declaratie la ANAF.

.()_().
Bombardier
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 264



View Profile
February 14, 2017, 02:09:11 PM
 #56

O mica precizare. Am facut retrageri in jur de 3-4 mii de lei care au fost procesate repede dar cand am facut o retragere de aproape 30.000 mii lei a durat aproape 48 de ore pana sa primesc banii ( dupa aceea am citti ca procesarea tranzactiilor dureaza intre 2 si 7 zile). Intrebarea mea este: tranzactiile care depasesc X suma sunt procesate mai greu sau a fost doar o intamplare? Daca da, care este acea suma?
Pai la sume asa de mari este verificat de banca transferul. Daca ai plasat comanda in weekend, nu se lucreaza.
Te cam mananca in c*r cu sume asa mari prin banca... si presupun ca nu e prima.
Poate te trezesti cu poprire pe cont pana depui declaratie la ANAF.

(Comanda nu a fost plasta in weekend, a fost plasata in timpul programului de lucru.)
Pai ma cam mananca dar ce sa fac daca am avut 7-8 btc dintr-o data, ce era sa fac cu ei, sa-i retrag esalonat? A fost prima suma asa mare. In rest am avut numai de 30 40 milioane dar m am oprit pana in 400 de milioane pe luna.
BtcXchange_Support (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 174
Merit: 100


www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange


View Profile WWW
February 16, 2017, 08:26:32 AM
 #57

O mica precizare. Am facut retrageri in jur de 3-4 mii de lei care au fost procesate repede dar cand am facut o retragere de aproape 30.000 mii lei a durat aproape 48 de ore pana sa primesc banii ( dupa aceea am citti ca procesarea tranzactiilor dureaza intre 2 si 7 zile). Intrebarea mea este: tranzactiile care depasesc X suma sunt procesate mai greu sau a fost doar o intamplare? Daca da, care este acea suma?

Stimate Bombardier,

Nu exista nici o limita. A fost doar o intamplare. Efectuam toate retragerile imediat.

Cu stima,
Echipa BtcXchange

www.BTCxCHANGE.com | ICO Market | International Cryptocurrency Exchange
HrN
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 339
Merit: 250



View Profile
March 01, 2017, 11:05:48 AM
 #58

 La mine e down site-ul...
Probleme ceva?

.()_().
BtcXchange_Support (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 174
Merit: 100


www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange


View Profile WWW
March 01, 2017, 11:55:41 AM
 #59

La mine e down site-ul...
Probleme ceva?

Se fac modificari la platforma. Dureaza mai mult decat a fost anticipat. Vom fi live in cel mai scurt timp. Va multumim pentru intelegere.

Cu stima,
Echipa BtcXchange

www.BTCxCHANGE.com | ICO Market | International Cryptocurrency Exchange
HrN
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 339
Merit: 250



View Profile
March 01, 2017, 12:07:52 PM
 #60

La mine e down site-ul...
Probleme ceva?

Se fac modificari la platforma. Dureaza mai mult decat a fost anticipat. Vom fi live in cel mai scurt timp. Va multumim pentru intelegere.

Cu stima,
Echipa BtcXchange
Ok..
Ma gandeam ca se inchide ... ca aveam si ceva btc in cont Smiley)

.()_().
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!