Bitcoin Forum
May 21, 2024, 11:47:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: [DUY][Qtum] UTXO temelli POS Akıllı Kontrat Platformu|Coindesk & Bitcoinmagazine  (Read 6190 times)
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
February 24, 2017, 06:07:23 AM

bende bu coinin imza kapmyanyasındaydım para düzenli olarak göderiliyordu. dağıtımlarda hiç bir sorun yaşamadım. bence scam muhabbeti adamlar çinli diye yapılıyor.
şuada vr 20 btc gönderdiler ico başlasa kesin zaten geri alırız mantığıyla yapmışlarsa o da aşka bir bakış açısı
ophyrim
Sr. Member

Activity: 994
Merit: 391

View Profile
February 24, 2017, 12:20:02 PM

bu projeye iyi diyordu millet, scammışmı? ilginç..
Benim içinde büyük hayal kırıklığı oldu.
imzası için 20btc para ayırmışlar denmişti. ve türkçe bölümündende birkaç kişi imzayı taşıdı ve parasını aldı diye biliyorum.ana konu 84 sayfa uzunluğunda,ilgili insanlar. noldu şimdi iptalmi oldu? anakonuda ico mart 2017 yazıyor hala?

Bende imza kampanyasına katılanlardanım ve işler kampanyada beklediğimden çok daha düzgün ve ciddi şekilde ilerledi. Ayrıca arz edecekleri coin'e ciddi olarak az da olsa yatırım yapmayı düşünüyorum. Benim için en önemli problem coin in çin borsalarında işlem görecek olması ve %51 inin arz edilmeyecek olmasıydı.

Şu an için her şey söylentiden ibaret Qtum'un sayfasında bu durumu lekeleme amaçlı yapıldığını savunanlarda var, gerçek olduğunu düşünenlerde. Ancak henüz Qtumden bir açıklama gelmedi. Bence açıklamayı beklemekte fayda var.
ICO'nun ne olacağı konusunda da şu an için bir açıklama yok (ileri bir tarihe atılıp atılmama durumu). En son mart başı diye duyurulmuştu.
ikm
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
February 25, 2017, 06:43:17 AM

bu projeye iyi diyordu millet, scammışmı? ilginç..
Benim içinde büyük hayal kırıklığı oldu.
imzası için 20btc para ayırmışlar denmişti. ve türkçe bölümündende birkaç kişi imzayı taşıdı ve parasını aldı diye biliyorum.ana konu 84 sayfa uzunluğunda,ilgili insanlar. noldu şimdi iptalmi oldu? anakonuda ico mart 2017 yazıyor hala?

Bende imza kampanyasına katılanlardanım ve işler kampanyada beklediğimden çok daha düzgün ve ciddi şekilde ilerledi. Ayrıca arz edecekleri coin'e ciddi olarak az da olsa yatırım yapmayı düşünüyorum. Benim için en önemli problem coin in çin borsalarında işlem görecek olması ve %51 inin arz edilmeyecek olmasıydı.

Şu an için her şey söylentiden ibaret Qtum'un sayfasında bu durumu lekeleme amaçlı yapıldığını savunanlarda var, gerçek olduğunu düşünenlerde. Ancak henüz Qtumden bir açıklama gelmedi. Bence açıklamayı beklemekte fayda var.
ICO'nun ne olacağı konusunda da şu an için bir açıklama yok (ileri bir tarihe atılıp atılmama durumu). En son mart başı diye duyurulmuştu.

imza kampanyasını yapan yönetici qtumla alakalı değil yönetici işini iyi yapıyormuş bence. ama adama para gönderilmiş bu bi gerçek dağtımların hepsi yapılmış.
bu kadar söylentiye kesinlikle slacktan bir oturum oluşturmaları gerekirdi. bu biraz şüphe yarattı. bende ico yatırım yapmayı düşünüyordum ama bakalım şimdi ne olcak izliyorumç
troleybüs
Legendary
*

Activity: 1424
Merit: 1001

View Profile
February 25, 2017, 12:53:36 PM

O kadar gereksiz bir proje ki konularına imzasını taşıyanlar dışında kimse yazmıyor. Vurgun yapmak için değişik bir yöntem seçmişler ama ICO'yu erkenden açsalar para toplarlardı. Yakında imza kampanyasını da bitirebilirlermiş, eğer öyle olursa proje başlamadan biter.

Burada belirttiğim gibi marketingi çok yanlış yaptılar. Düşük üyeliklere astronomik rakamlar vererek parayı boşa harcadılar sonra da imza kampanyasını beklenenden 2 hafta erken bitirdiler. Şimdi takip eden de yok oluşabilecek bir hype durumu da yok. Zaten sundukları yeni bir şey yok, janjanlı laflarla para toplamaya çalışıyorlar.
torikan
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
February 25, 2017, 01:21:09 PM

diyorsunuz ki cacık çıkcak bu çalışma. söylediğiniz gibi çok havalı bir girişten sonra hızlı sarsıldılar. umutluydum bunlardan Cheesy
redhack
Legendary
*

Activity: 1858
Merit: 1015

View Profile
February 27, 2017, 10:25:18 PM

Qtum konusunda çok acayip geyik dönmeye başlamış. Sanırım ICO hiç yapılmayacak.
Kıdemli üyelerden çok ilginç iddialar var. Bkz. https://bitcointalk.org/index.php?topic=1720632.msg18002314#msg18002314
beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
February 27, 2017, 10:49:56 PM

neden bilmiyorum co-founder çinliyse, o projeye hiç güvenesim gelmiyor zaten... ruslar içinde aynı düşüncedeyim. ırka bakmaz bu haklısınızda hep oralardan çıkıyor üçkağıtlar...

sezyumx
Hero Member

Activity: 686

Sandblock - Customer satisfaction on blockchain

View Profile
February 28, 2017, 06:39:36 AM

neden bilmiyorum co-founder çinliyse, o projeye hiç güvenesim gelmiyor zaten... ruslar içinde aynı düşüncedeyim. ırka bakmaz bu haklısınızda hep oralardan çıkıyor üçkağıtlar...

Ben çinlilere ruslardan ve eski yugoslavya ülke insanlarından daha fazla güveniyorum. Belki böyle bir istatislik vardır. Scam çıkan projelerin ülke bazından değerlendirmesi gibi .

Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
February 28, 2017, 09:23:12 AM

Çok büyük proje ile ilgili atımlar dönüyor fakat bunlar kulaktan dolmamı yoksa gerçekmi orasını kimse bilemiyor. Bu proje gerçekten iyi bir projeydi neden bir imza kampanyası düzenlesinler ve bir o kadarda ödeme yapıldı haftalık ama bunların fazlasını kazanma mantığı varsa orası ayrı bir konu diyebilirim.
dnz gns
Sr. Member

Activity: 434

View Profile
February 28, 2017, 04:24:11 PM

Çok büyük proje ile ilgili atımlar dönüyor fakat bunlar kulaktan dolmamı yoksa gerçekmi orasını kimse bilemiyor. Bu proje gerçekten iyi bir projeydi neden bir imza kampanyası düzenlesinler ve bir o kadarda ödeme yapıldı haftalık ama bunların fazlasını kazanma mantığı varsa orası ayrı bir konu diyebilirim.

bende sizin gibi düşünüyorum imzada 20 btc dağıtıldı az para değil. gerçi icosundan rahat kurtarırlarda ama genede ilk başta cepten iyi bir harcama ordan fransada seminere katıldılar.
ne ayak anlamadım bende umutluydum bunlardan şimdi bekliyorum bakalım.
ikm
Sr. Member

View Profile
February 28, 2017, 04:46:24 PM

bunun daha scam mı değil mi belli olmadımı yaa.
birileri resimler paylaşmış adresler göstermiş ing yok aq bişey anlamadım. Huh Huh
ophyrim
Sr. Member

View Profile
February 28, 2017, 09:39:12 PM

Arkadaşlar takip ettiğim kadarıyla scam iddiaları iyice ayyuka çıktı, neredeyse kimse güvenmiyor şu an dev. e. Ayrıca http://www.icocountdown.com/ danda çıkarmışlar. Hatta melek yatırımcıların durumu dahi tartışılır olmuş. Sayfada yazan neredeyse herkes scam olduğundan emin.

Uzak durmakta büyük fayda var. Zaten ICO olup olmayacağıda şu an belirsiz.
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
February 28, 2017, 09:44:02 PM

Arkadaşlar takip ettiğim kadarıyla scam iddiaları iyice ayyuka çıktı, neredeyse kimse güvenmiyor şu an dev. e. Ayrıca http://www.icocountdown.com/ danda çıkarmışlar. Hatta melek yatırımcıların durumu dahi tartışılır olmuş. Sayfada yazan neredeyse herkes scam olduğundan emin.

İmza kampanyasında 20 Btc dağıttılar scam diye yapılan dedikodular var ama kesin bir şey yok şu anda deli bir kuyuya taş attı konuda millette ona uyum sağlıyor gibi kesin ve net cevabı kendileri verirler. Zaten Bir İco ile bunun 2-3 katını kazanma imkanı varken şimdiden çekip gitmek mantıklı değil gibi geliyor bana.
torikan
Hero Member

View Profile
March 01, 2017, 05:48:34 PM

İmza kampanyasında 20 Btc dağıttılar scam diye yapılan dedikodular var ama kesin bir şey yok şu anda deli bir kuyuya taş attı konuda millette ona uyum sağlıyor gibi kesin ve net cevabı kendileri verirler. Zaten Bir İco ile bunun 2-3 katını kazanma imkanı varken şimdiden çekip gitmek mantıklı değil gibi geliyor bana.

vurup gitmeden gitimezler diyorsun Cheesy bende öyle düşünüyorum. şu ara yatırımcılar azaltı daha doğrusu küçükyatırımcıları şuanda balinalar buna girerde pumplayıp küçüklerin eline vermeksi için inanılmaz bir fırsat oldu.
tabi bu scam olmama ihtimaliyle geçerli olcak bir durum.
ikm
Sr. Member

View Profile
March 02, 2017, 04:53:45 PM

çevirmeni öldü heralde . konu hakkında biraz bilgi paylaşsa fena olmaz.
şu ara durumu ne bunların. scam mı değil mi ?
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
March 03, 2017, 08:52:25 PM

bugün bir güncelleme yayınlandı konun ne olduğu bilien varmı mail olark geldiydi takmadım sildimde merak ettim scam olayı ile ilgili olabilir mi?
ophyrim
Sr. Member

View Profile
March 04, 2017, 11:24:29 PM

Dev. in kendini savunduğu bir post yayınlandı ancak iddialara cevap vermek yerine bana daha ziyade laf salatası yapıyorlarmış gibi gelde. Bu arada ICO tarihi resmi internet sitelerinde açıklanmış. Kim nasıl güvenerek girecek hiç bilmiyorum.
beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
March 05, 2017, 07:27:39 AM

ICO ilk günlerinde yüklü girişler olabilir bloklar şeklinde, kendileri gönderebilir ico adresine,dikkat edin hemen para göndermeyin bence,2-3gün gözlemleyin para girişlerini...
torikan
Hero Member

View Profile
March 05, 2017, 07:33:42 AM

çok büyük beklentili bir icoydu ama artık okadar çok şüphe var ki buna ancak devi ile iletişime geçmiş büyük balıklar girere küçük yatırımcı gireceğini düşünmüyorum.
ikm
Sr. Member

View Profile
March 07, 2017, 06:21:42 AM

muhabbetler ne oldu acaba biz gerçeğiz diyor adam ama anlamadım ing çok az
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: