Bitcoin Forum
June 17, 2024, 07:04:48 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: [ANN] EncryptoTel: Güvenli VoIP ve B2B blok-zincir iletişim altyapısı  (Read 9964 times)
exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
June 23, 2017, 07:44:51 PM

https://medium.com/@encryptotel/an-important-update-2-fd541726fb47
Habere bakın,ana başlıkta neden şaşırmadım acaba diye yayınlamış birisi
Bounty işide yalan olur hadi avcılara geçmiş ola

Arkadaşlar bounty'leri vermeme şansları yok bence yani insanlara. Ne halt çevirdiklerini anlamadım cidden gerçek mi kolpa mı olay bilmiyorum da o kadar insan haftalarca bounty için vakit harcadıysa seve seve verecekler o bounty'leri bence. Geç olur belki de vermiyoruz diyebilirler mi? Katılmadım bounty'sine ama okuyunca ben sinirleniyorum böyle şeyleri.
Acikcasi ben gercek oldugunu dusunmuyorum bounty bekleyenleri biktirmak icin yapiliyor gibi.Aciklamadan anladigim hack edildik simdi dev ekibimiz acigi bulmaya calisiyor gibi birseyler demisler cok detayli okumadim.Ben cok degil 4650 civari birsey var su anki degerden 0.27btc gibi ama bazilari 2 btc civari token alacak,adamlari surundurecekler muhakkak.

Birde 38milyom ett nasil calinir yav,waves tarafini hic saymiyorum.Adamlar dumpin a.q artik.Bu nasil bir sey dual yapacaz derken dual zukulduler.
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
June 23, 2017, 10:42:44 PM

hep farklı farklı fantaziler peşinde koştuklarından oluyor bunlar, hacklendik dedikleri kesin swap algoritmasındaki bir açıktan dolayı biri yüklü miktarda ett elde etti ondandır. Yoksa neyi hackliyorlar. Adam akıllı waves zincirinde yarat coinleri dağıt bitsin ne diye iki zincirde kuruyorsun. Sanki yarın polo koşa koşa ekleyecek coini Smiley
kim-yon
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 251

View Profile
June 23, 2017, 11:20:09 PM

Normal bir birey bilgisayarı hacklenebilir , Private key i kaybedebilir vb. olabilir . Ama bir proje yapmaması lazım . Birde blockchain üzerinden telefon görüşmesi yapılacak bir firma çaldıramaz. Nasıl güvenebilirsin böyle bir firmaya .
exortis
Sr. Member

View Profile
June 24, 2017, 07:15:56 AM

Yaa palavra resmen nasil o kadar tokeni caldirabilirler aklim almiyor,malmisin kardesim bu nasil aciktir.Sirf bountylerin dagitimini uzatmak icin bahane uretiyor adamlar
coinzoid
Sr. Member

Activity: 476

View Profile
June 24, 2017, 09:03:45 PM

Bu kadar tokenı ele geçiren hacker satmak isteyecektir ve fiyatın iyice dip olmasına sebep olur. Ayrıca, bu adamların yapmak istediği şeyin güvenirliğini sorgulayan bir olay bu. Bence yapılması gereken mevcut tokenlar geçersiz kılınıp en baştan (gerekirse farklı bir isim ile) başlamaları.
radnom
Sr. Member

Activity: 616

Blockchain Marketing: tokensuite.io

View Profile
June 24, 2017, 09:09:21 PM

Bu kadar tokenı ele geçiren hacker satmak isteyecektir ve fiyatın iyice dip olmasına sebep olur. Ayrıca, bu adamların yapmak istediği şeyin güvenirliğini sorgulayan bir olay bu. Bence yapılması gereken mevcut tokenlar geçersiz kılınıp en baştan (gerekirse farklı bir isim ile) başlamaları.

İyi de satabileceği bir yer yok ki. ETT sadece waves dex'e eklendi ve açıkçası orada da herkes satamıyor zaten. Asıl çalınan tokenler Ethereum üzerindeki tokenler.

Ve bu aksaklığın sebebi çok açık. Incent'in ipiyle kuyuya inmeleri. Daha alpha'da bile olmayan saçma sapan çalışmayan bir sisteme güvenerek ICO yapmaları.

AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 645

View Profile WWW
June 24, 2017, 09:26:59 PM

daha hıc bır borsaya cıkmamıs bır coın hacklense ne olur. mılletın adresı yok mu zaten bu adamlarda. sıfırdan yap coını adını degıstır gonder mıllete yıne. cok mu zor bısı bu. 38 mılyon caldırmıslar. toplam kac varmıs acaba. yatırıma gore coın yaratılcaktı goya. bırde token dagıtımı waves cuzdanlara yapılcak dıyor etherden bahsetmıyor etherın olayı ne burda Cheesy son bır kac haftadır ether de var bısıler zaten.
Kubra Dam
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 271

View Profile
June 24, 2017, 09:31:22 PM

İyi de satabileceği bir yer yok ki. ETT sadece waves dex'e eklendi ve açıkçası orada da herkes satamıyor zaten. Asıl çalınan tokenler Ethereum üzerindeki tokenler.

Ve bu aksaklığın sebebi çok açık. Incent'in ipiyle kuyuya inmeleri. Daha alpha'da bile olmayan saçma sapan çalışmayan bir sisteme güvenerek ICO yapmaları.

İyi de hacker şimdi satmak zorunda değil bunları. Ellerine yüzlerine bulaştırmasalardı rahatlıkla bittrex'te işlem görebilecek düzgün bir token idi ETT. Gider düzgün bir borsaya girdiğinde satardı. Her türlü tüm dolaşımdaki token'ları iptal edip sıfırlan işlemeleri gerekiyor ama bu ekip onu yapana kadar 2018'e gireriz herhalde.
dakota neat
Hero Member

Activity: 658
Merit: 500

View Profile
June 24, 2017, 09:39:45 PM

daha hıc bır borsaya cıkmamıs bır coın hacklense ne olur. mılletın adresı yok mu zaten bu adamlarda. sıfırdan yap coını adını degıstır gonder mıllete yıne. cok mu zor bısı bu. 38 mılyon caldırmıslar. toplam kac varmıs acaba. yatırıma gore coın yaratılcaktı goya. bırde token dagıtımı waves cuzdanlara yapılcak dıyor etherden bahsetmıyor etherın olayı ne burda Cheesy son bır kac haftadır ether de var bısıler zaten.

mantıkğınıza katılıyorum ama dexte işlem görüyor şuanda sadece orasıda etki edeceğini düşünmüyorum. yaksınlar coinlerini dediğiniz  gbi yenisini bassınlar yatırımcıların tx ler var göndersinler tekrar
radnom
Sr. Member

Activity: 616

Blockchain Marketing: tokensuite.io

View Profile
June 24, 2017, 09:40:46 PM

İyi de hacker şimdi satmak zorunda değil bunları. Ellerine yüzlerine bulaştırmasalardı rahatlıkla bittrex'te işlem görebilecek düzgün bir token idi ETT. Gider düzgün bir borsaya girdiğinde satardı. Her türlü tüm dolaşımdaki token'ları iptal edip sıfırlan işlemeleri gerekiyor ama bu ekip onu yapana kadar 2018'e gireriz herhalde.

Ether chainini sıfırlıyorlar tamamen. Yani o tokenleri hiç bi işe yaramayacak elindeki. Waves'e ise kendi ceplerinden vereceklermiş.

Kubra Dam
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 271

View Profile
June 24, 2017, 10:03:22 PM

Ether chainini sıfırlıyorlar tamamen. Yani o tokenleri hiç bi işe yaramayacak elindeki. Waves'e ise kendi ceplerinden vereceklermiş.

Hocam şimdi sorun şu, 4 milyon tane Waves bazlı token çalındı ve yakmayacaklarsa komple ceplerinden vermeleri yine çok bir şeyi değiştirmeyecek bence çünkü çalan hacker elindeki 4 milyon ETT'yi satarak zaten anasını ağlatır token fiyatının her türlü. Yani yatırımcılara başta zaten ayıp bu durum millet nasıl kabul edecek anlamadım ben.
exortis
Sr. Member

View Profile
June 25, 2017, 04:52:34 AM

Hocam şimdi sorun şu, 4 milyon tane Waves bazlı token çalındı ve yakmayacaklarsa komple ceplerinden vermeleri yine çok bir şeyi değiştirmeyecek bence çünkü çalan hacker elindeki 4 milyon ETT'yi satarak zaten anasını ağlatır token fiyatının her türlü. Yani yatırımcılara başta zaten ayıp bu durum millet nasıl kabul edecek anlamadım ben.
Millete soranmi var bounty gectim daha yatirim yapmis adamlarin bile tokenlerini dogru durust gonderemediler.Hala mew de gelmedi diyenler var,yakmazlarsa tokenleri zaten bu ett den bir bok olmaz.Ekip cacik cikti arkadaslar
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
June 25, 2017, 05:03:01 AM

taasda kral oçlikler yaptı neler dedik neler etmedik sonuç icodan 2 hafta sonra %40 pump yani bountye alacağınız varsa umutsuzluğa kapılmayın alırsınız geç olur ama sonuçta alırsınız iyi fiyata da satarsınız.
sezyumx
Hero Member

Activity: 686

Sandblock - Customer satisfaction on blockchain

View Profile
June 25, 2017, 05:06:54 AM

Yatırım yapanları hakları verilsinde . Benim gibi bounty leri sonra düşünsünler. Kimse mağdur olmasa bari. Bu adamlar kendi paralarını koruyamıyorum, kullanıcıların konuşmalarınımı koruyacaklar.  Grin

hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
June 25, 2017, 05:11:16 AM

Off bende taasdan zarar ettim hatirlatmayin hocam 1 btc yolladim.sinirimden sattim 0.8 btc ile ciktim %20 bonuslu hali.Ett ye girecektim son anda pc reset attiydi vardir bir is dedim girmedim iyikide girmemisim
coinzoid
Sr. Member

View Profile
June 25, 2017, 05:27:49 AM

Off bende taasdan zarar ettim hatirlatmayin hocam 1 btc yolladim.sinirimden sattim 0.8 btc ile ciktim %20 bonuslu hali.Ett ye girecektim son anda pc reset attiydi vardir bir is dedim girmedim iyikide girmemisim

Diğer arkadaşlar sizin kadar şanslı olmamış demek ki Smiley Bir üstteki arkadaşın da iyi niyeti güzel. Ama bounty için de emek verilmiyor mu? Bounty için çalışanlar da benim gözümde küçük çaplı da olsa birer yatırımcı. Herkesin hakkı teslim edilmeli.
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
June 25, 2017, 06:52:51 AM

Diğer arkadaşlar sizin kadar şanslı olmamış demek ki Smiley Bir üstteki arkadaşın da iyi niyeti güzel. Ama bounty için de emek verilmiyor mu? Bounty için çalışanlar da benim gözümde küçük çaplı da olsa birer yatırımcı. Herkesin hakkı teslim edilmeli.
Ne acidan baktiniz anlamadim ama 1 btc yatirim yaltim taasa diyorum hocam,bountylerin derdinden dolayida bende sinir oldum bunlardan bir bok olmaz dedim,bountyciler dumplicak dedim gittim 0.2btc zararla sattim.Siz ne sansindan bahsediyorsunuz ben yatirimciydim
PrintMule
Hero Member

Activity: 980

FREE $50 BONUS - STAKE - [click signature]

View Profile
June 25, 2017, 07:04:17 PM

proje medium'dan update 3 diye bi bildiri geçti gören arkadaşlar varmi bilmiyorum. yok destekleriniz için teşekkürler yok biliyoruz arkamizdasinizlardan yürümüşler tabi ki  kim var arkasinda ne destek göstermiş bilmiyorum fakat aciklama ciddi gibi geldi. yani sallasalar bu kadar insani bi şekilde sallarlardi diye düşünüyorum. roadmap ile ilgili sıkıntı olmayacak endişe etmeyin şuanki durum pek iyi değil fakat zaman çizelgesine bagli kalacaz felan demişler. yatırımcılarla ilgili bonus vs verecekler onu da anladik sabır ve desteklerinden dolayi (şuan ellerinde tutanlari özellikle kastetmişler ama) fakat iş bounty gelince sizi de unutmadik  diyen yok . özellikle baktım bikaç yerine açiklamanin ya ben göremedim yada gerçekten bountyciler ile ilgili herhangi bir bilgi yoktu. muhtemelen  tüm  bu karişikliklardan sonra bounty hunterlar ile de ilgilenirler.

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
coinzoid
Sr. Member

View Profile
June 25, 2017, 07:16:50 PM

Ne acidan baktiniz anlamadim ama 1 btc yatirim yaltim taasa diyorum hocam,bountylerin derdinden dolayida bende sinir oldum bunlardan bir bok olmaz dedim,bountyciler dumplicak dedim gittim 0.2btc zararla sattim.Siz ne sansindan bahsediyorsunuz ben yatirimciydim

Siz demişsiniz ya "pc reset attı vardır bir iş girmedim" buna istinaden şanslı olduğunuzu yazdım. Eğer bu icoya da katılmış olsanız bu durumu yaşayanlar arasında olsanız, şu anki halinize göre daha şanssız olmaz mıydınız?
exortis
Sr. Member

View Profile
June 25, 2017, 07:30:56 PM

https://medium.com/@encryptotel/an-important-update-3-9ba6abd0c7bd
yatırımcılara ikramiye dagıtacaklarmış yanlız ana konuda bounty hunterlara tehdit savuranlar olmuş
sorumlularmı bilmiyorum ama chronobankın blog yazarlarının diskalifiye ettigini yazmışlar yani size birşey ödemek zorunda degiliz demişler

or maybe they will not pay too! after all you are just bounty hunters! beside there is nothing you can do anyway if they won't pay you! I remember chronobank disqualified almost all blog bounty participants. soon ETT will find a way to disqualify the rest of the bounty hunters
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: