Bitcoin Forum
June 28, 2024, 10:38:45 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »  All
  Print  
Author Topic: Türk Bankaları Bitcoin Borsalarına Para Gönderen Hesapları Kapatıyor  (Read 23690 times)
rdy
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
November 09, 2017, 12:52:16 PM

Yaklaşık 3 borsaya 2 farklı bankadan girdi çıktı yapıyorum. Henüz başıma böyle birşey gelmedi.
Ermbc
Newbie
*

Activity: 38
Merit: 0

View Profile
November 09, 2017, 01:14:51 PM

halkbank kullanan varmı herhangi bir sorun çıkartıyorlarmı?
Clixus
Member
**

Activity: 126
Merit: 12

Kripto Para Uzmani ve Yatirimcisi

View Profile WWW
November 09, 2017, 03:09:03 PM

telefon edip sorar ve gerçekleri öğrenirsiniz bu kadar basit.

Donation : 14VAaVMc2Je7gQcD7Fhtt6X3rd4vaBiPMw
mithrandir10
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
November 09, 2017, 05:03:37 PM

Enpara da aynı sıkıntıyı bende yaşadım az önce. Çözüm tavsiyeleriniz nelerdir ? Nasıl bir yol izlememiz gerekiyor aktarım için ?

Enpara'da ne sıkıntı yaşadınız sorabilir miyim? Hesabınız mı kapandı? Borsaya gönderim veya borsadan çekim mi yapamıyorsunuz? Detayları paylaşırsanız diğer Enpara kullanıcılarına faydası olur.

Gönderim işlemi iptal oldu uyumsuzluk nedeniyle iptal olmuştur denildi.

Cepte teb kullanan var mı acaba onda bir sıkıntı oluyor mu ? 
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
November 09, 2017, 05:03:49 PM

Enpara ve Garanti yurtdışındaki borsalara usd ve euro swift yapılmasına nedense izin vermiyor. Yapmak istediğinizde "bankamız bu işlemi desteklemiyor" hatası alıyorsunuz. Benim bugüne kadar kullandığım ve sorun yaşamadıklarım, Teb, Vakıfbank, Odea.
ibrhmsyt
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
November 09, 2017, 05:09:10 PM

Eğer böyle birşey varsa ilerde bitcoinin önünü kapatırlar.
Birbanker
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 1

View Profile
November 09, 2017, 05:10:47 PM

Ben de bir banka çalışanıyım şuana kadar böyle birşey duymadım. Kaldı ki veriyolar sadece btc alış verişi yapan bir firma değil. Koinim hizmetlerinden sadece bir tanesi. Benim btc almak için transfer yaptığımı nerden bilecekler. Böyle birşey olmuşsa dahi yüklü miktar giriş çıkış sebebi ile olmuştur. Direkt btc ile ilgili olması mümkün değil
KUTUB
Jr. Member
*

Activity: 161

View Profile
November 10, 2017, 06:39:52 AM

Enpara da aynı sıkıntıyı bende yaşadım az önce. Çözüm tavsiyeleriniz nelerdir ? Nasıl bir yol izlememiz gerekiyor aktarım için ?

Enpara'da ne sıkıntı yaşadınız sorabilir miyim? Hesabınız mı kapandı? Borsaya gönderim veya borsadan çekim mi yapamıyorsunuz? Detayları paylaşırsanız diğer Enpara kullanıcılarına faydası olur.

Daha önce yazmıştım bu forumda tekrar belirteyim, enparayı bizzat arayıp sordum Haziran ayında koinime para aktarılmasını yasadışı işlem olarak nitelendirmişsiniz.Ben de bitcoin almak için btc borsasına para göndersem hesabım kapanır mı dedim, ilk işlemde size uyarı gelir devam ederseniz kapatılır hesabınız dedi...
Clixus
Member
**

Merit: 12

Kripto Para Uzmani ve Yatirimcisi

View Profile WWW
November 10, 2017, 10:58:16 AM

Daha önce yazmıştım bu forumda tekrar belirteyim, enparayı bizzat arayıp sordum Haziran ayında koinime para aktarılmasını yasadışı işlem olarak nitelendirmişsiniz.Ben de bitcoin almak için btc borsasına para göndersem hesabım kapanır mı dedim, ilk işlemde size uyarı gelir devam ederseniz kapatılır hesabınız dedi...

"Haziran ayında koinime para aktarılmasını yasadışı işlem olarak nitelendirmişsiniz"

Böyle dersen elbette ilk işlemde uyarı gelir sonra kapatılır der tabii ki de.. Belki o kişinin Koinim nedir Bitcoin nedir bilgisi yoktu ama sen öyle deyince o da sana öyle demiş olabilir. Bu ihtimal de var burda.

Donation : 14VAaVMc2Je7gQcD7Fhtt6X3rd4vaBiPMw
dammedonut
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
November 10, 2017, 01:08:37 PM

Bende enpara kullanmayı düşünüyordum. Şimdi bu muhabbeti görünce vazgeçtim. Diğer bankalarda hiç problem yaşamadım ama zaman ne göster bilemiyorum.

exotr
Member
**

Activity: 113
Merit: 20

View Profile
November 10, 2017, 01:39:05 PM

Enpara dan işlem yapıyorum öyle bir sıkıntı yaşamadım lakin hala ülkemizde yasal bir düzenlemede yok bu da beni tedirgin ediyor.
Bounty Picker
Member
**

Activity: 98

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
November 10, 2017, 03:00:27 PM

ben tüm eft işlemlerimde 0,1 BTC KARSILIGI diye gonderiyorum acıklamaya böyle yazıyorum. şimdilik bir sorun yok. kişiler arası borç hukuka girmiyor mu bu? para benim istediğime veririm mantığı. rahat olun zaten zamanlar her şehirde artık buluşup direk transfer yapabileceğiz. yaygınlaştıkça işimiz daha kolaylaşacak. önlenebilecek bir şey değil bu.

Aslında istediğinize de veremiyorsunuz, en azından banka kanalından Smiley Enpara birçok kalemde yüksek hacimli işlemler olduğunda ticari işlem yaptığınızı varsayıyor. Ama müşteri temsilcisi bu sebepten değilde, ilgili arkadaşa Bitcoin vergilendirilemediği için yaptığınız işlemler yasal değil diyor. Aslında Türk vergi hukukunda bu konu ile ilgili bir hüküm yok. Nasıl Enpara'dan dolar al-sat yaptığımızda yaptığımız kar vergilendirilmiyorsa bitcoin de aynı şekilde al-sattan dolayı vergilendirilmemeli, harcama vergilerine tabii olmalı. Zaten örnekten yola çıkarak koinim aldığı komisyon ücretini vergilendiriyor tıpkı bankalardaki BSMV(banka sigorta muamele vergisi) gibi. İlla vergilendirmek istiyorlarsa borsalara farklı yükümlülükler, uygulamalar getirsinler ama son tüketici-kullanıcıyı bu konuda vergilendirmek hukuki ve adil değil. 
hocam Türkiyede yaşıyoruz hangi hukuk hangi adalet? adalet hükümet eden partinin isminde var sadece uygulamada yok malesef gerçekçi olalım. her türlü vergilendirme getirebilirler, yakın zamanda da gelecektir bence. gelebilir gelmesinde sıkıntı yok lakin her şeyde olduğu gibi bunda da bütün dünya ülkelerindeki uygulayışın aksine yine vatandaşa külfeti dokunacak yasalar çıkarmazlar umarım.

TrolWolf
Full Member

Activity: 224

View Profile
November 10, 2017, 03:09:32 PM

Yok öyle bir şey para yatırma işlemleri de para çekme işlemleri de yapıyorum hatta yüksek miktarlarda çekimler de yaptım bir sıkıntı yaşamadım.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
NVogue
Member
**

Activity: 70

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
November 10, 2017, 04:31:53 PM

Kaptılması yerine desteklenmesi lazım. Teknik olarak kara para akmak için uygulamalar olsada  çok büyük bir pazarın dışında kalmadan gerekli sekronizasyonlar yapılmalı artık insanlar yeni projeler öğrenmek bilmek anlamak istiyor.

mithrandir10
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
November 10, 2017, 06:21:13 PM

Yok öyle bir şey para yatırma işlemleri de para çekme işlemleri de yapıyorum hatta yüksek miktarlarda çekimler de yaptım bir sıkıntı yaşamadım.

sizin bu durumla karşılaşmamış olmanız böyle bir şeyin olmadığı anlamına gelmiyor.
Ketea
Jr. Member
*

Merit: 2

View Profile
November 10, 2017, 06:55:06 PM

Ya aslında Türkiye' de böyle şeyler olması normal Bitcoin geleceğin küresel parası olacak ve bizim ülkemizde buna yatırım yapmak yerine onu yerin dibine ya da nasıl bundan insanlardan çok cebimizi doyururuz vergilendiririz onun peşinde olucaktırlar. Böyle olması çok kötü ya. Umarım böyle bir şey gerçekleşmez.
Dr. Moriarty
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
November 10, 2017, 07:27:30 PM

Bu önleyebilecekleri birşey değil ki

Zamanla bu işe kendileri katkıda bulunacaklardır.

(Tabii Zeki iseler  Roll Eyes)
mhurkan
Newbie
*

Activity: 43

View Profile
November 10, 2017, 07:34:35 PM

Hala burada bitcoin exchange sitelerine para gönderirken problem yaşadığını söyleyen kişiler var. Ya siz yalan söylüyorsunuz ya da bankaya derdinizi yanlış anlatıyorsunuz. Ben yüklü miktarlarda bir sürü bankadan para transfelri yaptım farklı farklı bitcoin borsalarına. Bu bankalardan bazıları devlet bankaları idi. Bugüne kadar hiç bir problem yaşamadım. Hesabıma giren yüklü para miktarı nedeni ile bir kere vergi dairesine çağrıldım onda da elimde tüm belgelerle gittim, mevzuat yok diye herhangi bir işlem (vergilendirme) uygulamadılar.

Maliye bakanlığının bu konuda bir yasağı ya da mevzuatı olmadıkça bu işlemler problemsiz devam edecektir. Yarın birgün mevzuat değişir, o zaman bakarız buna. Smiley
KUTUB
Jr. Member
*

Activity: 161

View Profile
November 10, 2017, 07:58:25 PM

Hala burada bitcoin exchange sitelerine para gönderirken problem yaşadığını söyleyen kişiler var. Ya siz yalan söylüyorsunuz ya da bankaya derdinizi yanlış anlatıyorsunuz. Ben yüklü miktarlarda bir sürü bankadan para transfelri yaptım farklı farklı bitcoin borsalarına. Bu bankalardan bazıları devlet bankaları idi. Bugüne kadar hiç bir problem yaşamadım. Hesabıma giren yüklü para miktarı nedeni ile bir kere vergi dairesine çağrıldım onda da elimde tüm belgelerle gittim, mevzuat yok diye herhangi bir işlem (vergilendirme) uygulamadılar.

Maliye bakanlığının bu konuda bir yasağı ya da mevzuatı olmadıkça bu işlemler problemsiz devam edecektir. Yarın birgün mevzuat değişir, o zaman bakarız buna. Smiley

Hocam ben bizzat enpara müşteri temsilcisiyle yaşadığım diyaloğu anlattım, hatta kendisinin bilgisi yoktu ilgili birime sorup biraz sonra arayacağım sizi dedi ve 5 dakika içinde aradı, artık ne derece sağlıklı bilgi verdi bilinmez ama söylediği aynen buydu, inanıp inanmamak sizin tasarrufunuzdur, ben sadece forum ahalisini bilgilendirme amaçlı yazdım...
pleght
Full Member

Activity: 252

View Profile
November 11, 2017, 03:36:25 PM

Enpara ve Garanti yurtdışındaki borsalara usd ve euro swift yapılmasına nedense izin vermiyor. Yapmak istediğinizde "bankamız bu işlemi desteklemiyor" hatası alıyorsunuz. Benim bugüne kadar kullandığım ve sorun yaşamadıklarım, Teb, Vakıfbank, Odea.
Ben de iş bankası ve ziraat bankasını kullandım ikisinde de herhangi bir sıkıntı yaşamadım sadece ziraat bankası ne için olduğunu sordu iş bankasında o tarz bir soru da sorulmadı fakat yüklü miktarlar çekecekseniz bankaya önceden haber vermeniz gerekiyor.Çünkü bankada para bulunmayabiliyor.

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »  All
  Print  

Jump to: