Bitcoin Forum
May 08, 2024, 04:45:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Amazon.de sepetine gel, müthiş bir şey  (Read 6521 times)
yankizulu
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 0

View Profile
June 18, 2017, 10:32:30 PM

Merhabalar amazonde daha önce alış verişim oldu gerçekten mükemmel bir sistemleri var.
 Yalnız 5 adet aynı ekran kartından sipariş verdim amazonde müşteri hizmetlerine sordum 5 adet aldım gümrüğe takılır mı, bu  soruya kesin bir  cevap veremediler.
   Daha önce böyle adetli bir alış veriş tecrübesi yaşayan oldumu. Cry
1715186721
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715186721
Reply with quote  #2

1715186721
Report to moderator
1715186721
Hero Member
*

Ignore
1715186721
Reply with quote  #2

1715186721
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715186721
Hero Member
*

Ignore
1715186721
Reply with quote  #2

1715186721
Report to moderator
niko83 (OP)
Sr. Member

Activity: 340
Merit: 278

View Profile
June 20, 2017, 11:52:22 AM

Merhabalar amazonde daha önce alış verişim oldu gerçekten mükemmel bir sistemleri var.
 Yalnız 5 adet aynı ekran kartından sipariş verdim amazonde müşteri hizmetlerine sordum 5 adet aldım gümrüğe takılır mı, bu  soruya kesin bir  cevap veremediler.

Aslında kişisel kullanım için aldığından ötürü takılmaması gerekir ama gümrük memuru bunu nereden bilsin? Bu nasıl iştir diye sormak için sizi çağırabilirler. Derdinizi anlatamazsanız, ticari amaçla aldığınızdan şüphelenip sizden daha fazla ücret hatta belgeler falan isteyebilirler.

Bence Amazon'dan rica edin 3+2 şeklinde yollasın. Hem size hem bir yakınınıza yollayabilir, ya da 2 gün ara ile yollayabilir. Gümrüğe takılsa bile güzel bir biçimde anlatırsanız gümrük memurunun sizi anlamaması için bir sebep yok. Güzelce anlatırsınız, sonuçta siz bu ürünlerin vergisini ödüyorsunuz. Her şey yasal.
cacakax
Member
**

Activity: 299
Merit: 11

View Profile
June 21, 2017, 11:35:13 AM

Yalnız 5 adet aynı ekran kartından sipariş verdim amazonde müşteri hizmetlerine sordum 5 adet aldım gümrüğe takılır mı, bu  soruya kesin bir  cevap veremediler.

Aslında kişisel kullanım için aldığından ötürü takılmaması gerekir ama gümrük memuru bunu nereden bilsin? Bu nasıl iştir diye sormak için sizi çağırabilirler. Derdinizi anlatamazsanız, ticari amaçla aldığınızdan şüphelenip sizden daha fazla ücret hatta belgeler falan isteyebilirler.

Bence Amazon'dan rica edin 3+2 şeklinde yollasın. Hem size hem bir yakınınıza yollayabilir, ya da 2 gün ara ile yollayabilir. Gümrüğe takılsa bile güzel bir biçimde anlatırsanız gümrük memurunun sizi anlamaması için bir sebep yok. Güzelce anlatırsınız, sonuçta siz bu ürünlerin vergisini ödüyorsunuz. Her şey yasal.

merhaba,
örnek kardeş veya 1. derece akrabaya göndersem sorun olur mu hocam kart benim olacağı için ? gümrük vs uğraşmamak için
niko83 (OP)
Sr. Member

View Profile
June 21, 2017, 01:19:31 PM

merhaba,
örnek kardeş veya 1. derece akrabaya göndersem sorun olur mu hocam kart benim olacağı için ? gümrük vs uğraşmamak için

Bence siz ne alacaksanız alın gerisini Amazon'a bırakın. Eğer gümrük sizden gelmenizi rica ederse teleş etmeyin. Bu ürünleri neden aldığınızı izah edin. Vergisi zaten ödeniyor. Dükkanda satmayacaksanız, ürünleri almanızda bir engel yok. Memur da işini yapmaya çalışıyor, gidip "kişisel kullanımım içindir" diye beyan verirsiniz, memur bir mühür vurur işlem tamam.
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
June 21, 2017, 02:23:01 PM

Son bir iki aydır ne Amazon.com'dan ne de Amazon.de'den alışveriş yapamıyoruz çünkü Türkiye'ye kargo seçeneğini arasıra açıyorlar. Piyasada mal yok diyeceğim ee her şeyde mi yok? Siyasi olması geliyor aklıma.
digtodie
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
June 21, 2017, 08:46:00 PM

Buradan 10 tane kart alsam gümrüge taklmdan gelir mi şimdi ? gümrük işlerini onlar hallederse?
masteryi87
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
June 21, 2017, 11:19:35 PM

Merhaba arkadaşlar amazon.de den diyelimki ekran kartı aldık arıza verdi.Hiç ingilizcemiz yok.Amazon.de sitesinin türkçesiyle bu siteye gönderim yapılırmı.Veya türkçe destek konusan canlı operator varmı?
niko83 (OP)
Sr. Member

View Profile
June 22, 2017, 11:52:13 AM

Ben yapmadım ama yapanlar garanti kapsamında ürün değiştirmenin kolay ve ucuz olduğunu söylüyorlar. (Muhtemelen Amazon.de'yi kast ediyorlar)
Sanki Türkçe bilen elemanları var diye duymuştum ama ne desem boş.

Bir de, sorular geliyor, tekrar hatırlatmak isterim. Amazon hesabınızı kilitler ise telaş etmeyin. Yalnızca dolandırıcı olmadığınızdan emin olmak istiyorlar çünkü Amazon'u nasıl dolandırabileceğiniz üzerine bir sürü kitap bile yazıldı. Bu topa girmek, her önlerine geleni kabul etmek istemiyorlar.

Hesabınız kilitlendi ise, size verdikleri FAKS numarasına (veya her ne verdiler ise) kredi kartı ekstrenizi (pdf olabilir) ve varsa istenen diğer belgeleri yollayın yeter. Hatırladığım kadarı ile adres, isim ve kartın ilk birkaç numarasını görmek istiyorlar. Ben bir Pazar günü yolladım, 1 saatte hesabım şıp diye tekrar açıldı. Başkasının kartı ile ödeme yapmakta bir sakınca yok, tabi sahibinin haberi varsa. Grin Benim kendime ait kredi kartım zaten yok. Fatura ismini ve adresini doğru girin yeter. Tabi bir de ekstreye ihtiyacınız olacak. Amazon çok profesyonel bir şekilde iş görüyor. Aklınızda bir şüphe olmasın.
yankizulu
Newbie
*

Activity: 12

View Profile
June 29, 2017, 07:04:05 PM

merhaba,

Amazonde müş hiz görüştüm bana ne kadar satın aldıysam  bir seferde aldığım adedi göndere bileceğini siparişi bölemeyeceklerini söylediler bende 5 adet riskli olacağından siparişi iptal edip 3 adet tekrara aldım.
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: