Bitcoin Forum
May 14, 2024, 03:19:51 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Yurt Dışından Coin Almak  (Read 4321 times)
Neozone
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 7

View Profile
December 16, 2017, 10:55:21 PM

TR ile Global fiyat arasında fark 10%den fazla açıldıgı zamanlar (mesela bu ay 2 kere oldu, hatta 20%'ye bile vardı),
yurtdışından kredi kartımla, 5% de kart komisyonu vererek alıyorum... Anlık olarak yerli borsada getirip satıyorum.
Tüm işlemleri bir cycle halinde yapmak yaklaşık 1-2 saat sürüyor...

Eğer arbitraj fırsatı verecek kadar fark yoksa da, bazen kredi kartıyla aldıgımı satmıyorum, ay sonunda kredi kartı ödeneceği zaman satıyorum..
1715656791
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715656791
Reply with quote  #2

1715656791
Report to moderator
1715656791
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715656791
Reply with quote  #2

1715656791
Report to moderator
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
hdtshare
Newbie
*

Activity: 35
Merit: 0

View Profile
December 17, 2017, 12:23:21 PM

şu an makas kapandı. hesaplayalım;

kraken btc kuru; 19200 dolar. 1 btc için 19300 dolar gönderdiniz. 100 dolara masraf

birkaç günde gider kur değişecek, hadi sabit kabul edelim.

19300*3,92= 75.650

paribunun şu anki satış kuru 76000

arada 350 tl fark için 3-4 gün beklemek.

ben bu yüzden 47 binden alacağım btc yi 45 binden alayım diye swift yaptım. aracı banka yüzünden para 7 gün sonra iade geldi.

btc 68bin olmuştu. üstelik bide dolar düştü. kardan ve kurdan fena zarar ettim. %25 civarı.

zamanında gitseydi bile 2-3 güne giderdi ve ben yakalayamayacaktım yükselişi.

Dostum, şu anda kapalı makas bu anlık ve günlük değişiyor. Sen paranı Swift ile at USD bakiyende bekle zaten neden hemen bitcoin alıyorsun ki ?

USD Bakiyende kalsın kraken de makas olunca basar bitcoin alırsın çeker türk borsasına gönderirsin yani Smiley.

Swift ile direk bitcoin alınmaz zaten, USD alacan yada USDT alıp bekleyeceksin.

Ben tam anlayamadım senin zarar olayını. Bizim ülkedeki USD kurundan ötürü biraz sıkıntı yaşarsın sadece o kadar.

Onun dışında zaten sen swift yapıyorsun senin USD Bakiyene yansıtıyorlar. Buradaki %25 zararını çözemedim ben açıkcası.

Anlık zaten yapamazsın yani yarın baktın 11,000 TL fark var diyelim hemen o gün arbitrajı swift ile yapamazsın zaten.

Swift ile parayı yabancı borsaya göndermemizdeki mantık şu; önümüzdeki arbitraj fırsatı için parayı borsada USD/USDT olarak hazır tutmak. Arbitraj imkanı gelincede harekete geçmek. Olay bu yani.

cihancx
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
January 19, 2018, 02:48:28 AM

Büyük rakamlar için vizesiz ülkelere gidip almaya değecek bir fark olabiliyor.
Localbitcoins.com'dan fiyat araştırması yapın. Tr ile genelde %7-8 bazen %15'e yakın farklar olabiliyor.
Bizim localbitcoins'deki şişme fiyatlı tüccarlara para kazandıracağınıza yurtdışından alın, hem bedavaya gezmiş olursunuz hem de cebinize para kalır Wink
üstte yazdık ya yurtdışında coin almak öyle bakkaldan şeker almaya benzemez diye Smiley anca localbitcoins ten alırsınız yurtdışında oda aynı uçuk fiyatlara

Üstte ne yazdığın, senin neyi yapamadığını bilmiyorum.
Senin de bilmediğin:
Yurtdışında bağlantılarım var ve şeker alır gibi bitcoin alıp, üstüne tatilimi yapıp cebime para koyup geri geliyorum. Üstelik uçuk fiyatlara değil.
Kimsenin bağlantıya da ihtiyacı yok, aç localbitcoins.com'u istediğin ülkede "cash" satan satıcılara bak. Mesaj at, fiyatları öğren. Zaten bunu yapacak kişinin elinde kayda değer bir para olmalı ki yaptıklarına değsin.

Bunu yapın ki zaten global'e göre +%10 seyreden Türk piyasası üzerine bir +%10 daha koyarak satanlar milyoner olmasın.

Thebitstreet hocam dediginiz siteye baktım şuan bi ukryna planım vardı ukrayna için baktım. btcturkten bin tl fazla fiyatlar. Yardımcı olabilirmisiniz acaba bu konuda
ilookedwhennonedid
Newbie
*

Activity: 44

View Profile WWW
January 19, 2018, 06:37:01 AM

Ben yurtdisinda haftalik coinbase'ten 15,000$ usd lik BTC alma firsatim var. Guven sorununu cozdukten sonra makas acilinca %8-%15 arasi olunca anlik alis satis yapabiliriz. Birlikte anlik calistigim birkac isim var turkiyeden. Ilgilenenler iletisime gecebilir. Whatsapp grubundan bulabilirsiniz beni. Link : https://chat.whatsapp.com/GLPzZrkmRuI8pU4RfqJkfS
U20
Full Member

Activity: 546
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile
January 19, 2018, 10:46:42 PM

Merhabalar, Eğer avrupada herhangi bir ülkede vatandaşlığınız varsa, sepa üzerinden komisyonları pek araya katmadan hızlıca bitcoin işlemlerini yapabilirsiniz.Öbür türlü Türkiyeden swift veyada farklı şeylerle uğraşıp transfer ederseniz aradaki komisyon farkından pek işlem yapmanız mümkün olmaz gibi.

Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: