Bitcoin Forum
June 26, 2024, 07:09:07 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin mi ETH mi ?  (Read 3526 times)
fullzeka (OP)
Newbie
*

Activity: 18
Merit: 0

View Profile
June 11, 2017, 07:21:13 AM

Uzun vadede hangisi daha çok kazandırır ? Bugün ETH'nin grafiğine baktım ve 1 günde 280'lerden 320'lere yükseldiğini gördüm.Açıkçası biraz cezbetti. 1.8 bitcoinim var.Sizce birazı veya tamamı ile ETH almalı mıyım ? Yine uzun vadede ETH , BTC'den daha popüler olur mu ?
guclu
Full Member

Activity: 260
Merit: 102

View Profile WWW
June 11, 2017, 10:20:05 AM

Konuya yeni birisi olarak bir kaç gündür başımı kaldırmadan bunları okuyorum. Genel kanı ETH'nin tahtı devralacağı ya da en azından BTC kadar güçleneceği yönünde. BTC'yi geçmesi halinde piyasanın çok dalgalanır hale gelip büyük yatırımcıları korkutacak bir ortam oluşturma riskinden de bahsediliyor. Bu da piyasada genel bir düşüş ihtimali demek. Ama şu anda paranın bir kısmını ETH'ye çevirmek tamamen BTC'de tutmaktan daha mantıklı görünmekte, evet. BTC buradan daha büyümeyecek diye bir şey de yok tabii ki... Ama küçüğün büyümesi, büyüğün devleşmesinden kolay oluyor haliyle. ETH'ye yatırılan paranın 1 yıl içinde 10 katında çıkması kimseyi şaşırtmaz, ama BTC'nin $20k olduğunu şu anda hayal etmek bir fantastik. Olmaz mı? Olmaz demek de olmaz... ama diğer kadar kolay değil  Smiley

fullzeka (OP)
Newbie
*

View Profile
June 11, 2017, 10:35:19 AM

Konuya yeni birisi olarak bir kaç gündür başımı kaldırmadan bunları okuyorum. Genel kanı ETH'nin tahtı devralacağı ya da en azından BTC kadar güçleneceği yönünde. BTC'yi geçmesi halinde piyasanın çok dalgalanır hale gelip büyük yatırımcıları korkutacak bir ortam oluşturma riskinden de bahsediliyor. Bu da piyasada genel bir düşüş ihtimali demek. Ama şu anda paranın bir kısmını ETH'ye çevirmek tamamen BTC'de tutmaktan daha mantıklı görünmekte, evet. BTC buradan daha büyümeyecek diye bir şey de yok tabii ki... Ama küçüğün büyümesi, büyüğün devleşmesinden kolay oluyor haliyle. ETH'ye yatırılan paranın 1 yıl içinde 10 katında çıkması kimseyi şaşırtmaz, ama BTC'nin $20k olduğunu şu anda hayal etmek bir fantastik. Olmaz mı? Olmaz demek de olmaz... ama diğer kadar kolay değil  Smiley

''Küçüğün büyümesi, büyüğün devleşmesinden kolay oluyor.'' aynen ben de böyle düşünüyorum aslında Smiley Yorumun için teşekkürler.
Maxwell49
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
June 11, 2017, 05:36:52 PM

Her geçen gün Ethereum tabanlı altcoinler çıkarken ve Ethereum'un hacmi neredeyse Bitcoini yakalamışken kesinlikle Ethereum diyorum.
guclu
Full Member

Activity: 260

View Profile WWW
June 11, 2017, 05:40:12 PM

''Küçüğün büyümesi, büyüğün devleşmesinden kolay oluyor.'' aynen ben de böyle düşünüyorum aslında Smiley Yorumun için teşekkürler.

Bu arada çok aynı felsefeyle yola çıkarak, oranla ETH'den de çok daha fazla büyüme potansiyeli olan küçük coinlere de ufak deneme atışları yapılabilir bir miktar. Araştırmanı tavsiye ederim  Wink

hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
June 11, 2017, 06:39:29 PM

Neden ikisinden de alıp kenara atmıyorsunuz ?
mirallas
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 259

View Profile
June 12, 2017, 01:27:00 PM

Ethereum market çapı olarak bitcoini geçecek diye düşünüyorum zaten az bişey kaldı. Sonuçta 90 küsür milyon eth varken 21 milyon kadar btc olacak. Şimdilik 600 doları görmesi mucize gibi görünmüyor, görürse de bitcoinin tahtı sallanacaktır ama yıkılacağını sanmıyorum. Geçen hafta 260$ dan alacaktım pahalı gelmişti ha düştü ha düşecek diyordum, kaçırdığım kara yanıyorum yazık oldu. Bi düzeltme gelirse daha sağlıklı bir büyüme gerçekleşir. Şuan baya boğa piyasasındayız, deli gibi alım yapıyorlar. YTD. Herkese bol kazançlar
Ozza
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
June 12, 2017, 01:37:27 PM

Ethereum bitcoini gectigi zaman ben short girecegim. Wink

Bağış yapmak isteyenler için My Digibyte: D95izgSwah15tVWbQv1PYCNR5mYw1EsJnj Cheesy
thebitstreet
Hero Member

Activity: 510
Merit: 500

View Profile
June 12, 2017, 01:53:41 PM

Ethereum market çapı olarak bitcoini geçecek diye düşünüyorum zaten az bişey kaldı. Sonuçta 90 küsür milyon eth varken 21 milyon kadar btc olacak. Şimdilik 600 doları görmesi mucize gibi görünmüyor, görürse de bitcoinin tahtı sallanacaktır ama yıkılacağını sanmıyorum. Geçen hafta 260$ dan alacaktım pahalı gelmişti ha düştü ha düşecek diyordum, kaçırdığım kara yanıyorum yazık oldu. Bi düzeltme gelirse daha sağlıklı bir büyüme gerçekleşir. Şuan baya boğa piyasasındayız, deli gibi alım yapıyorlar. YTD. Herkese bol kazançlar

Koinlerin max arz miktarının piyasa değerine etki edeceğini düşünmüyorum. Sonuçta 1 muz 3 elmadan daha değerlidir. Piyasada elma fiyatı x artıyorsa muz fiyatı ters orantıya göre 3x artar. Ethereum'un son zamanlardaki artışını da herhangi bir sebebe bağlayamadığım için elma-muz örneği şimdilik geçerli olur sanırım.
peteycamey
Legendary
*

Activity: 1184
Merit: 1017

View Profile WWW
June 12, 2017, 01:56:42 PM

eth tabi ki. bitcoin çöp.

bitcoin bir deneme idi. başarısız oldu, ama diğerleri yani altcoinler için yepyeni kapılar açıldı.
mirallas
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 259

View Profile
June 12, 2017, 02:05:45 PM

Koinlerin max arz miktarının piyasa değerine etki edeceğini düşünmüyorum. Sonuçta 1 muz 3 elmadan daha değerlidir. Piyasada elma fiyatı x artıyorsa muz fiyatı ters orantıya göre 3x artar. Ethereum'un son zamanlardaki artışını da herhangi bir sebebe bağlayamadığım için elma-muz örneği şimdilik geçerli olur sanırım.

Elimizdeki gerçekten muzla elma mı bir düşünmek lazım. Ben ethereumun önünün açık olduğunu düşünüyorum. Şuan bitcoinde  muz fiyatına elma satılıyor. Bitcoin üzerindeki belirsizlikler kalkmadan, işlemler hızlanmadan tahtı sallanmaya çok müsait.
 Ethereum da sağlam bi haber gelmeden böyle yükselişe geçtiği için karını alanların yakında çıkışı vereceğini düşünüyorum. Sağlıklı bir yükseliş değil.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
June 12, 2017, 02:10:49 PM

Waves ve eth bitcoini ilerde geçecek sanıyorum.
her yeni yapılan proje diğerlerinden bir basamak daha yukarda oluyor tabiki daha sağlam daha geliştirilmiş olan tercih edilir
He bitcoin her zaman varlığını sürdürür o ayrı konu.
hhk1045
Hero Member

View Profile
June 12, 2017, 02:22:49 PM

bitcoin bir deneme idi. başarısız oldu, ama diğerleri yani altcoinler için yepyeni kapılar açıldı.

Hocam eth önü açık ama bitcoin de çöp değil herhalde. Tüm bu piyasa Btc üzerinden döner dönecektir. Eth çok ayrı bir kulvarda koşuyor. Karşılaştırma yapılacaksa Eth-Wawes- Exp gibi projeler karşılaştırılabilir. Eth ile Btc yi karşılaştırmak doğru değil. Altın ile Microsoftu karşılaştırmak gibi geliyor. Her şey bitcoini kazanmak için. Her şey bitcoinde bitiyor. Temel hedef ona daha fazla sahip olmak bence.
Ozza
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
June 12, 2017, 02:28:21 PM

Hocam eth önü açık ama bitcoin de çöp değil herhalde. Tüm bu piyasa Btc üzerinden döner dönecektir. Eth çok ayrı bir kulvarda koşuyor. Karşılaştırma yapılacaksa Eth-Wawes- Exp gibi projeler karşılaştırılabilir. Eth ile Btc yi karşılaştırmak doğru değil. Altın ile Microsoftu karşılaştırmak gibi geliyor.
tum yatirimin ethde olsa gelip adami onaylardin. bitcoin artik bittiiiiiii, devir ethereum devriiiiiiiiiii derdin. birader bi sus cidden artik

Bağış yapmak isteyenler için My Digibyte: D95izgSwah15tVWbQv1PYCNR5mYw1EsJnj Cheesy
hhk1045
Hero Member

View Profile
June 12, 2017, 02:31:31 PM

Hocam eth önü açık ama bitcoin de çöp değil herhalde. Tüm bu piyasa Btc üzerinden döner dönecektir. Eth çok ayrı bir kulvarda koşuyor. Karşılaştırma yapılacaksa Eth-Wawes- Exp gibi projeler karşılaştırılabilir. Eth ile Btc yi karşılaştırmak doğru değil. Altın ile Microsoftu karşılaştırmak gibi geliyor.
tum yatirimin ethde olsa gelip adami onaylardin. bitcoin artik bittiiiiiii, devir ethereum devriiiiiiiiiii derdin. birader bi sus cidden artik

ne alakası var. Bitcoin ile Ethereumu neden karşılaştıralım ? Markete gidip ethereum mu harcayacaksın. Sen bence olayın felsefesini araştır Smiley Eth değerlenmeyecek demiyorum hatta Eth marketcap ta bitcoini geçecektir. Eth de en az Bitcoin kadar bir devrimdir ama kulvarları farklı. İkisinden de alıp unutun daha ne deyim.
lugrugzo
Full Member

Activity: 158

View Profile
June 12, 2017, 03:06:02 PM

Bitcoin artan tx ücretleri yüzünden artık beni çileden çıkarıyor. Önceden 0.0001 koysam kafiydi, şimdi 0.0007 koyduğum işlem 3-4 saat onay almıyor (TL karşılığı 7 lira). Öyleyse neden BTC kullanayımki?

Benim gibi düşünen herkes BTC'den uzaklaşacaktır. Burada suç BTC protokolünde değil. Daha çok minerlarda.

My posts are not an incentive for investing, always do your own home work.
fullzeka (OP)
Newbie
*

View Profile
June 12, 2017, 03:13:35 PM

5000$ BTC'nin 2.5'u ile eth aldım koydum kenara bakalım  Grin Aynen ya btc işlem ücreti inanılmaz fazla oldu beni de çileden çıkarıyor. Koinim 0.0015 kesiyor sabit 15TL civarı ..  Huh
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
June 12, 2017, 04:46:21 PM

5000$ BTC'nin 2.5'u ile eth aldım koydum kenara bakalım  Grin Aynen ya btc işlem ücreti inanılmaz fazla oldu beni de çileden çıkarıyor. Koinim 0.0015 kesiyor sabit 15TL civarı ..  Huh

En iyisini yapmışsın bro ^^ Pişman olmazsın büyük ihtimal. Bol kazançlar...
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
June 12, 2017, 06:09:07 PM

BTC için çöp demek yanlış bence.
BTC kökleşmiş popüler altın olarak değerini koruyacaktır. ETH ciddi değerlere ulaşacaktır ileride ama bitcoinin tahtına oturması biraz zor gibi.
Her zaman ilklerin farklı yeri vardır. Zaman gösterecek tabi ki.
Alyattes
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
June 12, 2017, 06:53:56 PM

İnsanların çok çabuk piyasanın akışına kendini kaptırıyorlar. Etherium başarılı bir proje ama bitcoin'i geçeceğini sanmıyorum. Çok yakında sağlam bir düşüş yaşaması muhtemel. Sonraki çıkışında da bir yere kadar zorlayacaktır ama yukarıda bir çok arkadaşın da telaffuz ettiği gibi bitcoin ile eth farklı kulvarlar ve fiyat olarak geçmesinin de zor olduğunu düşünüyorum.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: