Bitcoin Forum
May 10, 2024, 06:23:41 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 4 5 6 [All]
  Print  
Author Topic: Bitcoin mi ETH mi ?  (Read 3526 times)
fullzeka (OP)
Newbie
*

Activity: 18
Merit: 0

View Profile
June 11, 2017, 07:21:13 AM

Uzun vadede hangisi daha çok kazandırır ? Bugün ETH'nin grafiğine baktım ve 1 günde 280'lerden 320'lere yükseldiğini gördüm.Açıkçası biraz cezbetti. 1.8 bitcoinim var.Sizce birazı veya tamamı ile ETH almalı mıyım ? Yine uzun vadede ETH , BTC'den daha popüler olur mu ?
1715322221
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715322221
Reply with quote  #2

1715322221
Report to moderator
The forum was founded in 2009 by Satoshi and Sirius. It replaced a SourceForge forum.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715322221
Hero Member
*

Ignore
1715322221
Reply with quote  #2

1715322221
Report to moderator
1715322221
Hero Member
*

Ignore
1715322221
Reply with quote  #2

1715322221
Report to moderator
1715322221
Hero Member
*

Ignore
1715322221
Reply with quote  #2

1715322221
Report to moderator
guclu
Full Member

Activity: 260
Merit: 102

View Profile WWW
June 11, 2017, 10:20:05 AM

Konuya yeni birisi olarak bir kaç gündür başımı kaldırmadan bunları okuyorum. Genel kanı ETH'nin tahtı devralacağı ya da en azından BTC kadar güçleneceği yönünde. BTC'yi geçmesi halinde piyasanın çok dalgalanır hale gelip büyük yatırımcıları korkutacak bir ortam oluşturma riskinden de bahsediliyor. Bu da piyasada genel bir düşüş ihtimali demek. Ama şu anda paranın bir kısmını ETH'ye çevirmek tamamen BTC'de tutmaktan daha mantıklı görünmekte, evet. BTC buradan daha büyümeyecek diye bir şey de yok tabii ki... Ama küçüğün büyümesi, büyüğün devleşmesinden kolay oluyor haliyle. ETH'ye yatırılan paranın 1 yıl içinde 10 katında çıkması kimseyi şaşırtmaz, ama BTC'nin $20k olduğunu şu anda hayal etmek bir fantastik. Olmaz mı? Olmaz demek de olmaz... ama diğer kadar kolay değil  Smiley

fullzeka (OP)
Newbie
*

View Profile
June 11, 2017, 10:35:19 AM

Konuya yeni birisi olarak bir kaç gündür başımı kaldırmadan bunları okuyorum. Genel kanı ETH'nin tahtı devralacağı ya da en azından BTC kadar güçleneceği yönünde. BTC'yi geçmesi halinde piyasanın çok dalgalanır hale gelip büyük yatırımcıları korkutacak bir ortam oluşturma riskinden de bahsediliyor. Bu da piyasada genel bir düşüş ihtimali demek. Ama şu anda paranın bir kısmını ETH'ye çevirmek tamamen BTC'de tutmaktan daha mantıklı görünmekte, evet. BTC buradan daha büyümeyecek diye bir şey de yok tabii ki... Ama küçüğün büyümesi, büyüğün devleşmesinden kolay oluyor haliyle. ETH'ye yatırılan paranın 1 yıl içinde 10 katında çıkması kimseyi şaşırtmaz, ama BTC'nin $20k olduğunu şu anda hayal etmek bir fantastik. Olmaz mı? Olmaz demek de olmaz... ama diğer kadar kolay değil  Smiley

''Küçüğün büyümesi, büyüğün devleşmesinden kolay oluyor.'' aynen ben de böyle düşünüyorum aslında Smiley Yorumun için teşekkürler.
Maxwell49
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
June 11, 2017, 05:36:52 PM

Her geçen gün Ethereum tabanlı altcoinler çıkarken ve Ethereum'un hacmi neredeyse Bitcoini yakalamışken kesinlikle Ethereum diyorum.
guclu
Full Member

View Profile WWW
June 11, 2017, 05:40:12 PM

''Küçüğün büyümesi, büyüğün devleşmesinden kolay oluyor.'' aynen ben de böyle düşünüyorum aslında Smiley Yorumun için teşekkürler.

Bu arada çok aynı felsefeyle yola çıkarak, oranla ETH'den de çok daha fazla büyüme potansiyeli olan küçük coinlere de ufak deneme atışları yapılabilir bir miktar. Araştırmanı tavsiye ederim  Wink

hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
June 11, 2017, 06:39:29 PM

Neden ikisinden de alıp kenara atmıyorsunuz ?
mirallas
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 259

View Profile
June 12, 2017, 01:27:00 PM

Ethereum market çapı olarak bitcoini geçecek diye düşünüyorum zaten az bişey kaldı. Sonuçta 90 küsür milyon eth varken 21 milyon kadar btc olacak. Şimdilik 600 doları görmesi mucize gibi görünmüyor, görürse de bitcoinin tahtı sallanacaktır ama yıkılacağını sanmıyorum. Geçen hafta 260$ dan alacaktım pahalı gelmişti ha düştü ha düşecek diyordum, kaçırdığım kara yanıyorum yazık oldu. Bi düzeltme gelirse daha sağlıklı bir büyüme gerçekleşir. Şuan baya boğa piyasasındayız, deli gibi alım yapıyorlar. YTD. Herkese bol kazançlar
Ozza
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
June 12, 2017, 01:37:27 PM

Ethereum bitcoini gectigi zaman ben short girecegim. Wink

Bağış yapmak isteyenler için My Digibyte: D95izgSwah15tVWbQv1PYCNR5mYw1EsJnj Cheesy
thebitstreet
Hero Member

Activity: 510
Merit: 500

View Profile
June 12, 2017, 01:53:41 PM

Ethereum market çapı olarak bitcoini geçecek diye düşünüyorum zaten az bişey kaldı. Sonuçta 90 küsür milyon eth varken 21 milyon kadar btc olacak. Şimdilik 600 doları görmesi mucize gibi görünmüyor, görürse de bitcoinin tahtı sallanacaktır ama yıkılacağını sanmıyorum. Geçen hafta 260$ dan alacaktım pahalı gelmişti ha düştü ha düşecek diyordum, kaçırdığım kara yanıyorum yazık oldu. Bi düzeltme gelirse daha sağlıklı bir büyüme gerçekleşir. Şuan baya boğa piyasasındayız, deli gibi alım yapıyorlar. YTD. Herkese bol kazançlar

Koinlerin max arz miktarının piyasa değerine etki edeceğini düşünmüyorum. Sonuçta 1 muz 3 elmadan daha değerlidir. Piyasada elma fiyatı x artıyorsa muz fiyatı ters orantıya göre 3x artar. Ethereum'un son zamanlardaki artışını da herhangi bir sebebe bağlayamadığım için elma-muz örneği şimdilik geçerli olur sanırım.
peteycamey
Legendary
*

Activity: 1184
Merit: 1017

View Profile WWW
June 12, 2017, 01:56:42 PM

eth tabi ki. bitcoin çöp.

bitcoin bir deneme idi. başarısız oldu, ama diğerleri yani altcoinler için yepyeni kapılar açıldı.
mirallas
Sr. Member

View Profile
June 12, 2017, 02:05:45 PM

Koinlerin max arz miktarının piyasa değerine etki edeceğini düşünmüyorum. Sonuçta 1 muz 3 elmadan daha değerlidir. Piyasada elma fiyatı x artıyorsa muz fiyatı ters orantıya göre 3x artar. Ethereum'un son zamanlardaki artışını da herhangi bir sebebe bağlayamadığım için elma-muz örneği şimdilik geçerli olur sanırım.

Elimizdeki gerçekten muzla elma mı bir düşünmek lazım. Ben ethereumun önünün açık olduğunu düşünüyorum. Şuan bitcoinde  muz fiyatına elma satılıyor. Bitcoin üzerindeki belirsizlikler kalkmadan, işlemler hızlanmadan tahtı sallanmaya çok müsait.
 Ethereum da sağlam bi haber gelmeden böyle yükselişe geçtiği için karını alanların yakında çıkışı vereceğini düşünüyorum. Sağlıklı bir yükseliş değil.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
June 12, 2017, 02:10:49 PM

Waves ve eth bitcoini ilerde geçecek sanıyorum.
her yeni yapılan proje diğerlerinden bir basamak daha yukarda oluyor tabiki daha sağlam daha geliştirilmiş olan tercih edilir
He bitcoin her zaman varlığını sürdürür o ayrı konu.
hhk1045
Hero Member

View Profile
June 12, 2017, 02:22:49 PM

bitcoin bir deneme idi. başarısız oldu, ama diğerleri yani altcoinler için yepyeni kapılar açıldı.

Hocam eth önü açık ama bitcoin de çöp değil herhalde. Tüm bu piyasa Btc üzerinden döner dönecektir. Eth çok ayrı bir kulvarda koşuyor. Karşılaştırma yapılacaksa Eth-Wawes- Exp gibi projeler karşılaştırılabilir. Eth ile Btc yi karşılaştırmak doğru değil. Altın ile Microsoftu karşılaştırmak gibi geliyor. Her şey bitcoini kazanmak için. Her şey bitcoinde bitiyor. Temel hedef ona daha fazla sahip olmak bence.
Ozza
Member
**

View Profile
June 12, 2017, 02:28:21 PM

Hocam eth önü açık ama bitcoin de çöp değil herhalde. Tüm bu piyasa Btc üzerinden döner dönecektir. Eth çok ayrı bir kulvarda koşuyor. Karşılaştırma yapılacaksa Eth-Wawes- Exp gibi projeler karşılaştırılabilir. Eth ile Btc yi karşılaştırmak doğru değil. Altın ile Microsoftu karşılaştırmak gibi geliyor.
tum yatirimin ethde olsa gelip adami onaylardin. bitcoin artik bittiiiiiii, devir ethereum devriiiiiiiiiii derdin. birader bi sus cidden artik

Bağış yapmak isteyenler için My Digibyte: D95izgSwah15tVWbQv1PYCNR5mYw1EsJnj Cheesy
hhk1045
Hero Member

View Profile
June 12, 2017, 02:31:31 PM

Hocam eth önü açık ama bitcoin de çöp değil herhalde. Tüm bu piyasa Btc üzerinden döner dönecektir. Eth çok ayrı bir kulvarda koşuyor. Karşılaştırma yapılacaksa Eth-Wawes- Exp gibi projeler karşılaştırılabilir. Eth ile Btc yi karşılaştırmak doğru değil. Altın ile Microsoftu karşılaştırmak gibi geliyor.
tum yatirimin ethde olsa gelip adami onaylardin. bitcoin artik bittiiiiiii, devir ethereum devriiiiiiiiiii derdin. birader bi sus cidden artik

ne alakası var. Bitcoin ile Ethereumu neden karşılaştıralım ? Markete gidip ethereum mu harcayacaksın. Sen bence olayın felsefesini araştır Smiley Eth değerlenmeyecek demiyorum hatta Eth marketcap ta bitcoini geçecektir. Eth de en az Bitcoin kadar bir devrimdir ama kulvarları farklı. İkisinden de alıp unutun daha ne deyim.
lugrugzo
Full Member

Activity: 158

View Profile
June 12, 2017, 03:06:02 PM

Bitcoin artan tx ücretleri yüzünden artık beni çileden çıkarıyor. Önceden 0.0001 koysam kafiydi, şimdi 0.0007 koyduğum işlem 3-4 saat onay almıyor (TL karşılığı 7 lira). Öyleyse neden BTC kullanayımki?

Benim gibi düşünen herkes BTC'den uzaklaşacaktır. Burada suç BTC protokolünde değil. Daha çok minerlarda.

My posts are not an incentive for investing, always do your own home work.
fullzeka (OP)
Newbie
*

View Profile
June 12, 2017, 03:13:35 PM

5000$ BTC'nin 2.5'u ile eth aldım koydum kenara bakalım  Grin Aynen ya btc işlem ücreti inanılmaz fazla oldu beni de çileden çıkarıyor. Koinim 0.0015 kesiyor sabit 15TL civarı ..  Huh
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
June 12, 2017, 04:46:21 PM

5000$ BTC'nin 2.5'u ile eth aldım koydum kenara bakalım  Grin Aynen ya btc işlem ücreti inanılmaz fazla oldu beni de çileden çıkarıyor. Koinim 0.0015 kesiyor sabit 15TL civarı ..  Huh

En iyisini yapmışsın bro ^^ Pişman olmazsın büyük ihtimal. Bol kazançlar...
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
June 12, 2017, 06:09:07 PM

BTC için çöp demek yanlış bence.
BTC kökleşmiş popüler altın olarak değerini koruyacaktır. ETH ciddi değerlere ulaşacaktır ileride ama bitcoinin tahtına oturması biraz zor gibi.
Her zaman ilklerin farklı yeri vardır. Zaman gösterecek tabi ki.
Alyattes
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
June 12, 2017, 06:53:56 PM

İnsanların çok çabuk piyasanın akışına kendini kaptırıyorlar. Etherium başarılı bir proje ama bitcoin'i geçeceğini sanmıyorum. Çok yakında sağlam bir düşüş yaşaması muhtemel. Sonraki çıkışında da bir yere kadar zorlayacaktır ama yukarıda bir çok arkadaşın da telaffuz ettiği gibi bitcoin ile eth farklı kulvarlar ve fiyat olarak geçmesinin de zor olduğunu düşünüyorum.
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
June 12, 2017, 06:55:41 PM

2020 yilinda bitcoin oraninin altcoin orani tahminleri %25 olarak tahmin ediliyor(birkac degisik yerde gordum nere hatirlamiyorum ama suan) buradan yolacikarak suanki %40 oraninin altinda olmasi nedeniyle ben bitcoine seviyeli yaklasiyorum..
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
June 12, 2017, 06:59:54 PM

Şu an piyasada olan her coin deneme sürümü her zaman için yerini başka bir coine kaptırabilir. Dünya değişiyor, her şey değişebilir.
CoinCini
Full Member

Merit: 100

View Profile
June 12, 2017, 08:46:16 PM

ben bu soruya waves diye cevap vermek istiyorum. bitcoin'i geçermi bilmem ama etherium'la kapışacak gibi duruyor.
guclu
Full Member

View Profile WWW
June 12, 2017, 09:35:50 PM

ben bu soruya waves diye cevap vermek istiyorum. bitcoin'i geçermi bilmem ama etherium'la kapışacak gibi duruyor.

Ağzından bal damlıyor... Biraz iddialı bir söylem tabi ama gerçekten başarılı bir platform, o yüzden imkansız diyemiyorum. Fiyatı da böyle düşmüşken alıp kenara koymalık.

aragom
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
June 12, 2017, 09:41:59 PM

waves in o seviyelere gelmesi çok zor. yükselme zamanlarında gizli bir el bastırıyor gibi sanki aşağıya doğru. waves 0.005btc yıl sonuna kadar geleceği maksimum nokta olarak görüyorum.
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
June 12, 2017, 09:49:05 PM

waves in o seviyelere gelmesi çok zor. yükselme zamanlarında gizli bir el bastırıyor gibi sanki aşağıya doğru. waves 0.005btc yıl sonuna kadar geleceği maksimum nokta olarak görüyorum.

katılıyorum ve katılmıyorum.
waves aşırı yükselmesini istemiyorlar doğru kontrol edilmese waves temmuz sonuna kadar 20 doları görür. ki benim tahminim yılsonu bu seviyelerdi.
yılsonu tahmini dolar bazında vereyim 50 dolar civarının olacağı düşüncesindeyim hatta waves konusunda ki exchange resmini yayınlasın şimdi doğru dürüst bir cüzdanı olmayan coin için konuşuyorum . yıl sonu 100 dolar kırarbilir.
Peao
Legendary
*

Activity: 1320
Merit: 1001

View Profile
June 12, 2017, 09:49:13 PM

Bitcoini hiç bir altcoin geçemez. hadi geçti diyelim kalıcı olmaz. bu piyasada tek bir horoz var. başka horozlar ötmez.

dünya piyasalarında tek sözü geçen Dolar gibi. ETH 2000 Dolar olur belki 2018 de ama bitcoin de 5000 Dolar olur en az.

bitcoinin çöp olması demek, kriptonun sonu demek.  Cheesy çöp olacak derseniz köşe olmaya bakın bir an önce.  Wink
jmalkovich
Sr. Member

Activity: 532

View Profile
June 12, 2017, 09:50:54 PM

Neden zor olsun sadece bugün için görüyorsunuz. Dalgaların önü çok açık merkezsiz bir borsa daha henüz emeklemeye başlamadı bile. Sadece crypto currency olarak değil bir çok amaçlı olabilir.

retail.global

◣  FACEBOOK
◣  TWITTER
◣  TELEGRAM
◣  MEDIUM
guclu
Full Member

View Profile WWW
June 12, 2017, 09:51:00 PM

Buna hiç katılmıyorum hocam. Stratis ve waves, daha projelerini tam olarak hayata bile geçirmemişken hadlerinden fazla bir çıkış yakaladılar. Bunun bir geri dönüşü olacaktı. Ama waves'in gelecek planlaması çok net. O yüzden bu düşüşün çıkışı çok daha olası. Kullandığı teknoloji, hitap edeceği kitle ve duyulacak ihtiyaç çok ciddi bir atılım. Bir bancor sıçraması yapmasa da, bu da durduğu yerde sıçradı aslında. Esas Ekim'e doğru, ve özellikle Ekim'den sonra izleyin waves'i. At fav'a bekle Cheesy

mtmitat
Sr. Member

Merit: 265

View Profile
June 12, 2017, 09:54:47 PM

Bitcoini herhangi bir altcoin geçse bile kalıcı olmaz dşye düşünüyorum bu piyasanın babası bitcoin ama waves ın bitcoini ileride ciddi derecede zorlayacağını düşünüyorum.
onesalt
Hero Member

Activity: 756

View Profile
June 12, 2017, 10:01:22 PM

Buna hiç katılmıyorum hocam. Stratis ve waves, daha projelerini tam olarak hayata bile geçirmemişken hadlerinden fazla bir çıkış yakaladılar. Bunun bir geri dönüşü olacaktı. Ama waves'in gelecek planlaması çok net. O yüzden bu düşüşün çıkışı çok daha olası. Kullandığı teknoloji, hitap edeceği kitle ve duyulacak ihtiyaç çok ciddi bir atılım. Bir bancor sıçraması yapmasa da, bu da durduğu yerde sıçradı aslında. Esas Ekim'e doğru, ve özellikle Ekim'den sonra izleyin waves'i. At fav'a bekle Cheesy

Waves hedef kitlesi olarak çok iyi aslında zamanla borsacıların wall streetin sempatisini kazanacaktır Smiley
Rick S
Member
**

Activity: 90

View Profile
June 12, 2017, 11:40:16 PM

dün yaşanan ani düşüşte eth çok sağlam durdu. diyeceklerim bu kadar.
mirallas
Sr. Member

View Profile
June 13, 2017, 02:15:13 AM

Piyasadan çıkmış bi para göremiyorum. O zaman bitcoinden altcoinlere bir geçiş oldu diyebiliriz ethereum da 7milyar dolar pazar çapını genişletti. Bence bu düşüşün en büyük sebebi ethereuma olan eğilimdir. Piyasa oraya kayarken sağlam durması gayet normal.
kaysersozee
Full Member

Activity: 367

View Profile WWW
June 13, 2017, 05:10:33 AM

Hocam eth önü açık ama bitcoin de çöp değil herhalde. Tüm bu piyasa Btc üzerinden döner dönecektir. Eth çok ayrı bir kulvarda koşuyor. Karşılaştırma yapılacaksa Eth-Wawes- Exp gibi projeler karşılaştırılabilir. Eth ile Btc yi karşılaştırmak doğru değil. Altın ile Microsoftu karşılaştırmak gibi geliyor. Her şey bitcoini kazanmak için. Her şey bitcoinde bitiyor. Temel hedef ona daha fazla sahip olmak bence.

Evet şuan için öyle kısa vadede kazanmak isteyenlerin referans noktası btc. Alım satımda yüzde karı bile kaç btc kazandığımızla ölçüyoruz. Ama bu da zamanla değişebilir. Bugün btc referansken yarın eth olabilir.
Belki ikisi de olmaz çok daha gelişmiş bi coin ikisinin yerini de alabilir Smiley

membis
Full Member

Activity: 336

View Profile
June 13, 2017, 05:45:48 AM

Btc mi Eth mi diye karşılaştırma yapmaya gerek yok bence. Bütçesi yeten varsa ikisinden de yüzde elli elli alarak oranlayabilir. Bütçesi düşük olan da waves gibi alternatiflere yönelmeli diye düşünüyorum.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
June 13, 2017, 08:24:32 AM

ETH'nin BTC fiyatını geçebileceği konuşuluyor ki bende katılıyorum buna.
BTC ilk olduğu için bu kadar değerli. Yoksa gelişmiş özellikleri yok.
Gönderip almalarda bu kadar yüksek fee istenmesi bu alemin doğasına aykırı, ayrıca uzun onay süreleri var...
Geliştiricisi bile bilinmiyor BTC'nin! Smiley

Gelecek Waves ve ETH'nin!

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Turkoin
Sr. Member

Activity: 392

View Profile
June 13, 2017, 08:38:21 AM

ETH -tabiki. ama bitcoini de yabana atacak değiliz. gelecekte daha fazla kazanç sağlayabilir. yeni çıkan projeler yüzde 80 eth altyapısını kullanıyor. bu da ileriye dönük yatırımların ETH kanalıyla yapılacağı anlamına geliyor.

daha çok ETH ye ihtiyaç duyulacak. değerlenecek. bir projeye belki ileride 1 ETH anca atabileceğiz.

coininiz bol olsun. Smiley
mtmitat
Sr. Member

Merit: 265

View Profile
June 13, 2017, 10:09:00 AM

Bitcoine segwit lazım çok yavaş kalıyor eth ye göre zaten segwit yapmaz ise yakın zamanda, bitcoin liderliği eth ye bırakacak
Rick S
Member
**

Activity: 90

View Profile
June 13, 2017, 10:11:21 AM

Piyasadan çıkmış bi para göremiyorum. O zaman bitcoinden altcoinlere bir geçiş oldu diyebiliriz ethereum da 7milyar dolar pazar çapını genişletti. Bence bu düşüşün en büyük sebebi ethereuma olan eğilimdir. Piyasa oraya kayarken sağlam durması gayet normal.

coinmarketcap.com'da gördüğüm kadarıyla market hacmi 102 milyar dolara kadar gerilemişti.
mavibalina
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
June 13, 2017, 08:19:44 PM

İkisi de işlem hacmi olarak birbirine yakın seyretmeye başladı. Bence kendi kendini gerçekleştiren bir kehanet olacak ve piyasa değeri olarak yakın vadede ETH geçecektir. Öte yandan şu da bir gerçek ki her ikisi de bundan sonra çok fazla spekülatif hareket yapmayacak gibi duruyor. ETH için öngörüm max. 1000 USD 1 yıllık bir süre zarfında BTC için ise 3500 USD seviyeleri. İkisi de bundan sonra yatırımcısını üzmez ancak büyük paralar koymadan büyük paralar kazanmak zorlaşıyor bu piyasada. Bir de esasen ikisi de birbirinin rakibi değil teknolojik olarak. Ve ikisinin de teorik ve pratik dezavantajları var. Özetle henüz 6-7 yaşında bir piyasadayız. Herkes (bunların arasında ben de varım) konuşuyor. Sağda solda 3 ay önce 1000'de 1'i fiyatında olan varlıklar için teknik analizler falan görüyorum. Gerçek şu ki halen sığ, öngörülemez ve spekülatif bir piyasadayız. Burada sabreden ve akıllı risk alan kazanacaktır.   
dilemx
Full Member

Activity: 202

View Profile
June 13, 2017, 08:22:13 PM

bitcoinin zamanla geriliyeceğini yenilikçi projelerin ön plana çıkacağını düşünüyorum.Etherium yenilikçi olduğu için bitcoini geçeceğine inanıyorum.

■  RESTART ENERGY 
RED MWAT Token DEMOCRATIZING ENERGY
Facebook Twitter Telegram AnnouncementJoin our Token Sale
major3444
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 1

View Profile
February 21, 2018, 12:25:20 PM

Arkadaşlar merhaba
Ben uzun vadeli yatırım düşünüyorum kısa süreli al sat yapmak istemiyorum sizce bu durumda hangisine yatırım yapmalıyım?
Benim gönlümden geçen ETH ama RİPPLE de Btcturk borsasına girdi şuan uygun olması cezbediyor ama ne kadar pirim yapar bilemiyorum ve keşke Bitcoine yetişebilseydik diyorum onu kaçırdık sanırım.
The Rose Rain
Full Member

View Profile
February 21, 2018, 12:54:03 PM

hocam 1.8 bitcoinin tamamını eth ye yatırmanızı tavsiye etmem en azından %50-50 yapın,

benim asıl önerim ise sepet oluşturmanız olacaktır.
yuzdeyuzmalt
Full Member

Activity: 224

View Profile
February 21, 2018, 12:57:30 PM

Hocam kendine bir sepet yap ve bu sepetin içinde %40 BTC  %30 da eth bulundur bunların ikside güvenli liman olarak kabul edilen coinlerdir. Tek birisine para yatırıp bekleme.
megadeth1992
Member
**

Activity: 350

W12 – Blockchain protocol

View Profile
February 21, 2018, 01:10:19 PM

Yatirimi ikisi arasında böl bence de. Arkadaşların da söylediği gibi. Konu ilk açıldığında btc fiyatı neydi. Ozman benim daha kripto paralarla hiç alakam yoktu bilgim dahi yoktu. Keske olsaydı keşke

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol                         
            Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING

◥ TELEGRAMWHITEPAPERTWITTERFACEBOOK ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ❱❱❱ R E G I S T E R  for the  TO K E N  S A L E ❰❰❰
zaza4700
Newbie
*

Activity: 252

View Profile
February 21, 2018, 02:14:00 PM

bence bunu sormanız bu işn heralde çok yenisiniz yoksa bu soruyu sormazdınız tabiki btc he btc sonra hangisi derseniz tabiki etheerum dur
flamingo890
Member
**

Activity: 84

View Profile WWW
February 21, 2018, 06:24:35 PM

Bitcoin mi Ethereum mu sorusunun cevabı er ikisine de yatırım yapılması gerektiğidir. Dijital para pazarı liderliğini Bitcoin çeker, her iki kripto parayı da destekleyen sayısı çok fazla yatırım yapanlar mutlaka Bitcoin ve Ethereum alır.
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
February 21, 2018, 07:04:53 PM

Dostum bence her ikisinede hatta bir de diğer potansiyel alt coinlerden de bulup paranı bölerek gir. Çünkü ya hep derken , hiç olmasın. Örneğin parayı üçe  bölüp ikisi ile btc ve eth alırsın. Kalan payla birkaç alt coin tekrar alınabilir. Örneğin neo gibi..
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
February 21, 2018, 07:07:22 PM

iki ay önce sorsaydınız ethereum derdim ama bugün bitcoin diyorum. iki ay sonra ne diyeceğim belli olmaz.  Smiley
Kripto_adam
Full Member

Merit: 108

The World’s First Blockchain Core

View Profile
February 21, 2018, 07:12:06 PM

Uzun vadede hangisi daha çok kazandırır ? Bugün ETH'nin grafiğine baktım ve 1 günde 280'lerden 320'lere yükseldiğini gördüm.Açıkçası biraz cezbetti. 1.8 bitcoinim var.Sizce birazı veya tamamı ile ETH almalı mıyım ? Yine uzun vadede ETH , BTC'den daha popüler olur mu ?

Benden önce 1-2 kisi daha yazmis ama bence ikiside. hatta ben olayi 1 adim daha ileri tasiyorum ve birazda market capi kucuklerden al diyorum soyle 0,2 btc kadar falan.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
February 21, 2018, 07:57:28 PM

Benim tercihim herzaman ethereum üzerine olmuştur hem daha karlı hemde daha güvenilir geliyor  bana.

tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
February 21, 2018, 07:59:42 PM

Şu an BTC yatırım için daha uygun.daha önce ulaştığı 19k'ya ulaşması pek zor olmasa gerek.19k'yı kırdıktan sonra ETH'ye geçilebilir.Dengeyi iyi korumak lazım.Yüksek iken değil düşük iken girilir yükselince satılır.Ters döngü olabilir ETH'den BTC'ye geçişler şu ara hızlanabilir.
burkay
Full Member

Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
February 21, 2018, 08:04:29 PM

Teknoloji olarak şahsen ben ethereum derim, ethereum daha çok hoşuma gitmiştir, fakat genel öngörü olarak baktığımız da ethereum un bitcoin fiyatını geçebileceğine pek de ihtimal vermiyorum, elbette aşağı yukarı fiyatları dengelenebilir ama bitcoini geçeceğini zannetmem.

Bitinator
Sr. Member

Activity: 746
Merit: 251

View Profile
February 21, 2018, 08:05:34 PM

Bana göre bu sene içerisinde Bitcoin daha fazla kazandıracak ama 2019'da yine bir altcoin yükselişiyle karşılaşabiliriz.. Ben Bitcoin'e güvenli yatırım gözüyle bakıyorum, paramı katlamakla fazla uğraşmıyorum yeterki param güvenli bir şekilde değerlensin.

INVALID BBCODE: close of unopened tag in table (1)
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
February 21, 2018, 08:06:24 PM

Benim için bitcoin şu sıralar mantıklı.Alınabilincek fiyatlarda şuanda yakın zamanda sağlam bir pump bekliyorum.Zaman gösterecek

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
Eflatun
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
February 21, 2018, 08:39:56 PM

iki ay önce sorsaydınız ethereum derdim ama bugün bitcoin diyorum. iki ay sonra ne diyeceğim belli olmaz.  Smiley

Ben de aynı düşüncedeyim. Düşen bitcoin olunca çıkış trendinde önce babalar yükselir. Fakat uzun vadede etheriumu tek geçerim. Eth nin önünde daha gidecek çok yol var. Zaman onun lehine çalışacaktır...
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
February 21, 2018, 08:47:49 PM

Etherumun önü açıkda Piyasalar çok kötü bu kadar kötü bir Piyasada şu anda bir şeyleri kestirebilmek mümkün değil. Btc her daim bir randımanlı ilerler ama etherum daha farklı olmalı bana göre.
Eflatun
Member
**

Merit: 11

View Profile
February 21, 2018, 09:14:45 PM

Etherumun önü açıkda Piyasalar çok kötü bu kadar kötü bir Piyasada şu anda bir şeyleri kestirebilmek mümkün değil. Btc her daim bir randımanlı ilerler ama etherum daha farklı olmalı bana göre.

Piyasada bu kadar İCO varken üstelik neredeyse hepsi ETH üzerinden yapılmaktayken. ETH ye olan talep ETH yi hiç beklemediğimiz yerlere taşıyabilr. Sadece şu bitcoin stabil bir düzeye gelsin yeter.
token10250
Member
**

Activity: 154

View Profile WWW
February 21, 2018, 09:32:33 PM

Bana göre Bitcoin in inişleri çok sert olduğu için kar yapıp yapmayacağınız kaçtan gireceğinize bağlıi şu an 10500$ lerde iken 19000$ leri gördügünü biliyoruz, ancak ETH bitcoine göre bir debze daha stabil gibi. Risk almak istemezseniz genelde 700$-800$ bantlarında ortalaması. Yatırımınızı bölmenizde fayda var...
zdrovie
Full Member

Activity: 420

View Profile
February 21, 2018, 09:39:26 PM

Kaç aylık konuyu hortlatmışsınız resmen bugün.valla bu sıra btcde kalmak mantıklı duruyor ama ben ethereum ve altcoinlerde takılı kaldım malesef ve bu fiyatlardanda bozma taraftarı değilim o yüzden ya bismillah hold yapalım dedik ve o şekilde bekliyorum hala.
üçüncü bi seçenekte USDT eğer düşüşün süreceğini düşünüyorsanız usdt çok akıllıca olabilir

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
okanciftci74
Member
**

View Profile
February 21, 2018, 09:57:52 PM

Şuan bitcoin ama çok dengesiz bi sistem var bitcoin yükseliyor altlar düşüyor bitcoün düşüncede altlar düşüyor normalda çıkardı. Ethereumda düşüyor bitcoine bakaraktan fazla düüştü
ozlemt4296
Member
**

CAT.EX Exchange

View Profile
February 21, 2018, 10:15:36 PM

Daha önceleri sadece bitcoin derdim ama etherum bı anda bitcoinden bı tık öne geçti o yüzden şu an etherum derim başkada bişey demem ama yatırımını yarı yarıya bölmende fayda var

mahoni2100
Member
**

Merit: 12

View Profile
February 22, 2018, 07:31:04 AM

btc al daha iyi bu günlerde etherium bu tür dalgalanmalardan sürekli olarak kötü yönde etkilenir hale gelmiş durumda neo ise yüzde 35 ten fazla değer kazandı dikkatini çekerim

murado
Jr. Member
*

Merit: 2

View Profile WWW
February 22, 2018, 07:43:20 AM

herkesinde bildiği gibi uzun vadede bitcoin her zaman altcoinlerden daha iyi bir yatırım olcağından herkes aynı fikirde

Vertex   |   A UNIQUE ECOSYSTEM FOR INVESTORS, THE COMMUNITY AND ICOS
╚═════  'The worlds first ICO aftermarket'  ═════╝
criptoturk
Member
**

View Profile WWW
February 22, 2018, 08:13:06 AM

Eterreum'un sene sonu 5000 $ bir rivayete göre de 20000 dolar olma beklentisi var ve bu ekonomi dergilerinde bile konuşulur oldu. birde demin bir arkadaşın dediği gibi birçok da eter destekli coinler var..Yani çok daha sağlam bir altyapısı var..yatırım için hem daha güvenli hem mantıklı geliyor bana

H A R A                [  WHITEPAPER   │   LITEPAPER  ]                H A R A  
Empowering billions through data one byte at a time
TWITTER     GITHUB          REDDIT     FACEBOOK     BITCOINTALKLINKEDIN
nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
February 22, 2018, 04:03:22 PM

Lighting Network gelmediği sürece her alanda ethereum , Hatta smart contract'ta eklenebilir buna .

Çıkan ICO'lar tamamı ETH Kaynaklı . Bu cok büyük avantaj .

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
aragom
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
February 22, 2018, 06:51:51 PM

Lighting Network gelmediği sürece her alanda ethereum , Hatta smart contract'ta eklenebilir buna .

Çıkan ICO'lar tamamı ETH Kaynaklı . Bu cok büyük avantaj .

en geç 3 seneye kadar eth btc yi geçer. o yüzden yatırımlarınızı eth olarak yapın.

arkadaş haklı son çıkan büyük icolar hep erc20 token.
Sekon
Full Member

Activity: 490

View Profile
February 22, 2018, 07:20:34 PM

aslında ikisi birden yatırımınızın tümünü tek bir şey de toplamayın bana göre biraz daha riskli bir durum hem eth hem bitcoin alıp bekleyebilirsiniz.
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
February 22, 2018, 07:22:07 PM

Hep ethereumu tercih ederdim ama son günlerdeki bitcoindeki biraz olsun düşüş beni bitcoine itti. Şuan alım zamanları bana göre.

Midesiz
Member
**

Activity: 378
Merit: 20

View Profile
February 22, 2018, 07:24:11 PM

İkisine de yatırım yapın. Çünkü ikiside en iyisi. Böylelikle hem riskinizi azaltmış hem de kazancınızı arttırma şansınız olacaktır.

kubra68
Member
**

View Profile
February 23, 2018, 07:27:44 AM

btc ile  eth dikkat ediyorum hep paralel yükseliyor yada düşüyor. bence eth ; btc ye göre daha çok kazandırır.En sonunda eth teknolojisini değiştirerek güçlendirdiği varsayılırsa ve piyasada kullanılabileceği varsayılırsa eth daha çok değerleneçeğini düşünüyorum.

mahoni2100
Member
**

Merit: 12

View Profile
February 23, 2018, 07:40:05 AM

her iki coinde 2x yapma potansiyeline sahip olan paralar bunu beklemek için bu yılın son zamanlarında bu hedefe yetişecektir

ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
February 23, 2018, 09:18:00 AM

Her ikisi de çok popüler ve çıkma zamanını iyi belirlersen her ikisi de iyi kazandırabilir. Bende her ikisi de var ama BTC miktarını çok daha fazla tutuyorum. ETH BTC nin hareketli olduğu zamanlarda kaybettiriyor.
grkms
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 251

View Profile
February 23, 2018, 09:18:31 AM

Şişen ağ geçitleri yüksek fee ücretleri derdi bitmiyor ki BTC ' nin . Ağırlık kadar ciddi bir şekilde ıhtan ıhtan ETH ' ye kayıyor gibi düşünüyorum . Ama seneye ama 10 seneye Ethereum zirvede olacaktır ..
Arizona
Full Member

Activity: 264

View Profile
February 23, 2018, 10:04:55 PM

Ethereum için olumsuz düşünen çok fazla insan görmedim şu ana kadar btcye sayıp söven çok fazla. Hangisinin ne zaman kazandıracağı belli olmaz fakat şansını ikisine paylaştırman daha iyi olabilir.
Sundiego
Newbie
*

Activity: 274

View Profile
February 24, 2018, 03:23:01 PM

Ethereum önümüzdeki yıllarda daha iyi kazandırabilir ve btcnin popülerliğini geçip zirveye oturabilir. Ama btc her zaman zirvede kaladabilir. Ben ethyi daha çok beğeniyorum.
CryptoriaCitizen
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
February 24, 2018, 04:39:50 PM

Biri değer saklama aracı diğeri ise işlem aracı.

Bence bu versus bir yerde doğru değil diye düşünüyorum.İkisi de birbirini tamamlıyor aslında kripto piyasasında.
minionstar
Member
**

Activity: 196

Streamity Decentralized cryptocurrency exchange

View Profile
February 24, 2018, 05:37:03 PM

İkisi de kazandıracaktır bence. İkisine de güveniyorum ancak ethereumun bu sene daha hızlı ilerleyeceğini düşünüyorum.
Bitcoin biraz daha inişli çıkışlı olacak gibi duruyor. Bu nedenle yatırım yapsam büyük payı ethereuma verirdim.

KenannT
Member
**

Activity: 596
Merit: 14

View Profile
February 24, 2018, 05:48:23 PM

bu soru bu camiayı 2 ye bölüyor ve yeni gelen biride gelip bi soruyu sordugu zaman ortalık karışıyor ne yazıkki.. eth yi biliyosun bitcoini biliyosun insanların hangisini tercih edeceğini bilmekte bitiyor iş.

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
snykutlug
Member
**

Merit: 17

View Profile
February 24, 2018, 05:50:05 PM

İkiside ICO için ethereum kullanıyorum bide sanki ethereumun teknolojisi daha iyi gibi geliyor bana ondan ağırlıklı olarak ethereum
murado
Jr. Member
*

View Profile WWW
February 24, 2018, 06:46:13 PM

her ikisinede yatırım yap kazanırsın fakat kazanma yüzdelerin btcde daha fazla olacağını da unutma ona göre  yatırım yaparsın

Vertex   |   A UNIQUE ECOSYSTEM FOR INVESTORS, THE COMMUNITY AND ICOS
╚═════  'The worlds first ICO aftermarket'  ═════╝
Mugur2
Jr. Member
*

View Profile
February 24, 2018, 07:20:05 PM

Bitcoin şu son zamanlardaki yüksek transfer ücreti ve yavaşlık problemini çözerse bitcoin diyorum fakat bu konu devam ederse ethereum'a geçeceğim ben de.
various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
February 24, 2018, 07:21:53 PM

sanırsam o günlerde bitcoin kazandırmıştı, o yüzden sıranın ethereuma geçtiğini düşünüyorum fakat ikiside kazandıracak doğru zamanda. sadece beklemeliyiz.

0xxxxxx0
Newbie
*

View Profile
February 24, 2018, 09:23:01 PM

Bitcoin treni kaçırdık etc değerlenir neo dan da ümitliyim etc de değerlenecek bitcoin değerine vardı bence gözümüzü artık etc ile neo ya çevirmeliyiz
kschneezy
Full Member

Activity: 387
Merit: 186

View Profile
February 24, 2018, 10:02:34 PM

Şu anda kesinlikle birçoğumuza Eth dedirten ikilemdir. Bitcoini desteklemek elbette ayrı mevzu ama illa birine bel bağlamak zorunda kalacaksam ethereumu daha geliştirilebilir buluyorum ve bu da bana artı bir etki yaratıyor.
gulypz
Member
**

Activity: 476

View Profile
February 24, 2018, 11:32:54 PM

Ben iki arasında tercih yapacak olsam param hangisine yeterse onu tutarım diye düşünüyorum. Her ikiside yürüyecektir. Eth müthiş katladı geçen yıla oranla bu yıl da gidecek çok yolu var.
The Management
Full Member

Activity: 630

View Profile
February 25, 2018, 07:20:04 AM

Bitcoin şahsen piyasanın altınıdır benim gözümde. Elle tutulur bir değeri veya projesi olmasına gerek yok . Değeri veren insanlardır. Ha eth btc'yi alt eder mi bilmiyorum ama Bitcoin her zaman marketcap'ı en büyük coinler arasında yer alacaktır.

Benim tavsiyem = Orta vade de eth daha çok kazandırır. Sonrasında eşit miktarda btc eth dağılımı yapmak daha mantıklı olabilir Smiley
Askit2
Hero Member

Activity: 981

DIV - Your "Virtual Life" Secured and Decentralize

View Profile
February 25, 2018, 07:59:20 AM

bitcoin, ethereum, ripple vb. kafadaki koinler uzun vadede hepsi kazandırır. piyasa oyunlarından en az etkilenen iki alternatif yabi ki bir ve iki numara. fakat daha derinlerdeki ilginç ve faydalı projeleri de takip edip, sermayeyi altcoin ve tokenlere de ufaktan serpiştirmek gerek.

▄▄
        ▄█▀▀█▄
      ▄█▀ ▄▄ ▀█▄
      ▀ ▄████▄ ▀
   ▄▀ ▄ ▀████▀ ▄ ▀▄
 ▄▀ ▄███▄ ▀▀ ▄███▄ ▀▄
█  ███████  ███████  █
 ▀▄ ▀███▀ ▄▄ ▀███▀ ▄▀

▀▄ ▀ ▄████▄ ▀ ▄▀
      ▄ ▀████▀ ▄
      ▀█▄ ▀▀ ▄█▀
        ▀█▄▄█▀
          ▀▀
███████████████████████████████████████████████████████████████████
██████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██████████▀▀▀▀▀████▀▀▀▀▀█████▀▀▀▀█████▀▀▀▀▀███████
██████            ▀████████     ████     █████    █████     ███████
██████     ▄▄▄▄▄    ▀██████     █████    ████      ████    ████████
██████     ██████▄    █████     █████    ▀██▀  ▄▄  ▀██▀    ████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████     █   ██   █     █████████
██████     █████▀    ██████     ███████       ████       ██████████
██████     ▀▀▀▀▀    ▄██████     ████████     ██████     ███████████
██████            ▄████████     ████████     ██████     ███████████
██████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████▄▄▄▄▄█████████▄▄▄▄██████▄▄▄▄████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████
.DIWtoken.com.
▄██████████████████▄
███       ▀███████
███       █████████
███       █████████
███       █████████
███              ██
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███              ███
███▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███
██████████████████▀

▄██████████████████▄
███████████▀ ███████
█████████▀   ███████
███████▀     ██▀ ███
███ ▀▀       █▄▄████
███          █▀▀▀▀██
███ ▄▄       ███████
██████▄     █▄ ▀███
█████████▄   ███▄███
███████████▄ ███████
▀██████████████████▀

▄██████████████████▄
████████████████████
███████████████▀▀ ██
█████████▀▀     ███
████▀▀     ▄█▀   ███
███▄    ▄██      ███
█████████▀      ▄██
█████████▄     ████
█████████████▄ ▄████
████████████████████
▀██████████████████▀
......SECURITY DECENTRALIZED...
heidikim
Full Member

Activity: 602

View Profile
February 25, 2018, 11:03:58 PM

Ethereum alımı hala uygun olabilir aldı gitti btc. Zaten bu piyasada geçmiş tecruben varsa elinde muhtemelen btc vardır ordan bozup eth holdlanır. Direkt yeni giren bir eth holdlar mı bilmiyorum.
cemetin54
Member
**

Activity: 392

View Profile
February 25, 2018, 11:09:35 PM

Bence ikside bitcoinin kullanım alanı farklı olucak ethereumuda altyapısı sayesinde kullanımı artıcak ortada kaldım
cabbarlana
Full Member

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
February 25, 2018, 11:20:56 PM

Uzun vadede ETH de BTC de bence üzmez. Hatta direkt sermaye 2 ye bölünüp yatırım yapılabilir. Ben daha düşük fiyattaki altcoinler ile ilgileniyorum Eth yada btc için sermayem şimdilik çok az.

batturkey
Full Member

The World’s First Blockchain Core

View Profile
February 25, 2018, 11:29:30 PM

Kesinlikle bitcoin, bitcoin kraldir yeri hep 1. olarak kalacak, Eth altcoindir iyidir hostur ama altcoindir sonucta.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
uclrtpl
Member
**

Activity: 202
Merit: 21

View Profile
February 26, 2018, 11:07:48 AM

tabiki bitcoin tabiki ethereum derken popüler tartısmaların içinde bogulurken altcoinlerdeki fırsatları kacırıyoruz bence altında yatan teknolojileri araştırırsanız bunun cevabıda belli aslında

Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434

View Profile
February 26, 2018, 07:09:57 PM

Bitcoinin popüleritesi daha iyi kime sorsan bitcoini biliyorum, duydum vs der. Ama işin içinde ve bu işi bilen adam ethereumu tercih eder. Ben uzun vade için ethereum tutuyorum ama neo, waves vb gibi coinlere de kısa vadede şans veriyorum.
ribal
Member
**

Activity: 217

View Profile
February 26, 2018, 08:55:02 PM

Yanlış paradigma üzerinden gidersek bitcoin mi Ethereum mu tercih edelim diye sorarız. İki para birbirini tamamlıyor. Pazar istikrarı için ikisinin farklı görevleri olacak. Birbiriyle kolkola pazarı geliştiren btc ve ethdir.
beklenmeyenmisafir
Member
**

Activity: 210

View Profile
February 26, 2018, 09:02:29 PM

hali hazırda bitcoin vs. eth şeklinde bir konu var ama gene de yazmış olayım, bence btc çok daha ileride bir koin.
Hopewithmoney
Full Member

View Profile
February 26, 2018, 09:11:39 PM

İşi bilen adam ethereum alır tutar bir kenarda ama piyasaya yeni giren herkes bitcoini duyup geliyor sonra bodoslama bitcoin alıyor. Sonra vay anam battım.
kubra68
Member
**

View Profile
March 02, 2018, 10:57:28 AM

Bence ETH btc den daha karı olur diye düşünüyorum uzun vadede çünkü eth zengin edebilir ama btc eth a göre biraz daha zor .btc zenginleri eth a göre daha çok çıktı.

nascasto
Full Member

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
March 02, 2018, 11:01:40 AM

Ben kesinlikle ethereum olarak düşünüyorum. Arkasında çok iyi bir teknoloji var Vitalik kesinlikle bir genius ancak bitcoinin teknolojisi ilkelleşmeye başlıyor ve tek özelliği herşeyin başlangıcı olmaya başlıyor. Ya ilerleyen zamanlarda şuanki altının rolünü oynıyacak yada yerinde sayacak. Ancak kesinlikle ethereum bitcoinin market capini geçecek.

asd1224
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
March 02, 2018, 11:02:41 AM
Last edit: March 02, 2018, 12:21:37 PM by asd1224

İkiside bence cüzdanlarda olmalı, ama oranlarını belirlemek size kalmış bence. 3 4 parçaya bölüp neogibi veya daha yeni projelerden INS gibi yatırımlar da yapılabilir.
zenfo
Full Member

Activity: 364

View Profile
March 02, 2018, 11:47:28 AM

btc den de etherden de vazgecilmez ama ne kadar buyuk kazandirirlar bu saatten sonra mechul.  yatirim araci olmaktan ciktilar gibi.   buyuk kazanmak istiyorsaniz farkli altcoinlere yonelin ama her zaman btc ether bulundurmak lazim.
kukoc
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
March 02, 2018, 11:49:22 AM

mart-mayıs aylarında kesinlikle BTC olarak katıldığım cevapla şekli. globalde de takip edildiğinde bahar aylarında btcnin ciddi atılım yapması bekleniyor
mehmet312
Full Member

Activity: 378

View Profile
March 02, 2018, 01:11:12 PM

Yatırım açısından düşününce ikisi de artık yatırımlık değil bence, ama dönem dönem elde tutmakta fayda var ikisini de, ayı sezonunda btcde kalabilmek mesela çok büyük kar edilmesine yardımcı olabiliyor gibi, onun dışında btc tutmuyorum pek.
Pages: 1 2 3 4 5 6 [All]
  Print  

Jump to: