Bitcoin Forum
May 25, 2024, 10:06:59 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 »
  Print  
Author Topic: Tezos Hakkında  (Read 39025 times)
exortis (OP)
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
June 22, 2017, 08:33:26 AM

Bunun çevirisini yapacak kimse yok mu? White paper ingilizce.
Birde site tasarımı neden bu kadar kötü?
Projede kimler var profilleri vs göremiyorum.

Geri sayım sayfasının tasarımı gerçekten kötü. Whitepaper için çeviriye bir ödül varsa, ilgilenebilirim Smiley Bu arada karı-koca mevzusunu açan arkadaş takdir ettim Smiley Düşünsenize ayrılıyorlar ve kadın nafaka olarak hard fork istiyor Cheesy
onu erkek tarafı ister gibi çünkü ana kurucu bayan tarafı,erkek iç güveysi olarak burda olaya dahil oluyor
butun bilgi birikimi ve proje kadından çıkma,erkek sadece finansman tarafında tebrübeli yoksa coin dunyasıyla alakası yok
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
June 22, 2017, 10:52:35 AM

Son 4 senede bir çok yatırım yaptım. Son furyada inandığım projeler hiç zarar getirmedi şükür. Geçmişte bir çok kez zarar ettiğim de oldu ama nedendir bilinmez ben bu tezos olayına hiç sıcak bakamıyorum. Bir eksiklik var. Yatırım almak için yaptıkları girişimler çok basit çok sığ. Bu kadar kolay olmamalı bu işler diyorum ve yatırım yapmayacağım. Umarım pişman olurum ve yatırım yapacak arkadaşlar misliyle kazanır.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
June 22, 2017, 03:16:17 PM

Off o kadar inandım projeye yatırım yapayım dedim ama son 2 gunde bır karamsarlık sargı benide.BTC nin u halı etherın durumu ortada.Ne olacak belirsizlik var,istikrar yok şu an.Yatırım yapsammı yapmasam mı çok kararsız kaldım.BTC segwit dedikoduları var x2 olursa 5000$ olan diyenler var,eger öyle birşey olursa ne ether kalır ne tezos
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
June 22, 2017, 03:35:11 PM

Off o kadar inandım projeye yatırım yapayım dedim ama son 2 gunde bır karamsarlık sargı benide.BTC nin u halı etherın durumu ortada.Ne olacak belirsizlik var,istikrar yok şu an.Yatırım yapsammı yapmasam mı çok kararsız kaldım.BTC segwit dedikoduları var x2 olursa 5000$ olan diyenler var,eger öyle birşey olursa ne ether kalır ne tezos

Öyle bir şey olursa diğer coinlerde bir düşüş yaşanabilir ama geri yerlerine geleceklerdir. Ethereum ve bitcoin birbirinin rakibi değil ve birbirine alternatif olamaz. Çıkış amaçları farklı, bitcoin inşa ettiği güven ve kendi iç yapısı ile çok farklı bir konumda.
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
June 23, 2017, 09:45:01 AM

Icoların olması gerekenden çok daha fazla para toplamaları iyice can sıkıcı hale gelmeye başladı.

Daha bir kaç ay önce, ARK projesi o zamanın parasıyla 1 milyon dolar toplamıştı. ARK'ın şu anki pazar değeri 75 milyon dolar.

Yine Boscoin 1.5 ay önce 6900 bitcoin topladı (bugünün parasıyla 18-19 milyon dolar)

Tezos, derinlemesine incelendiğinde Boscoin'den çok farklı bir proje değil. Her ikisi de smart contract tabanlı platform projeleri. Her ikisinde de smart contract'lar daha kolay yazılabilir, okunabilir, ve uygulanabilir olacak. Her ikisi de Governance özelliği ile ön plana çıkıyor. Her ikisi de POS.

Boscoin'de, Tezos'tan farklı olarak masternode'lar olacak (aynı Dash gibi).

İşin ilginç yanı ise, Tezos'un en az 500 milyon dolar toplayacak olması.
okan
Full Member

Activity: 644
Merit: 100

View Profile
June 23, 2017, 09:47:37 AM

Son 4 senede bir çok yatırım yaptım. Son furyada inandığım projeler hiç zarar getirmedi şükür. Geçmişte bir çok kez zarar ettiğim de oldu ama nedendir bilinmez ben bu tezos olayına hiç sıcak bakamıyorum. Bir eksiklik var. Yatırım almak için yaptıkları girişimler çok basit çok sığ. Bu kadar kolay olmamalı bu işler diyorum ve yatırım yapmayacağım. Umarım pişman olurum ve yatırım yapacak arkadaşlar misliyle kazanır.

okuduğum kadarıyla son dönemdeki icolar çok para kazandırmadı yatırımcıya.

en büyk ico olan bancor mesela, 0.01 ether ile ico yapıldı. 0.012 şu anda değeri. ki daha bounty ödülleri dağıtılmadı. onlar dağıtılınca ico fiyatının altına bile gerileyebilir.

eğer bancor ico değerinin altına düşerse, tezos icosu beklendildiği kadar parlak geçmeyebilir.
exortis (OP)
Sr. Member

View Profile
June 23, 2017, 09:55:47 AM

en büyk ico olan bancor mesela, 0.01 ether ile ico yapıldı. 0.012 şu anda değeri. ki daha bounty ödülleri dağıtılmadı. onlar dağıtılınca ico fiyatının altına bile gerileyebilir.

eğer bancor ico değerinin altına düşerse, tezos icosu beklendildiği kadar parlak geçmeyebilir.
Trst ilk ciktiginda ici fiyatinin 2 katiydi haftasina 5 katina cikti.
Hmq ilk ciktigindan ico fiyatinin 2 katiydi haftasinda 3-4 arasina cikti.

SON zamanlarda cikipta ico fiyatinin 2 katini gormeyen cok nadir coinler oldu.
coinzoid
Sr. Member

Activity: 476

View Profile
June 23, 2017, 11:18:22 AM

Hal böyleyken kısa vadede güvenilir icolar önemli bir yatırım fırsatı sunuyor. Değerlendirmeye çalışacağım.
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
June 23, 2017, 03:29:10 PM

Evet bir çok ico açılışta ico fiyatının üzerinde başladı,kısa zamanda da katladı
Benim izlenimimde bu yönde eskiyi bilmiyorum ama 6-7 ico takip ettim hepsi ico fiyatını katladı
tezosun karlı olacagını düşünüyorum
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
June 26, 2017, 12:35:10 PM

Hard cap olmayan bir iconun ciktiktan sonra karli olma ihtimalide dusuk yani zamanla illaki degerlenecek ama hemen ilk cikista 3-4X yapmaz alacak adam zaten ico suresince yatirimini yapar.. fiyat 4X olursada almaz bekler yani..
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
June 26, 2017, 12:39:27 PM

olaya sadece btc cinsinden bakmak yanlış olur, yatırım zamanı eth, btc fiyatı ile yatırım sonrası fiyatı arasındaki farkı göz önünde bulundurmak gerek. Bu sebeple net bir xx söylemek yanlış. Fakat evet usd cinsinden neredeyse hepsinin kar ettirdiği açık ve net.
GalaWan
Sr. Member

Activity: 700
Merit: 270

View Profile
June 26, 2017, 12:47:57 PM

Her icoyu hemen başlar başlamaz borsaya girdiği gibi 3x 4x yapacak diye düşünemeyiz sonuçta bu altcoinlerin hepsinin amacı belirli bir süre sonunda değer kazanıyorlar. Tezosda 500 milyon toplasa bile büyük ihtimalle dumplarlar her halükarda.
exortis (OP)
Sr. Member

View Profile
June 26, 2017, 05:14:04 PM

Her icoyu hemen başlar başlamaz borsaya girdiği gibi 3x 4x yapacak diye düşünemeyiz sonuçta bu altcoinlerin hepsinin amacı belirli bir süre sonunda değer kazanıyorlar. Tezosda 500 milyon toplasa bile büyük ihtimalle dumplarlar her halükarda.
Tezos dumplanacaktır ama bounty programı olmadıgından sağlam para basan balinalar tarafından önce mınıklerın elındekılerı toplamak için sonra yükseldikten sonra kar satışları yapmak için.İşte o araları yakalarsanız icoya girsenizde girmesenizde kar alırsınız
aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
June 26, 2017, 07:25:11 PM

Askinda dump benim icin iyi oldu tezosa girmek icin btc alacaktim hala bekliyorum duserse alacagim biraz aldim 2.dalgayi bekliyorum 2000 altina alis yapacam
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1517

View Profile
June 26, 2017, 09:03:46 PM

Tezos için 1 BTC ayırmıştım ama bugün Primalbase'e attım. Şimdi Bitcoinin düşmesiyle belki yeni nakit girişi yapabilirim. Yine de aklımda soru işaretleri var. Belki bu projeyi pas geçerim. Son dönemdeki ICO'ların çoğuna girdim ama hiçbiri kârlı başlamadı. Belki borsaları beklemek daha iyi olur.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
LaBlanj
Sr. Member

Activity: 448

View Profile
June 27, 2017, 01:04:57 AM

bende 1btc atacağım. bilmiyorum çok uzun soluklu bir proje olacak tezos. sonu iyi olur umarım. Smiley

▄▄▄                                          ███                ▄▄▄     ███
███                                          ███               ▐███▌    ███
███                                          ███                ▀▀▀     ███
███        ▄███████▄   ▐███▄█████▄     ▄▄███████ ▄▄███████▄▄    ███   ███████▄
███       ████▀  ████  ▐████▀▀████▌   ████▀▀██▀▄████▀▀▀▀▀███▌   ███   ▀▀███▀▀▀
███      ▐████▄▄▄████  ▐███    ███▌  ████    ▄████▀▄█▌   ▐███   ███     ███
███      ▐███▀▀▀▀▀▀▀▀  ▐███    ███▌  ███▌   ████▀▄███▀   ▐███   ███     ███
███       ████▄    ▄▄  ▐███    ███▌  ████▄   ▄█████▀▄█   ████   ███     ███▄ ▄▄
▀████████  ▀████████▀  ▐███    ███▌   █████████▀▀  ████████▀    ███     ▀█████▀

ALL YOU NEED IS LOAN

▄▄██████▄▄
       ▄▄██████████████▄▄
    ▄▄████████████████████▄▄
 ▄████████████████████████████▄
████████████▌  █████████████████
████████████▌  █████████████████
███████▀▀      ███▀      ▀██████
██████   ▄██▄▄▀▀  ▄▄▄██▄   █████
█████▌  ████    ▄▀  ████   █████
█████▌  ▐███▄▄▀▀  ▄▄████   █████
██████   ▀▀▀   ▄▄█▀  ▀▀   ▄█████
████████▄▄▄▄███████▄▄▄▄▄████████
▀██████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀████████████████▀▀
          ▀▀▀██████▀▀▀
Stavri
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 275

View Profile
June 29, 2017, 02:59:25 PM

Ciddi yatırım alacak gibi görünüyor. Türklerden de görünen bu kadar talep olması şaşırtıcı.
Yalnız limitin olmaması bana biraz tereddüt ettiriyor.Adet çok olacağı için yükselmesi yavaş olacaktır diye düşünüyorum.
Bekleyip göreceğiz.
CoinCini
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

View Profile
June 29, 2017, 05:04:19 PM

Beklenti büyük gördüğüm kadarıyla. Bu aralar icolardan sağlam kazandıran çok az bu da ters köşe olmazsa iyi.
Crytocoin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 281

View Profile
June 29, 2017, 08:43:47 PM

Beklenti büyük gördüğüm kadarıyla. Bu aralar icolardan sağlam kazandıran çok az bu da ters köşe olmazsa iyi.

Hard Cap olmaması ve talebin büyük olması sebebiyle ICO dan sonra kısa vadede çok kazandırmayacağını düşünüyorum. Zaten bilen herkez alacak , almayan kalmayacak.
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
June 29, 2017, 09:10:54 PM

Status ilk icom olacaktı nasip olmadı. Bakalım Tezos a girmeyi düşünüyorum herkes için hayırlısı olsun
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 »
  Print  

Jump to: