Bitcoin Forum
May 11, 2024, 09:36:08 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 »
  Print  
Author Topic: Tezos Hakkında  (Read 39023 times)
polat90
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 280

View Profile WWW
July 10, 2017, 03:56:40 PM

tezos alıp almamakta hala kararsızım ama nette şöyle bir yazı buldum benim gibi kararsızların fikir edinebilmesi açısından faydalı olur umarım

Tezos bir blockchain ağıdır, program doğrulamayı kolaylaştırmak için oluşturulmuştur; bu teknik, işlemleri denetleyen kodun doğruluğunu matematiksel olarak kanıtlayarak, akıllı sözleşmelerin güvenliğini arttırır.

Tezos politik ve teknolojik problemlerden kaçınarak güvenli, merkezsiz uygulamalara ve akıllı sözleşmelere zemin hazırlamayı hedeflemektedir.
Tarihsel Gelişim
Tezos üzerine ilk çalışmalar, 2014 yılında, matematik ve bilgisayar bilimleri başta olmak üzere felsefeden fiziğe kadar çeşitli dallarda akademik deneyimler elde etmiş, Goldman Sachs, Morgan Stanley, The Wall Street Journal gibi şirketlerin önemli pozisyonlarında profesyonel tecrübeler kazanmış olan kurucu ve geliştirici ekibi tarafından başlatıldı. Ekip merkezsiz blockchain ağlarının ekonomik ve siyasi krizlere neden olan bazı yetersizlikleri olduğunun farkına vardı.

Tezos ekibine göre, Bitcoin ve Ethereum gibi öncüler söz konusu olduğunda, geliştiricilerine ve madencilerine çok fazla yetki verilmesi bu yetersizliklerin ortaya çıkmasına sebep oldu. Diğer bir deyişle, ilk jenerasyon blockchain ağları merkezileştirilmeye maruz bırakıldı.

Üç yıllık geliştirme süresince, Tezos ekibi yazılım tasarımında program doğrulamanın önemi üzerinde durarak protokol dizaynında merkezsizleştirme yeniliğine katkı sundu.

Aralık 2013 – Gordon Mohr NomicCoin fikrini Twitter’da ortaya attı
Ocak 2014 – L.M. Goodman tarafından uygulamanın formülleri yayınlandı
Mart 2014 – Tezos girişimi kendini finanse etmeye başladı
Ağustos 2014 – Tezos Görüş Belgesi yayınlandı
Eylül 2014 – Tezon Beyaz Bülten yayınlandı
Ocak 2015 – Zooko danışman olarak ekibe katıldı
Ağustos 2015 – Bitcoin XT geliştirme sürecinde yönetime girmeyi teklif etti
Haziran 2016 – Andrew Miller danışman olarak ekibe katıldı
Eylül 2016 – Arthur Breitman Tezos’u tanıttı
Eylül 2016 – Polychain Capital ve birçok kişi Tezos’un gelişimini desteklemeye başladı
Şubat 2017 – Emin Gün Sirer teknik danışman olarak ekibe katıldı
Mayıs 2017 – Tezos Foundation İsviçre’de kuruldu
Yönetim
Tüm blockchain uygulamaları muhasebelerinde uzlaşma sağlamak için mali teşvikler sunsalar da aslında hiçbiri protokollerini yöneten kuralları değiştirmek için güçlü bir mekanizmaya sahip değildir. Sonuç olarak, birinci kuşak blok zincirler tasarım seçeneklerini belirlemek için merkezileştirilmiş geliştirme ekiplerine ve madencilerine yetki verme eğilimindedirler.

Tezos, temel olarak, yatırımcıların ağda dağıtılan protokol güncellemelerini onaylayacakları bir yönetim sistemi yaratarak farklı bir yaklaşım sunuyor. Geliştirici bir protokol güncellemesi yayınladığında, yatırımcıların güncellemelerini kabul etmeleri üzerine hesaplarına ödeme yapılır. Bu yaklaşım, Tezos blok zincirinin temel gelişimine yönelik çabalara katkıda bulunmak için güçlü bir teşvik sağlar ve ağı daha da merkezsizleştirir. Geliştiricilere ödeme yapılması onları sponsor anlaşmaları yapmaya veya vakıf bağışları toplamaya zorlamaktan daha makul bir uygulamadır.

Tezos teknik inovasyonları uygulamaya koyuyor; aynı zamanda program doğrulama sayesinde meşru bir yapıya bürünüyor. Yatırımcılara blok zinciri koordine etmelerine izin verilerek, ağda belirli özelliklerin uygulanması ve hataların giderilmesi sağlanıyor. Bu şekilde, ağa kolektif kararlar alma mekanizması getirilirken, blok zincirin merkezsiz yönü korunmuş oluyor. Tezos sadece akıllı sözleşmeleri güçlendirmek için değildir; bunu yanında protokol değişikliklerini değerlendirmeye de izin verir. Başlangıçta Tezos tasarım açısından basit bir yapıda olup, evrilen doğası ile ağa ilişkin kuralları zaman içerisinde geliştirilecektir.
Doğruluk
Blok zincirler program doğrulama için onları iyi bir noktaya getiren, nispeten küçük kod temelleriyle milyar dolarlık değere ulaştılar. Program doğrulama havacılık endüstrisinde, tıbbi cihazlarda ve bunlar gibi, risklerin hatalara sebep olabileceği, birçok alanda kullanılmaktadır.
1715463368
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715463368
Reply with quote  #2

1715463368
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715463368
Hero Member
*

Ignore
1715463368
Reply with quote  #2

1715463368
Report to moderator
1715463368
Hero Member
*

Ignore
1715463368
Reply with quote  #2

1715463368
Report to moderator
1715463368
Hero Member
*

Ignore
1715463368
Reply with quote  #2

1715463368
Report to moderator
aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
July 10, 2017, 04:34:30 PM

3 yıl sonra bir Ether olabilme potansiyeli mi var? Yok artık daha neler. Tezos'un madenciliği yapılamıyor ki. Nasıl Ethereum gibi artacak fiyatı? Onu bana bir açıklayabilir misiniz? Lakin bende ileride görmek isterdim tabi ki 1 Tezos = 100$ olacak günleri. 💰
Arthur Breitman hakkinda,esi hakkinda biraz bilginiz olsa sanirim bu soruyu sormazsiniz.Kazilmasiyla etherin yukselisi arasinda cok bir bag yok bence.Brn etherin 2$ oldugunu biliyorum ocak gibi 15$ bandiydaydi nerden nereye geldi hepimiz gorduk.Tezos piyasaya cktigindan 1 ay sonra belki 300$ olabilir.Bunu kimse bilemez.
exortis (OP)
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
July 10, 2017, 04:47:27 PM
Last edit: July 10, 2017, 09:15:59 PM by exortis

aynen hocam meyve veren ağaç taşlanır misali surekli bir çamur atma başlamış tezos a
yabancı başlıktada neden durdurmuyorlar neden bu kadar para toplanıyor gibi konuşmalar var,benim babamın oğlu değil sonuçta ama benim inancım var tezos projesine.Çok iyi yerlere gelecegini düşünüyorum ama ciddi zaman isteyecek.

Bende aynı görüşe sahibim . Eğer yatırım yaptıysanız 1,5-2 sene unutacaksınız paranızı . Beklentileri ICO dan alıp hemen satmak olanlar hüsrana uğrarlar gibi geliyor.

0.5 btc yatırım yapabildim,aslında hayalim 1 btc yapmaktır ama tam piyasalardaki dalgaya denk geldi ico yoksa dahada fazla yatırım alacagına inancım vardı,elimdekileri çok düştügünden bozdurup istediğim oranda katılamadım ama 3 yıl en az tutarım bir terslik olmazsa.3 yıl sonra bir ether gibi olabilme potansiyeli var.

3 yıl sonra bir Ether olabilme potansiyeli mi var? Yok artık daha neler. Tezos'un madenciliği yapılamıyor ki. Nasıl Ethereum gibi artacak fiyatı? Onu bana bir açıklayabilir misiniz? Lakin bende ileride görmek isterdim tabi ki 1 Tezos = 100$ olacak günleri. 💰
ADB menseili olmasi bir ether olmasi icin yeterli bence.Tabi kurucularin kim olduguda cok onemli daha oncede yazdim yinede yazayim.Su milyoner Tim Draper neden tezosa yatirim yapacagim dedi,neden tezos.Nerden duymus tezosu Arthur Breitman Goldman Sachs ve Morgan Stanley'de,üst duzey yonetici ve baskan vekili gorevlerinde calismis birisi.Esi kathleen dunyadaki en buyuk fonlardan biri olan Bridgewater da yonetim ortagiydi.Tezos 3 yillik bir proje ayrica.Yani bu ceolar cok buyuk yatirimcilarla iliski halindeler.Bu kadar parada bence bu sayede toplandi.Ayrica boks izleyenler bilir,deontay wilder diye bir boksor var tam bir balon,abd de agirsiklet sampiyonu.Tek saglam rakiple dovusmeden sampiyon ,sizce neden.Tamamen abd li oldugu icin.
Gelecek bu blockchain denilen zamazingoda ve ruslar bu iste lider.Abd nin sahayi onlara birakmayacagini dusunuyorum,bu benim fikrim.Katilirsiniz katilmazsiniz saygi duyarim ama ben tezosun geleceginin iyi olacagini dusunuyorum.
herromerro
Sr. Member

Activity: 420

View Profile
July 10, 2017, 06:53:10 PM

...

Paylaştığınız için teşekkürler.

ADB menseili olmasi bir ether olmasi icin yeterli bence.Tabi kurucularin kim olduguda cok onemli daha oncede yazdim yinede yazayim.Su milyoner Tim Draper neden tezosa yatirim yapacagim dedi,neden tezos.Nerden duymus tezosu Arthur Breitman Goldman Sachs ve Morgan Stanley'de,üst duzey yonetici ve baskan vekili gorevlerinde calismis birisi.Esi kathleen dunyadaki en buyuk fonlardan biri olan Bridgewater da yonetim ortagiydi.Tezos 3 yillik bir proje ayrica.Yani bu ceolar cok buyuk yatirimcilarla iliski halindeler.Bu kadar parada bence bu sayede toplandi.Ayrica boks izleyenler deontay wilder diye bir boks balonu var abd de agirsiklet sampiyonu.Tek saglam rakiple dovusmeden sampiyon ,sizce neden.Tamamen abd li oldugu icin,gelecek bu blockchain denilen zavazingoda ve ruslar bu iste lider.Abd nin sahayi onlara birakmayacagini dusunuyorum ve bu benim fikrim.Katilirsiniz katilmazsiniz saygi duyarim ama ben tezosun geleceginin iyi olacagini dusunuyorum.

Tim Draper Bancor'a da yatırım yaptı diye hatırlıyorum.

Ben de ilk gün cüzi bir yatırım yapabildim. Daha fazla yapabilmeyi isterdim.

Hayırlı forumlar!
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
July 11, 2017, 08:35:22 AM

Son 2 gün. Toplam yatırıma göre giriş yapıp yapmayacağıma karar vereceğim. Şeytan "gir unut" diye fısıldıyor ama kendimi tutuyorum. Son 2 gün 7 saat. Altcoin piyasası bitcoin ile birlikte dibe doğru giderken tezos icosuna BTC atılır mı o da tartışılacak konu ama 2 gün içerisinde zaten durumun netleşeceğini umuyorum.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
GalaWan
Sr. Member

Activity: 700
Merit: 270

View Profile
July 11, 2017, 09:39:04 AM

Tezos bence girdiği gibi ico altına düşecek diye düşünüyorum piyasaların bu şekilde gitmesi bütün coinleri etkileyeceği için aynı şekilde bunu'da vuracak diye tahmin ediyorum.
sezyumx
Hero Member

Activity: 686
Merit: 500

Sandblock - Customer satisfaction on blockchain

View Profile
July 11, 2017, 11:54:17 AM

Ico süresini çok uzun tutmuşlar. Zaten yatırımlar durma noktasına geldi sanki.

aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
July 11, 2017, 01:57:15 PM

13 gun diye biliyorum ico suresi icin.Siz piyasaya cikacagi zamandanmi bahsediyorsunuz.Piuasaya 4 ay sonra cikacak diyorlat zaten su ortamda oyle yapsinlar.
sezyumx
Hero Member

Activity: 686
Merit: 500

Sandblock - Customer satisfaction on blockchain

View Profile
July 11, 2017, 02:08:23 PM

13 gun diye biliyorum ico suresi icin.Siz piyasaya cikacagi zamandanmi bahsediyorsunuz.Piuasaya 4 ay sonra cikacak diyorlat zaten su ortamda oyle yapsinlar.

Evet 4 ay sonra kasım da herşey yerli yerine oturmuş olacaktır. Kışın gelecek olumlu haberlerle piyasa yine yeşile dönecektir.

bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
July 11, 2017, 05:11:00 PM

Tezos bence girdiği gibi ico altına düşecek diye düşünüyorum piyasaların bu şekilde gitmesi bütün coinleri etkileyeceği için aynı şekilde bunu'da vuracak diye tahmin ediyorum.

tezosda henuz bir blockchain olmadigi icin rahat olun piyasaya da hemen giremeyecek, dolayisiyla da ico altinda satis olmaz Smiley suan hitbtc markette trade yapilabiliyor gibi gozukse de deposit withdraw gibi bir islem oldugunu zannetmiyorum, hitbtc de suan islem goren exchange in kendi bunyesinde olusturdugu bir asset saniyorum. hitbtc yuklu bir yatirim yapmis kendi icinde kendine gore satmaya baslamistir muhtemelen.
blockchain olusturuldugunda pos yapisinda oldugundan icodan alamayanlar exchangelerde saldirir fiyat artar diye umut ediyorum.
ksnhll
Full Member

Activity: 126
Merit: 100

The Cryptocurrency Investor

View Profile
July 12, 2017, 11:18:50 AM

Çok aradım fakat cevap bulamadım bilen arkadaşların yanıtını bekliyorum. Tezos'un maksimum supply değeri var mıdır? Tahminen yaklaşık kaç adet tezos bulunacak piyasada?
adaryian
Sr. Member

Activity: 392

★ BitClave pre-ICO: 25/07/17 ★

View Profile
July 12, 2017, 12:34:45 PM

Çok aradım fakat cevap bulamadım bilen arkadaşların yanıtını bekliyorum. Tezos'un maksimum supply değeri var mıdır? Tahminen yaklaşık kaç adet tezos bulunacak piyasada?

Alınan yatırıma göre artacak supply değeri. Bana ilk gün 0.7 btc'ye yaklaşık 4200 tezos vermişti (%20 bonus ile birlikte). 1 btc için yaklaşık 5000 tezos dersek (bonussuz), toplanan btc * 5000 = supply değeri diyebiliriz.

,'+██':                 
              ,█████████████;             
            .██████████████████           
            .████████████████████         
         █  .███;         ,███████.       
        ██  .█+              '█████'       
      `███  .█+    ,;'':       █████+     
      ████  .█+ ███████████,    ,████+     
     █████  .████████████████,    ████,   
    ██████  .██████████████████   `████   
   ;██████  .█████`      '██████  .█████   
   ████ ██  .███           :████████████. 
  +███  ██  .█.     `..      ████████████ 
  ████  ██  .    .███████'    ███████████`
 ,███   ██      ███████████    ███████████
 ████   ██     █████████████`  `██████████
 ███;  ███    ███████████████   ██████████`
 ███   ███   .████████████████  `█████████'
,███   ███   █████████████████   ██████████
'███  ,███   █████████████████:  ██████████
+███  ;███  `██████████████████  ██████████
████  '███  .██████████████████  +█████████
████  '███  .██████████████████  +█████████
'███  :███   █████████████████'  ██████████
:███   ███   █████████████████   ██████████
 ███   ███'  '████████████████   ██████████
 ███,  ████   ███████████████`  ██████████,
 ████  ,███:  `█████████████+   ██████████
 ;███   ████   `███████████+   ███████████
  ███'  .████    █████████`   +██████████;
  ████   █████     :███'     +███████████ 
   ████   █████`            ████████████+ 
   ████,   ██████`        +█████. +█████   
    ████    █████████++████████`   ████.   
    .████    ;████████████████    █████   
     '████`    +████████████     █████     
      +████+     `'█████+.     .█████     
       +█████.                ██████       
        ,██████;           .███████       
          █████████':,:;█████████.         
           ,███████████████████+           
             .███████████████;             
                `'████████,               
ksnhll
Full Member

View Profile
July 12, 2017, 02:32:24 PM

Alınan yatırıma göre artacak supply değeri. Bana ilk gün 0.7 btc'ye yaklaşık 4200 tezos vermişti (%20 bonus ile birlikte). 1 btc için yaklaşık 5000 tezos dersek (bonussuz), toplanan btc * 5000 = supply değeri diyebiliriz.

Cevap için teşekkür ederim hocam.

http://tezos.live/ adresinden anlık olarak takip edebiliyormuşuz.
dnz gns
Sr. Member

Activity: 434

View Profile
July 12, 2017, 02:37:01 PM

valla adamlar iyi topladı açıkcası bakalım önemli olan yapmak isdediklerini düzgün yapmaları. yatırımcısına 1 sene içinde iyi kar oldu dedirtecek bişeyler çıkarsınlar
exortis (OP)
Sr. Member

View Profile
July 12, 2017, 04:45:57 PM

Tezzi Price: $0.375
1 tezos tokeninin fiyatımı bumudur arkadaşlar o zaman şimdiden bonus ile birlikte zarardayız denebilir,neden bu kadar düşük acaba ,toplam tezzi sayısı baştan belli değilmiydi.
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
July 12, 2017, 08:30:59 PM

1 tezos tokeninin fiyatımı bumudur arkadaşlar o zaman şimdiden bonus ile birlikte zarardayız denebilir,neden bu kadar düşük acaba ,toplam tezzi sayısı baştan belli değilmiydi.

bu rakamı nerden aldınız?
şuan görünen sadece hitbtc marketi var
https://www.cryptocompare.com/coins/xtz/overview
exortis (OP)
Sr. Member

View Profile
July 12, 2017, 08:34:49 PM

bu rakamı nerden aldınız?
şuan görünen sadece hitbtc marketi var
https://www.cryptocompare.com/coins/xtz/overview
http://tezos.live/ linkine canli canli herseyi veriyor
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
July 12, 2017, 08:55:05 PM

eth deki aşırı düşüş oradaki tezzie maliyetini düşürmüş görünüyor. btc tarafında fiyat kaybı %6 gibiyken eth tarafındaki kayıp en az %20
turquaise
Full Member

Activity: 308
Merit: 105

View Profile
July 13, 2017, 09:42:48 AM

31,366 katılımcı 65,685.842BTC ve 360,685.294 eth yatırım aldı. hayırlı olsun katılanlara. yaklaşık aldığı yatırım dolar cinsinden 231,695,285$
ksnhll
Full Member

View Profile
July 13, 2017, 10:00:38 AM

31,366 katılımcı 65,685.842BTC ve 360,685.294 eth yatırım aldı. hayırlı olsun katılanlara. yaklaşık aldığı yatırım dolar cinsinden 231,695,285$

Aynen hocam hepimiz için hayırlısı olsun bakalım uzun vadeli girdik umarım yüzümüzü güldürür.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 »
  Print  

Jump to: