Bitcoin Forum
June 08, 2024, 12:21:44 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 »
  Print  
Author Topic: TEZOS [XTZ] Fiyat Tartışma Alanı  (Read 80006 times)
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
July 23, 2018, 08:43:43 AM

mainnet mainnet  Huh bekliyoruz bakalım ne olacak,

bende 3 sene önce ethereuma 100$ olacak diyen "kriptopara" nicki kullanıcı gibi başlayım mı?

TEZOS 100$ OLACAK.

Cheesy

Harbiden ha öyle biri vardı forumda. Hala aktif mi kendisi? Forumda yazmaya devam ediyor mu? Belki de adam köşeyi dönmüştür. Bilinmez! Daha dün gibi hatırlıyorum.

Bir Çin Atasözü der ki: "Ethereum 100 Dolar Olacak" falan yazıyordu forumda. Evet Ethereum 100 Dolar oldu. Hatta 1000 Dolar bile oldu. Ama ben bu treni kaçırdım. Fakat Tezos trenini kaçırmak istemiyorum. Bunun içinde Tezos'a şimdiden yatırım yapılması gerektiğine inanıyorum. Mainnet gelince yine piyasa hafif bir kıpırdama yaşayacaktır.

DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
July 23, 2018, 08:50:14 AM

Tezos hakkında yavaş yavaş bir  comunity oluşuyor gibi bekleyen holderlerın sesi çıkmaya başladı. Tezos un ilk bulda güzel bir ath yapacağını düşünüyorum.  Ondan sonrası ekibe kalmış.
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
July 23, 2018, 08:54:54 AM

Tezos hakkında yavaş yavaş bir  comunity oluşuyor gibi bekleyen holderlerın sesi çıkmaya başladı. Tezos un ilk bulda güzel bir ath yapacağını düşünüyorum.  Ondan sonrası ekibe kalmış.

açıkçası bu community e bende çok şaşırdım, daha önce hiçbir koin de görülmeyen bir community oluşumu var, twitterda neredeyse tüm ülkelerin tezos hesapları var, daha betanet çıkalı ne kadar oldu, fırıncı sayısı da hızla artıyor, bu community oluşumu bu hızla giderse, mainnetten sonra kimse tutamaz tezosu.
Maria
Sr. Member

Activity: 832
Merit: 250

View Profile
July 23, 2018, 09:12:10 AM

10k TEZOS' um var ama hiç linux bilgim olmadığı için fırıncılık yapamayacağım . Zaten kazançlar çok yüksek değil gibi aylık %1 falan yapıyor anca . Veya ben yanlış anladım .

bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
July 23, 2018, 09:28:42 AM

10k TEZOS' um var ama hiç linux bilgim olmadığı için fırıncılık yapamayacağım . Zaten kazançlar çok yüksek değil gibi aylık %1 falan yapıyor anca . Veya ben yanlış anladım .
linux gerek kalmadan delege olarak da kazanc saglanabilir. yillik %10 guzel bir rakam. yuksek faiz istiyorsaniz gidip cesitli masternode yapilarina da bakabilirsiniz. %2000 gibi yillik masternode, pos getirisi olan coinler var.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
July 23, 2018, 10:04:34 AM

Saglam linux bilgisi gerekiyor firinciliga, dogru... bu yüzden firinci olmadim:)
Eskiden ilkokul'dan sonra bir firinda ciraklikla baslayip firinci olunuyordu; simdi artik yüksek bilgiler gerekli:)
Bakalim, resmi cüzdan cikmadi mi daha? Su tezoslarimi artik cüzdanima atsam da sevsem diyorum:)
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
July 23, 2018, 10:10:35 AM

Solo baker lık yapıyorum. Kimseye delege etmek istemedim, %10 kesiyorlar gelirden diye. Kazanca gelecek olursak : Cycle 7 için %22 felan dı, Cycle 12 için %19 lara düştü. İlerde daha fazla token aktive olur ve mainnete geçilirse (3-5 ay sonra) %11 lere kadar düşer diye bekliyorum.

Tezos'da mantık şöyle işliyor: Eğer networkün 100% ü fırıncılık yaparsa yıllık kazanç 5.5% oluyor ama diyelim networkün 50% si fırıncılık yaptı o zaman yıllık kazanç 5.5*2% = 11% oluyor. Kazanç şimdilik sugar bence.  Grin

baker/fırıncı olmak isteyenler için: https://github.com/tezoscommunity/FAQ/blob/master/Compile_Betanet.md

bunun için sağlam bir linux bilgisi ve 10k XTZ gerekiyor minimum yoksa solo baker olamazsınız.

Hocam işlem gücü gerekiyor mu kazım yapmak için? ETH gibi ekran kartı, elektirik istiyor mu yani? Yoksa aç cüzdanı kazanmaya başla şeklinde mi?

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
mateuolak
Newbie
*

Activity: 36
Merit: 0

View Profile
July 23, 2018, 03:22:12 PM

Çok buyuk beklentim var benimde tezos dan hayırlısı bakalım ciddi bir yatırım yaptık
CoolnQuiet
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
July 24, 2018, 05:03:26 AM

Resmi cüzdan çıktı, cryptonomics in galleon isimli cüzdanı, onun üzerinden delegasyonda yapılabiliyor : https://github.com/Cryptonomic/Deployments/wiki/Galleon  ilerde direk bunun üzerinden ledger nano bağlı olarak fırıncılık da yapılabilecekmiş, geliştirmeler devam ediyor halen.

Sistem POS yapısında olduğundan işlemci, ekran kartı, ASIC cihazı vs. ye hiç gerek yok, sadece private key inizin olması yeterli ve belli miktarda XTZ yi bond olarak bağlıyor her cycle da sistem. Ben linux te fırıncılık yapıyorum halen belirttiğim gibi, private key iniz sürekli bağlı olduğundan güvenlik gereği, ledger nano da aldım, XTZ lerim ledger nano da, fırıncı uygulaması çalışırken onu kullanıyor, böylece private key im laptop ımda bulunmuyor, son derece güvenli bu şekilde. Laptop ta 6 watt güç çekiyor fırınlama/pişirme yaparken şaka gibi, zamanında BTC ve ETH da madencilik yapmış birisi olarak, fırıncılık uzay üssü alfa teknolojisi diyebilirim.  Grin

ledger la fırıncılık yapmak isteyenler için link : https://github.com/obsidiansystems/ledger-app-tezos/blob/master/README.md

ledger in henüz ledger manager ya da ledger live versiyonları tezos için beta aşamasında ama onu da yakında çıkarmayı planlıyorlar. Velhasılı, windows ve GUI araçları mainnet de hazır olacak gibi görünüyor ama şimdilik XTZ leri galleon cüzdanla aktive edip delege edebilirsiniz.

Delegasyon için de %5 fee alan biri çıktı son zamanlarda ona da bakabilirsiniz : https://www.reddit.com/r/tezos/comments/90ylzy/public_service_announcement_definitelynotagoats/
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
July 24, 2018, 08:07:28 AM

Resmi cüzdan çıktı, cryptonomics in galleon isimli cüzdanı, onun üzerinden delegasyonda yapılabiliyor : https://github.com/Cryptonomic/Deployments/wiki/Galleon  ilerde direk bunun üzerinden ledger nano bağlı olarak fırıncılık da yapılabilecekmiş, geliştirmeler devam ediyor halen.

Sistem POS yapısında olduğundan işlemci, ekran kartı, ASIC cihazı vs. ye hiç gerek yok, sadece private key inizin olması yeterli ve belli miktarda XTZ yi bond olarak bağlıyor her cycle da sistem. Ben linux te fırıncılık yapıyorum halen belirttiğim gibi, private key iniz sürekli bağlı olduğundan güvenlik gereği, ledger nano da aldım, XTZ lerim ledger nano da, fırıncı uygulaması çalışırken onu kullanıyor, böylece private key im laptop ımda bulunmuyor, son derece güvenli bu şekilde. Laptop ta 6 watt güç çekiyor fırınlama/pişirme yaparken şaka gibi, zamanında BTC ve ETH da madencilik yapmış birisi olarak, fırıncılık uzay üssü alfa teknolojisi diyebilirim.  Grin

ledger la fırıncılık yapmak isteyenler için link : https://github.com/obsidiansystems/ledger-app-tezos/blob/master/README.md

ledger in henüz ledger manager ya da ledger live versiyonları tezos için beta aşamasında ama onu da yakında çıkarmayı planlıyorlar. Velhasılı, windows ve GUI araçları mainnet de hazır olacak gibi görünüyor ama şimdilik XTZ leri galleon cüzdanla aktive edip delege edebilirsiniz.

Delegasyon için de %5 fee alan biri çıktı son zamanlarda ona da bakabilirsiniz : https://www.reddit.com/r/tezos/comments/90ylzy/public_service_announcement_definitelynotagoats/

Meritim olsa vericem hocam Smiley
Faydalı aydınlatıcı bilgiler için teşekkürler.

POS olmasından emin olmak çok mutluluk verici Smiley

Dediğiniz linux işlemleri bana oldukça karışık ve korkutucu geldi şuanda. Ledger'a daha çıkmadan bağlamış olmanızda göz kamaştırıcı. Tebrik ederim. Bende de oldukça fazla Tezos var. Gözüm gibi bakıyorum onlara. Bu yüzden yan cüzdan uygulamalarına hiç güvenmedim ve hareket ettirmedim XTZ'leri. Verdiğiniz Galleon cüzdanının resmi cüzdan olduğundan nasıl emin olabiliriz? Sitede göremedim. Umur Basar edited diye yazıyor github'da. Eğer resmi olduğundan eminsek bende delege yapabilirim.

Teşekkürler.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
btcash
Hero Member

Activity: 968
Merit: 515

View Profile
July 24, 2018, 09:02:41 AM

CoolnQuiet arkadaşımızın tezos konusunda verdiği bilgilerden dolayı tebrik ediyorum gerçekten . Sadece bilgi vermek adına yazı yazıyor .
CoolnQuiet
Sr. Member

Activity: 388

Living the dream

View Profile
July 24, 2018, 12:49:12 PM

Galeon resmi cüzdan derken şöyle : Hazırlanmasında TF (Tezos Foundation)'in aktif olarak para yardımı sağladığı ve cryptonomictech isimli firmanın (3 kişi  Grin ) hazırladığı bir cüzdan, hazırlandıktan sonra da sağlam bir audit (güvenlik kontrolü) sürecinden geçti. O yüzden resmi cüzdan, yoksa gerek DLS gerekse TF resmi lafına karşılar, decentralized kavramını desteklemeleri nedeniyle malum hala davalarla başları dertte, o yüzden komüniteyi yönlendirmek istemiyorlar hiçbir konuda ama cüzdana güvenebilirsiniz, ben kullananlardan şikayetçi olan görmedim.

Birde tezbox var : https://tezbox.com/  google chrome eklentisi, bunu da stephen andrews adında yeni zelandalı bir adam yazdı tamamen kendi gayretleri ile, audit sürecini de TF finanse etti, bundan da millet memnun. Onun dışında gene aynı adamın hazırladığı, bakechain diye bir uygulama var : https://bakechain.github.io/  bu da windows da bake etmeyi sağlıyor, bunun audit süreci için de TF'den destek verilmesi bekleniyordu halen ama adamın yazdığı kod sağlam gördüğüm kadarıyla şu ana kadar, millet de memnun onları da deneyebilirsiniz.

Ben linux kullandığımdan bunların hiçbirini kullanmadım, o yüzden kullanım aşamasında bana birşey sormayın  Grin ama gördüğüm kadarıyla kullanımı basit, bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.

Fırınlama işine başladığınızda, 7 saykıl sonra başlıyorsunuz, block bulma ve endorse etmeye, ödüllerde bundan tam 5 saykıl sonra hesabınızda oluyor. Bir saykıl da 4096 dakika.
Neo--
Sr. Member

Activity: 658

View Profile
July 24, 2018, 02:46:04 PM

Alinacaklar listemde ilk3 arasinda tezos ama bu sene imkansiza yakin :/ fiyat yukselsin diye bekleyenler kusura bakmasin ama umarim artmaz Smiley
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
July 24, 2018, 03:04:21 PM

Fiyat dolar bazında sapa sağlam durdu. Sürekli takip ediyorum ekranımda açık. Btc bazında haliyle sarktı. Bir miktar btc daha ayırdım bu seviyelerdem alıcam.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
SRKNGL
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
July 24, 2018, 03:24:53 PM

Pos sistemi faiz mi oluyordu .Bu konuda hassas olduğum için faizli tokenlere bulaşmak istemiyorum. Net bilgi verebilecek olan var mı ?

Kalemder
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
July 24, 2018, 03:37:25 PM

Pos sistemi faiz mi oluyordu .Bu konuda hassas olduğum için faizli tokenlere bulaşmak istemiyorum. Net bilgi verebilecek olan var mı ?

Faiz, paranın daha fazla para karşılığında kiraya verilmesi.
Pos sistemlerinde ise, elinizdeki coin, sonraki blokları ve işlemleri doğrulamak için kullanılıyor. Transferi yapanların bu iş karşılığında verdiği fee ücreti size veriliyor. Yani btc ve eth madenciliğinde bunu ekran kartları ve bilgisayarlarımız ile yapıyorduk. Ona POW deniyor. Bunda önceki bloklarda ise hareketsiz duran coinler sayesinde yapıyoruz.

Bildiğim kadarıyla böyle, kesin hüküm veremem.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
July 24, 2018, 09:32:53 PM

güzel bir konu ama kesin hükmü verebilecek zor bulunur gibi sanki...

söyle örnek vereyim: elimde 10.000 coin var ve bu coin kendi cüzdaninda duruyor... baska duracagi cüzdan yok diyelim...
ve bu coin, cüzdanda durdugu icin bana ek coinlar veriyor, atiyorum her gün 1 coin ödül geliyor...
bu faiz mi, kar payi mi yoksa ne? cünkü o coin'i tutabilecegim baska cüzdan yok ve coin'lari orada tutmak zorundayim...

bir de söyle örnek var: elimde 10.000 coni var. cüzdanda durdukca birsey vermiyor ama cüzdan icinden leasing gibi bir sisteme girdigimde ödül veriyor.
yani bu örnekte, ödül almak icin bir hamle yapmam gerekli ve bu hamleyi yapiyorum, conilerimi leasinge verip oradan ödül elde ediyorum...
bu faiz mi? kar payi mi? ne?

bu gibi degisik türlerde coin ve tokenlari ödüllendirmek icin yöntemler var... faiz mi? kar payi mi? ne? bilen varsa beri gelsin...

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
July 25, 2018, 03:44:49 PM

CMC listesinde 17. sıraya yerleşmiş Tezos. Geçen haftalarda BNB'nin hemen altındaydı, şimdi artık üstüne çıkmış. Bence şu zor dönemde iyi bir ivme yakaladı. Boğa sezonuyla beraber hareketleneceğini düşünüyorum.
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
July 25, 2018, 05:06:29 PM

Faiz, paranın daha fazla para karşılığında kiraya verilmesi.
Pos sistemlerinde ise, elinizdeki coin, sonraki blokları ve işlemleri doğrulamak için kullanılıyor. Transferi yapanların bu iş karşılığında verdiği fee ücreti size veriliyor. Yani btc ve eth madenciliğinde bunu ekran kartları ve bilgisayarlarımız ile yapıyorduk. Ona POW deniyor. Bunda önceki bloklarda ise hareketsiz duran coinler sayesinde yapıyoruz.

Bildiğim kadarıyla böyle, kesin hüküm veremem.

pos faiz değildir. pos sistemleri bu şekilde işler. pow sistemde 100 rig kurup bunu çalıştırmakla pos sistemde 10k coin alıp bunu cüzdanda pos aktive etmek temel mantık olarak aynı işlevdedir. sen buna faiz gözüyle bakarsan hayvancılıkta da hayvanların doğurup çoğalmasını faiz olarak bakabilirsin Grin pos sisteminde coinlerin artması işi o konsensusların fıtratında var.
batturkey
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

The World’s First Blockchain Core

View Profile
July 25, 2018, 05:07:06 PM

Almayi dusunuyorum ama dusundugum ile kaliyorum cunku market capi cok yuksek bir coin duserse dusunebilirim ancak.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 »
  Print  

Jump to: