Bitcoin Forum
May 28, 2024, 03:12:15 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Ülkeyi Pislik Götürüyor  (Read 3069 times)
Stavri (OP)
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 275

View Profile
August 03, 2017, 07:28:49 PM

Türkiye de turistik diyebileceğimiz bilimum yerler pislikten geçilmiyor.
En güzel plajlarımızda, ormanlarımızda, göllerimizde tarihi eserlerimizin içerisinde pet şişeler, cam şişeleri, naylon poşetler, yemek artıkları görmekten bıktım...
Bir ülke kendi kendine ancak bu kadar zarar verebilir herhalde. Ne kadar kültürsüz, cahil, düşüncesiz, pis bir millet olduk yahu.
Bu pislikleri atanlar, onları büyüten ebeveynler, eğitemeyen okullar, öğretmenler, ses çıkarmayan herkes de bu pisliğin parçasıdırlar.
Zaten pis olduğumuz için Türkiye'ye artık ancak düşük kaliteli arap turistler geliyor. Eskiden Türkiye'ye gelen turistler de artık yanı başımızdaki Yunanistan'ı tercih ediyor.
Tobi777
Full Member

Activity: 406
Merit: 121

View Profile
August 03, 2017, 07:36:50 PM

Malesef temizlik konusunda sıkıntılı bir ülkeyiz..
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
August 03, 2017, 09:14:27 PM

Turizm konusunda eğitim almış ve sektörü yaşamış ve yurt dışına çıkmış biri olarak şunları söylemek isterim , gelişmiş ülkelerde insanların eğitim seviyeleri hayliyle yüksek bununla paralel olarak o ülkelerin evrensel ahlak anlayışları da gelişmiş durumda ve bu ülkelerin hukuk ve demokrasi sistemleri de hayliyle gelişmiş ve kanunlar çok sıkı işliyor ve toplum kanunlara şartsız uyum sağlıyor o yüzden o ülkelerin denizleri temiz çevreleri düzenli insanların birbirine saygısı yüksek ve insanlar anlayışlı , Her şeyin başı eğitim onu halletmezseniz toplumunuzun geri kalması kaçınılmaz olur . O yüzden ülkeyi de bok götürür!
Argon18
Sr. Member

Activity: 442
Merit: 250

View Profile
August 03, 2017, 10:30:32 PM

Malesef ülkedeki insan kılıklı yaratıklar çevreye çöp atıp atıp duruyorlar. Attıkları yetmiyormuş gibi başkalarına da neden atmıyorsun dedikleri oluyor geçen gün birer tane çikolata yedik kabuğunu hemen attı yere ben cebime koydum bana neden cebine koydun diyor çöp yok dediğimdeyse yere atsana diyor. Hey allahım ya beyin yok ki.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
E R N
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
TOKEN SALE
AIRDROP
                              ████
                              ████

████
          ████            ████  ████

████            ████  ████
          ████  ████  ████  ████  ████

████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
  ▬▬   GET IN TOUCH   ▬▬ 
TELEGRAM  FACEBOOK  TWITTER
YOUTUBE   INSTAGRAM
CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
August 04, 2017, 05:43:13 AM
Last edit: August 04, 2017, 06:01:56 AM by CanErik

Merhaba;

Ne yazık ki ülkenin gözünüze batan her yerin pislik içinde olmasının diğer eksik ve yanlış yerlerinin de temlinde olduğu gibi eğitim sisteminin bozukluğu/yetersizliği yatmakta. Hele hükümetin eğitim sisteminde yaptıüı ve yapmaya devam ettiği tahrifatlar ile önümüzdeki 10-15 yıl içinde Türkiye yaşanmaz bir ülke olmak üzere. Durum çok vahim, sonumuz hayrolsun.

İyi dileklerimle
krhnrhn
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 306

View Profile
August 04, 2017, 07:42:05 AM

Şuan ki nesip kayıp nesil. Geleceği kurtarmaya çalışmak daha mantıklı. Çocuklarımıza yaptıkları şeyleri iyi/kötü, doğru/yanliş diye tanımlamak varken, topluma karşı sorumluluğunu öğretmek varken, sadece günah/sevap olarak tanımlarsak daha çok boşa kürek çekeriz. Çöp atmak günah değil ki adam niye atmasın Smiley Yetişen insanların tüm derdi iyi gibi gözükmek, iyi olmak değil. Bence devletin çocuklara verdiği eğitimden önce, bizlerin onların birey olarak yetişmesine yaptığımız katkıyı gözden geçirmeliyiz. Belki gelecek nesillere biraz olsun katkımız olur.
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
August 04, 2017, 07:45:21 AM

Merhaba;

Ne yazık ki ülkenin gözünüze batan her yerin pislik içinde olmasının diğer eksik ve yanlış yerlerinin de temlinde olduğu gibi eğitim sisteminin bozukluğu/yetersizliği yatmakta. Hele hükümetin eğitim sisteminde yaptıüı ve yapmaya devam ettiği tahrifatlar ile önümüzdeki 10-15 yıl içinde Türkiye yaşanmaz bir ülke olmak üzere. Durum çok vahim, sonumuz hayrolsun.

İyi dileklerimle

Ne alakası var eğitim sistemi ile yere çöp atmanın. Bu ikisini nasıl bağdaştırabildiniz? Okulda Matematik, Türkçe, Kimya, Biyoloji, Fizik gibi dersler gösteriliyor. Yere çöp atmama ile ilgili bir ders mi var? Bence bu durum her insanın kendisinin sahip olduğu bir davranış biçimidir. Yada her ırka göre değişen bir davranış şeklidir. 😝

lodos2005
Sr. Member

Activity: 464
Merit: 264

Hakan Yavuz

View Profile WWW
August 04, 2017, 07:49:27 AM

Merhaba;

İyi dileklerimle

Ne alakası var eğitim sistemi ile yere çöp atmanın. Bu ikisini nasıl bağdaştırabildiniz? Okulda Matematik, Türkçe, Kimya, Biyoloji, Fizik gibi dersler gösteriliyor. Yere çöp atmama ile ilgili bir ders mi var? Bence bu durum her insanın kendisinin sahip olduğu bir davranış biçimidir. Yada her ırka göre değişen bir davranış şeklidir. 😝

işte boşuna demiyoruz eğitim ve öğretim yeri diye.
CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
August 04, 2017, 07:50:43 AM

Merhaba;

İyi dileklerimle

Merhaba;

Çok alakası var sizin uslubunuzla cevap vermek gerekirse. Sosyal biligiler, Vatandaşlık, Din Kültür ve Ahlak Bilgisi dersleri diye bir şey duydunuzmu?

İyi dileklerimle
SanalPara
Sr. Member

Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
August 04, 2017, 08:01:19 AM

Merhaba;

İyi dileklerimle

Merhaba;

Çok alakası var sizin uslubunuzla cevap vermek gerekirse. Sosyal biligiler, Vatandaşlık, Din Kültür ve Ahlak Bilgisi dersleri diye bir şey duydunuzmu?

İyi dileklerimle

Kardeş bu aileden gelen ve insanın çevresinden edilen bir davranış biçimi. Bir insan çocuğunu bu konularda bilinçlendirmezse okullar hiçbir şey yapamaz.

İyi dileklerimle. ⚘

Geleve
Full Member

Activity: 588
Merit: 104

View Profile
August 04, 2017, 08:04:32 AM

Çözümün cezalandırmak olduğunu düşünüyorum. Bunu kısa vadede ancak polis engelleyebilir. Keskin kurallar ve para cezası bu işin önüne geçer. Caddelere koy polisleri. Birsürü polis var zaten.  Yere mi tükürdü kes 300 lira çöp mü attı kes 1000 lira. Arabadan izmarit mi attı al ibnenin evladının ehliyetini 1 yıl verme. Yapıştır cezaları. Yapan çocuk mu. Yapıştır babasına cezayı. Bak orospu çocukları yapabiliyor mu daha.
sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
August 04, 2017, 11:48:51 AM

Başlığı görünce istemsizce aklıma bu karikatür geldi. Türkiye'nin turistik bir kesiminde yaşayan birisi olarak söylüyorum ki haklısın. Bizim ülkemizde böyle bir sorun var ama turizmin azalması ve kalitenin düşmesine birtek bu sorun değil birkaç belli başlı sorunda neden oldu.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
xzone
Legendary
*

Activity: 2590
Merit: 1490

View Profile
August 04, 2017, 11:55:40 AM

Turistik yeri geçtim, evinize en yakın parka çıkın bir bakın (tabi eğer park varsa).
Her yer sigara izmariti, çekirdek kabuğu dolu. Sağlam bir caydırıcılığı olmadığı sürece de insanların bu davranışlarının değiştirilemeyeceğini düşünüyorum.

Googlea yere tükürme cezası yazdım, 2005ten beri haber yapmışlar şu kadar ceza veriliyor diye. Ben daha 1 kere bile ceza alan duymadım-görmedim

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
gorkem
Hero Member

Merit: 502

View Profile
August 04, 2017, 01:03:53 PM

ülkeyı zaten gercek anlamda pislık göturuyor cöplerı boswerın sız Cheesy
Sirtho
Member
**

Activity: 244
Merit: 10

View Profile
August 04, 2017, 03:48:37 PM

Temiz insanlar temiz cevrede yasar, pis insanlar ise pis cevrede yasar, bu isin ozubolmakla beraber Turkiyede durumlar cok farkli degil

ssantur
Sr. Member

Activity: 387
Merit: 252

View Profile
August 04, 2017, 05:13:19 PM

Yuvarlak hesap bin km süren on günlük bir arazi kampından yeni döndüm. Turizmimizin göz bebeği denilen yerleri de dağ başlarını da itina ile gezdim fakat yaptığım en büyük hata az da olsa insanların olduğu yerlere gitmekti. Küçüğünden büyüğüne hiç ayırmıyorum DOMUZ'dan beter pis bir milletiz, konu din şu bu olunca mangalda kül bırakmayan, sözüm ona "temizlik imandan gelir" deyip güzelim doğanın içine sıçıp bırakmakta hiçbir sorun görmeyen domuz ruhlu cahiller sürüsü.. ne desen boş.
BitPACK
Full Member

Activity: 246
Merit: 100

View Profile
August 04, 2017, 11:42:02 PM

valla genetiğimiz bozuluyor sanırım. memlekete dolan yabancı uyruklulardan mıdır nedir bilmiyorum. eskiden böyle değildi bu memleket.
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
August 05, 2017, 01:27:33 AM

valla genetiğimiz bozuluyor sanırım. memlekete dolan yabancı uyruklulardan mıdır nedir bilmiyorum. eskiden böyle değildi bu memleket.

Yabancı uyruklulara bağlamak yanlış bence...
Sevmemeniz ayrı bir konu ama bence konu ile alakası yok.

Ne zaman temiz ıssız bir koya gitsem alkol şişeleri, pet şişeler ve zıkkımlandıklar her artık sağda solda.

Tembellikten mi beyin yoksunları mı anlayamıyorum.

Bir koyu bakir temiz diye özellikle ararlar, geldiklerinde anasını siker giderler.
Be beyinsiz o kadar aradın temizi, demek ki, pis olunca gitmiyorsun.
Ülkenin anasını sikince hangi ananın amında bulucan dimi bir daha öyle yer.

Dediğim gibi beyin yok, bu konuda hassasım o yüzden bozdum ağzımı kusuruma bakmayın...

Tarihi ve turistlik yerler ayrı facia, aynı şekilde.

Bu yaz bergama gittim, gezeyim diye.

Nereye gitsem adet, ayak bastı parası gibi para alıyorlar otopark muhabbetine, giriş ayrı.

içerisnin hali içler acısı, e madem alıyorsun para bir şey yap dimi?
Ben sana o parayı oratı gezmek için mi veriyorum, o zamaten benim mirasım.
O paraları sana ona sahip çık, koru, bak diye veriyoruz.

Zeus sunağı Almanlar tarafından çalınmış, almana mı söversin, çalınmasına göz yumulmasına mı?
Sunağın yerine camekan içerisine bir maket yapmışlar Allah lık...
Suntanın türevi birşeyden yapıp mermer miş gibi beyaza boyamışlar, nemi alınca kavlamış kalkmış.
Rezalet ötesi, bari hiç koyma da ciddiyetsiz görünme..

Saddece o sunağı almanyada milyonlarca turist geziyor, ter temiz kaldırmışlar ayağa.

Benim Ülkemin sahip çıkamadığı ve hiç bir zaman da çıkamayacağı şekilde sahip çıkıyorlar esere..

Şimdi sövmek mi lazım bu Alman a dua etmek mi?

Eserler kaçırılıyor belki de iyi oluyor.

Ulkede biri bir eser bulsa ya üstü kapatılır ya bulan enayi yerine konur.
Her halukarda eser hiç olur bakılmaz.

Böyle rezalet bir ülkeyiz.

Yöneticilere siyasi olarak çatmak ta yanlış bana kalırsa, biz ne boksak onlar da aynı bok...

Neyse sinirlerim bozuldu gece gece..

İnş biraz bilinçleniriz
jmalkovich
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
August 05, 2017, 09:26:26 AM

hiç bir zaman yere çöp atmam en ufak şeyi bile elimde bekletirim ama sigara izmaritini sürekli yere atıyorum yapacak bir şey yok  Smiley

retail.global

◣  FACEBOOK
◣  TWITTER
◣  TELEGRAM
◣  MEDIUM
xzone
Legendary
*

Activity: 2590
Merit: 1490

View Profile
August 05, 2017, 12:17:00 PM

Karşıyaka belediyesi farkındalık yaratmak için çekirdek çöplerinin yere atılmaması amacıyla kese kağıdı dağıtımı yapmış. Çerez vb. satan dükkanlarda, sokaktaki satıcılarda falan bulunuyor. Yürüyüşe çıkanların bile ellerine tutuşturmuşlar Cheesy

---

“Çiğdem Yeriz, Çevreyi Kirletmeyiz”

Karşıyaka’da Temiz Çevre Seferberliği

Sağlıklı bir çevre ve daha temiz sokaklar için farkındalık yaratmak isteyen Karşıyaka Belediyesi; parkları, meydanları ve sahil şeridini sıklıkla kullanan vatandaşlara kuru yemiş atık keseleri dağıttı. Başkan Akpınar “Amacımız çevre temizliği ile ilgili farkındalık yaratmak ve insanları bilgilendirmek” dedi.

Yere Değil, Keseye

Çevreye duyarlı proje ve yatırımları ile adından söz ettiren Karşıyaka Belediyesi, sosyal sorumluluk bakış açısıyla, yeni bir farkındalık ve bilgilendirme çalışması başlattı. Belediye Zabıtası, Karşıyakalıların uğrak mekanları olan parklarda meydanlarda ve sahil şeridinde kuru yemiş atık keseleri dağıtarak, çöplerin yere atılmaması konusunda uyarıda bulundu.

10 Bine Adet Dağıtılacak

“Karşıyakalıyız, çiğdem yeriz, çevreyi kirletmeyiz” yazılı keseleri hemen kullanmaya başlayan vatandaşlar ve esnaf, bu çalışmayı memnuniyetle karşıladı. Karşıyaka'nın en kalabalık park ve meydanları ile sahil şeridinde ilk etapta 2 bin adet çöp kesesi dağıtıldı. Yaz boyunca bu sayının 10 bine ulaşacağı belirtildi. Vatandaşlarla beraber tüm kuru yemiş satıcıları da hassas olmaları noktasında uyarıldı.

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███