Bitcoin Forum
May 04, 2024, 05:14:16 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Btc Saklamak İçin En Güvenli Yöntem  (Read 2667 times)
GoSHawk.
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 0

View Profile
October 13, 2017, 11:02:30 AM

Blockchain cüzdanımda tutuyorum, google aut, mail, parmak izi herşey var. + Tavsiye

Bunu Sr. Member söyleyince insanın inanası geliyor ama işin aslı öyle değil. Dijital para dünyasına altın kural şudur: Özel Anahtar sadece sizde değilse, cüzdanınızdaki dijital paralar size ait değildir. Bu kadar basit. Siz istediğiniz kadar güvenlik önlemi alın, hizmeti veren siteye erişimi kestiği anda herşeyiniz gider... O yüzden özel anahtarı size veren uygulamaları tercih edin. Güvenlik önlemlerini artırmak sizin elinizde...

Özel anahtarı nasıl elimize alacağız
1714842856
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714842856
Reply with quote  #2

1714842856
Report to moderator
"Governments are good at cutting off the heads of a centrally controlled networks like Napster, but pure P2P networks like Gnutella and Tor seem to be holding their own." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714842856
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714842856
Reply with quote  #2

1714842856
Report to moderator
Rahip
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
October 13, 2017, 11:44:01 AM

Borsada tutuyorum. Mail adresimde ve borsda 2fs var. Toplamda 4 aşamalı güvenlik duvarım oluyor. 2 şifre 2 2fa.
HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
October 15, 2017, 11:34:21 AM

Bana göre borsada tutmak en mantıksız hareket olabilir ne kadar güvenilir bir borsada olsa ne olacağı belli olmaz ama paraları alıp kaçacaklarını hiç sanmıyorum alış satıştaki fee'lerden o kadar çok kazanıyorlar ki alıp kaçmaları bile onlara zarar şuan 20 yıl sonrasını veya 10 yıl sonrasını bilemem ama çok paranoyakça yaklaimışsınız bunları düşünmek iyi ama bu kadarı ince düşünmek bana biraz fazla geldi.
HaDe67
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
October 15, 2017, 11:59:01 AM

ledger nano s bence çok güvenli diyorlar
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 15, 2017, 12:50:48 PM

Blockchain cüzdanımda tutuyorum, google aut, mail, parmak izi herşey var. + Tavsiye

Bunu Sr. Member söyleyince insanın inanası geliyor ama işin aslı öyle değil. Dijital para dünyasına altın kural şudur: Özel Anahtar sadece sizde değilse, cüzdanınızdaki dijital paralar size ait değildir. Bu kadar basit. Siz istediğiniz kadar güvenlik önlemi alın, hizmeti veren siteye erişimi kestiği anda herşeyiniz gider... O yüzden özel anahtarı size veren uygulamaları tercih edin. Güvenlik önlemlerini artırmak sizin elinizde...

Özel anahtarı nasıl elimize alacağız

Özel anahtarı sonradan eline alamazsın Smiley O cüzdandan, özel anahtarı olan bir cüzdana transfer etmek yeterli. Masaüstü ya da mobil cüzdan kurarken 12-24 kelimelik kelime grubu ya da özel anahtar verilir. Onun kasanın anahtarı gibi düşünün. Özel anahtar ile 12-24 kelimelik seed(tohum) birbirinden farklıdır ama son kullanıcı için cüzdana erişirken aynı işlevi görür. (Transfer işlemi özel anahtarla şifrelenir, tohumla değil)

Çevrimiçi cüzdanlarda ve borsalarda özel anahtar kullanıcıyla paylaşılmaz. O yüzden işlem yapmayacağınız tutarı borsada tutmayın.
afmfk
Member
**

Activity: 271
Merit: 12

XMONETA ICO

View Profile
October 15, 2017, 08:51:17 PM

Yaklaşık 6 aydır şu borsayı takip ediyorum. Cüzdanlar konusunda hala şüphelerim var. Anladığım kadarıyla cüzdanların her birinin ayrı ayrı riski var. Bu piyasada parayı güvenli saklamak hiç mi mümkün değil. Neden insanlar farklı farklı tedbirler öneriyor. Anlamış değilim.

Afandoras
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
October 15, 2017, 10:59:49 PM

Yüklü miktarda btc yoksa borsada tut bence birşey olmaz. Ben blockchainde tutuyorum.

redsilentstorm
Member
**

Activity: 448

View Profile
October 16, 2017, 05:59:24 AM

Yani ne diyeceğimi şaşırdım. Arkadaşım doğru diyorsun sorgulamak , uyanık olmak elbetteki çok iyi bir şey hele ki elinden bir şey geliyorsa. Ancak dozunu kaçırıp ta paranoyak olmamak ta gerekiyor diye düşünüyorum.
Erturk
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
October 28, 2017, 12:46:17 PM

Eğer hiçbir cüzdana güvenmiyorsan bitcoin core indir adres oluştur private keyi export et kağıda yaz sonra wallet.dat ı sil al sana güvenli cüzdan. Zaten bitcoin core da yamuk yaparsa btc nin tanesi 1$ olmuştur

Uzun süredir bu olayın nasıl yapıldığını araştırıyorum, herhangi bir döküman ya da belge bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

- Bitcoin Core indirdim.
 1-Nasıl adres oluşturacağız?
 2-Private key programın neresinde ve nasıl export edeceğiz?
 3-Sadece elimizdeki şifre ile wallet.dat olmadan btc'lerimize ulaşabilir miyiz?

Yeniyim kusura bakmayın.
verici
Member
**

Activity: 61

View Profile
October 29, 2017, 10:35:58 AM

tamamda hocam bu başka bir şahsın sizin hesabınızı hacklemesi karşısında aldığınız önlemdir.
yani bitcoinlerinizi saklamanız konusunda hizmet veren oluşumun güvencesi değildir.
hizmet sağlayıcısı yamuk yaparsa ne olacak, konu o
okeanos
Full Member

Activity: 215
Merit: 101

View Profile
October 30, 2017, 07:48:13 AM

Güvensizliğin sonu yok. Şu an işin en güvenli saklama yollları:

1. Donanımsal cüzdanlar (Ledger, Trezor)
2. Kağıt cüzdanlar

Birikim fazla ise farklı cüzdanlara bölmek de ekstra güvenlik sağlayacaktır.
enclock01 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 110
Merit: 2

View Profile
November 08, 2017, 11:32:33 AM

Görüyorumki donanım ve blockchain cüzdan kullananların sayısı gittikçe artmakta

Donanım cüzdanınız kaybolursa ilk kurulumda verdiği şifreleri firmaya verdiğinizde size btc lerinizi geri veriyor.  Bu da demek oluyor ki bir database de bizim keyler saklanıyor.

+ Benimde kullandığım blockchain e de çok güvenen var.

Ledgere ve blockchaine bu firmalar gerçekten kurumsal. Amma velakin bu buradaki çalışanlarında güvenilir olduğu anlamına gelmez.

Geçen hafta Abd başkanı Trumpın tweeter hesabı habersizce kapatıldı. Kapatan kim? tweeterda işine son veren bir çalışan.

http://www.hurriyet.com.tr/isteki-son-gunu-olan-bir-calisan-trumpin-twitterini-kapatti-40632344

Tweeter donanım cüzdanlardan daha güvenli ama bu çalışanlarının da güvenli olduğu anlamına gelmiyor.

Ledger veya blockchain cüzdan daki btc lerinnizin güvenliği o firmaların databasleriyle ilgilenen kişilerin vicdanıyla doğru orantılı olacak.

Opera
Newbie
*

Activity: 7

View Profile
November 08, 2017, 02:00:40 PM

Elimde çok fazla olmasa bile bir miktar Bitcoin var bunları kağıt cüzdan yöntemi ile saklamayı düşünüyorum. nasıl yapılacağı hakkında ufak tefek bilgim var. bittikten sonra pvc kaplayıp bu şekilde muhafaza etmeyi düşünüyorum. ileride yatırımım artarsa Ledger veya Trezor cihaz alabilirim.. şimdilerde bunlara gerek yok görünüyor. bunların dışında önerebileceğiniz güvenilir bir yöntem var mı?
criptolover12
Member
**

Activity: 238

View Profile
November 08, 2017, 04:25:11 PM

ledger yazilimi open source dolayisiyla yeterince guvenli diye dusunuyorum. kirilma ihtialleri cok dusuk bence.

OAX - REAL WORLD APPLICATION OF DECENTRALIZED EXCHANGES - V1
■  Hold your own keys - Liquidity Aggregation - Open and Transparent  ■
■ ■ WebsiteTeamWPTWPProject DeckANNBounty ANN ■ ■
Mike Sarli
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
November 08, 2017, 04:46:53 PM

Eğer hiçbir cüzdana güvenmiyorsan bitcoin core indir adres oluştur private keyi export et kağıda yaz sonra wallet.dat ı sil al sana güvenli cüzdan. Zaten bitcoin core da yamuk yaparsa btc nin tanesi 1$ olmuştur
Bilgi danismak icin nasil direk irtibata gecebilirim. Bu konuya hic hakim degilim, yeniyim. Yardimci olursaniz minnettar kalirim. Saygilarimla M. Sarli
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
November 08, 2017, 07:06:18 PM

3-5-10 btc gibi rakamlar için blockchain -  coinbase gibi yerler idare eder gibi tabii mail ve cep onaylar açık vaziyette
ama 50-100-500 btc gibi rakamlarda ana sistemden faydalanmakta fayda var...

XxX
delikamil31
Newbie
*

Activity: 7

View Profile
November 08, 2017, 08:30:51 PM

Bu konuda herkesin kafası çok karışık. ben işlem yaptığım kadarını borsada tutuyorum. sabit btc ise private keyi bende olan bir cüzdanda duruyor.
criptolover12
Member
**

Activity: 238

View Profile
November 09, 2017, 08:51:07 AM

Bilgi danismak icin nasil direk irtibata gecebilirim. Bu konuya hic hakim degilim, yeniyim. Yardimci olursaniz minnettar kalirim. Saygilarimla M. Sarli

github da btc qt cuzdani var. onu indirdiginizde yeni bir adres uretecek. ordan export yapip yedegini aldiginizda o adres sizin olur.

OAX - REAL WORLD APPLICATION OF DECENTRALIZED EXCHANGES - V1
■  Hold your own keys - Liquidity Aggregation - Open and Transparent  ■
■ ■ WebsiteTeamWPTWPProject DeckANNBounty ANN ■ ■
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: