Bitcoin Forum
May 13, 2024, 05:50:14 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Neden Waves ? Artı ek bilgi  (Read 3715 times)
karmenali (OP)
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
August 17, 2017, 12:21:14 AM
Last edit: August 17, 2017, 12:43:26 AM by karmenali

İlk olarak şunu en üstte tutmakta fayda var: Hiçkimsenin ipi ile kuyuya inmeyin!

Waves başlığında birçok arkadaş hayal kırıklıklarını veya spekülatif düşünceleri ile yeni yatırımcıların aklını karıştırma niyetinde. Bu sebeple bu başlığı açma gereği duydum.

Neden Waves sorusuna cevabını vermeden önce kriptopara dünyasındaki eksiklikleri anlatıp sonrada waves'in bunlara nasıl çözüm üreteceğini  anlatmak istiyorum.

En büyük tehlike merkezi borsalar (poloniex, bittrex vs.):

Merkezi borsalar kripto dünyası için en tehlikeli varlıklardır. Çünkü milyarlarca dolarlık kriptolar bu piyasalarda dolaşım halinde, böyle bir güç hiçkimseye verilmeyecek kadar önemlidir. Eğer bu gücü kötü amaçlarla kullanmak isterler veya kötü amacı olan kişilerce sömürülürse, hem yatırımcıya hemde genel kripto piyasasına çok büyük zarar verebilir. Nedir bu riskler;

-Merkezi borsa sahipleri kendi borsalarında spekülasyon yapıp, çok rahat balon fiyat oluşturabilir. (ör; polo, carpediem, ripple, stellar, bcn balonları). Bazen geliştiricisinin bile projesini terk ettiği coinlerin devasa fiyat artışlarını görebilirsiniz.

-Merkezi borsa sahipleri belirli bir coin üzerinde maintanence (bakım) bahanesi ile çeşitli spekülasyonlar yapabilir. Ya da bunu yapanlara hizmet edebilir. Zamanında işlemleri azaltmak için ağa saldıranlarıda gördük.

-Merkezi borsa sahipleri hacklendik ayağı yaparak, paranızın üstüne çökebilir.

-Merkezi borsalar hackerlar tarafından saldırıya uğrayabilir. Bu sebeple paranızı orada tutmak güvenli değildir. Ayrıca bir süre erişim dışı kalması bile sizi zarara uğratabilir.

-Merkezi borsalar canlarının istediği coini ekleyip çıkarabilir. Bu da bir çeşit spekülasyondur. Poloya eklenen coinlerin kesinlikle pump yiyeceğine olan inançtan bunu çok rahat anlayabilirsiniz.
     İco'lar ve Para çalan hırsızlar

-İco yaptım ayağıyla milyon dolar değerindeki kriptoları alıp kaçan hırsız riski

-İco yaptım ayağıyla coin çıkarıp projesini vaat ettiği gibi yapmayan hırsız riski

-İco yaptım coini çıkardım projemide yaptım deyip, kendi yarattığı değer ile spekülatif hareketler sergileyen ve belirli bir kesimi kayıran hırsız riski

Waves'in getireceğine inandığım çözümler

- Waves merkezsiz dex projesi ile sizi merkezi borsaların yarattığı risklerden koruyarak, cüzdanınızdan işlem yapmanızı sağlayacak.

-Waves merkezi bir ico inceleme grubu oluşturarak (tokenomica), sizlere arz yapacak ekibi ve projesini takip edecek. Böylelikle birtakım scammer dan arınacaz.
    Waves'in diğer artıları

-Waves merkezsiz borsasında herkesi söz hakkı olacak. Eklenecek coin, alınacak fee oranı gibi konularda oy verme hakkı

-Waves hali hazırda hızlı bir ağa sahip, ileride NG protokolü ile mikro bloklar ayıklanacak, boş bloklar ileri itilerek daha hızlı bir ağa sahip olacak. Böylece kripto dünyasının visa sı olmaya en yakın coin olacak.

-Waves zincirinde çok basit bir şekilde token oluşturup projenizi hayata geçirebilirsiniz. Bu halka arz yapan proje sayısının artacağı anlamına geliyor.

-Waveslerinizi güvenli bir şekilde kiraya vererek platformun gelirinden pay almak

-Smart contracts

-Bunların dışında Sasha'nın söylediklerine göre fikirler resmeden havada uçuşuyor. Lightning network, anonymous order book

Waves'in şu anki durumu, sizin kaygılarınız ve benim yorumum

Waves şu an yatırıcımcısını üzüyor olsada vaat ettiği çözümler şu ana kadar bir coinin sunduğu en geniş kapsamlı çözüm. Bu tek bir alana yoğunlaşmanın önüne geçiyordur muhakkak. Bu yüzden bazı şeylerin yavaş işlemesine sitem etmeyi bırakın. Çoğu proje bir konu üzerinde bile yıllarca yatırımcısını bekletebiliyor. (şekil A: Wings)
Ayrıca merkezsiz bir kod ağına bu kadar özelliği yüklemek hem çok zor, hemde verimlilik açısından çok detaylı yapılmalı. Borsa olmak zordur.

Waves'in geleceği ne olur?

Burada herkes muhakkak para kazanmak istiyor. Öncelikle şunu söylemeliyim; dürüstçe waves'e duygusal anlamda bağlıyım. Fakat profesyonel bakış açımıda korumaya çalışıyorum. Gerektiği yerde eleştiriyor, gerektiği yerde satıp karımı alıyorum.
Gelecekte waves fiyatını tahmin etmek zor, ekip tüm bu vaat ettiklerini yapsa dahi, diğer altcoinler kadar fiyatını katlamayabilir. Dex istenilen düzeyde kullanım hacmine ulaşamayabilir.
Ki şuanki durumda waves'i çok fazla büyük gücün desteklediğini söyleyemeyiz. En başta zaten poloya saydırdık. Diğer exchange siteleride hem rakip olarak gördüğü (belki) hem de ötekileştirme olsun diye görmezden gelmeye devam edebilir. Bu, projenin çok fazla kişiye ulaşmasına engel teşkil edebilir.

Son olarak özel yorumum: en baştaki cümleyi okuduğunuza göre, bu yazdıklarım kesinlikle sizi yatırım yapmaya teşvik etmemeli. Dediğim gibi, bir neo çinlileri arkasına alırsa, alır başını gider. Ama waves zaten baştan 1-0 geride başladı. Ben waves konusunda rahatım çünkü 70 cent teyken  satın aldım. Ayrıca bu piyasanın oyunlarına da çarpıla çarpıla alıştım. ( eskiden hep birileri bana; kaybettikçe zamanla pişersin demişti. gerçekten öyle hissediyorum  Grin )
Ben gerçek ve rasyonel projeler sunan projeleri severim.

Doğo dostu olduğunu eklemeyi unuttum Smiley : Waves pos madenciliği ile çevreye zarar vermeyide en aza indiriyor. POW nedir allah aşkına, sırf enerji israfı. Ayrıca gpu ve antminer satanlar ETH VE BTC fiyatında spekülasyon yapmıyorsa NE OLAYIM. Piyasada GPU kalmadı aq. Ama yinede kar kardır. Bak yol yakınken onlardan alın  Grin  Dedim size ben duygusal düşünüyorum diye  Cool
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
deepocean
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
August 17, 2017, 12:26:17 AM

Bizim coinler gateway admininde tutuluyor hatta bazen çok geç gönderiliyor. Bu ne kadar güvenli
redhack
Legendary
*

Activity: 1858
Merit: 1015

View Profile
August 17, 2017, 12:29:44 AM

50 cent altından toplayanla 5 dolardan toplayanın WAVES'e bakış açısı farklı oluyor. Piyasaya son 3 ayda giren küçük yatırımcı kötü zamanlamaya denk geldikleri için birçok coinde bizim realizasyon dönemimizde mallandılar. Mecburen uzun bir süre beklemeleri gerekiyor. Biz WAVES'i bir seneden fazla bekledik, sonra meyvelerini topladık. Bugün gireyim yarın kâr edip çıkayım kafasıyla girenleri hayal kırıklığından başka bir şey beklemiyor.
karmenali (OP)
Hero Member

View Profile
August 17, 2017, 12:31:28 AM

Bizim coinler gateway admininde tutuluyor hatta bazen çok geç gönderiliyor. Bu ne kadar güvenli
Şu anki durum ve kodlaması hakkında bir fikrim yok. Ama 3. parti onayına gerek kalmadan yolladığınız btc nin, waves cüzdanınıza wbtc olarak düşmesi çok rahat sağlanabilir. Bunun için kodu incelemek gerek.
valley365
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1003

View Profile
August 17, 2017, 12:38:13 AM

DEX gerçekten p2p çalışır hale gelene kadar waves' den bir beklentiniz olmasın. Eğer gelirse de waves' den başka coinden beklentiniz olmasın.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
August 17, 2017, 12:44:58 AM
Last edit: August 17, 2017, 12:55:22 AM by wolwoo

Hocam spekülatif hareket olmazsa iyi mi olur kötü mü? Burası da cazibesini kaybedebilir.
Waves'in sistemi de arıza çıkartıyor diye okuyorum.
Waves'te de isteyen istediği coini çıkarabiliyor sanırım.
Merkezi olmayan bir borsanın bittrexte satılmasını nasıl açıklarsınız? Teşekkürler

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
karmenali (OP)
Hero Member

View Profile
August 17, 2017, 12:47:57 AM

DEX gerçekten p2p çalışır hale gelene kadar waves' den bir beklentiniz olmasın. Eğer gelirse de waves' den başka coinden beklentiniz olmasın.
Şu an p2p de merkezsiz değil. Ayrıca tam merkezsizlik nasıl sağlanacak hiç bilmiyorum. Galiba hiçbir zaman tam merkezsiz olamayacak. Kod değişikliğinde pos madencilerine başvuramayacaklarına göre, kontrol hep onlarda kalabilir. Belki ilerde kod onayınıda oylamaya sunarlar Smiley
karmenali (OP)
Hero Member

View Profile
August 17, 2017, 12:54:20 AM

Hocam spekülatif hareket olmazsa iyi mi olur kötü mü? Burası da cazibesini kaybedebilir.
Waves'in sistemi de arıza çıkartıyor diye okuyorum.
Waves'te de isteyen istediği coini çıkarabiliyor sanırım.
Merkezi olmayan bir borsanın bittrexte satılmasını nasıl açıklarsınız?
Bence spekülasyon kısa vadede karlı olabilir ya da olmayabilir, uzun vadede tehlikeli olacağı kesin.
İsteyen istediği coini çıkarabilir. Ama isteyen istediği coini borsada işleme sokamaz  Wink
Merkezi olmayan bir borsanın hisselerinin ( ben öyle görüyorum)  bittrexte satılması şu anki koşullarda normal, en azından yatırımcıyı mağdur etmez. Herkes kendi parasını istedeği gibi kullanabilmeli risk ise risk.  İleride ne olacağını zaman gösterir ama merkezi borsaların birden ortadan kalkacağını düşünmüyorum.
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
August 17, 2017, 05:06:49 AM

Helal sana hocam on numara açıklamışsın yatırım yapacak arkadaşların kafasını bulandıran çok yazı var bir nebze waves adına aydınlatıcı bilgiler vermişsin. Teşekkürler.
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
August 17, 2017, 05:52:12 AM

yorumunuza katılıyorum
anca  waves çok yavaşladığı bir geçrek proje olarak. sürekli twitterda ortaklık haberi geliyor ama fiyatlanan bir durum olmuyor.
dex yeni bir ara yüz getirmeleri lazım ki daha stabil kullanılabilir olması gerek. kişisel profolyonun takibi bile tuaf .
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
August 17, 2017, 05:53:20 AM

Öncelikle bir waves yatırımcısı olduğumu belirterek başlayayım. Merkezsiz borsa diye bir şey tutturmuş gidiyoruz. Ancak yanıldığımız nokta bu kavramı yorumlayış şeklimiz. Tahminim hiçbir zaman p2p benzeri bir yapıya geçemeyeceğiz. Ve şu anda piyasada bulunan hiçbir proje , ico yada ortaya çıkması beklenen projelerden hiçbir tam olarak dediğimiz "Merkezsiz" kavramını bizim anladığımız gibi karşılamıyor. Ama buna en yakın ne var derseniz elimizdeki deriz. Zira yapılan işlemlerden , kontrol ler den , geliştirmelerden , süreçlerden bahsediyorsak ve bu coin ler bizim dışımızda birilerinin inisiyatifine kalıyorsa en azından benim anladığım "Merkezsiz" kavramına sahip değildir.
Gatotare
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 261

View Profile
August 17, 2017, 06:16:40 AM

dex uzeerinde calısıp bunun promosunu yapmaktansa neden sasha tidex te daha cok zman harcıyor bunu anlamış degilim.twitterinda da tidex ile ilgili posstlarının altında surekli dex e odaklan diye eleştiriliyor vardir bir bildigi herhalde.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
August 17, 2017, 07:02:32 AM

dex uzeerinde calısıp bunun promosunu yapmaktansa neden sasha tidex te daha cok zman harcıyor bunu anlamış degilim.twitterinda da tidex ile ilgili posstlarının altında surekli dex e odaklan diye eleştiriliyor vardir bir bildigi herhalde.

sasha nın tidex ile olayı nedir?
tidex de mi onun şirketi?
eğer öyle ise durum komik!
bir yandan merkisiz borsa için çalışırken bir yandan bunun zıddınız ayakta tutup geliştirmeye çalışmak pek manidar.
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
August 17, 2017, 07:13:30 AM

Şöyle açılan başlıklara bayılıyorum yaa...

Ağzına sağlık üstad. Tamamiyle katılıyorum söylediklerine. POS candır... Waves, canan  Shocked

AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
August 17, 2017, 08:34:13 AM

+ olarak eklemeler yapayım waves in getirdiklerine.

şu an polo bıtrex gıbı borsaların hıc bırısınde dolar/euro paritesi yok ancak wves de var. hatta waves de her coını her coın ıle trade yapabılmek esneklıgı var.

gateway olayı sayesınde her turlu coın eklenebılecek dolar euro halı hazırda ekli bunların yanına yuan sterlın tl vb gelıcek ve bunlar kendı aralarında da trade yapılabılecek. ne demek bu. FOREX demek.

ayrıca gateway ıle her turlu altcoınde eklenebılır durumda. altcoın devlerı neden bakmıyor buraya anlamyorum. nav ekıbı ıle ben sahsen ıletısıme gectım ve yakında nav ıcın gateway acılacak wavesplatforma.

altcoınlerın waves platforma eklenmesı demek altlar ıcın cok onemlı. cunku klasık krıpto borsalarında altlar sadece btc ıle trade edılebılıyor. mısal nav/btc. ancak waves platformun yukarıdaad anlattıgım yapısı sayesınde herhangı bır altcoın herhangı dıger para bırımı ıle trade edılebılecek. polonıexte ltc/btc ve ltc/usdt tradesı yaabılıyorsunuz sadece. ltc waves e eklendıgınde platformdakı tum coınler ıle ltc tradesı yapabıleceksınız mesela.

moskova borsası ıle anlasma yapıldı. moskova borsası ıle gateway kurulacak. ne demek bu WAVES moskova borsasında ıslem gorebılecek. bıtcoın goremıyor daha. ve waves platform bırazda forex platformu gıbı calısacak.

kuna ukrayna borsası ve ukraynada 150 adet bıtcoın atm sı kuruluyor. kuna ıle anlasma yapıldı. kuna waves ıcın bır platform yapıcak. ıco as a servıs adı ıle ıco yapmak ısteyenler waves de urettıklerı tokenlerı kuna platforma gonderecek ve token halka arzı kuna platform uzerınde her coın ıle yapılabılecek. boylelıkle dolandırıcı ıcolar engellenmıs olacak.

waves coın fıyat olarak yenı yatırımcıları tatmın etmıyor. etmemesıde normal. cogu kısı bura waves ı overken onların hepsı ıcodan berı yada o fıyatlardan waves sahıbı ve halı hazırda 30x yapmıs durumdalar dolar bazlı. daha yenı 30x yapmıs bır coının ıkı gun ıcınde bır 30x daha yapmasını hele kı su ankı btc rallysınde beklemek hayal olur. fıyat olarak her yerde dedıgım gıbı btc duruldugu anda cok ters bır sey olmadıgı surece waves 1-2 gunde kendısını 200k sevıyelerne atacaktır. uzun vadede yukarıda bahsettıgım gelıstırmeler yayınlandıkca da fıyatı acayıp yerlere gelebılır. burada dusunmenız gereken krıtık nokta waves btc fıyatı ıco fıyatının sadece 4 katında su an. btc nın dolar bazlı artması sayesınde waves dolar olarak 5 dolar . bu sebeble hak ettıgı yerde degıl derım ben. yatırım tavsıyesı degıldır fılanda demek ıstemem. bence yatırım tavsıyesıdır oturup dusunup bır mıktar alıp kenara atmanız tavsıye edılır .

spekulasyon muhabbetlerıne gelırsek. waves spekulasyon yapmayan bır borsa. ayrıca daha oncede bır konuda yazmıstım. spek haberler ıle fıyat dalgalanmaları yaratarak gıbıp moskova borsası ıle anlasma yapamazsın.

bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1300

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
August 17, 2017, 08:48:12 AM

Bu konu başlığı çok iyi oldu, çünkü waves bir süredir forumun abuk bir tartışma konusu haline gelmişti ve mantık çerçevesinden çıkmıştı. "Waves marsa gidecek, seneye lamborghiniye bineceğim" diyenler, tam tersi "waves pişmanlıktır, shit coindir" diyenler, forex takip eder gibi saniye saniye fiyat kollayanlar, herkes konuşup duruyordu.
Bu kadar post karmaşasının (ve kimse kusura bakmasın "çöplüğünün") arasında waves nedir, ne değildir, hedefleri nedir, beklenti nedir konuları objektif bir şekilde konuşulmaz olmuştu. Bu anlamda nihayet okunabilir, fanatik bağlılık veya düşmanlık içermeyen yeni bir konu başlığı ilaç gibi geldi.
Dilerim bu başlık sadece bilgiye ve ona bağlı yorumlara dayalı olarak ilerler. Waves çöptür, waves 6 aya bitcoini bile sollayacak saçmalıklarından fena halde sıkıldım ben.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
August 17, 2017, 09:19:29 AM

Bu konu başlığı çok iyi oldu, çünkü waves bir süredir forumun abuk bir tartışma konusu haline gelmişti ve mantık çerçevesinden çıkmıştı. "Waves marsa gidecek, seneye lamborghiniye bineceğim" diyenler, tam tersi "waves pişmanlıktır, shit coindir" diyenler, forex takip eder gibi saniye saniye fiyat kollayanlar, herkes konuşup duruyordu.
Bu kadar post karmaşasının (ve kimse kusura bakmasın "çöplüğünün") arasında waves nedir, ne değildir, hedefleri nedir, beklenti nedir konuları objektif bir şekilde konuşulmaz olmuştu. Bu anlamda nihayet okunabilir, fanatik bağlılık veya düşmanlık içermeyen yeni bir konu başlığı ilaç gibi geldi.
Dilerim bu başlık sadece bilgiye ve ona bağlı yorumlara dayalı olarak ilerler. Waves çöptür, waves 6 aya bitcoini bile sollayacak saçmalıklarından fena halde sıkıldım ben.

bir coın kısa surede aya cıkıyorsa kısa surede de yerın dıbıne gırer. btc olarak ıco malıyetını goz onune alırsak waves yatırımcısına kazandırmadı dıyebılırız. sadece dolar bazlı kazandırdı onunda waves le bır alakası yok. tabıkı cogu kısı gıdıp btc ıle ev araba ekmek almadıgı ıcın dolar bazlı fıyat hareketıne bakıyor ama btc bazlı fıyat hareketı de onemlı. cunku olayı tetıkleyen btc. dolar ıkıncıl hesab.
FgGladio
Member
**

Activity: 74
Merit: 10

View Profile WWW
August 17, 2017, 09:26:14 AM

Gerçekten ya Wings Ne Alemde ?

AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
August 17, 2017, 09:31:24 AM

Gerçekten çok faydalı bir yazı olmuş, öncelikle elinize sağlık. Belki şu battık, waves shit coin vs. söylemleri de biraz azalır.
mtmitat
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 265

View Profile
August 17, 2017, 09:35:59 AM

bir coın kısa surede aya cıkıyorsa kısa surede de yerın dıbıne gırer. btc olarak ıco malıyetını goz onune alırsak waves yatırımcısına kazandırmadı dıyebılırız. sadece dolar bazlı kazandırdı onunda waves le bır alakası yok. tabıkı cogu kısı gıdıp btc ıle ev araba ekmek almadıgı ıcın dolar bazlı fıyat hareketıne bakıyor ama btc bazlı fıyat hareketı de onemlı. cunku olayı tetıkleyen btc. dolar ıkıncıl hesab.

wavesın ico fiyatı kaç btc idi ?
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: