Bitcoin Forum
May 28, 2024, 06:58:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  
Author Topic: Aydinizm Teknik ve Temel Analiz  (Read 11247 times)
montanagang
Jr. Member
*

Activity: 43
Merit: 2

View Profile
August 22, 2017, 11:05:25 AM

Arkadaşlar, @Aydinizm arkadaşımız baştan her coini bilip inceleyemeyeceğini söylemesine rağmen her sorulan coin için cevap vermiş, topic için cidden emek veriyor. Ancak bu iş böyle gitmez, daha bir günlük ve üç sayfalık konuyu bile okumamışsınız ve zaten incelenmiş şeyleri soruyorsunuz, bu kadar hazırcı olunmaz.
Ne olacağını söyleyeyim, adam bir noktadan sonra bunalacak, "milletin uşağı ben miyim?" diyerek yazmayı bırakacak. Zaten forumun Türkçe bölümünde  bilgisi veya bilgi alma olanağı olanlar paylaşım yapmıyorlar, bencillik had safhada, bir şeyler yapmaya çalışanları da biz kaçırıyoruz.

kesinlikle katılıyorum
espressodelisi
Full Member

Activity: 322
Merit: 100

View Profile
August 22, 2017, 02:24:40 PM

Dash için ne der TA?

Sağlam ve ilk sıralarda coinlerden ama ne zaman çok yükseldi satayım desem hep daha da yükseldiği işin artık satmıyorum. Zamanında miningden gelenleri elimde tutsaydım en az 500 dash olurdu elimde. Şimdilik 50 dash var acil lazım olmadıkça duruyor.

Tahminim: Dash önümüzdeki 2 sene içerisinde tabiri caizse ağızları açık bırakacak bir zıplama yapacak. Biz izleriz, takip ederiz tabi ama bilhassa piyasadan uzak duranları, al unutçuları şaşırtacak.

Teknik analizden anlamam. Daha ilk çıktığı zamanlarda Doge madenciliği yapıyordum, Dash madenciliğinde ekran kartı daha az ısındığı için dikkatimi çekmişti, madencilikle o zamanlar zorluk düşükken bol bol çıkıyordu. Ama o zamanlar günde en az 3-5 yeni coin çıktığı zamanlardı, madencilikten gelenleri çok çok ucuza BTC'ye çeviriyorduk. BTC biriktirmeye çalışmak yerine elimde tutmuş olsaydım şimdiye emekli olmama yetecekti. Mayıs 2015 zamanlarıydı sanırım, birden çk yükseldi. Tam da o yükseliş öncesinde madencilikten gelen bir miktarını satış emri vermiş ve yükselişin hemen öncesinde düşük fiyata satmış olunca daha bir dikkatimi çekti. O zamana kadar madencilikle gelsin de BTC'ye çeviririm dediğim, diğerlerinden pek farkı olmayan coinden biriydi. Ondan sonra madencilik getirisi düştü, zorluk arttı ama toplam 4 ekran kartlı minik madencimle kazdıklarımı elimde tutmaya başladım. Zaten çok büyük miktar değildi, BTC de çok düşmüştü, elimdeki BTC'leri de satsam çok para etmeyecekti, bu bütün coinlerin aşırı düşük döneminde hepsini elimde tuttum. Sonradan Dash madenciliği kar getirmez seviyeye gelince başka coinler mine edip DASH ya da BTC'ye çevirdim.

Çok daha yükseleceğini düşünüyorum. Gelecek yıl yeni versiyon çıkacak ve gerçek dünyada kullanımı çok artacak diye beklentim var. Zaten şu anda bile Bitcoin'in bütün kusurlarını düzeltmiş durumdalar. Günlük alışverişlerde bitcoin ile ödeme yapmak uygun değil. Ksada ödeme yapmak için en az 10 dakika işlemin madenciler tarafından 1 onay almasını beklemek olacak şey değil. Dash bunu instasend dediği yöntemle 2 saniyeye indirdi mesela. Bu gibi yenilikleriyle bir de yeni versiyonda getireceği kolay kullanım özellikleri gelince daha da uçuşa geçecek.

Tabi bunların yanında işin TA kısmını da merak ediyorum.
faaty
Sr. Member

Activity: 574
Merit: 250

View Profile
August 22, 2017, 02:49:48 PM

Nihayet düzgün bir konu açıldı trade konusunda. Rica etsem Lisk, XRP ve Digibyte falına da bakar mısınız dostum? Smiley

Bir seferde üç tane istemek sorun olmayacaksa tabi..
Aydinizm (OP)
Full Member

Activity: 196
Merit: 117

View Profile
August 22, 2017, 02:51:39 PM

Stratis'e dikkat. Şu an yoldayım telefondan net görülmüyor trend line çizilmediği için ama aşağı yönlü trendi kırmış olabilir. İlgilenenlerin takip etmesinde fayda var.

Aydınizm Smart Money Trading Strategy =====> https://bitcointalk.org/index.php?topic=2967944.0
Elturko
Full Member

Activity: 140

View Profile
August 22, 2017, 03:32:49 PM

@aydinizm emeğinize sağlık, güzel yorumlarla desteklemişsiniz konuyu. Gün aşırı takip etmeye çalışacağım, forumda grafik yorumlayabilen arkadaşlar da konuyu desteklerse çok güzel olacak

mtmitat
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 265

View Profile
August 22, 2017, 03:45:16 PM

Stratis'e dikkat. Şu an yoldayım telefondan net görülmüyor trend line çizilmediği için ama aşağı yönlü trendi kırmış olabilir. İlgilenenlerin takip etmesinde fayda var.

Stratis ile waves genelde ortak hareket ediyor dediğiniz gibi olursa waves ta düşüş trendini bitirmiş oluyor di mi ?
Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
August 22, 2017, 03:54:36 PM

Aydın bey sabit başlık altında bu tarz bir konu görmek sevindirici.Her coin soranada yardımcı olmuşsunuz bravo 👏

müsait bir vakitte cannabis ve gup 'a bakabilirmisiniz

Teşekkürler

Listeye aldım bakıcam. Güzel sözleriniz için teşekkürler.

Herkese günaydın. SAFEX e girdik çıkamıyoruz, dipsiz kuyuymuş meğerse. Bize tünelin ucu görünüyor mu hocam, bakabilir misiniz ?
Hocam biraz SAFEX aldım aldığımdan beri sürekli düşüyor.Sizce ne zaman yükselişe geçebilir?

Listeye ekledim arkadaşlar müsait olduğumda bakıcam.

Guzel konu olmus tebrik ve tesekkur ederim.Gerci yaomissiniz ama bende pay aldim 106k seviyesinden sonrasinda hep dustu.Biraz daha alsam maliyet dusurmek icin diyorum surekli dusuyor.Destek noktasi nereler olabilir sizce.

Tenx gördüğüm kadarıyla büyük üçgeni kırmaya doğru gidiyor yakında sağlam hareketler görebiliriz ten'ten. Detaylı incelemeyi yapıcam tekrar grafikle birlikte.

dnt incelermisiniz bugun binance eklendi yakın zamanda bittrex'e eklenicek.

Dnt'yi ekledim listeye. Benimde merak ettiğim coinlerden biri.

Arkadaşlar, @Aydinizm arkadaşımız baştan her coini bilip inceleyemeyeceğini söylemesine rağmen her sorulan coin için cevap vermiş, topic için cidden emek veriyor. Ancak bu iş böyle gitmez, daha bir günlük ve üç sayfalık konuyu bile okumamışsınız ve zaten incelenmiş şeyleri soruyorsunuz, bu kadar hazırcı olunmaz.
Ne olacağını söyleyeyim, adam bir noktadan sonra bunalacak, "milletin uşağı ben miyim?" diyerek yazmayı bırakacak. Zaten forumun Türkçe bölümünde  bilgisi veya bilgi alma olanağı olanlar paylaşım yapmıyorlar, bencillik had safhada, bir şeyler yapmaya çalışanları da biz kaçırıyoruz.

Hocam sorun yok, biyere kaçtığımda yok  Cheesy sağduyulu düşünceleriniz içinde teşekkür ederim.

Dash için ne der TA?

Sağlam ve ilk sıralarda coinlerden ama ne zaman çok yükseldi satayım desem hep daha da yükseldiği işin artık satmıyorum. Zamanında miningden gelenleri elimde tutsaydım en az 500 dash olurdu elimde. Şimdilik 50 dash var acil lazım olmadıkça duruyor.

Tahminim: Dash önümüzdeki 2 sene içerisinde tabiri caizse ağızları açık bırakacak bir zıplama yapacak. Biz izleriz, takip ederiz tabi ama bilhassa piyasadan uzak duranları, al unutçuları şaşırtacak.

Teknik analizden anlamam. Daha ilk çıktığı zamanlarda Doge madenciliği yapıyordum, Dash madenciliğinde ekran kartı daha az ısındığı için dikkatimi çekmişti, madencilikle o zamanlar zorluk düşükken bol bol çıkıyordu. Ama o zamanlar günde en az 3-5 yeni coin çıktığı zamanlardı, madencilikten gelenleri çok çok ucuza BTC'ye çeviriyorduk. BTC biriktirmeye çalışmak yerine elimde tutmuş olsaydım şimdiye emekli olmama yetecekti. Mayıs 2015 zamanlarıydı sanırım, birden çk yükseldi. Tam da o yükseliş öncesinde madencilikten gelen bir miktarını satış emri vermiş ve yükselişin hemen öncesinde düşük fiyata satmış olunca daha bir dikkatimi çekti. O zamana kadar madencilikle gelsin de BTC'ye çeviririm dediğim, diğerlerinden pek farkı olmayan coinden biriydi. Ondan sonra madencilik getirisi düştü, zorluk arttı ama toplam 4 ekran kartlı minik madencimle kazdıklarımı elimde tutmaya başladım. Zaten çok büyük miktar değildi, BTC de çok düşmüştü, elimdeki BTC'leri de satsam çok para etmeyecekti, bu bütün coinlerin aşırı düşük döneminde hepsini elimde tuttum. Sonradan Dash madenciliği kar getirmez seviyeye gelince başka coinler mine edip DASH ya da BTC'ye çevirdim.

Çok daha yükseleceğini düşünüyorum. Gelecek yıl yeni versiyon çıkacak ve gerçek dünyada kullanımı çok artacak diye beklentim var. Zaten şu anda bile Bitcoin'in bütün kusurlarını düzeltmiş durumdalar. Günlük alışverişlerde bitcoin ile ödeme yapmak uygun değil. Ksada ödeme yapmak için en az 10 dakika işlemin madenciler tarafından 1 onay almasını beklemek olacak şey değil. Dash bunu instasend dediği yöntemle 2 saniyeye indirdi mesela. Bu gibi yenilikleriyle bir de yeni versiyonda getireceği kolay kullanım özellikleri gelince daha da uçuşa geçecek.

İşte benim istediğim şeyde bu aslında. İşin temel analiz kısmını yani ekip, proje, güncel haberler,...vs kısmı hakkında bilgisi ve düşüncesi olan arkadaşlar paylaşım yaparsa bu başlık çok daha faydalı bir hale gelebilir.

Ben ve benim gibi teknik analiz geçmişi olan arkadaşlarda fiyat hareketlerini yorumlarsa sağlıklı çıkarımlarda bulunabiliriz.

Daha öncede dediğim gibi hemen her coin'in teknik analizini yapabilirim ama her coin'in temel analizini yapamam. Yani ekibini, projesini, güncel haberlerini takip edemem.

Dash'da listeye eklendi arkadaşlar müsait olduğumda bakıcam.

Nihayet düzgün bir konu açıldı trade konusunda. Rica etsem Lisk, XRP ve Digibyte falına da bakar mısınız dostum? Smiley

Tamam hocam dediklerinize'de müsait bi zamanda bakıcam. Baya coin birikmiş incelenecek.  Shocked Grin

Bu akşam muhtemelen dışarda olucam arkadaşlar. Erken dönersem bazı coinlerin incelemesini yaparım.

Başlığa gösterilen ilgiden dolayı herkese teşekkür ederim. Güzel , destekleyici yorumda bulunan herkese ayrıca teşekkür ediyorum.

Aydınizm Smart Money Trading Strategy =====> https://bitcointalk.org/index.php?topic=2967944.0
Umbrella Holdings
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
August 22, 2017, 03:55:32 PM

Aydinizm sayfanızı ilgiyle takip ediyorum. Analizden ben hiç anlamam.   Yorucu bir işi yapıyorsunuz bizim için, emeğinize sağlık. Analizden anlayan başka arkadaşlar da destekler umarım. Çok  Teşekkürler.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
nesimiyesordular
Member
**

Activity: 82
Merit: 10

Bounty Manager

View Profile
August 22, 2017, 03:59:56 PM

Çok güzel konu teşekkürler.

Zrx ve Xrp ye de inceleme alabilir miyiz hocam.

Bounty Manager! Pm me for details!
Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
August 22, 2017, 04:45:15 PM

Aydın bey sabit başlık altında bu tarz bir konu görmek sevindirici.Her coin soranada yardımcı olmuşsunuz bravo 👏

müsait bir vakitte cannabis ve gup 'a bakabilirmisiniz

Teşekkürler

Gup günlük grafikte aşşağı düşüş trend hattını kırdıktan sonra hafifte olsa bi yükseliş trendine girmiş.

Saatlik grafikte de altındaki destek/direnç hattından ve yükseliş trend hattından aynı anda destek alarak yükselişe geçmiş.

İlerisi için net birşey söylemek zor ama şuan için görüntü olumlu yönde. Günlüktede saatliktede yükseliş trendinin içerisinde şuanda

Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
August 22, 2017, 04:59:03 PM

Hocam biraz SAFEX aldım aldığımdan beri sürekli düşüyor.Sizce ne zaman yükselişe geçebilir?

Herkese günaydın. SAFEX e girdik çıkamıyoruz, dipsiz kuyuymuş meğerse. Bize tünelin ucu görünüyor mu hocam, bakabilir misiniz ?

Safex için olumlu şeyler söyleyemeyeceğim malesef. Ayın 7 si 8 i gibi aşırı bir pump dump yediği için grafikte ordan öncesine bakamıyorum. Grafik anlaşılmaz bi hale geliyor.

Ama o tarihten itibaren görünene görede fiyat düşmeye devam etmiş. Destek/direnç hattınında altına inmiş. Sonlara doğru düşüş trendini kırmış ama üstündeki destek/direnç hattını geçebilirmi şüpheli.

Fiyat destek/direnç hattını geçerse yukarı yönlü bi ivme kazanabilir ama kesin birşey söylemek zor şu durumda.

Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
August 22, 2017, 05:15:56 PM

dnt incelermisiniz bugun binance eklendi yakın zamanda bittrex'e eklenicek.

Dnt dünden beri devam eden düşüş trendini kırmış, ana destek/direnç hattınıda neredeyse aynı anlarda yukarı yönlü kırmış ama yükselişini devam ettirememiş de tekrar düşmüş.

Aslında böyle anlarda (trend ve destek/direnç hattı aynı anda kırıldığı zamanlarda) sağlam hareketler gözlenir ama dnt de bu olmamış enteresan bi şekilde. Fiyata etki eden gelişmelermi oldu o sırada bilemiyorum.

Genel olarak bakarsak ana yükseliş trendi kırılmadığı sürece sorun yok gibi görünüyor.

Fiyat şuan ana destek/direnç hattının altında. Belki ana yükseliş trend hattını test edene kadar bir miktar daha düşebilir ama yükseliş trend hattından destek alarak tekrar yükselişe geçer diye tahmin ediyorum.

simetri
Full Member

Activity: 405
Merit: 104

View Profile
August 22, 2017, 05:21:46 PM

Safex için olumlu şeyler söyleyemeyeceğim malesef. Ayın 7 si 8 i gibi aşırı bir pump dump yediği için grafikte ordan öncesine bakamıyorum. Grafik anlaşılmaz bi hale geliyor.

Ama o tarihten itibaren görünene görede fiyat düşmeye devam etmiş. Destek/direnç hattınında altına inmiş. Sonlara doğru düşüş trendini kırmış ama üstündeki destek/direnç hattını geçebilirmi şüpheli.

Fiyat destek/direnç hattını geçerse yukarı yönlü bi ivme kazanabilir ama kesin birşey söylemek zor şu durumda.

Analiziniz için teşekkür ederim. SAFEX bugün öğlen saatlerinde 300 sat barajındaki 63btc lik duvarı aşmayı başardı ama o da büyük ivme kaybettirdi, umarım battığımız yerden çıkabiliriz.
Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
August 22, 2017, 05:28:52 PM

Sonradan dikkatimi çekti büyük daire içine aldığım bölgede fincan formasyonu oluşmuş ve sonrasında sağlam bi yükseliş gelmiş.

Bu arada yeri gelmişken söyleyeyim analizlerimi mümkün olduğunca basit tutmaya çalışıyorum.

Bu konuyu başka biryerde daha dile getirmiştim. Teknik analizde kullanabileceğiniz okadar çok araç varki. Sayısız göstergeler, formasyonlar, fibonachi, eliot, gann... çoook uzar gider bu liste.

Çoğu temel aracıda kullandım dönem dönem ama forex'te ki hemen her uzman şunu söyler. Analizlerinizi mümkün olduğunca basit tutun.

Ben bunu çok geç anlasamda bir noktadan sonra en önemli şeyin fiyat hareketlerinin kendisi olduğunu farkettim. Temel destek/direnç hatları ve trend hatları çoğu öngörü için yeterli aslında. Bazı formasyonlarlada üçgen, omuz baş omuz, ikili tepe/dip, flama...vs bu öngörülerinizi destekleyebiliyorsanız benim için yeterlidir.

Teknik analiz bilgisi olan arkadaşlar belki basit bulabilir analizlerimi o yüzden açmak istedim bu konuyu.

Önemli olan fiyattır arkadaşlar. Fiyatın destek, direnç ve trend hatlarında verdiği tepkilerdir. Çünkü buralar psikolojik noktalardır ve teknik analizinde temelinde psikoloji yatar.

Aslında bir grafiğe bakarken sadece fiyat hareketlerini görmezsiniz aynı zamanda o varlıkla ilgilenen kitle psikolojisinide incelersiniz.

Neyse daha fazla uzatmaya gerek yok. Anlatabilmişimdir sanırım  Smiley

Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
August 22, 2017, 05:44:51 PM

Dash için ne der TA?

Dash ile ilgilenenler genellikle uzun vadeli düşündükleri için incelemeyi günlük grafikte yapmak daha mantıklı.

Dash marttaki büyük yükselişten sonra uzun süreli bi dinlenme dönemine girmiş.

Son dönemde altındaki destek hattından destek alarak yukarı doğru ivmelenmiş ve düşüş trend hattını bir miktar kırmış sonrasında geri çekilmiş. Şuan karar verme aşamasında gibi görünüyor.

Üstteki direnç hattını geçebilirse yine güzel bi yükseliş görebiliriz belki.

tasadar
Full Member

Activity: 282

View Profile
August 22, 2017, 05:54:08 PM

analizler için teşekkürler öncelikle.
bende beni yarı yolda bırakan çinli NEO hakkında bir yorum alabilirmiyim  Grin
Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
August 22, 2017, 06:03:43 PM

Lisk günlük grafikte altındaki destek/direnç hattındanda destek alarak düşüş trendini kırmış ve sağlam bi pump yemiş arkasından da bir miktar dump gelmiş.

Saatlik grafikte bakarsak ana destek/direnç hattını test ediyor. Takip etmekte fayda var. Alım noktanıza göre destek/direnç hattınıda göz önünde bulundurarak karar vermenizi öneririm.

erendmr
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
August 22, 2017, 06:09:56 PM

Analiziniz için teşekkürler hocam.Bekletelim bari.

simetri
Full Member

Activity: 405
Merit: 104

View Profile
August 22, 2017, 06:13:24 PM

GAME 24 Ağustosta Hindistan pazarına girerek btcden sonra alışverişte kullanılan ikinci coin olacak. Bu konuda bir başlık ta açmıştım, kısa süre içinde pump yiyeceğini düşünüyorum. Sizden de bir analiz alabilirsek çok iyi olur.
Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
August 22, 2017, 06:13:45 PM
Last edit: August 22, 2017, 07:39:11 PM by Aydinizm

Xrp günlük grafikte ikincil düşüş trendini kırdıktan sonra ana düşüş trendini kırmaya çalışıyor şu anda.

Kırarsa ilerleyen günlerde sağlam bi yükselişe geçebilir.

Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  

Jump to: