Bitcoin Forum
May 28, 2024, 06:11:24 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 »  All
  Print  
Author Topic: Aydinizm Teknik ve Temel Analiz  (Read 11247 times)
Aydinizm (OP)
Full Member

Activity: 196
Merit: 117

View Profile
August 23, 2017, 10:33:45 PM

Bu adamlar bu kadar ltcyi niye aldi simdi Huh

niye arttiki bu kadar? ozel bir sebebi varmi ?

Özel sebebi aşşağıda paylaştığım grafikte var zaten arkadaşlar.

Psikolojik destek/direnç hattı aşıldı. O yüzden.

Smart Money böyle bişey.

Teknik analizin gücünü daha iyi anlamış olmanız lazım bu örnekte.

Ltc'nin günlük grafiğinde destek/direnç noktalarının nekadar iyi çalıştığını rahatlıkla görebilirsiniz.

Fiyat üstteki destek direnç hattını geçerse ivmeli bir şekilde yukarı yönelebilir.

Lite coin Üstteki destek/direnç hattını kırmaya çalışıyor. eğer kırıp bir süre orada kalabilirse sağlam bi atak görebiliriz.

Az önce kendim söyledim ama kaçırdım.  Shocked Angry Embarrassed

Göz göre göre böyle kaçırdımmı deli oluyorum.  Undecided

Grafiğin günlük grafik olduğunuda belirteyim

Ağlamak istiyorum sayın seyirciler  Grin Angry Embarrassed

Aydınizm Smart Money Trading Strategy =====> https://bitcointalk.org/index.php?topic=2967944.0
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
August 23, 2017, 10:40:38 PM
Last edit: August 23, 2017, 10:56:03 PM by Piratte

https://twitter.com/SatoshiLite/status/900444718189785089
 lightning network geliyormus
Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
August 23, 2017, 11:13:56 PM

Peki grafiğe dikkatli şekilde tekrar bakarsak geçmişte bu destek direnç hattındaki pump/dumpları ları görebilirsin.

Neden bu hat neredeyse her kırıldığında pump yada dump gelmiş?

Her seferinde önemli bi habermi açıklandı acaba?  Cheesy

Eğer öyleyse neden hep bu destek/direnç hatları yakınlarında bu haberler açıklanıyor?

Çeşitli sorular kafalarda  Cheesy  Wink

Aydınizm Smart Money Trading Strategy =====> https://bitcointalk.org/index.php?topic=2967944.0
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
August 23, 2017, 11:21:46 PM

Peki grafiğe dikkatli şekilde tekrar bakarsak geçmişte bu destek direnç hattındaki pump/dumpları ları görebilirsin.

Eğer öyleyse neden hep bu destek/direnç hatları yakınlarında bu haberler açıklanıyor?

Yani mantiken etkiyi arttirmak icin aciklama yaparken grafigi bekliyor olabilirler belkide Cheesy
status (snt) tekrar bakar misin ? volume baya yukselmeye basladi
Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
August 23, 2017, 11:27:41 PM

Yani mantiken etkiyi arttirmak icin aciklama yaparken grafigi bekliyor olabilirler belkide Cheesy
status (snt) tekrar bakar misin ? volume baya yukselmeye basladi

Trend hattına yaklaştığı için. Kırmaya çalışmış bir miktar kırmışta ama sonra tutunamamış düşmüş aşşağıya.

Trend ve destek/direnç hatları yakınlarında volume'ün artması doğal. Kırılma noktaları çünkü buralar.

Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
August 23, 2017, 11:28:27 PM

Bugünlük benden bukadar. Coininiz bol olsun  Smiley

bitkolik
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 254

View Profile
August 24, 2017, 07:44:06 AM

Ekonomi sayfasi gibi olmus cidden... bu grafikleri gormek cok hosuma gidiyor. Trade yapanlar icin forumda tanik oldugum en faydali sayfa diyebilirim.

Yanliz hocam smart money diyorsunuzda. Tum piyasa buna gore islem yapmiyor ki. Sizin burda olusturacaginiz toplulugun yapacagi islem sayisi da grafige yon verecek oranda degil malesef. Denizde bir kum tanesi olur ancak.
Bilgiler icin tekrar tesekkurler.
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
August 24, 2017, 08:09:10 AM

Bende forexe bulaşmıştım zamanında analiz işlerine falan pek girmedim üstünden geçtim diyelim,bu piyasada ise analiz işe yaramaz diye düşünüyordum çünkü çok büyük olmayan miktarlarla bile speküle etmek çok mümkün,başlık güzel olmuş grafikler vs güzel ama ben yinede coin piyasası için analiz olayını pek sağlıklı görmüyorum
Hedaelus
Full Member

Activity: 350
Merit: 110

View Profile
August 24, 2017, 09:38:05 AM

Bugünlük benden bukadar. Coininiz bol olsun  Smiley
Shift,Rads ve Flo?
exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
August 24, 2017, 09:42:08 AM

Walla hocam emeginiz cok tesekkurler.Ne aldiysam elime verdiler su an.Bir tek nxt iyi gibi diyecektim sabah kalktim onuda cakmislar aldigim yere.Elimde pay var 10600 maliyetli.Nxt var 2800 maliyetli.Birde geo var 53bin maliyetli.Hepsi gumlemis.Bir turlu yukselemiyorlar,son durumlari icin yorumlariniz nedir
karates
Newbie
*

Activity: 65
Merit: 0

View Profile
August 24, 2017, 10:54:01 AM

Gerçekten forum'un türkçe kısmındaki en tutarlı başlıklardan biri olmaya aday. Emekleriniz için teşekkürler Smiley

XRP'yi bir süredir takip ediyordum, 3800'lerden girmeye niyetlendim, girmedim Sad.

Ben de XEM, DGB ve NEO ile ilgili analizlerinizi merak ediyorum.

Bu arada, Eth ve ripple ile ilgili, genel fikirlerimi paylaşayım, biraz temel analiz seviyesinde. Her iki platform'un ortaya koyduğu teknoloji, reel sektörde bir takım oyuncular tarafından ilgiliyle karşılanıyor. Bir çok kurum, bu teknolojileri kullanarak yazılım ürünü geliştiriyorlar. Bunu dememin sebebi daha çok meslek icabı (bilgisayar mühendisiyim). Bu düşüncemin sebebi de, bu alanlarda çalışacak yazılım mühendisi ilanlarının ciddi seviyede artmış olması. Bildiğiniz kariyer sitelerinde blockhain ve smart contract içerikli iş ilanlarını ararsanız sizler de görebilirsiniz. Ha bu teknolojiler kullanılarak geliştirilen yazılımların, bu coin'lerin fiyatlarına doğrudan bir etkisi olması bana göre mantıksız ama bilinilirliği artırmasından ötürü küçük yatırımcının ilgisini çekebiliyor vs.

Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
August 24, 2017, 11:37:04 AM

Qtum üçgeni kırıp alttaki destek/direnci geçmiş.

Üstteki kuvvetli destek/direnci geçerse ivmeli şekilde yukarıya hareketlenebilir.

Dün akşam qtum'u söylemiştim. Oda bekledigim patlamayı yapmış görünüyor.

İş yerinde olduğumdan yine kaçırdım  Angry  Cry

İşi bıraktıracak bunlar bana en sonunda  Grin

Merak edenler baksınlar  qtum'a

Grafiğin son halini paylaşabilen olursada makbule geçer.

Telefondan paylaşamıyorum

Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
August 24, 2017, 11:48:02 AM

Ekonomi sayfasi gibi olmus cidden... bu grafikleri gormek cok hosuma gidiyor. Trade yapanlar icin forumda tanik oldugum en faydali sayfa diyebilirim.

Yanliz hocam smart money diyorsunuzda. Tum piyasa buna gore islem yapmiyor ki. Sizin burda olusturacaginiz toplulugun yapacagi islem sayisi da grafige yon verecek oranda degil malesef. Denizde bir kum tanesi olur ancak.
Bilgiler icin tekrar tesekkurler.

Forex'te smart money'den kasıt büyük oyunculardır. Devasa finans şirketleri, bankaların finans kurumları, büyük yatırım fonu yöneticileri...vs

Bu adamlar piyasaya yön verenlerdir. Ve bu adamlar rastgele girmiyorlar işlemlere. Belirli teknik analiz kurallarına göre giriyorlar. Tabi forex'te işler biraz daha karışık.

Buradaki balinalar da gördüğüm kadarıyla özellikle destek/direnç hatlarını çok dikkate alıyorlar.

Paylaştığım grafiklerde bunu sizlerde görebilirsiniz.

Şimdilik işler bu piyasada daha kolay görünüyor forex'e göre ama ileride nasıl olur bilmiyorum

Durum bu şekildeyken fırsatları iyi değerlendirip voleyi vurmak gerekiyor bence Wink

Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
August 24, 2017, 04:13:39 PM

Dün akşam ne demişim...

Qtum üçgeni kırıp alttaki destek/direnci geçmiş.

Üstteki kuvvetli destek/direnci geçerse ivmeli şekilde yukarıya hareketlenebilir.

Ne olmuş...

Yine nerden baksan bi %20 bırakmış...

Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
August 24, 2017, 04:33:37 PM

Etc'de dünkü Lite Coin benzeri bi durum var.

Gerçi destek direnç hatları ltc kadar kuvvetli olmasada sağlam bi hareket görebiliriz.

Fiyat alttaki destek hattından kuvvet alarak düşüş trendini kırmış. Üstündeki direnç hattını kırarsa ivmeli bi şekilde yukarıya yönelebilir.

Laplacee
Newbie
*

Activity: 16

View Profile
August 24, 2017, 04:39:36 PM

İyi akşamlar tekrardan
BAT hakkında düşüncelerinizi/analizinizi merak ediyorum ne düşünüyorsunuz?
Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
August 24, 2017, 04:48:50 PM

Dgb'de fiyatı takip edilmesi gereken coinlerden birisi.

Her iki destek/direnç hattıda alım fırsatı sunabilir.

Fiyat düşüp alttaki destek hattına temas ederse o noktadan alım yapılabilir.

Alta gitmeyip üstteki direnç hattını kırarsa yine alım için uygun bi nokta olabilir.

Fiyatı takip etmek gerekiyor.

Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
August 24, 2017, 04:58:09 PM

İyi akşamlar tekrardan

Bat bitrex'e ekleneli çok olmamış. Haziran ayında eklenmiş yinede analiz için bazı veriler oluşmuş.

Görüldüğü gibi düşüş trendinde destek direnç hatları arasında devam ediyor.

Fiyatı takip edin. Düşüş trendini kırıp ardından üstteki direnç hattınıda kırarsa ivmeli bir şekilde yukarıya yönelebilir.

Yada alttaki destek hattına temas ederse o bölgelerdende zararı durur satış noktasını düşük tutarak alım yapabilirsiniz. O noktadan sonrada yukarı yönlü bi ivme kazanabilir.

En alttaki destek hattını aşşağı yönlü kırarsa riske girmemek için daha fazla riske girmemek için satış yapabilirsiniz ama tercih sizin tabiki.

Laplacee
Newbie
*

Activity: 16

View Profile
August 24, 2017, 05:21:19 PM

İyi akşamlar tekrardan

Bat bitrex'e ekleneli çok olmamış. Haziran ayında eklenmiş yinede analiz için bazı veriler oluşmuş.

Görüldüğü gibi düşüş trendinde destek direnç hatları arasında devam ediyor.

Fiyatı takip edin. Düşüş trendini kırıp ardından üstteki direnç hattınıda kırarsa ivmeli bir şekilde yukarıya yönelebilir.

Yada alttaki destek hattına temas ederse o bölgelerdende zararı durur satış noktasını düşük tutarak alım yapabilirsiniz. O noktadan sonrada yukarı yönlü bi ivme kazanabilir.

En alttaki destek hattını aşşağı yönlü kırarsa riske girmemek için daha fazla riske girmemek için satış yapabilirsiniz ama tercih sizin tabiki.

Görüşleriniz ve uğraşlarınız için minnettarız, esen kalınız. Smiley
Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
August 24, 2017, 05:41:04 PM

Fiyatı takip edilmesi gereken bir diğer coin Next

Gördüğünüz gibi üstteki destek/direnç hattı oldukça kuvvetli görünüyor.

Bu direnç hattı kırılırsa yukarı yönlü sağlam bi hareket görülebilir.

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 »  All
  Print  

Jump to: