Bitcoin Forum
April 25, 2024, 04:44:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Ing!  (Read 22441 times)
sandpiper
Member
**
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 10


View Profile
February 07, 2018, 06:47:04 AM
 #41

Am auzit deja mai multi avocati care se pregatesc sa dea in judecata bancile. Chestia asta ca bancile s-au inteles, chiar si tacit, sa inchida conturile exchange-urilor, la o circulara "verbala" a BNR, este 100% un cartel si n-o sa dureze multa vreme pana cand o sa intre si Consiliul Concurentei pe fir. Este similar cu "Cartelul petroliştilor" care a primit amenzi-record de 205 milioane de euro
1714063476
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714063476

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714063476
Reply with quote  #2

1714063476
Report to moderator
1714063476
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714063476

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714063476
Reply with quote  #2

1714063476
Report to moderator
1714063476
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714063476

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714063476
Reply with quote  #2

1714063476
Report to moderator
Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714063476
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714063476

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714063476
Reply with quote  #2

1714063476
Report to moderator
1714063476
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714063476

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714063476
Reply with quote  #2

1714063476
Report to moderator
zoltanb
Member
**
Offline Offline

Activity: 162
Merit: 24


View Profile
February 07, 2018, 08:28:57 AM
 #42

Am auzit deja mai multi avocati care se pregatesc sa dea in judecata bancile. Chestia asta ca bancile s-au inteles, chiar si tacit, sa inchida conturile exchange-urilor, la o circulara "verbala" a BNR, este 100% un cartel si n-o sa dureze multa vreme pana cand o sa intre si Consiliul Concurentei pe fir. Este similar cu "Cartelul petroliştilor" care a primit amenzi-record de 205 milioane de euro

Problema e ca pot foarte usor sa se apere cu chestii de genul: AML, KYC, etc. Iar cealalta chestiune e ca nu e specific pentru Romania, bancile din foarte multe tari au aceasta practica.
Zubilica2
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 1


View Profile
February 07, 2018, 09:18:34 AM
 #43

Momentan bancile inchid conturile de credit care cumpara Bitcoin.

Cei care fac credite sa cumpere BTC au un risk ridicat. Momentan asta e politica.

In Romania , foate putini fac diferenta intre credit card si debitcard. De asta marea majoritate a inteles ca se inchid conturile.
ambushiv
Member
**
Offline Offline

Activity: 81
Merit: 10


View Profile
February 08, 2018, 06:59:14 PM
 #44

Momentan bancile inchid conturile de credit care cumpara Bitcoin.

Cei care fac credite sa cumpere BTC au un risk ridicat. Momentan asta e politica.

In Romania , foate putini fac diferenta intre credit card si debitcard. De asta marea majoritate a inteles ca se inchid conturile.

Lumea e proasta, eu sunt prost (am crezut acelasi lucru pana sa inteleg diferenta dintre carduri citind). 95% din oameni nu citesc exact stirile, doar titlul. Din titluri reiese ca au banat cumpararea crypto cu cardurile (punct).

Rusupaulmihai91
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 44
Merit: 0


View Profile
February 12, 2018, 04:32:53 PM
 #45

Am primit de curand un email de la ING precum ca imi vor inchide conturile. Sun la ei sa intreb motivul iar domnisoara habar nu avea despre ce este vorba. M a pus sa ii dau foward la mail si ma anunta ea. Nici in ziua de azi nu am primit raspunsul de ce mi s au inchis conturile. Pot spune ca pana acum am avut o suma foarte mare de bani rulata pe conturi, destul de mare chiar.cand am deschis conturile am intrebat daca au o problema cu bitcoin sau monedele virtuale si au zis ca nu au. Oare de ce au hotarat sa rupa orice legatura cu mine? Altcineva care a patit asta? Ms mult. Scuze daca am postat in alta parte
de ce ti-au inchis contul cei de la ING? Ce sume rulai? Cum evit aceste neplaceri?
Nici in ziua de astazi nu am aflat motivul dar mai mult ca sigur din cauza crypto. Am avut un rulaj foarte mare. Si nu, nu poti evita aceste neplaceri cand se aprind beculetele la ,,ei''
Dupa ce ti-au inchis contul ce ai facut? Ai restras banii de la casierie sau ti i-au blocat? Banuiesc ca aveai ceva in cont.
si ai retras banii din contul bancar si apoi au inchis contul dupa ce ai golit contul bancar de bani?
Rusupaulmihai91
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 44
Merit: 0


View Profile
February 12, 2018, 04:56:48 PM
 #46

Am primit de curand un email de la ING precum ca imi vor inchide conturile. Sun la ei sa intreb motivul iar domnisoara habar nu avea despre ce este vorba. M a pus sa ii dau foward la mail si ma anunta ea. Nici in ziua de azi nu am primit raspunsul de ce mi s au inchis conturile. Pot spune ca pana acum am avut o suma foarte mare de bani rulata pe conturi, destul de mare chiar.cand am deschis conturile am intrebat daca au o problema cu bitcoin sau monedele virtuale si au zis ca nu au. Oare de ce au hotarat sa rupa orice legatura cu mine? Altcineva care a patit asta? Ms mult. Scuze daca am postat in alta parte
de ce ti-au inchis contul cei de la ING? Ce sume rulai? Cum evit aceste neplaceri?
Nici in ziua de astazi nu am aflat motivul dar mai mult ca sigur din cauza crypto. Am avut un rulaj foarte mare. Si nu, nu poti evita aceste neplaceri cand se aprind beculetele la ,,ei''
Dupa ce ti-au inchis contul ce ai facut? Ai restras banii de la casierie sau ti i-au blocat? Banuiesc ca aveai ceva in cont.
ai facut trading cu criptomonede( gen cumparat vandut criptomonede, investitii in icouri) sau tranzactii cu bitcoin?
Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
May 10, 2018, 09:24:03 PM
 #47

salutare, angajatii de la ing sunt praf. am incercat sa fac un credit la ing, domnisoara cred ca era la inceput, a cerut ajutor din 5 in 5 minute si la final a zis sa mai astept un pic sa se elibereze colega si sa merg la ea ca nu se descurca. cei de la bcr iti spun ceva, iar apoi te suna sa ti spuna ca stiti, ca de fapt, nu va putem da ceea ce v-am spus la sediu timp de o juma de ora

Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
May 10, 2018, 09:25:16 PM
 #48

cei mai in regula mi se par cei de la raiffeisen, profesionisti, mereu cu zambetul pe buze si mereu cu idei si solutii care sa te ajute sa iesi din situatiile dificile, jos palaria pentru raiffeisen bank

Zubilica2
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 1


View Profile
May 11, 2018, 05:51:10 AM
 #49

cei mai in regula mi se par cei de la raiffeisen, profesionisti, mereu cu zambetul pe buze si mereu cu idei si solutii care sa te ajute sa iesi din situatiile dificile, jos palaria pentru raiffeisen bank

Dap, confirm , folosesc de ceva vreme si nu m-am lovit de problemele semnalate de voi.
honuris
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 37
Merit: 0


View Profile
May 25, 2018, 08:59:45 AM
 #50

Imi poate recomanda cineva o banca, cu care a mai lucrat in ultimul timp si care nu pune probleme la transferurile catre exchange-uri ( bitstamp, kraken etc..).
Transilvania imi refuza transferurile in ultimele zile. Cred ca au realizat unde transferam banii Smiley.
Va multumesc pentru orice ajutor
Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
June 06, 2018, 04:23:16 PM
 #51

salutare, pana la urma cum a ramas? ti-au inchis contul cei de la ING Bank ? sunt curios deoarece si eu am cont la ING Bank si il folosesc pentru a retrage bani din crypto. Astept un raspuns. Multumesc

honuris
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 37
Merit: 0


View Profile
June 07, 2018, 11:34:48 AM
 #52

salutare, pana la urma cum a ramas? ti-au inchis contul cei de la ING Bank ? sunt curios deoarece si eu am cont la ING Bank si il folosesc pentru a retrage bani din crypto. Astept un raspuns. Multumesc

Salut. La Transilvania am cont, de ei ma plangeam.
Nici acum nu imi transfera banii catre Bitstamp, dar curios este faptul ca pot sa transfer acum catre Kraken. Pana isi dau seama cu ce se ocupa si astia  Grin
Therion
Member
**
Offline Offline

Activity: 104
Merit: 10



View Profile
June 09, 2018, 02:03:00 PM
 #53

salutare, pana la urma cum a ramas? ti-au inchis contul cei de la ING Bank ? sunt curios deoarece si eu am cont la ING Bank si il folosesc pentru a retrage bani din crypto. Astept un raspuns. Multumesc

Salut. La Transilvania am cont, de ei ma plangeam.
Nici acum nu imi transfera banii catre Bitstamp, dar curios este faptul ca pot sa transfer acum catre Kraken. Pana isi dau seama cu ce se ocupa si astia  Grin

Gogule, cred ca e timpul sa te apuci de minat ca sa scapi de problemele astea, hai ca poti Wink
Tzupy
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2128
Merit: 1074



View Profile
June 21, 2018, 12:51:49 PM
 #54

o banca care nu prea pune intrebari e marfin bank.

Nope, si Marfin se teme de BNR. Dupa ce BRD-GSG a refuzat sa-mi transfere o suma mica (sub 1000 EUR) catre Kraken, am incercat alte banci, inclusiv Marfin, dar si la ei e negativ.
Nu-l mai pensioneaza nimeni pe Isarescu? Ca banii de pensionare (120+ mii euro) i-a luat...

Sometimes, if it looks too bullish, it's actually bearish
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
January 08, 2019, 10:21:37 AM
 #55

o banca care nu prea pune intrebari e marfin bank.

Nope, si Marfin se teme de BNR. Dupa ce BRD-GSG a refuzat sa-mi transfere o suma mica (sub 1000 EUR) catre Kraken, am incercat alte banci, inclusiv Marfin, dar si la ei e negativ.
Nu-l mai pensioneaza nimeni pe Isarescu? Ca banii de pensionare (120+ mii euro) i-a luat...
Probabil ca avete chestiuni nu tin doar de Isarescu. Eu mereu am merg pe ideea ca daca este vointa este ai putinta, dar dupa cum am mai zis, bancile nu au nici un interes sa incurajeze tehnologia blockchain, e in detrimentul lor.
TheGalicRooster
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 12
Merit: 0


View Profile
January 22, 2019, 01:05:13 PM
 #56

Ceva update-uri referitoare la ING mai aveți? Să nu mă trezesc cu contul închis Smiley))
M0ndialu
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 819
Merit: 1000



View Profile WWW
February 02, 2019, 04:13:02 AM
 #57

Eu am reusit pana acum sa ”fentez” treaba asta cu bancile cu ajutorul MisterTango, care ste o banca online din Lituania.
Imi fac transferul din ING (merge la orice banca aveti cont) in contul de MisterTango si de acolo pot cumpara bitcoin fara ca banca sa stie exact ce fac eu. Apoi cand am nevoie de Fiat, retrag in contul de MisterTango si de acolo direct in contul de la banca fara nici un comision Smiley

Puteti incerca si voi si o sa vedeti rezultatele Smiley

LINK INREGISTRARE MisterTango

ce exchange folosesti ? (BTC/EUR)

thuneo
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
February 02, 2019, 09:56:06 AM
 #58

Pentru tranzactii mari folosesc Binance, dar l-am mai folosit si pentru kraken si poloniex (cu tranzactii mai micute)
IonCreanga
Member
**
Offline Offline

Activity: 233
Merit: 32


View Profile WWW
February 06, 2019, 04:53:15 PM
 #59

Cred ca s-a mai linistit si ING. Cumpar constant crypto cu contul de ING de la cryptocoin.pro si n-a zis nimeni nimic.
Iar cardul Wirex a mers si la ATM, si la POS ING.

ltcrstrbrt
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
February 21, 2019, 01:23:56 PM
 #60

Mai lasati naibii afinitatea pentru banci/servicii bancare.. Macar din respect pentru viziunea lui Satoshi..
Va plangeti dar tot la banci apelati, si mai sperati la o adoptie a criptomonedelor...

Ieri UBS Bank ( cea mai mare banca din Elvetia) a fost amendata cu 3,7 miliarde Euro si 800 milioane euro despagubiri, pentru evaziune fiscala si spalare de bani..
Acuma ganditi-va daca era "vre-un parlit oarecare" si facea o treaba de genul..
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!