Bitcoin Forum
May 07, 2024, 11:39:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  
Author Topic: Polski!  (Read 62544 times)
Nex (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 11
Merit: 0



View Profile
December 08, 2010, 08:54:08 PM
 #1

Dziwne, że dotąd nie ma polskiego Smiley
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715125193
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715125193

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715125193
Reply with quote  #2

1715125193
Report to moderator
Mahkul
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 434
Merit: 250


Every saint has a past. Every sinner has a future.


View Profile
December 12, 2010, 08:26:07 PM
 #2

Na szczęście wynika to z lenistwa bardziej niż z braku rodaków na forum. Wink
Nex (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 11
Merit: 0



View Profile
December 13, 2010, 06:26:13 AM
 #3

Informacja na moim serwisie:

Quote
W polskim Internecie coraz częściej dyskutuje się o Bitcoin – walucie internetowej zaprojektowanej przez Satoshi Nakamato. Na Zachodzie temat ten pojawił się w głównym nurcie informacyjnym: „Wyobraź sobie swój komputer jako portfel pełen bitcoinów” – pisze Danny O’Brien na łamach Irish Times.

Nowy pieniądz ma cechy, które spowodować mogą, że stanie się on groźniejszy dla oficjalnych systemów walutowych niż dotychczasowe e-waluty kruszcowe.

Mieszankę wybuchową stwarza połączenie e-waluty z pełną decentralizacją systemu P2P. Bitcoiny nie są emitowane przez żaden wyróżniony podmiot, dokonywane nimi transakcje i stany kont nie są centralnie rejestrowane. Strukturą nośną systemu jest sieć złożona wyłącznie z komputerów należących do użytkowników. Jedynym jej elementem jest prosty w obsłudze program służący do dokonywania przelewów. Łatwa instalacja automatycznie tworzy konto i adres. Przelewanie płatności nie różni się od dokonywania internetowych przelewów bankowych, jest nawet prostsze – wystarczy wkleić adres konta, wprowadzić kwotę przelewu i wysłać.

System jest anonimowy, użytkownik nie musi używać ani podawać w nim żadnych danych osobowych, może też używać dowolnej liczby kont.

Walutę można nabyć na sposób pierwotny – poprzez wygenerowanie nowych bitcoinów lub wtórny – poprzez ich nabycie na drodze wymiany bądź darowizny (aktualnie np. można otrzymać gratisowe bitcoiny na stronie freebitcoins.appspot.com w porcjach po 0,05 btc).

Pierwotna generacja waluty ma na celu stopniowe wyemitowanie docelowej, całościowej ilości bitcoinów funkcjonujących w obiegu tj. 21 milionów jednostek. Generacja odbywa się małymi porcjami, losowo, na komputerach użytkowników. Im dłuższy czas generowania tym większe jest prawdopodobieństwo wyemitowania bitcoinów przez użytkownika. Emisja waluty stopniowo tracić będzie na znaczeniu w miarę zbliżania się ilości wszystkich bitcoinów do wartości docelowej.

Matematyczne ograniczenie ilości waluty wykluczać ma inflację powodowaną dodatkową emisją. Jakiekolwiek organy zarządcze czy banki centralne stanowią w takim systemie element obcy i zbędny.

Oparcie pomysłu na open source może uzasadniać tezę, że cała konstrukcja ma charakter czysto publiczny i w żadnej części nie jest zawłaszczona (ani nawet zarządzana) przez podmiot, który byłby w jakikolwiek sposób uprzywilejowany w stosunku do zwykłych użytkowników. Emitentem, rejestratorem i posiadaczem systemu jest każdy jego użytkownik.

Założenia ideowe Bitcoin wydają się czytelne: nikt nie ma guzika, którym można wyłączyć system, zablokować transakcję lub konto. Maszynę można uruchomić i – o ile funkcjonować będą jej użytkownicy – nie można tego cofnąć.

Liczba użytkowników bitcoinów, w tym liczba podmiotów akceptujących płatności w tej walucie, stale rośnie. Pojawiają się opinie o sztucznym kreowaniu wartości tego pieniądza przez umawiających się kontrahentów.

Zwolennicy zasady metalizmu zwracają też uwagę na fakt, że jednostki bitcoin nie posiadają pierwotnej wartości użytkowej (jak np. metale) zabezpieczającej przed ryzykiem spadku wartości do zera. Podnosi się argumenty, że nawet jeśli możliwość kreowania bitcoinów jest ograniczona to możliwość kreowania bliźniaczych systemów ograniczona już nie jest. Taka “inflacja systemów” czynić ma upadek Bitcoin niemal pewnym.
Z drugiej strony zaufaniowy (fiducjarny) charakter waluty znacznie utrudnia zaatakowanie systemu przez organy władzy. Brak jakichkolwiek wyróżnionych elementów sieci (np. magazynów ze złotem) w praktyce uniemożliwia jej konwencjonalne zniszczenie. Centralizm stał się gwoździem do trumny flagowych e-walut pierwszej generacji – w ten sposób upadł np. słynny e-gold.

Czas pokaże, czy druga generacja walut internetowych będzie w stanie powalczyć na rynku, na którym dotąd żeruje agresywne państwo.

http://www.libertarian.pl/bitcoin-e-waluta-drugiej-generacji
Gdyby jakieś nieścisłości w tym były to proszę o korygowanie.
Mahkul
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 434
Merit: 250


Every saint has a past. Every sinner has a future.


View Profile
December 13, 2010, 09:28:24 AM
 #4

Naszła mnie pewna myśl czytając ten artykuł - złoto, srebro i inne kruszce - kiedy i kto zdecydował ile one są warte? Najprawdopodobniej ludzie ustalili ich wartość założywszy, że na przykład złota jest na świecie ograniczona ilość. Myślę, że brak poparcia BTC w kruszcu ma małe znaczenie - to ludzie wyznaczają jego wartość. Poza tym Bitcoin ma poparcie w matematyce, a monet będzie określona ilość. To również w pewnym stopniu zabezpiecza przed dewaluacją.

Równie dobrze pewnego dnia ludzie mogą zdecydować, że złoto jest bezwartościowe - jeśli większość populacji przyjmie taką postawę, złoto automatycznie straci na wartości. Oczywiście to czysto hipotetyczne rozważanie, wiadomo, że tak się nie stanie (głównie za sprawą kobiet Wink).

Im więcej ludzi (a z dnia na dzień społeczność Bitcoin rośnie) akceptuje wartość Bitcoin, tym silniejsza jest ta waluta. Trudno mi sobie wyobrazić, że ktokolwiek mógłby teraz zatrzymać tę machinę.
bitcoin_pl
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile WWW
December 13, 2010, 09:39:03 AM
 #5

Powinniśmy zacząć coś działać razem:) Rewolucja zaczyna się w ludzkich umysłach !
Mahkul
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 434
Merit: 250


Every saint has a past. Every sinner has a future.


View Profile
December 13, 2010, 09:49:50 AM
 #6

Może Gazeta Libertariańska mogłaby akceptować dotacje w BTC? Pierwsza polska strona? Wink

Ja chętnie wrzucę parę BTC do szkrzynki.
Nex (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 11
Merit: 0



View Profile
December 13, 2010, 07:53:55 PM
 #7

Może Gazeta Libertariańska mogłaby akceptować dotacje w BTC? Pierwsza polska strona? Wink

Ja chętnie wrzucę parę BTC do szkrzynki.

Zastanawiałem się nad tym. Myślę o tym, żeby zrobić jakąś cyrkulację BTC pomiędzy serwisem a komentującymi, żeby te bitcoiny jakoś krążyły, jakieś nagrody czy coś. Póki co nie mam sprecyzowanej koncepcji, jak macie jakieś pomysły to zapodajcie Smiley Myślałem też, żeby wkręcić w to userów z libertarianizm.net ale jakoś letnio reagują.

Chwilowo wydaje mi się, że w tym wątku można zrobić jakieś centrum pomysłów na kraj. Rosjan tyle a nas mało Smiley
Mahkul
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 434
Merit: 250


Every saint has a past. Every sinner has a future.


View Profile
December 13, 2010, 09:14:44 PM
 #8

Chwilowo wydaje mi się, że w tym wątku można zrobić jakieś centrum pomysłów na kraj. Rosjan tyle a nas mało Smiley

Pomysłów jest dość sporo, tylko niestety mało czasu na ich realizację. :/ A i też brak wystarczających skillsów częściowo. Nie znasz się przypadkiem na PHP? Ja ostatnio dość sporo dłubię, ale niestety praca, uczelnia i żona sukcesywnie mi w tym przeszkadzają.

Lada dzień powstanie polskie forum Bitcoin, prawda, bitcoin_pl? Smiley
Mahkul
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 434
Merit: 250


Every saint has a past. Every sinner has a future.


View Profile
December 18, 2010, 12:53:55 AM
 #9

Coś cicho tu znowu...
Nex (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 11
Merit: 0



View Profile
December 18, 2010, 08:31:43 AM
 #10

No, ja zaglądam, z czasem jak jest to wiadomo. Prawie się już zdecydowałem bawić bitcoinami na libertarian.pl tj. dać jakieś logo "donate" i przelewać ludziom, którzy będą komentować. Może  uda się w ten sposób spopularyzować BTC w PL.
Mahkul
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 434
Merit: 250


Every saint has a past. Every sinner has a future.


View Profile
December 18, 2010, 02:54:58 PM
 #11

Myślę, że po świętach wszystko się rozbuja kiedy wreszcie bitcoin.pl ruszy.
Nex (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 11
Merit: 0



View Profile
December 19, 2010, 10:06:47 AM
 #12

No, opublikowałem konto na libertarian.pl i jak możecie trochę je zasilić to będę się cieszył. Jak się zabawa rozwinie to ją doformalizuję.

Jeśli będziecie coś tam komentować, to bitcoiny szybko do Was wrócą Wink Chociaż najpierw przeleję coś tam autorowi buttona.

Prze_koles
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 156
Merit: 100



View Profile
December 19, 2010, 11:10:44 AM
 #13

Siema  Kiss Tu kolejny polski user. O Bitcoins dowiedziałem się wczoraj. Fajna inicjatywa. Choć na razie trzeba podchodzić do tego z dystansem IMO, jak do eksperymentu. Jednak możliwości, zwłaszcza jeśli chodzi o mikropłatności są przeogromne  Cheesy

1FzTJh1C58m1gqnNzxLTt2ryNYkuk1YdfN
Mahkul
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 434
Merit: 250


Every saint has a past. Every sinner has a future.


View Profile
December 19, 2010, 06:38:58 PM
 #14

Siema  Kiss Tu kolejny polski user. O Bitcoins dowiedziałem się wczoraj. Fajna inicjatywa. Choć na razie trzeba podchodzić do tego z dystansem IMO, jak do eksperymentu. Jednak możliwości, zwłaszcza jeśli chodzi o mikropłatności są przeogromne  Cheesy

Witamy!

Już niebawem rusza polskie forum bitcoin: http://forum.bitcoin.pl/

Właśnie wprowadzamy ostatnie poprawki. Smiley
Mahkul
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 434
Merit: 250


Every saint has a past. Every sinner has a future.


View Profile
December 19, 2010, 06:42:51 PM
 #15

No, opublikowałem konto na libertarian.pl i jak możecie trochę je zasilić to będę się cieszył. Jak się zabawa rozwinie to ją doformalizuję.

Jeśli będziecie coś tam komentować, to bitcoiny szybko do Was wrócą Wink Chociaż najpierw przeleję coś tam autorowi buttona.


Zasilone. Smiley
Nex (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 11
Merit: 0



View Profile
December 19, 2010, 07:29:14 PM
 #16

Dzięki Mahkul! Przelałem 1 btc Sabunirowi za buttona.

INFORMACJA dla ewentualnych komentatorów-bitcoinowców na libertarian.pl: piszcie swoje adresy bitcoinowe w treści komentarza. W puli mam 9,34 btc więc - żeby się za szybko nie wystrzelać będę przelewał po 0,01 (czyli 1 bitcent Wink ) za merytoryczny koment (lub więcej za jakiś fajniejszy).

Nie wiem jak to się będzie kręcić, będę publikował stan konta, zobaczymy Smiley
bitcoin_pl
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile WWW
December 19, 2010, 08:24:45 PM
 #17

Posłałem 2 BTC (akurat tyle miałem w tym portfelu)   Grin
Nex (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 11
Merit: 0



View Profile
December 19, 2010, 08:32:51 PM
 #18

Posłałem 2 BTC (akurat tyle miałem w tym portfelu)   Grin

Dzięki wielkie. Forum już jest oficjalnie? Jeśli tak, to dajcie znać - zapodam newsa.
Mahkul
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 434
Merit: 250


Every saint has a past. Every sinner has a future.


View Profile
December 19, 2010, 10:09:48 PM
 #19

Dzięki wielkie. Forum już jest oficjalnie? Jeśli tak, to dajcie znać - zapodam newsa.

Nie ma jeszcze regulaminu i mamy zamiar przenieść je na inny serwer, ale jest w pełni funkcjonalne także możesz śmiało zapodawać.

Zapraszamy do rejestracji. Wink
Mahkul
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 434
Merit: 250


Every saint has a past. Every sinner has a future.


View Profile
December 20, 2010, 02:55:54 AM
 #20

Regulamin zrobiony.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!