Bitcoin Forum
May 06, 2024, 11:20:02 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: ICO MESELESİNDEN ANLAMAMAK  (Read 1321 times)
nicomedia (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
September 14, 2017, 09:09:59 PM

Sevgili büyüklerim küçüklerim,

Ananeye anlatır gibi tek tek anlatmanızı istemiyorum ama çokbilmişlik yapmadan iki kısa soruma iki kısa cevap verirseniz çok mutlu olacağım.

1- ico dediğimiz şey bir tane değil dimi? Yani ben bir proje yapmak istiyorum. Bunu da henüz bu konuda kurduğum cümlelerden başka hiç bir şekilde ilerletmemişim. Yani diyorum ki yürüyen uçak yapsak ne fena olurdu. Birileri de tutup aga tutar bu fikir falan diyor beni oyluyorlar, belki destek çıkıyorlar falan... işte ben bunu bir ico sitesinde mi yapıyorum yoksa bu kendi başına bir ico mu oluyor. Hadi diyelim oluyor, böyle fikirleri yazabildiğimiz bir site var mı? Varsa ismi ne?

2- Çok dottirik de olsa aklıma gelen bi çok coini alabileceğim ve kenarda o para birimiyle tutabileceğim bi cüzdan ya da borsa var mı? Atıyorum 1 dolarlık alıcam ama çok dottirik bi coin. .. ama bunun gibi 1000 coine 1 dolarlık yatırım yapacağım. Böyle bi mecra var mı?

Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.
Saygılar
1714994402
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714994402
Reply with quote  #2

1714994402
Report to moderator
1714994402
Hero Member
*

Ignore
1714994402
Reply with quote  #2

1714994402
Report to moderator
1714994402
Hero Member
*

Ignore
1714994402
Reply with quote  #2

1714994402
Report to moderator
"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714994402
Hero Member
*

Ignore
1714994402
Reply with quote  #2

1714994402
Report to moderator
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
September 14, 2017, 09:59:18 PM

Yürüyen uçak projeniz için yatırım toplamak amacıyla token veya 0 dan coin yaratıp projeye inanan katılımcılara sunuyorsunuz, projeniz ve sunumunuz iyiyse hedefinize ulaşıyorsunuz.

Bunun için bir site var mı bilmiyorum ben denk gelmedim, genelde bu işi yapan insanların yazımım ekibi var kendileri sitelerini ve coinlerini yaratıyorlar.

---------

0.34 btc ye 31k EDG almıştım ico sonrası hemen sattım zaman zaman 1 dolara da yaklaştığını gördüm sonrada
yada 0.13 dolar maliyetle 18k KMD aldım 3.3 doları gördü.

işin bu tarafı tamanen şans aslında, yeni projelerde bu atılımları görmeniz doymuş projelere göre daha fazla sadece bunu söyleyebilirim.
ssantur
Sr. Member

Activity: 387
Merit: 252

View Profile
September 14, 2017, 10:30:05 PM

1- Ico öyle bir şey değil, öncelikle fikrin blockchain tabanlı bir yazılım projesi olmalı sonrasında bu projeye dair bir şeyler ortaya koymuş ve kullanıcılara sunuyor olmanız lazım, yani bir fikrim var abiler bana para verin gibi bir durum söz konusu değil. öyle bir site yok, ico başlı başına bir iş ve iş sunumu, birçok çalışanla organize bir şekilde yürütülen bir yatırım süreci.

2- belli başlı cüzdanlar dottirik coinleri malesef desteklemez.
CoinMin3r
Hero Member

Activity: 520
Merit: 500

View Profile
October 11, 2017, 10:36:38 AM

Daha iyisi airdrop dan alıp masraf etmeden satış yapmak.
bitcoinevi
Member
**

Activity: 283
Merit: 10

View Profile
October 11, 2017, 03:14:31 PM

Ananeye anlatır gibi tek tek anlatmanızı istemiyorum ama çokbilmişlik yapmadan iki kısa soruma iki kısa cevap verirseniz çok mutlu olacağım.

1- ico dediğimiz şey bir tane değil dimi? Yani ben bir proje yapmak istiyorum. Bunu da henüz bu konuda kurduğum cümlelerden başka hiç bir şekilde ilerletmemişim. Yani diyorum ki yürüyen uçak yapsak ne fena olurdu. Birileri de tutup aga tutar bu fikir falan diyor beni oyluyorlar, belki destek çıkıyorlar falan... işte ben bunu bir ico sitesinde mi yapıyorum yoksa bu kendi başına bir ico mu oluyor. Hadi diyelim oluyor, böyle fikirleri yazabildiğimiz bir site var mı? Varsa ismi ne?

2- Çok dottirik de olsa aklıma gelen bi çok coini alabileceğim ve kenarda o para birimiyle tutabileceğim bi cüzdan ya da borsa var mı? Atıyorum 1 dolarlık alıcam ama çok dottirik bi coin. .. ama bunun gibi 1000 coine 1 dolarlık yatırım yapacağım. Böyle bi mecra var mı?

Saygılar

ico olayını bende anlamış değilim. bir sürü proje var ve kimin ne yaptığı muamma.
dammedonut
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
October 11, 2017, 04:17:19 PM

ICO olayı tam bir çorba durumunda şuan dostum, ama tüm mesele fikir ve sunumla alakalı.
Tıpkı btc gibi düşün, nasıl bir insan ya da birden çok kişi bir araya gelerek btcyi önce bir fikir sonrada koda döktüyse bu işte onun gibi. Fakat btcnin yatırımcısı ya da destekleyicisi yoktu ama icoların var. Sen fikrini güzel bir ekiple icra edersin, sonra bunu insanlara anlatır ve yol çizelgeni sunarsın insanlar senin fikrine inanırlarsa sana hibe verirler, sende bu hibeyi karşılıksız bırakmamak adına o insanlara kendi tokenlerini verirsin.
Projen patlayabilir ya da çöp olabilir bu işin başka boyutu fakat sana inanan insanlar bir nevi kumar oynamış olurlar. Tüm mesele bu Smiley

MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
October 12, 2017, 10:06:19 AM
Last edit: October 12, 2017, 02:52:27 PM by MorpheWQ

ICO (initial coin offering), milyar yıldır bildiğimiz ekonomik düzende sağdan soldan yatırım toplam için kullanılan bir yöntem olan IPO'nun (initial public offering) yandan iteleme suretiyle alınmış türevidir.

Bir yenilik sunan bir teknoloji, ekonomik bir devrim ya da daha fazla bir şey değildir. Hepsi bu Smiley
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
October 12, 2017, 02:27:57 PM

Bilgin var , Tecrüben var fakat paran yok ! Projeni genişletip tamamlayabilmen için finans açıdan destek toplama çabası . Amma tutar , amma tutmaz bilinmez . Ekibin tamamen özverili çalışmasına bağlı.
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
October 12, 2017, 06:37:46 PM

İco meselesinin şu günlerde suyu çıkmış diyebilirim herkes yapmaya başladı yani bu yüzden tutturmak zor ama arkadaşlarında anlattığı gibi insanların güvenini alıyorsun bir proje çıkarıyorsun kadronu ve hedefini sunuyorsun .Ama dediğim gibi bu çok tutacak bir işlem şu günlerde.

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
serkan82
Newbie
*

Activity: 44
Merit: 0

View Profile
October 13, 2017, 06:41:10 PM

Bu icolara nasıl güvenebiliriz. Parayı alıp kaçmayacaklarının bir garantisi varmı merak ediyorum.
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
October 13, 2017, 07:33:10 PM

o değilde bu başlığı görünce hep
ekşiden çıkıp gelmiş aynı formatta başlık açmış diye düşünüyorum
forumlarda bu tarz bir başlık saçma açıklama yapmıyorsun aynı zamanda soru soruyorsun ama genel başlık açıyorsun.
ico meselesini anlamıyorum de bitti gitti
Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
October 14, 2017, 12:10:50 AM

Bu icolara nasıl güvenebiliriz. Parayı alıp kaçmayacaklarının bir garantisi varmı merak ediyorum.
ethereum tabanında smart contract kullanıyorlar kaçamazlar karşılığında sana bir ürün veriyorlar işte esas sıkıntı o Smiley o ürün çöpte olabilir parada..
mefulu
Member
**

Activity: 76

View Profile
October 14, 2017, 02:45:56 PM

o değilde bu başlığı görünce hep
ekşiden çıkıp gelmiş aynı formatta başlık açmış diye düşünüyorum
forumlarda bu tarz bir başlık saçma açıklama yapmıyorsun aynı zamanda soru soruyorsun ama genel başlık açıyorsun.
ico meselesini anlamıyorum de bitti gitti

ahhahaha  Grin Çok doğru söyledin hocam resmen sözlüğe döndü buralar. Burada bilmemek ayıp değil dostum bilmiyorum de elbet bilgili arkadaşlar sana yardımcı olurlar ve tane tane anlatırlar.
afmfk06
Member
**

Activity: 365

View Profile
October 14, 2017, 04:59:13 PM

ICO ya nasıl katılınır? ICO yapanların projeleri nasıl takip edilir. Bunlarla ilgili bir reyting var mıdır? Kısaca ICO nun mantığı anlaşılıyor ama nasıl sağlam İCO bulunur bu zor bir iş.
anu
Legendary
*

Activity: 1218

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
October 14, 2017, 07:57:07 PM

Bilgin var , Tecrüben var fakat paran yok !

Böyle bir geri zekalı var mıdır ya ? Bilgi var, tecrübe var para yok. Kimyasal varili içerisine konup, toprağa gömülmüş olmasın o paralar ? Yada en azından Peynir tenekesi felan.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036

View Profile
October 14, 2017, 09:11:28 PM

Bilgin var , Tecrüben var fakat paran yok !

Böyle bir geri zekalı var mıdır ya ? Bilgi var, tecrübe var para yok. Kimyasal varili içerisine konup, toprağa gömülmüş olmasın o paralar ? Yada en azından Peynir tenekesi felan.

Tek kişilik dev kadro bekliyorsunuz ama oldukça zor . Bilgin olabilir tecrüben yoktur paran vardır . İlla ki birşeyler eksik oluyor ki ihtiyaç duyuluyor . Artık ayakkap kutusu mu olur bilemem .
kaysersozee
Full Member

Activity: 367
Merit: 100

View Profile WWW
October 15, 2017, 11:50:26 AM

Bu işlere gireli epey de zaman oldu bitcoin ve bazı altcoinleri alıp satmaktan ileri gidemedim. Ben de sırf bu işleri öğrenmek için dalacam artık ico olayına hatta forumdan toplayabildiğim kadar bedava token toplayacam( airdrop, imza kampanyası gibi) bakalım sonuçlar nasıl olacak

nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
October 15, 2017, 08:55:19 PM

Konuyu açan arkadaşın nicki görünce bir an kendi kendime ben böyle bir konuyu ne ara açtım diye sordum Smiley Icodan coin almıyorum artık bir süre sonra ico fiyatının altına düşüyor coinler.
GreenCoin22
Hero Member

Activity: 547
Merit: 500

View Profile
October 16, 2017, 01:37:13 AM

Bu soruları soran arkadaş meğersem bu konuyu açmadan 6 gün önce projesini zaten koymuş ortaya Smiley Başlıkları ters açmış önce bu başlıkta sorularının cevabını bulup sonra  başlık açsa iyi olacakmış.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2161983.msg21648080#msg21648080
wpt1wpt1
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 300

View Profile
October 16, 2017, 08:23:05 AM

Saygılar

1- Hayır her proje için ayrı ayrı ICO yapılıp yatırım toplanır ve gerekirse token gerekirse coin çıkarılır ve proje üzerinden bu şekilde devam edilir. ICO'nun bir yatırım toplama aracağı olduğunu unutmayın.

2- Dottirik bir coin için böyle bir şey yok ancak Jaxx gibi cüzdanlarda birden fazla kaliteli coini (Dash, Litecoin, Ethereum, Bitcoin) bulundurabilirsiniz.

THRIVE            ▄█▄
        ▄▄█████
   ▄▄██████████
 ▄███████████▀

████████▀▀▀
████▄▄  ▄▄██▄
▀████████████
  ▀█████████▀
  ▐██████▀▀
  ▐███▄▄▄▄
   ▀▀████
    █████▀▀