Bitcoin Forum
May 02, 2024, 03:10:22 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: Mining İşi Biraz Amelelik Değil mi?  (Read 5282 times)
followm3
Full Member

Activity: 322
Merit: 126

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
January 28, 2018, 06:12:07 AM
Merited by risinqsun (10)

Kimisi reel kazanç ister kimisi risk alıp borsalarda kazanmak ister . Borsalarda kazanmak çok çok daha kolaydır minig yapmaya göre o yüzden birazcık amalelik vardır fakat biz hobi olarak görüyoruz o yüzden amelilik gibi görmüyoruz.

1714619422
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714619422
Reply with quote  #2

1714619422
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714619422
Hero Member
*

Ignore
1714619422
Reply with quote  #2

1714619422
Report to moderator
1714619422
Hero Member
*

Ignore
1714619422
Reply with quote  #2

1714619422
Report to moderator
Looden
Member
**

Activity: 168
Merit: 24

View Profile
February 02, 2018, 09:46:57 AM

Traderlar kızmasın. Şöyle kazandık bu ay, böyle kazandık bu ay.
Çok çok fazla paranız yoksa, profesyonel yatırım danışmanlarıyla çalışmıyorsanız, sizin trade ettiğiniz paraların büyük bölümünü, sizden daha büyük birileri yer.
Ben madenciyim ve trade'i sadece arbitraj imkânı varsa yaparım. Kafam rahat, stres yok.
Maalesef madencilerin büyük bölümü holder değil. Hemen fiat'a geçiyorlar. Bu benim nazarımda mining'in en büyük sorunu şu anda.
Hiç satılmasın demiyorum, piyasada akış olmalı, ama oran çok fazla bana göre.

Sonuç;
madencilik amelelik değil, güvenli ve konforlu bir limandır.
vmeihcmm
Jr. Member
*

Activity: 120
Merit: 1

View Profile
February 07, 2018, 06:24:50 PM

Traderlar kızmasın. Şöyle kazandık bu ay, böyle kazandık bu ay.
Çok çok fazla paranız yoksa, profesyonel yatırım danışmanlarıyla çalışmıyorsanız, sizin trade ettiğiniz paraların büyük bölümünü, sizden daha büyük birileri yer.
Ben madenciyim ve trade'i sadece arbitraj imkânı varsa yaparım. Kafam rahat, stres yok.
Maalesef madencilerin büyük bölümü holder değil. Hemen fiat'a geçiyorlar. Bu benim nazarımda mining'in en büyük sorunu şu anda.
Hiç satılmasın demiyorum, piyasada akış olmalı, ama oran çok fazla bana göre.

Sonuç;
madencilik amelelik değil, güvenli ve konforlu bir limandır.

Madencilik yapan biri olarak yazdıklarınıza aynen katıldığımı belirtmeden geçemedim.
seje
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 256

View Profile
February 07, 2018, 10:09:09 PM

Vallahi ne olursa olsun sahsen hayatimda bu denli kolay para kazanmadim ister amelelik ister o bu gayette yapılır bir iş…
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
February 07, 2018, 10:18:01 PM

madencilikten zarar edilmiyor ama o yatırdığınız para ile bir çok fırsat yakalıyorsunuz, eth 10 dolarken alınan rig yerine eth alsaydınız zaten milyonerdiniz, hiç öyle kaz biriktir demeyin, al-tut daha iyi,
Cryptotic
Full Member

Activity: 398
Merit: 101

View Profile
February 07, 2018, 11:30:06 PM

Böyle giderse, BTC 5k altına inerse ne ASIC ne GPU madenciliği elektrik masrafını bile çıkaramıcak duruma gelicek.
O zaman hakketen boşa amelelik olur.
markandum
Member
**

Activity: 266
Merit: 10

View Profile
February 08, 2018, 11:27:08 PM

Doğru ekipmanla işe başlanırsa bence amelelik değil. Ayrıca sadece bir koin kazımı yapmamalı alternatifleri de olmalı. Zorluk artıkça gelirde düşebiliyor. Başka koine geçerek kayıpları en aza indirebilirsiniz. Borsaya göre daha mantıklı geliyor bana.

[/center]
coinzoid
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
February 09, 2018, 02:10:19 PM

Madencilikte amaç bir an önce yatırıımı çıkarmak mı yoksa şimdilik az kar bırakan ama gelecekte yükselebilecek olanları kazmak mı? Risk faktörü borsada nasıl varsa madencilikte de var. Ancak iş olarak bakarsan, ekipmanlar en ufak bir olaydan etkilenebiliyor. Stabil çalışan bir sistem olmazsa amelelik olacaktır elbette...
eserersan
Member
**

Activity: 126

View Profile
February 09, 2018, 10:36:26 PM

Bence çok zor bir iş ve karı çok uzun vadede elde eden bir iş bence de amelelik ama bunlar tercihe bağlı tabii.

Cryptotic
Full Member

Activity: 398
Merit: 101

View Profile
February 10, 2018, 12:03:37 AM

Kazançların yarıya indiği yetmezmiş gibi bide elektriğe %9 zam gelmiş, hakketen amelelik olmaya başladı bu iş.
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
February 10, 2018, 06:01:49 AM

siz miningi sadece eth ve btc olarak düşünürseniz haklısınız  az çok piyasayı takip ediyorsanız çok daha fazlasını kazanabilirsiniz
peteycamey
Legendary
*

Activity: 1184
Merit: 1017

View Profile WWW
February 10, 2018, 10:10:20 AM

btc madenciliği amelelik ise altcoin madenciliğini düşünmek bile istemiyorum.
adile
Member
**

Activity: 252

View Profile
February 10, 2018, 11:57:58 AM

mining işi gerçekten güzel iş ama sizin dediğiniz bigide amelelikte değil. eğer amelelik olsa altcoinleri sürekli takip etmek ne olur oda bilinmez:)))
m3hm3t
Member
**

Activity: 133
Merit: 15

~ Fortuna Favet Fortibus ~

View Profile
February 11, 2018, 03:57:09 PM

Mining işi bilen biri için amelelik değildir ancak kendim adıma ve tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki; Madencilik,ciddi sorumluluk istiyor.Eğer sabırsız ve çabuk strese giren bir yapınız varsa uzak durmak sağlığınız için yerinde olur çünkü Madenciliği çoğu kişi kolay para kazanma aracı olarak görmektedir,fişi takayım rahatıma bakayım değildir kesinlikle,nasıl bir kedi,köpek besleyip sorumluluklarını üstleniyorsanız aynı şekilde cihazların da takibini ve bakımını üstlenmek zorundasınız. Uzun vadede kazançlıdır ancak kısa vade olarak düşünülmemesi gereken bir Ek İştir.
sahnesiz71
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile
February 11, 2018, 09:57:02 PM

Yapanlar kusura bakmasın ama bana da biraz amelelik gibi geliyor yada şöyle söyleyelim bu işi profesyonel bir şekilde yapanlar harici diyelim
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
February 13, 2018, 10:54:31 PM

Yapanlar kusura bakmasın ama bana da biraz amelelik gibi geliyor yada şöyle söyleyelim bu işi profesyonel bir şekilde yapanlar harici diyelim

Amelelik yapmadan usta olunamaz.
Osmanbey34
Jr. Member
*

Activity: 44
Merit: 1

View Profile
February 14, 2018, 12:39:39 PM

bencede amelelik degil. miner lar olmassa bu is yürümez.......

mining bir uzun zaman icin bi yatırım.
trading kumar gibi birsey 20000 dollar iken 7000 dollara düştü.

ama mining de öyle bi durum yok. minerler hergün para kazanıyor ! ve rizikosu daha düşük.
blaqshark
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
February 14, 2018, 01:41:41 PM

Borsa diyorsunuzda zaten başı çeken coinlerin yüzde 90a mining yapılabilen coinler.Borsa fiyatları artarsa mining komisyonlarıda(gelirleride) aynı şekil artıyor birde ustune mining yaptıgınız coinleri elinizde tutarsanız gecmiş donemdeki karlarınızda otomatık olarak katlanıyor..Blockchain sistemini altında yatan ve bu coin sisteminin güvenilirliğinin tek nedeni minnigle dogrulama.Diğer mining yapılmayan sanal para birimlerinin aslında crypto currencyle alakası yok bildigin token diye geciyor ve tek özel server veya bilgisayarlar üzerinden bütün işlemleri yapılıyor.Sonuc olarak tek kişinin elinde olan coin mi daha cok degerlenir yoksa dünyanın her yerinden mining yapılarak onaylanan ve dünyaya acık blockchain sistemiyle herkezin işlemleri kontrol edebilceği paramı daha cok degerlenir. Yada söyle diyeyim suan darphane para bassa ve istediği kişiye dagıtsa verse senin ruhun duyarmı duymaz.Fakat piyasada ki max. btc miktarı belli, suan ki mevcut btc belli, yapılan işlemler halka acık ve net.Devletlerin darphanesinden bile daha guvenli.Ve bunların hepsinin nedeni mining.O yuzden ben miningi borsayla dogru orantılı olarak goruyorum.Hatta borsaya yatırım yapıcakların tam tersi mining gelişmelerini takip etmesi gerekıyor.Bakın Btc grafiğine bitmain ne zaman asic makinalarını cıkarttı ve btc anında fırladı.Soyle bir soru olabılır, asıc cıkarsa gpu minnig olurmu? buyuk sekılde etkilenecektir fakat zamanında mining yapıp biriktirenler zaten parayı vurmus olucak.Asicin cıkması demek o coinin fiyatların epeyce bir artısa neden olucaktır.Fazla etkilenmiycez yani...
dikistutmazsabri
Member
**

Activity: 279

View Profile
February 15, 2018, 12:12:39 AM

iki konunun da riskleri var mining şu an belki amelelik demenizin sebebi olarak kazımın kazancın zor olmasından dolayı sanırım, alt coinlerde yatırım yapmanın da riskleri her tuttuğunuz coinin kar getireceği zorduryani ama coin yatırımında iş yapmıyosun tabi al hodl yap arada bir al sat daha kolay gibi geliyor bazılarına

ay-x
Newbie
*

Activity: 153

View Profile
February 15, 2018, 04:52:26 AM

2-3 yıldır eth kazıp elinde tutanlar için istersen amelelikten beter olsun, adamlar emekliliklerini çıkardılar. Biz ise çok geç kaldık, daha doğrusu cesaret edip giremedik zamanında mining işine. Yok balondu yok bilmemneydi çok kafamızı bulandırdılar lanet olası federaller.

Mining olmassa(senin tabirinle; ameleler) sen nasıl borsada al sat yapıcaksın ?
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 »  All
  Print  

Jump to: