Bitcoin Forum
June 25, 2024, 09:43:48 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: Mining İşi Biraz Amelelik Değil mi?  (Read 5298 times)
NEJLA
Member
**

Activity: 179
Merit: 10

View Profile
April 09, 2018, 03:46:09 PM

mining işi kolay gibi görünsede zor bir iş ..Bitcoinin düşük olması maliyetlerin yüksek olması mining işinin ameliliğe çevirmiş durumda ama zamanla btc nin yükselmesiyle mining işi eski güzel günlerine geri dönecektir
TURCAN
Full Member

Activity: 230
Merit: 100

View Profile
April 09, 2018, 08:18:54 PM

Çevremde mining işi yapan arkadaşlar şuanda hiç memnun değiller sadece masrafa çalışıyoruz diyorlar btc nin ve altların yükselmeden birşey kazanamayız böyle giderse bu işi bırakıcaz diyorlar.
tenqribizmenentr
Member
**

Activity: 154
Merit: 16

View Profile
April 11, 2018, 07:39:43 AM

Bu kadar ekipman vs harcanan para ile güzel coinler alınıp arkanıza yaslansanız daha sağlıklı değil mi? Üretimin pisliği ile uğraşmaktansa

haklısın dediğin gibi o sisteme para gömüp eziyet çekeceğine yatırım yapmak daha mantıklı elektirik faturası ve gürültü cabası birde sistem arıza verirse extra bir gider oluyor ama bu işi yapan kişiler keyif alıyorsa o keyif paha biçilemez

kulmagu
Member
**

Activity: 308

View Profile
April 11, 2018, 07:16:29 PM

madencilik yeri geldiğinde çok zevkli bir işe dönüşebiliyor ama bazende işte fiyatların dip zorluğun ise yüksek olduğu dönemlerde işkence verici durumlarda ortaya çıkabiliyor
criptoturk
Member
**

Activity: 350

View Profile WWW
April 11, 2018, 08:57:05 PM

bu iş kripto para borsasının temeli. madencilik olmazsa yatırımcılar da olmazdı. ama şu anda madencilik yapanlar zarardalar. ether kazanlar için hem çok zorlaştı ve ether çok düştü:( internette bir sürü ekran kartı satanlar var. iki ay önce neredeyse çin de bile ekran kartı için birkaç ay gün veriyorlardı yoğun talepten

H A R A                [  WHITEPAPER   │   LITEPAPER  ]                H A R A  
Empowering billions through data one byte at a time
TWITTER     GITHUB          REDDIT     FACEBOOK     BITCOINTALKLINKEDIN
seje
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 256

View Profile
April 12, 2018, 10:35:11 AM

Minig işi düşük bütçe ile getirisiz olabiliyor.O bütçe ile al sat işine girdiğinde daha çok kazanabilme şansın oluyor hemde biraz zevk almış oluyorsun stabillikten uzaklık herzaman tatlı gelir insan oğluna malum.Fakat büyük bütçelerle milyonlara çıktığında sistemlerini dizip miningee geçtiğin zaman bambaşka bir dünya ile tanışmış oluyosun tadı tuzundan yenmiyor yani tek ölçüt bütçe bana göre.
seslimesaj
Jr. Member
*

Activity: 139
Merit: 1

View Profile
April 12, 2018, 01:31:01 PM

Amelelik gibi görünebilir ama yatırım yapıyorsun ve işini takip ediyorsun vade olarak kısa sürede olmayabilir kazanç ama uzun vadede kazancını elde ediyorsun
dejavu22
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
April 14, 2018, 07:29:18 AM

selamlar

yeni bir lap top ya da all in one ,monitor pc , almayı planlıyorum. Ek bir donanım eklemeden aldığın gibi mining yapmaya çalışsam modeller için ne kadar hıza ulaşabileceğimi gösteren bir tablo ya da site var mıdır ?
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
April 14, 2018, 09:11:13 PM

Mantık yanlış çünkü elimde roi yapmış bedava bir darphane var sadece elektrik ile istediğim coini basabiliyorum. Hem üretmenin verdiği zevk hemde portföy oluşturmak gibi olumlu yönü var.

Borsadan alıp param zarar etti mi diye düşünmek yok Smiley
tinywestler
Full Member

Activity: 308

View Profile
April 14, 2018, 09:28:30 PM

evet hocam biraz amelelik, yani kablosu, durdusu kalktısı, yok işte tozu temizliği vs vs, yazın sıcağı, akıl karı bir iş değil
koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
April 14, 2018, 10:05:09 PM

ben de amelelik olarak görüyorum, borsası çok daha karlı, bence ileride de böyle olacak, zaten bitmain cihaz çıkardı artık evlerde falan madencilik dönemine bay bay diyeceğiz heralde
smulasyon
Jr. Member
*

Activity: 142

View Profile
April 15, 2018, 12:47:52 PM

bence hiçte değil ürettiğini satıp paraya çeviriyorsun ilgileniyorsun emek harcayıp gelir elde ediyorsun bunun neresi amelelik
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
April 15, 2018, 08:02:21 PM

Borsa daha sağlıklı ama gün geçtikçede ekran kartı fiyatları düşüyor az da olsa o yüzden borsada güvenen varsa borsaya girmeli eğer rig alayım fantezi yapayım diyen varsada rig alsın en son 17 ay filandı roi olma süresi Smiley
ogul
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
April 17, 2018, 05:37:19 AM

mining işi öncelerde cok iyi kazançlar sağlıyordu ama şimdi kazım zorluğu ve fiyatların düşüş eğiliminde olması gercekten mining işini amaleleik yaptı şimdi biraz parası olan borsalarda daha çok kazanıyor.
Beyzade
Jr. Member
*

Activity: 112

View Profile WWW
May 04, 2018, 08:28:39 AM

Çok iyi bir sistemin yoksa aynen öyle. Exchange daha mantıklı geliyor

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
espressodelisi
Full Member

Activity: 322

View Profile
May 04, 2018, 01:51:40 PM

Amele işçi demek. Yani çalıştığın şirketin sahibi değilsen işçisindir, SGK'ya kaydın işçi olarak yapılır.
Yani ben yazılım geliştirici olarak bir şirkette çalıştığım için ameleyim.  Eğer yatırım yapıp üretim yapan makinalar satın alıp, sahip olduğum makinalarla üretim yapıyor olsaydım patron olurdum.

Bu durumda mining patronluktur.

tabi ben miningi patron olma hevesi ile yapmıyorum. Bu ekran kartlarını alıp oyun bilgisayarı kurup oyun oynayanlar var. Bu da onların zevki. Ben de oyun oynamaktan çok bilgisayarın donanımlarını kurcalamayı seviyorum, oyun oynar gibi keyfi alıyorum. Bu yüzden yıllar önce ekran kartı alıp mining işine giriştim. Hiç para kazanamasam da bu benim keyfim, bu ekran kartlarını alıp oyun oynadım sayarım demiştim. Tabi gayet güzel para kazandım, ekran kartları parasını çıkaralı yıllar oldu, şimdi kazdıkları komple kar. Arada miningden kazandıklarımla yeni ekran kartları alıp sistemi de büyüttüm.

Ama hala bu mining işi benim için amatörce bir hobi.

zafa
Newbie
*

Activity: 136

View Profile
May 06, 2018, 10:59:19 PM

Mining işinde alayım sırf ETH kazayım bir daha da bakmayayım derseniz evet bildiğiniz amelelik. Ama sürekli yeni coinleri araştırıp, zorluk seviyeleri henüz daha çok düşük olan coinleri mine ederseniz güzel getirisi oluyor. Tabi bu dediklerim GPU mining için geçerli.
buttons252
Full Member

Activity: 406
Merit: 104

View Profile
May 06, 2018, 11:56:29 PM

mining pahalı bir o kadar da zevkli bir 'hobi' yani bu işten para kazanacağım derseniz bu biraz havada olan bir durum olur,  onun yerine borsası çok daha karlı gibi gözüküyor, bu açıdan değerlendirmek lazım bana kalırsa
smilebabi
Member
**

Activity: 62

View Profile WWW
May 08, 2018, 03:16:16 PM

belki amelelik trade daha çekici
nedemek
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
May 14, 2018, 08:38:02 PM

Mining işinin yanlış anlaşıldığı ortada. Olaya şu gözle bakalım dilerseniz. Sen x liraya 1 btc alırsın miner x liraya cihazlarını kurar btc kazar eth kazar zec,xmr,dcr piyasa.nereye gidiyorsa o da onu kazar. Sen aldığın btc ile kalırken o kazdıkça kazanır. Ameleliği şöyle olabilir; cihazların ilk kurulum aşaması çok.sancılı bir süreç orayı atlattığınız zaman keyifli oluyor.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 »  All
  Print  

Jump to: