Bitcoin Forum
June 22, 2024, 11:30:32 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »  All
  Print  
Author Topic: Bırakın şu Altcoinleri batacaksınız !  (Read 9679 times)
SuperCryptoMan
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
November 08, 2017, 12:41:16 AM

balonu cok sisirirsen patlar. altcoinlerde patladi bazisi normal degerine dondu bu demek degilki her giren batacak. dogru zamanda alip satmayi bilen bir kisi alt coinlerden guzel para yapabilir yada tam tersi cok para kaybedebilir. bitcoin her zaman sistemin ta kendisidir alt coinlerle karsilastirmak gereksiz hepsinin yeri farklidir
Sekon
Full Member

Activity: 490

View Profile
November 08, 2017, 08:13:28 AM

Altcoin nedir arkadaş ya ? Tamam bende aldım sattım ama büyük oyunu görmüyormusunuz ? Şuan bitcoin 2500 e sert bir dump yerse altcoin fiyatlarını düşünsenize ? Artık kimseye kolay kolay kazandırmazlar.Girin btcoine bırakın şu altcoinleri en azından birsüre.Yoksa üzülüyorum çok kişinin canı yanmış belli daha çok batacaksınız.Amaç bitcoin ve daha o emekleme aşamasında ,altcoinlerin çoğu patlayacak bana göre.Bitcoin hızla 2000 e bile düşse 3000 olması 1 günü alır.5000 i geçmesi 1 hafta bile sürmez.

Benim gördüğüm tablo Bitcoinin tamamen Altcoinlere darbe vurmasıdır.Kesinlikle bana göre bitcoinin dumpla alakası yok.Tek amaç Bitcoinin ben kralın böyle kafanıza kafanıza vurup öldürürüm hepinizi diyor.Eğer büyük bir dump gelirse öldürücü darbe olur çoğu altcoin için..

neyse anlatamıyorum şuan neler gördüğümü hissettiğimi anlayan anladı iyi günler
Şuan ki değeri bitconin 7000-7500 dolaylarında geziniyor 2 3 gündür büyük bir dumb gelirse altcoinler niye yokolsunki zaten şuan bitcoinin bu artışından dolayı altlar can çekişiyor asıl dumb gelirse altcoinlere canlanma gelir tabiki aksine. Altcoinlerden uzak durulması gerektiğine inanıyorum eğer balina değilseniz tabi o ayrı Cheesy
ferhanaydin
Newbie
*

Activity: 45
Merit: 0

View Profile
November 08, 2017, 08:17:49 AM

Evet arkadaşlar ben bu altcoinleri çok anlamıyorum deniyorki abi Bitcoin yükseliyor o yüzden düşüyorlar. Bitcoin bir ay önce dump yedi 3K dolara geriledi bu altlar yine düştü. Bende konuyu açan arkadaşın düşüncesindeyim bu altlardan bir cacık olmaz kaçan kendini kurtarır.
serdar5884
Newbie
*

Activity: 12

View Profile WWW
November 08, 2017, 08:58:45 AM

Çok haklı bir yorum bence...  aynı senaryoyu daha önce de yaşadık, btc yükselir altlar düşer... btc düşer altlar yine düşer....
Balmain
Hero Member

Activity: 2142
Merit: 685

View Profile
November 08, 2017, 09:12:09 AM

Altlar zaten bu sene yükselmişti, doğru yerde çıkmak önemliydi. Çok şükür doğru yerde çıktık ve zarar etmedik ama bazı arkadaşlar bu konuda yazıldığı gibi battı. Nerede girip nerede çıkacağınızı bilmezseniz büyük kayıplar yaşayabilirsiniz.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
November 08, 2017, 04:43:34 PM

Basit bir mantık örgüsü
marketcap ne olur>>>>>>>ya düşer ya çıkar ya da sabit kalır
btc marketcap>>>>>>>>> ya düşer ya çıkar ya da sabit kalır
altcoin marketcap>>>>>>> ya düşer ya çıkar ya da sabit kalır

205 milyar dolar marketcap - 135 milyar doları btc+bcc= 70 milyar dolar (tüm altcoinlerin ederi)
70 milyar doların 60 milyar doları>>>>> btc ve bcc dışındaki ilk 35>>>>>geriye kaldı 1000 civarı proje hepsinin ederi 10 milyar dolar

yani 10 milyar dolarlık bir pazar için bu kadar kıyamet koparmaya gerek yok, daha da düşerlerse beter olsun hepsinin canı çıksın.

kötü senaryo:
ethereum 300 dolar hadi düşsün 200 dolara 10 milyar kayıp, toplam altcoin marketcap düştü 60'a
ripple düştü diyelim 15 cent oldu 3 milyar da oradan gitsin
31 milyar dolarlık kalanlardan da 10 daha düşsün kaldı 21 (blackjack Cheesy)
geri kalan 1000 proje de 10 milyar ediyor(du) düşsün 7'ye
ne yaptı? altcoin marketcap 70'den düştü 46 milyar dolara

ee sonra?!

BTC dolayısıyla bcc de düştü diyelim yarıya=60 milyar dolar olsun
BTC düşerse altcoinler de düştü diyelim 46/2=23 milyar dolar Cheesy Cheesy.
Hadi bu sefer diyelim altlar btc bazında coştu 46-50 milyar dolar olarak kaldı= düz hesap 100-110 milyar dolar marketcap

so! yani! eee?! Bu mudur yani bütün olay, dünyayı kasıp kavuran bitcoin-blockchain furyası?! Hergün çığ gibi büyüyen piyasa %50 daralmaya gitti ve öylece kaldı (mı)

iyi senaryo:
135 milyar dolarlık btc pazarı 200 milyara dayanır
70 milyar dolarlık altcoin pazarı da 200 milyar olur (sadece ethereum 600 dolar olsa otomatikman 30 milyar dolarlık artış demektir)
fifty fifty dominant>>>en sıradan projeler bile 1-2 dolar olur

dipnot: rakamlara örnek teşkil etmesi açısından, bernie madoff'un 2008'de ortaya çıkarılan tek kişilik saadet zinciri vurgunu bile 60 milyar dolar idi.

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
Millennium_blue
Member
**

Activity: 266
Merit: 10

View Profile
April 07, 2018, 06:53:54 PM

Şaka maka battık cidden kısmen haklı çıktı altcoinlerin bu kadar fazla risk içerdiğini göz önüne almalıydık.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
April 07, 2018, 07:21:38 PM

Şaka maka battık cidden kısmen haklı çıktı altcoinlerin bu kadar fazla risk içerdiğini göz önüne almalıydık.

bitcoin altlardan daha mı az riskli ? hepsi aynı bok olmaya başladı artık. eskiden btc artınca altlar düşerdi artık hep birlikte hareket ediyorlar risk hepsinde var 19 bin dolardan 6 bine düştü bitcoin çoğu altcoinden hiçbir farkı yok
utkutekceylan
Newbie
*

Activity: 98

View Profile
April 07, 2018, 07:48:38 PM

btcnin büyük bir dump yemesi durumunda altcoinler çok daha büyük bir zarara uğrayacaklardır. Btc ve eth dışında yatırım her zaman çok riskli ve az karlı yatırımdır. Büyük oynamak gerekiyor ama akıllıca.
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
April 07, 2018, 07:55:54 PM

Altcoinler bırakılır mı ya hayır tabiiki Smiley şuan bitcoin den dolayı bitik durumdalar ama düzelecektir en yakın zamanda

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
April 07, 2018, 07:59:49 PM

Btcnin şuan yapabileceği en iyi fiyat 2x olur. Onun yerine fiyatı düşük altcoinlere yatırım yapmak bana daha mantıklı geliyor

yobit.net is banned from signatures
instr_3535
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
April 07, 2018, 08:26:31 PM

Altcoinlerin çok da güvenilir olduğunu sanmıyorum btcye göre çok daha oynak ve istikrarsız yatırım araçları bunlar, piyasanın böyle dengesiz olduğu durumlarda altcoinlerden parayı çekmek en mantıklısı.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 07, 2018, 09:01:37 PM

"Radyonun geleceği yok"
Lord Kevin - İskoçyali fizik Alimi

"Artık yeni hiçbir şey yok.İcat edilebilecek herşey icat edildi."
Charles H. Duell - Amerikan Patent Dairesi Başkanı 1899

"Denizaltıların savaşta ne işe yarayabileceğini anlayamadım.En fazlasından murettebatın boğularak ölmesine sebep olabilir."
H. G. Wells - yazar 1901

"Atlar her zaman kullanılacaktır.Otomobil ise ancak geçici bir moda olabilir."
Henry Ford'un kredi talebi uzerine otomotiv sektörünün geleceği konusunda ekspertiz veren bir banka Müdürü 1903

"Uçaklar hoş oyuncaklar.Ama askeri bir değerleri yok."
Maresal Ferdinand Foch, I.Dünya Savaşı'nda Fransız Orduları Başkomutanı 1911

"Artistlerin konusmalarını kim duymak ister ki?"
Harry M. Warner, film endüstrisi yöneticisi.O sıralarda yeni icat edilen sesli film hakkında 1927

"Televizyon en geç altı ay içinde piyasadan silinecektir.İnsanlar her akşam böyle bir kutuya bakmak istemez."
Daryik F. Zanuck - Twenty Century Fox'un başkanı 1944

"Bilgisayarlar gelecekte belki sadece 1,5 ton ağırlığında olacaklar."
Popular Mechanics Dergisi - 1949

"Sound'larını beğenmedim,ayrıca gitar gruplarının modası geçti."
Decca Record Plak Firmaslnın bir yöneticisi. Beatles'lar hakkında - 1962

"İnsanlarin büyük çoğunluğu için tütün tüketimi gayet sihhi bir şeydir."
Doktor Ian G. McDonald, Operator - 1963

"İnsanların evlerinde bilgisayar bulundurmaları için herhangi bir neden göremiyorum."
Kenneth Olsen, Digital Equipment Corp.'un (bir bilgisayar firması) başkanı - 1977

Altcoinlerin cogunun ne ise yaradigini bilmeyen, teknolojisinden bi haber, sadece borsada alip satip dump/pump arasinda para kazanip kaybeden tayfaya anlatmak zor. Ama "Zaman" denilen aziz bilgemiz insanlara s**e s**e anlatti, anlatiyor, ve anlatacaktir blockchain'in, smart contract'larin, distributed networklerin aslinda internetten sonra insanligin icad ettigi en buyuk buluslar oldugunu.

Dedigim gibi "Zaman" gosterecek... ;)

Bu cümleleri ben de bir ara okumuştum bazı sitelerden ama buraya koymanız harika olmuş:)
Paylaşımınızın tamamını alıntılayıp yazmak istedim ki görmeyen arkadaşlar da görsünler, bilgilensinler.
Yakın dünya tarihi, vizyonsuz liderlerle dolu. Birkaç ay önce söyledikleri cümleleri bile yeri geldiğinde inkar edebiliyorlar.
+1 merit benden size gelsin...
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
April 07, 2018, 09:18:12 PM

tüm parayı altcoinlere yatırmak kadar altcoinlerin dönüp yüzüne bakmamak da saçma  ve hatta gereksiz . elbette çoğu çöp bunu biliyoruz zaten. ama iş yapanlar para kazandıranlar var. kimse inkar etmesin burdakilerin bir çoğu ufak topladıklarına bakarsak totelde yekun tutar.
ne çok yüksek oyna ne çok yüksek beklentiye gir.  kalktığı kadar iner indiği kadar kalkar.
ufak ufak derinden derinden takılmakta yarar var.
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
April 07, 2018, 09:36:52 PM

Portfoyu bölerek yönetmek mantıklı geliyor böylelikle belki kazanç düşük olabilir ancak düşüşlerdeki dirençte fazla oluyor. Dolar btc eth ve altlar olarak tasnif yapılabilir.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
April 07, 2018, 09:53:59 PM

arkadasin konuyu actigi tarihe bakarsak bitcoin almak yerine altcoin alsaydik bitcoin olarak karda olacaktik. bu da arkadasin haksiz oldugnu gosteriyor.
zorbit
Full Member

Activity: 218

View Profile
April 08, 2018, 05:57:49 AM

konu açıldğı zaman adamı topa tutanlar şimdi tavsiye istiyor. valla bu yorumların hepsi normal. yani o muazzam tepe noktalarına ulaşmışken piyasanın düşüşe geçeceği kesin gibi bir şeydi. bunu görmek için uzman olmaya da gerek yok. bugün diplerde seyrediyorsa altlar. bunlar alım fırsatıdır. zarar olarak niteleyenler yanlış yapar. dandik bir coinde değilseniz zarar etmiş sayılmazsınız. elbet piyasa yeşillenecektir.
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
April 08, 2018, 06:19:16 AM

Hayatta her zaman risk vardır. Buna bitcoinde dahil nasıl şuan en az %75 zarardaysan altcoin alanlar içinde geçerli bu . Altcoinleri hepimiz biliyoruz pump olduğunda bitcoinden nasıl fazla kazandırdığını yatırım meselesi isteyen istediğine yatırır.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
April 08, 2018, 06:33:45 AM

altcoinleri hani derler çöküş tarihlerinde almasından sonra altcoinin ether, bitcoin bazında olup olmamasına yönelik ve bu iki coinin dolar karşılığı açısından iki kere zarara uğrarsınız. altcoinleri bırakma aşaması dumplardır. zamanlamayı erkene alarak zarardan en az ile çıkma durumunuz var.

baskanx
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 250

View Profile
April 08, 2018, 07:08:56 AM

Altlar btcye aşırı bağlılar şu aşamada, btcdeki en ufak dalgalanma altlara büyük düşüşler şeklinde yansıyabiliyor fakat herkes biliyor ki altlarda güzel yatırımlarla çok daha büyük karlar da elde edilebiliyor, nekadar risk okadar kazanç ve kayıp yani.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »  All
  Print  

Jump to: