Bitcoin Forum
May 25, 2024, 02:41:13 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: ? Wallet ?  (Read 4412 times)
RelBunny
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 40
Merit: 0


View Profile
October 14, 2017, 09:53:53 AM
 #81

Hvala za info.
Interesuje me da li među ponuđenima walletima sa linka ima neka varijanta kao što je MyEtherWallet?
Tj. da skinem samo ključeve kojima preko weba pristupam walletu.

Druga stvar koja me interesuje je da li sa istim private key pristupam i Bitcoin Goldu?

Iskreno, nisam isprobavao previše tako da ne znam iz prve ruke, no koliko sam imao prilike pročitati, bitaddress.org je najsličnije što postoji MyEtherWalletu za bitcoin pa možeš baciti oko tamo.

Što se bitcoin golda tiče, da, trebat će ti private key walleta u kojem imaš bitcoine (u principu bit će to odvojeni wallet za bitcoin gold kojem ćeš pristupiti sa istim private keyem).
caissa
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 20
Merit: 0


View Profile
October 14, 2017, 09:58:38 AM
 #82

Ukoliko sacuvam privat key, imam lozinku od najmanja 12 karaktera i snimim na flash drive keystore file onda je MyEtherWallet 100% siguran?
RelBunny
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 40
Merit: 0


View Profile
October 14, 2017, 01:54:08 PM
 #83

Ukoliko sacuvam privat key, imam lozinku od najmanja 12 karaktera i snimim na flash drive keystore file onda je MyEtherWallet 100% siguran?

Ako nisi žrtva phishinga ili keyloggera, MyEtherWallet je siguran s obzirom da je to samo interface do podataka (drugim riječima, tamo se ništa tvoje ne sprema).
Lozinka što dulja to bolja. Flash drive je siguran koliko ga držiš sigurnim, dakle ukoliko nema nitko osim tebe pristup njemu i ukoliko nije zaražen, te ukoliko pc u koji ga uštekavaš nije zaražen, tada si manje-više siguran što se toga tiče.

Drugim riječima, ništa nije 100% sigurno, no ti svojim informiranjem i oprezom možeš doći što bliže tom postotku.
Mi5h0
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 273



View Profile
October 14, 2017, 02:34:40 PM
 #84

Ukoliko sacuvam privat key, imam lozinku od najmanja 12 karaktera i snimim na flash drive keystore file onda je MyEtherWallet 100% siguran?

Keystore file zaštićen sa dobrom lozinkom i spremljen na čisti flash drive je prilično sigurno. Private key ti u tom slučaju ne treba i nemoja ga niti koristiti (ako baš želiš, možeš ga isprintati i spermiti na sigurno mjesto kao backup)

Nadalje, kako je i RelBunny naveo, sve ovisi koliko ti je sigurno računalo s kojim pristupaš na MyEtherWallet. Nikada nemoj otvarati MyEtherWallet preko linkova na drugim stranicama ili iz email poruka (phishing) već ručnim upisivanjem adrese ili preko spremljene poveznice. Pazi da ti je računalo dobro zaštićeno protiv virusa i drugog malwarea (keyloggeri, trojanci...) i budi oprezan pri instalaciji dodataka (ekstenzija) u browser.

Ništa nije 100% sigurno...
balerina
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 59
Merit: 0


View Profile
October 14, 2017, 07:06:41 PM
 #85

Interesuje me za taj prajvet kej sto moze da se snimi na usb fles drajv, gde to mogu da nadjem tj. kako mogu da ga skinem na usb fles?
Koliko zauzima taj prajvet kej i da li mora na novom, cistom flesu da se snima ili mogu da koristim stari?
Tokich
Member
**
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 10


View Profile
October 14, 2017, 07:09:29 PM
 #86

Sta mislite gde bi bilo najbezbednije cuvati novcice? Berze? Koje? Externi wallet? PC wallet? Ili...?

Nano ledger ili Trezor. Nikako burze ako ih cuvas na duze vrijeme
investitor
Member
**
Offline Offline

Activity: 120
Merit: 10


View Profile
October 14, 2017, 10:40:17 PM
 #87

Interesuje me za taj prajvet kej sto moze da se snimi na usb fles drajv, gde to mogu da nadjem tj. kako mogu da ga skinem na usb fles?
Koliko zauzima taj prajvet kej i da li mora na novom, cistom flesu da se snima ili mogu da koristim stari?

Ako pitaš za MyEtherWallet, "prajvet kej" je niz od 30ak brojki i slova koje kopiraš sa html strane (ctrl + C) u txt fajl (npr. u notepad).
Zauzima jako malo jer je niz od 30ak brojki i slova kao što sam pomenuo. Zbog sigurnosti da ti neko ne upadne u računar najbolje ga je kopirati (mislim na txt fajl) na neki fleš (ja preporučuje na 2 fleša, ako jedan ne daj bože crkne). Može i neki stari fleš.
Mi5h0
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 273



View Profile
October 14, 2017, 11:47:30 PM
 #88

Interesuje me za taj prajvet kej sto moze da se snimi na usb fles drajv, gde to mogu da nadjem tj. kako mogu da ga skinem na usb fles?
Koliko zauzima taj prajvet kej i da li mora na novom, cistom flesu da se snima ili mogu da koristim stari?

Ako pitaš za MyEtherWallet, "prajvet kej" je niz od 30ak brojki i slova koje kopiraš sa html strane (ctrl + C) u txt fajl (npr. u notepad).
Zauzima jako malo jer je niz od 30ak brojki i slova kao što sam pomenuo. Zbog sigurnosti da ti neko ne upadne u računar najbolje ga je kopirati (mislim na txt fajl) na neki fleš (ja preporučuje na 2 fleša, ako jedan ne daj bože crkne). Može i neki stari fleš.

Da budemo precizniji,
'PRIVATE KEY' je niz u HEX formatu (može sadržavati samo brojeve i slova a,b,c,d,e,f) od točno 64 znamenke (256 bits)
'PUBLIC KEY' je niz u HEX formatu od točno 42 znamenke i uvijek započinje sa 0x... (public key je u biti ETH adresa tvojeg novčanika)
'KEYSTORE FILE' sadrži 'public key' i 'private key' zapakirani u enkriptiranu (zaključana sa lozinkom) JSON datoteku

Zbog sigurnosti, bolje je čuvati 'keystore file' na flash disku jer je zaključan sa lozinkom.
Ako mislite da bi s vremenom mogli zaboraviti lozinku, možete si sačuvati i 'private key' kao backup ali, kao što sam već prije pisao, bolje je isprintati na papir i spremiti na sigurno mjesto (kućni sef, zaključana ladica u radnom stolu...) nego držati u nezaštićenoj txt datoteci koju svatko može otvoriti.    
investitor
Member
**
Offline Offline

Activity: 120
Merit: 10


View Profile
October 15, 2017, 10:43:09 AM
 #89


'KEYSTORE FILE' sadrži 'public key' i 'private key' zapakirani u enkriptiranu (zaključana sa lozinkom) JSON datoteku

Zbog sigurnosti, bolje je čuvati 'keystore file' na flash disku jer je zaključan sa lozinkom.
Ako mislite da bi s vremenom mogli zaboraviti lozinku, možete si sačuvati i 'private key' kao backup ...


Kojom lozinkom je zaključan keystore file? Da li je to prvobitna lozinka koju smo unosili prilikom kreiranja walleta na MyEtherWallet ?
Doovla (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 100



View Profile
October 15, 2017, 11:11:20 AM
 #90

Zanima me da li je moguc prenos coina/tokena sa deep onion walleta na npr. MEW ? Roll Eyes Huh
castiel0504
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 266
Merit: 109

Ultra Mega Giga Super Cool Flying Oposum!


View Profile
October 15, 2017, 12:33:26 PM
 #91

Zanima me da li je moguc prenos coina/tokena sa deep onion walleta na npr. MEW ? Roll Eyes Huh

Proveri Shapeshift.IO
Mi5h0
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 273



View Profile
October 15, 2017, 12:53:03 PM
 #92


Kojom lozinkom je zaključan keystore file? Da li je to prvobitna lozinka koju smo unosili prilikom kreiranja walleta na MyEtherWallet ?

Točno, lozinka je ista koja se koristila pri kreiranju walleta.
Možda sam se krivo izrazio u prethodnom postu. Keystore file nije zaključan, odnosno može se bez problema otvoriti u bilo kojem tekst editoru i vidjeti sadržaj u JSON formatu. Ali podaci su enkriptirani i nitko ne može vidjeti 'private key' bez lozinke. Također, lozinka je potrebna i pri importiranju datoteka u bilo koji wallet (MEW, Mist, Parity...).
Tokich
Member
**
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 10


View Profile
October 15, 2017, 01:35:32 PM
 #93

Zanima me da li je moguc prenos coina/tokena sa deep onion walleta na npr. MEW ? Roll Eyes Huh

Ja bi bio oprezan kada skidam neke unknown wallete poput deep onion walleta..
Doovla (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 100



View Profile
October 15, 2017, 06:33:45 PM
 #94

Zanima me da li je uopšte moguće da dobijene coine/tokene sa drugih raznih walleta ,koje traze da skinem za airdrop,prebacimo na jedan (npr. ME wallet) Huh
I kako.. ?
Tokich
Member
**
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 10


View Profile
October 15, 2017, 06:38:25 PM
 #95

MEW wallet podržava samo erc20 tokene
Mi5h0
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 273



View Profile
October 15, 2017, 10:43:28 PM
 #96

Zanima me da li je uopšte moguće da dobijene coine/tokene sa drugih raznih walleta ,koje traze da skinem za airdrop,prebacimo na jedan (npr. ME wallet) Huh
I kako.. ?

Evo, upravo sam malo opširnije o toj temi objasnio ovdje: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2242223.msg23061952#msg23061952

Kada spominješ 'druge razne wallete' ne mogu dovoljno naglasiti: ne instalirajte nikakve wallete ili druge programe iz nepoznatih izvora prije nego netko od iskusnijih korisnika ne napravi provjeru i potvrdi da je program 'čist'. Ovo je jedan od najčešćih načina kako neiskusni korisnici ostanu praznih novčanika... Wink
Doovla (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 100



View Profile
October 20, 2017, 06:04:09 AM
 #97

Imam još jedno pitanje: da li je moguće obaviti transakciju coinsa/tokena sa npr. Waves client walleta na MEW ?
Ukoliko nije koji je exchange za Waves wallet?
Mi5h0
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 273



View Profile
October 20, 2017, 11:01:46 AM
 #98

Imam još jedno pitanje: da li je moguće obaviti transakciju coinsa/tokena sa npr. Waves client walleta na MEW ?
Ukoliko nije koji je exchange za Waves wallet?

Ne, Waves i waves bazirane tokene ne možeš poslati na MEW adrese (Ethereum wallet). Ta su dvije različite platforme (blockchain-a).
To jednostavno možeš zaključiti i iz oblika same adrese. Ethereum adrese uvijek započinju sa '0x...' dok waves adrese započinju sa '3P...'

Exchange za Waves? Pa, koliko mi je poznato sa waves valutom se može trgovati na gotovo svakoj mjenjačnici koja podržava trgovanje altcoins-ima.
Za waves bazirane tokene imaš decentraliziranu mjenjačnicu (DEX) integriranu u samom klijentu, zar ne?

zaja6799
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 39
Merit: 0


View Profile
October 20, 2017, 11:31:39 PM
 #99

I jesi se snasao? Ja sam nov pa ako si uspeo rado bih cuo par saveta  Grin
dado7
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 141


View Profile
October 21, 2017, 05:35:46 AM
 #100

Pitanjce, navalom ovih airdropova primijetio sam da se uglavnom koriste tri tipa wallet-a - ERC20, Waves i custom.

Sa ERC20 je vrlo jednostavno - Myetherwallet, private key, i to je to.

Sa Wavesom je slično, ali imam jedno pitanje - može li se tim coinima trgovati igdje izvan integriranog DEX-a? Na drugim mjenjačnicama ne znam čak ni kako bi ih pronašao jer se na mjenjačnicama koriste kratice (BTX, ETH,.....), a ovim tokenima kratice uopće nisam pronašao, već samo puna imena?

I treće - kakva su vaša iskustva sa tim custom wallet-ima? Ima puno tih sumnjivih novih projekata i nisam baš previše za to da instaliram njihove wallet-e obzirom da mislim da bi se u njima mogao lako kriti nekakav virus.

Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!