Bitcoin Forum
June 19, 2024, 08:45:04 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Fork’a nasıl hazırlanıyorsunuz ?  (Read 5593 times)
missedcall
Newbie
*

Activity: 24
Merit: 0

View Profile
October 14, 2017, 08:20:28 AM

Arkadaşlar merhaba, ben de yeni bir üyeyim. Çok detaylı bilgim yok malesef. Sizlere bir iki soru sormak istiyorum.

Btctürk den biraz bitcoin aldım ve şuan orda duruyor. Fork'dan yararlanmak için ne yapmam lazım? Bitcoinleri başka bir borsaya mı taşımalıyım? Private key i kontrol edebildiğiniz cüzdanlara atabilirsiniz diyorlar onlar hangi cüzdanlardır?

Masaüstü cüzdanda tutmak tetikte olmak açısından sıkıntılı diyorlar bi de. Yani ani düşüşlerde falan bozdurma ihtiyacı çektiğimizde hemen bozduramıyormuşuz. Tekrar borsaya atmamız ne kadar zaman alıyor mesela?

Anlıyacağınız kafam çok karışık, bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Hepimize bol kazançlar...
mkl59
Member
**

Activity: 115
Merit: 100

View Profile
October 14, 2017, 08:39:08 AM

Arkadaşlar merhaba, ben de yeni bir üyeyim. Çok detaylı bilgim yok malesef. Sizlere bir iki soru sormak istiyorum.

Btctürk den biraz bitcoin aldım ve şuan orda duruyor. Fork'dan yararlanmak için ne yapmam lazım? Bitcoinleri başka bir borsaya mı taşımalıyım? Private key i kontrol edebildiğiniz cüzdanlara atabilirsiniz diyorlar onlar hangi cüzdanlardır?

Masaüstü cüzdanda tutmak tetikte olmak açısından sıkıntılı diyorlar bi de. Yani ani düşüşlerde falan bozdurma ihtiyacı çektiğimizde hemen bozduramıyormuşuz. Tekrar borsaya atmamız ne kadar zaman alıyor mesela?

Anlıyacağınız kafam çok karışık, bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Hepimize bol kazançlar...

İlk olarak aramıza hoşgeldin hocam. Bitcoin fork'dan yararlanabilmek için herhangi bir şey yapmana gerek yok, elinde bitcoin var ise bitcoinin olduğu borsaya forkda gelecek olan coin gönderiliyor fakat Türkiye lokasyonlu borsalarda Bitcoin'den hariç exchange(borsa) olmadığı için gelmeyebilir diye düşünüyorum. Ben güvenli borsa olarak sana önerebileceğim; bitfinex.com buraya bir üyelik açıp bu borsaya bitcoinlerini gönderebilirsin. 2FA kodunu da etkinleştirdin mi tamamdır olay.
missedcall
Newbie
*

Activity: 24

View Profile
October 14, 2017, 10:26:12 AM

İlk olarak aramıza hoşgeldin hocam. Bitcoin fork'dan yararlanabilmek için herhangi bir şey yapmana gerek yok, elinde bitcoin var ise bitcoinin olduğu borsaya forkda gelecek olan coin gönderiliyor fakat Türkiye lokasyonlu borsalarda Bitcoin'den hariç exchange(borsa) olmadığı için gelmeyebilir diye düşünüyorum. Ben güvenli borsa olarak sana önerebileceğim; bitfinex.com buraya bir üyelik açıp bu borsaya bitcoinlerini gönderebilirsin. 2FA kodunu da etkinleştirdin mi tamamdır olay.

Hoşbuldum hocam teşekkürler...

Kendime bitfinex den hesap açtım, bitcoin gönderimi yapıcam. Peki ortalama ne kadar zamanda bitfinex e geçer btctürk deki bitcoinlerim?
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
October 14, 2017, 11:55:21 AM

Fork'a hazırlanmıyorum paralar altcoin'ler de yatıyor çıkayım desem bir sürü zarar yazacak fork'tan kazanacağımın bir garantisi de var mı bence garantisi olmadığı için riske girilmez daha önce hazırlık yapsaydım olabilirdi ama şu saatten sonra bence kim nerdeyse orada dursun gelişmeleri takip etsin. Az bir bitcoin var borsada ne yapacağıma karar vermedim fork haricinde yani getireceği kar ile ilgilenmiyorum ama bitcoin az da olsa lazım olur dursun borsa da olmadı cüzdana çekerim.
transcript
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
October 14, 2017, 12:33:29 PM

hesap yaparken btcgold da gelicek şu kadar gelir diyerek plan yapmayınız bence
mkl59
Member
**

Activity: 115
Merit: 100

View Profile
October 14, 2017, 01:37:22 PM

Kendime bitfinex den hesap açtım, bitcoin gönderimi yapıcam. Peki ortalama ne kadar zamanda bitfinex e geçer btctürk deki bitcoinlerim?

Onay süreci maalesef bütün borsalarda aynı değişmiyor
TroubleMaker
Sr. Member

Activity: 355
Merit: 250

blockchaintr.net

View Profile WWW
October 14, 2017, 03:07:33 PM

Onay süreci maalesef bütün borsalarda aynı değişmiyor

Nassın bir cevap lan o:) Hocam borsadan borsaya değişiyor ama tahminimce 1-2 saat içinde diğer tarafa düşer BTC'lerin. Daha erken de olabilir ama düşer yani. Arkadaşımın söylemeye çalıştığı şey borsalarda BTC transferi için onaylar var, bu onaylar borsadan borsaya değişiyor. Bitfinex'i de btcturk'u de kullanmadığım için bir şey diyemiyorum ama olsun olsun 1-2 saat yani.

Geçen fork öncesi BTC düştü düştü ve forka 1-2 gün kala zirve yaptı. Ardından herkesin elinde tuttuğu btc kadar büyük borsalar bcc hediye etti ve insanlar havadan 4-5k $ para kazandılar. Bu forkta ilginç olan btcnin sürekli zirveye çıkması. Daha 10 gün var ama çıkmaya da devam edecek sanırım. İlginç bir tablo var. Duyumlarım 6k'yı görmeden önce 3-3.5k seviyelerine düşecek şeklindeydi ama BTC "sizi ilgilendirmez" deyip, kendi grafiğini çiziyor.
awazelal
Newbie
*

Activity: 106

View Profile
October 15, 2017, 07:32:29 AM

bir kısmını btc bir kısmını da altcoinle girmek olabilir.
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
October 15, 2017, 09:36:03 AM

Borsaların 'fork' da ortaya çıkacak yeni coine destek veriyoruz' açıklamalarını kaale almadan Bitcoin' leri private key' i elde olan bir cüzdanda tutmakta fayda var. Bunun haricinde finansal olarak nasıl hazırlandığımı sorarsanız, %50 ETH %30 BTC %20 USDT' deyim şu an. Bir miktar da Stratis/Waves ikilisiyle oynuyorum.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
eRoL69
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
October 15, 2017, 12:08:18 PM

Olabildiğince elimde btc tutup altcoinleri diplerden topluyorum

yapılması gerekende budur bence
hedohodo
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
October 16, 2017, 10:42:39 AM

Merhabalar,

Şu şekilde bir sorum olacak. Ledger Nano almayı düşünüyorum Ledger gibi hardware walletlarda tutarsak BTC'mizi forktan sonra oluşan coini nasıl alırız bilgisi olan var mı ? Hardware walletta yeni coin için otomatik bir cüzdan mı oluşur?

Şimdiden teşekkürler.
wihoe
Newbie
*

Activity: 53

View Profile
October 16, 2017, 11:24:17 AM

Forktan faydalanmayı unutup elimdeki BTC leri altcoinlere çevirip düşük fiyattan toplamaya bakıyorum Smiley
ekrem_tr
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
October 16, 2017, 11:56:42 AM

şunun şurasında 9 gün kalmış, ama daha hiçbir borsadan adam akıllı bir açıklama yok. bitrex, polo bile açıklama yapmamış. ilk veren kim olursa oraya hücum olur bence. ama şimdiden bilseydik ona göre altlardan zararsız ya da az zararla çıkma imkanımız olurdu. şimdi son gün bitrex vermiyorum derse yapacak bişey kalmaz.
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
October 16, 2017, 01:43:30 PM

Öncesinde rippledaydım yükseldiğinde btcye çevirdim. Buradan btcgolda kadar aynen pozisyon devam.
overlord_44
Member
**

Activity: 207
Merit: 10

...Our goal is being human in the world...

View Profile
October 16, 2017, 04:15:46 PM

Bir gün altcoinlerden terfi edip BTC sahibi olursam hazırlık yapmayı düşünüyorum, nasıl kısmına da o zaman bakarım artık

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
kekrops
Full Member

Activity: 238
Merit: 101

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
October 16, 2017, 05:55:36 PM

dipten alt coin toplamaya çalıştım. btcgold çop olacak gibi geldi bana.

delimavi
Member
**

Activity: 77
Merit: 10

View Profile
October 19, 2017, 08:05:18 PM

Dip olarak gördüğüm alt coinlerden kademeli alımlar yaptım. Şu an bircoğu yatırım fırsatı vermekte. Böyle durumlarda bir miktar btc de kalmak da uygun.
steadyrice
Member
**

Activity: 140
Merit: 11

View Profile
October 20, 2017, 10:27:50 AM

Ne yaparsanız yapın coinleri exchange'lerde bırakmayın da. Riske girmeye hiç gerek yok, cüzdanda dursun kafalar rahat olsun.

emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
October 20, 2017, 05:16:42 PM

btc forkundan sonraki günler için eth, btc, zec gibi coinlerdeki ne tür fiyat hareketleri olabilir?
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
October 20, 2017, 06:10:46 PM

Forka hazır idim  tüm altcoinlerden karla çıkıp btc de toplandım ama daha sonra %20 40 düşen altcoin fiyatlarına dayamadım ve dağıttım kendimi Smiley Artık hold pozisyonuna geçtim ve seyrediyorum piyasaları.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████