Bitcoin Forum
March 19, 2024, 06:56:01 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 »
  Print  
Author Topic: Slovenija (Slovenia)  (Read 959300 times)
Sm00kew
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 208
Merit: 100


View Profile
January 20, 2016, 08:22:23 PM
 #661

Kot lahko razumem iz vaših izkušenj rudarjenje ni več tako profitabilno Huh, tako da ostane le trgovanje Huh
Bi rekla tudi da je enostavneje...
Profitabilnost pri rudarjenju je odvisna katerega rudariš in kako dobro opremo imaš (in tudi ali jo že imaš ali jo imaš namen kupiti). Treba je tud gledat vnaprej, saj se težavnost zvišuje in vedno več ljudi rudari dokler se še splača. Seveda potem ko se enega ne splača več rudarit preklopiš na drugega ampak je dosti več tehničnega znanja potrebno kot pri trgovanju. Pri rudarjenju moraš najprej odplačati opremo in elektriko da si v profitu, kar pa se ne zgodi dostikrat. Nasprotno je pa pri trgovanju kjer nimaš teh težav in takoj kupiš tisto kar mislš da ima potencial.
Recimo primer: za rudarjenje nekega kovanca potrebuješ (odvisno kako se ga rudari) dobro grafično kartico. In da nabereš dovolj kovancev, da odplačaš nakup grafične kartice in vse elektrike potrebuješ recimo 2 meseca (da prideš sploh na nulo). V istem primeru pa bi lahko ta denar namesto za grafično, namenila takojšnemu nakupu tistega kovanca istega dne in v teh dveh mesecih bi vrednost lahko dovolj zrastla in bi imela nek profit.
 

❘|❘ ICONOMI  Fund Management Platform
1710831361
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1710831361

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1710831361
Reply with quote  #2

1710831361
Report to moderator
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
biba00
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 13
Merit: 0


View Profile
January 20, 2016, 08:42:32 PM
Last edit: February 07, 2016, 01:39:59 PM by Cyrus
 #662

Kot lahko razumem iz vaših izkušenj rudarjenje ni več tako profitabilno Huh, tako da ostane le trgovanje Huh
Bi rekla tudi da je enostavneje...
Profitabilnost pri rudarjenju je odvisna katerega rudariš in kako dobro opremo imaš (in tudi ali jo že imaš ali jo imaš namen kupiti). Treba je tud gledat vnaprej, saj se težavnost zvišuje in vedno več ljudi rudari dokler se še splača. Seveda potem ko se enega ne splača več rudarit preklopiš na drugega ampak je dosti več tehničnega znanja potrebno kot pri trgovanju. Pri rudarjenju moraš najprej odplačati opremo in elektriko da si v profitu, kar pa se ne zgodi dostikrat. Nasprotno je pa pri trgovanju kjer nimaš teh težav in takoj kupiš tisto kar mislš da ima potencial.
Recimo primer: za rudarjenje nekega kovanca potrebuješ (odvisno kako se ga rudari) dobro grafično kartico. In da nabereš dovolj kovancev, da odplačaš nakup grafične kartice in vse elektrike potrebuješ recimo 2 meseca (da prideš sploh na nulo). V istem primeru pa bi lahko ta denar namesto za grafično, namenila takojšnemu nakupu tistega kovanca istega dne in v teh dveh mesecih bi vrednost lahko dovolj zrastla in bi imela nek profit.

Ja sej tolk poznam stvari da ne bi šla v rudarjenje, ker tudi nimam opreme. Trgovanje je boljša opcija, me pa strašijo vzvodi, ki jih že poznam iz forexa in včasih se ne konča dobro. Problem je tudi ker mi primanjkuje znanja..
Sm00kew
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 208
Merit: 100


View Profile
January 20, 2016, 09:45:23 PM
 #663

Kot lahko razumem iz vaših izkušenj rudarjenje ni več tako profitabilno Huh, tako da ostane le trgovanje Huh
Bi rekla tudi da je enostavneje...
Profitabilnost pri rudarjenju je odvisna katerega rudariš in kako dobro opremo imaš (in tudi ali jo že imaš ali jo imaš namen kupiti). Treba je tud gledat vnaprej, saj se težavnost zvišuje in vedno več ljudi rudari dokler se še splača. Seveda potem ko se enega ne splača več rudarit preklopiš na drugega ampak je dosti več tehničnega znanja potrebno kot pri trgovanju. Pri rudarjenju moraš najprej odplačati opremo in elektriko da si v profitu, kar pa se ne zgodi dostikrat. Nasprotno je pa pri trgovanju kjer nimaš teh težav in takoj kupiš tisto kar mislš da ima potencial.
Recimo primer: za rudarjenje nekega kovanca potrebuješ (odvisno kako se ga rudari) dobro grafično kartico. In da nabereš dovolj kovancev, da odplačaš nakup grafične kartice in vse elektrike potrebuješ recimo 2 meseca (da prideš sploh na nulo). V istem primeru pa bi lahko ta denar namesto za grafično, namenila takojšnemu nakupu tistega kovanca istega dne in v teh dveh mesecih bi vrednost lahko dovolj zrastla in bi imela nek profit.
 
Ja sej tolk poznam stvari da ne bi šla v rudarjenje, ker tudi nimam opreme. Trgovanje je boljša opcija, me pa strašijo vzvodi, ki jih že poznam iz forexa in včasih se ne konča dobro. Problem je tudi ker mi primanjkuje znanja..
Vzvodi ali "margin trading" od začetka odsvetujem in tudi ni na voljo povsod, tako da ne trguješ z vzvodi sploh. Tako da če te strašijo vzvodi je takoj en strah manj. Priporočam da si malo ogledaš stran poloniex.com/exchange .

❘|❘ ICONOMI  Fund Management Platform
Mirkoca
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 37
Merit: 0


View Profile
January 21, 2016, 04:54:41 AM
 #664

Sam sem v preteklih dnevih testiral zadevo z 0,14 BTC, kar je tudi nekakšen minimum za posojo. V nekaj dneh ... 1x3dni in 1x2dni sem zaslužil 0.00005182 BTC

Samo predlog, kje bi jih bilo boljše posojati, ker so obresti dosti višje (https://poloniex.com/lending#BTC, zelo dobra menjalnica, ki pa ne zahteva osebnih podatkov).

Obresti so res višje, hvala za namig. Na Polinexu me je zmotilo to, da v nekem trenutku sploh ni bilo povpraševanja po posojilh, medtem ko je na Bitfinexu trg videti dobro razvit. Je pa seveda vse zagotovo odvisno od ponudbe in kaj se generalno dogaja s trgom.
Mi je pa Polinex všeč in imam tam tudi odprt račun, vendar brez denarja na njem  Undecided
Mirkoca
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 37
Merit: 0


View Profile
January 21, 2016, 05:01:19 AM
 #665

Ok. Razumem možnosti   Wink in me zanimajo. Mi je kdo pripravljen stvari razložiti v živo? In sodelovati na nek način... Podpiram združevanje  Grin
 
 Hvala

Združevanje na tem forumu se mi zdi super fajn. Za kakšne hitre chate se mi lahko pridružiš (ti ali kdorkoli) na Skypu: jadralec6648
Vendar sem pri trgovanju s kripto valutami Newbie in v fazi učenja, in v tej fazi mislim še precej dolgo vstrajati. Tako da, kakšne prav strašne koristi od mene ne bo.

you have been warned
caution is advised
Sm00kew
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 208
Merit: 100


View Profile
January 23, 2016, 07:05:04 PM
 #666

Še kdo spremlja ethereum? Končno se je začelo mal dogajat  Cheesy
Bi znal jt do ene 3-5$ do marca, sploh če kakšna večja menjalnica (kitajska) doda, do konca leta pa tut nad 10$ Smiley

❘|❘ ICONOMI  Fund Management Platform
Mirkoca
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 37
Merit: 0


View Profile
January 24, 2016, 05:02:49 AM
 #667

Spremljam jaz in zadnje dva dni sem prodal vso količino ETH, potem rezervo, potem še rezervo rezerve, potem še kar je bilo drobiža in ostal brez vsega. Vse to v upanju, da se bom lahko založil z njimi pri odboju navzdol. No, zdaj jih bom pač lahko kupil dražje kot sem jih prodal. Vsaj ta možnost je vedno odprta  Angry
z0n0
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1274
Merit: 1006



View Profile
January 24, 2016, 05:04:14 AM
 #668

Spremljam jaz in zadnje dva dni sem prodal vso količino ETH, potem rezervo, potem še rezervo rezerve, potem še kar je bilo drobiža in ostal brez vsega. Vse to v upanju, da se bom lahko založil z njimi pri odboju navzdol. No, zdaj jih bom pač lahko kupil dražje kot sem jih prodal. Vsaj ta možnost je vedno odprta  Angry

sva že 2
 Angry

prodal vse po 0,0036, zdj pa je že 0,00574
Sm00kew
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 208
Merit: 100


View Profile
January 25, 2016, 12:17:04 PM
 #669

Spremljam jaz in zadnje dva dni sem prodal vso količino ETH, potem rezervo, potem še rezervo rezerve, potem še kar je bilo drobiža in ostal brez vsega. Vse to v upanju, da se bom lahko založil z njimi pri odboju navzdol. No, zdaj jih bom pač lahko kupil dražje kot sem jih prodal. Vsaj ta možnost je vedno odprta  Angry

sva že 2
 Angry

prodal vse po 0,0036, zdj pa je že 0,00574

Jst na srečo še držim Smiley me je pa včeraj že prijelo da bi probal prodat pri 570 in kupt nazaj pr 520 sam si nism upu. Zgleda se danes zgodba nadaljuje Cheesy

❘|❘ ICONOMI  Fund Management Platform
Mirkoca
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 37
Merit: 0


View Profile
January 29, 2016, 08:07:54 AM
Last edit: January 29, 2016, 08:29:26 AM by Mirkoca
 #670

Še vedno se borim z začetniškimi dilemami.

Recimo za primer Bitstamp. Oni imajo trgovalni račun odprt na Gorenjski Banki d.d., tako kot jaz. Če hočemo trgovati pri njih, nakažemo tja. Zelo preprosto. Za banko ... je gotovo pomembno, da ima menjalnica takega obsega pri njih odprt račun. Vsaj jaz to tako vidim. Kaj me tu moti?

Vsi mi svetujejo, ko se bo tvojih Bitcoinov nabralo ogromno, ne drži jih v menjalnici ampak v denarnici ... ok, razumljivo do tu.
Zanima pa me, zakaj jih ne bi držal na Gorenjski Banki? Tako kot imam tam svoje USD in EUR bi menda ja lahko imel tudi BTC. Logika mi pravi, da
bi bilo to popolnoma normalno. Česa jaz tu ne vidim? Oni mi preprosto dajo račun: 3Ct3iEdmQ9DoYhWr in hop evo moji BTC tam. V družbi z € in $.
Bi imela banka s tem težave? Mislim da ne, saj so banka ene največjih BTC borz na svetu. 3,5 mio $ včeraj, v enem dnevu. In približno toliko, raje več vsak dan. Stavim kar hočete, da je to več kot Merkur, Sava, Iskra itd ... In ves ta denar mora skozi Gorenjsko banko. Zakaj mi ne ponudijo računa (denarnice če hočete) in zadržijo pri sebi še nasprotni del tega denarja?

pinky
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 538
Merit: 500



View Profile
January 29, 2016, 08:53:37 AM
 #671

Še vedno se borim z začetniškimi dilemami.

Recimo za primer Bitstamp. Oni imajo trgovalni račun odprt na Gorenjski Banki d.d., tako kot jaz. Če hočemo trgovati pri njih, nakažemo tja. Zelo preprosto. Za banko ... je gotovo pomembno, da ima menjalnica takega obsega pri njih odprt račun. Vsaj jaz to tako vidim. Kaj me tu moti?

Vsi mi svetujejo, ko se bo tvojih Bitcoinov nabralo ogromno, ne drži jih v menjalnici ampak v denarnici ... ok, razumljivo do tu.
Zanima pa me, zakaj jih ne bi držal na Gorenjski Banki? Tako kot imam tam svoje USD in EUR bi menda ja lahko imel tudi BTC. Logika mi pravi, da
bi bilo to popolnoma normalno. Česa jaz tu ne vidim? Oni mi preprosto dajo račun: 3Ct3iEdmQ9DoYhWr in hop evo moji BTC tam. V družbi z € in $.
Bi imela banka s tem težave? Mislim da ne, saj so banka ene največjih BTC borz na svetu. 3,5 mio $ včeraj, v enem dnevu. In približno toliko, raje več vsak dan. Stavim kar hočete, da je to več kot Merkur, Sava, Iskra itd ... In ves ta denar mora skozi Gorenjsko banko. Zakaj mi ne ponudijo računa (denarnice če hočete) in zadržijo pri sebi še nasprotni del tega denarja?



Mogoče boš imel nekoč to možnost, vendar trenutno to ne omogoča nobena banka.

Imaš problem, ker ne razumeš, kako deluje bančni sistem. Banke in bančni sistem je zelo reguliran in nadzorovan s strani države, EU, Banke SLovenije in ECB. Banke lahko opravljajo samo predpisane in zakonsko določene dejavnosti, če ne izgubijo licenco. Žal Bitcoini trenutno še niso nikjer omenjeni v teh predpisih, zato se jih banke ne smejo neposredno dotikati.



████████████▀████▄████████████████▀███▀████████████████▄█
███▀▀▀▀▀▀▀▀██████████████▀▀▀▀▀▀▀▀███████▀▀▀▀▀▀▀▀█████████
█████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████
██████▀█████████████████████▀████████████████████████████
████████▀▀████████████████████▀▀█████████████████████████
██████████████████████████████████████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████
█████████████████████████████████████████████████▀███████
      |                  |                  |            
minimalB
Donator
Hero Member
*
Offline Offline

Activity: 674
Merit: 522


View Profile
January 29, 2016, 11:43:49 AM
 #672

@wisecoin
Matej, imam vprasanje glede reference pri izpolnjevanju SEPA preko Cashila-e.
Kako naj vpisem SI12 referenco kot naprimer SI12-123456789? Enostavno ignoriram in naredim kot "RF" brez SI12?

In se: Kaj pa "Koda Namena"? To je (ce prav razumem) sestavni del SEPA transakcije. Kako definiram recimo CHAR za charity?

Hvala!
Febo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1288



View Profile
January 29, 2016, 09:50:30 PM
 #673

IRC od ETHja je totalno ignoranski. Kdor kar koli kaj vpraša se nobenmu ne da odgovarja. Jest sem Mist denarnico si lepo naložil pa mi je ne sinhronizirani pa sem seveda šel na IRC kjer bom najhitreje, vsaj po izkužnjah iz Monera dobil pomoč. Ništa. Podn.  Tu se vidi razlika da so bili eni plačani in se jim jebe za vse, drugi pa delajo z dušo.

No pa saj je isto kot tu. Folk zanima cena in ne vsebina.
Sm00kew
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 208
Merit: 100


View Profile
January 30, 2016, 09:18:05 AM
 #674

IRC od ETHja je totalno ignoranski. Kdor kar koli kaj vpraša se nobenmu ne da odgovarja. Jest sem Mist denarnico si lepo naložil pa mi je ne sinhronizirani pa sem seveda šel na IRC kjer bom najhitreje, vsaj po izkužnjah iz Monera dobil pomoč. Ništa. Podn.  Tu se vidi razlika da so bili eni plačani in se jim jebe za vse, drugi pa delajo z dušo.

No pa saj je isto kot tu. Folk zanima cena in ne vsebina.

Taka vprašanja daj na njihovo stran na redditu, ker so najbolj dejavni tam, pa ti bodo odgovoril. Ali pa preberi kakšno temo, kjer je že kakšen imel podoben problem. Na IRC-ju al pa njihovem forumu pa niso kej dejavni, so sami povedal Smiley

EDIT: mogoče maš podoben problem kot te: https://www.reddit.com/r/ethereum/comments/43by3i/cant_sync_stuck_at_823905_on_latest_ether_wallet/

❘|❘ ICONOMI  Fund Management Platform
bearex
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 501



View Profile
February 07, 2016, 01:29:46 PM
 #675

Kako pa kaj napredujejo avtomati BTC v Sloveniji? Pozna kdo lastnike, so kakšni profiti z njimi, ljudje kupujejo?
bitnikeu
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 44
Merit: 0


View Profile WWW
February 09, 2016, 07:38:03 PM
 #676

Kako pa kaj napredujejo avtomati BTC v Sloveniji? Pozna kdo lastnike, so kakšni profiti z njimi, ljudje kupujejo?

BTC avtomati v Sloveniji kar dobro napredujejo, trenutno mi operiramo 5 avtomatov, in sicer enosmernega (hostel Tresor) in dvosmernega (trenutno prestavljamo na novo lokacijo) v Ljubljani, ter enosmerne v Mariboru (Tkalka), Celju (Gizzmo) in Kopru (nova lokacija bo znana še ta mesec). Povpraševanja je kar nekaj, lahko bi celo rekli, da počasi narašča. Nekega velika profita, ko odštejemo stroške obratovanja in upravljanja pri nizkih fee-jih, ki jih imamo, pa zaenkrat žal še ni. Na drugi strani pa imamo z upravljanjem kar veliko dela, saj smo strankam vedno na voljo, jim svetujemo in se takoj odzovemo, če se kje kaj zalomi ali če pride do tehničnih težav. Lahko bi rekli, da gre zaenkrat bolj za popoldansko ljubiteljsko dejavnost, ki pa terja kar precejšnji angažma Smiley
bitnikeu
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 44
Merit: 0


View Profile WWW
February 09, 2016, 07:41:27 PM
 #677

@wisecoin
Matej, imam vprasanje glede reference pri izpolnjevanju SEPA preko Cashila-e.
Kako naj vpisem SI12 referenco kot naprimer SI12-123456789? Enostavno ignoriram in naredim kot "RF" brez SI12?

In se: Kaj pa "Koda Namena"? To je (ce prav razumem) sestavni del SEPA transakcije. Kako definiram recimo CHAR za charity?

Hvala!


Reference jaz vedno pišem z SI12.... ti jo potem tudi zeleno pobarva, če je veljavna...
Kode še nisem nikoli izpolnjevala, tako da bo moral @wisecoin priskočiti na pomoč.
Sm00kew
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 208
Merit: 100


View Profile
February 10, 2016, 12:35:41 PM
 #678

Še kdo spremlja ethereum? Končno se je začelo mal dogajat  Cheesy
Bi znal jt do ene 3-5$ do marca, sploh če kakšna večja menjalnica (kitajska) doda, do konca leta pa tut nad 10$ Smiley

Nad pričakovanji, 4.8$ že sedaj, vendar nažalost nisem mogel prodati na 0.01299, ker nisem imel dostopa do računalnika. Verjetno se sedaj dogaja "buy the rumour, sell the news", tako da zna bit velik "dump" ko pride homestead in z njim "safe network". Bi pa tudi pomenilo, da ga lahko doda OKcoin ali katera druga večja kitajska menjalnica. Potem bi se pa pump šele začel.  Cheesy

❘|❘ ICONOMI  Fund Management Platform
desyncx
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 13
Merit: 0


View Profile
February 16, 2016, 11:02:38 AM
 #679

Zanima, me koliko me dejansko pride cena minerja  od Bitmaintech z carino in z ostalimi dajatvami ?  Gledal sem tega: https://bitmaintech.com/productDetail.htm?pid=00020160129054250700R0OMI3KI061A

bearex
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 501



View Profile
February 19, 2016, 07:55:30 PM
 #680

Predlagam vam da si pogledate MaidSafe in Decred altcoina, saj bi znala cena naraščati.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!