Bitcoin Forum
May 01, 2024, 09:02:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 »
  Print  
Author Topic: [ANN][BOUNTY] Akche Projesi - Akche, Türkiye'nin Dijital Parası  (Read 24022 times)
AKCHESOFT
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

Ak AKCHE kara gun icindir!

View Profile WWW
February 11, 2018, 12:50:51 AM

Beynim yandı resmen kaç farklı ihtimal düşündüm. 2-3 güne yayacaklar bulmaca çözümünü bence. Doğu ekspresi hariç admin divriği falan demese neredeyse mantık yürütmek imkansızlaşıyor.

Amaç bu zaten! Cüzdanınız ne kadar güvende bunu anlatmaya çalışıyoruz...

1714597376
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714597376
Reply with quote  #2

1714597376
Report to moderator
Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714597376
Hero Member
*

Ignore
1714597376
Reply with quote  #2

1714597376
Report to moderator
1714597376
Hero Member
*

Ignore
1714597376
Reply with quote  #2

1714597376
Report to moderator
1714597376
Hero Member
*

Ignore
1714597376
Reply with quote  #2

1714597376
Report to moderator
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
February 11, 2018, 01:18:54 AM

kardeşim adam gibi ipucu ver 2 saatir kafam şişti bulmak için.

verdiğin yörsel yemeklerin hangi şehirlere ait oldukları tartışmalı.

kelimeleri versen kombinasyonu çözeceğim.

8 kelime 8 yöre yanlarına bir kelime daha alacak. tamam mantık örgüsünü tahmin ediyorum ama illerde sıkıntı var. sen 8 ili ver gerisini tamamlamaya çalışalım.

1 kelime hariç hepsi tamam. Son kelimeyi arıyorum, karşılığında 10 - 15 tane kelime çıkıyor.

neler buldun?

ugurusta
Sr. Member

Activity: 506
Merit: 251

View Profile
February 11, 2018, 01:28:58 AM

kardeşim adam gibi ipucu ver 2 saatir kafam şişti bulmak için.

verdiğin yörsel yemeklerin hangi şehirlere ait oldukları tartışmalı.

kelimeleri versen kombinasyonu çözeceğim.

8 kelime 8 yöre yanlarına bir kelime daha alacak. tamam mantık örgüsünü tahmin ediyorum ama illerde sıkıntı var. sen 8 ili ver gerisini tamamlamaya çalışalım.

1 kelime hariç hepsi tamam. Son kelimeyi arıyorum, karşılığında 10 - 15 tane kelime çıkıyor.

neler buldun?

Bulduklarımın hepsi yalan oldu...
SRKNGL
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
February 11, 2018, 11:03:57 AM

Ipucu 1 le alakalı hiç bir şey aklıma gelmedi ne olabilir son günlerde popüler olan şey.Bir de doğu ekspresi ile alakalı olacak.

Laedri
Newbie
*

Merit: 0

View Profile
February 11, 2018, 01:01:24 PM

Bu projeden ne çıkacak çok merak ediyorum. Şu ana kadar ortalamanın üstü gidişatı sevindirici. Bounty'sine de katılmış olduk.
HCRT
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
February 11, 2018, 03:29:18 PM

Ya yok arkadaşlar ya adminlerini çözemedim bu kadar başarısız bir ödül projesi olmaz.Ben şahsen hiç bir şey anlamadım.Durmadan mantık var ama şansta var diyorlar

BigRasputin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

Buy $BGL before it's too late!

View Profile
February 11, 2018, 05:00:31 PM

Ya yok arkadaşlar ya adminlerini çözemedim bu kadar başarısız bir ödül projesi olmaz.Ben şahsen hiç bir şey anlamadım.Durmadan mantık var ama şansta var diyorlar
işin şans tarafı metot kısmı sanırım (diziliş sıranın tespiti.)

█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
.
.
        ██████████████▄▄▄
       ▐███████████████████▀
       ████████████████▀▀
                    ▀
                            ▄▄
      ███████████       ▄▄████
     ▐██████████▌      ███████
     ███████████      ███████▀
    ▐██████▌         ███████▀
    ███████       ▄▄███████▀
   ▐██████████████████████▀
  ▄█████████████████████▀
▄██████████████████▀▀▀
███████████████████████████
██████▀███████▀   ▀▀▀▄█████
█████▌  ▀▀███▌       ▄█████
█████▀               ██████
█████▄              ███████
██████▄            ████████
███████▄▄        ▄█████████
██████▄       ▄████████████
██████████████████▀▀███████
█████████████▀▀▀    ███████
████████▀▀▀   ▄▀   ████████
█████▄     ▄█▀     ████████
████████▄ █▀      █████████
█████████▌▐       █████████
██████████ ▄██▄  ██████████
████████████████▄██████████
AKCHESOFT
Jr. Member
*

View Profile WWW
February 11, 2018, 05:03:03 PM

Mantık şurada; örneğin ilk şifre kelimeleri vermiştik. Bu kelimelerle bazı iyi mantık yürüten arkadaşlar bunların Ankara-Kars Tren güzergahındaki şehirler olduğunu buldu.

Sonrasında bu güzergazhla ilgili İpucu paylaşıldı. (divrigi) Bu ipucundan hareketle de yani mantık yürüterek ilgili kelimeler bulunacak.

Mantık yürütmek kelimeleri bulurken geçerli; şans ise bu kelimeleri dizerken yani sıralama yaparken gerekiyor.

goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
February 11, 2018, 05:05:26 PM

bulduğum ipuçlarını ve cevaba giden yolu yazayım , forumdan birileri bulsun
IPUCU-1; Son günlerde çok popüler! cevap doğu ekspresi
IPUCU-2; Kelime grubunda AKCHE yok, Akche ile ilgili herhangi bir kelime yok , zaten olmasını beklemiyorduk  o şifreli  kelimelerden sonra
IPUCU-3; Şifre kelimeler bulunacak KELIME GRUBUNDA yer almıyor.

Şifre Kelimeler; Gasefe, Efelek, Hasuta, Tuvalak, Nevzine, Peskütan, Umaç, Arabaşı   bu yemekler doğu ekspresinin geçtiği illerin yöresel yemekleri.

Ankara,kırıkkale, yozgat ,kayseri, sivas, erzincan,erzurum, kars 8 il var, netten araştırıdım 54 durak var bu illerde , cevap 54 durağın 16 lı kombinasyonu.
burdan sonrası ayrı bir mantık varmı bilmiyorum, ilin ilk ve son durağı gibi bana göre sonrası  şans, yada bot yazıp sırayla denetceksin.
birde telegramda bir kaç tüyo daha  verilmiş 5. kelime divriği , 1. kelime de ırmak diye kesinliğinden emin değilim. doğruysa ihtimal daha azalıyor.
ödülü bulan benide görmeyi unutmasın Wink hadi herkese kolay gelsin.

o-c-n
Newbie
*

Activity: 15

View Profile
February 11, 2018, 07:48:39 PM

Mantık şurada; örneğin ilk şifre kelimeleri vermiştik. Bu kelimelerle bazı iyi mantık yürüten arkadaşlar bunların Ankara-Kars Tren güzergahındaki şehirler olduğunu buldu.

Sonrasında bu güzergazhla ilgili İpucu paylaşıldı. (divrigi) Bu ipucundan hareketle de yani mantık yürüterek ilgili kelimeler bulunacak.

Mantık yürütmek kelimeleri bulurken geçerli; şans ise bu kelimeleri dizerken yani sıralama yaparken gerekiyor.

Akche Soft kardeş. İşin sonunda çok kolay bişe çıkacak ama bakalım ne
AKCHESOFT
Jr. Member
*

View Profile WWW
February 11, 2018, 08:40:15 PM

Akche Soft kardeş. İşin sonunda çok kolay bişe çıkacak ama bakalım ne

Doğru! Zor olan ve şansa dayalı kısım kelimeleri dogru sıraya dizmek. Burası şans...

BigRasputin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

Buy $BGL before it's too late!

View Profile
February 11, 2018, 09:12:19 PM

bulduğum ipuçlarını ve cevaba giden yolu yazayım , forumdan birileri bulsun
IPUCU-1; Son günlerde çok popüler! cevap doğu ekspresi
IPUCU-2; Kelime grubunda AKCHE yok, Akche ile ilgili herhangi bir kelime yok , zaten olmasını beklemiyorduk  o şifreli  kelimelerden sonra
IPUCU-3; Şifre kelimeler bulunacak KELIME GRUBUNDA yer almıyor.

Şifre Kelimeler; Gasefe, Efelek, Hasuta, Tuvalak, Nevzine, Peskütan, Umaç, Arabaşı   bu yemekler doğu ekspresinin geçtiği illerin yöresel yemekleri.

Ankara,kırıkkale, yozgat ,kayseri, sivas, erzincan,erzurum, kars 8 il var, netten araştırıdım 54 durak var bu illerde , cevap 54 durağın 16 lı kombinasyonu.
burdan sonrası ayrı bir mantık varmı bilmiyorum, ilin ilk ve son durağı gibi bana göre sonrası  şans, yada bot yazıp sırayla denetceksin.
birde telegramda bir kaç tüyo daha  verilmiş 5. kelime divriği , 1. kelime de ırmak diye kesinliğinden emin değilim. doğruysa ihtimal daha azalıyor.
ödülü bulan benide görmeyi unutmasın Wink hadi herkese kolay gelsin.

1 ırmak doğrulanmış bir şey değil.
5. kelime divriği, bugun gelen kelime ise gullubag

bu ikisi seed içinde kesin olanlar, birinin yeri belli diğeri belirsiz.
durakları alt alta yazıp sadece farklı harfleri sayacak olursak 16 harf var (noktalılar dahil)
durakları alfabetik dizdiğimizde divriği düzeni bozuyor (önünde d ile başlayan 2 durak daha var)
durak il şeklinde yazılacak olursa divrigi 5. sıraya gelmiyor. ama mevcut plakalarına göre tersten sıralarsak divriği 5. sıraya koyabiliriz. ama divriği neden seçtiğimizi yine çözemiyoruz.

ben bu noktadayım.

Bir de tcdd dogu ekspresi şeklinde akrostij yapmayı düşünenler var ama öyle o yerine yozgat oltu yazmak çok saçma olur.

.
.
        ██████████████▄▄▄
       ▐███████████████████▀
       ████████████████▀▀
                    ▀
                            ▄▄
      ███████████       ▄▄████
     ▐██████████▌      ███████
     ███████████      ███████▀
    ▐██████▌         ███████▀
    ███████       ▄▄███████▀
   ▐██████████████████████▀
  ▄█████████████████████▀
▄██████████████████▀▀▀
██████▀███████▀   ▀▀▀▄█████
█████▌  ▀▀███▌       ▄█████
█████▀               ██████
█████▄              ███████
██████▄            ████████
███████▄▄        ▄█████████
██████▄       ▄████████████
██████████████████▀▀███████
█████████████▀▀▀    ███████
████████▀▀▀   ▄▀   ████████
█████▄     ▄█▀     ████████
████████▄ █▀      █████████
█████████▌▐       █████████
██████████ ▄██▄  ██████████
████████████████▄██████████
Tor_Mund
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
February 11, 2018, 10:38:13 PM

Kampanyalarının çoğuna katılmış bulunmaktayım. Bizden birilerinin de başarılı olmasını gönülden istiyorum.  Smiley
AKCHESOFT
Jr. Member
*

View Profile WWW
February 12, 2018, 12:54:45 PM

#AkcheÖdüllüBulmaca

Merak edilen sorunun cevabı; neden bulmaca?

Herkes önce para kaybeder sonra aklı başına gelir. Biz para kazandırarak cüzdan sahiplerini uyarmak istedik; cüzdan ve SEED korunması hakkında.

Yapılan pratik; SEED nasıl kullanılır, SEED ne demek, cüzdana şifre girmek yeterli oluyor mu yoksa SEED daha mı önemli, SEED ler nasıl korunur...

Dipnot; Cüzdanda paralar hala duruyor, bulmaca şu ana kadar çözülemedi. Tüm herkes özellikle şansına güvenen katılabilir. Bulmacaya katılmak için hiç bir zorunluluk-kural yok.

Tek kural; ipuçları verilen 16 adet SEED (KELIME GRUBUNU) dogru sırada girip cüzdanı ele geçirmek. Cüzdanda tam 120 Waves 12.000AKCHE ve BTC, ETH, LTC, WTRY gibi paralar var...

CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
February 12, 2018, 01:00:12 PM

#AkcheÖdüllüBulmaca

Herkes önce para kaybeder sonra aklı başına gelir. Biz para kazandırarak cüzdan sahiplerini uyarmak istedik; cüzdan ve SEED korunması hakkında.

Yapılan pratik; SEED nasıl kullanılır, SEED ne demek, cüzdana şifre girmek yeterli oluyor mu yoksa SEED daha mı önemli, SEED ler nasıl korunur...

Dipnot; Cüzdanda paralar hala duruyor, bulmaca şu ana kadar çözülemedi. Tüm herkes özellikle şansına güvenen katılabilir. Bulmacaya katılmak için hiç bir zorunluluk-kural yok.

Tek kural; ipuçları verilen 16 adet SEED (KELIME GRUBUNU) dogru sırada girip cüzdanı ele geçirmek. Cüzdanda tam 120 Waves 12.000AKCHE ve BTC, ETH, LTC, WTRY gibi paralar var...

Yeni ipucu ne zaman verilecek sayın admin?

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
AKCHESOFT
Jr. Member
*

View Profile WWW
February 12, 2018, 02:07:14 PM

#AkcheÖdüllüBulmaca

Yeni ipucu ne zaman verilecek sayın admin?

Yeni ipucu eşzamanlı olarak gece 22;00de verilecek.

cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 250

View Profile
February 12, 2018, 04:02:00 PM

2-3 Gün oldu galiba bulmaca yayınlananı ben sağlam ip uçları gelmeden çözülebileceğine inanmıyorum. Çok çok düşük bir ihtimal sağlam ip uçları gelmeden çözülmesi.
AKCHESOFT
Jr. Member
*

View Profile WWW
February 12, 2018, 04:21:09 PM

2-3 Gün oldu galiba bulmaca yayınlananı ben sağlam ip uçları gelmeden çözülebileceğine inanmıyorum. Çok çok düşük bir ihtimal sağlam ip uçları gelmeden çözülmesi.

Twitter ve Telegramda az önce paylaşıldı.

ONEMLI; Şimdi mesaj geldi, daha fazla yorulmamanız için bulmacanın EN ÖNEMLİ detayı olan kelimelerin mantığı paylaşılacak.

Saat 22;00 de ekran başında olmayı unutmayın. Öneri olarak mobilden değil bilgisayar kullanmanızı öneririz, hızlı olan ve deneme yanılma ile kelimeleri dogru sıraya dizenler cüzdana erişecektir.

TuRKoSiM
Member
**

Activity: 205
Merit: 10

Coming Soon

View Profile
February 12, 2018, 08:43:41 PM
Last edit: February 12, 2018, 09:11:59 PM by TuRKoSiM

Gün gecmiyor ki bir dolandırıcılık vakası daha yasanmasın. 3 gündür insaları saatlerce oyaladılar ve sonuc olarak kendi kendilerine parayı aktardılar. Bu konudan eminim şöyle ki;

kelimelerden birine karasehir dediler ama verdikleri haritada boyle bir yer yok, karasenir var. Var dediler varsa atın dedik ekran goruntusunu atamadılar.
Pingen dedikleri durak ismi de verdikleri haritada pingan. Ayrıca hat uzerinde O harfli durak olmadıgından oltu dediler bir baska kelimeye bu da yalan otlukbeli isimli bir durak mevcut. Yani bot da kullanılsa ne yapılırsa yapılsın bu seedin cozulmesi imkansızdı ama ne hikmetse birisi şıp diye cozuverdi.

Bu sözde projeye desteği kesip scam projeler çöplüğüne gönderelim hep birlikte.
bigbooss
Sr. Member

Activity: 1302
Merit: 264

View Profile
February 12, 2018, 08:50:32 PM

Ödüllü bulmaca da ayıp ettiniz saçma bir mantığı bile yok.
Olmadı hiç olmadı kusura bakmayın
Birinin bulması da imkansız  inandırıcı değil
Pages: « 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 »
  Print  

Jump to: