Bitcoin Forum
May 04, 2024, 02:50:14 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 62 »
  Print  
Author Topic: [ANN][BOUNTY] Akche Projesi - Akche, Türkiye'nin Dijital Parası  (Read 24022 times)
zdrovie
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
October 29, 2017, 06:48:33 PM

@karmenali güzel noktalara değinmiş.her ne kadar Türk projelerini destekliyor olsamda daha kaliteli işler bekliyoruz forum olarak en basitinden waves değilde eth altyapısını kullanan  bi proje olmalıydı tüm kaliteli işler ETH i kullanıyor.
waves kullanan bi tane düzgün proje yok nerdeyse.başarılar diliyorum projenin işleyişinde olduğu gibi, kuruluşundada imece yapılmış gibi duruyor.Allah utandırmasın ilerleyen zamanlarda daha iyi projeler görmek dileğiyle

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
1714834214
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714834214
Reply with quote  #2

1714834214
Report to moderator
1714834214
Hero Member
*

Ignore
1714834214
Reply with quote  #2

1714834214
Report to moderator
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714834214
Hero Member
*

Ignore
1714834214
Reply with quote  #2

1714834214
Report to moderator
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
October 29, 2017, 06:50:33 PM

@karmenali güzel noktalara değinmiş.her ne kadar Türk projelerini destekliyor olsamda daha kaliteli işler bekliyoruz forum olarak en basitinden waves değilde eth altyapısını kullanan  bi proje olmalıydı tüm kaliteli işler ETH i kullanıyor.
waves kullanan bi tane düzgün proje yok nerdeyse.başarılar diliyorum projenin işleyişinde olduğu gibi, kuruluşundada imece yapılmış gibi duruyor.Allah utandırmasın ilerleyen zamanlarda daha iyi projeler görmek dileğiyle

Neden waves söyleleyim waveste asset yapmak çok kolay önüne gelen 1 wavese  yapıyor eth için bilgi ve para lazım
AKCHE
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile WWW
October 29, 2017, 06:51:33 PM

Sorularım;

Çok amatörce hazırlanmış herşey. Belki niyetiniz iyi olabilir ama burada binlerce proje gören insanlara bunu anlatabilmek için biraz daha çaba sarf etmeliydiniz.

Evet ne yazık ki bazı eksiklerimiz olduğunun farkındayız. Eksikleri kapatmak için çalışıyoruz.

-Bütün bilgi bu mu yoksa detaylı bir ekip görebilecek miyiz?

Evet. Görebileceksiniz. Forumda danışmanlarımız soruları cevaplamaya devam edecekler ancak bir toplantı da düzenleyeceğiz.

-Waves'ten sonra kendi zincirimizi oluşturacaz demişsiniz (Waves'ten daha iyi bir zincir mi oluşturacaksınız? Waves'te kalmanın ne gibi bir zararı olabilir? Kendinize özel smart contract teknolojisi mi geliştireceksiniz? Kendi decentralized oylama sisteminizi mi yaratacaksınız? )

Waves, kapalı bir platform. Biz "Türkiye'nin dijital parası"nın bir Türk borsasında Türk Lirası ile işlem görmesini istiyoruz. Türk borsaları bu talebimize olumlu cevap vermediği için biz de farklı bir yol izlemeye karar verdik.

- Oylama demişsiniz millet nereye yatırım yapacağını mi oylayacak? Herşeyden önce yatırım toplayıp yatırım mı kuracaksınız yoksa start up ların yatırım toplamasına yardım mı edeceksiniz?

Start up ların sizlere ya da sizin tokenınıza ihtiyacı yok, isteyen çıkarır zaten dex'ten sonra tanıtımını yapar. Yok yatırım yapacaksanız fon kurmuş oluyorsunuz.

Her projenin kendi varlığı olacak ve Akche sahipleri o varlığa yatırım yapacak. Toplanan fon, proje için kurulacak şirketin %40'ına sahip olacak ve projeyi fonlayanlar projenin %40 ortağı olacak.

Aynı zamanda başarılı olarak fonlanan girişimler için %20 yatırım şirketi desteği de sağlayacağız. Böylece yatırım şirketleri, projenin üstün ortağı olamayacak ama projeyi destekleyebilecek.

-"Proje, güçlü finansal yatırım firmaları tarafından destekleniyor" Kim bunlar ?

Yakında duyuracağız...

-"Block zinciri üzerinde yönetilecek oylama mekanizması sayesinde tam güvenli bir oylama yapılacak. " Siz mi yapacaksınız yoksa waves projesinden mi bahsediyorsunuz?

Akche ile yatırım yapanlar, oy vermiş ve projeye destek olmuş olacak. Başarılı olarak fonlama gerçekleşmezse, projenin varlığına yatırım yapanlara ödedikleri tutarlar iade edilecek.

-" Yenilikçi bir sistem olan İmece platformunda, herkes projelere katkı sağlar. Proje bitiminde ise ortaya çıkan kazançlar paylaşılır. "  Bunun tefsirini yapar mısınız?  Neye katkı yapıyor ve nasıl yapıyoruz?

Proje fonuna Akche ile ödeme yapan herkes projeye yatırım yapmış ve katkı sağlamış olur. Akche şimdilik Waves platformundan alınabilecek ancak yol haritasında belirtildiği tarihte kendi başına bir dijital para olarak kullanılabilecek. (Waves varlıklarıyla birebir takas yapılacak)

-Websitesi bug dolu.

Düzeltmek için çalışıyoruz...
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 29, 2017, 06:53:21 PM

@karmenali güzel noktalara değinmiş.her ne kadar Türk projelerini destekliyor olsamda daha kaliteli işler bekliyoruz forum olarak en basitinden waves değilde eth altyapısını kullanan  bi proje olmalıydı tüm kaliteli işler ETH i kullanıyor.

Neden waves söyleleyim waveste asset yapmak çok kolay önüne gelen 1 wavese  yapıyor eth için bilgi ve para lazım

ETH jetonu yazdırmak ve bunun için para bulmak kolay ancak ETH'i entegre edecek Türk borsası bulmak mümkün olmadı ne yazık ki. Daha önce ismi geçen Paribu da muhtemelen BTCTürk ile aynı akıbeti yaşamaktan çekindiği için ERC20 Token entegrasyonuna yanaşmadı.
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 29, 2017, 06:56:10 PM

@karmenali güzel noktalara değinmiş.her ne kadar Türk projelerini destekliyor olsamda daha kaliteli işler bekliyoruz forum olarak en basitinden waves değilde eth altyapısını kullanan  bi proje olmalıydı tüm kaliteli işler ETH i kullanıyor.

ERC20 Jetonu'nu tercih edilmemesinin nedenleri:

1. Entegre edecek Türk borsası yok.
2. ERC20 Jetonlar için mobil ya da masaüstü cüzdan yok. Günlük hayatta kullanımı neredeyse imkansız.
3. Waves Platform kullanmak, Akche'yi cüzdanın içindeki borsadan takas etmek daha kolay.
TexasofblackseA
Sr. Member

Activity: 359
Merit: 250

View Profile
October 29, 2017, 07:05:20 PM

Ülkemizde de kriptopara,  blockchain teknolojisi ile ilgili projelerle uğraşıldığını görmek çok güzel. Umarım çıktığınız bu yolda başarılı olursunuz, ülkemizin adını da kriptopara dünyasında duyurabilirsiniz. Saygılar.
Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
October 29, 2017, 07:05:56 PM

30 mart falan olsaydı 1 nisan sakası yapıyorsunuz zannederdim.
Global piyasayı gectim turklere nasıl satacaksınız? Mesela ben neden bu akceyi almalıyım? Insanları nasıl ikna edeceksiniz?
Waveste tutmus 1 coin bile yokken ve eaves te coin cıkarmak bu kadar kolayken neden waves tokenı?
20 kişi birbirinizi iyi gaza getirmişsiniz ama sanki lider ve yönetici eksikliğiniz var. Şu anki cıkış şekliniz ve görünüşünüze göre bu proje yarıda kalır.
Bunu kötüleme olarak değil, eleştiri olarak algılarsınız umarım.
AKCHE
Newbie
*

View Profile WWW
October 29, 2017, 07:10:00 PM

Waves Platform üzerinden Akche almak isteyenler DeX'te Akche ismini aratabilir (Asset ID: Dor84kmFtyHfTyEdmXoA3DRGGM7PEZEWBvKVfQU3ZqUH - Bu ID ile doğrulama başvurusu yapıldı.)
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 29, 2017, 07:11:58 PM

Global piyasayı gectim turklere nasıl satacaksınız? Mesela ben neden bu akceyi almalıyım? Insanları nasıl ikna edeceksiniz?
Waveste tutmus 1 coin bile yokken ve eaves te coin cıkarmak bu kadar kolayken neden waves tokenı?
20 kişi birbirinizi iyi gaza getirmişsiniz ama sanki lider ve yönetici eksikliğiniz var. Şu anki cıkış şekliniz ve görünüşünüze göre bu proje yarıda kalır.

Whitepaper'a baktın mı arkadaşım?

2. ERC20 Jetonlar için mobil ya da masaüstü cüzdan yok. Günlük hayatta kullanımı neredeyse imkansız.
3. Waves Platform kullanmak, Akche'yi cüzdanın içindeki borsadan takas etmek daha kolay.

Waves'te doğrulama için müracaat yapıldı. Ayrıca, 2018'de Akche, kendi borsası üzerinden satışa çıkacak ve Waves varlığı ile birebir takas edilecek. O zamana kadar bu şekilde ilerleyeceğiz.
osmanismet
Full Member

Activity: 182

Hakuna Matata

View Profile
October 29, 2017, 07:17:25 PM

Hayırlı olsun. Umalım da iyi iş çıksın, bizde kullanmaya başlayalım.
Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
October 29, 2017, 07:20:26 PM

Whitepaper'a baktın mı arkadaşım?

Waves'te doğrulama için müracaat yapıldı. Ayrıca, 2018'de Akche, kendi borsası üzerinden satışa çıkacak ve Waves varlığı ile birebir takas edilecek. O zamana kadar bu şekilde ilerleyeceğiz.
22 sayfalık whitepaperınızın temiz 15 sayfası blockchain ve terimlerin tanıtımı. Daha cok ceyptocurrencye uzak olan kişilere tanıtım gibi. Onun haricinde bddk yazısı vs var. Ama akce tam olarak ne işeyarıyacak yok.
Bu dunyaya ne gibi bir yenilik getiriyorsunuz yok.
Su whitepaper ve duyuru yazısıyla globAle cıkarsanız linc edilirsiniz. Scammer olarak red trust yersiniz.
Ben tl mi akce yapınca bana ne gibi bir faydası olacak mesela bunu açıklayın.
zdrovie
Full Member

View Profile
October 29, 2017, 07:21:56 PM

1.waves tokeni entegre edecek Türk borsası var mı?
2.ERC20 tokenler için çok iyi cüzdanlar var.Benim en severek kullandığım mobil cüzdan Imtoken.Tüm ERC20 tokenleri destekliyor sıkıntısız
3.ERC20 tokenler nerdeyse tüm dünyadaki borsalarda işlem görürken Waves tokenleri sadece 2-3 borsada işlem görüyor.

Cevaplarınız açıkçası tatmin etmedi, daha tatmin edici cevaplar beklerdim.Ama dediğim gibi Türklerin bu piyasada başarılı olmasını gerçekten istiyorum ve sizi destekliyorum.Ama böyle basit sorulara daha iyi cevap vermelisiniz bence.

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
yildizoglu
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
October 29, 2017, 07:25:05 PM

Web sitenizde nasıl bir script var bilmiyorum ama Kaspersy tehdit algılayarak engelliyor.

https://i.hizliresim.com/6yJpyP.png
lettucebee
Sr. Member

Activity: 462

View Profile
October 29, 2017, 07:25:58 PM

Bu coin blockchain ekosistemi üzerinde ne gibi bir role sahip olacak. Yani siz insanlara neyi vaat ediyorsunuz tam olarak onu anlayamadım. Sürekli bir coin yaptık bunu satacağız diyorsunuz tamam aldım diyelim ne işime yarayacak bu coin.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
E R N
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
TOKEN SALE
AIRDROP
                              ████
                              ████

████
          ████            ████  ████

████            ████  ████
          ████  ████  ████  ████  ████

████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
  ▬▬   GET IN TOUCH   ▬▬ 
TELEGRAM  FACEBOOK  TWITTER
YOUTUBE   INSTAGRAM
lampakel
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
October 29, 2017, 07:30:48 PM

Ülkemde böyle bir girişim olmasına sevindim.
Konu soru-cevap şekline dönmüş. Öğrenmemiz için ortam iyi Smiley
Gerçekten güzel sorulara güzel cevaplar verilmiş.
Takipteyiz.
AKCHE
Newbie
*

View Profile WWW
October 29, 2017, 07:33:36 PM

2.ERC20 tokenler için çok iyi cüzdanlar var.Benim en severek kullandığım mobil cüzdan Imtoken.Tüm ERC20 tokenleri destekliyor sıkıntısız
3.ERC20 tokenler nerdeyse tüm dünyadaki borsalarda işlem görürken Waves tokenleri sadece 2-3 borsada işlem görüyor.

Cevaplarınız açıkçası tatmin etmedi, daha tatmin edici cevaplar beklerdim.Ama dediğim gibi Türklerin bu piyasada başarılı olmasını gerçekten istiyorum ve sizi destekliyorum.Ama böyle basit sorulara daha iyi cevap vermelisiniz bence.

Waves varlığını borsaya entegre etmeyeceğiz. Sadece ERC20'yi borsaya entegre edemediğimiz için Waves platformdan çıktık. Akche'yi önce kendi borsamızda sonra global borsalarda satışa çıkarabileceğimiz bir dijital paraya çevireceğiz.

ERC20 jetonlar için çok iyi cüzdanlar var dediğiniz bir tek imToken var. Başka mobil cüzdan biliyor musunuz? Sadece tek bir cüzdanın olduğu pazarda, herkesi tek bir cüzdanı kullanmaya zorlamak mantıklı gelmedi.

ERC20 jetonlar, tüm dünyadaki borsalara entegre edilebilirken hiç bir Türk borsası bunu entegre etmeyi kabul etmedi. Global borsalardan biriyle çıktığımız zaman da "Türkiye'nin Dijital Varlığı" olmayı hedeflemek pek mantıklı olmayacaktı.

Yakında Waves platform üzerinden Türk Lirası ile alım satım yapılabilecek, bu da Türk Lirası ile Akche alabilmenize imkan verecek. Ama sadece bununla sınırlı kalmayacağız. Geliştirmeye ve adım adım hedeflerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz.
zdrovie
Full Member

View Profile
October 29, 2017, 07:41:38 PM

Waves varlığını borsaya entegre etmeyeceğiz. Sadece ERC20'yi borsaya entegre edemediğimiz için Waves platformdan çıktık. Akche'yi önce kendi borsamızda sonra global borsalarda satışa çıkarabileceğimiz bir dijital paraya çevireceğiz.

ERC20 jetonlar için çok iyi cüzdanlar var dediğiniz bir tek imToken var. Başka mobil cüzdan biliyor musunuz? Sadece tek bir cüzdanın olduğu pazarda, herkesi tek bir cüzdanı kullanmaya zorlamak mantıklı gelmedi.

ERC20 jetonlar, tüm dünyadaki borsalara entegre edilebilirken hiç bir Türk borsası bunu entegre etmeyi kabul etmedi. Global borsalardan biriyle çıktığımız zaman da "Türkiye'nin Dijital Varlığı" olmayı hedeflemek pek mantıklı olmayacaktı.

Yakında Waves platform üzerinden Türk Lirası ile alım satım yapılabilecek, bu da Türk Lirası ile Akche alabilmenize imkan verecek. Ama sadece bununla sınırlı kalmayacağız. Geliştirmeye ve adım adım hedeflerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

Hocam yolunuz açık olsun açıkçası hiçbiri tatminkar cevaplar değil. ama konuyu uzatmamak adına cevap yazmıyorum.baltalamaya çalışıyor diye düşünmenizi istemiyorum çünkü.gerçekten bizimkilerin bu piyasada güçlü olarak varolmasını istiyorum.başarılar dilerim tekrar

Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
October 29, 2017, 07:41:49 PM

hayırlı olsun,şu an için yorum yapamıyorum ama uygulanan tarih ve saat detayları hoşuma gitti.
baskanx
Sr. Member

Activity: 686

View Profile
October 29, 2017, 07:43:07 PM

Konu yetersiz olmuş üyelerin sıkça sorduğu soru ve cevapları konuya eklemeniz gerekiyor
TURCAN
Full Member

Activity: 230

View Profile
October 29, 2017, 07:47:55 PM

Hayırlı uğurlu olsun..Önü açık bol kazançlı olsun...29 ekim de olması çok güzel olmuş..Desteklerimiz herzaman yanınızda...........
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 62 »
  Print  

Jump to: