Bitcoin Forum
February 18, 2018, 07:50:24 AM *
News: Latest stable version of Bitcoin Core: 0.15.1  [Torrent].

Home   Help Search Donate Login Register  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yurtdisinda yasayan arkadaslar  (Read 152 times)
engin978
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

The Future of Sports is Fan Controlled

View Profile
October 30, 2017, 11:56:39 AM

Slm arkadaslar,
Foruma yeni katildim...
Yurtdisinda yasiyorum(Prag-Cekya) Forumda yurtdisi Turkler ile ilgili baslik goremedim...
Yakinlarda yasayan arkadaslar var mi?

1518940224
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1518940224
Reply with quote  #2

1518940224
Report to moderator
1518940224
Hero Member
*

Ignore
1518940224
Reply with quote  #2

1518940224
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise here.
1518940224
Hero Member
*

Ignore
1518940224
Reply with quote  #2

1518940224
Report to moderator
1518940224
Hero Member
*

Ignore
1518940224
Reply with quote  #2

1518940224
Report to moderator
1518940224
Hero Member
*

Ignore
1518940224
Reply with quote  #2

1518940224
Report to moderator
buraktrn
Member
**

Activity: 75

View Profile
October 30, 2017, 12:03:30 PM

öncelikle hoşgeldin. bence sen prag'a nasıl yerleştin onu anlat. meslek gruplarına göre yaşam şartlarından bahset. sonra biz sana yakınlaşalım. franz kafka hayranı biri olarak prag'da yaşamayı çok isterim.
engin978
Member
**

View Profile
October 30, 2017, 12:21:18 PM

Hosbulduk,tesekkurler..   Smiley

Yaklasik 15 yil once,cebime 300usd koyup,sirt cantami alip geldim...Kafka`nin dogdugu evin tam karsisinda(Namesti Franze Kafky diye geciyor) hemen is bulmamla,kaldigim,yasamaya devam ettigim sehir..
 2000`li yillar da oturum almak daha kolaydi fakat yerlesmek,uyum saglamak cok daha zordu... Simdilerde oturum almak cok zor(oturumunuzu halleden 1 veya 2 firma var diye biliyorum),
uyum saglamak cok daha rahat... Bircok firma eleman ariyor.... Ancak oturum evraklarinizi ayarlamiyorlar! Bu arada son 1,5-2 yildir Turkiye`den yapilan is basvurularinda patlama oldugunu duyuyoruz...
Sizin yerinizde olsam,Exonmobil`e bir cv atardim... diger firmalarda ilk soracaklari oturumunuzun olup olmadigi olacak...Exon baslangic icin en iyi ve tek secenek gibi... Sizin icin arastirayim..Ama siz Exon`a cv`nizi atin bence...

Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 294
Merit: 250

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
October 30, 2017, 01:33:46 PM

Foruma hoşgeldin umarım burası senin için faydalı olur
Elimizden gelen yardımı yaparız
Prag'a selam

███████████████▄▄▄                     ▄█▄     ▀█████▄                     ▄█████▀
████████████████████▄                ▄█████▄     ▀█████▄                 ▄█████▀
              ▀▀█████▄             ▄█████████▄     ▀█████▄             ▄█████▀
                 █████▌          ▄█████▀ ▀█████▄     ▀█████▄         ▄█████▀
                 ▐█████        ▄█████▀     ▀█████▄     ▀█████▄     ▄█████▀
                 █████▌      ▄█████▀         ▀█████▄     ▀█████▄ ▄█████▀
              ▄▄█████▀     ▄█████▀     ▄█▄     ▀█████▄     ▀█████████▀
████████████████████▀    ▄█████▀     ▄█████▄     ▀█████▄     ▀█████▀
███████████████▀▀▀     ▄█████▀     ▄█████████▄     ▀█████▄     ▀█▀
                                    ▀███████▀
                                      ▀███▀
                                        ▀
Sobe038
Full Member

Activity: 140
Merit: 103

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
October 30, 2017, 02:53:09 PM

Yaklasik 15 yil once,cebime 300usd koyup,sirt cantami alip geldim...Kafka`nin dogdugu evin tam karsisinda(Namesti Franze Kafky diye geciyor) hemen is bulmamla,kaldigim,yasamaya devam ettigim sehir..
 2000`li yillar da oturum almak daha kolaydi fakat yerlesmek,uyum saglamak cok daha zordu... Simdilerde oturum almak cok zor(oturumunuzu halleden 1 veya 2 firma var diye biliyorum),
uyum saglamak cok daha rahat... Bircok firma eleman ariyor.... Ancak oturum evraklarinizi ayarlamiyorlar! Bu arada son 1,5-2 yildir Turkiye`den yapilan is basvurularinda patlama oldugunu duyuyoruz...
Sizin yerinizde olsam,Exonmobil`e bir cv atardim... diger firmalarda ilk soracaklari oturumunuzun olup olmadigi olacak...Exon baslangic icin en iyi ve tek secenek gibi... Sizin icin arastirayim..Ama siz Exon`a cv`nizi atin bence...

hangi işe uğraşıyorsun dostum merak ettimiş (yani hemen iş bulduğuna göre mesleğinde iyisin diye tahmin ediyorum o yüzden sordum)

ayrıca dediğin gibi burda pek yurt dışında yaşayan türklerle ilgili başlık yok benim tahminimce yurtdışından yaşıyan türk arkadaşlar genelde ingilizce bölümünde mesaj atıyorlar o yüzden  burarlarda fazla gözükmüyolar

Alanay
Full Member

Activity: 161
Merit: 100

View Profile
October 30, 2017, 03:46:09 PM

Forumda hollandalı bir türk vardı sanırsam ama ismini unuttum başlığını görünce buraya gelecektir Cheesy

engin978
Member
**

View Profile
October 30, 2017, 04:30:42 PM

hangi işe uğraşıyorsun dostum merak ettimiş (yani hemen iş bulduğuna göre mesleğinde iyisin diye tahmin ediyorum o yüzden sordum)

ayrıca dediğin gibi burda pek yurt dışında yaşayan türklerle ilgili başlık yok benim tahminimce yurtdışından yaşıyan türk arkadaşlar genelde ingilizce bölümünde mesaj atıyorlar o yüzden  burarlarda fazla gözükmüyolar

Kapalicarsi`da calisirken, Ntv`de Prag ile ilgili bir belgesel seyrettim... Prag`a o zamanlar gelen Turist sayisi toplam Turkiye`ye gelen turist sayisinin yaklasik 10 katiydi... Klasik uyanik Turk,yas 19 :-)
Gelmis olduk...Su anda toptan gumus isi ile ugrasiyorum...

Pages: [1]
  Print  

Jump to:  

Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.