Bitcoin Forum
May 08, 2024, 09:56:30 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yurtdisinda yasayan arkadaslar  (Read 201 times)
engin978 (OP)
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

The Future of Sports is Fan Controlled

View Profile
October 30, 2017, 11:56:39 AM

Slm arkadaslar,
Foruma yeni katildim...
Yurtdisinda yasiyorum(Prag-Cekya) Forumda yurtdisi Turkler ile ilgili baslik goremedim...
Yakinlarda yasayan arkadaslar var mi?

"There should not be any signed int. If you've found a signed int somewhere, please tell me (within the next 25 years please) and I'll change it to unsigned int." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
buraktrn
Member
**

Activity: 75

View Profile
October 30, 2017, 12:03:30 PM

öncelikle hoşgeldin. bence sen prag'a nasıl yerleştin onu anlat. meslek gruplarına göre yaşam şartlarından bahset. sonra biz sana yakınlaşalım. franz kafka hayranı biri olarak prag'da yaşamayı çok isterim.
engin978 (OP)
Member
**

View Profile
October 30, 2017, 12:21:18 PM

Hosbulduk,tesekkurler..   Smiley

Yaklasik 15 yil once,cebime 300usd koyup,sirt cantami alip geldim...Kafka`nin dogdugu evin tam karsisinda(Namesti Franze Kafky diye geciyor) hemen is bulmamla,kaldigim,yasamaya devam ettigim sehir..
 2000`li yillar da oturum almak daha kolaydi fakat yerlesmek,uyum saglamak cok daha zordu... Simdilerde oturum almak cok zor(oturumunuzu halleden 1 veya 2 firma var diye biliyorum),
uyum saglamak cok daha rahat... Bircok firma eleman ariyor.... Ancak oturum evraklarinizi ayarlamiyorlar! Bu arada son 1,5-2 yildir Turkiye`den yapilan is basvurularinda patlama oldugunu duyuyoruz...
Sizin yerinizde olsam,Exonmobil`e bir cv atardim... diger firmalarda ilk soracaklari oturumunuzun olup olmadigi olacak...Exon baslangic icin en iyi ve tek secenek gibi... Sizin icin arastirayim..Ama siz Exon`a cv`nizi atin bence...

Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
October 30, 2017, 01:33:46 PM

Foruma hoşgeldin umarım burası senin için faydalı olur
Elimizden gelen yardımı yaparız
Prag'a selam
Sobe038
Full Member

Activity: 252
Merit: 103

View Profile
October 30, 2017, 02:53:09 PM

Yaklasik 15 yil once,cebime 300usd koyup,sirt cantami alip geldim...Kafka`nin dogdugu evin tam karsisinda(Namesti Franze Kafky diye geciyor) hemen is bulmamla,kaldigim,yasamaya devam ettigim sehir..
 2000`li yillar da oturum almak daha kolaydi fakat yerlesmek,uyum saglamak cok daha zordu... Simdilerde oturum almak cok zor(oturumunuzu halleden 1 veya 2 firma var diye biliyorum),
uyum saglamak cok daha rahat... Bircok firma eleman ariyor.... Ancak oturum evraklarinizi ayarlamiyorlar! Bu arada son 1,5-2 yildir Turkiye`den yapilan is basvurularinda patlama oldugunu duyuyoruz...
Sizin yerinizde olsam,Exonmobil`e bir cv atardim... diger firmalarda ilk soracaklari oturumunuzun olup olmadigi olacak...Exon baslangic icin en iyi ve tek secenek gibi... Sizin icin arastirayim..Ama siz Exon`a cv`nizi atin bence...

hangi işe uğraşıyorsun dostum merak ettimiş (yani hemen iş bulduğuna göre mesleğinde iyisin diye tahmin ediyorum o yüzden sordum)

ayrıca dediğin gibi burda pek yurt dışında yaşayan türklerle ilgili başlık yok benim tahminimce yurtdışından yaşıyan türk arkadaşlar genelde ingilizce bölümünde mesaj atıyorlar o yüzden  burarlarda fazla gözükmüyolar
Alanay
Full Member

Activity: 161
Merit: 100

View Profile
October 30, 2017, 03:46:09 PM

Forumda hollandalı bir türk vardı sanırsam ama ismini unuttum başlığını görünce buraya gelecektir Cheesy

engin978 (OP)
Member
**

View Profile
October 30, 2017, 04:30:42 PM

hangi işe uğraşıyorsun dostum merak ettimiş (yani hemen iş bulduğuna göre mesleğinde iyisin diye tahmin ediyorum o yüzden sordum)

ayrıca dediğin gibi burda pek yurt dışında yaşayan türklerle ilgili başlık yok benim tahminimce yurtdışından yaşıyan türk arkadaşlar genelde ingilizce bölümünde mesaj atıyorlar o yüzden  burarlarda fazla gözükmüyolar

Kapalicarsi`da calisirken, Ntv`de Prag ile ilgili bir belgesel seyrettim... Prag`a o zamanlar gelen Turist sayisi toplam Turkiye`ye gelen turist sayisinin yaklasik 10 katiydi... Klasik uyanik Turk,yas 19 :-)
Gelmis olduk...Su anda toptan gumus isi ile ugrasiyorum...

Pages: [1]
  Print  

Jump to: