Bitcoin Forum
May 10, 2024, 02:06:03 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: akche nedir bu?  (Read 2550 times)
Cleverjunta (OP)
Full Member

Activity: 1017
Merit: 146

View Profile
November 09, 2017, 10:20:59 PM

http://akche.org/ bana çok tanıdık geldi sizlerden de tanıdık gelen var mı? Grin bir fikri bilgisi olan lütfen paylaşabilir mi acaba?şöyle bir baktım ven sayfa tamamen türkçe beyaz kağıtta öyle hoş peki neden isim ak-çe(che).bakalım neler olacak merekla bekliyorum  Wink
1715306763
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715306763
Reply with quote  #2

1715306763
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Egosmaster
Hero Member

Activity: 629
Merit: 508

View Profile
November 09, 2017, 10:24:39 PM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2332494.0

hali hazırda resmi konusu var
sokusimafuckusima
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 250

View Profile
November 09, 2017, 10:42:57 PM

akçe türkiyenin ilk resmi projesi

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
CryptoTalk.org| 
MAKE POSTS AND EARN BTC!
🏆
kripto para
Hero Member

Activity: 644
Merit: 501

View Profile
November 09, 2017, 10:50:38 PM

onu nereden çıkardın? daha önce onlarca proje çıktı ülkemizden. Smiley
akche waves 1 token creation ile 1 waves karşılığında çıkarılmış bir asset.
tirbison
Full Member

Activity: 196
Merit: 104

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
November 10, 2017, 03:16:58 AM

Waves tabanlı bir proje zor tutar keşke ethereum tabanlı olsaymış. Neyse hayırlı olsun diyelim, daha önce piyasaya çıkıp kaybolan yerli coin okumuştum forumda umarım bunun akıbeti de aynı olmaz. Biraz english isimde koymuşlar bakarsın tutar.

ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
November 10, 2017, 04:53:16 AM

waves platformu olması tutmaması anlamına gelmez. projer sağlam olduktan sonra önemli olan nereden olduğu değil ne getirdiğidir. şöyle düşünün x10 yapacağına emin olduğunuz bir coin sadece etherdelta da işlem görüyor diye almayacak mısınız ? aynı mantık
Cleverjunta (OP)
Full Member

Activity: 1017
Merit: 146

View Profile
November 10, 2017, 04:53:58 AM

pardon SR görmedim.ama tanıdık gelmedimi sizlere de yahu???
krhnrhn
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 306

View Profile
November 10, 2017, 05:26:28 AM

Selamlar,

Soru , görüş ve önerileriniz için konumuza bekleriz Smiley
Ayrıca 8 hafta sürecek olan bounty miz ana konu başlığı altında başlatılmıştır.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2332494.0
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
November 10, 2017, 06:16:17 AM

türkiyeden çıktığı için desteklerim bu projeyi ama diğer konusunuda takip ediyorum çok baltalanıyor ama insanların haklı oldugu yerler oldugu kadar haksız söylemleride mevcut
haa yatırım yapmam o ayrı konu, zaten amaçları yatırım toplamak degilmiş.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1289
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
November 10, 2017, 07:02:06 AM

http://akche.org/ bana çok tanıdık geldi sizlerden de tanıdık gelen var mı? Grin bir fikri bilgisi olan lütfen paylaşabilir mi acaba?şöyle bir baktım ven sayfa tamamen türkçe beyaz kağıtta öyle hoş peki neden isim ak-çe(che).bakalım neler olacak merekla bekliyorum  Wink

İsmin Akche olmasının nedeni Akçe'nin bir para birimi olarak kabul görmesi ve o isimle tescil yapılamaması. Aynı zamanda proje ileride globale taşınacağı için içinde Türkçe karakter olmaması uygun görüldü.

Sorularınızı ana konu üzerinden paylaşabilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2332494.new#new
DeepOcean21
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
November 10, 2017, 07:03:33 AM

Türkiyeden çıkan projelere pek sıcak bakamıyorum bir türlü. Global olmadığı sürece. Türkiye'de kaç kişi bililiyorda yatırım yapacak yatırım toplayacak. Ama bir üsteki arkadaşın yorumuna göre yatırım toplamayı hedeflemiyorlarmış. Ana konuyu incelemedim fakat ne yapmayı hedefliyorlar Sad
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
November 10, 2017, 07:03:56 AM

türkiyeden çıktığı için desteklerim bu projeyi ama diğer konusunuda takip ediyorum çok baltalanıyor ama insanların haklı oldugu yerler oldugu kadar haksız söylemleride mevcut

Akche, kahve alırken, markette, kasapta, AVM'de kullanılmaya başladığında zaten alıp kullanmak isteyeceksiniz Smiley O yüzden şimdiden kimseyi Akche almaya yönlendirmiyoruz...
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
November 10, 2017, 07:07:56 AM

Türkiyeden çıkan projelere pek sıcak bakamıyorum bir türlü. Global olmadığı sürece. Türkiye'de kaç kişi bililiyorda yatırım yapacak yatırım toplayacak. Ama bir üsteki arkadaşın yorumuna göre yatırım toplamayı hedeflemiyorlarmış. Ana konuyu incelemedim fakat ne yapmayı hedefliyorlar Sad

Biz tam da bu zihniyeti yıkmak Türkiye'den çıkmasını sağlamak için varız. Soru ve görüşlerinizi memnuniyetle kabul ederiz...

Hedeflediğimiz şey, Türkiye'den girişim ve projeleri Akche platformu ile Imece usulü ile desteklemek. Akche her yerde harcanabilir olunca, Akche sahipleri tarafından fonlanan projeler Akche ile ihtiyaçlarını karşılayabilecekler... Detayları ana konuda okuyabilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2332494.new#new
bitcoin_info
Member
**

Activity: 253
Merit: 10

View Profile
November 10, 2017, 07:10:31 AM

Biz tam da bu zihniyeti yıkmak Türkiye'den çıkmasını sağlamak için varız. Soru ve görüşlerinizi memnuniyetle kabul ederiz...

Hedeflediğimiz şey, Türkiye'den girişim ve projeleri Akche platformu ile Imece usulü ile desteklemek. Akche her yerde harcanabilir olunca, Akche sahipleri tarafından fonlanan projeler Akche ile ihtiyaçlarını karşılayabilecekler... Detayları ana konuda okuyabilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2332494.new#new

Türkiyeden proje çıkması güzel ama sadece Türkiyeyi hedeflemesi güzel değil. bende türk projelerini destekliyorum ama bu kadar sınırlı olması kriptoparanın doğasına aykırı.
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
November 10, 2017, 07:34:50 AM

onu nereden çıkardın? daha önce onlarca proje çıktı ülkemizden. Smiley
akche waves 1 token creation ile 1 waves karşılığında çıkarılmış bir asset.

Aslında şöyle diyelim. Oldukça iddialı bir ekiple kendi zincirini yapacak.
Waves platformu için aşağıda ki mesaj daki cevaba bakın lütfen.

Waves tabanlı bir proje zor tutar keşke ethereum tabanlı olsaymış. Neyse hayırlı olsun diyelim, daha önce piyasaya çıkıp kaybolan yerli coin okumuştum forumda umarım bunun akıbeti de aynı olmaz. Biraz english isimde koymuşlar bakarsın tutar.

ETH tabanlı da olabilir di ama yan ürünler ve özellikle proje icinde ki arkadaşlar sebebiyle tercih edildi diye düşünüyorum.
Kaldı ki Hep Waves tabanlı kalmayacak bu geçiş işlemleri için tercih edilmiş bir yöntem. Daha sonra ayrılıp kendi zincirini kuracak.

ICO aları olmayacak dediğin gibi melek yatırımcıları sağlam mış bayağı. Bu kadar saadet zincirlerinin cirit attğı bir memlekette insanların güven problemi olması gayet normaldir.
Kendi şahsıma ilerde yapcakları işler ile kendilerini ispat edeceklerine inancım tam.

Türkiyeden proje çıkması güzel ama sadece Türkiyeyi hedeflemesi güzel değil. bende türk projelerini destekliyorum ama bu kadar sınırlı olması kriptoparanın doğasına aykırı.

Türkiye bildiğiniz gibi farklı bir konumda daha yumurtasından çıkmamış bir civciv gibi bu sebeple özelleşmiş bir yaklaşım bilinçlenmeyi getirecek diye düşünüyorum. Zaten tutan bir projenin  globalleşmesi bunları hallettikten sonra çok daha kolay olacaktır. İşleyen bir sistemi Dünyaya pazarlaman ve kullanılmasını sağlaman daha kolaydır.

Tüm bu sebeplerden dolayı projenin başarılı olmasını canı gönülden istiyorum.

Not: Hiçbir şekilde Akche ile bir bağım yoktur. ( Gönül Bağı hariç ) . Söylediklerim kişisel olarak edindiğim bilgilerdir.
Yanlışım olursa affola.
DeepOcean21
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
November 10, 2017, 07:46:49 AM

Umarım düşündüğünüz gibi bir iş olur. Beklediğiniz desteği alıp kahve veya çayımı, yemeğimizi akche ile alırız ilerde. Ana konunuzuda inceliyorum şimdi. Belki cüzi bir miktarda da yatırım yapabilirim. Başarılar.
mehmet312
Full Member

Activity: 378
Merit: 102

View Profile
November 10, 2017, 08:29:31 AM

Türkiye'den projeler çıkması her zaman guzeldır. Fıkır tutar tutmaz onemlı olanın bu olmadığını düşünüyorum, onemlı olan denemek. Bin kere dener sonunda başarır bu ınsanlar, sonun kadar destek, ınsanların onunu açan bu tarz ısler yapmaya calıstıgınız ıcın tebrık ederım.
Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
November 10, 2017, 08:35:39 AM

Global olarak bir proje geliştireceğim diyorsanız türkçe karakterle sorun olur. Akçe de ç yerine ch kullanılmasının en temel nediri budur.
Koç grubu iç piyasaya ürününü arçelik diye ama yurtdışına beko diye satar.

wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
November 10, 2017, 09:54:21 AM
Last edit: November 10, 2017, 12:13:55 PM by wolwoo

Aga burda herkesin derdi para kazanmak, paribu da olmamış, şaşırdım mı hayır! Ekip tanınmış olabilir arkalarında zengin insanlar da olabilir, para parayı çeker, beni bu enterese etmez. Türk koreli Çinli amerikan da farketmez. Hayrına iş yapacaksam gider fakir fukaraya yardım ederim.  

Pump dump olmayacak dendiydi, aldığın akcheyle girdiğin proje de muhtemelen globale çıkamayacak, o nerde satılacak o da muamma, kendi çıkamamışken fonladığı nasıl çıksın globale. Ha bi de faiz bile ödenmeyen paranızı da istemiyoruz diyorlar! Olay ne o zaman? Bu kadar tatava neden?

Projeler ekibin onayından sonra oylanacak diyorlar, şimdi kendi projeni tanıtamıyorsun, herkesin kafasında soru işareti, onayladığın proje ne olur Allah bilir. Proje fonlama olayını batık kredi verme yarışına benzetiyorum, ülkemizde master seviyesinde, batarsa suç projeye ve oylayana kalır, ekibe zarar gelmez, melek yatırımcı asıl proceciyse onun da kaybı olmaz, kağıt üstünde olur,  oh mantıklı!! itinayla taşeron para batırmaca...

Çok ters laf eden olursa ticari itibarını zedeleyici olmaktan dava açarım demişti malum şahıs 😊 bu bile büyük bir soru işareti ❓ bana burada 1 tane milyar dolarlık ya da 100 bin dolarlık proje gösterin ki "itibarımızı zedeliyor" diye bir kullanıcıya dava açmış olsun. Millet terminolojiyi zorlayıcı küfür bile ediyor, ha doğru mu değil ama hukukla korkutmak nedir ya tam bir garabet...

Globalde bir sürü çöp scam var "onlara var da bize yoh mi" deniyor. Ama o çöp Globalde, tahtayı bile satıyor adam geçenlerde influx coinde olduğu gibi...balinanın biri giriyor 100'e katlıyor. Sende pump yok, yerelsin, site amerikan ip, başvurulacak hukuk türk hukuku! Coin olacam diyorsun Waves token sürüyorsun, o Waves tokenı coin gibi kullanıp başka bir token alıp...matruşka gibi bişey,  Allaaah Allaaaaah contayı yaktım

Netice itibariyle var mısın yok musun?

Yohummm diyooorr(um)...😎 ben aslında yoğum

Bounty yok diyordu o da çıkmış
Bu işi gerçekten yapmak isteyen güzel bir fikir ve yabancı dil ile halleder. Bir de yabancı exchange'e kapak atmak şart, gerisi gelir.

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
e145
Full Member

Activity: 142
Merit: 102

View Profile
November 10, 2017, 09:56:31 AM

projenin waves platformunda olması bence avantaj yakın zamanda TL yatırma çekme işlemi yapılabilecek waves cüzdanda hacimde gelirse ki gelecektir. Türk borsalarında sıkıntı çekenlerde oraya yönelecektir. Bu çerçevede akche nin waves platformunda olması çok önemlidir.
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: