Bitcoin Forum
May 10, 2024, 03:46:13 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 4 5 [All]
  Print  
Author Topic: akche nedir bu?  (Read 2550 times)
Cleverjunta (OP)
Full Member

Activity: 1017
Merit: 146

View Profile
November 09, 2017, 10:20:59 PM

http://akche.org/ bana çok tanıdık geldi sizlerden de tanıdık gelen var mı? Grin bir fikri bilgisi olan lütfen paylaşabilir mi acaba?şöyle bir baktım ven sayfa tamamen türkçe beyaz kağıtta öyle hoş peki neden isim ak-çe(che).bakalım neler olacak merekla bekliyorum  Wink
1715355973
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715355973
Reply with quote  #2

1715355973
Report to moderator
1715355973
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715355973
Reply with quote  #2

1715355973
Report to moderator
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Egosmaster
Hero Member

Activity: 629
Merit: 508

View Profile
November 09, 2017, 10:24:39 PM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2332494.0

hali hazırda resmi konusu var
sokusimafuckusima
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 250

View Profile
November 09, 2017, 10:42:57 PM

akçe türkiyenin ilk resmi projesi

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
CryptoTalk.org| 
MAKE POSTS AND EARN BTC!
🏆
kripto para
Hero Member

Activity: 644
Merit: 501

View Profile
November 09, 2017, 10:50:38 PM

onu nereden çıkardın? daha önce onlarca proje çıktı ülkemizden. Smiley
akche waves 1 token creation ile 1 waves karşılığında çıkarılmış bir asset.
tirbison
Full Member

Activity: 196
Merit: 104

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
November 10, 2017, 03:16:58 AM

Waves tabanlı bir proje zor tutar keşke ethereum tabanlı olsaymış. Neyse hayırlı olsun diyelim, daha önce piyasaya çıkıp kaybolan yerli coin okumuştum forumda umarım bunun akıbeti de aynı olmaz. Biraz english isimde koymuşlar bakarsın tutar.

ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
November 10, 2017, 04:53:16 AM

waves platformu olması tutmaması anlamına gelmez. projer sağlam olduktan sonra önemli olan nereden olduğu değil ne getirdiğidir. şöyle düşünün x10 yapacağına emin olduğunuz bir coin sadece etherdelta da işlem görüyor diye almayacak mısınız ? aynı mantık
Cleverjunta (OP)
Full Member

View Profile
November 10, 2017, 04:53:58 AM

pardon SR görmedim.ama tanıdık gelmedimi sizlere de yahu???
krhnrhn
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 306

View Profile
November 10, 2017, 05:26:28 AM

Selamlar,

Soru , görüş ve önerileriniz için konumuza bekleriz Smiley
Ayrıca 8 hafta sürecek olan bounty miz ana konu başlığı altında başlatılmıştır.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2332494.0
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
November 10, 2017, 06:16:17 AM

türkiyeden çıktığı için desteklerim bu projeyi ama diğer konusunuda takip ediyorum çok baltalanıyor ama insanların haklı oldugu yerler oldugu kadar haksız söylemleride mevcut
haa yatırım yapmam o ayrı konu, zaten amaçları yatırım toplamak degilmiş.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1289
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
November 10, 2017, 07:02:06 AM

http://akche.org/ bana çok tanıdık geldi sizlerden de tanıdık gelen var mı? Grin bir fikri bilgisi olan lütfen paylaşabilir mi acaba?şöyle bir baktım ven sayfa tamamen türkçe beyaz kağıtta öyle hoş peki neden isim ak-çe(che).bakalım neler olacak merekla bekliyorum  Wink

İsmin Akche olmasının nedeni Akçe'nin bir para birimi olarak kabul görmesi ve o isimle tescil yapılamaması. Aynı zamanda proje ileride globale taşınacağı için içinde Türkçe karakter olmaması uygun görüldü.

Sorularınızı ana konu üzerinden paylaşabilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2332494.new#new
DeepOcean21
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
November 10, 2017, 07:03:33 AM

Türkiyeden çıkan projelere pek sıcak bakamıyorum bir türlü. Global olmadığı sürece. Türkiye'de kaç kişi bililiyorda yatırım yapacak yatırım toplayacak. Ama bir üsteki arkadaşın yorumuna göre yatırım toplamayı hedeflemiyorlarmış. Ana konuyu incelemedim fakat ne yapmayı hedefliyorlar Sad
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
November 10, 2017, 07:03:56 AM

türkiyeden çıktığı için desteklerim bu projeyi ama diğer konusunuda takip ediyorum çok baltalanıyor ama insanların haklı oldugu yerler oldugu kadar haksız söylemleride mevcut

Akche, kahve alırken, markette, kasapta, AVM'de kullanılmaya başladığında zaten alıp kullanmak isteyeceksiniz Smiley O yüzden şimdiden kimseyi Akche almaya yönlendirmiyoruz...
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
November 10, 2017, 07:07:56 AM

Türkiyeden çıkan projelere pek sıcak bakamıyorum bir türlü. Global olmadığı sürece. Türkiye'de kaç kişi bililiyorda yatırım yapacak yatırım toplayacak. Ama bir üsteki arkadaşın yorumuna göre yatırım toplamayı hedeflemiyorlarmış. Ana konuyu incelemedim fakat ne yapmayı hedefliyorlar Sad

Biz tam da bu zihniyeti yıkmak Türkiye'den çıkmasını sağlamak için varız. Soru ve görüşlerinizi memnuniyetle kabul ederiz...

Hedeflediğimiz şey, Türkiye'den girişim ve projeleri Akche platformu ile Imece usulü ile desteklemek. Akche her yerde harcanabilir olunca, Akche sahipleri tarafından fonlanan projeler Akche ile ihtiyaçlarını karşılayabilecekler... Detayları ana konuda okuyabilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2332494.new#new
bitcoin_info
Member
**

Activity: 253
Merit: 10

View Profile
November 10, 2017, 07:10:31 AM

Biz tam da bu zihniyeti yıkmak Türkiye'den çıkmasını sağlamak için varız. Soru ve görüşlerinizi memnuniyetle kabul ederiz...

Hedeflediğimiz şey, Türkiye'den girişim ve projeleri Akche platformu ile Imece usulü ile desteklemek. Akche her yerde harcanabilir olunca, Akche sahipleri tarafından fonlanan projeler Akche ile ihtiyaçlarını karşılayabilecekler... Detayları ana konuda okuyabilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2332494.new#new

Türkiyeden proje çıkması güzel ama sadece Türkiyeyi hedeflemesi güzel değil. bende türk projelerini destekliyorum ama bu kadar sınırlı olması kriptoparanın doğasına aykırı.
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
November 10, 2017, 07:34:50 AM

onu nereden çıkardın? daha önce onlarca proje çıktı ülkemizden. Smiley
akche waves 1 token creation ile 1 waves karşılığında çıkarılmış bir asset.

Aslında şöyle diyelim. Oldukça iddialı bir ekiple kendi zincirini yapacak.
Waves platformu için aşağıda ki mesaj daki cevaba bakın lütfen.

Waves tabanlı bir proje zor tutar keşke ethereum tabanlı olsaymış. Neyse hayırlı olsun diyelim, daha önce piyasaya çıkıp kaybolan yerli coin okumuştum forumda umarım bunun akıbeti de aynı olmaz. Biraz english isimde koymuşlar bakarsın tutar.

ETH tabanlı da olabilir di ama yan ürünler ve özellikle proje icinde ki arkadaşlar sebebiyle tercih edildi diye düşünüyorum.
Kaldı ki Hep Waves tabanlı kalmayacak bu geçiş işlemleri için tercih edilmiş bir yöntem. Daha sonra ayrılıp kendi zincirini kuracak.

ICO aları olmayacak dediğin gibi melek yatırımcıları sağlam mış bayağı. Bu kadar saadet zincirlerinin cirit attğı bir memlekette insanların güven problemi olması gayet normaldir.
Kendi şahsıma ilerde yapcakları işler ile kendilerini ispat edeceklerine inancım tam.

Türkiyeden proje çıkması güzel ama sadece Türkiyeyi hedeflemesi güzel değil. bende türk projelerini destekliyorum ama bu kadar sınırlı olması kriptoparanın doğasına aykırı.

Türkiye bildiğiniz gibi farklı bir konumda daha yumurtasından çıkmamış bir civciv gibi bu sebeple özelleşmiş bir yaklaşım bilinçlenmeyi getirecek diye düşünüyorum. Zaten tutan bir projenin  globalleşmesi bunları hallettikten sonra çok daha kolay olacaktır. İşleyen bir sistemi Dünyaya pazarlaman ve kullanılmasını sağlaman daha kolaydır.

Tüm bu sebeplerden dolayı projenin başarılı olmasını canı gönülden istiyorum.

Not: Hiçbir şekilde Akche ile bir bağım yoktur. ( Gönül Bağı hariç ) . Söylediklerim kişisel olarak edindiğim bilgilerdir.
Yanlışım olursa affola.
DeepOcean21
Full Member

View Profile
November 10, 2017, 07:46:49 AM

Umarım düşündüğünüz gibi bir iş olur. Beklediğiniz desteği alıp kahve veya çayımı, yemeğimizi akche ile alırız ilerde. Ana konunuzuda inceliyorum şimdi. Belki cüzi bir miktarda da yatırım yapabilirim. Başarılar.
mehmet312
Full Member

Activity: 378
Merit: 102

View Profile
November 10, 2017, 08:29:31 AM

Türkiye'den projeler çıkması her zaman guzeldır. Fıkır tutar tutmaz onemlı olanın bu olmadığını düşünüyorum, onemlı olan denemek. Bin kere dener sonunda başarır bu ınsanlar, sonun kadar destek, ınsanların onunu açan bu tarz ısler yapmaya calıstıgınız ıcın tebrık ederım.
Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
November 10, 2017, 08:35:39 AM

Global olarak bir proje geliştireceğim diyorsanız türkçe karakterle sorun olur. Akçe de ç yerine ch kullanılmasının en temel nediri budur.
Koç grubu iç piyasaya ürününü arçelik diye ama yurtdışına beko diye satar.

wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
November 10, 2017, 09:54:21 AM
Last edit: November 10, 2017, 12:13:55 PM by wolwoo

Aga burda herkesin derdi para kazanmak, paribu da olmamış, şaşırdım mı hayır! Ekip tanınmış olabilir arkalarında zengin insanlar da olabilir, para parayı çeker, beni bu enterese etmez. Türk koreli Çinli amerikan da farketmez. Hayrına iş yapacaksam gider fakir fukaraya yardım ederim.  

Pump dump olmayacak dendiydi, aldığın akcheyle girdiğin proje de muhtemelen globale çıkamayacak, o nerde satılacak o da muamma, kendi çıkamamışken fonladığı nasıl çıksın globale. Ha bi de faiz bile ödenmeyen paranızı da istemiyoruz diyorlar! Olay ne o zaman? Bu kadar tatava neden?

Projeler ekibin onayından sonra oylanacak diyorlar, şimdi kendi projeni tanıtamıyorsun, herkesin kafasında soru işareti, onayladığın proje ne olur Allah bilir. Proje fonlama olayını batık kredi verme yarışına benzetiyorum, ülkemizde master seviyesinde, batarsa suç projeye ve oylayana kalır, ekibe zarar gelmez, melek yatırımcı asıl proceciyse onun da kaybı olmaz, kağıt üstünde olur,  oh mantıklı!! itinayla taşeron para batırmaca...

Çok ters laf eden olursa ticari itibarını zedeleyici olmaktan dava açarım demişti malum şahıs 😊 bu bile büyük bir soru işareti ❓ bana burada 1 tane milyar dolarlık ya da 100 bin dolarlık proje gösterin ki "itibarımızı zedeliyor" diye bir kullanıcıya dava açmış olsun. Millet terminolojiyi zorlayıcı küfür bile ediyor, ha doğru mu değil ama hukukla korkutmak nedir ya tam bir garabet...

Globalde bir sürü çöp scam var "onlara var da bize yoh mi" deniyor. Ama o çöp Globalde, tahtayı bile satıyor adam geçenlerde influx coinde olduğu gibi...balinanın biri giriyor 100'e katlıyor. Sende pump yok, yerelsin, site amerikan ip, başvurulacak hukuk türk hukuku! Coin olacam diyorsun Waves token sürüyorsun, o Waves tokenı coin gibi kullanıp başka bir token alıp...matruşka gibi bişey,  Allaaah Allaaaaah contayı yaktım

Netice itibariyle var mısın yok musun?

Yohummm diyooorr(um)...😎 ben aslında yoğum

Bounty yok diyordu o da çıkmış
Bu işi gerçekten yapmak isteyen güzel bir fikir ve yabancı dil ile halleder. Bir de yabancı exchange'e kapak atmak şart, gerisi gelir.

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
e145
Full Member

Activity: 142

View Profile
November 10, 2017, 09:56:31 AM

projenin waves platformunda olması bence avantaj yakın zamanda TL yatırma çekme işlemi yapılabilecek waves cüzdanda hacimde gelirse ki gelecektir. Türk borsalarında sıkıntı çekenlerde oraya yönelecektir. Bu çerçevede akche nin waves platformunda olması çok önemlidir.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
November 10, 2017, 10:26:33 AM

Nereden nasıl çıktığı önemli değil. Ne işe yaradığı önemli. Türk diye yermek, değil diye desteklemek de anlamlı şeyler değil.
Başarılar diliyorum arkadaşlar.
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
November 10, 2017, 10:51:27 AM

Waves tabanli olmasi projenin tutup tutmamasini etkilemez denmi yalnis! Ben ledger vallet sahibi biri olarak ERC20 tokenleri tercih ediyorum. Bu benim nedenim daha farkli bircok neden var tabiki.
A.ozcan
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
November 10, 2017, 11:34:29 AM

Merhaba herkese,bir newbie olarak haddim ne kadarsa o kadar yazmaya dikkat edeceğim Cheesy.gelelim fikirlerime, projesini okuduğum andan itibaren evet olacak bu iş dedim,
bizden yatırım istemiyor(Yatırımcısı hazır)
waves tabanlı çıkacak(kimimize göre eksi kimimize göre artı ama özünde biz bu forumdakilerin en az %50 si waves bambaşka olacak diyenler değilmiyiz)
global tahtaya çıkar mı?(yahu elin çocuğu otu boku koydu borsaya biz millet olarak bu kadarını mı destekleyemiyeceğiz düşünsenize hepimizin el attığını)
proje mantığı imece(hepimizin ticari fikirleri oldu ama tıkandık finans konusunda,şimdi doğru projelere kaynak açmak istiyor bu arkadaşlar nesi yanlış)
isim,tarih ve fiyat(akche hem bizim hemde dünyanın anlayacağı dilden,tarih 29 ekim ince düşünce ve fiyat 1923 var mı daha milli detay)
logo(diyecek bir şey yok ayyıldız gurur)

Haddim bu kadar bitiriyorum Cheesy projeyle hiç bir alakam yok düşünün imzasına bile katılamıyorum,ama tüm kalbimle ve mantığımla destekliyorum bir Türk olarak.Biz birlik olursak yapamayacağımız hiç bir şey yok(tarih bunun örnekleriyle dolu).Yolun açık olsun Akche.......
chickenfried12
Legendary
*

Activity: 1120
Merit: 1003

View Profile
November 10, 2017, 11:46:48 AM

Umarım başarı ile sonuçlanan bir proje olur devammı gelir akche . ak akche kara gün içindir diyip bir miktar iilgimi çekmiyor değil wawes tabanlı hmmm.  neden olmasın biz farklı olmayı sevmıyormuyuz zaten
dannyjr89
Sr. Member

Activity: 275

View Profile
November 10, 2017, 11:57:19 AM

Marketcap inanılmaz yüksek. Yeni bir coin, 1.50 tl bildiğim kadarıyla 80m coin olsa; 120 milyon bir piyasa büyüklüğü şimdiden biçilmiş. Yorumum bu kadar. Umarım ne demek istediğim anlaşılmıştır.
bitcointr01
Full Member

Activity: 149

View Profile
November 10, 2017, 12:10:40 PM

İşin içinde türk varsa kaçın. Millet birbirini çarpmaya çalışıyor. Desteklemem ve yatırımda yapmam.
Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420
Merit: 105

View Profile
November 10, 2017, 01:30:33 PM

Waves tabanlı olduğu için pek umut vadetmiyor. Türkler çıkardı inşallah güzel olur.

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
November 10, 2017, 01:31:26 PM

isim cok kotu bence.direk akce cok daha guzel ve klas bir isim olurmuş.
waves token olmasıda diğer bir guvensizlik sebebi bence.
1 wavese token yapılabliyorken ustelik.
ethereum token yapmka bu kadar kolayken keşke oyle yapsalarmış.
cok zor fiyatlanması.
nekominer
Full Member

Activity: 476

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
November 10, 2017, 01:38:05 PM

Waves tabanlı primalbase çok iyi marketing yaptı. Grafikler iyi, sosyal medya iyi fiyat konumlandırması iyi prestijli bir proje olarak göründü bir ton para bağlandı, belki benzer şeyler hibrit encryptotel ve mobilego içinde kullanılabilir. O günlerde ne kadar katılım olduğunu herkes biliyor.
Türk bir ekip waves tabanlı bir proje çıkartınca waves kaka oluyor.

onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
November 10, 2017, 02:06:10 PM

Aga burda herkesin derdi para kazanmak, paribu da olmamış, şaşırdım mı hayır! Ekip tanınmış olabilir arkalarında zengin insanlar da olabilir, para parayı çeker, beni bu enterese etmez. Türk koreli Çinli amerikan da farketmez. Hayrına iş yapacaksam gider fakir fukaraya yardım ederim. 

Elbette ki hayrına iş yapmıyor kimse. Bu projenin bir amacı bir hedefi var. Sen parayı, para kazanmak için yatıracaksın, birileri eğlensin diye değil...

Pump dump olmayacak dendiydi, aldığın akcheyle girdiğin proje de muhtemelen globale çıkamayacak, o nerde satılacak o da muamma, kendi çıkamamışken fonladığı nasıl çıksın globale. Ha bi de faiz bile ödenmeyen paranızı da istemiyoruz diyorlar! Olay ne o zaman? Bu kadar tatava neden?

Projeyle ilgili yazılan hiç bir şeyi okumadığın belli. Projenin globale çıkmayacağını nereden bildin? Akche'nin globale çıkacağı Whitepaper'da yazıyorken, kendi globale çıkamamışken diye başlayan cümleden sonrası doğru olmaz.

Faiz ödemiyoruz, kar payı dağıtıyoruz derken projeyi katılım bankasıyla mı karıştırdınız anlamadım? Proje başarılı olursa kardan pay alacaksın, başarısız olursa, ödediğin para eksilecek. Bunda anormal olan ne var?

Projeler ekibin onayından sonra oylanacak diyorlar, şimdi kendi projeni tanıtamıyorsun, herkesin kafasında soru işareti, onayladığın proje ne olur Allah bilir. Proje fonlama olayını batık kredi verme yarışına benzetiyorum, ülkemizde master seviyesinde, batarsa suç projeye ve oylayana kalır, ekibe zarar gelmez, melek yatırımcı asıl proceciyse onun da kaybı olmaz, kağıt üstünde olur,  oh mantıklı!! itinayla taşeron para batırmaca...

Kendi projemizi önce forumda tanıtıyoruz. Dahası gelecek diyoruz, ama sen konu başlığındaki mesajları okumadığın için burada saydırıyorsun. Proje fonlamayı batık kredi vermeye benzeten sen kaç ICO'ya katıldın acaba?

Çok ters laf eden olursa ticari itibarını zedeleyici olmaktan dava açarım demişti malum şahıs 😊 bu bile büyük bir soru işareti ❓ bana burada 1 tane milyar dolarlık ya da 100 bin dolarlık proje gösterin ki "itibarımızı zedeliyor" diye bir kullanıcıya dava açmış olsun. Millet terminolojiyi zorlayıcı küfür bile ediyor, ha doğru mu değil ama hukukla korkutmak nedir ya tam bir garabet...

Bunun Akche ile ne alakası var? Kim söylediyse git ona yaz...

Globalde bir sürü çöp scam var "onlara var da bize yoh mi" deniyor. Ama o çöp Globalde, tahtayı bile satıyor adam geçenlerde influx coinde olduğu gibi...balinanın biri giriyor 100'e katlıyor. Sende pump yok, yerelsin, site amerikan ip, başvurulacak hukuk türk hukuku! Coin olacam diyorsun Waves token sürüyorsun, o Waves tokenı coin gibi kullanıp başka bir token alıp...matruşka gibi bişey,  Allaaah Allaaaaah contayı yaktım

Devreleri toparla, sonra gidip https://bitcointalk.org/index.php?topic=2332494.0 başlığında yazılanları oku, ondan sonra konuşalım...

Netice itibariyle var mısın yok musun?

Yohummm diyooorr(um)...😎 ben aslında yoğum

Bounty yok diyordu o da çıkmış

Onu dediğimiz mesajı göster, benden sana 1000 Akche...

Bu işi gerçekten yapmak isteyen güzel bir fikir ve yabancı dil ile halleder. Bir de yabancı exchange'e kapak atmak şart, gerisi gelir.

Yabancı dil ile Türkiye'den proje çıkartmak arasındaki bağı da anlatırsan seviniriz. Ha bi de Exchange'e kapağı atmak 5BTC'den başlıyor. 5BTC'si olan da projesini geliştirmeye uğraşır, borsaya girmekle değil...

Konunun özünü merak edenler https://bitcointalk.org/index.php?topic=2332494.0 başlığındaki mesajları okuyup, sorularını oradan paylaşabilir...
wolwoo
Legendary
*

View Profile
November 10, 2017, 02:35:19 PM

Onur, CoinAKC'nin bahsettiği proje değil mi bu? Bir ay boyunca yazdığı ne varsa tersi oldu.
Sıfır faizli kredi toplanıyor hem de yüksek meblağ! Bu para istenirse her halükarda çok kolay sıfırlanabilir! Bunu sen de gayet iyi biliyorsun. Ayrıca proje fonlama ile olası batışta tepkiler fon yönetimi yerine projeye oylamaya vs çıkar.
Globale asla çıkamaz demedim çıkamıyor ve ya çıkmıyor neticede! Ana proje globale çıkmazken fonladığı proje hiç çıkmaz, madem bu kadar kolay gir bittrexte görelim, yapalım yatırımı
Hiç icoya katılmadım burdan beni vurman ne sana ne bana bir şey katmaz. Ha ico olmuş ha fonlama zaten büyük icoların çoğunu da balinalar fonluyor
Yabancı Dil olmadan globale açılamazsın o nedenle gerekli.
Yerli coinden geriye sıfır maliyetli waves tokeni kaldı bravo
Dava ve bounty işini de CoinAKC'ye sor o bilir

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
BurakXel
Member
**

Activity: 238
Merit: 30

View Profile
November 10, 2017, 02:54:38 PM

bikerede bok sürmeyin ya.. adamlar ne güzel proje hazırlamış adamın biri çıkmış bi tarafını yırtıyor. hepimizin derdi para kazanmak amenna ama bok sürmek neyin nesi admalar sağlam proje oluşturmuş. oturmuş kafa yormuş tutar tumaz ayrı bi konu ama çamur atmak nedir.
wolwoo
Legendary
*

View Profile
November 10, 2017, 02:56:35 PM

bikerede bok sürmeyin ya.. adamlar ne güzel proje hazırlamış adamın biri çıkmış bi tarafını yırtıyor. hepimizin derdi para kazanmak amenna ama bok sürmek neyin nesi admalar sağlam proje oluşturmuş. oturmuş kafa yormuş tutar tumaz ayrı bi konu ama çamur atmak nedir.

peki kardeş sataşma olmazsa bir daha laf etmem, size başarılar dilerim.

onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
November 10, 2017, 03:13:13 PM

Onur, CoinAKC'nin bahsettiği proje değil mi bu? Bir ay boyunca yazdığı ne varsa tersi oldu.
Sıfır faizli kredi toplanıyor hem de yüksek meblağ! Bu para istenirse her halükarda çok kolay sıfırlanabilir! Bunu sen de gayet iyi biliyorsun. Ayrıca proje fonlama ile olası batışta tepkiler fon yönetimi yerine projeye oylamaya vs çıkar.
Globale asla çıkamaz demedim çıkamıyor ve ya çıkmıyor neticede! Ana proje globale çıkmazken fonladığı proje hiç çıkmaz, madem bu kadar kolay gir bittrexte görelim, yapalım yatırımı
Hiç icoya katılmadım burdan beni vurman ne sana ne bana bir şey katmaz. Ha ico olmuş ha fonlama zaten büyük icoların çoğunu da balinalar fonluyor

Bittrex'e girdiğimiz gün ne kadar yatırım yapacaksın? Ben gireceğimiz tarihi sana 1 ay sonra söyleyebilirim. Sen yapacağın yatırımı söyleyebilir misin?

CoinAKC, daha önce proje ekibindeymiş ancak şu an ekipte değil. Projede ismi olanları az çok tanıyorsunuzdur herhalde.

Yatırımcının parasını batıracak bir projede yer alır mıyız sence? Projeden değil ekipten en ufak bir şüphen varsa lütfen paylaş. Yanlış izlenim oluşmasın. Biz de hatamızı bilelim.

Ayrıca, ICO meselesi sürekli yanlış anlaşılıyor. Biz ICO yaparak girmedik. Ama Akche platformuna gelecek tüm projeler ICO yapacak. Orada amaç vatandaşın desteğini almak. Yani birileri "bu projeye yatırım yapılır, ben bu projeden çıkan ürünü kullanırım" desin, gerisini melek yatırımcı halledecek şeklinde bir işleyiş söz konusu olacak.

Projeye para yatıranların parasının batması demek projenin geri kalan %60'ını fonlayan yatırımcının da parasının batması demek. Başkasının %40 payını batırmak için kendi %60 payını batırmaya kim razı gelir? Ayrıca, muhtemelen aralık ayı başında, bu projenin hangi melek yatırımcı ile anlaştığını da öğreneceksiniz. O zaman bu konuda ne kadar ciddi olduğumuzu anlayacağınızı umuyorum.

Derdimiz kesinlikle birilerinin projesine konmak ya da birilerinden para koparmak değil. Projeye dahil olan ekipten herhangi birinin tek bir hatalı işi yok. Hepimizin amacı kripto para işinin daha yaygın hale gelmesi.

Bu projenin amacı Türkiye'den girişimleri ve projeleri desteklemek. Hatta aralarından dünya markası çıkarmak. Onun için 50bin - 100bin - 500bin TL paraların peşinde olmayan bir projeden bahsediyoruz. Evet çıkışımızda bazı hatalar eksikler var ama bu kimseye projeye çöp, ekibe dolandırıcı deme hakkı vermez...
wolwoo
Legendary
*

View Profile
November 10, 2017, 03:32:31 PM

Bittrex'e girdiğimiz gün ne kadar yatırım yapacaksın? Ben gireceğimiz tarihi sana 1 ay sonra söyleyebilirim. Sen yapacağın yatırımı söyleyebilir misin?

CoinAKC, daha önce proje ekibindeymiş ancak şu an ekipte değil. Projede ismi olanları az çok tanıyorsunuzdur herhalde.

Yatırımcının parasını batıracak bir projede yer alır mıyız sence? Projeden değil ekipten en ufak bir şüphen varsa lütfen paylaş. Yanlış izlenim oluşmasın. Biz de hatamızı bilelim.

Ayrıca, ICO meselesi sürekli yanlış anlaşılıyor. Biz ICO yaparak girmedik. Ama Akche platformuna gelecek tüm projeler ICO yapacak. Orada amaç vatandaşın desteğini almak. Yani birileri "bu projeye yatırım yapılır, ben bu projeden çıkan ürünü kullanırım" desin, gerisini melek yatırımcı halledecek şeklinde bir işleyiş söz konusu olacak.

Projeye para yatıranların parasının batması demek projenin geri kalan %60'ını fonlayan yatırımcının da parasının batması demek. Başkasının %40 payını batırmak için kendi %60 payını batırmaya kim razı gelir? Ayrıca, muhtemelen aralık ayı başında, bu projenin hangi melek yatırımcı ile anlaştığını da öğreneceksiniz. O zaman bu konuda ne kadar ciddi olduğumuzu anlayacağınızı umuyorum.

Derdimiz kesinlikle birilerinin projesine konmak ya da birilerinden para koparmak değil. Projeye dahil olan ekipten herhangi birinin tek bir hatalı işi yok. Hepimizin amacı kripto para işinin daha yaygın hale gelmesi.

Bu projenin amacı Türkiye'den girişimleri ve projeleri desteklemek. Hatta aralarından dünya markası çıkarmak. Onun için 50bin - 100bin - 500bin TL paraların peşinde olmayan bir projeden bahsediyoruz. Evet çıkışımızda bazı hatalar eksikler var ama bu kimseye projeye çöp, ekibe dolandırıcı deme hakkı vermez...

minimum 1000 dolar sözüm olsun inşallah ölmez kalmaz da Bittrex'te görürsem, ath'den almam yalnız Wink..ss atarım buraya ya da anasayfaya, nereye istersen!
CoinAKC paribu, dava etme, bounty yok gibi konularda yanlış bilgilendirdi. Ayrıca yerli coin çıkartıyoruz dedi ama ortada sadece waves tokenı var. onu halalcoin de yaptı.
Kimseye dolandırıcı demedim. Sıfır maliyetle yüksek meblağ toplanınca insanın aklına her türlü şey geliyor ben de bunları yazdım. mesela: %60'ı karşılayan melek yatırımcı, fonlanan projenin arkasındaki asıl kişiyse...kafadan %40 kazanır.

onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
November 10, 2017, 03:52:02 PM

minimum 1000 dolar sözüm olsun inşallah ölmez kalmaz da Bittrex'te görürsem, ath'den almam yalnız Wink..ss atarım buraya ya da anasayfaya, nereye istersen!
CoinAKC paribu, dava etme, bounty yok gibi konularda yanlış bilgilendirdi. Ayrıca yerli coin çıkartıyoruz dedi ama ortada sadece waves tokenı var. onu halalcoin de yaptı.
Kimseye dolandırıcı demedim. Sıfır maliyetle yüksek meblağ toplanınca insanın aklına her türlü şey geliyor ben de bunları yazdım. mesela: %60'ı karşılayan melek yatırımcı, fonlanan projenin arkasındaki asıl kişiyse...kafadan %40 kazanır.

Sıfır maliyetle bir şey topladığımız yok, kimseden para istemedik ki Smiley İsteyen gitsin alsın, alırsa projenin arkasındayız diyoruz. %60'ı karşılayabilen bir proje sahibi sence %40 için sahtekarlık peşinde koşar mı? Biz hep 100binTL'den örnek verdik. Ya bize 500bin liralık proje gelirse? 200bin lira toplamak için 300bin lira koymaya cesaret edebilecek biri çıkar mı sence? Peki diyelim ki çıktı. Bir şirket dolandırılmak için göz göre göre yatırımcıdan aldığı 200bin lirayı bir başkasına verir mi? (Bu arada ön eleme, teknik ve mali inceleme bu yüzden var! Biz projeyi duyurduğumuzda bazıları %60'ı alabilmek için yapabileceği dolandırıcılıkları açık açık yazdı Smiley )

"Yerli coin" zaten kelime olarak yanlış bir şey. Ayrıca, daha önce de dediğim gibi CoinAKC daha önce ekibe dahil olmuş, proje sorumlusunun bilgisi olmadan forumdan duyuru yapmış ve artık projede görev almıyor. Neden Waves varlığı olarak çıktığımızı da detaylı anlatmıştım: Waves'ten çıkmak kolay, Waves'e kasım sonu TL geçidi geliyor, ERC20'yi hiç bir Türk borsası kabul etmedi ve TL ile satış yapmak için başka çaremiz kalmadı. Ama kendi blokzincirimizi oluşturmak ve kendi borsamızda kendi dijital paramızla çıkmak fikirlerinde uzlaştık ve yol haritamıza ekledik. 2018'de bunların hepsi sırayla gerçekleşecek.

Proje hakkında bir çok soru olduğun da farkındayız. İlerleyen günlerde sorusu olan herkesi yüzyüze görüşmeye de davet edeceğiz. Bu sayede kafalardaki soru işaretlerini de büyük ölçüde sileceğimizi umuyorum.

Biz kimseye, ev, araba, yüksek kazanç vaad etmiyoruz. Birine Akche aldır sana şu kadar komisyon ödeyelim demiyoruz. Akche'ye yatırım yap her ay şu kadar ödeme alacaksın demiyoruz.

Vaadimiz ve hedefimiz açık: Akche Türkiye'de alışverişte geçerli bir dijital para olacak ve girişimler ve projeler Akche ile fonlandıktan sonra ihtiyaçlarını Akche ile giderebilecekler. Desteğini alacakları melek yatırımcı sayesinde de belki bir dünya markası olma yolunda büyük bir adım atacaklar. Olay bundan ibaret.

Bu proje önce Türkiye'de, sonra da globalde var olacak. Projenin her iki bölümü de ayrı ayrı planlanıyor. Şu an üzerinde çalışılıyor. Başarılı olması için şu an tek eksiğimiz bazı yasal prosedürlerin gerçekleşmesi. Ondan sonra, bu projenin neler sunabileceğini hep beraber göreceğiz...
ronaldopazzi7
Member
**

Activity: 87

View Profile
November 10, 2017, 04:00:10 PM

Waves tabanlı olması önünü kesebilir projenin, hacim yaratmak çok zor.
Neverminds17
Full Member

Activity: 192

View Profile
November 10, 2017, 04:06:57 PM

Türk'lerin çıkarttığı bir kriptopara bana kalırsa yabancıların çıkarttığı ERC20 veya Waves tabanlı tokenlerden hiçbir farkı yok, onlar çok mu iyi? Akche'den ne farkı var. Ben yatırım yapmadım ve yapmayacağımda ama bir Türk projesi ve bizimde bazı şeyleri ucundan da olsa kıyısından da olsa denememiz gerekiyor.
wolwoo
Legendary
*

View Profile
November 10, 2017, 04:18:25 PM

Sıfır maliyetle bir şey topladığımız yok, kimseden para istemedik ki Smiley İsteyen gitsin alsın, alırsa projenin arkasındayız diyoruz. %60'ı karşılayabilen bir proje sahibi sence %40 için sahtekarlık peşinde koşar mı? Biz hep 100binTL'den örnek verdik. Ya bize 500bin liralık proje gelirse? 200bin lira toplamak için 300bin lira koymaya cesaret edebilecek biri çıkar mı sence? Peki diyelim ki çıktı. Bir şirket dolandırılmak için göz göre göre yatırımcıdan aldığı 200bin lirayı bir başkasına verir mi? (Bu arada ön eleme, teknik ve mali inceleme bu yüzden var! Biz projeyi duyurduğumuzda bazıları %60'ı alabilmek için yapabileceği dolandırıcılıkları açık açık yazdı Smiley )

"Yerli coin" zaten kelime olarak yanlış bir şey. Ayrıca, daha önce de dediğim gibi CoinAKC daha önce ekibe dahil olmuş, proje sorumlusunun bilgisi olmadan forumdan duyuru yapmış ve artık projede görev almıyor. Neden Waves varlığı olarak çıktığımızı da detaylı anlatmıştım: Waves'ten çıkmak kolay, Waves'e kasım sonu TL geçidi geliyor, ERC20'yi hiç bir Türk borsası kabul etmedi ve TL ile satış yapmak için başka çaremiz kalmadı. Ama kendi blokzincirimizi oluşturmak ve kendi borsamızda kendi dijital paramızla çıkmak fikirlerinde uzlaştık ve yol haritamıza ekledik. 2018'de bunların hepsi sırayla gerçekleşecek.

Proje hakkında bir çok soru olduğun da farkındayız. İlerleyen günlerde sorusu olan herkesi yüzyüze görüşmeye de davet edeceğiz. Bu sayede kafalardaki soru işaretlerini de büyük ölçüde sileceğimizi umuyorum.

Biz kimseye, ev, araba, yüksek kazanç vaad etmiyoruz. Birine Akche aldır sana şu kadar komisyon ödeyelim demiyoruz. Akche'ye yatırım yap her ay şu kadar ödeme alacaksın demiyoruz.

Vaadimiz ve hedefimiz açık: Akche Türkiye'de alışverişte geçerli bir dijital para olacak ve girişimler ve projeler Akche ile fonlandıktan sonra ihtiyaçlarını Akche ile giderebilecekler. Desteğini alacakları melek yatırımcı sayesinde de belki bir dünya markası olma yolunda büyük bir adım atacaklar. Olay bundan ibaret.

Bu proje önce Türkiye'de, sonra da globalde var olacak. Projenin her iki bölümü de ayrı ayrı planlanıyor. Şu an üzerinde çalışılıyor. Başarılı olması için şu an tek eksiğimiz bazı yasal prosedürlerin gerçekleşmesi. Ondan sonra, bu projenin neler sunabileceğini hep beraber göreceğiz...

hocam yani siz bire bir "turkish waves" mi yapıyorsunuz? kendi blokzincirimiz, kendi borsamız, kendi paramız, yerel-global...smartcontrat mıdır nedir ondan da ekleyin tam olsun! ico da yok, iyi hadi hayırlısı, biraz daha iyi anlatsanız, hep suçu bize atmayın 15-20 sayfa yorum okudum ana konuda, eskileri saymıyorum bile Cheesy Wink

onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
November 10, 2017, 04:22:58 PM

hocam yani siz bire bir "turkish waves" mi yapıyorsunuz? kendi blokzincirimiz, kendi borsamız, kendi paramız, yerel-global...smartcontrat mıdır nedir ondan da ekleyin tam olsun! ico da yok, iyi hadi hayırlısı, biraz daha iyi anlatsanız, hep suçu bize atmayın 15-20 sayfa yorum okudum ana konuda, eskileri saymıyorum bile Cheesy Wink

Akıllı Kontrat yapısı da eklenince "Turkish Ethereum" daha uygun olurdu Smiley Ama bakarsın olur. Hatta belki de olacaktır, kim bilir Smiley
Alosa
Full Member

Activity: 238
Merit: 104

Alaattin

View Profile
November 10, 2017, 05:23:55 PM

İsmini güzel düşünmüşler Grin.Fakat buna rağmen Waves platformu üzerinde fazla ilerleyebileceğini düşünmüyorum.Ethereum tabanlı olsa daha güzel olurdu sanki.

█▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔█
█  🔒
SAFECRYPT.IO CRYPTOEXCHANGE   • WHITEPAPERTHREADWEBSITE 🚀 ICO IS LIVE  🔥JOIN NOW!🔥   █
█▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂█
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
November 10, 2017, 05:36:27 PM

İsmini güzel düşünmüşler Grin.Fakat buna rağmen Waves platformu üzerinde fazla ilerleyebileceğini düşünmüyorum.Ethereum tabanlı olsa daha güzel olurdu sanki.

Bunu söyleyen 100. kişi olduğunuz için bizden 100 Akche kazandınız. Lütfen Waves adresinizi gönderin...
tuqraaa
Member
**

Activity: 239
Merit: 12

View Profile
November 10, 2017, 07:36:33 PM

akkche Smiley türkiyenin dijital parası. Smiley
zenfo
Full Member

Activity: 364

View Profile
November 10, 2017, 08:08:16 PM

tutmaz abi. waves platformunda ne tutmus ki bu da tutsun. turkiyenin dijital parasi diyebilmeniz icin arkasinda ciddi turk kitlesinin olmasi lazim. oyle bir sey yok. turklerin yaptigi bir proje diyebiliriz. bence basarili olamayacaklar. bu piyasaya uygun bir proje degil.
peteycamey
Legendary
*

Activity: 1184
Merit: 1017

View Profile WWW
November 10, 2017, 11:14:53 PM

%20 Akche Soft-Tech
%40 Proje sahibi

OHA, buraya kadar her şey iyi de burada yine Türk stili olmuş.

%60 effective pre-mined anladığım kadarı ile.

sadece %40 Piyasa.

ForeverFener
Sr. Member

Activity: 546

View Profile
November 10, 2017, 11:32:55 PM

tutmaz abi. waves platformunda ne tutmus ki bu da tutsun. turkiyenin dijital parasi diyebilmeniz icin arkasinda ciddi turk kitlesinin olmasi lazim. oyle bir sey yok. turklerin yaptigi bir proje diyebiliriz. bence basarili olamayacaklar. bu piyasaya uygun bir proje degil.

Anladığım kadarıyla akche projesini hazırlayan ekip,waves platformunun gelceğine inanıyor.Zaten isim olarak bakarsak forumda wavesi öven kişilerden oluşuyor.Bakalım umarım her şey hayal ettiği gibi olur bu ekibin ve ülkemizden güzel bir proje çıkmış olur.
Antikais
Full Member

Activity: 236
Merit: 101

View Profile
November 10, 2017, 11:35:43 PM

her çıkan türk projesine aynı şey deniyor. yerli projelerin artması güzel ama diğer ülkelere göre hala çok çok gerideyiz. ukrayna bile ne projeler çıkartıyor

ASSETA - Blockchain based borderless crypto bank | ICO | DISCUSSION THREAD | BOUNTIES
Marginatus
Member
**

Activity: 152
Merit: 11

View Profile
November 11, 2017, 09:56:42 AM

websitesi bille çalışmıyor doğru düzgün halı hazırda
tırt bence
ilhan09
Newbie
*

Activity: 27

View Profile
November 11, 2017, 10:23:23 AM

Umarım sonunda herşey istediğiniz gibi olur. Allah yolunuzu açık etsin.

ben akche'yi websiteniz ve whitepaper ınız yenilendikten sonra değerlendirmeyi düşünüyorum. İngiliz ve abd ortağınızıda merak ediyorum.
formda yazılmış etraf çakal dolu dikkatli olmak lazım. böyle güzel bir oluşumu baltalamak isteyen veya art niyetli insanlar-gruplar olabilir. Gelecek vaad eden bir proje tebrikler.
temurmelik46
Newbie
*

View Profile
November 11, 2017, 08:27:15 PM

Yerli ve milli bir proje biz kaybetmek veya kazanmak konusunda düşünmüyoruz,yerli olduğu için,eger pastadan dilim alınacaksa bizim insanımızda alsın düşüncesindeyim.
bitcoin_info
Member
**

Activity: 253

View Profile
November 11, 2017, 08:31:55 PM

güzel tasarlanmış bir proje, sadece sadece türkiyeyi hedeflemesi bence yanlış. ama ileride dahada küresel bir açılım yapabilirler.
Kripto_adam
Full Member

Activity: 350
Merit: 108

The World’s First Blockchain Core

View Profile
November 11, 2017, 08:39:42 PM

Hep biz türklerden bir proje ciksin isterdim ama Dünya capinda bizi temsil edecek bir projeydi hayalimdeki Kucucuk litvanyadan Monetha cikiyor mesela yada taywandan Omisego böyle blockchain tabanli dünyaya acilan projelerimiz olur umarim

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
November 11, 2017, 08:51:25 PM

%20 Akche Soft-Tech
%40 Proje sahibi

sadece %40 Piyasa.

Yazılanları okumadan yorum yazarak nasıl legendary olunuyor gerçekten merak ediyorum! Premined ne arkadaşım? Verdiğin rakamlar coin adedi değil kurulacak şirketteki hisse payları. %40 ise, proje değerinin fonlamaya açılacak miktarı. Örn 100k₺ ihtiyacı olan projeye 40k₺ karşılığı Akche için fonlama açılacak. Eğer o tutara ulaşırsa kalan miktar melek yatırımcı ve Akche A.Ş. tarafından karşılanacak. Sonra proje için şirket kurulacak ve bu şirkette proje sahibi %40, Akche yatırımcıları %40 ve Akche A.Ş./melek yatırımcı %20 pay alacak...
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
November 11, 2017, 09:01:58 PM
Last edit: November 11, 2017, 09:19:14 PM by torrentco

klasik turk girişimci orneği.
adamın en ufak eleştiriye tahammülü yok.
yabancı girişimci olsaydı bu koin cevaplardı anlatırdı ikna etmeye çalışırdı eşrafı.
arkadaş kurtlar vadisinden cıkmış gibi gelene atar gidene damar.
bizden bi bok olmaz işin özeti bu.
ArdaDag
Full Member

Merit: 108

View Profile
November 11, 2017, 09:10:43 PM

E-bültene kayıt olamıyorum.Düzeltirseniz sevinirim  Smiley
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
November 11, 2017, 09:22:40 PM

klasik turk girişimci orneği.
adamın en ufak eleştiriye tahammülü yok.
yabancı girişimci olsaydı bu koin cevaplardı anlatırdı ikna etmeye çalışırdı eşrafı.
arkadaş kurtlar vadisinden cıkmış gibi gelene gider gidene gider.
bizden bi bok olmaz işin özeti bu.

Projeyi anlattığımız konu başlığı https://bitcointalk.org/index.php?topic=2332494.0

Bu başlık altında ise projede anlattıklarımızı okumadan yorum yazan klasik Türk eleştirmenlerine cevap veriyorum. Yukarıdaki arkadaş da bunlardan biri. Sorusu olan varsa eleştirmeden cevap veriyoruz. Buyrun: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2332494.0 Ha başka başlıkta projeden bihaber olanlara proje hakkında laf edecekseniz kusura bakmayın bize cevap hakkı doğuyor...
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
November 11, 2017, 09:31:18 PM

yav akche ekibinden birinin yan hesapları ilgi dağılınca gelmiş buraya da bir konu açmış diğer konuya yazan kalmayınca dur yan hesapla gireyim gündemde tutayım.Akche ne mi çöp
delimavi
Member
**

Activity: 77

View Profile
November 12, 2017, 07:58:45 PM

Turkiyeden boyle bir proje çıkması sevindirici. Waves tabanlı olmasını da dezavantaj olarak görmüyorum acikcasi. Global piyasalarda da islem göreceğine inanıyorum. Ekibin emeğine saglik. Başarılar diliyorum. Yakından takip ediyor olacagim
bulson
Full Member

Activity: 322

https://owloper.com

View Profile WWW
November 12, 2017, 08:25:59 PM

Waves platformunda olması bencede çok iyi olmadı. Waves wallet ın arayüzü kullanımı daha kolay olsada işlem hacmi olarak yeterli ilgiye sahip olduğunu yada gereken ilgiyi görmediğini düşünenlerdenim. Ülkemizden böyle bir proje çıkması genede güzel.
MarcosCr
Member
**

Activity: 215
Merit: 13

View Profile
November 12, 2017, 08:38:31 PM

Ortadaki proje ne? Waves'ten kriptopara basmışlar.  Smiley
BTCHakan
Sr. Member

Merit: 260

View Profile
November 12, 2017, 08:55:46 PM

Eğer globale açılırlarsa harika olur. Waves güzel bir platform yakında daha çok proje göreceğiz Waves tabanlı. İnşallah hayırlı olur herkes için.
wolwoo
Legendary
*

View Profile
November 12, 2017, 09:00:48 PM

Ortadaki proje ne? Waves'ten kriptopara basmışlar.  Smiley

ben de öyle diyordum da du bakalım bişeyler bişeyler bişeyler yapcaz diyollar Smiley eğer dediklerini yaparlarsa bize de "helal olsun" demek düşer, kendi adıma konuşayım yatırım da yaparım ama tabii önce atraksiyon görmemiz gerek...zaten o atraksiyonları görmeden de kimse yatırım yapmaz pek, bunun bilincinde arkadaşlar sanırım...ytd

Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
November 12, 2017, 09:09:35 PM

türkiyenin dijital parası çok orjinal ve güzel fikir umarım iyi yerlere geliriz ^^
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
November 12, 2017, 09:18:38 PM

soru ve görüşleri memnuniyet ile alıyormusunuz gerçekten ?

official konuya 2 kere soru sordum sildiniz , sordugum soru da öyle çok sıkıntı yaratıcak bir soru değildi.

e bende artık pes ettim ama maalesef baştan kendi çapımda notunuzu verdim
Cleverjunta (OP)
Full Member

View Profile
November 12, 2017, 10:00:29 PM

yav akche ekibinden birinin yan hesapları ilgi dağılınca gelmiş buraya da bir konu açmış diğer konuya yazan kalmayınca dur yan hesapla gireyim gündemde tutayım.Akche ne mi çöp

Sen bele billyrmu geciyorsun kardesim.bak imzamda ne var bi bak bakalim kime vurgu yapmisim giriste ve yerlicoin basliginda ne gibi yorumlar degerlendirmeler yapmisim.adam bana akcenin yan hesabi dedi ayip kardeim ayip.
peteycamey
Legendary
*

View Profile WWW
November 14, 2017, 10:15:20 AM

%20 Akche Soft-Tech
%40 Proje sahibi

sadece %40 Piyasa.

Yazılanları okumadan yorum yazarak nasıl legendary olunuyor gerçekten merak ediyorum! Premined ne arkadaşım? Verdiğin rakamlar coin adedi değil kurulacak şirketteki hisse payları. %40 ise, proje değerinin fonlamaya açılacak miktarı. Örn 100k₺ ihtiyacı olan projeye 40k₺ karşılığı Akche için fonlama açılacak. Eğer o tutara ulaşırsa kalan miktar melek yatırımcı ve Akche A.Ş. tarafından karşılanacak. Sonra proje için şirket kurulacak ve bu şirkette proje sahibi %40, Akche yatırımcıları %40 ve Akche A.Ş./melek yatırımcı %20 pay alacak...

şirketinin hisse payını düşünmedim. ben madenciyim. sen coinini tanıtırsın eğer yükseleceğini düşünürsek biz de mine ederiz. peki gelelim asıl konuya. akche nin % kaçı pre-mined olacak?
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
November 14, 2017, 10:22:26 AM

official konuya 2 kere soru sordum sildiniz , sordugum soru da öyle çok sıkıntı yaratıcak bir soru değildi.

ana konuda da yazdım ama moderator sildi, tekrar ediyorum burada da, bizim konumuz self moderate değil o yüzden sadece kendiniz silebilirsiniz ya da moderator silebilir, silinirsede inboxunuzda bu silindi mesajını bulabilirsiniz.

Buyrun o konuyada yazdığım ve silinen mesaj,

saygılar

peteycamey
Legendary
*

View Profile WWW
November 14, 2017, 10:26:54 AM

ok gerek kalmadı. whitepaperı okudum

Fonlama yapılacak projelerde dijital varlıklar aşağıdaki orana göre pay edilecektir.

• %20 Akche Soft-Tech
• %40 Proje sahibi
• %40 Piyasa

coin dijital varlık olduğuna göre 40% ı da proje sahibinin olduğuna göre 40% ı premine geri kalanı da ico gibi düşünebiliriz. Bir nevi 100% premined. Kazılacak tek bir coin bile yok. Tam Türk işi olmuş. bizden beklenildiği gibi. şaşırmadım.
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
November 14, 2017, 12:17:16 PM

türkiye nin çıkmış olan ilk dijital parasının adıdır akche, bazı olumsuz yorumlarda yazıldığı gibi waves tabanlı olmasının bence dezavantajdan daha çok avantajı olacaktır, waves-tl geçidi ile daha da değerlenebilecektir, sadece biraz zamana ihtiyacı var, ve asıl kaçırılan nokta eleştiriler de projesini araştırmamaları, girişimciyi destekleme projesi yapılmış ki zamanla çok daha yerine oturacaktır.

onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
November 17, 2017, 03:49:13 PM

ok gerek kalmadı. whitepaperı okudum

Fonlama yapılacak projelerde dijital varlıklar aşağıdaki orana göre pay edilecektir.

• %20 Akche Soft-Tech
• %40 Proje sahibi
• %40 Piyasa

coin dijital varlık olduğuna göre 40% ı da proje sahibinin olduğuna göre 40% ı premine geri kalanı da ico gibi düşünebiliriz. Bir nevi 100% premined. Kazılacak tek bir coin bile yok. Tam Türk işi olmuş. bizden beklenildiği gibi. şaşırmadım.

Tamamı premined. Ama sor bi neden premined? Cevabı ana konuda 😀 https://bitcointalk.org/index.php?topic=2332494.0
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
November 17, 2017, 03:56:04 PM
Last edit: November 17, 2017, 10:19:55 PM by onurgozupek

Doğa biraz yargısız infaz yapmamış mısın? Gir bak ana konuya hangi sorulara cevap vermişiz. Senin sorduğun “neden ethereum tabanlı değil?” sorusunu bir tek sen mi sordun zannediyorsun? Bu soruyu soran en az 20 farklı kişiye cevap verdik. Sana neden vermeyelim? Sorunun silinmesinin nedeni biz değiliz. Kimin sildiğini posta kutundan görebilirsin. Moderatör babamızın oğlu değil, hesap sormak istersen ona yazabilirsin. Soru sormak istiyorsan yine muhattabın biziz. Ana konudan sorabilirsin: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2332494.new
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
November 17, 2017, 10:14:20 PM

Böyle bir projenin olması çok güzel ama ben şunu anlayamadım ann konusuna baktığımda Türkçe olarak gördüm Türkçe bizim dilimiz orası ap ayrı bir mevzu ama bunu tüm dünyaya tanıtmak için bir kaç yabancıdan da para almak güzel olurdu diye düşünüyorum ama bilemiyorum.. Tek diyebileceğim bizim onlardan hiç bir farkımız yok başarabiliriz.
mesacan
Member
**

Activity: 280
Merit: 13

View Profile
November 18, 2017, 06:59:55 PM

ayrıntılar için web sitesini ziyaret edebilirsiniz: www.akche.org
TrolWolf
Full Member

Activity: 224

View Profile
November 18, 2017, 08:22:34 PM

Başlığı açan arkadaş sanırım biraz reklam peşinde açıkçası ben bu projenin amacının sadece projeyi yapanlara para kazandırmak olduğunu düşünüyorum.Umarım yanılırım ve herkes yatırımlarının karşılığını alır.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
AKCHE
Newbie
*

View Profile WWW
November 18, 2017, 08:24:33 PM

Başlığı açan arkadaş sanırım biraz reklam peşinde açıkçası ben bu projenin amacının sadece projeyi yapanlara para kazandırmak olduğunu düşünüyorum.Umarım yanılırım ve herkes yatırımlarının karşılığını alır.

Akche ile ilgili soruları https://bitcointalk.org/index.php?topic=2332494 konu başlığında sorabilirsiniz.
cenk279
Full Member

Activity: 135

View Profile
November 18, 2017, 08:39:33 PM

Şurada herkes ikiye bölünmüş durumda , aslına bakarsanız ve projelerini incelediyseniz  diğerlerinden bir adım önde yer alıyor, waves platformunda olması ayrı bir avantaj, herşeyi geçtim sonuçta bizden birileri . Elbette eleştirilecek yerler olacak, fakat bu kadar kötülemeye gerek yok. Yapıcı olunduğu sürece inan piyasadaki çoğu coinin önünde yer alacaktır
unois
Hero Member

Activity: 858
Merit: 500

Taylor - Smart Crypto Trading Assistant

View Profile
November 19, 2017, 05:39:45 AM

Vallaha akche nedir hiç derinlemesine araştırmadım fakat bir TR projesi olması ve ilk kez bazı değerli insanların projenin arkasında olması, destekçisi olmasını görmek bile gurur verici. Sadece bu sebepten nevine bakmadan yatırım bile yaparım. Varsın başarısız olsun, param yansın * hiç önemli değil.

TAYLOR
Crypto Trading for Everyone
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
[]
ruffles2016
Sr. Member

Activity: 475

Presale is live!

View Profile
November 19, 2017, 08:32:01 AM

Sırf Türk projesi diye övmek isterdim ama yapamam. %40 proje sahibi demek çok yüksek bir oran bana kalırsa. %10 hadi bilemediniz 20 deseydi çok kötü karşılamazdım. Kısacası: yatırım yapmayacağım.

▄▄█████████▄▄      █████████████▄▄       █████████████▄▄        █████     █████        █████   ███████████████████    ██▄                ▄██
   ███████████████▄    ████████████████▄     ████████████████▄      █████     ██████       █████   ███████████████████    ████▄            ▄████
  █████▀     ▀▀███▀    █████     ▀▀█████▄    █████     ▀▀█████▄     █████     ███████      █████          █████           ██████▄        ▄██████
 █████          ▀      █████        ▀▀▀▀▀    ▀▀▀▀▀        ▀▀▀██     █████     ████████     █████          █████           ████████▄    ▄████████
 █████▄                ███▀▀                                          ▀▀█     █████████    █████          █████            ▀██████▀    ▀██████▀
 ▀██████▄▄               ▄▄▄        ▄████    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄       ▄         ██████████   █████          █████              ▀██▀  ▄██▄  ▀██▀
  ▀█████████▄▄         █████     ▄▄█████▀    █████     ▄▄█████▀     ███▄▄       ▀▀█ █████  █████          █████                  ▄██████▄
     ▀▀█████▀  ▄▄▄     ████████████████▀     ████████████████▀      █████     ▄▄     ▀▀▀██ █████          █████                ▄██████████▄
         ▀▀ ▄█████▄    █████████████▀▀       ██████████████▀        █████     ████▄       ▀▀▀███          █████              ▄██████████████▄
             ▀█████    █████                 █████     █████        █████     █████    ▄▄▄                █████            ▄████████▀▀████████▄
 ▄█▄          █████    █████                 █████      █████       █████     █████     █████▄▄▄
          █████           ████████▀    ▀████████
▄████▄▄     ▄█████     █████                 █████       █████      █████     █████      ███████
          ▀████           ██████▀        ▀██████
▀████████████████      █████                 █████        █████     █████     █████       ██████
            ▀██           ████▀            ▀████
  ▀▀██████████▀▀       █████                 █████         █████    █████     █████        █████
              ▀           ██▀                ▀██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

██
    ██
   ██
  ██
 ██
██
 ██
  ██
   ██
    ██
     ██
Whitepaper
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
ANN Thread

██
 ██
  ██
   ██
    ██
     ██
    ██
   ██
  ██
 ██
██

Telegram
Facebook
Twitter
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
h4yfans
Full Member

Activity: 210

View Profile
November 19, 2017, 02:13:35 PM

Waves altyapısı üzerinde çalışması sevindirici.
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
November 19, 2017, 03:25:04 PM

Gönül isterdi ki eth tabanlı yapsalar yada kendi coinlerini çıkarsalar. Bu wavesi pek beğenemedim. Yine de hayırlı olsun

yenilmez86
Member
**

Activity: 1256
Merit: 43

View Profile
November 19, 2017, 04:27:07 PM

En başında kendi coinlerini çıkartıp yol haritasına bu şekilde başlasalardı eğer şuan bence katılımcı ve destekleyen sayısı en az x2 olurdu. Hatta ETH tabanlı olması bile daha fazla kişiye ulaşmalarını sağlardı. Nedense ben en başından beri Waves'e karşı önyargılıyım ve bu hiç değişmedi, ayrıca platform ve cüzdan olarak da bence kullanması ETH'ye göre çok daha karmaşık. Öte taraftan Waves'e en çok destek verenlerin başında Türkler olduğunu hesaba katınca da böyle hareket etmeleri kendilerince stratejik olmuş. Bekleyip göreceğiz.
georgemamat
Member
**

Activity: 476
Merit: 75

View Profile
November 19, 2017, 10:10:48 PM

Arkadan gelecek yerli projelere ciddi anlamda örnek olacak olan proje Akche.
btcfxcoin
Full Member

Activity: 462
Merit: 107

View Profile WWW
November 19, 2017, 11:34:15 PM

Bu proje başarılı olursa peşinden birçok proje açıklanacaktır. Umarım başarılı olurda.

integrap
Member
**

View Profile
November 20, 2017, 12:46:58 AM

Merakla takip ediyorum bakalım ne yapacaklar. Umarım ilk türk coin girişimi başarılı olur ve gerisi gelir.

oturanbilboa
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 252

View Profile WWW
November 20, 2017, 11:52:25 AM

türkiye nin çıkmış olan ilk dijital parasının adıdır akche, bazı olumsuz yorumlarda yazıldığı gibi waves tabanlı olmasının bence dezavantajdan daha çok avantajı olacaktır, waves-tl geçidi ile daha da değerlenebilecektir, sadece biraz zamana ihtiyacı var, ve asıl kaçırılan nokta eleştiriler de projesini araştırmamaları, girişimciyi destekleme projesi yapılmış ki zamanla çok daha yerine oturacaktır.

Türkiye'nin çıkmış olan ilk dijital parası değildir akche. Daha önce onlarcası çıktı. Bilmiyorsanız susun da adam sansınlar shill hesaplar sizi.

paulk11087
Sr. Member

Activity: 987
Merit: 254

View Profile WWW
December 05, 2017, 08:09:53 PM

Bu adamlar ilk başta kendi blok zincirimizi yazdık dememişler miydi? yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum arkadaşlar bu adamlar dolandırıcı dikkat edin ona göre
SuperCryptoMan
Full Member

Activity: 154

View Profile
December 08, 2017, 01:08:51 AM

dolandirici demek dogru olmaz ekipteki kisiler gercek kisiler fakat proje ve yapilan satistan sonra ne kadar basarili olur onu tartismak lazim. benim kendi dusuncem hic profesyonelik yok. kendi cuzdani dedikleri herkesin olusturabilecegi waves uzerinden token cuzdan. kendi blockchain olusturmak bu kadar kolay degil. bu proje hizli bir sekilde hazir olmadan piyasaya suruldu.
kaserya70
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
December 08, 2017, 01:28:33 AM

tanıdık gelmesi normaldir Smiley Türkiye'nin ilk resmi dijital para projesi olur kendileri fakat tutarmı dersen sanmıyorum ekonomide yüzümüz hiç gülmüyor çünkü Sad
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
December 08, 2017, 03:13:28 PM

arkadaşlar öncelikle türkiyenin ilk resmi projesi değil bu 1
2.'si Adamların kendi altyapıları olacaktı güya waves asset'i dediler ondan sonra
3.'sü bu adamlar dolandırıcı değilse bende birşey bilmiyorum çok fazla milli duyguları sömürücü açıklamalar kullanıyorlar dikkat edin paranızı kaptırmayın

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
December 08, 2017, 03:33:11 PM

arkadaşlar öncelikle türkiyenin ilk resmi projesi değil bu 1
2.'si Adamların kendi altyapıları olacaktı güya waves asset'i dediler ondan sonra
3.'sü bu adamlar dolandırıcı değilse bende birşey bilmiyorum çok fazla milli duyguları sömürücü açıklamalar kullanıyorlar dikkat edin paranızı kaptırmayın

Açık yüreklilikle birşey bilmediğini söyleyebilirim...

İnsanlara dolandırıcı demeden önce biraz sağınıza solunuza bakın olur mu? Biz sizin gibi dandik nicklerin ardında saklanıp elaleme sallamıyoruz. Herşeyimiz ortada. Dolandırıcı dediğin adam kendini açık eder mi? İnternette ismimi ara bakalım neler bulacaksın? Ofis adresime kadar ulaşabilirsin.

O yüzden, arkadaşlar, bundan sonra bana dolandırıcı diyecekseniz, önce nezaketen haber verin. Hatta isterseniz 10 yıldır değiştirmediğim telefon numaramı vereyim, arayın, geleceğiniz saati söyleyin, birlikte bi çay kahve içelim. Neden ve nasıl dolandırıcı olamayacağımı anlatayım.

Ama lütfen artık dolandırıcı demekten vazgeçin...
Pages: 1 2 3 4 5 [All]
  Print  

Jump to: