Bitcoin Forum
May 10, 2024, 09:10:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 4 5 6 [All]
  Print  
Author Topic: İco saçmalığı sayesinde bu piyasa patlar  (Read 2108 times)
hhk1045 (OP)
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
November 10, 2017, 05:51:26 PM

İnsanoğlu çiğ süt emmiştir herşeye saldırır talan eder,
para kazanmak için ico'lara saldıranlara tavsiyem piyasa şişiyor ve şişmesine katkıda bulunuyorsunuz,
akıllanmayan insanoğlu için datcom balonu orada duruyor.
bu piyasanın şişmesine mani olmak için;

- bitcoin ile ödeme kabul edin
- bitcoini tanıtın
- geleceği olan 5-6 proje belirleyip geri kalan projeleri boşverin
- icolara katılmayın %99'u sahte veya dolandırıcılık

1715332254
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715332254
Reply with quote  #2

1715332254
Report to moderator
1715332254
Hero Member
*

Ignore
1715332254
Reply with quote  #2

1715332254
Report to moderator
No Gods or Kings. Only Bitcoin
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715332254
Hero Member
*

Ignore
1715332254
Reply with quote  #2

1715332254
Report to moderator
1715332254
Hero Member
*

Ignore
1715332254
Reply with quote  #2

1715332254
Report to moderator
onefifth
Newbie
*

Activity: 19
Merit: 0

View Profile
November 10, 2017, 05:54:02 PM

sana katılmakla birlikte insanlar bitcoin ve alt coin piyasasını kolay para kazanma yolu olarak görüyorlar buda scam olaylarını arttırıyor diye düşünüyorum...

Ayrıca bitcoin de soft fork / hard fork ve segwit haberlerinin de piyasayı etkilediğini düşünüyorum
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
November 10, 2017, 07:45:05 PM

Bu icolar yüzünden piyasa alt üst oluyor zaten. Bir sürü boş ico yüzünden insanların inancı kayboluyor bu sektöre. Bu icolar da devam ediyor nasıl olsa millet hep para yatırıyor diye. Hard fork zaten çok kötü etkiliyor bitcoini ve kripto para dünyasını.
tendor
Full Member

Activity: 350
Merit: 102

View Profile
November 10, 2017, 08:21:08 PM

icolar olmasa para nasil elden ele dolasacak. donup dolasabln para sekilde de goruldugi gibi btc ye ethereuma geliyor. icolar can veriyor piyasaya bence. kimse zorlamiyo sonucta. herkes riskleri bilerek katiliyor icolara.
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
November 10, 2017, 09:55:55 PM

Aslinda ico olayi guzel piyasaya katki sagliyor ama aynı zamanda ortaya cikmaya baslayan sacma sapan gereksiz coinlerde zarar veriyor. En iyi yapilabilecek sey bu coinlere yatirim yapmamak, imza ve diger kampanyalarina katilmamak olacaktir. Guzel ve tutarli projelerin one cikmasini saglamak lazim.
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
November 10, 2017, 10:03:27 PM

ICO lar da suç yok, asıl onları ahlaksızca kullanan insanlarda suç var, insanlarda allah korkusu diye bir şey kalmamış. yok şu ico sunu yaptık yok bu icosunu yaptık almaz mısınız diye insanları dolandırıyorlar..
Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
November 10, 2017, 10:08:37 PM

ICOlar scam diyorsunuz ama Ethereum süper demektende kendinizi alamıyorsunuz ethereum 300 dolar ise bu icolar yüzünden şişti bu kadar.Allah bu icoların belasını versin inşallah tüm ülkeler yasaklar ICO ları
membis
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
November 10, 2017, 10:54:16 PM

Icolara girmektense borsaya girdikten sonra almak çoğu icoda daha mantıklı. Çoğu daha ucuza giriyor borsalara. Tabi bu iş nereye kadar sürer belirsiz.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
November 10, 2017, 11:39:23 PM

dot com balonu erken bir balondu ama ortada balon falan kalmadı whatsap bile 30 milyar dolar ediyor
şu sn piyasada yasal boşluk var ama bu şekilde devam etmeyecek ha 10 yapacak diye gidip en dandik icolarada girmeyin
ama bizim yatırdığımız 3-5 ether fakat cmc 100 deki ether tokenlerin holderlerine bakın bi milyon dolarlar hacada uçuşuyor
hadi ben salağım diyeyim de bi token milyon dolar yatıran adamdamı salak hatta onun altındaki danışman kadrosudamı işi bilmiyor.
Antikais
Full Member

Activity: 236
Merit: 101

View Profile
November 10, 2017, 11:40:00 PM

ilk mesajda yazanlara katılıyorum. ico'lara bir düzenleme gelmesi kesinlikle şart. son 2-3 aydır hangi ico yatırımcısına para kazandırdı ve buna rağmen hala insanlar icolara giriyor

ASSETA - Blockchain based borderless crypto bank | ICO | DISCUSSION THREAD | BOUNTIES
rekcahxfb_foundation
Sr. Member

Merit: 250

CrowdWiz

View Profile
November 11, 2017, 12:06:56 AM

merkezi olmayan bir ortamda ne gibi bir düzenleme gelebilir.? Devletler ben yasaklıyorum dese ico piyasasını bir nebze durdurur ama tamamen bitiremez. insanlar s.kile s.kile her önüne gelen icolara girmeyerek, kendi kendine düzene girecektir bence. 

▄███▄
        ▄█████████▄
     ▄██████████▀  ██▄
  ▄████████▀█▀   ▄██████▄
█▀▀▀███████   ▄████████▀▀▀█
██▄   ▀████▄▄▄▄█████▀   ▄██
█████▄   ▀███████▀   ▄█████
████████▄   ▀█▀   ▄████████
▀██████████▄   ▄███████████
   ▀████████▌ ▐█████ ██████
██▄   ▀█ ███▌ ▐████   ▀████
█████▄    ██▌ ▐███▄▄ ▐█████
████████ ▄██▌ ▐█████ ▐█████
████████▄███▌ ▐█████ ▐█████
  ▀█████████▌ ▐█████ ▐██▀
     ▀██████▌ ▐██████▀
        ▀███▌ ▐███▀
           ▀███▀

╲╲╲╲╲╲╲╲▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
THE FIRST OF ITS KIND
SELF-GOVERNED ECOSYSTEM

╱╱╱╱╱╱╱╱▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬╱╱╱╱╱╱╱╱
JOIN THE ICO - 18th OCTOBER
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬╲╲╲╲╲╲╲╲

▄███▄
        ▄█████████▄
     ▄██████████▀  ██▄
  ▄████████▀█▀   ▄██████▄
█▀▀▀███████   ▄████████▀▀▀█
██▄   ▀████▄▄▄▄█████▀   ▄██
█████▄   ▀███████▀   ▄█████
████████▄   ▀█▀   ▄████████
▀██████████▄   ▄███████████
   ▀████████▌ ▐█████ ██████
██▄   ▀█ ███▌ ▐████   ▀████
█████▄    ██▌ ▐███▄▄ ▐█████
████████ ▄██▌ ▐█████ ▐█████
████████▄███▌ ▐█████ ▐█████
  ▀█████████▌ ▐█████ ▐██▀
     ▀██████▌ ▐██████▀
        ▀███▌ ▐███▀
           ▀███▀

btcmurat
Sr. Member

Merit: 253

View Profile
November 11, 2017, 12:12:20 AM

kickstarter ın adını duymuşsunuzdur sanırım
ilk önce ico lar para toplayamayacak ve sonrada kickstarter gibi piyasayı domine edebilecek bir şirketin altında ico yapılmaya başlanacak.
başka türlü sistem kısır döngüye giriyor
FlyOn35
Full Member

Activity: 146

View Profile
November 11, 2017, 12:44:26 AM

ilk önce ico lar para toplayamayacak ve sonrada kickstarter gibi piyasayı domine edebilecek bir şirketin altında ico yapılmaya başlanacak.

https://www.kickico.com/
ricodisco11
Member
**

Activity: 79
Merit: 10

View Profile
November 11, 2017, 01:25:03 AM

Icolar her zaman olacak ve bu piyasaya daha birçok proje gerekli. Akıllı olup scam projelere yatırım yapmamak lazım sadece.

★★★     │  TEMCO  │      SUPPLY CHAIN POWERED BY BITCOIN NETWORK, RSK     ★★★
★★★   Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP)   ★★★
arlington
Sr. Member

Activity: 476

View Profile
November 11, 2017, 03:01:00 AM

Geçen seneden beri icolar bitecek muhabbeti var ama bitecek gibi de durmuyorlar bakalım bir şişkinlik olduğu ortada bir çoğu batacak.
recepivedik
Newbie
*

Activity: 51

View Profile
November 11, 2017, 03:11:27 AM

cok dogru yazmissin zaten patladi bile can cekisiyor suan sanirim.
dragoz11
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 252

View Profile
November 11, 2017, 03:17:47 AM

Open Trading Network adamlar icolar dolandırıcı oldu ico yapmayacağız dediler borsaya girdikten 1-2 hafta sonra 20x yaptılar çok enteresan şeyler oluyor.
Jackling
Sr. Member

Activity: 357

View Profile
November 11, 2017, 04:09:10 AM

https://www.kickico.com/

kickico nun daha alacagı çok yol var.
arkadasın dedigi bi bir ihtimali bende düşündügüm için kickicoya yatırım yapmıştım ama dedigim gibi şu an için hala çok erken.belki gelecek regulasyonlar kickico gibi projelerin daha çok palazlanmasına neden olacak. kickiconun en buyuk avantajı ilklerden olması bunun dışında ekip ve gidişat beklentimin çok altında.
zody
Member
**

Activity: 81

View Profile
November 11, 2017, 04:23:47 AM

ico da ekip önemli proje önemli yoksa olan bir coini tekrar tekrar edip başarılı olması beklenmez...
yeni ico katılımı sınırlı tutmak gerek risk yüksek olduğundan yatırımcı anlaması lazım. icoları sınırlandırmaktansa katılımı sınırlandırmak yada bulunduğu platformda bir kontrol makenizması kurulması lazım.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
THE FABRIC TOKEN ECOSYSTEM   ▲   WHITE PAPER  •  ANN THREAD  •  SLACK   ▲   DRAG-AND-DROP SMART CONTRACTS
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
neite99
Sr. Member

View Profile
November 11, 2017, 04:31:16 AM

Gerçekten uzun vadede iş yapacağına projenin yaşayacağına inandığınız icoları elde tutun onun haricindekileri btc, eth gibi yatırımlara çevirip tutmak daha mantıklı.
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
November 11, 2017, 07:47:17 AM

ICO olayınca escrow olması lazım buna katılmakla birlikte yazdıklarınıza katılmıyorum bitcoin kullanılması için çok pahallı
foculur
Full Member

Activity: 406
Merit: 158

View Profile
November 11, 2017, 07:55:14 AM

Ico'ların amacını ınsanlar yanlıs kullandı sanırım. Burda yapılan sey tamamen suna dondu : Ya projeler cop cıkıyor ve takım parayı vurup kacıyor, yada ınsanlar x5 x10 mınımum kazanıyor ve basıp gıdıyor. Ortada cok kısa surede donen buyuk karlar var. Ico bu degıl boyle olmamalı, oyuzden yasakladılar. Elınde paran yoksa ama mukemmel bır fıkrın ve takımın varsa ne yapabılırsın? Eskıden melek yatırımcının kıcını yalamaktan baska sansın yoktu, suan ıco ıle cok buyuk paralar toplayabılıyorsun. Bırkac mılyon dolar lazım kı bır projeyı yurutecek 1-2 yıl gucun olsun. Resmen can damarı olabılır bır proje ıcın bu ıcolar, ama tamamen amacı dısında kullanıldıgı ıcın sonuc bu oldu, saglam para kıranlar kırdı, sonuna da copluk bıraktılar.
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
November 11, 2017, 08:05:52 AM

İnsanoğlu nun için de ortaya çıkan güzel şeyler mahvetmekte usta olan bir kesim var. Güzel şeyleri diğerlerine zarar vereceğini umursamadan kendi çıkarlarına kullanmakta bir sakınca görmüyorlar. İşte böyle bir ortamda ICO çok güzel bir fikir olmasına rağmen yine onu mahvettiler. Bundan sonra aynı güveni zor toplarlar.

frtmr
Full Member

Merit: 108

View Profile WWW
November 11, 2017, 08:48:28 AM

Talep oldukça icolar sürecektir. Yalnız son dönemde iyi icolar hardcap yaparken bazı icolar süre uzatıyor yada hedef düşürüp icoyu tamamlıyorlar.
Killermoney35
Full Member

Activity: 490
Merit: 193

View Profile
November 11, 2017, 08:49:20 AM

Patlayacağını sanmıyorum, icolara kan akışını hızlandırıyor
A.ozcan
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
November 11, 2017, 09:24:49 AM

Merhaba kabin pompaladığı kan gibidir ico bir tarafından alır diğer tarafında pompalar şimdi düşünsenize kan olmayan vücutta kalp çalışsa ne fayda.Evet şu konuda da haklısınız kan hep temiz olmaz onun için yediğine ve yemediğine dikkat edersin,işin özü hangi ico yu destekleyip desteklemeyiceğine dikkat ettiğin sürece sağlıklı kalırsın bu piyasada..
Hc01
Sr. Member

View Profile
November 11, 2017, 09:36:00 AM

Talep oldukça icolar sürecektir. Yalnız son dönemde iyi icolar hardcap yaparken bazı icolar süre uzatıyor yada hedef düşürüp icoyu tamamlıyorlar.
Qash denen bir ico vardi goren oldu mu. Bir aydir tskip ediyordum ve arkalarında kocaman bir sirket var, sirketin 2 borsasi var. Twitter kampanyasina girmistim ve öylesine bisey saniyordum. Adamlar 1 gunde hardcap yapti, ustune binance bitfinex ile partner oldu coinleri yakinda cikicak oraya. Boyle icolara bakmak lazim, arkalarinda dev sirketler olan coinler yine patlatiyor parayi. Utrust ise sizin dediginiz gibi hedefi yariya indirdi suan nerdeyse tamamlamış gibi gorunmeye basladi.
mdikmetas
Full Member

Merit: 118

View Profile
November 11, 2017, 09:41:59 AM

ico yasaklasan ne olacak contrat olduktan sonra
Marginatus
Member
**

Activity: 152
Merit: 11

View Profile
November 11, 2017, 09:49:33 AM

tam olarak genelleme yapıp saçma demek doğru değil bence
cok büyük oranda fake projeler
ama aklını kullanıp arastırıp inceleyip ciddi projelere yatırım yapılması gerektiğini düşünüyorum
zenfon6
Member
**

Activity: 148

View Profile WWW
November 11, 2017, 10:14:55 AM

patlamaz bence ama yön değiştirir.çap değişir...blok zincir ile yapılacak daha çok şey var.. o yüzden işler yeni başlıyor henüz...iyi proje kendini belli ediyor zaten önemli olan onu bulmak

Neverminds17
Full Member

Activity: 192

View Profile
November 11, 2017, 10:32:16 AM

Kesinlikle katılıyorum eğer bir projeye yatırım yapmak istiyorsanız borsada yani Etherdelta'da listelenmesini beklemelisiniz, ödül avcıları tokeni çok alt fiyatlardan bozduruyor ben asla bunu yapmıyorum genelde holder konumundayım fakat birçok defa ico fiyatının altından token satın aldım ve bundan kâr ettim.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
November 11, 2017, 11:04:26 AM

Bazi noktalara katilmiyorum. Icolar ve diger altcoinler olmasa bu btc leri nereye harcayacaksiniz? Sadece exchangelerde alip satilarak btc nin ne kadar marketcap i buyuyebilir ki? Icolar bir nevi sirkulasyonu sagliyor ama balon scam icolar tabiki olacak. Gercek hayattada bir cok seyi suistimal edenler yokmu ki.. tabiki bu alemde de olacak..
entr
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 277

View Profile
November 11, 2017, 11:21:54 AM

Şu an ki piyasanın oluşması zaten icolar sayesinde gerçekleşti. Icolar yapılmazken kaç tane altcoin vardı ki? Var olan altcoinlerin çoğu zaten assagi yukari bitcoinin klonlarıydı. Piyasaya bu kadar para girdiyse, insanlar inanılmaz kar ettiler bunlar ico sayesindedir. Bir noktadan sonra devletler işe el atmaya başlayacak -ki başladı bile- o zaman icolar durulur.
oturanbilboa
Sr. Member

Activity: 454

View Profile WWW
November 11, 2017, 11:32:00 AM

ICO demek kolay yoldan parayı vurmak demek oldu bu sene ama zamanla bu durum değişecektir. Yatırım yapılacak ICO var yapılmayacak ICO var.

HokageNanadaime
Full Member

Activity: 210

View Profile
November 11, 2017, 11:36:50 AM

İcolardan patlayacağına ihtimal vermiyorum,bu piyasa zaten kendi dengesini koruyor yani demek istediğim icolardan gelen çöp coinler ya direk baska coine cevriliyor yada zamanla eritmeye çalısıyoruz.
Asıl iş bize düşüyor aslında daha bilinçli şekilde araştırarak ve cidden gelecek görerek yapsak bu işi bambaşka bir hâl alır ico meselesi.
Ama malasef çoğumuz uzun süreli iconun coininden biseyler kazanmak yerine gelen coini bilinen coinlere çeviyoruz.
btcmurat
Sr. Member

Merit: 253

View Profile
November 11, 2017, 12:00:57 PM

sorun ico ların parlaması değil.bu kadar paranın dolaştığı bir yerde dolandırıcı olmasaydı ortada bir yanlışlık var derdim.
mesel ico ların road map lerini dikkate almadan gelir getirmesinin beklenmesi.
adamın projesi kağıt üstünde road map3 yıl millet ağlaşıyor niye ico fiyatının altında diye.
ne olacaktı ilerlemiş projeler bile aylardır sürünürken senin ico sadece adı sayesinde 1"0x mi yapacaktı.
biraz gerçekci olup whitepaper roadmap bakarak yatırım yapılır 1 yıl da beklemeyi göze alırsanız ico ların batmasına imkan yok.
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
November 11, 2017, 12:21:16 PM

Çoğunluk icolara bonusları için katılıyor. Kimse katılmazsa bonus miktarını arttırıp daha fazla yatırım çekmiş olacaklar. Bi seferde bu kadar bonus verilir mi diye de kimse katılmayacak.Sağlam ico dediklerimiz bile bu yüzden pert oldu.

civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
November 11, 2017, 12:25:58 PM

Benim düşüncem en iyisi borsaya girdikten sonra. O kadar çok scam çıktı ki. İçlerinden katlayan olmadı mı oldu ama büyük bir risktir.
Doğru dürüst tanımadığın istediğin zaman ulasamayacagin bı adam diyor ki bak buraya apartman dikecegim gel al daha ucuza alacaksın hem bina bitince daha pahalıya satarsin falan. Bana göre ico işi tamamen bu
MarcosCr
Member
**

Activity: 215
Merit: 13

View Profile
November 11, 2017, 12:26:13 PM

Piyasa kendi yolunu bulur, bir süre sonra icolara olan ilgi azalacaktır.
TrolWolf
Full Member

Activity: 224

View Profile
November 11, 2017, 12:29:53 PM

İconun kesinlikle saçma olduğunu düşünmüyorum iyi güzel demişsiniz fakat çoğu iyi projenin çıkışı ikolar sayesinde oluyor proje için kaynak bulmak kolay değil.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
November 11, 2017, 12:37:40 PM

İconun kesinlikle saçma olduğunu düşünmüyorum iyi güzel demişsiniz fakat çoğu iyi projenin çıkışı ikolar sayesinde oluyor proje için kaynak bulmak kolay değil.

İşte bunun için icolarin belli bir düzenlemeye sokulması gerekli. Yasal düzenleme diyorlarsa bu konuda yapılmalı yasal düzenleme
Güzel bir isim, güzel bir konu açılıyor güzel bounty ler bonus oranları insanları tatmin edecek seviyede insanlar katılıyor proje patlayınca herhangi bir muhattap bulamıyor para yatıranlar. Bir kaç tane Twitter kampanyasına katılmıştım birisi patlamış ismi sanırım startmining gibi bişeydi. Konuyu açan moderatör yakınıyordu kimseye ulaşamıyorum diye.
oturanbilboa
Sr. Member

Activity: 454

View Profile WWW
November 11, 2017, 12:49:17 PM

ICO'lara olan ilgi çoktan azaldı bile. Eskiden projeler hızlıca hardcap yapardı, şimdi birçoğu haftalarca para bile toplayamıyor.

furkantugra
Member
**

Activity: 280

View Profile
November 11, 2017, 03:15:31 PM

keinlikle katılıyorum. 2 3 tane daha ico adı altında millet dolandırılırsa bu işe el atarlar.dolandırıcılık adı altında alayı yasaklanır.
barisbilgili
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 271

View Profile
November 11, 2017, 04:23:03 PM

ICO'lara olan ilgi çoktan azaldı bile. Eskiden projeler hızlıca hardcap yapardı, şimdi birçoğu haftalarca para bile toplayamıyor.
+1

█████▄▄██
███▄█████
██▄███████▄
████████████████
███▀██████████▀
██▄████████████▄
░█████▀▀▀▀▀▀█████
████▀████████▀████
▀▀▀▀▄▄▄▄▄█████████
█████▀███████▄████
███████▀▀▄▄▄█████
███████████████▀
████████████▀▀
OMBARD.com|.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
██████░██░████░██
▄▄░▄▄░▄▄░▄▄░▄▄░▄▄▄▄
▀▀░▀▀░▀▀░▀▀░▀▀░▀▀▀▀
██████████████
▄▄░▄▄▄▄░▄▄░▄▄▄▄▄▄
▀▀░▀▀▀▀░▀▀░▀▀▀▀▀▀
██░██░██████████
▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▄░▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀░▀▀░▀▀▀▀
.
PICK,
PLAY,
PROSPER!
|.

██████
██████████
██████████
██████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
█████████████████   ██
PROVABLY
FAIR
1%█████████████████   ██
HOUSE
EDGE
100%█████████████████   ██
DEPOSIT
BONUS

▄▀▀▀

▀▄▄▄
.
Play now
.

▀▀▀▄

▄▄▄▀
pleght
Full Member

Activity: 252

View Profile
November 11, 2017, 04:55:59 PM

Artık kimse hardcap beklemiyor zaten ben icoları mantıklı buluyorum olması gerektiğini düşünüyorum ayrıca güvenilen projelerde bonuslu girmek çok güzel avantaj sağlıyor.

izmirligencforvet
Full Member

View Profile
November 11, 2017, 06:07:43 PM

ico saçmalığı dediğiniz şey olmasaydı şu anda borsalar sinek avlıyor olurdu. crytonun bi parçasıda tradedir. bu yüzden yeni altcoinlere ve fikirlere ihtiyaç vardır.

omerchip
Full Member

Activity: 268
Merit: 109

View Profile WWW
November 11, 2017, 06:18:52 PM

ıcoların %99 u sahte diyemem ama gerçekten insanların bizi dolandırdığı açık bu nasıl oluyor derseniz:ADamlar şunu şunu yapacağız diye vaat ediyolar fakat yapamıyorlar çünkü daha önce yapılmamış bir şeyler bunu yapan sayısı çok az o yüzden ister istemez projeleri patlıyor bu tabi ki tamamen iyi niyetle yazılmış bir post

Distraction
Sr. Member

Activity: 2058
Merit: 398

View Profile
November 11, 2017, 07:13:33 PM

Icoların büyük çoğunluğu sıkıntılı kabul ediyorum bunu ama ethereumda zamanında ico yapıp para toplamadı mı aslında bir çok kişiye göre şuan bitcoin yerine ether kullanılması daha sağlıklı olurdu.Hepsini saçmalık olarak genellemek haksızlık olur bence.

███████████████████████████████▀▀▀▀
███████████████████████████████
█████████▀▀▀▀▀█▀█▀▀▀▀▀█████████
███▄▀▀▀   ▄▄▄▄   ▄▄▄▄   ▀▀▀▄███
███████▀▀▀████▌ ▐████▀▀▀███████
█████▀███▀█▀██▌ ▐██▀█▀███▀█████
███████▀▄▀▄███▌ ▐███▄▀▄▀███████
█████▄██▄██▄██   ██▄██▄██▄█████
███████▄▄▄████   ████▄▄▄███████
██████████▀▀▀▀   ▀▀▀▀██████████
██████████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████
███████████████████████████████▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
TRUST DICE
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
█▀▀▀

█▄▄▄
#1 RATED CRYPTO
CASINO IN THE WORLD
██ ██ ██ ██ █Trustpilot
▀▀▀█

▄▄▄█
▄█████████████████████████████
██████████████████▀▀█████▀▀████
█████████████████▀█████████▀███
██████████████████████████████
███████████████████████████▄███
█████████████████████████▄▄████
█████████████░░░███████████████
███████████░░░█████████████████
█████████░░████████████████████
█████░░░██████████████████████
███░░█████████████████████████
▀░░░█████████████████████████▀
█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
pitipawn
Full Member

Activity: 196
Merit: 578

kedim çilek şeker çiçek !

View Profile
November 11, 2017, 08:35:05 PM

* icolara girin , siz icoya girdiniz diye patlayacak piyasanın amına koyyım , yaşamasın zaten o piyasa

*araştırmadan girerseniz sikerler ,'' iyi projeymiş ! '' diye icoya girilmez , herkes yenilik , herkes devrim diye bağırıyor anasını satayım

*önce takıma bakın

*sonra hardcap ve token sayısına (kaç tanesi sürülecek piyasaya , kaçı ne kadar kilitli kalacak vs)

en son projeye bakın ! , siz para kazanmak için buradasınız ; bi kaç tane amcık ağızlının hayattaki başarısı sizin hayat standardınızı arttırmaz

''amaaaa böyle düşünereeek , uzun vadede bu piyasayaaa zarar verirsiniizzz efenim'' diyen tuzu kuru amcık ağızlıları takmayın

projeye bakarak uzun vade fiyatını kestirebilirsiniz ama size hemen para lazım ! o yüzden en son projeye bakmanızda sorun yok

''' çünkü henüz uzun vadeli yatırım yapabilecek bir sermayeye ulaşmadınız '''

biliyorum , çok az parayla girdiniz

ve burada , 'icolar bitti' icolardan uzak durun' tadında konuşarak hevesinizi kırıyorlar , burada 'icolar bitti yea' muhabbetleri başladığından beri başarılı olmuş bir ton ico var .

''var da efendim hangisi bilebiliyor muyuz ?!?''

--evet bilebiliyoruz ! , araştırın , araştırmadan yarramın başını alırsınız , ama araştırırsanız size para var .

ha icolar bitti diyen sikiklere hiç kulak asmayın , türkçe forumu zerre sikinize takmayın , gelin postunuzu kasın siktirin gidin , burda para kazanan adamlar konuşmaz , kazanamayanlar birbirine ağlar , o peşinden baktığınız icolardan herkesin haberi var ama kimse gelip buraya yazmaz , ben de gelip yazmam , sikimde değilsiniz çünkü , kimsenin sikinde değilsiniz

plus+ oldu amına koyyım , gelelim söyleyelim burda , girelim hepimiz ; e amına koyyım ?
 kimin kucağına 2-3xten bırakıcam lan ben sonra ?!?!

söylemek istediğim şey ; kendi araştırmanızı kendiniz yapın , hevesiniz kırılmasın diye anlatıyorum bunları , araştırırsanız , okursanız size para var.

asla bırakmayın.

burada bi takım amcık ağızlılar siz flip yapıyorsunuz diye ''yea yatırımcı gibi düşünmüyorsunuz işte!!'' diyerek kafalarına göre konuşmaya kalkabilir

ama unutmayınki o amcık ağızlının tuzu kuru , siz küçük bi parayla girdiniz , o yüzden ''yatırımcı gözüyle bakmıyorlar efendim! piyasaya zarar hep!''

diyen tuzu kuru amcık ağızlıları takmayın sikinize , basın küfür geçin ,

bunları yeni gelen arkadaşların hevesi kırılmasın diye yazıyorum. ayrıca gerizekalı olmayan herhangi allahın kulu fark edebilir scamı scam olmayan icoyu amk , zor bişey değil lan bu olay , mal mısınız amına koyyım.

araştırın okuyun bu lan bu ! bu kadar anasını satayım

sağda solda görüyorum , burda 3-4 ay vakit geçirip hala 'nasıl icoya katılıyoruz ?' modunda adamlar var , onlardan olmayın

ben yapamam düşünceniz olmasın , bi kaçınızla konuşuyoruz özelden , kendinize güvenin biraz amına koyyım

masanın başına , '' ortamın amına koymaya geldim ulan'' diye oturun , varsın para kaybınız olsun , tanrı cesaretiyle para kaybedin amına koyyım

''nam olsun kar olmasın''

tek gerçeği var şu piyasanın , hazırcıysanız , yarramın başını alırsınız

araştırır okursanız , parsayı toplarsınız

bundan bi kaç ay önce veresiye sigara yazdırınca surat yapan tekelci gavat , kızını yamamaya çalışıyor şu an

ayık olun , cesur olun , öptüm   Kiss

SuperCryptoMan
Full Member

Activity: 154

View Profile
November 13, 2017, 08:57:30 AM

arada boyle uyari gibi patlamalar aslinda piyasaya ceki duzen vermek icin iyi oluyor bence. yoksa en sacma projelerin bile sadece whitepaper ile cilgin paralar toplamasi piyasanin guvenilirligi acisindan cok tehlikeli. boyle zamanlarda projeler para toplayamayinca daha ciddi calismalar ile yatirimcilarin onune cikmaya dikkat edecektir. yatirimcilarda daha dikkatli hareket edecektir ince eleyip sik dokuyarak.
Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420
Merit: 105

View Profile
November 13, 2017, 10:19:26 AM

Ico saçmalığı demek yanlış icolar olmasa başka nerden bulacaktık böyle şeyleri

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
social1178
Member
**

Activity: 112

View Profile
November 13, 2017, 10:29:25 AM

Patlamaz bence nasıl olsa çin yasakladı bunun diger ulkelerden de sınırlamalar getirilerek ico lar daha iyi bir yola girecektir
kimimben
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
November 13, 2017, 10:46:14 AM

piti kardeş çok güzel yazmış yukarıda az araştırın da girin icolara.burda duyulmayan birçok proje 2x 10x 20x yapan bile var ama tr forumda adı bile geçmiyor.geçenlerede bilerek yorum yapmıyor heralde millet.piti bi konu açta herkes kıyıda köşede kalmış icoları görsün amk.merak etme satacak çok adam bulursun yine elindekileri.aktif adamsın forumda bi faydan dokunsun  Cheesy
mehmet312
Full Member

Activity: 378

View Profile
November 13, 2017, 06:31:42 PM

İcoları saçmalık haline getiren de insnların aç gözlülüğü oldu, çoğu projenin hayata geçmesinde rol oynuyor ama birçok projede milletin para kaldırıp bir halt yapmadığı copluk projelere donuyor. Amacına uygun kullanılsa icolar bu piyasa için gerekli ve olmalı.
usmanaga
Full Member

Activity: 168

View Profile
November 13, 2017, 06:34:07 PM

İcoları saçmalık haline getiren de insnların aç gözlülüğü oldu, çoğu projenin hayata geçmesinde rol oynuyor ama birçok projede milletin para kaldırıp bir halt yapmadığı copluk projelere donuyor. Amacına uygun kullanılsa icolar bu piyasa için gerekli ve olmalı.
Gerçek hayattada öyle değil mi hocam? Hibeleri alıp bi halt yapmadan şirket açıyorlar sonrada batıyorlar. Bi kaç tanesi tutuyor. İcolarda öyle.

The Management
Full Member

View Profile
November 13, 2017, 07:22:01 PM

genelde sorun cafcaflı gözüken her icoya aldanıp yatırım yapan kullanıcılar oluyor. Adam sırf burda konusunu gördüğü için yatırım yaptım diyor yorumları bile okumadan  Smiley
freeyourmind
Sr. Member

Activity: 364

View Profile
November 13, 2017, 07:38:49 PM

Bu piyasa patlamaz ama bu icolar ciddi anlamda sıkıntı çıkartacak birgün. Çoğu beş para etmez, işe yaramaz projeler. Sırf insanlar bir kaç kat daha fazla kazanmak için icolara rağbet gösteriyor ve çoğu da avucunu yalıyor. Ama bu gidişle insanlar yatırım yapmaktan korkacak ve o zaman gerçek projeler ortaya çıkmaya başlayacak ama bu seferde insanlar önceki deneyimlerinden ötürü çekimser kalacaklar ve bir çok kayda değer proje yok olup gidecek.
canerk63
Newbie
*

Activity: 18

View Profile
November 14, 2017, 12:53:58 AM

diyelim ki ben bir ico oluşturdum ve belli bir miktar etheri adresimde topladım. bunun karşılığı insanlara x miktar token verdim. etherdeltada listelenen bu fiyatlar neye göre belirleniyor. yani ben etherlerimi bozsam o fiyat devam eder mi? etherleri garantör olarak bırakmak zorunda mısın sistem nasıl dönüyor bilen varsa sevinirin
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
November 14, 2017, 01:20:26 AM

Bence piyasa patlamaz, saçma alt yapılı ico lar patlar. Yada adam akıllı projelere yönelir ciddi işler yaparlar. Kimse parasının ziyan olmasını istemez. Hatta bu durumda piyasa daha da güçlenebilir.
tfntvl
Member
**

Activity: 252

View Profile
November 14, 2017, 01:45:50 AM

icolara yatırım kişiler ya köküne kadar araştırıyor yada güvendikleri insanlardan tio alıyorlar.
amaç piyasayı düzeltmekse girilen icoların çok iyi araştırılması gerek.
amaç kar etmekse bu konular hakkında bilgisi olmayanların zaten icolara bulaşması hata olur
nalpagutt
Sr. Member

Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
November 14, 2017, 02:18:18 AM

ICO Olmadan kripto olmaz hocam,yeni projeler belki btc nin yerini alacak projeler buralardan çıkacak . 3 4 yıl sonra çok farklı şeyler görebiliriz .

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
muratos
Member
**

Activity: 202

View Profile
November 15, 2017, 05:48:42 AM

katılıyorum. sabah erken kalkan ico açıyor. bu işler zaten teknik olarak da iyice kolaylaştı . artık hazır komple token basıp yönetebileceğiniz platformlar da oluştu. isteyen istediği coini çıkarabilir. Eli yüzü düzgün bir websitesi, kopya whitepaper, yalandan team fotoları ile para toplayıp kaçacak çoğu.

belki 50 ico'dan 1'i uzun vadede kazandırabilir ve gerçekten işe yarar rekabetçi birşey çıkabilir. Diğerleri hemen borsalarda dumplanıyor zaten.
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770

View Profile
November 15, 2017, 05:59:33 AM

Icolar olacaktır ve muhtemelen de olmak zorunda gibi bişey aslında. Kripto dünyasına adım atar atmaz aldığınız riskten daha az risk barındırıyor bence icolar. ama seçmeyi bilene tabiki Smiley
ico seçimi yaparken kullandığınız kriterler çok önemli Smiley ekibi araştırdınız mı , projenin amacı nedir , muadili bir proje varmı varsa ne halt etmiş şimdiye kadar vs vs bir sürü katman var.
Yoksa ağzı olan konuşur tabi yok ico şöyle yok ico böyle Smiley
xumit
Full Member

Activity: 406

View Profile
November 15, 2017, 10:15:03 AM

En son changeye gırdım ıco bıtmeden hesapladım stacklerımı 200 dolar almam gerekırken minimum, ben 16 dolar aldım ,benım 2 katım stacklı adam full memer dıye 340 dolar aldı pekı burdakı adalete ne dıyorsunuz
pitipawn
Full Member

Merit: 578

kedim çilek şeker çiçek !

View Profile
November 15, 2017, 10:16:43 AM

En son changeye gırdım ıco bıtmeden hesapladım stacklerımı 200 dolar almam gerekırken minimum, ben 16 dolar aldım ,benım 2 katım stacklı adam full memer dıye 340 dolar aldı pekı burdakı adalete ne dıyorsunuz

demedin mi -siz ne ayaksınız lan?- diye ?

açaydın başlığı globalde translate falan yardıraydın adamlara yiğidim

DarkXen
Sr. Member

Merit: 261

View Profile
November 15, 2017, 11:55:53 AM

Anladığım kadarıyla  Bitcointalk rank ı yüzünden bu şekilde almışsın sen de bunu söylüyorsun. Bitcointalk Rank ı önemli bountyler de o yüzden insanlar burda hem post hem zaman kasıyorlar. Sen birde hero ları yada legendary leri görsen o zaman Smiley . Önce girenin devamlı bir avantajı oluyor şimdi düşünüyorum da forumda bu kadar multi olduktan sonra da hemen hemen her rütbenin getirisi düştü. Eskiden daha az insan daha az rütbeye daha fazla stake kasabiliyor muş.
rdy
Member
**

Activity: 70

View Profile
November 15, 2017, 02:21:21 PM

Kickico tarzı 2-3 global marka ile sanırım bu sorun çözülecektir. Bu arada piyasanın yayılması, bilinçlenmesi için ico'ların olması gerektiğini düşünenlerdenim.
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
November 15, 2017, 02:46:04 PM

Bence icolar olmadan bu piyasaya nakit girişi azalır bir balon olduğu doğru fakat yeni yatırımcılarda gerekli
Cixboy61
Full Member

Activity: 238
Merit: 105

View Profile
November 16, 2017, 08:50:36 AM

Sisteme gelecek yeni parayı etkilemediği sürece icoların zararlı olduğunu düşünmüyorum. Güzel projeler ile insanları Bitcoin, eth vs gibi alış veriş yapmasını sağlayarak sisteme dahil edebilir. Ama burada önemli olan doğru projeyi ve doğru dev team ekibi yakalamak. Yoksa dedikleri gibi para çöp olur gider. Hayatımda 1 kere ICO'ya katıldım ve yaklaşık %50 zarardayım. O yüzden ben şahsen uzak duruyorum.

▬▬▬▬▬▬▬     A N T E X     / // ///     MULTI-CHAIN DECENTRALIZED PROTOCOLS & SERVICES     ▬▬▬▬▬▬▬
Telegram Group     >     Facebook     |     Twitter     |     Medium     |     Whitepaper     <     Telegram Channel
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ▬▬  Powered by BOUNTY DETECTIVE  ▬▬  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
burkay
Full Member

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
November 16, 2017, 01:20:29 PM

İco işlerinin gerçekten suyunu çıkardılar artık, gerçek proje ve amaçla çıkmış olanlara sözümüz yok ama çoğu amaçsız dolandırıcılık amacı ile kurulmaya başladı, amaçsız çıkan icolar yüzünden gerçek değer kazanabilecek olanlar da zarar görmeye başladı, bu saatten sonra bir coin ico halinde yatırım yapılmaya değmez, mantıklı olan borsaya girdikten sonra, büyük şirketler çıkartırsa şayet google gibi microsoft v.b. gibi ancak o zaman ico ya yatırım yapılabilir,gerisi boş

Druvax
Full Member

View Profile
November 16, 2017, 01:27:36 PM

serbest piyasa ekonomisi boyle bir sey iste. alan memnun satan memnun. herkes risklerini bilerek alip satiyor. kazaninca guzel. kaybedince kotu olmamali bence.  ico gercegini kimse gozardi etmsin derim
GalaWan
Sr. Member

Activity: 700
Merit: 270

View Profile
November 16, 2017, 02:38:33 PM

Btc bu şekilde artmaya devam ederse zaten İco olayı bitmiş olacak zaten şu an için can çekişiyor diyebiliriz.
frtmr
Full Member

Merit: 108

View Profile WWW
November 16, 2017, 02:47:54 PM

Icolar patlar da piyasa patlamaz, seçici davrana borsalar var birde önüne geleni alan borsalar var. Hacmin büyük çoğunluğu büyük borsalar üzerinden dönüyor.
h4yfans
Full Member

View Profile
November 16, 2017, 03:04:09 PM

Her yükselişin bi düşüşü var. Bu ico yükselişi elbet bi zaman sonra patlayacak. Ürünlerini çıkaramayan bir sürü ICO olacak. Şuan bulunan ICOların %99'u patlayacak. Peki o paralar nereye gelecek? Altcoin ve BTC'ye piyasa daha da canlanacak. Düşüncem bu şekilde.
Sekon
Full Member

Activity: 490

View Profile
November 16, 2017, 03:31:24 PM

yüzde 80 i sahte ve dolandırıcı tabiki para toplayamadıklarında bountyleri 20 kat az verirler veya para toplayıp kaçarlar her yeri kapatırlar olan yatırımcılara olur ico fiyatlarının 5 kat 10 kat 20 kat aşağısında işlem görürler piyasayıdda şişirirler tabi ki .
Delinquency
Sr. Member

View Profile
December 10, 2017, 09:17:01 PM

Sana kesinlikle katılmıyorum tamam çok gereksiz ve aynı türde projelerin olduğunu biliyorum fakat bu piyasaya sürekli taze kan lazım.
Taze kan derken demek istediğim yeni fikirler yeni beyinler bu piyasayı besler
WillBeOk
Full Member

Activity: 168

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
December 10, 2017, 09:20:55 PM

Hocam dediklerinize katılıyorum. Bi kaç proje haricinde diğerlerine yatırım yapmamalı. Çoğu proje artık scam, dolancırılık için öne sürülmüş ve hiçbir gerçekciliği olmayan projeler.
Nevzat
Member
**

Activity: 97

Renewable Energy Cryptocurrency

View Profile
December 10, 2017, 09:24:14 PM

İcoların çoğunun ödeme konusunda sıkıntılı olduğunu ico tanıtım sayfalarında görebiliyorum. Önceden bu sıkıntı yokmuş sanırım eski ico sayfalarında hiç bu tür şikayetler görmedim

jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1638
Merit: 304

kycfree

View Profile
December 10, 2017, 10:21:35 PM

Gereksiz ve boş projeler yüzünden oluyor bunların hepsi. Yoksa çok güzel icolar var aslında ama  çok az sayıda bunlar iyi analiz yapmak lazım yaş tahtaya basmak istemiyorsak.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
December 10, 2017, 10:23:02 PM

Gereksiz ve boş projeler yüzünden oluyor bunların hepsi. Yoksa çok güzel icolar var aslında ama  çok az sayıda bunlar iyi analiz yapmak lazım yaş tahtaya basmak istemiyorsak.

Güzel icoların sayısı bir elin parmaklarını geçmez hocam gerçekten çoğu vur kaç yapıyor.Paraları topladıktan sonra insanları oyalamak için bir kaç göstermelik paylaşımda bulunuyorlar sadece.
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
December 10, 2017, 10:44:11 PM

Bence saçma icolar yüzünden piyasa patlamaz. Saçma icolar patlar çünkü er yada geç belki de çok geç ancak yinede sermaye dağılımı dengeye ulaşacaktır. Ulaşmasa da normal hayat gibi düşünün paranın olduğu yerde dolandırıcılarda oluyor, olacak.
Velvet78
Legendary
*

Activity: 2324
Merit: 1024

Leading Crypto Sports Betting & Casino Platform

View Profile
December 10, 2017, 10:48:44 PM

Kaliteli icolar olduğunu gözden kaçırmamak gerekiyor Ethereum,waves gibi projelerde ilk başlarda para topladılar şimdi ulaştıkları noktalar ortada yatırım yapmadan önce detaylıca titiz bir şekilde projeyi araştırmak gerekiyor sadece.

..Stake.com..   ▄████████████████████████████████████▄
   ██ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ██  ▄████▄
   ██ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀ ██████████ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀ ██  ██████
   ██ ██████████ ██      ██ ██████████ ██   ▀██▀
   ██ ██      ██ ██████  ██ ██      ██ ██    ██
   ██ ██████  ██ █████  ███ ██████  ██ ████▄ ██
   ██ █████  ███ ████  ████ █████  ███ ████████
   ██ ████  ████ ██████████ ████  ████ ████▀
   ██ ██████████ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ██████████ ██
   ██            ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀            ██ 
   ▀█████████▀ ▄████████████▄ ▀█████████▀
  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███  ██  ██  ███▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
 ██████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀█▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄██▀▀▀▀█████▀▀▀▀██▄
▄█▀       ▐█▌       ▀█▄
██         ▐█▌         ██
████▄     ▄█████▄     ▄████
████████▄███████████▄████████
███▀    █████████████    ▀███
██       ███████████       ██
▀█▄       █████████       ▄█▀
▀█▄    ▄██▀▀▀▀▀▀▀██▄  ▄▄▄█▀
▀███████         ███████▀
▀█████▄       ▄█████▀
▀▀▀███▄▄▄███▀▀▀
..PLAY NOW..
byzodiac
Full Member

View Profile
December 11, 2017, 01:05:59 AM

İcolarda saçmalık yok insanların yaklaşımında saçmalık var, her girilen bi ton para kazandırınca insanlar sabah akşam icoya girmeye başladı, projenin ne olduğuna bile bakmadan. Sonra da patladı elde şuan kaç kişi giriyor icoya kimse, araştıranlar giriyor sadece.
The Rose Rain
Full Member

View Profile
December 11, 2017, 01:19:31 AM

Kolay kolay patlamaz hocam o kadar çok parası olan insan var ki, milyar milyar dolarlar yatırıyorlar bu işlere.
Dorky
Sr. Member

Activity: 392

Best IoT Platform Based on Blockchain

View Profile
December 11, 2017, 01:23:02 AM
Last edit: December 13, 2017, 02:24:04 PM by Dorky

Biraz haklılık payı var bu başlıkta, elimizi sallasak Icoya çarpıyoruz,  fakat bu konuda yapılacak  fazla bir şey yok. Kendimiz kararımızı alarak ICO'ya giriyoruz,  sen neden icoya girmedin diyen yok kimseye. Yatırımcı seçici olduğu sürece problem yok bence, ileride çok kaliteli yeni nesil  projeler göreceğiz.

██
    ███
  █ ███
 ██ ███
 ██ ███
 ██ ███
 ██ ███
 ██ ███
 ██ ███
 █  ██

▄▄▄██████████▄▄▄
      ▄████████████████████▄
    ▄████████████████████████▄
   █████▀▀▀▀▀▀███████▀▀▀▀▀▀████
  ██████      ███████      █████
 █████████▌   ███████   █████████
▐█████████▌   ███████   █████████▌
████████                   ███████
▐███████▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄██████▌
 ██████████   ███████   █████████
  ██████▀▀▀   ███████   ▀▀▀█████
   █████      ███████      ████
    ▀████████████████████████▀
      ▀████████████████████▀
         ▀▀▀██████████▀▀▀

▄▄         ▄▄             ▄▄
▐██▌       ▐██▌           ███▌
▐██▌       ▐██▌     ▄▄▄▄▄▄███▌      ▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐██▌       ▐██▌   ▄██████████▌   ▄███████████   ▄██████████
▐█████████████▌  ███▀     ▐██▌  ▐███▀     ███  ▐███▀
▐██▌       ▐██▌ ▐██▌      ▐██▌  ███▌      ███  ███▌
▐██▌       ▐██▌  ███▄     ▐██▌  ▐███▄     ███  ▐███▄
▐██▌       ▐██▌   ▀██████████▌   ▀██████  ███   ▀██████████
▀▀         ▀▀       ▀▀▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀▀  ▀▀▀      ▀▀▀▀▀▀▀▀

██
███
███
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
 ██ 
  █

██    Whitepaper    ██
.
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
.
FacebookTwitterBitcointalk
campeck
Sr. Member

Merit: 251

View Profile
December 11, 2017, 01:10:17 PM

Bu kadar fazla ICo olunca artık saçmalıkmış gibi gözüksede serbest piyasa ve dünyada klasik yatırımların dışında yatırıma susamış büyük bir hedef kitle var.  Icolar devletler tarafından tamamen düzenlenene kadar bu şekilde devam edecek. Benim şikayetim yok doğrusu piyasaya güvenim falanda sarsılmıyor ıcolar yüzünden.
Madara1
Full Member

Activity: 457

View Profile
December 11, 2017, 01:32:40 PM

Doğruluk payı var tabi her önüne gelen İco yapıyor.hangisin sağlam yada hangisinin scam olduğunu kestirmek bazen güç oluyor. Belli bir düzenleme lazım. İcoların olması iyi bence bu ortama hareket kattığını düşünüyorum.
Hawker
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

View Profile
December 15, 2017, 02:46:57 PM

Dostum ico çılgınlığı diyorsunda 50 tane ico düzenleniyorsa 10 tanesi zar zor borsalara girebiliyor. Ayrıca yeni fikirler bu piyasaya renk getirecektir.
HiatusGG
Full Member

Activity: 504

View Profile
December 15, 2017, 03:54:35 PM

Bitcoin işlem vve teknoloji olarak çok üst bir coin yani ondan bahsediyorsun bence hiçte öle değil ICO'ların hepsini savunduğum için demiyorum daha çok işe yarayan ve yararlı coinlere yönelmek bene daha iyi olur borsa işlem gören. ETH gibi bitcoinin yerine
Puyol
Full Member

View Profile
December 15, 2017, 03:55:17 PM

O kadar çok ico varki hangi biri gerçek hangisi scam ayırt etmek çok zor ama arada düzgün projerler çıkıyor ve piyasaya yüklü miktarda para giriyor bence herşeye rağmen icolar devam etmeli
HokageNanadaime
Full Member

View Profile
December 15, 2017, 05:03:00 PM

İcolar bu piyasayı patlamaz bu piyasa İcoları patlatır, aslında çöp İcoları patlatir demek daha doğru olur, burada iş aslında bize bakıyor boş boş İcolara girmemek lazım biraz vakit ayırıp güzel İcolara yatırım yapmak diğer coinlerin de ister istemez önünü kapatır
madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
December 15, 2017, 05:52:03 PM

ICO' lar piyasayı genişletiyor. Kaliteli ve kalitesiz diye ayırmak lazım. Bir ICO' nun web sitesini inceleyiniz, fikir ne, iş ortakları kim, hangi ülkede şirket, hangi firmalar destek veriyor, ekipte kimler var ve daha önce hangi projelerde çalışmış vs. Bir sürü kriter var. Hepsine dolandırıcı demek yanlış. Normalde önce şirket kurulur, sektörde büyür sonra halka açılır. Burda halka açılım öne çekiliyor, avantaj ya da risk burda. Bence sistem iyi. Emek verilmeyen projelerin ICO' su hard cape yaklaşmaz bile.
kirkcoin
Full Member

View Profile
December 15, 2017, 06:06:17 PM

Icoları takip eden kitle zaten çok küçük bir kitle. Kripto para piyasasının hala birçok projeye ihtiyacı var bu da icolarla sağlanacak. Fikrinize katılmıyorum, dolandırılmamak sizin elinizde.

▀▄▀  T E M C O ~ Supply Chain Powered by Bitcoin Network, RSK ▀▄▀
  Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP). 
Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
bravia
Full Member

View Profile
December 15, 2017, 06:57:24 PM

ICOlar kolay kolay bitmez daha bitmeleri için çok zaman var insanlar yavaş yavaş bilinçleniyor, sağlam proje ve fikir çıktığında zaten tutuluyor çöp olacak ıcolar tutunamıyor genellikle.
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
December 15, 2017, 07:37:34 PM

- icolara katılmayın %99'u sahte veya dolandırıcılık

%99' una dolandırıcılık demek biraz düşüncesizlik olmamış mı ? Piyasaya sürülen, geçerli oranda yatırım toplayan ve projelerini geliştirmeye çalışan düzinelerce sağlam ve dürüst ekip, yada bu tip ekiplere başkanlık eden tecrübeli insan var. Hepsini bir kefeye koymanız yanlış.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
Cleverjunta
Full Member

Activity: 1017
Merit: 146

View Profile
December 15, 2017, 07:47:18 PM

icolar olmasa piyasaya sıcak para girdisi azalır talep düşer fiyatlar yavaş hareket eder diye düşünüyorum hatta 2018 de çok daha fazla ico göreceğiz diye düşünüyorum.
TrolWolf
Full Member

View Profile
December 15, 2017, 07:47:52 PM

ICOlar kolay kolay bitmez daha bitmeleri için çok zaman var insanlar yavaş yavaş bilinçleniyor, sağlam proje ve fikir çıktığında zaten tutuluyor çöp olacak ıcolar tutunamıyor genellikle.
Bence bu işin mantığında ico var insanlar fikirlerini gerçekleştirmek için imkana paraya sahip olmayabilir icolar bu piyasada herkese projesini geliştirme imkanı veriyor.

☁   Casper API   ☁

Senior Member
TrolWolf
Full Member

View Profile
December 15, 2017, 07:49:46 PM

icolar olmasa piyasaya sıcak para girdisi azalır talep düşer fiyatlar yavaş hareket eder diye düşünüyorum hatta 2018 de çok daha fazla ico göreceğiz diye düşünüyorum.
Sıcak para girdisi neden azalsın sürekli dışarıdan para girişi yapılıyor zaten bu icolarla alakalı değil.Ayrıca bir coin için icoya ihtiyaç yok ico yapmadan da coin çıkabilir fakat ozaman sadece maddi gücü yeterli olan bir kesim çıkarabilecek.

☁   Casper API   ☁

Senior Member
yenilmez86
Member
**

Activity: 1256
Merit: 43

View Profile
December 15, 2017, 07:54:08 PM

Ne kadar da araştırsanız, didik didik etseniz bile katıldığınız ico'nun dolandırıcılıktan ibaret olmayacağının, değilse bile herhangi bir borsada yer alacağının, bir süre sonra alsa bile ico fiyatının yarısından da düşük fiyatta başlamayacağının ve sonunda en iyi ihtimalle %50 zarar etmeyeceğinizin hiç bir garantisi yok. Bir nevi şans oyunu işte bana göre.
SiiGLe
Full Member

Activity: 161

ICO Live! betterbetting.org

View Profile
December 15, 2017, 08:14:06 PM

Valla yıldım desem yeri var öyle bir açıklamalar yazıp tanıtım yapıyorlar ki inanıyorum boş çıkıyor inanıyorum boş çıkıyor. Patlayınca iyice inancım kaybolacak dediğin gibi Smiley

BetterBetting          Betting Currency of the Future
TOKEN SALE  ❱❱  December 15th, 2017
██████████     FACEBOOK     |     TWITTER     |     TELEGRAM     ██████████
oinokhoe
Member
**

Activity: 140

View Profile
December 15, 2017, 08:41:13 PM

Bazı icolar gerçekten kötü ve saçma sonlanıyor fakat birçok İCO da yüzümü güldürdü. İyi araştırıp oyle katılmak gerek.
arctic circle
Member
**

View Profile
December 16, 2017, 01:06:37 PM

Icolar olmasa para nasıl akacak sisteme.  Icodan zarar eden diğer coinlere saldırır, kar eden başka Icolar yönelir. 
CoinSlayer
Member
**

Activity: 238

View Profile
December 16, 2017, 01:18:15 PM

scam icolar arttıkca bu piyasaya öle bi el atarlarki btc'yi bile ötürürler böyle bi şikayet furyası baslarda ilk türkiye yasaklar Smiley
zenfon6
Member
**

Activity: 148

View Profile WWW
December 16, 2017, 01:31:21 PM
Last edit: December 16, 2017, 01:43:24 PM by zenfon6

katıldığı 1-2 icodan ağzı yanmış gelmiş konu açmış ico saçmalıktır piyasa patlar....çok iyi icolar var çok iyi parasını katlayanlar var bunları bilmiyorsan bu da senin hatan.piyasa patlarmış ..sanki  James dimon

hidrocop
Sr. Member

Merit: 267

View Profile
December 16, 2017, 01:40:10 PM

Eskısi gibi icolar yok olanlarda forumda konu açma ıhtıyacı bile duymuyorlar bounty falan gereksiz adamlar için tezos un topladıgı para mılyar doları aştı su an ne bounty var ne baska bırsey ama hala hayat belırtısı yok, ıco falan patlamaz ıco olmasa pıyasa patlar
Kubra Dam
Sr. Member

Merit: 271

View Profile
December 16, 2017, 01:43:12 PM

Arkadaşlar ICO konseptinin patlaması falan pek mümkün değildir. Çünkü insanlar aç gözlü ve her zaman daha fazla para peşindedir. ICO'lara girenlerin %95'i sadece parasını katlama amacıyla girer, projeyle ilgili zerre fikir sahibi bile değildir.

Halbuki herkes kendi işine yarayacak, ortaya gerçek kullanışlı bir ürün sunabilen ICO'lara katılsa durum böyle olmazdı.
tendor
Full Member

View Profile
December 16, 2017, 03:37:00 PM

icolar olmasaydi bu piyasa buralara gelebilirmiydi acaba. bi de bu acidan bakin. icolar her zaman olacaktir. yanlis olan icolarin olmasi degil bilincsiz insanlarin bilincsiz yatirimlaridir.
tartibaya
Full Member

View Profile
December 16, 2017, 05:06:14 PM

Sağlam icolar devam edecekler bence. Piyasada dolandırıcılık açısından bakıyorsak normal hayatta da dünya kadar tokatçı var scam projeleri öyle değerlendirebilirsiniz.
mikewirth
Sr. Member

Activity: 532

View Profile
December 16, 2017, 05:51:01 PM

Her işte kazanç garantisi ararsak burada olmamamız gerekli, parayı bankaya faize koyalım garanti gelir var yetinirseniz tabi, bu piyasaya girmek isteyen proje ICO yapmak zorunda, yoksa o kadar parayı nereden bulacak, hadi ICO olmasın diyelim fikirler nasıl geliştirilecek, bu işler bedava olmuyor.
Pages: 1 2 3 4 5 6 [All]
  Print  

Jump to: