Bitcoin Forum
June 15, 2024, 05:46:28 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bu forumda aktif olarak Bitcoin kazanma?  (Read 658 times)
devotional (OP)
Member
**

Activity: 336
Merit: 13

View Profile
November 21, 2017, 12:21:49 PM

Bugun eksi sozlukte bitcointalk basliginda okudum. Sitedenaktif olarak, post atarak veya konu acarak zamanla btc biriktirilebiliyormus. Fakat nasil bir yol izlenecegi yazmamis.
Bu konuda bilgisi olan var mi?
A.ozcan
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
November 21, 2017, 12:36:11 PM

Merhaba
Yeni Başlayanlar & Yardım / Activity ve posts NEDİR ?
Bu başlık altında açmış olduğum konuya bakarsan sana ve yeni başlayan arkadaşlara faydası dokunacaktır.Ve küçük bir tavsiye çok ama çok oku forumdaki konuları,Saygılar..
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
November 21, 2017, 04:47:05 PM

Bugun eksi sozlukte bitcointalk basliginda okudum. Sitedenaktif olarak, post atarak veya konu acarak zamanla btc biriktirilebiliyormus. Fakat nasil bir yol izlenecegi yazmamis.

öyle post atarak sitede btc birikmiyor. onların söylemek istediği imza kampanyaları herhalde. imza kampanyalarını forumdan incelersen yeterince bilgi sahibi olursun.
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
November 21, 2017, 09:48:05 PM
Merited by devotional (1)

Özellikle ingilizce bölümündeki https://bitcointalk.org/index.php?board=159.0 bu bölümde firmalar Airdrop ya da GiveAway adı altında kendi coinlerinin bir kısmını bazen belirli şartlara bağlı (imzana birşeyi koymaları istemesi, twitter da kendileri hakkında birşey paylaşman, telegram gruplarına katılman gibi) bazen şartsız olarak dağıtıyor. Bazı kampanyalar yeni üye olan Junior Member ları kabul etmese de kabul edenlerde az değil. Bu coin ler genelde ERC-20 sistemi sayesinde Etherium Network ü üzerinde çalışan coinler yani bir MEW (yani myetherwallet cüzdani) cüzdanı alırsan bu cüzdanı onlara vererek bu coinlerin senden istediklerini yaparak bu coinlerden free olarak alabilirsin. Aldıktan sonra ister  biraz bekler yada isterse aldıktan hemen sonra etherdelta.com da yada eğer o coin başka exchangelere girmişse oralarda da satabilirsin. Tabi bu kampanyalara katılırken kendi wallet ini indirmeni isteyen coin lere dikkat etmek lazım bazıları kasıtlı içine virüs yerleştirilen ya da uzaktan bağlantıya izin veren çeşitli yazılımlar yerleştirebiliyor yada senden private key( yani senin cüzdanının ana oluşturulma şifresi olarak düşünebilirsin) girmeni isteyerek cüzdanının kontrolünü ele geçirip elindeki tüm coinleri çalabilirler yani private key i sakın ama sakın kimseyle paylaşma ne derlerse desinler. Kısaca böyle.
Veysen
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 0

View Profile
November 21, 2017, 10:07:01 PM

Özellikle ingilizce bölümündeki https://bitcointalk.org/index.php?board=159.0 bu bölümde firmalar Airdrop ya da GiveAway adı altında kendi coinlerinin bir kısmını bazen belirli şartlara bağlı (imzana birşeyi koymaları istemesi, twitter da kendileri hakkında birşey paylaşman, telegram gruplarına katılman gibi) bazen şartsız olarak dağıtıyor. Bazı kampanyalar yeni üye olan Junior Member ları kabul etmese de kabul edenlerde az değil. Bu coin ler genelde ERC-20 sistemi sayesinde Etherium Network ü üzerinde çalışan coinler yani bir MEW (yani myetherwallet cüzdani) cüzdanı alırsan bu cüzdanı onlara vererek bu coinlerin senden istediklerini yaparak bu coinlerden free olarak alabilirsin. Aldıktan sonra ister  biraz bekler yada isterse aldıktan hemen sonra etherdelta.com da yada eğer o coin başka exchangelere girmişse oralarda da satabilirsin. Tabi bu kampanyalara katılırken kendi wallet ini indirmeni isteyen coin lere dikkat etmek lazım bazıları kasıtlı içine virüs yerleştirilen ya da uzaktan bağlantıya izin veren çeşitli yazılımlar yerleştirebiliyor yada senden private key( yani senin cüzdanının ana oluşturulma şifresi olarak düşünebilirsin) girmeni isteyerek cüzdanının kontrolünü ele geçirip elindeki tüm coinleri çalabilirler yani private key i sakın ama sakın kimseyle paylaşma ne derlerse desinler. Kısaca böyle.

Siz Airdroplara katıldınız mı ve şartları biraz açar mısınız?
fitop
Full Member

Activity: 196
Merit: 102

“RepuX - Enterprise Blockchain Protocol”

View Profile
November 21, 2017, 10:20:42 PM

Hesabınız belirli bir kıdeme geldikten sorna bounty programlarına katılabilirsiniz. Katıldığınız programa göre kuralları okur haftalık gerekli post sayısını tamamlarsınız karşılığında da kampanyasına katıldığınız coinden size gönderilir sizde onları satarak btcye çevirebilirsiniz. Sanırım sözlükte bahsedilen konu bu. Airdrop nedir? Bounty nedir? Bunları araştırın.

Nboramir
Sr. Member

Activity: 538
Merit: 250

View Profile
November 23, 2017, 07:01:38 AM

Konulara spam olmayacak şekilde post atarak rank yükseltir sonra da imza kampanyalarına girersen aylık girdiğin kampanyaya göre kazanç sağlarsın.
Exael
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
November 23, 2017, 07:09:57 AM

Bu konu benimde dikkatimi çekti forumda araştırdım biraz. İmza kampanyaları var en az jr.member olduktan sonra imza alıp haftalık belli miktarda yapıcı yorum atarsan sana ödeme yapılıyor. Ama şöyle bir durum var 0.5 stake 1-2-3 stake şeklinde bahsetmişler ödemelerden tu yani bunun karşılığı nedir çözemedim bende.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
November 23, 2017, 07:10:45 AM

Bu sitede aktif olmak hemen her dönemde bir şekilde btc biriktirmeye sebep oldu. Yöntemi geçin, eğer ilginiz varsa, know-how ve konu hakkında güncel kalabilmek için burada olmak önemli. Bir de üstüne komüniteye katkıda bulunuyorsunuz.
byzodiac
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
November 23, 2017, 07:25:35 AM

İmza kampanyalarına katılabiliyorsun evet, biraz sıkıntılı olsalar da az cok bişeyler kazandırıyordur.
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
November 23, 2017, 08:02:53 AM

Bu konu benimde dikkatimi çekti forumda araştırdım biraz. İmza kampanyaları var en az jr.member olduktan sonra imza alıp haftalık belli miktarda yapıcı yorum atarsan sana ödeme yapılıyor. Ama şöyle bir durum var 0.5 stake 1-2-3 stake şeklinde bahsetmişler ödemelerden tu yani bunun karşılığı nedir çözemedim bende.

bütün katılımcıların toplam stake'si/dağıtılacak ödül =1 stake nin değeri

daha sonra kaç stake toplamışssan onu çarparsın ödülün ortaya çıkar.
Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
November 23, 2017, 10:47:13 AM

İmzalardan az çok bişeyler kazanırsın ben imzadan gelenleri satmıyorum ilerde tutar belki biri
Exael
Member
**

View Profile
November 23, 2017, 12:15:54 PM

İşte hocam o 1 stake dediği şeyin değeri ney Smiley sanırım acemiliğimden anlamıyorum dediğinizi.
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1520

View Profile
November 23, 2017, 12:29:30 PM

United Traders imza kampanyası var mesela, Legendary üyelere post başı 20 liralık BTC veriyor. Bunun yanında kendi tokenlerinden de bir miktar verecek, onu saymıyorum. Bu forumda uzun süre vakit geçirenler güzel paralar kazanabiliyor ama yeni gelenlerin her şeyi öğrenmesi birkaç aylarını alabilir.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
oguzhangazi
Member
**

Activity: 308

View Profile
November 23, 2017, 12:30:39 PM

İşte hocam o 1 stake dediği şeyin değeri ney Smiley sanırım acemiliğimden anlamıyorum dediğinizi.
Adamlar diyor ki 10 bin tane x adlı coini imza kampanyasına katılanlara dagitacaz. Uyelerin rütbeleri var yanda görmüşsündür ona göre şu rütbede olan görevi sağlarsa ona 2 stake . Daha az rütbedeki sağlarsa ona 1 stake verecem diyor (yani forumda aktif olanın haliyle rütbesi artıyor ve aldığı yüzde daha fazla oluyor) daha sonra bu stakeler toplanıyor . Diyelim ki katılanların hepsinin stake toplamis da 100 stake. 10 Bini 100 e boluyorlar. Sende kampanya boyunca 5 stake mi biriktirdin diyelim o kadar pay sana kalıyor. Durum bundan ibaret sorduğun soruyla ilgili
Exael
Member
**

View Profile
November 23, 2017, 12:47:15 PM

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Kafam çoğu şey oturmaya başladı ama ödeme konusu biraz karmaşık geldi haftalık olarak bahsediyor konularda acaba haftalık olarak mı bölüştürülüyor yoksa stake ler toplanıp kampanya bitiminde mi?
afmfk
Member
**

Activity: 271
Merit: 12

XMONETA ICO

View Profile
November 23, 2017, 01:02:39 PM

Forumda aktif kalınarak bitcoin kazanmak gibi birşey yok. İmza kampanyaları, airdrop, boundry... gibi kampanyalara katılarak ek kazanç sağlanıyor.

chickenfried12
Legendary
*

Activity: 1120
Merit: 1003

View Profile
November 23, 2017, 09:38:05 PM

Galiba senin dediğin yeri gecende duyduk ama adını sölemek istemiyorum ordada galiba yazı yazarak bilmem kaç sato alıyormuşssun ama bana biraz fake gibi geldi o yüzden bildiğimizden şaşmayalım derim
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
November 23, 2017, 09:50:58 PM

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Kafam çoğu şey oturmaya başladı ama ödeme konusu biraz karmaşık geldi haftalık olarak bahsediyor konularda acaba haftalık olarak mı bölüştürülüyor yoksa stake ler toplanıp kampanya bitiminde mi?

mesala imza kampanyasına katılanlara 1000 x coini dağıtılacak.
10 kişi katılmış
herkesin toplamda 100 stake toplamış sen ise 5 tane toplamışsın.

1 stake nin değeri = 1000/100 den 1 stake=10 Xcoin
senin 5 tane staken var 5*10=50 Xcoin.

ödüller aksi belirtilmediği müddetçe ico bittikten birkaç hafta sonra dağıtılır. 
Exael
Member
**

View Profile
November 24, 2017, 04:47:36 AM

Anladım, ilginiz için çok teşekkür ederim.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: