Bitcoin Forum
April 26, 2024, 06:15:19 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Diyanet İşlerinden Bitcoin Sorusuna Cevap  (Read 2910 times)
mesacan (OP)
Member
**

Activity: 280
Merit: 13

View Profile
November 27, 2017, 06:51:32 PM
Last edit: November 28, 2017, 08:23:01 PM by mesacan

"Şu aşamada dinen uygun değildir" denilmiş. Yetkililer yeterince araştırmamış demek ki. Belli bir elektrik ücreti karşılığında coinler üretilebiliyor. Bu haram olmamalı. Aslında yaşanan sıkıntılara da değinmişler. "pump ve dump, spekülasyonlar ve kara para aklama kısımlarının gerçeklik payı var. Fakat ben bu sistemin yetkililer tarafınca tam anlamadıklarının kanatindeyim. Belli bir zaman sonra bu sistem yerli yerine oturduğunda insanların kafasında bütün soru işaretlerinin çözüldüğü zaman bu yanlışdan döneceklerini umuyorum. Bence yapılan bu açıklama sistemin gelişmesiyle ve yaygınlaşmasıyla 1-2 sene içinde düzeltilecektir.
1714155319
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714155319
Reply with quote  #2

1714155319
Report to moderator
1714155319
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714155319
Reply with quote  #2

1714155319
Report to moderator
It is a common myth that Bitcoin is ruled by a majority of miners. This is not true. Bitcoin miners "vote" on the ordering of transactions, but that's all they do. They can't vote to change the network rules.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Abdest_tozu
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
November 27, 2017, 06:56:18 PM

bi bu eksikti

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
mesacan (OP)
Member
**

View Profile
November 27, 2017, 06:57:47 PM

Vadeli mevduat(faiz) hesabı olan bir diyanetin verdiği her fetvayı gülerek izliyorum

Diyanet'in vadeli mevduat hesabı olduğunu belgeyle ispat edermisiniz?
Night Trader A
Member
**

Activity: 406

View Profile WWW
November 27, 2017, 07:26:50 PM

Yeteri kadar bilgim yok yanlış bilgi vermekte istemem ama cevapta yazan meşru olmayan işleri normal para ile çok daha kolay bir şekilde yapıyorsun.

anarquia
Member
**

Activity: 154
Merit: 15

View Profile WWW
November 27, 2017, 07:34:05 PM

Yeteri kadar bilgim yok yanlış bilgi vermekte istemem ama cevapta yazan meşru olmayan işleri normal para ile çok daha kolay bir şekilde yapıyorsun.

Belki daha kolay olmasa da meşru olmayan işler iki türlü de yapılabilir. Devlet elle aktarılan fiziki parayı takip edebiliyor mu mesela?

Undermood
Legendary
*

Activity: 950
Merit: 1000

View Profile
November 27, 2017, 07:34:32 PM

parayı çalmadın sürece haram değildir.

╓▄▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄╖,
         ,▄██▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█▄,
        ▄████▀▀░░        ░╙▀▓███▓,
      ,███╣▒▒▒░░╓╖╖╖╖╖╖,░░░▒▒╢▓▓▓[
     ╓▓██▓▓▓███▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██▓╢▓▓▓▓
    ╖▒▓▓▓▓▓██████▀▀▀▀▀▀▀██████▓▓▓▓▒░,
   ╫▒▒▓▓▓▓▓▓▒               "▓▓▓▓▓▓  ╟
  ▐▓░░░▓▓▓▓▓▓╖              ▓▓▓▓▓▓░  ]
 ,▓▓░░░░╙▓▓▓▓▓▄           ╓▓▓▓▓▓▓`░░ ▐▓▌
 ╟▓▓▌░░░ ╙▓▓▓▓▓▓         ╓▓▓▓▓▓▓░░░░╓▓▓▓
 ╟▓▓▓▓   ░`▓▓▓▓▓▓,      ╟▓▓▓▓▓╜░░░░╓▓▓▓▓
 ╙▓▓▓▓▓,░ ░ ▓▓▓▓▓▓╖   ,▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒░╟▓▓▓▓▌
  ▓▓▓▓▓▓╖░   ╙▓▓▓▓▓▌ ╓██████▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓`
   ╙▓▓▓▓▓▌  ░░╙▓▓▓▓▓▓█████▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓
    ╙▓▓▓▓▓▓  ░░░▓▓▓▓▓▓███▓╢╣╢╢▓███▓█▀
      ▓▓▓▓▓▓@░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▀
        ▀▓▓▓▓▓▄░▒▒░▓▓▓▓▓▓██████▀▀
            ╙▀▀▀██████████▀▀▀`
InfinitusToken.io
███
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███

███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
   ███
⚑⚑ Read our Whitepaper
⚑⚑ Medium ⚑⚑ Telegram
[/ta
mesacan (OP)
Member
**

View Profile
November 27, 2017, 07:50:32 PM

Vadeli mevduat(faiz) hesabı olan bir diyanetin verdiği her fetvayı gülerek izliyorum

Ablam bankacı. Hesabı bizzat ben gördüm. Bunu belgeye dökmem sıkıntıya sokar böyle bir ortamda. Yalan söylemek için de herhangi bir nedenim yok. Bana yararı olmaz bu durumun

Şuan çok şeffaf bir durum yok. Şunu da göz önünde bulundurmak lazım. Bu sonuca varanlar bu sistemi ne kadar biliyor? Oturup uzun uzun tartışılması araştırılması gerekiyor. Bu açıklama da araştırma yapılmış fakat tam anlamıyla değil. Siz genelleme yaparak bütün fetvalar diyerek Diyanet'e saldırıyorsunuz... Bende eleştiriyorum fakat çamur atmıyorum.
anarquia
Member
**

View Profile WWW
November 27, 2017, 07:53:16 PM

Ablam bankacı. Hesabı bizzat ben gördüm. Bunu belgeye dökmem sıkıntıya sokar böyle bir ortamda. Yalan söylemek için de herhangi bir nedenim yok. Bana yararı olmaz bu durumun

Şuan çok şeffaf bir durum yok. Şunu da göz önünde bulundurmak lazım. Bu sonuca varanlar bu sistemi ne kadar biliyor? Oturup uzun uzun tartışılması araştırılması gerekiyor. Bu açıklama da araştırma yapılmış fakat tam anlamıyla değil. Siz genelleme yaparak bütün fetvalar diyerek Diyanet'e saldırıyorsunuz... Bende eleştiriyorum fakat çamur atmıyorum.

Faiz haramdır bilirsin. Burada demek istediğim böyle bir haramı işleyen kurumun söyledikleri ne kadar ciddiye alınabilir?

bulson
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

https://owloper.com

View Profile WWW
November 27, 2017, 08:02:16 PM

Beklenen açıklamada geldi. Sanal para helal mi sorusuna cevap bulundu.Evet harammış hadi şimdi bu sayfayı ve bütün snal para cüzdanları kapatın.Cüzdanlarınızda ki para birimlerini profilimdeki adreslere gönderek kurtulabilirsiniz.
kabrero
Member
**

Activity: 105

View Profile
November 27, 2017, 08:05:46 PM

daha çok kara para aklama gibi meşru olmayan işlemlerde kullanılabilirmiş. hadi ya, devletlerin parası kullanılmıyor mu? altın merkezi mi? bence tam tersine kripto paraların izi daha kolay takip edilebilir. yeter ki istensin ve altyapısı oluşturulsun. tedbirli bir şekilde teşvik edileceğine köstek olunuyor. milyarlarca dolarlık piyasası var, rüzgara karşı direnmek ne oluyor?
mesacan (OP)
Member
**

View Profile
November 27, 2017, 08:15:53 PM

Faiz haramdır bilirsin. Burada demek istediğim böyle bir haramı işleyen kurumun söyledikleri ne kadar ciddiye alınabilir?
[/quote]

Ben diyanetin vadeli hesabı olduğuna inanmıyorum kardeşim eğer böyle bir şey olsaydı İslam düşmanı bazı gazeteciler kişiler yardımıyla diyanet'i itibarsızlaştırmak için ülkede gündem olurdu. İtibarsızlaştırmak için güzel fikir
anarquia
Member
**

View Profile WWW
November 27, 2017, 08:18:27 PM

Ben diyanetin vadeli hesabı olduğuna inanmıyorum kardeşim eğer böyle bir şey olsaydı İslam düşmanı bazı gazeteciler kişiler yardımıyla diyanet'i itibarsızlaştırmak için ülkede gündem olurdu. İtibarsızlaştırmak için güzel fikir fatih portakala duyurulur.
[/quote]

Peki ala inanmayabilirsin. Inandirma endişem de yok zaten. Herkes kendi hayatını yaşar. Herkes kendi gözüyle gördüğüne inanır

adamin1i
Member
**

Activity: 539
Merit: 20

View Profile
November 27, 2017, 08:25:28 PM

bankada vadeli hesap olmasına gerek yok faiz sistemi ile çalışan herhangi bir bankada hesabı olması yeter nasıl ki içki satıyor diye bir marketten alışveriş yapılmıyorsa bankadan da işlem yapmayacaksın. he tabi bazı bankalarda faiz değil katkı payı var tabi yersen Smiley
Calligiato
Member
**

Activity: 137

View Profile WWW
November 27, 2017, 08:53:33 PM

Neye göre kanaat getirdiler acaba ? Ona bakarsanız altın alıyorsunuz ve paranız tl bazında değerleniyor. Burada da emeksiz bir kazanç konusu. Bu mantıkla tüm kur karları haram sayılabilir.
Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
November 27, 2017, 09:07:24 PM

Diyanet ya da dinciler hayatın her anına yorum yapma hakkını tam olarak nereden buluyor? Her şeyi bunlar mı soracağız? Neden açıklama yapma gereği duyuyorlar hatta karımızı nasıl döveceğimize kadar şekilen anlatanlar var.
mesacan (OP)
Member
**

View Profile
November 27, 2017, 09:25:50 PM

Diyanet ya da dinciler hayatın her anına yorum yapma hakkını tam olarak nereden buluyor? Her şeyi bunlar mı soracağız? Neden açıklama yapma gereği duyuyorlar hatta karımızı nasıl döveceğimize kadar şekilen anlatanlar var.

Birader emretmiyorlar, müslümanlara ithafen sorulan soruya cevap verilmiş. Uyarsın uymassın özgürsün.
mesacan (OP)
Member
**

View Profile
November 27, 2017, 09:28:07 PM

Konu başlığı yanlış anlaşılmaya yol açtığı için düzeltildi.
mick42
Member
**

Activity: 182

View Profile
November 27, 2017, 10:54:19 PM

diyanetin din işleri dışında ciddi bilgi gerektiren konularda verdiği fetvaları çok saçma buluyorum,zaten bu fetvalar bu kurumun yüzdeyüz doğruluğuna inananları bağlar,bu teknolojiyi yakalayamamış olduklarını düşünüyorum,ilerki zamanlarda yorumu değişmese dahi çokta sıkıntı değil benim için.
eskimetalci
Newbie
*

Activity: 16
Merit: 0

View Profile
November 27, 2017, 11:01:44 PM

ahahahahahahah

İktisadi bilgisi olmadan bu kadar oluyor heralde. Kısmi rezerv bankacılığından bihaber bunlar sanırım. paranın borca karşılık olacağı helal, merkez bankasının faizli repo ihalesi ile dağıttığı tl'ler helal, bitcoin mi haram. Bırakın bu mallara inanan inansın. Bize  daha fazla bitcoin kalır. nasıl olsa bir gün anlayacaklar.
erikliwater
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

The future is your Genome

View Profile
November 28, 2017, 03:20:51 AM

Devletin görüşünü ben daha çok merak ediyorum bu konu hakkında,Diyanet kendi açısından bir cevap vermiş çok eleştirmemek lazım burdan müslüman kardeşlerime sesleniyorum.Elinizdeki bitcoinleri ucuza alabilirim daha fazla günaha girmeyin.

Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: