Bitcoin Forum
May 28, 2024, 03:03:23 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Steam Bitcoin ödeme desteğini kapattı  (Read 968 times)
AvAreS (OP)
Member
**

Activity: 212
Merit: 13

View Profile
December 07, 2017, 04:35:37 AM

STEAM ''Bitcoin'i bir ödeme seçeneği olarak desteklemek tutarsız hale geldi"

Valve, bugün Bitcoin ile yapılan steam alımları için desteğini sona erdiriyor, şirket, "yüksek ücretler ve yüksek fiyat" gerekçe göstererek bugün ödeme sisteminden Bitcoini kaldırıyor.

Steam konusundaki mesajında, "Son birkaç ay içinde Bitcoin değerindeki oynaklığın arttığını ve Bitcoin ağı üzerindeki işlemlerin ücretinde önemli bir artış olduğunu gördük" dedi. "Örneğin, Bitcoin ağı tarafından müşteriye tahsil edilen işlem ücretleri, bu sene arttı ve geçen sene Bitcoin'i etkinleştirdiğimizde 0,20 $ 'a kıyasla 20 $' a yakın bir maliyet oldu. Ne yazık ki Valve, ücretin miktarı üzerinde herhangi bir kontrol sahibi değildir. Bu ücretler, Bitcoin ile ödeme yaparken oyun satın almak için yüksek maliyetlerle sonuçlanıyor. Yüksek işlem ücretleri, Bitcoin'in değeri dramatik bir şekilde düştüğünde daha da büyük sorunlara neden oluyor "dedi.

https://www.polygon.com/2017/12/6/16742622/steam-ends-support-bitcoin-volatility
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
December 07, 2017, 04:46:59 AM

Yapılması gerekeni yaptılar, biz önce transferlere çözüm getirilmeli dedikçe insanlar balon fiyattan Bitcoin satın almaya devam ediyor. Ben hala fiyatın düzeltme yapacağına inaniyorum, şu anki transfer ücretiyle neden Bitcoin kullanayımki? Swift yaparım daha iyi benim için Bitcoin cezbediciliğini kaybetti.
Segomo
Member
**

Activity: 126
Merit: 10

View Profile
December 07, 2017, 09:57:17 AM

Transfer ücretleri böyleyken zaten steamde pek bir kullanışlılığı yok. Gereksiz yere durmasın demişler. Ama altcoinler ile devam edebilirlerdi olay transfer ücretleri ise.

grkms
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 251

View Profile
December 07, 2017, 10:39:47 AM

Acaba etkiler mi diye düşünürken BTC yine aldı başını gitti . 15 K yı da devirdi. Sene sonuna kadar 20 K yı göreceğiz herhalde ..
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
December 07, 2017, 11:26:42 AM

Transfer ücretleri bu kadar yüksek olduğu sürece bu tip açıklamaları başka şirketlerden de duyabiliriz. Yapılan forkların amacı Bitcoinin işleyişinde bir fark yaratmayacaksa,amaç sadece yeni altcoin çıkarmak mıdır?
bitcointr01
Full Member

Activity: 149
Merit: 100

View Profile
December 07, 2017, 11:43:58 AM

Doğru olanı yapmışlar diye düşünüyorum, bende arada oyun oynuyorum, satın alım işlemlerimi Bitcoin ile gerçekleştiriyordum fakat en son denediğimde fee ve network fee olarak 2 ayrı fee vardı sanırsam, network fee için 9$ para istiyorlardı.
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
December 07, 2017, 03:39:48 PM

düşük bedelli alımlarda bitcoin kullanmak zaten mantıksızlık. şu anda tek faydası 5bin dolar falan göndereceksin abd ye işte ozaman daha uygun bir fee ödemiş oluyorsun. daha kullanışlı oluyor.

posetcayIII
Jr. Member
*

Activity: 32
Merit: 1

View Profile
December 07, 2017, 06:13:06 PM

Yerinde karar vermişler diye düşünüyorum.
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
December 07, 2017, 06:22:14 PM

Sadece konu başlığını gördüğümde biraz şaşırmıştım ama içeriğini okuyunca Steam'a hak verdim. Yanlış yapmışlar diyemeyiz, bu aralar kullanışlı bir ödeme şekli olmadığını özellikle son zamanlardaki grafiğiyle gösterdi Bitcoin

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
December 07, 2017, 07:03:21 PM

kullanılmayan bir sistemi kaldırmanın bitcoin için pek bir zararı olmaz. ödeme olarak da bir kere bitcoini kabul etti o görüşü gösterdi. bundan sonra da başka bir altcoin kesinlikle sisteme dahil edilir.
blablablabla
Member
**

Activity: 154
Merit: 10

View Profile WWW
December 07, 2017, 08:31:00 PM

Steam dünyanın en büyük oyun platformlarından biridir. Volatilete ve yüksek komisyon bu kararı aldırdı. Yalnız şartlar değişirse Steam Valve ödeme desteğini tekrar devreye sokacak
thebitstreet
Hero Member

Activity: 510
Merit: 500

View Profile
December 07, 2017, 08:49:13 PM

Bitcoin'i fiyat yükselmesinden dolayı duyup hiçbir bilgisi olmadan atlayan kişilerin ve yeni yetmelerin haberi yok fakat 1 yıl öncesine göre devasa bir fark var. Bitcoin ne olacaktı ? Sokakta bile işlem görecekti, sokaktaki seyyar yemek satıcısından yiyeceğimizi aldıktan sonra qr kodu okutup ödeme yapacaktık değil mi? Ne oldu; transfer ücretleri alacağımız hamburgeri 3 e katladı, onayın gelmesi saatler sürdü. Tüm efektif özelliklerini kaybetti.

Yukarıda çok hak verdiğim bir yorum var; "Swift yaparım daha iyi" aynen öyle. Western Union'un insanları nasıl soyduğundan bahsediyorduk e bitcoin'in farkı kalmadı ki? Steam hadi ether ile ödeme kabul etsin; daha bu koin -ki bitcoin'den çok daha gelişmiş olduğunu söyleriz- saçma sapan bir oyun yüzünden blockchain'i çöktü, işlemler gün gecikti. Bunun da imkanı yok.

İnsanların bu devasa fiyat artışlarını fırsat görüp paralarını bitcoin'e ethereum'a yatırması böyle saçmalıkları beraberinde getirdi.
borjn
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
December 07, 2017, 09:03:52 PM

Bence mantıklı olmuş düşünsenize bir oyun aldınız ve beğenmediğinizi varsayalım oyunu iade etme süresnde  bitcoin arttı ve siz 50 dolar verdiniz ama gelen 75 dolar oldu saçma olur yani ayrıca ödeme için yeterli hızlılık yok feeler yüksek vs vs.
aleya yavuze
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
December 07, 2017, 09:33:04 PM

Mevcut sistemi düşünürsek Bitcoin ödemesini kaldırarak doğru bir hamle yapmışlar umarım uygun ortam oluştuğunda yeniden Bitcoin ile ödeme almaya başlarlar.

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
Arksun
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 250

View Profile
December 07, 2017, 09:42:01 PM

Bitcoin'in bugün geldiği fiyatı görünce artık balon diyenlere hak vermiyor değilim. Gerçekten de bu kadarı çok anormal olmaya başladı. Ödeme yöntemi olarak kullanımına gelince, bunun henüz pratik ve verimli bir yöntem olmadığı ortada. Adamlar doğru yapmış.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
Umbrella Holdings
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
December 07, 2017, 10:26:46 PM

Steam şu durumda en iyisini yapmış, akıl var mantık  var bu kadar aşırı oynak bir parayı ödeme olarak kabul etmek gerçekten cesaret ister,  Biz bitcoin sokağa inecek derken, kullananlar da kaldırıyor bitcoini bu hale getirenler düşünsün şimdi.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
coinpool_de
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 250

View Profile
December 07, 2017, 10:35:28 PM

Bitcoinin güncel fiyatı sistematik ve sağlam bir şekilde sindire sindire bu seviyeye ulaşsaydı şu an ne insanlarda ne de firmalarda milyonlarca soru işaretleri olmayacaktı. Bu dengesizlik olduğu müddetçe Btc'nin ödeme yöntemi olarak kullanılması imkansız maalesef.
carlzec
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
December 07, 2017, 11:19:48 PM

Eskiden olumsuz bu tip haberde aşağı yönlü bir hareket olurdu umurda olmadı bitcoinin. Sanki gizli bir el fiyatı sürekli pumpluyor bu kadar artış normalin çok ötesinde artık.
lulumiya
Full Member

Activity: 686
Merit: 104

View Profile
December 08, 2017, 01:10:57 AM

Yapılması gerekeni yaptılar, biz önce transferlere çözüm getirilmeli dedikçe insanlar balon fiyattan Bitcoin satın almaya devam ediyor. Ben hala fiyatın düzeltme yapacağına inaniyorum, şu anki transfer ücretiyle neden Bitcoin kullanayımki? Swift yaparım daha iyi benim için Bitcoin cezbediciliğini kaybetti.

şaka yapıyorsun sanırım? senin gibi deneyimli biri nasıl böyle yorumlamış ilginç. artık bitcoini günlük alışverişten zaten çoğu yer kaldırıyor. bitcoin altın gibi bir şeye dönüyor. günlük ufak alışverişler için alternatif coinler geçecek. bitcoin birikimi tutacağımız ana liman olacak. fee ye önlem falan da alınmaz bu saatten sonra.

btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
December 08, 2017, 01:52:49 AM

şaka yapıyorsun sanırım? senin gibi deneyimli biri nasıl böyle yorumlamış ilginç. artık bitcoini günlük alışverişten zaten çoğu yer kaldırıyor. bitcoin altın gibi bir şeye dönüyor. günlük ufak alışverişler için alternatif coinler geçecek. bitcoin birikimi tutacağımız ana liman olacak. fee ye önlem falan da alınmaz bu saatten sonra.

bahsedilen cazibe normal paranın yerine geçme fikri.
ne yapıp ettiler sonunda btc türevleri normal para yerine yatırım aracı olma yoluna geçtiler artık sokakta görmeyeceğiz sadece cüzdanlarda ve borsa türevlerinin elinde kalacak kapitalizmin klasik bir metası olarak varlığını sürdürecek.
belki satoshinin hayali bu şekilde değildi ama aşırı değerlendirerek projeyi balonlaştırdılar.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: