Bitcoin Forum
June 21, 2024, 08:55:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Türk Telekom Yine Saçma Sapan İşler Yapıyor....  (Read 397 times)
igotek (OP)
Hero Member

Activity: 2072
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
December 08, 2017, 07:41:46 PM

https://kurumsal.turktelekom.com.tr/internet/destek/bize-ulasin/Sayfalar/Ister-Yaz.aspx

Yukarıdaki adreste bulunan formu doldurup gönder butonuna tıkladığımızda HATA OLUŞTU uyarısı ile karşılaşıyoruz.

444 0 375 nuamraısnı arayıp sorunumuzu söyledikten sonra yaklaşık olarak 10-20 dakika teleofnda beklettikten sonra hat kapanıyor.

Türk Telekom Online İşlemler sayfasına girmeye çalıştığınızda "Hatalı bilgi girdiniz. Lütfen kontrol ederek tekrar deneyiniz." şeklinde uyarı veriyor.
Acaba şifremi mi unuttum diyerek yeni şifre isteyince email adresinize şifre yenileyeceğiniz bir link geliyor. Linke tıklayıp şifre girince "Son kullandığınzı şifreyi kullanamazsınız diyor.
Farklı şifre girince sayfada sanki hiçbir butona tıklamamışsınız gibi öylece kalıyor. Bir değişiklik olmuyor ama email adresine şifrenizi başarıyla değiştirdiniz şeklinde email geliyor.
Yeni şifre ile de sisteme girilmiyor.

AppSote'dan indirdiğimiz Türk Telekom'un kendisine ait uygulamaya şifremiz ile giriş yapınca hizmet numaramızı göreibliyoruz ancak başka herhangi bir işlem yapmaya çalışınca hata oluştu diye bilgi çıkıyor.
Hiçbir işlem yapılamıyor.

Şimdi soruyorum koskaca Türk Telekom bu kadar beceriksiz mi ?
Size ulaşabileceğimiz hiçbir kanal yok. Bu kadar gerzekçe bir çalışma mantığı olur mu ?

02 Aralık 2017 tarihinde gelen Türk Telekom Fiber Optik İnternet saha görevlileri yandaki işyerine telefon hattı bağlarken bana ait işyerinin internetini bozduktan sonra gitti.
Cumartesi olduğu için bir daha kimse de gelip bakmadı bile. Pazartesi günü gelip bakacaklarmış. Siz misiniz benim itnernetimi bozan ?
Fiber Optik kutuyu açtım ve herkesin internet kablosunu çekip birbiriyle yer değiştirdim. Sonuç: Kimsenin interneti çalışmıyor.

04 Aralık 2017 tarihinde gelip bütün binanın internet ve telefon hatlarını düzeltip gittiler.
Bu arada bilmeyenler için ek bilgi: Fiber optik alt yapı olup da telefon hattı olmayan yerlerde fiber modem üzerinden telefon hattı veriliyor.
Aynı akşam benim internet tekrar gitti. Müşteri hizmetleri ısrarla sorun olmadığını söylüyor ama modeme bağlantı gelmiyor.
Gelip bakın dedim arıza kaydı açtırdım. Salı günü gelen giden olmadı. Çarşamba günü de gelen giden olmayınca bütün binanın hatlarını tekrar bozdum.
Perşembe günü seve seve geldiler. Bir kişi için arıza gelmeyen ekip bütün bina arayınca geliyor. Yıllardır tecrübe ile sabit bir durumdur. Sizde uygulayın.

Binada 24 portlu tesisat var ve 18 daire var. Türk telekom'daki geri zekalı çalışanlar işyerlerinden başlayıp sıralandırma yapacağı yerde dairelerden başlayarak sıralandırma yapmışlar.
Bana internet bağlarken de daire 1 diye bağlantı girdiler. Ancak daire sıralandırmalarını yaparken hata yaptıkalrını bilmeden bunu yapmışlar.
Diğer işyeri de telefon aldığında ona da tutup daire 1 diye numaralandırma yapmışlar ve işte tam da burda salaklıkları ortaya çıkıyor.
Bu işyerine telefon bağlanınca aynı daire no üzerinden işlem yapıldığı için benim modemime ait bağlantı boşa düşüyormuş.
Şimdi düzeltseler bile yeniden bağlantı gidermiş. Çaresi ise nakil isteyerek daire 1 den daire 2 ye geçmekmiş.
İyi de Daire 1 de zaten bağlantı varsa sen niye benim bağlantımı bozup başka bağlantı yapıyorsun ?
Yanlış işlem yapılmış diyerek sonradan yapılan işlemin düzeltilmesini istesen ! Bu kadar da salak olunur mu ?
Sen zaten düzgün çalışan sistemi neden bozuyorsun ?

Küfürler saydırarak gidip nakil istedik, durumu anlattık. Saha görevlisini de arayıp bilgi aldılar.
Geri geldik işyerine. Nakil olduğu için yeni modem verildi ve diğer modemi götürp teslim edersiniz denildi ki diğer modemde hiçbir sorun yok.
Ha bi de bu işlem için 24 TL nakil ücreti ödeyecekmişim !!!! Ağza alınmayacak küfürleri sıralıyorum !
Çünkü haksız olan onlar olduğu halde ve günlerce internetsiz kaldığımız halde hem kullanmadığımzı günler için para ödeyeceğiz hemde nakil olmadığı halde nakil oldu gibi gösterilerek nakil parası isteniyor.

Bu sorunu anlatacak karşımızda muhatap yoktur. Türk Telekom kanalları yukarıda belirttiğim gibi ulaşılamaz durumda.
Ulaşılan müşteri temsilcileri ise sizi bir şekidle oyalayıp hattı kapatıyorlar.
Bir daha böyle bir sorun olması ndikkat edin diyoruz ama olabilir, olursa gelin hemen yardıcmı oluruz diye cevap veriyorlar. Bir daha nakil ücreti geçirecek ş..siz.ler.

sikayetvar a yazdık bakalım arayacaklar mı ?

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
exfilesx
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
December 08, 2017, 08:01:57 PM

Türk telekom pişmanlıktır uzak duruyorum.
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
December 08, 2017, 08:09:32 PM

Elimde olsa bir dakika şunlarla iş yapmam ama alternatifim yok. Geçen hafta tarife fiyatından 40 lira fazla fatura gönderdiler, iki ay didindim telafisini sağlamaları için. Kendimi karşısında çaresiz hissettiğim tek kurum şu lanet olası Türk Telekom diyebilirim, Allahlarından bulsunlar

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
December 08, 2017, 08:15:08 PM

Akliniz varsa uzak durun Turk telekomdan. Avea var mis gibi netide hizli paketlerde gayet uygun 😊
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
December 08, 2017, 08:26:05 PM

sadece Türk Telekom değil Türkcell süper online de aynı şekilde. beni bıktırmıştı o türkcell en sonunda kavga dögüş kapattırmıştım internetimi.

tutturmuşlar bir arıza kaydı 72 saat içinde çözülecekmiş lan kablonette bi arıza oluyor adamları arıyorum 2 saat içinde gelip hallediyorlar. hem daha ucuz hem daha garantili.

akk yı dolduruyorum. normalde hızım 8mbite düşmesi gerekirken öğlen ve akşam saatleri 8 mbit gece tekrar 24 mbite çekiyorlar. ha bu kampanya falan değil kampanyam düz en ucuz 24 mbitlik kampanya.

igotek (OP)
Hero Member

Activity: 2072
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
December 08, 2017, 08:49:28 PM

Başka fiber internet alternatifi yoktur. Sadece kendi tekelinde bulunduğum bölgede.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1652
Merit: 629

View Profile
December 08, 2017, 08:53:52 PM

Ne zaman doğru iş yaptılar ki bu sefer düzgün yapsınlar? Smiley
Bounty Picker
Member
**

Activity: 98

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
December 08, 2017, 10:09:36 PM

Haziran ayında son 6 aydır dondurdugum ve sözleşme gereği daha fazla donduramayacagim internet hattımı yeni taşıdığım ikamet adresine taşımak için telefonla müşteri hizmetleri ile görüşerek adresim hakkında bilgi aldım, yeni ikametim kırsal bölge olduğu için internet altyapısı yoktur diye düşünerek iptal ettiririm dedim ama müşteri hizmetleri bana 8mb e kadar internet verebiliriz diyerek nakil işlemlerini başlattı. İki gün sonra bulunduğum ilçedeki ttnet ekibi telefonumdan beni arayarak ikametime alt yapı yetersizliğinden hat bağlamayacagini, en yakın ttnet müdürlüğü binasına giderek alt yapı yetersizliğinden dolayı teknik iptal talebinde bulunmam gerektiğini kendilerinin de bu durumu rapor olarak sistemden gonderecekerlerini belirtmeleri üzerine ttnet müdürlüğüne giderek durumu anlattım, müdürlükte yaşadığım saçma sapan diyaloglari yazmak bile istemiyorum, ordan oraya yonledirilip en yine ilk geldiğim yere yönlendirilince bağırıp çağırdım, güvenlik arkadaş geldi biraz sakinleştirdi felan sonra işlemi yaptık herneyse, dediler bana işlem talebini aldık size sms ya da çağrıyla bilgi veririz ama sonra ikamet belgenizle tekrar gelip onaylatin gibisinden birşeyler. İki ay geçti arayan soran mesaj atan yok. İkamet aldım gittim, işlem yapan beni tanıdı (bağırıp çağırdık ya), ikamet belgesini verdim sisteme girdi felan, fatura çıkarsa gelirsiniz kullanılmayan hizmet düşümü gerçekleştiririz dediler iyi dedim. O ara ilk nakil talebinden sonra sms ile aylık fatura gelmeye başlamışti tabi, her ay geliyor bem internet kullanmıyorum hizmet yok bağlantı yok, iptal talebim var, evrakları vermişim hala fatura kesiliyor. Kasım ayında mesaj geldi 280tl küsür borcunuz vardır ödememeniz durumunda yasal işlem başlatılacaktır diye. Başka bir ilde tekrar müdürlüğe gittim durumu anlattım böyle böyle diye, başvurunuzu aldım ilk başvuru yaptığınız müdürlükten rapor istedim belirttiğiniz gibiyse düşüm yapılacaktır ama ufak bir ödeme çıkabilir 10-15 tl gibi dedi, iyi dedim artık kurtulayım da sizden, bana sms ya da çağrı ile bilgilendirme yapılır mı dedim evet dedi çıktım oradan. 15 gün sonra sms geldi şikayetiniz işleme alınmıştır.... bildirim numarasıyla takip edebilirsiniz diye. Bir kaç gün sonra online işlemlere girip durumuna bakayım dedim tam olarak sizin yaşadıklarınız aynısını yaşadım. Sinirlendim bıraktım uğraşmayı, bi 15 gun sonra da sonucu yazarlar herhalde diyorum. Bakalım ne sonuç çıkaracaklar. Bundan sonra ttnete tövbe.

Enflow
Member
**

Activity: 139

View Profile
December 08, 2017, 10:52:26 PM

durumu bildir hocam bende bi konu açim şikayervar'a
kaç aydır net kötü arıyorum hep aynı şeyleri söyleyip işin içinden çıkıyolar
erifubirugen
Member
**

Activity: 350

View Profile
December 09, 2017, 04:13:32 AM

Türk Telekom istenildiğinde üyelerine yardımcı olmamak için 40 dereden su getiren iğrenç bir kuruluş! 40 tl aylık sınırsız diye bas bas reklam basarlar TV'de, bi gelir fatura 85 tl, zaten ayın son 10 günü hızı kota aşımı olduğu için 0'lara düşürülmüştür. Hem kullanama hem fazla para öde! Daha 2 gece önceki sinirim yine aklıma geldi cinlerim tepeme çıktı amk! 15 dk kadar bekledim ve hat kapandı bir anda. Tekrar aradım dalga geçer gibi konuştular, birazdan gelir internetiniz diyerek.. Sabaha kadar da gelmedi.. Gerçekten bizi koyun gibi gütmeye çalışıyorlar ve yapabileceğimiz pek de birşey yok aslına bakarsanız..
mmmtr
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
December 12, 2017, 05:41:18 PM

Ttnetten uzaklaşma zamanı geldi Cheesy Türknet gibi başka internet sağlayıcılarına yönelicem.
bitcoinsay
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 255

Presale starts on 28th of April!

View Profile
December 12, 2017, 05:44:01 PM

Turknet in hızı gayet iyi kopma sorunuda olmuyor . Aynı altyapıyı kullanıyorlar ama çok daha kaliteli olması çok ilginç

▄▄███████▄▄
▄▄██▄▄ ▀▀   ▀▀ ▄▄██▄▄
▄████████▄     ▄████████▄
███████▀▀  ▄   ▄  ▀▀███████
██████▀  ▄█████████▄  ▀██████
██████  ▄█████████████▄  ██████
█████  █████████████████  █████
██████  █████████████████  ██████
█████  ███████████████████  █████
█████  ███████████████████  █████
████  ███████████████████  ████
▀▀█▀   ▀███████████████▀   ▀█▀▀
▄      ▀█████████████▀      ▄
█▄   ▄    ▀▀▀▀▀▀▀    ▄   ▄█
▀  ████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄████  ▀
▀█████████████████▀
▀▀▀███████▀▀▀
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
               ▄▄▄
         ▄▄▄██████
   ▄▄▄███████▀████
▀█████████▀ ▄████
   ▀████▀ ▄██████
      ▀ ▄███████
        ██▀█████
        █   ▀██

▄▄▄▄
      ▄█████
      ███
    ▄▄███▄▄
    ███████
      ███
      ███
      ███
           ▄▄▄
 █▄       █████▄▀
 ███▄▄ ▄▄██████▀
  ▀█████████████
   █████████████
    ▀██████████
    ▄████████
▄▄████████▀▀

██▄     ▄██▄
 ████▄  ▄█████
 ███████████ █
 ██████████ ██
 █████████ ███
 ████▀███ ████
 ████  ▀ █████
 ▀███     ▀▀██
████
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
████
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
December 13, 2017, 07:35:53 AM

Valla şaşırmadım. Hangi işi doğru yaptılar ki bunu doğru yapsınlar. Adamlar ben tekelim diye milleti sömürüp ve hizmet vermeyip duruyorlar. Biliyorlar ki halk bunlara mecbur ve bu yüzden sistemlerini geliştirmeye gerek yok . Umarım bir an önce bizi türk telekomdan kurtaracak bir babayiğit çıkar.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
Bounty Picker
Member
**

Activity: 98

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
December 14, 2017, 08:53:40 PM

Haziran ayında son 6 aydır dondurdugum ve sözleşme gereği daha fazla donduramayacagim internet hattımı yeni taşıdığım ikamet adresine taşımak için telefonla müşteri hizmetleri ile görüşerek adresim hakkında bilgi aldım, yeni ikametim kırsal bölge olduğu için internet altyapısı yoktur diye düşünerek iptal ettiririm dedim ama müşteri hizmetleri bana 8mb e kadar internet verebiliriz diyerek nakil işlemlerini başlattı. İki gün sonra bulunduğum ilçedeki ttnet ekibi telefonumdan beni arayarak ikametime alt yapı yetersizliğinden hat bağlamayacagini, en yakın ttnet müdürlüğü binasına giderek alt yapı yetersizliğinden dolayı teknik iptal talebinde bulunmam gerektiğini kendilerinin de bu durumu rapor olarak sistemden gonderecekerlerini belirtmeleri üzerine ttnet müdürlüğüne giderek durumu anlattım, müdürlükte yaşadığım saçma sapan diyaloglari yazmak bile istemiyorum, ordan oraya yonledirilip en yine ilk geldiğim yere yönlendirilince bağırıp çağırdım, güvenlik arkadaş geldi biraz sakinleştirdi felan sonra işlemi yaptık herneyse, dediler bana işlem talebini aldık size sms ya da çağrıyla bilgi veririz ama sonra ikamet belgenizle tekrar gelip onaylatin gibisinden birşeyler. İki ay geçti arayan soran mesaj atan yok. İkamet aldım gittim, işlem yapan beni tanıdı (bağırıp çağırdık ya), ikamet belgesini verdim sisteme girdi felan, fatura çıkarsa gelirsiniz kullanılmayan hizmet düşümü gerçekleştiririz dediler iyi dedim. O ara ilk nakil talebinden sonra sms ile aylık fatura gelmeye başlamışti tabi, her ay geliyor bem internet kullanmıyorum hizmet yok bağlantı yok, iptal talebim var, evrakları vermişim hala fatura kesiliyor. Kasım ayında mesaj geldi 280tl küsür borcunuz vardır ödememeniz durumunda yasal işlem başlatılacaktır diye. Başka bir ilde tekrar müdürlüğe gittim durumu anlattım böyle böyle diye, başvurunuzu aldım ilk başvuru yaptığınız müdürlükten rapor istedim belirttiğiniz gibiyse düşüm yapılacaktır ama ufak bir ödeme çıkabilir 10-15 tl gibi dedi, iyi dedim artık kurtulayım da sizden, bana sms ya da çağrı ile bilgilendirme yapılır mı dedim evet dedi çıktım oradan. 15 gün sonra sms geldi şikayetiniz işleme alınmıştır.... bildirim numarasıyla takip edebilirsiniz diye. Bir kaç gün sonra online işlemlere girip durumuna bakayım dedim tam olarak sizin yaşadıklarınız aynısını yaşadım. Sinirlendim bıraktım uğraşmayı, bi 15 gun sonra da sonucu yazarlar herhalde diyorum. Bakalım ne sonuç çıkaracaklar. Bundan sonra ttnete tövbe.
Konuyla ilgili hala bir sonuç birdirimi müşteri hizmetleri araması gelmedi, hala daha da online işlemler sayfasına giremiyorum hata verip duruyor saçma sapan. bireysel bankacılık cep şubesinden fatura ödemelirine girerek hizmet numaramla kontrol edeyim dedim bugün ve ilgili fatura borç bulunmamaktadır diyor, daha önce toplamda 280 TL borç çıkıyordu herhalde hallettiler. bakalım önümüzdeki ay bir değişiklik olmaz ise

fa0ti2h
Member
**

Activity: 854
Merit: 20

View Profile
December 14, 2017, 10:23:19 PM

Benim anlamadığım bütün alt yapıyı bu türktelekom döşemiyormu neden kendi interneti bukadar kötü ve diğer internet sağlayıcılarından daha pahalı ve şikayetlere açık ?? yoksa yanlışmıı biliyorum tamamı aynı alt yapıyı kullanmıyormu ?=
snaper14
Member
**

Activity: 243

View Profile
December 15, 2017, 12:50:03 AM

Türk Telekom her zamanki gibi demek daha doğru.

▀▀▀▀▀▀     │      BRIDGEX NETWORK      │      LEND · BORROW · CONVERT · SEND     ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄▄▄       Whitepaper     Telegram     Twitter     Medium     Facebook     LinkedIn       ▄▄▄▄▄▄
yavuzcelik
Member
**

Activity: 168

View Profile
December 15, 2017, 01:12:35 AM

internet fiber diye satıyor hız yerlerde internet yavaşlmadan ölüyor Smiley) berbat bi hal aldı türktelekom  Embarrassed

Virtual Rehab➣➣➣ Psychological Rehabilitation for Vulnerable Populations
Tobi777
Full Member

Activity: 406
Merit: 121

View Profile
December 15, 2017, 03:27:14 AM

Türkmen candır gerisi heyecandır Smiley zaten hiçbir yerde türk telekomdan memnun bir kimseyi ne gördüm ne duydum.
impassive
Newbie
*

Activity: 13
Merit: 0

View Profile
December 15, 2017, 03:41:20 AM

Gidiyorsunuz tüketici hakları mahkemesine başvuruyorsunuz mis gibi işinizi çözüyorsunuz. Hiç uğraşmayın o lanet firmayla gidin başvurun. Onlar sizin yerinize çözüyor sonra da arayıp özür bile diliyorlar.
rafsa
Member
**

Activity: 252

View Profile
December 15, 2017, 08:24:59 AM

türk telekom ınternet abonesıyım ınternetım süreklı düşüyor arıyorum bir problem bozukuyor dıyorlar ılgı alaka sıfır..
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: