Bitcoin Forum
May 26, 2024, 09:05:55 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Kripto Paralar Bu Finansal Savaşı Ne Zaman Kazanacak?  (Read 862 times)
anarquia (OP)
Member
**

Activity: 154
Merit: 15

View Profile WWW
December 09, 2017, 07:52:20 PM
Last edit: December 09, 2017, 08:12:47 PM by anarquia

* BTC ye dolar, euro, lira vs paritesinde değil de 1 BTC=1 BTC olarak baktıgımızda
* Kanka geçen bir araba aldım baya ucuz ve temiz 0,86 BTC gibi diyaloglar duyduğumuzda..

Olayı dramatize etme gayem yok. Aramızda bende dahil birçok kişi kripto paraların gündelik hayatta yaygınlaşmasını arzu ediyor. Peki bunun için ne yapıyoruz? Birkaç yıl içinde kripto paraları gündelik hayatta kullanacağız deyip bugün BTC nin dolar paritesinde düşmesiyle BTC sini satan kişi net bir şekilde kendisiyle çelişiyor. Wall Streetteki godomanların ekmeğine yağ bal sürüyor. Bu finansal devrimin gerçekleşmesi için bir taş da sen mi koyacaksın yoksa her gün bitcoinin kağıt paralar karşısındaki durumuna bakıp "kısa süreli" kar mı kovalayacaksın?

10 bin liraya aldığın BTC nin ederi 200 bin lira olunca kağıt paraya çevirip o paraya ev alıyorsan sonra da çıkıp ileride kripto paralar gündelik hayatta kullanılacak diyorsan insanlar sana güler

Bitcoine sadece para birimi ve yatırım aracı olarak bakmayın. Çok daha uzun vadeli düşünün. Çocuğunuzu, torununuzu düşünün. Bitcoin; halkın servetinin bankalardan, devletlerden ve bu bankalarla, devletlerle çocuk oyuncağı gibi oynayan Wall Street kurtlarından bağımsız hale gelmesidir. Bunun gibi halkın kanını emen faktörlerden kurtulmak istiyorsanız uzun vadeli düşünmek zorundasınız

Daha önce açtığım şu konuyu ve konunun sonunda attıgım linkteki tweetleri de okumanızı rica ediyorum:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2551059.0

HODL!

utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
December 09, 2017, 08:00:43 PM

Ben bu savaşın çok uzun süreceğini sanmıyorum. 1-2 sene içerisinde çok şey değişecek bence. ABD aç gözlülükle ve umarsızca kendini kurtarmak için her yere her şeye saldırıyor.  Bu bir Son un başlangıcı gibi duruyor.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
Abdest_tozu
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
December 09, 2017, 09:02:47 PM

yakındığınız konu da haklısınız aslında ama bitcoini sadece elde tutarak kullanılmasını beklemekte zor bir olay sonuçta herkes elindekini maddi bir şeye dönüştürmek ister bu gayet doğal aslında bu btcnin para biriminden ziyade yatırım aracı olarak görülmesinden kaynaklanıyor bana göre

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
anarquia (OP)
Member
**

View Profile WWW
December 09, 2017, 09:07:20 PM
Last edit: December 09, 2017, 09:41:20 PM by anarquia

yakındığınız konu da haklısınız aslında ama bitcoini sadece elde tutarak kullanılmasını beklemekte zor bir olay sonuçta herkes elindekini maddi bir şeye dönüştürmek ister bu gayet doğal aslında bu btcnin para biriminden ziyade yatırım aracı olarak görülmesinden kaynaklanıyor bana göre

Maddi bir şeye dönüştürmeyi tabiki ister. Bende istiyorum. Bunu direkt btc ile yapmaya zorlamalıyız. Önce kağıt paraya çevirip sonra maddi şeye çevirmeye çalışırsak kripto para ekosistemine zarar vermiş oluruz. Kısa vadede birtakım fedakarlıklar göstermeden uzun vadede güzel sonuçlar göremeyiz

sconklin321
Sr. Member

Activity: 543
Merit: 250

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
December 10, 2017, 10:41:09 AM

Ben buna Amerika hükümetini geçtim hiçbir devletin izin vereceğini zannetmiyorum. Bitcoin eğer böyle bir ortamı sağlarsa devletlerin ciddi anlamda bir otorite problemi yaşayacağını düşünüyorum.

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
globaturcana
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
December 10, 2017, 10:51:14 AM

Kripto paralar gündelik hayatta kullanılmaya başlanabilir ama transfer hızları ve ücretleri göz önüne alındığında bitcoin için bu iş biraz zor. Başka kripto paralar kullanılabilir ama onlar da çok çeşitli olduğu için bir tanesinde anlaşmak zor.

jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
December 10, 2017, 01:05:26 PM

Ortada bir finansal savaş olduğunu düşünecek ne yaşadınız acaba? Kripto paraların altından ya da diğer madenlerden farklı bir misyonu olduğunu düşündürecek bir durumun söz konusu olduğunu sanmam. Kimin elinde en fazla altın varsa altın fiyatını belirlediği gibi kimin elinde fazla Bitcoin varsa Bitcoin fiyatını da o belirliyor. Düzen değişmedi.
wpt1wpt1
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 300

View Profile
December 10, 2017, 01:28:43 PM

Şu an bu savaşı kazanabilme ihtimalini ben büyük olasılık olarak görüyorum. Sadece devletlerin Bitcoin'e ve kripto paralara karşı olan vahşiliğini bir şekilde aşmaları gerekiyor.

THRIVE            ▄█▄
        ▄▄█████
   ▄▄██████████
 ▄███████████▀

████████▀▀▀
████▄▄  ▄▄██▄
▀████████████
  ▀█████████▀
  ▐██████▀▀
  ▐███▄▄▄▄
   ▀▀████
    █████▀▀
    ▀█
THE PREMIUM
DECENTRALIZED
AD MARKETPLACE
███████████████████████████
██████████████▀▀▀▀▀████████
████████████░░░░░░░████████
███████████░░░░▄███████████
███████████░░░░████████████
████████░░░░░░░░░░░████████
████████▄▄▄░░░░▄▄▄█████████
███████████▄▄▄▄████████████
█████░████████▀░░░░▀▀▄█████
█████░░▀▀████░░░░░░░░▄█████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░██████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░░░░░████████
████████▄░░░░░░░░▄█████████
████▄▀░░░░░░░░▄▄███████████
████▀░░▀███████████████████
████▄░░▄███████████████████
████░░░░██░░░░▀░░░░░░▀█████
████░░░░██░░░░░▄▄▄░░░░▀████
████░░░░██░░░░█████░░░░████
███████████▀▀▀▀▀███████████
███████▀▀░░░░░░░░░▀▀███████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░▀█████
████░░░░░░░░░░░░▄▄░░░░░████
███░░░░░░░░▄▄██▀██░░░░░░███
███░░░░▄███▀▀▄▄███░░░░░░███
███░░░░░░░░▄█████░░░░░░░███
████░░░░░░░█▀░▀██░░░░░░████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░░▄█████
███████▄▄░░░░░░░░░▄▄███████
███████████▄▄▄▄▄███████████
█████▄░░░░███████▀░░░▄█████
███████░░░░█████▀░░░░██████
███████░░░░░███▀░░░░░██████
███████░█░░░░█▀░▄░░░░██████
███████░██░░░░░▄█░░░░██████
███████░███░░░▄██░░░░██████
█████▀░░░▀██░▄██▀░░░░▀█████
Abdest_tozu
Member
**

Activity: 112

View Profile
December 10, 2017, 01:50:41 PM

Maddi bir şeye dönüştürmeyi tabiki ister. Bende istiyorum. Bunu direkt btc ile yapmaya zorlamalıyız. Önce kağıt paraya çevirip sonra maddi şeye çevirmeye çalışırsak kripto para ekosistemine zarar vermiş oluruz. Kısa vadede birtakım fedakarlıklar göstermeden uzun vadede güzel sonuçlar göremeyiz
aynı şeyi söylüyoruz kesinlikle bazı zorlamalar ve fedakarlıklar olmadan bitcoin asıl amacını hiçbir zaman ulaşamaz aslında burada işin büyük kısmı satış yapan insanlara kalıyor sonuçta btc kabul etmeyen bir firmadan istediğin kadar btcen olsun alışveriş yapamazsın.

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
RTE
Full Member

Activity: 294
Merit: 103

View Profile
December 10, 2017, 01:55:47 PM

Kripto olarak zaten finansal savaşlar mevcut buna en büyük örnek bankalar ve btc  belki daha başlangıç ama krito paralar bir gün bankaları tahtından etmeye çalışırsa işler karışır.

kemalkestelli
Newbie
*

Activity: 16
Merit: 0

View Profile
December 10, 2017, 08:35:01 PM

* BTC ye dolar, euro, lira vs paritesinde değil de 1 BTC=1 BTC olarak baktıgımızda
* Kanka geçen bir araba aldım baya ucuz ve temiz 0,86 BTC gibi diyaloglar duyduğumuzda..

Olayı dramatize etme gayem yok. Aramızda bende dahil birçok kişi kripto paraların gündelik hayatta yaygınlaşmasını arzu ediyor. Peki bunun için ne yapıyoruz? Birkaç yıl içinde kripto paraları gündelik hayatta kullanacağız deyip bugün BTC nin dolar paritesinde düşmesiyle BTC sini satan kişi net bir şekilde kendisiyle çelişiyor. Wall Streetteki godomanların ekmeğine yağ bal sürüyor. Bu finansal devrimin gerçekleşmesi için bir taş da sen mi koyacaksın yoksa her gün bitcoinin kağıt paralar karşısındaki durumuna bakıp "kısa süreli" kar mı kovalayacaksın?

10 bin liraya aldığın BTC nin ederi 200 bin lira olunca kağıt paraya çevirip o paraya ev alıyorsan sonra da çıkıp ileride kripto paralar gündelik hayatta kullanılacak diyorsan insanlar sana güler

Bitcoine sadece para birimi ve yatırım aracı olarak bakmayın. Çok daha uzun vadeli düşünün. Çocuğunuzu, torununuzu düşünün. Bitcoin; halkın servetinin bankalardan, devletlerden ve bu bankalarla, devletlerle çocuk oyuncağı gibi oynayan Wall Street kurtlarından bağımsız hale gelmesidir. Bunun gibi halkın kanını emen faktörlerden kurtulmak istiyorsanız uzun vadeli düşünmek zorundasınız

Daha önce açtığım şu konuyu ve konunun sonunda attıgım linkteki tweetleri de okumanızı rica ediyorum:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2551059.0

HODL!

Hocam cok yerinde bir aciklama ve uyari olmus, cok tesekkurler
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
December 10, 2017, 08:55:29 PM

Ortada Bana göre bir savaş yok. Kripto paralar yada şöyle desek bitcoin yasal olarak geçiş sağlaması bana çok zor geliyor açıkcası. Ortada ciddi derecelerde fee oranları da çabası bence.
anarquia (OP)
Member
**

View Profile WWW
December 10, 2017, 09:01:44 PM

Ortada Bana göre bir savaş yok. Kripto paralar yada şöyle desek bitcoin yasal olarak geçiş sağlaması bana çok zor geliyor açıkcası. Ortada ciddi derecelerde fee oranları da çabası bence.

O yüzden başlığa bitcoin yazmadım. kripto para yazdım. ama diğer kripto paraların geleceği bitcoinin marka bilinirliğine bağlı

jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
December 10, 2017, 10:41:25 PM

Bitcoin savaşı kazandı artık sadece lafı güzaf söylenir. Kimsenin müsadesi ile yol almadı bu sektör zaten mevcut kapital sisteme tepki temel felsefesi en azından benim anladığım budur.
boram16
Member
**

Activity: 182

View Profile
December 12, 2017, 08:57:00 PM

Er yada geç kazanacak gittikçe kulllanımı artacak alışverişte ve mağazalar da kullanımı artacak hatta indirimlerin de bitcoin cinsinden olacağına düşünüyorum

cabbarlana
Full Member

Activity: 448

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
December 13, 2017, 12:18:12 AM

Birazcık artistik bir yorum yapayım klasik ve neo klasik artık nasıl tanımlanırsa para teorilerinin sonu geliyor. Şuan teknolojik aygıtlar karşısında tek sığınak altın olarak algılanıyor dünyada benim anladığım durum bu. Yada teknolojinin bittiği yerin tek sığınağı da altın olarak kabul edilebilir. Kim kazanacak ona gelince;

Geç kalan, ne kadar geç kalırsa bence o kadar kaybetmiş demektir. Elbette sonradan toparlanabilir.

baldur odinson
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 251

View Profile
December 13, 2017, 04:25:21 PM

Kripto piyasasının finansal savaşı kazanması diye bir konu uzun süre gerçekleşmeyecek bana kalırsa, savaş tam hızıyla 2018 yılında devam edecek birlikte süreci izleyeceğiz, full paramla kriptoya yatırım yaparak  savaşta taraf olacağım.
fitop
Full Member

Activity: 196
Merit: 102

“RepuX - Enterprise Blockchain Protocol”

View Profile
December 13, 2017, 06:39:34 PM

Bitcoinin büyük yıkım olduğuna katılıyorum fakat verdiğiniz örneklerin mümkün olacağını sanmıyorum. Markete gidip bitcoinle ciklet satın alamazsınız. Bunun hiçbir zaman olacağını düşünmüyorum. Yeni çıkan altcoinler, güzel projeler insanların hayatına girebilir ve kullanılabilir fakat bitcoin bunu başaramaz.
Ha bir de yarın birgün fiyatı 50 bin dolar olduğunda şuanki rahatlık hiç birimizide olmayacak. Şuan 10-15K doları al sat yapabiliyoruz çok umursamıyoruz. Ama değeri 50K olduğu zaman kimse bu tarz riskler alamayacak...

bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
December 13, 2017, 07:03:43 PM

2017 yılında görünen  en net olay crypto para piyasasının bitcoin önerliğinde dünya ekonomisinde ve halka inme çabalarının son derece başarılı olduğu görülmüş bir çok ülkede ciddi ses getirmiştir . önümüzdeki yıl 2018 de bunun katlaya katlaya devam edeceğini bir çok ülkenin crypto para piyasası ile ilgili çalışmalarına hız verdiğini yasal düzenlemeler yapacağını net bir şewkilde söyleyebiliriz .2020 yılına girmeden sanırım artık resmen bu piyasanın yerine oturacağını söylemek zor değil.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
matrixturk
Full Member

Activity: 476

View Profile
December 13, 2017, 09:08:42 PM

Bahsettiğiniz dönüşüm fiyatların düşmesi yada yükselmesi kadar kolay değildir elbetki. Bu işin evreleri olacaktır. Blockchaini anlama, günlük yaşamda kullanım için ihtiyaçlar belirlenmesi ve çözümlerin değerlendirilmesi. Mantalite değişikliği. daha çok insanın daha akıllı telefonlar kullanması ve cüzdanların gelişimi. yani önümüzde ekonomik yada teknolojik olmaktan ziyade sosyolojik ve anlama evresi var. zamana ihtiyacımız var..
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: