Bitcoin Forum
June 23, 2024, 10:18:49 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 »  All
  Print  
Author Topic: Vergi dairesi btc transfer eden kullanıcılara tebligat gönderiyor  (Read 5999 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
boram16
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
December 12, 2017, 04:23:00 AM

Vergi alınmaya alınsın hatta biz devlete borçları da BTC ile ödeyelim ama bı vergi miktarı ne olır biraz da onu düşünmek lazom bence
Yüksek olunca bi anlamı kalmaz

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
tanatoid
Jr. Member
*

Activity: 157
Merit: 3

View Profile WWW
December 12, 2017, 09:21:08 AM

Biyerde patlayacağı belliydi, heryerde btc konuşulur oldu haberlere çıktı ee devlette para kokusunu aldı şimdi hani bana demeye başlıyor. Bir kaç arkadaş gündelik hayatta kullanalmaya başlansa diyor fakat buda şu an çok mümkün değil atıyorum bi restauranta gidip yemek yediniz ve bir kripto para birimi ile ödeme yaptınız adam bunu kullanmak için mal almak için yada devlete vergi vermek için gene tl ye çevirmessi gerekecek ve aylık 10k tl bozdurup nakite çevirdi diyelim .1 yıl sonunda benzeri bir yazı karşısına çıkacak. İşte bu yüzden hiç bir işletme bu riski almak istemez. Ne zaman devlet açıklama yapar tamam kardeşim sanal para olayına karışmıyorum ama en azından benden yetki almış Türk borsalarından çekim yapın benide ufaktan görün derse o zamn ticaret kısmı gelişir. Tabi devletimiz ufaktan beni görün demeyecek bence ötv kdv trt bandrolu ırt zırt herşeyi isteyecektir. 10 kazanandan 7 isteyecektir. Umarım bu konuda devletimiz bizi şaşırtırda bu piyasadan bizi soğutmaz.

korona ♛ CROWN YOUR LIFE! ♛ Be always in control with the Korona Coin.
teramit (OP)
Legendary
*

Activity: 1874
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
December 12, 2017, 12:59:38 PM

bu arkadas da senin gibi cok fazla arbitraj yapiyor muydu? yurtdisindan gelen giden oluyor muydu yoksa sadece btctürkte yaptigi tradelere nazaran mi bu bildirim yapildi?
konuyu yeni verilerle güncellemeni bekliyorum.
Benden aldıklarını satıyordu borsa da , müfettişe arbitraj diyerek anlatmaya çalışacak mesele anlatmak değil karşıdakinin anlaması memur tamam derse gelen bitcoinlerin maliyetini gösteren bir tablo oluşturmaya çalışacak.benim vereceğim dökümanları kullanacak . resmi ekledim bu arada.
Kazuna
Newbie
*

Activity: 41
Merit: 0

View Profile
December 12, 2017, 01:00:18 PM

Yani güzel ülkemde gün geçmiyorki ordan burdan vergi kesilmesin bi crypto dünyasına vergi yoktu. Vatandaşın 5 kuruş parasına tabikide göz dikecekler neden olmasınki
kimsesiz
Member
**

Activity: 112

View Profile
December 12, 2017, 01:12:58 PM

evet bi bu kalmıştı. şimdi bunu sağlıklı işlemesi yerine tutupta yasak koyarlarsa şaşmam.
mrproblem
Member
**

Activity: 392
Merit: 24

View Profile
December 12, 2017, 01:20:16 PM

Şahsa yönelik 15 gün içinde gitmezse 250 TL ceza kesilecek, sonra tekrar tebligat yapılacak ona da gitmezse 500 TL ceza kesilecektir.
Sonrasındaki işlemleri ben de bilmiyorum...
bulut34
Newbie
*

Activity: 9

View Profile
December 12, 2017, 01:44:38 PM

Abi yeter ya doymadılar vergiye!

Şimdi bana yurt dışından bir tanıdık bitcoin gönderdi diyelim paribu hesabıma ve arbitraj yapacağız, bu parayı nasıl yakalanmadan çekeceğiz?

Yakalanırsak arbitraj diyerek yırtar mıyız? Sonuçta tanıdığım yolladı desem bile devlet bana inanmayacak, benden şimdilik çıkan bir para olmadığı için ben nasıl anlatacağım bu olayı Grin...

Kara Paraya döner mi olay?
BLACKASUS
Sr. Member

Activity: 505
Merit: 252

View Profile
December 12, 2017, 02:04:51 PM

Buradan çıkacak sonuç çok önemli eğer ceza filan keserlerse çoğu kişi artık banka hesabına para girişi çıkışı yapmayacaktır
klavyemaus52
Full Member

Activity: 571
Merit: 113

View Profile
December 12, 2017, 02:07:47 PM

Eğer cidden doğru ise geçmiş olsun Çok yüklü bir miktar çektiyse olabilir veya başka bişey tekrardan geçmiş olsun dikkat edin böyle şeylerde hocam paçayı yırttırırsınız valla
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
December 12, 2017, 02:19:35 PM

Arkadaşın görüşmeyi yaptıktan sonra bilgilendirmeye devam etmeni bekliyorum. Böyle birşeyin olacağı belliydi. Bakalım sonuç ne olacak.

jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
December 12, 2017, 02:27:30 PM

Olacağı buydu şimdi bu borsa sitelerine para gönderenelr ya da para alanların başına gelecek sorunları sıkıntıları düşünmeli şimdi de umarım bir sorun olmaz bu konu da. Ben de bu borsalardan çokça işlem yapmıştım.
kemalkestelli
Newbie
*

Activity: 16

View Profile
December 12, 2017, 02:50:26 PM

sirket icin yapilan bir vergi incelemesi kapsaminda da cagirilmis olamaz mi arkadasiniz?
serdarkaraoglu
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
December 12, 2017, 03:01:10 PM

Benim bildiğim trade ya da exchange sistemlerinde vergi olmaz. Bunları buluşturan kişiler gelir vergisi ve kdv yi öder. BTC Turk Alım satımdan doğan gelirinin vergisini ödemiş olması yeterli.
Bu mantıkla 100 doları 5 sene once 100 TL ye alan bir adam bu sene bozdurmak ıstedıgınde aradakı fark kadar gelır elde ettıgı ıcın vergı mı kesecekler? Su anda Döviz burolarında trade edilen hangi döviz için vergi ödüyoruz?
Eron
Sr. Member

Activity: 735
Merit: 251

View Profile
December 12, 2017, 03:04:23 PM

Konu çok enteresan olmuş. Vergi Usul Kanunu'nda Bitcoinle ilgili bir yasal düzenleme yapıldı mı? Vergi oranları belirlendi mi? Ayrıca yasada tanımlanmamış bir gelir için geriye yönelik vergi alınabilirmi? Sorulması gereken çok soru var. Gelir vergisi olarak talep etseler bile bir değerin gelir vergisine tabi gelirler içinde tanımı var. Bitcoini hangi kategoride değerlendirdiler ve tebligat gönderdiler. Bu konuda resmi bir açıklama yapılması gerekir diye düşünüyorum.
crazyhashmanz
Sr. Member

Activity: 303
Merit: 250

View Profile
December 12, 2017, 03:08:01 PM

Çok dillendirdiniz bu olayı olacağı da buydu zaten, kusura bakmayında yaptıklarınız ile kendim ettim kendim bulundum konumumuza gelecke. Devlete resmen gel bizden vergi kes diye bağırdık.  Huh

THRIVE            ▄█▄
        ▄▄█████
   ▄▄██████████
 ▄███████████▀

████████▀▀▀
████▄▄  ▄▄██▄
▀████████████
  ▀█████████▀
  ▐██████▀▀
  ▐███▄▄▄▄
   ▀▀████
    █████▀▀
    ▀█
THE PREMIUM
DECENTRALIZED
AD MARKETPLACE
███████████████████████████
██████████████▀▀▀▀▀████████
████████████░░░░░░░████████
███████████░░░░▄███████████
███████████░░░░████████████
████████░░░░░░░░░░░████████
████████▄▄▄░░░░▄▄▄█████████
███████████▄▄▄▄████████████
█████░████████▀░░░░▀▀▄█████
█████░░▀▀████░░░░░░░░▄█████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░██████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░░░░░████████
████████▄░░░░░░░░▄█████████
████▄▀░░░░░░░░▄▄███████████
████▀░░▀███████████████████
████▄░░▄███████████████████
████░░░░██░░░░▀░░░░░░▀█████
████░░░░██░░░░░▄▄▄░░░░▀████
████░░░░██░░░░█████░░░░████
███████████▀▀▀▀▀███████████
███████▀▀░░░░░░░░░▀▀███████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░▀█████
████░░░░░░░░░░░░▄▄░░░░░████
███░░░░░░░░▄▄██▀██░░░░░░███
███░░░░▄███▀▀▄▄███░░░░░░███
███░░░░░░░░▄█████░░░░░░░███
████░░░░░░░█▀░▀██░░░░░░████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░░▄█████
███████▄▄░░░░░░░░░▄▄███████
███████████▄▄▄▄▄███████████
█████▄░░░░███████▀░░░▄█████
███████░░░░█████▀░░░░██████
███████░░░░░███▀░░░░░██████
███████░█░░░░█▀░▄░░░░██████
███████░██░░░░░▄█░░░░██████
███████░███░░░▄██░░░░██████
█████▀░░░▀██░▄██▀░░░░▀█████
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
December 12, 2017, 03:18:50 PM

Hiç güzel bir durum değil Maliye tarafından evrak gelmesi.Umarım pek birşey çıkmaz konu hakkında. Çoğu kişi , bende dahil olmak üzere konuyu merakla takip ediyor olacağım.

- Acaba son durum nedir?
- Arkadaşın görüşmeye gitti mi?
- Eğer görüşme gitti ise, Hangi belgeler ile görüşmeye gitti ?

Çoğu kişinin beklentileri bu yönde bir açıklama yaparsanız eğer, hepimizin kafasındaki soru işaretleri gidecektir.
ckaran
Newbie
*

Activity: 16

View Profile WWW
December 12, 2017, 03:33:26 PM

İlgiili makamların bir talimatı olmasa maliye niye çağırsın. Sn Bakanımız yakından takip ediyoruz diye açıklama yapmıştı en son; demek ki yakın takip sonucu vergi almanın bir usulünü buldular. Yakında bir açıklama yaparlar herhalde Smiley herkese şimdiden hayırlı olsun diyelim Smiley
teramit (OP)
Legendary
*

Activity: 1874
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
December 12, 2017, 03:52:14 PM

sirket icin yapilan bir vergi incelemesi kapsaminda da cagirilmis olamaz mi arkadasiniz?
şirketi yok, maaşlı, büyük bir kamu kurumunda çalıyor.belgeyi okuduysanız bariz bir biçimde bitcoin işleri yapmışsın gel bir bağalım diyor.

Hiç güzel bir durum değil Maliye tarafından evrak gelmesi.Umarım pek birşey çıkmaz konu hakkında. Çoğu kişi , bende dahil olmak üzere konuyu merakla takip ediyor olacağım.

- Acaba son durum nedir?
- Arkadaşın görüşmeye gitti mi?
- Eğer görüşme gitti ise, Hangi belgeler ile görüşmeye gitti ?

Çoğu kişinin beklentileri bu yönde bir açıklama yaparsanız eğer, hepimizin kafasındaki soru işaretleri gidecektir.

götüreceği belgeleri ben hazırlıyorum , perşembe günü öğleden önce gidecek.
btc alım maliyetinin borsa daki dökümü , tx adresi, btc satışlarının hesaba çekilmesi arasında bağıntı kurup şu fiyata alındı bu fiyata satıldı diyerek ettiğimiz karı beyan edeceğiz.2 farklı borsa olduğu için biraz zahmetli oluyor. Bankaya gelen eft ve tx adresi gayet resmi şeyler ama alım maliyetine ne derler bilemem.sonuçta borsa dökümanlarını kabul etmeleri lazım ki al-sat yapan birininde beyan esnasında kullanacağı dökümanlar onlar. Bunların kabul edilmemesi işi zorlaştırır, kabul edeceklerini düşünüyorum. banka hesap hareketi gibi yalnız üzerinde imza kaşe falan olmayacağından zırıltı olabilir. biz sunalım da bakalım ne diyecekler.Esas sokaktan btc alıp borsa da satan adam ne yapacak ben onu merak ediyorum.Vakit olursa öyle şeyleri de sorarız.
Akboi
Hero Member

Activity: 686
Merit: 501

Blockchain Just Entered The Real World

View Profile
December 12, 2017, 04:01:46 PM

Çok ilginç bir durum, yeri geliyor farklı farklı borsalarda farklı farklı coinler üzerinden günde onlarca trade yapıyoruz. Binlerce satır alım satımı hesaplayarak kar/zarar hesabı yapmak bile binlerce saat işgücü gerektiren bir olay. İstedikleri belgeleri nasıl inceleyeceklerini merak ettim. Bu konuda yeterince bilgili olduklarını düşünmüyorum. Sadece borsalara giren ve borsalardan çıkan nakit paraya bakılması bile aktif trade yapan kişiler için oldukça zahmetli olur. Yıllarca bu işin denetimsiz olarak yapıldığını düşünürsek ortada çok fazla bilinmeyen var. Gelişmeleri merakla bekliyoruz.

███████████████████████
     ███▄ ▄▄▄▄   ▄▄▄█▀▀  █████
    ███  █▀  ▀█▀▀▀       ▐█ ███
   ███  ▄██▄▄█▀▄▄▄        █▌ ███
  ███ ▄█▀  █     ▀█▄▄     ▐█  ▐██
 ███▄█▀    █        ▀█▄▄  ▄▄▄ ██
████▀      █           ▀██▀   ▀█ ██
 ██▀█▄     █          ▄█▀▀█▄▄▄█▀██
  ██ ▀█▄   █      ▄▄█▀▀    ▐█  ██
   ██  ▀█▄█▀▀█▄▄█▀▀        █▌ ██
    ███  █▄  ▄█▀█▄▄▄      █▌███
     ███  ▀▀▀▀     ▀▀▀█▄▄▐████
      ███████████████████████

▄▄       ▄▄▄        ▄▄   ▄▄▄▄▄ 
  ▀█▄   ▄█▀ ▀█▄    ▄█▀ ▄█▀▀   ▀▀█▄
    ▀█▄█▀     ▀█▄▄█▀  ▐█         █▌
    ▄█▀█▄      ▄█▀    ▐█         █▌
  ▄█▀   ▀█▄  ▄█▀       █▄       ▄█
▄█▀       ▀██▀          ▀▀█▄▄▄█▀▀

Network
BLOCKCHAIN JUST ENTERED THE REAL WORLD
..Decentralized Crypto-Location Oracle Network.
.........GET WHITELISTED FOR TOKEN SALE ( Limited )..........

.WHITE PAPER.  ││  ANN Thread  Telegram   Medium   Twitter   Reddit
baybety
Member
**

Activity: 123

View Profile
December 12, 2017, 04:11:33 PM

Tarih 06-12-2017
Sayı 50428
pin TC1YBML2S1FMFZ1
www.vdk.gov.tr adresinde belgenin geçerliliğini kontrol ettiğimde bana böyle bir belgenin olmadığını söylüyor.
 Ben mi yanlış giriyorum.
Bir de siz kontrol eder misiniz?
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 »  All
  Print  

Jump to: