Bitcoin Forum
June 22, 2024, 05:04:19 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 »  All
  Print  
Author Topic: Vergi dairesi btc transfer eden kullanıcılara tebligat gönderiyor  (Read 5999 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
HecarimTR
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
July 16, 2018, 05:25:41 PM

Ahahaha ne güldüm be ! Abi devletten kaçarı kokarı yok. Bak paşa paşa gitmişsin hgelal olsun, ki bende olsam bende giderdim. Lakin yarın bizim için de böyle şeyler çıkagelmesin ? Bahsettiğiniz rakamlar yine de küçümsenecek yada azımsanacak rakamlar değil, vergi bahabında ilgisini çekmiş olacakki devletin bu konuda stalk yapıyorlar
pikiditor
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
July 16, 2018, 05:29:30 PM

devlet istediği kişiyi takip edebilir. sürgün etmeyecek sonuçta. karşınızda muhatap alacağınız devlet memurları olur, onların belge istekleri ne ise karşılar, savunmanızı yaparsınız. vergi, ceza düşüyorsa da ödenir ve kalan parayı alırsınız.
LithiumCycle
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
July 16, 2018, 06:25:28 PM

Son günlerin flaş konusu Bitcoin ve benzeri kripto paraları devlet de incelemeye aldı. Öncelikle kripto paralardan kazanç elde edenleri vergilendirmek için harekete geçildi. Ancak vergi kanunlarına göre bir kazançtan vergi alınması için o kazancın adının konulması gerekiyor. Gelir İdaresi Başkanı Adnan Ertürk’ün verdiği bilgiye göre Maliye Bakanlığı da kripto paraya isim konulması için bir yandan Sermaye Piyasası Kurulu diğer yandan ise Merkez Bankası’na danışarak isim konusunda yardım istedi.
Eee devlet bu, paranın kokusunu aldımı vergiyi geçirir hayatta affetmez
bychemist32
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
July 17, 2018, 09:00:48 AM

Umarım bu iş çığrından çıkmaz.Şu an zaten bitcoin olarak zarardayız. Bir de vergilendirme olayı devreye girerse,yandık ki ne yandık. Devlet keşke daha makul bişeyler sunsa da bu teknolojiyi gerçekten anlayabilse..Ama hiç sanmıyorum. Vergi ile ekonomi canlanmaz,üretim ile canlanır,o da bizde yok maalesef..

▔▔▔▔▔
redghost
Newbie
*

Activity: 59

View Profile
July 17, 2018, 09:02:48 AM

kopkup kaçmanın anlamı yok bir kazanç varsa vergiside alınmalı illaki. dert emteyin yemezler kimseyi
aba1959
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
July 17, 2018, 11:03:01 AM

arkadaşlar ben mali müşavirim.bu konuda rahat olun çünkü henüz ülkemizde bu işlemler ile ilgili vergisel bir sınırlama yok.ayrıca işlemsel bir sıkıntıda söz konusu değil.rahat olun siz yatırımcıları ilgilendiren hiç bir durum ve sıkıntı yok...

Sonata.ai   ●●   The only cryptocurrency exchange you will ever need
──────────      │█│     JOIN WHITELIST     │█│      ──────────
WHITEPAPER   ●   FACEBOOK   ●   TWITTER   ●   LINKEDIN   ●   TELEGRAM   ●   MEDIUM   ●   ANN THREAD
bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
July 17, 2018, 11:26:37 AM

Bencede ülkemizde konu ile ayaklı bir yaptırım yok ,eğer sıkıntılı bir durum söz konusu olsaydı ülkemizdeki yerli borsalar ne işlem yapabilir nedebu işleri yapmak için izin alabilirlerdi.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
July 17, 2018, 12:02:44 PM

hocam bu biraz şehir efsanesi veya tek, tük bir, iki kişinin başına gelmiş olay. hani aşırı para trafiği yapmış ve onun neticesi de olabilir. noel baba da (!) sonuçta her şey hukuka, yasaya uygun yapılmalı.

Kennedy
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
July 17, 2018, 02:09:57 PM

Vay be, bu başlık foruma bir zamanlar ne korku salmıştı herkes bununla ilgili net bir bilgi almaya çalışıp eşe dosta soruyordu seni aradılar mı falan diye  Grin Çok şükür beni halâ daha arayan soran olmadı.
pelimies
Member
**

Activity: 618
Merit: 11

BNBTiger ! Fierce. firm. Victory.

View Profile WWW
July 17, 2018, 02:18:41 PM

yok artık e.a. sami Smiley kripto paraya vergimi sen önce ülkene gelen ve yılda milyonlarca dolar kazanan futbolculardan al vergini alabiliyormusun yok o zaman tartışmayada ggerek yok diye düşünüyorum...

hannapulu
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

PLATIO - Smart Banking Ecosystem

View Profile
July 17, 2018, 03:39:50 PM

Sanki biz vergi mi kaçırıyoruz aldığımız sakızdan takım elbiseye kadar dolaylı vergiler zaten boynumuzu büküyor asıl olan devletin büyük vergi mükelleflerini güzelce denetleyip verigisini almasıdır.

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
tarangogu
Full Member

Activity: 462
Merit: 100

View Profile
July 17, 2018, 04:17:45 PM

yazının anlattığına göre önce btc turk'ten vergi alınıyor, ileride yatırımcıdan da alınabilir. Bence makul oranlarda alınması en azından kripto paraların kötü para imajını silecektir
Cryptorianx
Full Member

Activity: 411
Merit: 134

View Profile WWW
July 17, 2018, 07:35:12 PM
Last edit: July 18, 2018, 11:25:18 AM by Cryptorianx

Ben atıyorum 500$'lık bir yatırımla 5000$ katma değer yaratıp kazandığım bu sıcak parayı ülkeme getiriyorsam benden alacağı vergi ya hiç olmamalı, şayet olacaksa da çok cüzi miktarda olmalıdır.Yoksa vurgunu yapan yatırımcı bir şekilde vergi cenneti ülkelere çekip gitmenin yollarını arar haklı olarak.
kirkarsedat
Newbie
*

Activity: 140

View Profile
July 17, 2018, 08:55:47 PM

Vergi konusu er ya da geç başımıza gelecektir.asıl sorun para ile alanlarda değil bountyle alanlarda nasıl çıkarcan gelenleri ben bu kadar bounty kazandım.bence bir yasal düzenleme şart ta ne yapcaklar belli değil.
bitcoinbcn
Full Member

Activity: 714
Merit: 125

View Profile WWW
July 18, 2018, 01:46:35 PM

Vergisel olarak bounty'leri takip edemezler eğer bounty hesabınız ile transferi gerçekleştirdiğiniz hesabınız aynı değil ise, diğer tarafta ise sisteme girdiğiniz meblağı vergilendirebilirler ancak o da geriye dönük değil bence falanca tarihten sonra şeklinde olur diye düşünüyorum.

aya54
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 1

View Profile WWW
July 18, 2018, 02:37:37 PM

Bencede sıkıntı olacak bir durum yok ,adamlar kapalı çarşıda kripto para ofisi açmışlar sıkıntılı bir durum olsa bu işe ne girerler nede işyeri açtırırlardı.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
ht_turk
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 4

View Profile WWW
July 18, 2018, 03:31:29 PM

Vergisel olarak bounty'leri takip edemezler eğer bounty hesabınız ile transferi gerçekleştirdiğiniz hesabınız aynı değil ise, diğer tarafta ise sisteme girdiğiniz meblağı vergilendirebilirler ancak o da geriye dönük değil bence falanca tarihten sonra şeklinde olur diye düşünüyorum.

vergilendirme sistemi geldikten sonra kalkıp doğrudan 5 yılı da inceleyebilirler. Çok zor değil onlar için senden beyanname isterler eğer beyanname gelmezse borsalardan çekilen paraları doğrudan gelir olarak yazar geçerler.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
July 18, 2018, 05:07:28 PM

şu fake konuyu hortlamayın kardeşim.

XxX
The Fulcrum
Newbie
*

Activity: 82

View Profile
July 18, 2018, 07:24:51 PM

Bence şuan böyle birşey söz konusu bile değil birkaç kişinin başına gelmiş olması herkesten alınacak olması anlamına gelmez. Kanun cikarsinlar bununla ilgili ( tabi ilk önce tanımaları gerekiyor ) o zaman herkes paşa paşa öder vergisini kimse itiraz etmez.
bitcoinbcn
Full Member

Activity: 714
Merit: 125

View Profile WWW
July 25, 2018, 02:50:14 PM

Bu konu ilk yayınlandığında bazı olaylar yaşandı hiç birisi de kötü niyetli olarak lanse edilmedi en azından başından kötü bir olay geçen forumda yazmadı yada ben rastlamadım ancak her halukarda suan için herhangi bir problem yok diye konuşuluyor, bunun haricinde farklı bir deneyimi olan olsa duyardık diye dusunuyorum.

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 »  All
  Print  

Jump to: