Bitcoin Forum
May 26, 2024, 09:13:55 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Her ay 2000 TL ile litecoin almayı düşünüyorum  (Read 1165 times)
vgun (OP)
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
December 15, 2017, 07:49:49 PM

Çok teşekkürler bütün arkadaşlara. Hemen bütün arkadaşlar "asla sadece litecoin'e all-in yapma, mutlaka sepet yap" demiş. Bu önerinizi çok ciddiye alıyorum arkadaşlar.

Şu an için koineks'de olan coinlerden alacağım, zaman içinde burada çeşitlilik artarsa ona göre devam edeceğim. O borsa bu borsa çok gezemem diye düşünüyorum, çok anlamıyorum bu yuzden riski düşük tutmaya çalışacağım.

Ama tavsiyelerinizi mutlaka takip ediyor olacağım.

Bu arada wallet işini de detaylı araştırmam gerekiyor. O konuya henüz çok yoğunlaşamadım. Öğrenmem lazım.

Tekrar çok teşekkürler.
TrolWolf
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
December 15, 2017, 07:52:01 PM

Merhaba,

Bu forumdan aklımın erdiğince bir şeyler öğrendim. Bilgi ve tavsiye veren herkese teşekkür ediyorum.

İlk defa cryptocurrency alacağım. Hedefim al-unut şeklinde. Bireysel emeklilik tadında, belki 10 yıl birikim amaçlı olacak, aynı zamanda değerlenen bir varlık olarak düşünüyorum. Artık 10 yıl sonra elime ne geçerse şeklinde.

Bu strateji ile her ay 2000 TL ile litecoin almayı ve unutmayı düşünüyorum. Bunu da en zahmetsiz olacak şekilde koinim.com üzerinden yapmayı düşünüyorum.

Tavsiye eder misiniz? Doğru bir karar mı veriyorum sizce?

Güncellemeler

-----------------------------------------------------------------------------------------
Güncelleme 1
-----------------------------------------------------------------------------------------

Buradaki tavsiyeler doğrultusunda aşağıdaki şekilde hareket edeceğim:

. Sadece litecoin değil, bitcoin, ethereum, litecoin ve dash sepeti yapacağım.
. Hemen değil, belki biraz düştüğü zamanlarda az az almaya çalışacağım. Bir süre düzeltme bekleyeceğim. Panik yapmayacağım.
. Şu aşamada satmak, trading düşünmüyorum. Sadece alacağım.
. Paramı borsada bırakmayacağım, mümkünse hw wallet, olmazsa paper wallet'a alıp yanımda bulunduracağım.

Güncelleme 2

Diğer borsalar, hesabı bile bir kaç gündür onaylamadıkları için, Koineks'den hesap açtım. Bir dakika içinde onaylandı. Bitcoin, etherium, litecoin ve dash bulundurduğu için uygun geldi. Henüz para yatırmadım, işlem yapmadım. Bütün işlemleri yapabildiğimiz, grafikleri görebildiğimiz bir mobil uygulaması olmasını isterdim.

Güncelleme 3

Bugün (15.12.2017) saat 10:00'da koineks'e bir miktar TL yatırdım EFT ile. Bakalım ne zaman geçecek
Evet, bir saat sonra saat 11:00 gibi onaylandı. Henüz litecoin almadım, bir süre takip edeceğim.
Neden litecoin pek anlamış değilim.Bence bu piyasada al unut yapılacaksa en mantıklı şey bitcoin alıp unutmak olur.Sürekli artacağinı düşünüyorum.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
Askit2
Hero Member

Activity: 981
Merit: 500

DIV - Your "Virtual Life" Secured and Decentralize

View Profile
December 15, 2017, 07:53:13 PM

. Sadece litecoin değil, bitcoin, ethereum, litecoin ve dash sepeti yapacağım.

BTC, LTC, ETH, DASH. Zaten çok doğru ve yerinde 4 koini seçmişsiniz. Başka bir sesi dinlemenize gerek yok. Bunları satın aldığınızda yani sepetinizi oluşturduğunuzda, yapmanız gereken tek şey sabırla saklamak ve 2018 yazının gelmesini beklemek. Sonra duruma göre satarsınız, isterseniz tutarsınız.

Fiyat tahminlerim:
BTC: 68.000 USD
LTC: 2500 USD
ETH: 1750 USD
Dash: 9500 USD

Yatırım tavsiyesi değildir.

▄▄
        ▄█▀▀█▄
      ▄█▀ ▄▄ ▀█▄
      ▀ ▄████▄ ▀
   ▄▀ ▄ ▀████▀ ▄ ▀▄
 ▄▀ ▄███▄ ▀▀ ▄███▄ ▀▄
█  ███████  ███████  █
 ▀▄ ▀███▀ ▄▄ ▀███▀ ▄▀

▀▄ ▀ ▄████▄ ▀ ▄▀
      ▄ ▀████▀ ▄
      ▀█▄ ▀▀ ▄█▀
        ▀█▄▄█▀
          ▀▀
███████████████████████████████████████████████████████████████████
██████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██████████▀▀▀▀▀████▀▀▀▀▀█████▀▀▀▀█████▀▀▀▀▀███████
██████            ▀████████     ████     █████    █████     ███████
██████     ▄▄▄▄▄    ▀██████     █████    ████      ████    ████████
██████     ██████▄    █████     █████    ▀██▀  ▄▄  ▀██▀    ████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████     █   ██   █     █████████
██████     █████▀    ██████     ███████       ████       ██████████
██████     ▀▀▀▀▀    ▄██████     ████████     ██████     ███████████
██████            ▄████████     ████████     ██████     ███████████
██████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████▄▄▄▄▄█████████▄▄▄▄██████▄▄▄▄████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████
.DIWtoken.com.
▄██████████████████▄
███       ▀███████
███       █████████
███       █████████
███       █████████
███              ██
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███              ███
███▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███
██████████████████▀

▄██████████████████▄
███████████▀ ███████
█████████▀   ███████
███████▀     ██▀ ███
███ ▀▀       █▄▄████
███          █▀▀▀▀██
███ ▄▄       ███████
██████▄     █▄ ▀███
█████████▄   ███▄███
███████████▄ ███████
▀██████████████████▀

▄██████████████████▄
████████████████████
███████████████▀▀ ██
█████████▀▀     ███
████▀▀     ▄█▀   ███
███▄    ▄██      ███
█████████▀      ▄██
█████████▄     ████
█████████████▄ ▄████
████████████████████
▀██████████████████▀
......SECURITY DECENTRALIZED...
TrolWolf
Full Member

Activity: 224

View Profile
December 15, 2017, 07:55:17 PM

Ben uygulama olarak blockfolio kullanıyorum.Mevcut koinleri takip için güzel bir uygulama.Güncel haberlerden de haberdar olabiliyorsun.Ayrıca arayüzü de gayet basit.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 15, 2017, 08:03:42 PM

Neden litecoin pek anlamış değilim.Bence bu piyasada al unut yapılacaksa en mantıklı şey bitcoin alıp unutmak olur.Sürekli artacağinı düşünüyorum.

İlk başta bitcoin, litecoin'e göre biraz daha doygunluk seviyesine yaklaştı diye düşünmüştüm, bu yüzden uzun vadede kâr daha fazla olabilir diye düşünmüştüm. Ama tabi kafamın aldığı ve becerebildiğim kadar diğer coinlerden özelikle btc'ye de yatirmayi düşünüyorum şu anda Smiley
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
December 15, 2017, 08:14:32 PM

Litecoin'i ne yapacan taşfırın koini al bitcoin   Grin  Bence litecoin'den daha iyi coinler var yatırım yapabileceğin ayrıca her zaman dağıt tek coine yatırım yapma

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 15, 2017, 08:16:02 PM

BTC, LTC, ETH, DASH. Zaten çok doğru ve yerinde 4 koini seçmişsiniz. Başka bir sesi dinlemenize gerek yok. Bunları satın aldığınızda yani sepetinizi oluşturduğunuzda, yapmanız gereken tek şey sabırla saklamak ve 2018 yazının gelmesini beklemek. Sonra duruma göre satarsınız, isterseniz tutarsınız.

Fiyat tahminlerim:

Teşekkür ederim, bu sepette uygun gördüğünüz yatırım ağırlık oranları neler olabilir acaba? BTC ve ltc nispeten çok, sonra dash ve en son eth uygun olur sanırım, ne dersiniz?
dewildance
Full Member

Activity: 546

View Profile
December 15, 2017, 08:20:36 PM

Litecoin'in 10 yıl gibi uzun süreler saklanacak bir coin olduğunu düşünmüyorum dostum ben, bence litecoin yerine ethereum ve bitcoin alsan düzenli çok daha iyi olur.
valley365
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1003

View Profile
December 15, 2017, 08:28:19 PM

Fiyat tahminlerim:

Teşekkür ederim, bu sepette uygun gördüğünüz yatırım ağırlık oranları neler olabilir acaba? BTC ve ltc nispeten çok, sonra dash ve en son eth uygun olur sanırım, ne dersiniz?

yoğunluk sıralaması isterseniz benden büyükten küçüğe btc, eth, ltc, dash derim.

%50 btc
%20 eth
%20 ltc
%10 dash

dash'a çok güveniyorsanız ltc ile eşitleyebilir %15/15 yapabilirsiniz. size tavsiyem dönemlik kar payı ödeyen tokenlere de imkanınız var ise yatırım yapmayı deneyin. taas fund ve coss projelerini inceleyiniz.
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
December 15, 2017, 08:35:10 PM

LTC treni kaçtı gibi.Şu anda alınması gereken ETC diye düşünüyorum.Her an patlama yapabilir.Hareketleri LTC'ye benziyor.1-2 sene düşük fiyatta seyrediyor.Çıkışı yakındır diye düşünüyorum.O çıkışı yakaladığınızda 4 büyük coine dağıtım yapabilirsiniz.
mesacan
Member
**

Activity: 280
Merit: 13

View Profile
December 15, 2017, 08:38:05 PM

Hocam LTC bildiğiniz üzere son zamanlarda baya bir şişti. Ama prestijli bir coin uzun vadede kazandırmaması mümkün değil. Sadece LTC'ye takılmayın. Fakat bütçenizin %70 gibi büyük bir bölümünü kafanızın yattığı kaliteli güvendiğiniz kapasitesi yüksek bir coin'e yatırın. Ripple'ı da görmezden gelmeyin. Ben ltc 44$ iken kriptoparalarla tanıştım. Dedim ki kendi kendime yatırımını litecoin'e yapacaksın. Yaklaşık 20-25 tane alabiliyordum o günlerde. 15 tane litecoin'e kadar eridi ve ben 90$ iken sattım. Sene sonu 100-120$ olacağını bile bile başka bir coin'e geçip ordan da kar yapacağımı varsayarak çıkış yaptım. Günlük al-sat yapmasaydım şuan ki değerini siz düşünün. Yani litecoindeki geleceği gördüm fakat sabırsızlıktan al sat yaptığım için hüsran oldu.  Ama bundan iyi bir ders çıkardım.  Grin
mesacan
Member
**

Activity: 280

View Profile
December 15, 2017, 08:40:37 PM

LTC treni kaçtı gibi.Şu anda alınması gereken ETC diye düşünüyorum.Her an patlama yapabilir.Hareketleri LTC'ye benziyor.1-2 sene düşük fiyatta seyrediyor.Çıkışı yakındır diye düşünüyorum.O çıkışı yakaladığınızda 4 büyük coine dağıtım yapabilirsiniz.

Uzun vadede kaçmadı. Kriptoparalar artık ülkemizde ve bütün dünyada dillere düşmeye başladı. LTC 2018 sonu 1000$'ı görebilir. Tavsiye değildir.
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
December 15, 2017, 08:41:56 PM

Tek koine yönelmek yerine sepet yapmanız daha iyi olacaktır. Bu piyasada neyin ne olacağı belli olmuyor. Işinizi garantiye alın.

oinokhoe
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

View Profile
December 15, 2017, 08:44:32 PM

Bir coin üzerine bu kadar yatırım yapmak ne kadar doğru bilemedim. Artıkları ve eksileri var ama gözden çıkarabılıyorsanız denemenizi öneririm.
virtfund
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

View Profile
December 15, 2017, 08:55:27 PM

Litecoin az maliyetle para transferi için ideal ödeme sistemidir. İşlem onayı daha hızlı ve depolama alanı daha geniştir. Ayrıca mining algoritması kişisel bilgisayarlarda medencilik yapımına olanak sağlar. İşlem kanıtlama algoritması Scrypt tabanlıdır. Standart gpu işlemcileriyle mining yapılır. İşlem onayı ortalama 2.5 dakikadır. 16 milyar market değeri, %142 lik bir haftalık artış ve 307 dolarlık price. Portföyde büyük yer kaplamayı hakediyor.
vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 15, 2017, 09:00:14 PM

Litecoin az maliyetle para transferi için ideal ödeme sistemidir. İşlem onayı daha hızlı ve depolama alanı daha geniştir. Ayrıca mining algoritması kişisel bilgisayarlarda medencilik yapımına olanak sağlar. İşlem kanıtlama algoritması Scrypt tabanlıdır. Standart gpu işlemcileriyle mining yapılır. İşlem onayı ortalama 2.5 dakikadır. 16 milyar market değeri, %142 lik bir haftalık artış ve 307 dolarlık price. Portföyde büyük yer kaplamayı hakediyor.

Burada bütün bu teknik bilgileri derli toplu bize sunduğunuz için teşekkür ederim. Benim için çok faydalı oldu. Ben de litecoin tercih ederken, zaten yavaş çalışan borsalarda hızlı işlem onayı olması tercih sebeplerinden biri oldu.

Şu an stratis çok cazip duruyor. Miktarı ve fiyatına baktığınızda, ayrıca bu ayki haberlere göre yükseleceğini bekleyenler var. Koineks'de olsaydı iyi bir miktar alırdım. İnşaallah eklerler. Not olarak burada dursun.
turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434

View Profile
December 15, 2017, 09:02:00 PM

Fikir güzel fakat tek bir coine yatırım yapma fikri güzel değil. En son sepet fikrine geçmeniz oldukça mantıklı ve olağan olmuş. Herkesin söylediği gibi uzun vadeli yatırımlar için belirli coinler çok daha mantıklı bir fikir fakat bir süre sonra alt coinlerde dağıtarak bir girişimde bulunup güzel para vurabilirsiniz bahtınız açık olsun.

mtahanci48
Full Member

Activity: 322
Merit: 154

View Profile
December 15, 2017, 09:03:36 PM

monero bu sepete her türlü girer. girmeli
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490

BIB Exchange

View Profile
December 15, 2017, 09:14:23 PM

Güncellemelerle birlikte sürekli daha iyi bir yolda olduğunu gösteriyorsun. Kazancın bol olsun, fikirleri sentezleyip doğru adımlar attığını görüyorum

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
kirkcoin
Full Member

Activity: 336

View Profile
December 15, 2017, 09:44:47 PM

Bu yatırımı temeli sağlam hangi coine yatırsan kazanırsın hocam bana göre litecoinin aman aman bir özelliği yok. Böyle bir yatırım düşünüyorsan ben eth tercih ederdim.

▀▄▀  T E M C O ~ Supply Chain Powered by Bitcoin Network, RSK ▀▄▀
  Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP). 
Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: